Poidła dla królików ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

Po przeanalizowaniu dostępnych na rynku propozycji poideł dla królików wyłoniliśmy 5 najciekawszych produktów. Pierwsze miejsce zajęło poidełko Trixie o pojemności 450 ml, odpowiednie dla królików i innych gryzoni. Jest ono nie tylko tanie, ale też solidne. Nauka zwierzęcia picia z tej buteleczki nie jest problematyczna. Produkt wykonano z bardzo dobrych jakościowo materiałów, które są odporne na ugryzienia. Prezentowany model jest higieniczny, łatwy w pielęgnacji i uzupełnianiu. Jeśli jednak ta pojemność jest dla Ciebie za duża lub wręcz przeciwnie za mała, polecamy Ci Ferplast Drinky 4661. Poidełko dostępne jest w 3 różnych wielkościach – 150 ml, 300 ml i 600 ml, więc będziesz mógł wybrać tą najbardziej odpowiednią dla Twojego pupila. Picie z tego pojnika nie sprawia zwierzakom problemu. Poza tym model wykonany jest z bezpiecznych materiałów, a do tego ma wygodny uchwyt, dzięki któremu łatwiej przyczepisz go do klatki.

 

Najlepsze poidła dla królików w 2024 roku

 

Poniższy ranking poideł dla królików prezentuje 5 ciekawych produktów, które możesz kupić dla swojego zwierzaka. Wybierając modele do zestawienia zwróciliśmy uwagę nie tylko na ich cechy, ale też oceny konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Trixie 450ML

 

Poidełko Trixie 450ML to bardzo wygodne rozwiązanie doskonale zastępujące klasyczne miseczki z wodą. Dzięki temu Twój królik lub inne zwierzątko będzie mieć stały dostęp do czystej, pozbawionej paprochów wody. Uzupełnianie wody w poidełku jest łatwe, a duża pojemność sprawia, że możemy wyjechać z domu na kilka dni, bez obawy, że naszemu zwierzątku zabraknie wody pitnej.

Prezentowany model to plastikowe poidełko w kształcie butelki. Wykonane jest z dobrego gatunkowego tworzywa sztucznego, pozbawionego toksyn. Możesz mieć pewność, że Twój zwierzaczek jest bezpieczny.

Pojemnik jest łatwy w pielęgnacji, więc zachowasz czystość, aby Twój zwierzak nie chorował. Konsumenci bardzo pozytywnie oceniają produkt i jego stosunek jakości do atrakcyjnej ceny. Nie dziwi więc fakt, że poidełko jest tak często wybierane przez posiadaczy królików. Wielokrotnie podkreśla się, że jest to bardzo dobre i tanie poidło dla królików.

 

 

 

 

Ferplast Drinky 4661

 

Przedstawiamy Ci Ferplast Drinky 4661. Jest to automatyczny pojnik dla gryzoni. Dostępny jest on w trzech różnych wielkościach – 150 ml, 300 ml i 600 ml. Bez problemu każdy posiadacz gryzonia znajdzie poidło odpowiednie dla jego zwierzaka.

Wśród zalet prezentowanego modelu wymienia się przede wszystkim to, że ma wygodny uchwyt, który pozwala nam na przymocowanie poidła do kratek. Nie musimy więc szukać sposobu na ustawienie pojnika.

Kolejnym plusem naczynia jest to, że zwierzak ma bardzo łatwy dostęp do wody, a my podczas uzupełniania pojnika nie rozchlapujemy jej. Poza tym woda w takim poidle jest czysta przez długi czas, bo zwierzę jej nie zanieczyszcza.

Opinie o poidłach marki Ferplast są pochlebne. Prezentowany produkt uważany jest za solidny i wygodny.

 

 

 

 

Poidełko Trixie TX-6053

 

Produktem wartym uwagi jest niewielkie, 250 ml, poidełko dla gryzoni Trixie TX-6053. Jeśli masz w domu świnkę morską, myszkę lub chomika, ta propozycja powinna Ci się spodobać. Niewątpliwą zaletą produktu jest jego atrakcyjna cena. W Internecie znajdziemy szereg recenzji mówiących o tym, że jest to dobre i tanie poidło dla królików i nie tylko.

Jest to model automatyczny, co oznacza, że jego zawór kulkowy jest łatwy do używania przez gryzonie. Zwierzątka szybko opanowują umiejętność korzystania z poidełka.

Ponieważ woda w pojemniku nie ma kontaktu ze ściółką, możemy mieć pewność, że jest ona czysta i bezpieczna dla naszych zwierzątek. Warto też podkreślić, że prezentowany model ma bardzo uniwersalne mocowanie. Pasuje do większości klatek. Zawieszenie tego poidełka zajmie nam dosłownie chwilę.

 

 

 

 

Trixie 6040

 

Jeśli często wyjeżdżasz na weekendy i zostawiasz zwierzaka samego w domu lub po prostu masz większego gryzonia polecamy Ci Trixie 6040. Jest to dość duże, bo aż 600 ml poidełko odpowiednie dla dużego zwierzątka.

Produkt wykonany jest z plastiku. Materiał, z jakiego go wyprodukowano jest nie tylko bardzo dobry, ale też wolny od toksyn, więc możesz mieć pewność, że nie zagraża życiu Twojego pupila. Poidło jest łatwe w pielęgnacji. Łatwo je umyjesz pod bieżącą wodą, zachowując w ten sposób maksimum higieny.

Poidło jest łatwe w obsłudze. Zwierzątka szybko uczą się picia z tego pojnika. Takie rozwiązanie jest też wygodne ze względu na to, że możemy zamontować je na zewnątrz klatki, nie zabierając naszemu pupilowi miejsca w klatce. Wciąż może się po niej swobodnie poruszać, a trociny pokrywające kuwetę nie zanieczyszczają wody pitnej.

Osoby, które wybrały ten produkt bardzo pozytywnie oceniają jego solidne wykonanie, łatwość uzupełniania i higieniczność.

 

 

 

 

Trixie Szklane 250ml

 

Chcemy przedstawić Ci poidło szklane o pojemności 250 ml – model marki Trixie. Jest to mniejsza propozycja, odpowiednia dla małych królików, ale ze względu na materiał wykonania uważana jest za bardzo higieniczną. Szklany pojemnik możesz bez obaw myć w zmywarce usuwając wszelkie bakterie, które mogłyby zagrażać życiu zwierzęcia.

Pojemnik ma podziałkę i żółty pływak, więc możemy bez problemu kontrolować poziom wody. Metalowa rurka i nakrętka to elementy odporne na ugryzienia, więc nie musisz obawiać się, że poidło zostanie zniszczone przez Twojego pupila.

Produkt ma drucianą zawieszkę i sprężynowy uchwyt, więc łatwo zamocujesz go na klatce. Prezentowany model wykonano z dobrych jakościowo materiałów, które są wysoce odporne na zarysowania.

Opinie o poidłach dla królika tego producenta są pochlebne. Prezentowany produkt zyskał uznanie ze względu na to, że jest on szklany, solidny, łatwy w pielęgnacji oraz efektowny.

 

 

 

 

Jakie poidło dla królików kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Z pewnością większość właścicieli królików zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest systematyczność i sumienność w opiece nad zwierzętami. Wystarczy najmniejszy błąd, aby w naszej hodowli pojawiły się trudne do wyleczenia choroby. Jednym z czynników, jakie w głównej mierze wpływają na kondycję fizyczną zajęczaków jest odpowiednie nawodnienie organizmu. To oznacza, że w klatce króliczka zawsze powinna znajdować się woda. Obecnie na rynku znajdziemy wiele sprzętów, które świetnie sprawdzają się w roli zbiornika na płyny. Aby jednak zdecydować, jakie poidło dla królików wybrać należy zastanowić się przede wszystkim nad tym, który z modeli będzie idealny dla naszego pupila. Wbrew pozorom, wiele uzależnione jest od charakteru zwierzątka. Ruchliwe i młode króliczki zachowują się zupełnie inaczej niż starsze. Sprawdźmy więc, na co zwrócić szczególną uwagę, by dokonany przez nas zakup okazał się najlepszym z możliwych.

 

 

Rodzaj – jakie poidło dla królika jest najlepsze?

W zależności od wielkości hodowli i naszych możliwości finansowych do wyboru mamy kilka poideł, które różnią się od siebie pod wieloma względami. Obok metody uzupełniania wody i procesu montażu bardzo ważnym czynnikiem jest to, w jaki sposób zwierzątko będzie korzystało z produktu.

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest postawienie w klatce miseczki. W tym przypadku wystarczy wlać do pojemniczka płyn, a królik od razu zorientuje się, że w jego pobliżu znajduje się świeża, pitna woda. Nie musimy tracić więc czasu na uczenie pupila korzystania z poidełka. Niestety, podstawową wadą tego typu rozwiązania jest wysoki stopień brudzenia się miseczki. Skaczący w klatce króliczek bardzo mocno rozsypuje trociny i jedzenie. Jeśli do płynu dostaną się drobne zanieczyszczenia, nie tylko będzie to niebezpieczne dla zwierzęcia, ale również stworzy bardzo nieestetyczny obraz całej klatki. Z tego względu, jeśli Twój pupil należy do mocno ruchliwych króliczków, warto zastanowić się nad innym rozwiązaniem.

Dość popularnymi pojemnikami na wodę są zestawy, w których w skład wchodzi zbiornik na wodę oraz podłączona do niego miseczka. Odwróconą do góry nogami butelkę wkładamy w taki sposób, aby otwór całkowicie zakryty był wodą. Dzięki wyrównywaniu się ciśnień płyn nie wylewa się cały czas, a jedynie uzupełnia miseczkę, z której królik pije wodę. Podstawowym plusem tego typu produktu jest fakt, że zwierzątko ciągle może zaspokajać pragnienie, bez ryzyka, że woda nagle się skończy. Montowane w poidłach zbiorniki są dość duże i z pewnością wystarczą naszemu pupilowi nawet na dobę. Mimo wszystko, podobnie jak w poprzednim przypadku, miseczka często zasypywana jest trocinami i innymi zanieczyszczeniami, przez co musimy nastawić się na częste jej płukanie.

Osobom, które poszukują bezpiecznych i maksymalnie czystych rozwiązań konsumenci proponują zakup sprzętów, które umożliwią naszemu pupilowi picie prosto z butelki. Dzięki odpowiednim podajnikom wody, zwierzątka mogą pobierać niewielkie łyki płynu nie brudząc przy okazji powierzchni wokół poidełka. Dodatkowo ze względu na szczelne zamknięcie do wody nie dostaną się zanieczyszczenia. Bez względu na to, jak bardzo energiczny jest króliczek, podajnik będzie zawsze czysty. Jedynym mankamentem tego typu rozwiązania jest to, że zwierzątko na początku może nie wiedzieć, jak korzystać ze sprzętu. Warto więc poświęcić trochę czasu i pokazać pupilowi, gdzie znajduje się jego woda. W tym celu spróbuj poprowadzić króliczka do słomki. Jeśli zwierzak poczuje, że rurka jest mokra, zapamięta, że jest w miejscu gdzie może się napić.

Jeśli jesteś hodowcą królików, powyżej opisane rozwiązania mogą okazać się mało skuteczne. W takim przypadku warto zastanowić się nad zakupem całego kompleksu nawadniającego. Zazwyczaj złożony jest on z kilku lub kilkunastu poideł i jednego dużego zbiornika na wodę. Takie rozwiązanie pozwoli Ci uniknąć ciągłego sprawdzania poziomu płynu w każdej klatce. Wystarczy, że będziesz kontrolować napełnienie głównego podajnika.

Oczywiście, z uwagi na bezpieczeństwo warto przynajmniej raz dziennie przeglądnąć cały system. Zdarza się bowiem, że niektóre rurki mogą stać się niedrożne. Taki problem najczęściej doprowadza do osłabienia zajęczaków lub nawet do ich śmierci.

 

 

Podajnik

Jak już wspomnieliśmy, część poideł wyposażona została w specjalne końcówki, które znacznie ułatwiają zwierzakom picie. W sklepach dostępne są dwa rodzaje pepitek: kulkowe i smoczki.

Pierwszy z nich zbudowany jest z rurki, wewnątrz której zamknięta została niewielka kulka. Z racji tego, że słomka delikatnie się rozszerza przesunięcie językiem ruchomego elementu automatycznie wpływa na ruch wody.

Innym zakończeniem jest tzw. smoczek, który działa tak samo, jak butelka dla dzieci. Zwierzątko ssie końcówkę. Niektórzy konsumenci twierdzą, że jest to najlepsze poidło dla królików ponieważ z racji tego że zajęczaki są ssakami, bardzo łatwo będzie im się przystosować do tego typu podajnika wody.

 

Poidła dla królików w dobrych cenach

Ceny prostych poideł do domowego użytku nie są zbyt wygórowane. W zależności od użytych materiałów i designu za produkt musisz zapłacić od 6 zł do ok. 25 zł. Znacznie droższe są profesjonalne linie przeznaczone do hodowli zwierząt. Ich koszt może sięgać nawet 500 zł.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ