Ranking 8 najlepszych furminatorów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Furminator – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Furminatory to niewielkie akcesoria, które umożliwiają skuteczne usunięcie nadmiaru sierści i dokładne wyczesanie zwierzaka. Właściciele dużych psów polecają model FURminator deShedding tool L wyposażony w specjalny przycisk służący do szybkiego pozbycia się wyczesanej sierści ze szczotki. Furminator jest lekki, poręczny i dobrze wyprofilowany. Ząbki wykonano ze stali nierdzewnej, którą odznacza wytrzymałość. Regularne używanie akcesorium pozwala skutecznie zminimalizować problem nadmiernego gubienia sierści, a tym samym ułatwia utrzymanie porządku w domu. FURminator FURflex Cat L to produkt przeznaczony dla dużych kotów. Ostrze jest dopasowane do kształtu ciała zwierzęcia, więc wyczesywanie sierści jest wygodne. Akcesorium ogranicza linienie nawet do 90%.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Stosowanie furminatora przynosi oczekiwane efekty, czego potwierdzeniem są jego dobre recenzje. Akcesorium umożliwia maksymalne zredukowanie problemu związanego z nadmiernym linieniem u psa. Naciskając przycisk FURejector, można szybko i bez wysiłku pozbyć się zalegającej na szczotce sierści.

Wady

Niektórzy właściciele czworonogów przyznają, że ząbki wydają się nieco tępe i dlatego czasami furminator mocno ciągnie sierść. W rezultacie niektóre psy niechętnie poddają się czesaniu i wyrywają się w trakcie zabiegu.

Podsumowanie

Akcesorium jest dostosowane dla psów o wadze od 23 kg do 41 kg. Długość ostrza wynosi 10,2 cm. Do jego produkcji wykorzystano odporną na zniekształcenia stal nierdzewną. Model ma wygodną rączkę.

Drugi wybór

Zalety

Akcesorium wykonano z dobrej jakości materiałów. Ostrze Comfort Edge ze stali nierdzewnej jest skuteczne, a jednocześnie delikatne dla pupila, nie ulega zniekształceniom. Uchwyt został zrobiony w taki sposób, aby można było go wygodnie trzymać w dłoni.

Wady

Pojedyncze osoby miały problem z tym, aby solidnie przymocować górną część akcesorium do uchwytu. Trzeba wiedzieć, że oba elementy stanowiące część zestawu nie są ze sobą połączone.

Podsumowanie

Korzystanie z furminatora jest efektywne, właściciele kotów zauważyli, że regularne zabiegi ograniczają w dużym stopniu linienie i pomagają w utrzymaniu porządku w domu. Uchwyt ma system FURmLock i można do niego przymocować inne akcesoria np. szczotkę.

Rozważ też

Zalety

Produkt jest lekki i poręczny. Ząbki ze stali nierdzewnej dobrze usuwają sierść, a cały zabieg nie zajmuje dużo czasu. Rączka jest pokryta specjalną antypoślizgową powłoką, aby korzystanie z furminatora było wygodne. Akcesorium jest polecane dla psów, kotów i koni.

Wady

Model ma sporo zalet, jednak jak wskazują opinie, nie jest odpowiedni dla psów z dłuższą sierścią. W przypadku pielęgnacji sierści takiego zwierzęcia czas zabiegu jest długi, a późniejsze efekty nie tak zadowalające, jak można by tego oczekiwać.

Podsumowanie

To szczotka i furminator w jednym. Długość akcesorium wynosi 15 cm, a szerokość ostrza jest równa 10 cm. Model ma żółto-czarny kolor. Ząbki są wykonane ze stali nierdzewnej. Czyszczenie szczotki nie zajmuje dużo czasu.

 

 

8 najlepszych furminatorów. Opinie w 2024 roku

 

Właściciele zwierząt muszą dbać nie tylko o zdrowie swoich pupili, ale także ich ładny wygląd. Aby sierść dobrze się prezentowała, trzeba odpowiednio ją pielęgnować. Prezentowany poniżej ranking furminatorów ułatwi wybranie dobrej jakości akcesorium do jej wyczesywania.

 

 

Furminator dla psa

 

1. FURminator szczotka dla Psa długa sierść Rozmiar L

 

Furminator dla psa deShedding tool L jest przeznaczony dla czworonogów o masie ciała pomiędzy 23 kg a 41 kg. Ostrze ma szerokość równą 10,2 cm i jest odpowiednie do wyczesywania sierści o długości większej niż 5 cm. Zostało ono wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej, dokładnie usuwa martwy włos i podszerstek.

Prezentowany furminator dla psa działa w ten sposób, że odbudowuje skórę i skutecznie wzmacnia mieszki włosowe, więc możliwe jest ograniczenie problemu z nadmiernym linieniem. Dodatkowo akcesorium ogranicza plątanie sierści i powstawanie trudnych do usunięcia kul włosowych. Furminator ma przycisk FURejector umożliwiający szybkie pozbycie się zalegającej na szczotce sierści.

Do zakupu produktu z pewnością zachęca to, że jest on polecany przez weterynarzy. Przez kupujących akcesorium jest uznawane za trwałe i komfortowe w użyciu. Zgodnie z zaleceniami producenta z furminatora należy korzystać 1-2 razy w tygodniu przez 10 do 20 minut.

 

 

 

 

Furminator dla kota

 

2. Furminator Furflex Zestaw do wyczesywania podszerstka dla kotów L

 

Produktem, którego potrzebujesz, jest furminator dla kota? Jeśli tak, polecamy zakup modelu FURflex Cat L przeznaczonego dla dużych mruczków o wadze ponad 4,5 kg. Akcesorium jest dostosowane do każdej długości sierści, więc zasługuje na miano uniwersalnego produktu do pielęgnacji zwierzęcia.

Furminator dla kota ma ostrze Comfort Edge zrobione ze stali nierdzewnej. Akcesorium jest dobrze dopasowane do kształtu ciała zwierzaka, więc usuwanie sierści odbywa się w bezpieczny sposób. Podczas zabiegu nie ma ryzyka, że dojdzie do uszkodzenia warstwy skóry, co mogłoby skutecznie odstraszyć naszego pupila. Furminator ma przycisk FURejector, więc usuwanie sierści pozostałej na narzędziu przebiega bez problemów. 

Konsumenci, którzy zdecydowali się kupić ten produkt, przyznają, że zapewnienia producenta co do skuteczności działania akcesorium są uzasadnione. Rzeczywiście pozwala ono w znacznym stopniu ograniczyć linienie kotów. Atutem jest również to, że rączka jest dobrze wyprofilowana i nie ślizga się w dłoni.

 

 

 

 

Szczotka dla psa furminator

 

3. Szczotka Furminator dla psa 10cm

 

Model 10 cm to szczotka dla psa i furminator w jednym. Długość akcesorium jest równa 15 cm. Produkt ma żółto-czarny kolor, rękojeść pokryto gumową powłoką, tak aby utrzymanie szczotki w dłoni było wygodne. Akcesorium jest lekkie i zajmuje mało miejsca.

Ten dobry i tani furminator może służyć do wyczesywania nie tylko psów, ale też kotów czy nawet koni. Umożliwia on szybkie i co najważniejsze efektywne pozbycie się wypadającej sierści. Akcesorium ma 87 ząbków wykonanych z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej. Są one tak zrobione, aby skutecznie usuwać sierść, a jednocześnie nie powodować podrażnień skóry.

Opinie na temat rekomendowanego furminatora się w większości pozytywne, co wynika przede wszystkim z tego, że jego stosowanie przynosi oczekiwane rezultaty. Osoby, które zdecydowały się kupić to akcesorium, przyznają, że jest ono poręczne, solidnie zrobione i łatwe w przechowywaniu.

 

 

 

 

Furminator dla labradora

 

4. FURminator dla psów krótkowłosych Large T691013

 

Furminator dla labradora Large T691013 to produkt, który musiał znaleźć się w naszym rankingu. Jest on dobrze oceniany przez właścicieli psów, co można uznać za dowód wysokiej jakości jego wykonania i skuteczności. Akcesorium jest przeznaczone dla zwierzaków z krótką sierścią (nie dłuższą niż 5 cm) ważących od 23 kg do 41 kg.

Ostrze ma szerokość równą 10,2 cm. Do jego wykonania wykorzystano stal nierdzewną, która nie wymaga ostrzenia. Materiał jest odporny na zarysowania, zniekształcenia i działanie korozji. Z informacji podanych przez producenta wynika, że używanie akcesorium zmniejsza wypadanie sierści nawet o 90% i sprawia, że włosie staje się bardziej błyszczące i ładniejsze.

W recenzjach dotyczących FURminator Large T691013 możemy przeczytać, że to dobry furminator pomagający zadbać o ładny wygląd pupila. Korzystanie ze szczotki jest wygodne m.in. dlatego, że ma ona specjalny przycisk ułatwiający usuwanie nagromadzonej na ostrzu sierści.

 

 

 

 

Furminator dla psa długowłosego

 

5. FURminator narzędzie do wyczesywania podszerstka dla psów długowłosych M

 

Furminator dla psa długowłosego deShedding tool M jest dostosowany do używania od 1-2 razy w tygodniu po maksymalnie 20 minut. Akcesorium okazuje się niezastąpione w pielęgnacji czworonogów z długim włosiem (powyżej 5 cm), które ważą od 9 kg do 23 kg. Model ma dobrze wyprofilowaną rączkę zrobioną z miękkiego tworzywa, nie ślizga się w dłoni.

Ostrza furminatora zostały zrobione ze stali nierdzewnej, czyli jednego z najtrwalszych materiałów. Na jego powierzchni nie pojawiają się ślady korozji. Ostrze jest delikatne, więc pies nie wyrywa się w trakcie czesania i zwykle nie trzeba mocno go trzymać, aby móc precyzyjnie przeprowadzić zabieg. 

Akcesorium cieszy się sporym zainteresowaniem wśród właścicieli długowłosych czworonogów. Powodem popularności jest przede wszystkim skuteczność działania, którą potwierdził przeprowadzony przez użytkowników test furminatorów. Model ma przycisk FURejector do sprawnego usuwania sierści z narzędzia.

 

 

 

 

Furminator dla kota krótkowłosego

 

6. FURminator narzędzie do wyczesywania podszerstka dla kotów

 

Konsumenci często pytają, jaki furminator dla kota krótkowłosego wybrać. Wśród propozycji właścicieli często pojawia się produkt marki FURminator w rozmiarze S. Jest to akcesorium odpowiednie dla kotów o wadze nieprzekraczającej 4,5 kg. Zgodnie z zapewnieniami producenta, furminator ogranicza linienie nawet do 90%.

Model jest polecany przez lekarzy weterynarii, którzy wskazują, jak ważne jest regularne wyczesywanie kota. Jeśli nie będziemy tego robić, pupile w trakcie mycia będą połykać sierść, co może doprowadzić do tworzenia się niebezpiecznych kul włosowych. Warto więc zainwestować w sprawdzony furminator, a takim produktem jest niewątpliwie prezentowany przez nas model.

Jak podają użytkownicy, ostrze ze stali nierdzewnej ma bardzo dobre właściwości (skutecznie usuwa sierść) i łatwo utrzymać je w czystości. Dzięki przyciskowi FURejector pozbywanie się włosia nagromadzonego na akcesorium zajmuje dosłownie chwilę.

 

 

 

 

Furminator dla kota długowłosego

 

7. Furminator Deshedding Tool Dla Kota L Duże Koty Długość Sierści

 

Wybierając furminator dla kota długowłosego, warto przede wszystkim skupić się na efektywności działania akcesorium. Szczotka musi być odpowiednio wykonana, aby czesanie nie zajmowało zbyt dużo czasu. Takim produktem jest Furminator Deshedding Tool L dla kotów ważących powyżej 4,5 kg. Z akcesorium należy korzystać maksymalnie 2 razy w tygodniu, a czas jednego zabiegu nie powinien przekraczać 20 minut.

Prezentowany furminator służy do usuwania sierści i nadmiaru podszerstka, a dodatkowo wzmacnia mieszki włosowe i nie dopuszcza do uszkodzenia skóry. Regularne używanie akcesorium wspiera naturalną produkcję łoju i gwarantuje efekty w postaci zdrowej i lśniącej sierści. Systematyczne czesanie przyczynia się także do zmniejszenia alergenów występujących w naszym mieszkaniu.

Z uwagi na to, że opinie o furminatorach tej marki są pozytywne, istnieje duże prawdopodobieństwo, że prezentowany produkt spełni Twoje oczekiwania. Co najważniejsze, akcesorium jest wygodne w użytkowaniu. Konsumenci wskazują, że rączka została dobrze wyprofilowana i nie wyślizguje się podczas czesania zwierzęcia.

 

 

 

 

Furminator dla psa krótkowłosego

 

8. FURminator dla psów krótkowłosych Medium T691011

 

Jeśli interesuje Cię furminator dla psa krótkowłosego, zapoznaj się z opisem modelu Medium T691011. Akcesorium powstało z myślą o pupilach ważących od 9 kg do 23 kg. Szerokość ostrza jest równa 6,7 cm. Co warto podkreślić, element ten wykonano ze stali nierdzewnej, nie wymaga on ostrzenia ani skomplikowanej konserwacji.

Furminator ma praktyczny przycisk FURejector pozwalający na sprawne usunięcie sierści zbierającej się na szczotce w trakcie zabiegu. Akcesorium jest lekkie i ma dobrze wyprofilowaną rączkę. Pokryto ją specjalnym tworzywem, aby zminimalizować ryzyko ślizgania się furminatora w dłoni. Regularne czesanie znacznie zmniejsza problem linienia, więc na dywanie, podłodze, łóżku i sofie nie ma tak dużo psiej sierści, jak wcześniej.

Na pytanie, czy warto kupić furminator Medium T691011, właściciele psów bez wahania odpowiadają, że tak. Akcesorium jest skuteczne i bezpieczne w użytkowaniu, nie powoduje nawet najmniejszych podrażnień skóry zwierzęcia.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki furminator kupić?

 

Z pewnością zależy Ci na tym, żeby Twój pupil ładnie wyglądał. Chcąc odpowiednio zadbać o jego sierść, warto stosować furminator, czyli niewielki przyrząd wyposażony w ostrze, które umożliwia pozbycie się nadmiaru sierści i znaczne ograniczenie problemu nadmiernego linienia. Aby korzystanie z akcesorium przynosiło oczekiwane efekty, trzeba kupić sprawdzony produkt o określonych cechach. Na co zwracać uwagę, wybierając najlepszy furminator dla swojego czworonoga?

 

 

U jakich zwierząt stosuje się furminator?

Jeśli nigdy nie słyszałeś, czym jest furminator, pewnie nie do końca znasz jego zastosowanie. To akcesorium jest polecane w szczególności psom i kotom, choć na rynku można też znaleźć modele dostosowane do pielęgnacji koni. Dlaczego warto zdecydować się na zakup tego produktu? Jedną z najczęściej udzielanych przez konsumentów odpowiedzi jest to, że dzięki niemu zdecydowanie łatwiej utrzymać czystość w domu. Na kanapie czy podłodze nie ma tyle samo sierści co wcześniej, więc odkurzanie zajmuje mniej czasu i nie trzeba tego robić tak często, jak dotychczas. Co więcej, furminator sprawia, że sierść zwierzęcia wygląda ładniej, często staje się bardziej błyszcząca (oczywiście konieczne jest stosowanie się do pozostałych zasad dotyczących pielęgnacji zwierzęcia).

 

Rozmiar

Aby wyczesywanie sierści było efektywne i komfortowe dla pupila, konieczny jest zakup odpowiedniego rozmiaru furminatora. Wybór akcesoriów jest naprawdę duży, więc niezależnie od tego, jakiej rasy psa czy kota masz w swoim domu, znajdziesz odpowiedni produkt. Furminator dla psa można kupić w rozmiarze od XS do XL, z podziałem na długą i krótką sierść. Oznaczenia wagowe na pudełku ułatwiają podjęcie dobrej decyzji zakupowej. Akcesorium dla kota zwykle jest dostępne w rozmiarze S (waga do 4,5 kg) i L (waga powyżej 4,5 kg). Na opakowaniu zawsze znajduje się informacja na temat tego, do jakiej długości sierści jest przystosowany dany grzebień.

 

Ostrze

Ważnym elementem, od którego zależy efektywność wyczesywania, jest ostrze. Najczęściej do jego produkcji wykorzystywana jest stal nierdzewna, czyli materiał o bardzo dobrych właściwościach. Na powierzchni tego elementu nie powinny pojawiać się zarysowania ani ślady korozji. Jeśli akcesorium jest odpowiednio wykonane, korzystanie z niego nie powinno powodować żadnego dyskomfortu u zwierzęcia. 

 

Rączka

Zastanawiając się nad tym, jaki furminator wybrać, nie można pominąć kwestii związanej z wykonaniem rączki. Po pierwsze, element ten musi być dobrze wyprofilowany, tak aby akcesorium można było wygodnie i bez trudu utrzymać w dłoni. Dobrze, jeśli uchwyt jest pokryty specjalnym tworzywem, które zabezpiecza przed ślizganiem się furminatora w dłoni. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli w pełni skupić się na pracy z naszym psem czy kotem, a nie co chwilę poprawiać ustawienie narzędzia. 

 

 

Łatwość czyszczenia

Odpowiadając na pytanie, jaki jest najlepszy furminator, właściciele zwierząt wskazują, że praktyczne są modele, które można łatwo utrzymać w czystości. Często dostępne na rynku akcesoria są wyposażone w specjalny przycisk, pozwalający na szybkie pozbycie się sierści, która zatrzymała się na szczotce. Nie trzeba wyciągać jej ręcznie, co jak wiadomo, mogłoby zająć sporo czasu i okazać się mało dokładnym rozwiązaniem. Należy też pamiętać, że regularna pielęgnacja furminatora przekłada się na jego trwałość. Warto wybierać modele, które nie wymagają ostrzenia ani wykonywania skomplikowanej i czasochłonnej konserwacji.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Nie ma wątpliwości, że dobre akcesorium jest bezpieczne w użytkowaniu. Umieszczone na ostrzu ząbki muszą być tak wykonane, aby skutecznie usuwały sierść, a jednocześnie pozostawały delikatne dla skóry zwierzęcia. Furminator musi dopasowywać się do kształtu ciała pupila. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy akcesorium jest dobrze wykonane, jest oczywiście jego samodzielne przetestowanie. Przed zakupem warto też poznać opinie innych właścicieli czworonogów.

 

Furminatory w dobrych cenach

Najmniej zapłacimy za furminatory i szczotki w jednym, ich cena wynosi ok. 30 zł. Kwota, jaką trzeba przeznaczyć na kupno akcesorium jest uzależniona w szczególności od jego wielkości. Zakup małego furminatora to koszt rzędu 70 zł, większy model może kosztować ponad 100 zł.

 

 

FAQ 

 

P1: Ezzygroom czy furminator?

Wielu właścicieli psów i kotów zastanawia się, co wybrać: Ezzygroom czy furminator? Tu dużo zależy m.in. od własnych preferencji, długości sierści pupila czy nawet jego reakcji na czesanie. Wśród przyrządów Ezzygroom możemy znaleźć modele przeznaczone dla kotów, psów i innych zwierząt, a także do konkretnego rodzaju sierści: miękkiej, twardej lub szorstkiej. Są one wykonane z drewna i mają prostokątny kształt, z jednej strony zakończone są niewielkimi ząbkami. Z kolei furminatory są dostępne w kilku rodzajach (m.in.: kot, kot L, pies S, M i L, a także inne zwierzęta). Część modeli jest przeznaczona dla pupili z krótką sierścią, a pozostałe dla tych z długą. Wiele osób uważa, że furminator jest wygodniejszy w użytkowaniu i bardzo dobrze sprawdza się u długowłosych zwierząt.

 

 

P2: Furminator – jak używać?

Aby wyczesać psa czy kota przy pomocy furminatora, należy delikatnie naciągnąć jego skórę. Jest to konieczne, ponieważ przyrząd ma ząbki i możemy przypadkowo skaleczyć zwierzę, gdy natrafią na fałdkę. Narzędzie należy przesuwać z włosem, wykonując przy tym krótkie i energiczne ruchy. Ważne jest to, aby furminator trzymać prostopadle do skóry czworonoga, nie można także zbyt mocno go dociskać. Ponadto nie powinniśmy kilka razy przeczesywać tego samego miejsca na ciele zwierzęcia, bo możemy usunąć zbyt dużo włosów. Furminator nie jest zwykłą szczotką, dlatego nie należy używać go częściej niż 1 lub 2 razy w tygodniu. Jego działanie często porównuje się do trymerskiego noża, usuwającego martwy włos.

 

P3: Furminator – co to?

Furminator to specjalny przyrząd do czesania, w który powinni zaopatrzyć się właściciele psów, kotów czy innych zwierząt, przykładowo koni. Jest on zbudowany z długiego uchwytu i końcówki wyglądającej jak stalowy grzebień, ma on gęste ząbki. Warto podkreślić, że furminator nie jest zwykłą szczotką. Służy on do wyczesywania martwego podszerstka, gromadzącego się pod włosową okrywą zwierząt. Odpowiednio używany przyrząd nie jest niebezpieczny dla czworonogów, nie wywołuje podrażnienia ani dyskomfortu. Jest on dostępny w kilku rozmiarach, dlatego możemy go dopasować tak, aby czesanie było dla pupila przyjemne.

 

 

P4: Furminator – jak działa?

Furminator jest przyrządem służącym do usuwania podszerstka. To krótka, miękka i gęsta warstwa futra znajdująca się pod okrywą włosową, która zapobiega odczuwaniu nieprzyjemnego chłodu. Bardzo często domowe zwierzęta, głównie psy i koty, gubią część podszerstka i zostawiają go na dywanie, meblach, pościeli itp. Za sprawą furminatora można temu zapobiec. Wykonując energiczne i krótkie ruchy, możemy pozbyć się nadmiaru martwych włosów i tym samym zredukować linienie pupila. Przyrząd został zaprojektowany w taki sposób, aby nie naruszać włosów okrywowych zwierząt. Jego stalowe ząbki docierają do podszerstka, usuwając jego nadmiar, a do tego równomiernie rozprowadzają na sierści łój, który w naturalny sposób ją natłuszcza.

 

P5: Furminator – jak często używać?

Po furminator powinniśmy sięgać raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu. Zalecany czas wyczesywania zwierzęcia to 10 – 20 minut, nie więcej. To powinno wystarczyć, aby usunąć nadmiar podszerstka. W okresach wzmożonego linienia, czyli np. przed nadejściem zimy, możemy używać furminatora nieco częściej. Jeśli przyrząd jest wykorzystywany w niewłaściwy sposób, może przyczynić się do powstawania łysych miejsc na ciele pupila. Pamiętajmy, że podszerstek jest istotny, gdyż chroni zwierzęta przed zimnem oraz moknięciem podczas opadów deszczu i śniegu.  Furminator nie jest zwykłą szczotką do czesania, nie służy do rozplątywania kołtunów i codziennej pielęgnacji sierści. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ