Najpopularniejsze aplikacje dla studentów

Ostatnio aktualizowane: 26.04.24

 

Jeśli Ty także dołączyłeś do grona pierwszoroczniaków na swojej ulubionej uczelni lub dopiero Cię ten moment czeka, to z pewnością aż się cały trzęsiesz z wewnętrznej ekscytacji i oczekiwania na ten, zupełnie nowy etap dla Ciebie w życiu. Na pewno zastanawiasz się także, jak to będzie wyglądało. Czy oprócz zajęć będzie także czas na życie studenckie, czy każdą godzinę będziesz spędzać nad książkami? A czas wolny? Chwila przerwy na polskie kasyna internetowe lub gry wideo, gdzie można otrzymać hojne darmowe bonusy? Wyjścia ze znajomymi? Poszerzanie horyzontów? Bez obaw – na wszystko to znajdziesz bez wątpienia czas.

A jeśli obawiasz się, że może Ci go faktycznie zabraknąć, to z pomocą mogą przyjść Ci liczne mniej lub bardziej użyteczne aplikacje, głównie mobilne, które mogą pomóc Ci lepiej zarządzać czasem i o wiele sprawniej wykonywać czekające Cię zadania. W naszym dzisiejszym artykule zamierzamy właśnie kilka takich narzędzi zaprezentować. Oczywiście nie będą to wyłącznie aplikacje służące do nauki, ale po prostu właśnie oszczędzające czas. Oto nasze propozycje.

 

Aplikacje bankowe

W obecnych czasach bankowość mobilna to w zasadzie podstawa korzystania z telefonu, a w przypadku studentów kwestia rośnie jeszcze bardziej na znaczeniu. Musimy bowiem stwierdzić tutaj, że młodzi ludzie coraz rzadziej posługują się gotówką tradycyjną, praktycznie wszystko zamawiają lub płacą za pośrednictwem telefonu i Internetu. Dlatego też prawie każdy liczący się bank w Polsce za punkt honoru postawił sobie już dawno temu stworzenie aplikacji mobilnej, która zaoferuje klientom pełen wachlarz możliwości. Typowa aplikacja bankowa pozwala między innymi na:

Błyskawiczne sprawdzenie stanu konta bez konieczności logowania się do banku (podgląd salda wskazanego rachunku).

Logowanie nie tylko za pomocą PIN-u, ale także odcisku palca lub Face ID.

Obsługa wielu różnych rachunków bankowych, kart płatniczych i kredytowych oraz profili w jednej aplikacji. Jeśli na przykład masz rachunki w złotówkach i euro, a także osobny rachunek dla prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej na innym profilu, to możesz z jednej aplikacji uzyskać dostęp do wszystkich swoich finansów.

Obsługa licznych metod płatności błyskawicznych, jak PayU, Przelewy24, DotPay, Blue Media, czy też BLIK.

Możliwość powiązania rachunku bankowego bezpośrednio z funkcją NFC, bez konieczności uciekania się do podawania danych karty płatniczej.

Możliwość korzystania z automatycznych płatności na przykład za autostrady (e-Toll, Autopay), co może zainteresować studentów, którzy często na weekendy wracają do domu jadąc właśnie autostradą.

I oczywiście wiele innych opcji.

 

Zarządzanie hasłami

Przeciętny student przechowuje w telefonie mnóstwo różnych haseł do stron internetowych i aplikacji. Wspomniane powyżej aplikacje bankowe, serwisy społecznościowe, witryny uczelniane, prywatna poczta e-mail, aplikacje użytkowe i wiele innych chronione są hasłami. Jeśli przechowujesz je wszystkie na swoim telefonie bez dodatkowego zabezpieczenia, to zapewne wkrótce zaczniesz je mylić lub zupełnie zapomnisz. Z pomocą przychodzą narzędzia do zarządzania hasłami takie jak na przykład Nord Pass, czy też Last Pass. Jeśli korzystasz z nich, to nie musisz pamiętać wszystkich haseł do wszystkich aplikacji i stron internetowych, wystarczy Ci zapamiętanie tylko jednego – aplikacja zrobi za Ciebie resztę. Co więcej – ona także nie zna Twoich haseł, przechowuje je w postaci zaszyfrowanej, a odszyfrowuje je wyłącznie w momencie wklejania w odpowiednie pole aplikacji lub strony internetowej.

 

Aplikacje do zamawiania jedzenia

Stereotypowy student jest wiecznie zabiegany i nie ma czasu na jedzenie – albo po prostu nie chce mu się go przyrządzać. W takich przypadkach z pomocą mogą przyjść mu specjalne aplikacje związane z usługami zamawiania jedzenia. W Polsce do najpopularniejszych należą między innymi Glovo, Uber Eats oraz Pyszne.pl. Oczywiście nie w każdym miejscu będziesz miał dostęp do każdej z nich i do pełnej gamy produktów, dlatego też należy dokonać odpowiedniego wyboru.

Media społecznościowe i komunikatory internetowe

Codzienność każdego studenta to nieustanna komunikacja z innymi. Albo znajomi, albo własna grupa na roku, albo wykładowcy, albo mnóstwo innych kontaktów. Do tego celu mogą służyć oczywiście media społecznościowe jak Facebook lub Twitter i jest to bardzo popularne rozwiązanie. Niektóre uczelnie jednak podchodzą do sprawy nieco bardziej poważnie i korzystają z innych aplikacji. Mogą to być na przykład Skype, Telegram, Whatsapp, Microsoft Teams, czy też Slack. Niezależnie od tego, co konkretnie jest używane na Twojej uczelni, powinieneś odpowiednio wcześnie się tego dowiedzieć i po prostu przygotować swój telefon oraz siebie na wszystkie aspekty związane z komunikacją z innymi studentami, Twoimi wykładowcami i i ogólnie uczelnią.

 

Chmury

W trakcie nauki będziesz nieustannie bombardowany licznymi plikami. Albo plany zajęć, albo listy zadań, albo literatura do przeczytania, albo praca do oddania, albo notatki, albo mnóstwo innych plików. Oczywiście Twój telefon nie jest z gumy i wszystkiego nie pomieści. Tutaj z pomocą przychodzą usługi typu chmura. Każdy z nas ma swojego faworyta, niektórzy wybiorą Google Drive, inni Microsoft OneDrive, jeszcze inni Dropbox, iCloud, Degoo, Adobe Cloud, Xiaomi Cloud czy też coś innego. Z kolei niektóre uczelnie, szczególnie te informatyczne, także mogą oferować studentom własne rozwiązania do przechowywania danych oparte o chmurę. Krótko mówiąc – musisz przygotować się odpowiednio wcześnie do ewentualnej zmiany swojego dostawcy chmury.

 

Notatki i edytory tekstu

Telefon to znakomite narzędzie do szybkiego robienia notatek i zapisywania wiadomości głosowych. Dlatego też z pewnością jednym z najczęściej wykorzystywanych przez Ciebie narzędzi będzie aplikacja do tworzenia notatek. A to oznacza, że powinieneś naprawdę uważnie dokonać wyboru tej, z której będziesz korzystać! Oczywiście możesz wybrać zgodnie ze swoimi gustami, ale polecamy Ci między innymi takie narzędzia, jak na przykład Google Keep, Evernote, Wordi, Pocket Note oraz Tiny Scanner. Jesteśmy pewni, że na pewno znajdziesz w tym gronie swojego faworyta, z którego będziesz korzystać każdego dnia.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ