Ostatnio aktualizowane: 29.10.20

 

Zabranie kota na spacer może być nowatorskim i zabawnym sposobem na stymulację umysłową i ćwiczenia fizyczne zarówno dla kota, jak i właściciela. Oczywisty wydaje się fakt, że wyjście na spacer z kotem całkowicie różni się od spaceru z psem. Wiele miejsc, do których udają się właściciele psów, nie jest przystosowanych do spaceru z kocim przyjacielem. W jaki sposób przygotować zwierzę do wyjścia na spacer? 

 

Od czego należy zacząć?

Decydując się na wspólne spacery z kotem warto zacząć od zakupu odpowiedniej obroży, szelek oraz smyczy. Właściciele, którzy decydują się na wyprowadzanie zwierzaka w obroży, powinni zainwestować w model zapinany na klamrę. Najlepsza obroża dla kota wykonana jest z dobrego materiału oraz ma okucia zabezpieczone warstwą antykorozyjną, do których można zapiąć smycz. Ważne jest to, aby na początku przyzwyczaić kota do obroży. Wyjście ze zwierzęciem, które ma po raz pierwszy założoną obrożę będzie stresujące dla kota oraz właściciela. Zwierze musi się przyzwyczaić do nowej sytuacji, dlatego należy uczyć go stopniowo, jak powinno się zachowywać. Pierwsze próby wyjścia na spacer w obroży mogą nie należeć do udanych. Kot będzie robił wszystko, aby uwolnić się ze smyczy i ściągnąć obrożę. 

Z tego względu bezpieczniejsze są szelki. Pozwalają one równomiernie rozkładać nacisk na wiele obszarów ciała i nie duszą zwierzęcia. Ponadto zapobiegają wyślizgnięciu się kota z uprzęży, co jest bardzo ważne, szczególnie spacerując po mieście. Warto wybrać model z regulacją, która pozwoli odpowiednio dopasować rozmiar do budowy ciała. Szelki powinny być dopasowane do wielkości, długości futra oraz wagi kota. Dobranie niektórych modeli może być trudne, szczególnie w przypadku mocno puszystych kotów. 

Przed spacerem warto także wybrać odpowiedni rodzaj smyczy. Właściciele czworonogów nie zalecają chodzenia z kotami na automatycznie zwijanej smyczy. Zwierzę może się wystraszyć hałasującego mechanizmu i spłoszyć się. Oprócz tego istnieje duże ryzyko zwiększenia odległości między właścicielem a czworonogiem. W takiej sytuacji człowiek traci kontrolę nad tym, co robi jego zwierzę. W przypadku wyprowadzania kota na dwór lepiej mieć go blisko siebie, szczególnie jeśli w pobliżu pojawi się pies. Bezpieczniejsze są zwykłe, krótkie smycze, które pozwalają stale kontrolować ruchy kota. 

Nie wszystkie koty będą chciały chodzić na smyczy, ale każdy kot powinien mieć taką możliwość.

Wyprowadzanie kota może zapewnić pupilowi znacznie bogatsze życie. Wiele kotów uwielbia wychodzić na zewnątrz i wąchać nowe zapachy, widzieć nowe rzeczy czy tarzać się w trawie. Koty lubią drapać prawdziwe drzewa, a także mieć bliski kontakt z naturą, który warto im umożliwić. Zwierzak, który regularnie opuszcza swoje cztery kąty, staje się inteligentny i bardziej myślący. Naukowcy są zdania, że w trakcie spacerów, kot uczy się poszczególnych zapachów i lepiej poznaje swoje możliwości. Oprócz tego regularne spacerowanie może pomóc wystraszonemu kotu zdobyć większą pewność siebie i przezwyciężyć dotychczasowe obawy i niepokój, które niejednokrotnie są powodami agresji. 

 

Etap przyzwyczajania 

Zaleca się, aby przed wyjściem z pupilem na spacer przyzwyczaić go do obroży, szelek i smyczy. Kot powinien być najpierw szkolony w pomieszczeniu głównie ze względów bezpieczeństwa. Weterynarze sugerują, aby kupić wszystkie niezbędne przybory i dać kotu do powąchania i zabawy. Kiedy zwierze zaznajomi się z nowymi przedmiotami, można przypiąć kotu uprząż, aby dopasować ją do jego budowy. Jeśli kot będzie wystraszony warto dać mu nagrodę w postaci ulubionego smakołyku. Właściciele powinni pozwolić pochodzić kotu w szelkach po mieszkaniu, a dopiero później rozpocząć próbę wychodzenia na zewnątrz. 

Komfort i wygoda 

Kot powinien czuć się wygodnie na uprzęży przed wyjściem na zewnątrz. W momencie, kiedy będzie gotowy do wyjścia, warto dać mu możliwość wybrania kierunku swojego pierwszego spaceru. Można wybrać dla zwierzęcia najlepszą przestrzeń do stawiania pierwszych kroków na dworze. Powinna być ogrodzona płotem i niewypełniona wieloma nowymi bodźcami. Właściciele kotów mieszkających w mieście mogą rozważyć wyjazd ze zwierzęciem poza miasto, tak aby najpierw oswoić go z nowym otoczeniem. 

 

Czy wyprowadzanie kota na smyczy wygląda tak samo, jak wyprowadzanie psa? 

Wielu właścicieli kotów zastanawia się, czy wyprowadzanie pupili na spacer wygląda tak samo, jak wyprowadzanie psa. Jak się okazuje, spacerowanie z kotem może być znacznie trudniejsze. Po pierwsze, koty nie zawsze słuchają poleceń właścicieli. Lubią chodzić swoimi ścieżkami i nie zawsze odpowiada im spacer w miejscu wybranym przez człowieka. Po drugie, wyprowadzanie kota jest znacznie trudniejsze, jeśli chodzi o jego prowadzenie. Po trzecie, wiele miejsc nie jest przystosowanych do spacerów z kotami. Należy uważać, aby pupil nie został zaatakowany przez wolno biegającego psa. Ważne jest także to, aby przyzwyczaić zwierzę do regularnych spacerów. Początkowo kot może być lekko oszołomiony nowo poznanym terenem, więc należy dać mu trochę czasu, aby poczuł się w pełni bezpieczny.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 29.10.20

 

Wykonanie dobrej obroży dla kota, która nie tylko ładnie się prezentuje, ale przede wszystkim jest bezpieczna dla czworonoga to duże wyzwanie. Szczególnie dlatego, że wielu producentów traktuje koty, jak mniejsze psy. Oznacza to, że obroże produkowane dla psów są pomniejszane i produkowane w ten sam sposób. Ważne, aby wybrać model, który będzie przede wszystkim bezpieczny lub ewentualnie wykonać obroże własnoręcznie. 

 

Dlaczego obroże dla psów i kotów są zupełnie różne? 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że obroże produkowane dla psów i kotów powinny być zupełnie różne. Jak wiadomo, wiele kotów jest wypuszczanych na samodzielne spacery, w trakcie których właściciel nie ma kontroli nad tym, co robi i jak zachowuje się zwierzę. Koty są z natury stworzeniami, które uwielbiają przeciskać się przez wąskie szczeliny i przejścia, skakać z dużych wysokości i wspinać się po drzewach. Większość modeli będących mniejszymi odpowiednikami obroży dla psów, nie jest do końca bezpieczna. Istnieje ryzyko, że koty z obrożą na szyi mogą zaczepić się o gałąź, siatkę ogrodzeniową lub inny wystający przedmiot. 

Jaki materiał wybrać? 

Najpopularniejsze obroże, wykonane z materiału, takiego jak taśmy poliamidowe lub polipropylenowe są jednymi z najbardziej wytrzymałych. Są odporne na uszkodzenia, otarcia oraz charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na rozerwanie. Obroże skórzane podszyte filcem są znacznie twardsze niż modele wykonane z taśmy. Skóra wykorzystywana do produkcji obroży dla czworonogów w większości przypadków jest barwiona na różne kolory. Po namoknięciu farba może odbarwić sierść wokół szyi kota. Oprócz tego namoknięty materiał przylegający do futra stanowi siedlisko bakterii. Ze względów higienicznych warto regularnie ściągać kotu obrożę i prać ją w rękach w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Obroża dla kota musi być obszyta specjalnymi grubymi nićmi, odpornymi na zerwanie. W tym celu warto wykorzystać nici przeznaczone do szycia grubych i ciężkich tkanin, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością. 

 

Zatrzaski 

Zatrzaski, które należy wybrać do wykonania obroży dla kota muszą być wykonane z dobrej jakości tworzywa. Najbardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania są zatrzaski wykonane z nylonu i acetalu. Należy dopasować je do szerokości danego modelu. W przypadku obroży dla kota warto wybrać najmniejsze rozmiary. 

 

Okucia 

Okucia wykorzystywane przy produkcji obroży dla czworonogów zazwyczaj są wykonane z solidnego odlewu pokrytego niklem. Większość producentów zgrzewa większe rozmiary po to, aby były znacznie trwalsze. Wszystkie okucia należy dopasować do wielkości i szerokości obroży. Spełniają one kilka niezbędnych funkcji. Są wykorzystywane jako uchwyt do przymocowania smyczy, a także jako klamra umożliwiająca regulację średnicy obroży. 

Co powinno znaleźć się na adresatce? 

Adresatka to niewielka zawieszka, zawierająca podstawowe informacje o zwierzęciu. Powinny znaleźć się na niej informacje, takie jak: imię kota, numer telefonu do właściciela, aktualne informacje na temat szczepienia przeciwko wściekliźnie oraz ewentualne alergie lub inne problemy zdrowotne, które zwierzęciu doskwierają. Dzięki takiemu identyfikatorowi właściciel kota ma większą szansę na jego odnalezienie. Oprócz tego człowiek, który znajdzie zwierze, nie uzna go za bezpańskiego. Niejednokrotnie zdarzają się przypadki, że właściciele poszukują swoich zwierząt w okolicy domu oraz w najbliższych schroniskach, a znalazca przygarnia kota, myśląc, że jest zabłąkany i samotny. Oprócz adresatek coraz bardziej popularne staje się wszczepianie mikroczipów, ponieważ identyfikatory i obroże mogą czasami spaść lub zostać zgubione. Mikroczip jest, jak trwała identyfikacja zwierzęcia, którą można wykryć za pomocą specjalnego skanera. Po zeskanowaniu uzyskuje się informacje, takie jak dane kontaktowe właściciela znajdujące się w rejestrze danych. Mimo wszystko ze względu na cenę właściciele czworonogów wciąż częściej decydują się na tradycyjną metodę w postaci adresatki. 

 

Czy dzwoneczki zawieszane na obroży są dobrym rozwiązaniem? 

Wielu właścicieli kotów i psów decyduje się na przypinanie do obroży dzwoneczka, który przy każdym ruchu wydaje charakterystyczny dźwięk. Jak się okazuje, często spotykany dzwoneczek ma za zadanie chronić ptaki i gryzonie przed atakiem czworonoga. Inne zwierzęta, zasygnalizowane zbliżającym się niebezpieczeństwem, zwyczajnie uciekają. Co więcej, dzwoniąca obroża ułatwia zlokalizowanie kota przemieszczającego się po mieszkaniu. Niestety, tego typu rozwiązania nie zawsze są dobre. Dzwoneczki przy obrożach mają wielu przeciwników. Jak się okazuje, dźwięk dobiegający z dzwoneczka może być irytujący dla zwierzęcia, które będzie reagować agresywnie. Oprócz tego kot wychodzący na dwór, dzwoniąc, zwraca na siebie uwagę innych zwierząt, które mogą mu zrobić krzywdę. Z tego względu lepiej nie doczepiać kotu do obroży żadnych wydających dźwięki elementów.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 29.10.20

 

Koty kojarzą się ze zwierzętami, które zazwyczaj nie opuszczają czterech ścian. Należą do zwierząt udomowionych oraz są jednymi z najlepszych przyjaciół człowieka. Niektóre koty są wypuszczane przez właścicieli na samotne wędrówki, jednak zawsze wracają do swojego domu. W jaki sposób zabezpieczyć pupila, aby bezpiecznie wrócił do właściciela? Najlepszym pomysłem jest założenie obroży, która będzie charakterystyczna dla czworonoga. Jaki wzór obroży wybrać, aby pupil był rozpoznawany i bezpieczny podczas samotnych spacerów? 

 

Jaką obrożę dla kota wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które w zależności od zastosowanego materiału oraz dodatków wahają się w przedziale cenowym od kilku do kilkunastu złotych. Oprócz tradycyjnych obroży dostępne są również specjalistyczne modele, takie jak przeciwkleszczowe lub z dodatkiem feromonów. Jeśli kot nie ma jeszcze obroży, warto zainwestować w dobry produkt, który będzie spełniał zadanie oraz będzie bezpieczny dla zwierzęcia. Jakie modele są najbardziej popularne wśród właścicieli czworonogów? Większość właścicieli decyduje się na te wykonane z miękkiego materiału z możliwością regulacji, zapinane na zacisk z opcją odbijania światła. Drugim najchętniej wybieranym modelem są obroże skórzane z regulacją długości. Na wielu aukcjach internetowych dostępne są personalizowane obroże z haftowanym na zamówienie imieniem zwierzaka oraz numerem telefonu właściciela. Równie popularne są doczepiane adresatki, na których znajdują się podstawowe informacje o zwierzęciu. 

Obroża z materiału z zapięciem oraz regulacją obwodu 

Obroże dla kota wykonane z miękkiego materiału są najbardziej popularne i najchętniej wybierane przez właścicieli. Są też znacznie tańsze od modeli wykonanych ze skóry, które pomimo większej solidności, mogą być znacznie mniej komfortowe dla zwierzaka. Popularne modele wykonane z wytrzymałego materiału mają wygodne zapięcia oraz możliwość regulacji. Najczęściej mają także metalowy zaczep na smycz, a niektóre z nich są odblaskowe lub świecące. Modele mające wbudowane diody LED są dobrym wyborem dla kotów, które regularnie wychodzą na spacery ze swoimi właścicielami. Klasyczne obroże zaopatrzone są w zwykłe, odblaskowe paski, które świecą odbitym światłem. Dzięki temu zwierzak jest widoczny wieczorem i w nocy, co dodatkowo chroni go przed potrąceniem przez samochód.  

 

Obroża skórzana podszyta filcem 

Obroże skórzane podszyte filcem są równie popularne, jak modele wykonane z materiału. Wiele modeli przeszytych jest grubymi i trwałymi nićmi, które dodatkowo gwarantują trwałość produktu. Filc wykorzystywany do podszywania zazwyczaj dostępny jest w dwóch kolorach. Materiał ten zabezpiecza zwierzęta przed odparzeniami oraz otarciami naskórka, które mogą powstać po długim noszeniu obroży. Skórzane modele mają wygodną regulację oraz zapięcie w postaci metalowej klamry. Metalowe dodatki wykonane są z elementów, które są zgrzewane i pokryte specjalną antykorozyjną powłoką. Obroże mają także metalowe półkola, umożliwiające zapięcie smyczy. Wielu producentów oferuje również zdobienie obroży w postaci wyszywanego grawera, wykonanego dowolnie wybraną czcionką. 

 

Obroże z chustą 

Wielu właścicieli czworonogów decyduje się na zakup obroży z ozdobną bandamką. Materiałowa chusta jest doszyta do obroży i stanowi wyłącznie element dekoracyjny, który dodaje uroku pupilowi. Tego typu modele są dobre dla kotów spędzających większość czasu w domu lub dla czworonogów, które w ogóle nie wychodzą na zewnątrz. Wiele modeli z ozdobnymi arafatkami ma stylowe wzory i różne kolory do wyboru. 

Obroże z cyrkoniami

Kocia biżuteria jest coraz częściej spotykana u czworonogów. Wielu właścicieli zarówno psów, jak i kotów chętnie wybiera stylowe, eleganckie dodatki, aby zwierzak wyglądał równie luksusowo. Wiele modeli jest starannie wykonanych i pięknie wykończonych. Nic więc dziwnego, że właściciele kotów zakładają obróżki z cyrkoniami na szyje pupili. Projektanci przyborów dla zwierząt cały czas wymyślają coraz to nowsze wzory, a do zdobienia wykorzystują oprócz cyrkoni także kryształki Swarovskiego. Ozdobne obroże, zwane także kocią biżuterią, mają regulację średnicy oraz wygodne zapięcie. Dzięki temu eleganckie modele są równie praktyczne, jak klasyczne obroże. 

 

Obroże z dzwoneczkiem 

Obroże z elementami dekoracyjnymi dostępne są w wielu sklepach zoologicznych oraz na aukcjach internetowych. Właściciele kotów chętnie wybierają modele wyposażone w dzwoneczek, który ma na celu uniemożliwić kotu zaatakowanie ptaków oraz innych gryzoni. Brzęczący dzwoneczek ostrzega potencjalne ofiary kocurów i kocic, jednak może być źle tolerowany przez czworonoga noszącego taką ozdobę. Jak wiadomo, koty mają bardzo wrażliwy słuch i słyszą więcej niż ludzie. Warto wyobrazić sobie sytuację, w której człowiek non stop chodzi z zawieszonym na szyi dzwonkiem wydobywającym dźwięk przy każdym ruchu. Dzwoneczek przy obroży stanowi zagrożenie dla kota, który regularnie wychodzi na zewnątrz. Sygnał wydobywający się z ozdoby może zwrócić uwagę innych zwierząt, które mogą wyrządzić kotu krzywdę.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 29.10.20

 

Najważniejsze zalety:

Obroża nie ma negatywnego wpływu na zdrowie kota, co zostało potwierdzone poprzez specjalistyczny test Felisept Home Comfort. To oznacza, że możemy bez obaw założyć ją swojemu pupilowi, aby nie czuł zdenerwowania w związku z koniecznością odbycia wizyty u weterynarza czy przeprowadzką i całkowitą zmianą otoczenia.

 

Najważniejsze wady:

Opublikowane na temat modelu Felisept Home Comfort opinie są głównie pochlebne, jednak niektórzy konsumenci przyznają, że wydzielany przez niego zapach kocimiętki po pewnym czasie stał się dla nich drażniący. Dotyczy to w szczególności osób, które pozwalają swojemu pupilowi spać razem z nimi w łóżku.

 

Werdykt: 9.3/10

To obroża uspokajająca, którą warto założyć zwierzęciu przed stresującą dla niego sytuacją. Jest ona nasączona kocimiętką, czyli naturalną substancją. W jej składzie nie ma żadnych chemicznych dodatków. Model nie podrażnia skóry kota i nie wywołuje reakcji alergicznych. Jego długość całkowita wynosi 30 cm. Zapach wydziela się nieustannie przez ok. 30 dni.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Uspokajające działanie

Po założeniu obroży kot staje się wyraźnie spokojniejszy. Przydaje się ona w wielu różnych sytuacjach, m.in. w czasie przeprowadzki, wizyty u weterynarza, pojawienia się w domu nowych mieszkańców (przykładowo kolejnego zwierzęcia), długiej podróży samochodem itp. To obroża dla kota, która zapobiega niepożądanym reakcjom: gryzieniu, drapaniu mebli i domowników, nadmiernej drażliwości, napadom lęku, oznaczaniu terenu czy braku apetytu. Działa ona już od momentu odpakowania i założeniu pupilowi na szyi.

Nie przeszkadza zwierzęciu

Obroża nie powinna przeszkadzać kotu podczas zabawy, snu, korzystania z kuwety czy codziennej pielęgnacji sierści. Jest ona lekka i nie obciąża nadmiernie szyi mruczka, jej długość można swobodnie regulować. Jest to model zapinany na zatrzask, dlatego jego założenie nie sprawia żadnego problemu. Materiałem wykonania produktu jest polimer octanu etylenowo-winylowego i jak zostało wspomniane, nie podrażnia on skóry kota. Co istotne, obroża jest wodoodporna, więc jeśli co pewien czas kąpiemy swojego pupila, nie musimy jej zdejmować.

 

Produkt polecany przez weterynarzy

Produkt jest godny uwagi nie tylko ze względu na skuteczność działania, ale także bezpieczeństwo stosowania. Obroża jest często polecana przez weterynarzy. O jej zakupie powinni pomyśleć właściciele niespokojnych kotów, źle reagujących na stresujące sytuacje. Znajdujący się w kocimiętce nepetalakton to organiczny związek chemiczny, który wprawia zwierzęta w stan euforii i uspokaja je. Charakterystyczny zapach obroży utrzymuje się przez cały miesiąc, dlatego nie ma ryzyka, że po kilku dniach przestanie ona działać i kot znów będzie odczuwał zdenerwowanie. To bardzo dobra alternatywa dla innych środków uspokajających dla zwierząt, np. w postaci tabletek. Warto zdecydować się na zakup obroży, bo jest skuteczna, a do tego tania. Jak wynika z recenzji konsumentów, cena Felisept Home Comfort jest bardzo atrakcyjna.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 29.10.20

 

Transporter dla kota – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zastanawiasz się, w czym bezpiecznie przewieźć kota do weterynarza lub w inne miejsce? Przyda Ci się do tego solidny i duży transporter, taki jak Trixie 2880. To praktyczny model na kółkach, wyposażony w teleskopową, wysuwaną rączkę. Nie trzeba nosić go w dłoni, co konsumenci uznali za bardzo wygodne rozwiązanie. Transporter jest przeznaczony do przewożenia kotów i psów o wadze do 8 kg. Właścicielom mruczków większych ras polecany jest plastikowy model Stefanplast Gulliver 2 Deluxe 55x36x35cm S97231, dostępny w rozmiarze 2. Ponieważ na ściankach są otwory, umieszczone w środku zwierzę ma zapewnioną stałą wentylację. Transporter jest solidny, ponadto łatwo się go myje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

9 najlepszych transporterów dla kota. Opinie w 2020 roku

 

Poniższy ranking transporterów dla kota polecamy osobom, które chcą zapewnić swoim pupilom odpowiedni poziom bezpieczeństwa w czasie podróży. Prezentujemy w nim modele o różnych wymiarach, wykonanych nie tylko z plastiku, ale też innych materiałów.

 

Transporter dla kota na kółkach

 

1. Trixie Torba Transportowa na Kółkach 8kg 2880

 

Trixie 2880 to transporter dla kota na kółkach, umożliwiający przewożenie zwierząt ważących maksymalnie 8 kg. Jest on łatwy do utrzymania w czystości, także ze względu na szaro-czarną kolorystykę. Co ważne, model jest przystosowany do transportu w samochodzie, wyposażono go w specjalne klapy.

Produkt przyda się np. osobom starszym i wszystkim tym, które nie mają dużo siły, aby przenosić umieszczonego w transporterze kota w ręce. Model ma teleskopową rączkę z wygodnym uchwytem, z dwustopniową regulacją wysokości. Kiedy odepniemy stelaż, możemy go nosić jak zwykły plecak. Po bokach znajdują się kieszenie, do których można schować drobiazgi.

Kupujący chwalą model za solidność. Dno jest wzmocnione, więc nie ma ryzyka jego niespodziewanego rozerwania. Poza tym przedstawiony transporter dla kota na kółkach zapewnia pupilowi dużo wolnej przestrzeni. Jego wymiary są równe: wysokość – 50 cm, szerokość – 27 cm oraz głębokość – 36 cm.

 

 

 

 

Transporter dla dużego kota

 

2. Stefanplast Transporter Gulliver 2 Deluxe 55x36x35cm S97231

 

Duży transporter dla kota Stefanplast Gulliver 2 Deluxe 55x36x35cm S97231 jest wykonany z mocnego tworzywa sztucznego, ma metalowe drzwiczki. Wszystkie jego części są solidnie ze sobą połączone za pomocą trwałych zaczepów. W górnej części ścianek znajdują się otwory zapewniające stały dopływ świeżego powietrza. Wymiary produktu to: 55 cm x 36 cm x 35 cm, jest on dostępny w rozmiarze 2.

Za sprawą transportera możemy bezpiecznie przewozić kota lub małego psa w samochodzie czy pociągu. Wewnątrz znajduje się pojemnik na wodę o pojemności 0,3 l, jest przymocowany do drzwiczek. Na górze transportera jest duży uchwyt, który dobrze leży w dłoni.

Jak przekonują konsumenci, to bardzo wygodny w przenoszeniu transporter dla dużego kota. Do jego produkcji wykorzystano tworzywo sztuczne, w składzie którego nie ma szkodliwych substancji. Ponadto model marki Stefanplast jest łatwy do utrzymania w czystości.

 

 

 

 

Plecak transporter dla kota

 

3. Ibiyaya Transporter Plecak dla Psa i Kota Denim FC1631-D

 

Osoby, które chcą kupić plecak-transporter dla kota, powinny zainteresować się modelem Ibiyaya Denim FC1631-D. Można go nosić na plecach, ewentualnie z przodu na klatce piersiowej, zależnie od własnych preferencji. Produkt ma wymiary: wysokość – 42 cm, szerokość – 23 cm i długość – 20 cm. Ma on niebiesko-brązowy kolor.

Transporter jest przeznaczony dla kotów i mniejszych psów, o wadze do 5 kg. Wypranie go nie sprawia dużego problemu, co wynika z możliwości odpięcia dna. Szelki są wykonane z miękkiej pianki, dlatego nie uciskają nadmiernie ramion i nie podrażniają skóry. Górna część plecaka to siateczka, którą można odpiąć.

Do zalet transportera zalicza się: elegancki wygląd, odporność na rozerwanie i stała wentylacja. Jego posiadacze podkreślają, że jest praktyczny, ma dwie boczne kieszonki, w których można umieścić butelkę wody czy przysmaki dla pupila.

 

 

 

 

Torba transporter dla kota

 

4. Hilton Torba Transportowa Kwiaty 43x24x26cm

 

Model Hilton Kwiaty 43x24x26cm jest wykonany z mocnego materiału, dobrze zabezpieczonego przed rozerwaniem. To torba-transporter dla kota, który z trzech stron ma okienka z siatki. To pozwala zwierzęciu na obserwowanie, co dzieje się wokół niego, ma ono także zapewnioną odpowiednią wentylację.

Wymiary produktu są równe: szerokość – 24 cm, wysokość – 26 cm i długość – 43 cm. Torbę można zawiesić na ramieniu lub nosić w dłoni, w zależności od swoich przyzwyczajeń. Zamknięcie jest zabezpieczone podwójnym suwakiem, więc nie należy się obawiać, że kot niespodziewanie wydostanie się na zewnątrz.

Kupujący przekonują, że to dobry i tani transporter dla kota, wyróżniający się ciekawym designem. Ma on niebieski kolor i został ozdobiony kwiatowym motywem, który dodaje mu elegancji. Zwierzę ma w torbie dużo miejsca, może się w niej wygodnie położyć.

 

 

 

 

Transporter wiklinowy dla kota

 

5. Transporter dla Kota Psa Wiklinowy z Poduszką

 

Transporter dla Kota Psa Wiklinowy z Poduszką to produkt wykonany z naturalnego materiału jakim jest wiklina. Wygląda on oryginalnie, a do tego jest bardzo wytrzymały. Wymiary modelu to: wysokość – 40 cm, szerokość – 48 cm i długość – 44 cm. Średnica otworu, przez który wkłada się zwierzę do środka, wynosi 25 cm.

Prezentowany wiklinowy transporter dla kota jest wykonany ręcznie, z dbałością o każdy szczegół. Drzwiczki są metalowe i solidnie zamocowane, dlatego nie ma ryzyka, że pupilowi uda się uciec. W górnej części znajduje się duży uchwyt.

Stylowy wygląd to jeden z najczęściej wymienianych atutów produktu, ale nie jedyny. Konsumenci uważają, że sprawdza się on nie tylko jako transporter, ale też wygodne legowisko. To oznacza, że model jest praktyczny i sprawdza się w wielu sytuacjach.

 

 

 

 

Transporter dla kota do samolotu

 

6. Transporter Trixie Skudo IATA, Rozmiar 1

 

Trixie Trixie Skudo IATA, dostępny w rozmiarze 1, to odpowiedni transporter dla kota do samolotu. Umożliwia on przewożenie zwierząt, które ważą nie więcej niż 6 kg. Model został wykonany z plastiku, dlatego jest lekki i wygodny w przenoszeniu. Ma on szaro-piaskowy kolor.

Wymiary produktu to: 48 cm x 31,5 cm x 31 cm, waży on 1,3 kg. Transporter spełnia normy IATA, a to oznacza, że jest dopuszczony przez większość przewoźników do transportu małych zwierząt samolotami pasażerskimi w lotnictwie cywilnym. Ma on metalowe, solidne drzwiczki, w jego górnej części są rozmieszczone otwory wentylacyjne.

Posiadacze modelu marki Trixie twierdzą, że to dobry transporter dla kota. Nie jest on podatny na uszkodzenia mechaniczne, można go łatwo wyczyścić, a do tego zapewnia pupilowi bezpieczną podróż.

 

 

 

 

Transporter dla kota materiałowy

 

7. Royal & Petsky Transporter DK201

 

Transporter Royal & Petsky DK201 jest wykonany z czerwono-czarnego materiału. Jego stelaż jest metalowy, w razie konieczności można go łatwo złożyć. Przedstawiony model waży 2 kg, a jego całkowite wymiary to: szerokość – 33 cm, wysokość – 36 cm i długość – 47 cm. To dobry wybór dla właścicieli mniejszych kotów.

Przewożone w transporterze zwierzę ma zapewniony komfort. Od wewnątrz pokryto go przyjemną w dotyku wyściółką, którą można odpiąć i wyprać w pralce. Model jest otwierany z trzech stron, dlatego wyjmowanie kota nie stanowi żadnego problemu. Zatrzaskowy mechanizm skutecznie zapobiega przypadkowemu złożeniu konstrukcji. Test transporterów dla kota wykazał też, że materiał wykonania produktu jest wodoodporny.

Co na temat modelu Royal & Petsky sądzą kupujący? Po zapoznaniu się z ich recenzjami można dojść do wniosku, że to trwały, materiałowy transporter dla kota, który pozwala na wygodne przenoszenie nie tylko pupila, ale i niezbędnych akcesoriów (np. miseczek i zabawek). Jest to możliwe za sprawą dodatkowych kieszonek.

 

 

 

 

Transporter dla kota otwierany od góry

 

8. Curver Pet Life Transporter Dla Zwierząt

 

Otwierany od góry transporter dla kota Curver Pet Life przypomina swoim wyglądem koszyk na zakupy. Jego wymiary to: 51 cm x 38 cm x 33 cm, został w całości wykonany z tworzywa sztucznego. Ponieważ ścianki są ażurowe, do środka wciąż dopływa świeże powietrze. Dno jest zabudowane, dlatego możemy odstawić transporter na ziemię, bez ryzyka, że do środka przedostanie się np. piasek.

Opisywany model jest przystosowany do transportu kotów ważących maksymalnie 4 kg. Kosz można przypiąć pasami w samochodzie, a na wygodne przenoszenie w dłoni pozwala duży uchwyt. Produkt można czyścić i dezynfekować, bez obaw o jego zniszczenie. Waży on ok. 2,7 kg.

Kiedy sprawdziliśmy opinie o transporterach dla kota marki Curver, okazało się, że prezentowany model jest jednym z najchętniej kupowanych przez konsumentów. Uznano go za solidny, estetyczny i praktyczny. Wielu osobom podoba się to, że klapkę można szybko podnieść i pogłaskać swojego pupila, aby nie stresował się podróżą.

 

 

 

 

Kosmiczny transporter dla kota

 

9. Kosmiczy Plecak Transporter dla Kota Kapsuła dla Zwierzaka

 

Obecnie na popularności wciąż zyskuje produkt Kosmiczy Plecak Transporter dla Kota Kapsuła dla Zwierzaka. To model z jedną komorą zamykaną na zamek błyskawiczny, z otworami wentylacyjnymi i siateczkowymi bokami zapewniającymi cyrkulację powietrza. Na przodzie plecaka jest przezroczyste, okrągłe okienko, przez które zwierzę może obserwować okolicę.

Materiałem wykonania przedstawionego modelu jest poliester, niepodatny na rozerwanie i przemakanie. Ten kosmiczny plecak transporter dla kota ma wymiary: wysokość – 40 cm, szerokość – 31 cm oraz głębokość – 22 cm. Średnica okienka wynosi 14,5 cm.

To wygodny w noszeniu transporter, co potwierdzają zadowoleni z dokonanego wyboru kupujący. Według nich model oryginalnie się prezentuje i zapewnia kotu komfort oraz bezpieczeństwo. Istotne jest też to, że plecak w razie potrzeby można szybko wyczyścić.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki transporter dla kota kupić?

 

Transporter przyda się każdemu właścicielowi kota. Zwierzę powinno być przewożone w taki sposób, aby miało zapewniony komfort i bezpieczeństwo. Może się zdarzyć, że na skutek stresu przenoszony na rękach mruczek niespodziewanie się wyrwie i ucieknie. Lepiej unikać takich sytuacji, dlatego zachęcamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem. To zbiór wskazówek o tym, jaki jest najlepszy transporter dla kota.

Rozmiar

Kupując transporter dla swojego pupila, szczególną uwagę musimy zwrócić na rozmiar. Od tego zależy, czy kot będzie miał w środku dostatecznie dużo miejsca. Zazwyczaj do oznaczania wielkości tego typu produktów wykorzystuje się cyfry: 1, 2 i 3. Modele, które są zaliczane do pierwszej grupy, służą do przewożenia zwierząt ważących nie więcej niż 5 – 6 kg. To oznacza, że nadają się dla kociąt, a także dorosłych kotów dachowych. Transportery oznaczone cyfrą 2 są przystosowane do przewożenia znacznie większych mruczków, ważących nawet kilkanaście kilogramów (zwykle 12 – 15 kg). To bardzo dobry wybór dla właścicieli kotów takich ras jak Norweski Leśny, Maine Coon, Bengalski czy Ragdoll. Z kolei modele w rozmiarze 3 są na tyle duże, że nie można przenosić ich w rękach. Kupują je przede wszystkim hodowcy, gdyż są przystosowane do bardzo długich podróży ze zwierzętami. Wewnątrz jest na tyle dużo wolnej przestrzeni, że możliwe jest przewożenie nie jednego, ale kilku kotów.

Jak się upewnić, że wybieramy odpowiedni transporter? Najlepiej włożyć do środka swojego czworonoga i sprawdzić, czy może się w środku swobodnie poruszać. Jednocześnie nie może on mieć za dużo wolnego miejsca, bo istnieje ryzyko, że podczas jazdy samochodem będzie się ślizgał i obijał o ścianki.

 

Materiał wykonania

Ponieważ najlepszy transporter dla kota jest solidny, istotną rolę odgrywa materiał wykonania. Najbardziej popularne są modele z tworzywa sztucznego, gdyż są lekkie, a jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Wiele osób uważa też, że w plastikowym transporterze zwierzę ma zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa i wygody podczas podróży. Podstawową wadą takich transporterów jest mało estetyczny wygląd, choć trzeba zaznaczyć, że są one dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Pod względem designu na szczególną uwagę zasługują modele wiklinowe. Przypominają one nieco koszyki na zakupy, ale nie sprawdzają się dobrze podczas dłuższych podróży. Bardzo często transportery zrobione z wikliny są wykorzystywane jako przytulne legowiska do spania, w szczególności dla kociąt. Wygodne są też zwłaszcza w przenoszeniu torby oraz plecaki. Te drugie nierzadko są wyposażone w specjalne okienko, przez które zwierzę może obserwować, co dzieje się wokół niego.

Bez względu na to, z czego został wykonany transporter, kot musi mieć zapewniony stały dopływ powietrza. Najczęściej odpowiadają za to otwory na ściankach, ewentualnie specjalne, siateczkowe okienka.

 

Praktyczność

Żeby przenoszenie kota w transporterze było komfortowe, zadbajmy o to, aby wybrany przez nas model był wyposażony w duży uchwyt. Powinien on dobrze leżeć w dłoni i nie wyślizgiwać się z niej, wtedy bez trudu przeniesiemy zwierzę do samochodu, a potem do gabinetu weterynaryjnego czy w inne miejsce. Transporter przeznaczony do przewożenia w aucie powinien dawać możliwość przypięcia go pasami do siedzenia. Wtedy nie będziemy musieli się obawiać, że np. w czasie kolizji pupil dozna urazu. Bardzo ważne jest też to, czy transporter można bez trudu umyć. Pod tym względem najlepiej sprawdzają się modele plastikowe, gdyż zwykle wystarczy przetrzeć je wilgotną gąbką, a w razie potrzeby zastosować specjalny preparat do dezynfekcji.

Solidność

Solidny transporter dla kota nie jest podatny na pęknięcia, zarysowania ani inne uszkodzenia mechaniczne. Nie może on zniszczyć się na skutek dużego obciążenia, dlatego tak ważne jest dopasowanie modelu do wagi czworonoga. Wytrzymałe powinny być zwłaszcza drzwi. Jeśli zwierzę może je samodzielnie otworzyć, istnieje duże ryzyko, że wydostanie się na zewnątrz podczas transportu i ucieknie.

 

Wygodne otwieranie i zamykanie

Podróż często jest dla zwierząt bardzo stresującym przeżyciem. Dotyczy to zarówno psów, jak i kotów. Jeśli nie chcemy dodatkowo denerwować swojego ulubieńca, należy się upewnić, że otwieranie i zamykanie transportera nie są trudnymi czynnościami. Nie powinno to wymagać od nas użycia dużej siły ani trwać zbyt długo. Rozkładanie zakupionego modelu na części nie może być kłopotliwe. Trzeba mieć na uwadze, że koty w transporcie przeważnie bardzo się denerwują i po dojechaniu na miejsce nie chcą same wyjść z transportera. Z tego powodu warto wybrać taki, który otwiera się nie tylko dzięki drzwiczkom, ale także od góry, np. poprzez zdjęcie górnej części.

 

Transportery dla kota w dobrych cenach

Podejmując decyzję, jaki transporter dla kota wybrać, zwykle zwracamy uwagę nie tylko na rozmiar i to, z czego jest zrobiony, ale również na cenę. Nie możemy nadmiernie oszczędzać na zakupie takich produktów, bo to od nich zależy bezpieczeństwo zwierząt w podróży. Modele materiałowe, w formie torby czy plecaka, kosztują średnio od 50 zł do 200 zł. Podobną kwotę wydamy na zakup plastikowego transportera, choć istotne znaczenie ma marka i rozmiar.

 

 

FAQ

 

P1: Jak przygotować transporter dla kota?

Aby kot miał zapewnioną wygodę w czasie podróży w transporterze, do środka powinniśmy włożyć jego ulubiony koc, ewentualnie miękką poduszkę. Doświadczeni hodowcy radzą, aby wnętrze wyścielić na kilka dni przed wyjazdem i ustawić otwarty transporter na podłodze, wtedy zwierzę będzie mogło zostawić swoje zapachy. Co ważne, do środka nie powinniśmy wkładać miseczek z jedzeniem i wodą, bo istnieje ryzyko zabrudzenia lub zamoczenia koca, a wtedy kot zacznie odczuwać dyskomfort. Jeśli mamy pożyczony transporter, należy go dokładnie umyć przed włożeniem do niego swojego pupila. Wówczas nie będzie się on stresować z powodu zapachu innego mruczka.

P2: Jak ocieplić transporter dla kota?

Podróżując z kotem zimą, należy zabezpieczyć go przed odczuwaniem mrozu. Co prawda możemy kupić swojemu pupilowi specjalne ubranko, ale nie każdy mruczek będzie czuł się w nim dobrze. Lepszym rozwiązaniem jest solidne ocieplenie transportera, co nie jest trudne. Służą do tego specjalne ocieplacze, uszyte z bawełny i poliestru. Zapewniają one bardzo dobrą izolację od chłodu i wilgoci, dlatego podróżujące zwierzę nie powinno zmarznąć. Możemy też okryć transporter kocem, wycinając otwór na rączkę. Niemniej jednak może on okazać się nieco mniej szczelny niż ocieplacz.

 

P3: Jak zrobić transporter dla kota?

Jeśli mamy dużo wolnego czasu i motywacji, możemy samodzielnie zrobić wygodny transporter dla swojego pupila. W tym celu można wykorzystać gruby karton, plastikowy pojemnik o odpowiednich wymiarach, a nawet wiklinowy koszyk. Najważniejsze jest to, aby kot miał wewnątrz dużo miejsca i czuł się swobodnie. Konieczne jest wywiercenie otworów, przez które będzie przepływać powietrze, zrobienie drzwiczek oraz zamocowanie uchwytu. Jeśli chcemy, do podstawy możemy dodatkowo przymocować kółka, aby nie nosić transportera w dłoni. Jednak pamiętajmy, że nie zawsze przewożony w taki sposób kot ma zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Specjaliści radzą, aby używać sprawdzonych transporterów ze sklepu, wtedy nie będziemy musieli martwić się o swojego pupila.

 

P4: Jak złożyć transporter dla kota?

Składanie transportera dla kota nie jest zbyt skomplikowaną czynnością, zajmie nam to jedynie kilka minut. Przeważnie tego typu produkty są zbudowane z dwóch części, które należy odpowiednio do siebie dopasować i złączyć za pomocą specjalnych zatrzasków. Następnie wystarczy w górnej części zamontować rączkę do przenoszenia, a z przodu drzwiczki. Najważniejsze jest to, aby solidnie połączyć ze sobą elementy. Jeżeli zrobimy to niestarannie, transporter może otworzyć się podczas przenoszenia kota. To stwarza ryzyko, że zestresowane zwierzę ucieknie. Przed złożeniem transportera warto zapoznać się z dołączoną do niego instrukcją, aby pozbyć się wątpliwości, jak to zrobić.

P5: Ile waży transporter dla kota?

To, ile waży transporter dla kota, zależy od rozmiaru i materiału wykonania. Modele w formie torby, które są uszyte z miękkich tkanin, przeważnie nie są ciężkie, a ich waga wynosi maksymalnie kilkaset gramów. Z kolei transportery plastikowe ważą ok. 1 kg, a czasami nieco więcej. Szukając odpowiedniego produktu, umożliwiającego wygodne przenoszenie kota, pamiętajmy, że są one dostępne w trzech rozmiarach. Transportery oznaczone cyfrą 1 są przeznaczone dla zwierząt o wadze do 6 kg, a cyfrą 2 o wadze 12 – 15 kg. Z kolei modele oznaczone cyfrą 3 są przystosowane do długich podróży. Te bardzo duże transportery, bez umieszczonego w środku kota ważą nawet ponad 2 kg.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 29.10.20

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowana obroża dla kotów ma regulowaną długość, dlatego też możliwe jest jej łatwe dopasowanie do obwodu szyi naszego zwierzaka. To daje pewność, że produkt nie będzie się zsuwał i tym samym się nie zgubi. Obroża zawiera olejki ziołowe, więc jest bezpieczna w stosowaniu. Można ją zakładać już u trzymiesięcznych kotków.

 

Najważniejsze wady:

W pojedynczych recenzjach możemy przeczytać, że gumka przy zapięciu po jakimś czasie zaczyna się pruć. Może to świadczyć o nie najlepszej jakości użytych w procesie produkcji materiałów. Warto jednak pamiętać, że cena obroży Pchełka jest niska.

 

Werdykt: 9.4/10

Dla sporej grupy konsumentów jest to najlepsza obroża dla kota w tym przedziale cenowym. Większość publikowanych opinii na temat produktu jest pozytywna. Obroża działa na pchły do 3 miesięcy od momentu rozpakowania. Produkt ma przyjemny, niezbyt intensywny zapach. Obroża skutecznie odstrasza pchły i kleszcze. Przeprowadzony test obroży Pchełka potwierdza, że dobrze radzi sobie ona z pasożytami.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wykonanie

Do wykonania obroży wykorzystano taśmę polipropylenową. Naniesiono na nią dodatkowo warstwę elastycznego polimeru. W efekcie produkt jest giętki, dostosowuje się do skóry zwierzęcia i nie powoduje bolesnych otarć. Warto wspomnieć o tym, że obroża jest wodoodporna, więc nawet jeśli nasz pupil będzie przebywał na zewnątrz, kiedy pogoda za oknem nie będzie najlepsza, nie musimy się obawiać o to, że produkt przestanie należycie działać. Z obroży są uwalniane olejki eteryczne. Mają one przyjemny, niezbyt intensywny zapach. Model ma tęczowy kolor, dlatego wyróżnia się wyglądem spośród innych dostępnych na rynku produktów. Produkt jest zapakowany w solidne, tekturowe pudełko. Opakowanie jest szczelne, co pozwala mieć pewność, że model przed otwarciem nie straci swoich właściwości.

Skuteczność działania

Obroża Pchełka jest przeznaczona dla kotów celem ich zabezpieczenia przed pchłami i kleszczami. Jest ona odpowiednia dla zwierzaków od 3. miesiąca życia. Zapach, który unosi się z obroży nie jest lubiany przez owady, co daje pewność, że nie będą one przeszkadzały naszemu kotu. Niemniej jednak nie jest on zbyt intensywny, więc nie przeszkadza kotom ani ich właścicielom. Olejki eteryczne działają, jak powinny, więc wiele osób wybiera obrożę Pchełka. Opinie w Internecie dowodzą, że mimo niskiej ceny, skuteczność produktu jest bardzo dobra.

 

Długość

Długość prezentowanej obroży wynosi 30 cm. Ważne jest jednak to, że taśma jest regulowana, co oznacza, że można bez problemu dopasować ją do swojego pupila. Odpowiednie wyregulowanie długości obroży nie jest trudne, służy do tego klamerka i spinka. Obydwa ze wspomnianych elementów są wytrzymałe. Można być pewnym, że dobrze założona obroża nie będzie zsuwała się z szyi naszego pupila. To szczególnie ważne, jeśli mamy kota wychodzącego i chcemy zabezpieczyć się przed zgubieniem akcesorium. 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 29.10.20

 

Obroża dla kota – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

W zestawieniu, które przygotowaliśmy, pojawią się wyselekcjonowane obroże dla kotów, spełniające różne funkcje. Jedną z propozycji jest obroża Foresto, która została zaprojektowana w taki sposób, aby zabezpieczyć kota przed atakiem pcheł i kleszczy. Zapewnia ona długotrwałą ochronę aż do 8 miesięcy. Zawarte w niej środki chemiczne działają zarówno odstraszająco, jak i zabójczo dla pasożytów. W rankingu znajdziesz również obrożę Pchełka, produkt wspomagająco-ochronny przeciw ektopasożytom. Jego przyjemny dla ludzi zapach, jest odstręczający dla pcheł, kleszczy, a także komarów i meszek. Produkt stworzony jest na bazie olejków eterycznych, jest więc bezpieczny do stosowania dla zwierząt zdrowych i bez zmian skórnych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

9 najlepszych obroży dla kotów. Opinie w 2020 roku

 

Obroże mogą mieć różne działanie i właściwości, dobranie odpowiedniej dla stylu życia kota może okazać się trudne. Stworzyliśmy ten ranking obroży dla kotów, aby pomóc Ci wybrać najlepszą opcję, która podniesie komfort i bezpieczeństwo pupila. Przedstawione przez nas warianty różnią się nie tylko wyglądem, ale również funkcją, tak aby każdy mógł wybrać najlepszą dla siebie opcję.

 

Obroża Foresto dla kota

 

1. Bayer Foresto Obroża Przeciw Pchłom i Kleszczom dla Kota

 

Jedną z najdłużej działających opcji w naszym rankingu jest obroża Foresto dla kota. Jest to produkt Bayer Foresto Obroża Przeciw Pchłom i Kleszczom dla Kota, którego zadaniem jest ochrona zwierzęcia przed pasożytami – pchłami i kleszczami. Występuje ona w rozmiarze 38 cm, ma jednak zapięcie, które pozwala na regulację długości produktu. Polimerowa matryca nasączona jest dwiema substancjami czynnymi: imidakloprydem w dawce 1,25 g i flumetryną w dawce 0,56 g.

Obroża Foresto dla kota działa przez okres od 7 do 8 miesięcy, dodatkowo przez 10 tygodni chroni zwierzę przed rozwojem larw pcheł. Przed założeniem produktu zaleca się usunięcie kleszczy, które wcześniej znajdowały się na skórze zwierzęcia. Ta wersja może być używana już dla kociąt powyżej 10 tygodnia życia, z zastrzeżeniem jednak, że pupil nie może być nadwrażliwy na substancje czynne, ani na żadną z substancji pomocniczych.

Zaletą tego produktu jest jego długotrwałe działanie ochronne i profilaktyczne. Pozytywne recenzje podkreślają jakość i dobre wykonanie. Ponadto, obroża na kleszcze dla kota jest wodoodporna i bezzapachowa, co stanowi duży atut dla osób, które nie lubią mocnych zapachów środków owadobójczych.

 

 

 

 

Obroża przeciwpchelna dla kota

 

2. Pchełka Obroża Przeciw Ektopasożytom dla Kotów 30 cm

 

Odpowiednia obroża przeciwpchelna dla kota powinna być przede wszystkim komfortowa dla zwierzęcia. Model Pchełka Obroża Przeciw Ektopasożytom dla Kotów 30 cm to wersja o regulowanej długości 20 cm – 30 cm i szerokości 10 mm, co pozwala na dopasowanie do wielkości zwierzęcia. Można ją stosować powyżej 3. miesiąca życia pupila. Produkt ma postać taśmy poliprylenu, z warstwą elastycznego i wodoodpornego polimeru. Został nasączony olejkami ziołowymi, które powoli się uwalniają odstraszając ektopasożyty.

Obroża przeciw kleszczom dla kota to nie tylko ochrona przed pasożytami, które zdążyły wbić się w skórę pupila, ale także odpowiednia profilaktyka. Wyselekcjonowana mieszanka naturalnych olejków ma działanie odpychające dla różnego rodzaju pasożytów, również komarów i meszek.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup obroży polecają ją ze względu na estetyczny wygląd oraz przyjemny zapach, który nie przeszkadza i nie jest zbyt intensywny, nawet jeżeli pupil przebywa w zamkniętym pomieszczeniu. Dodatkową zaletą jest wszechstronne działanie, które poza dwoma najpopularniejszymi rodzajami ektopasożytów, obejmuje także komary i meszki.  

 

 

 

 

Obroża przeciw kleszczom dla kota

 

3. Obroża z Olejkami Eterycznymi Pess BIO

 

Znajdujący się w naszym rankingu model Obroży z Olejkami Eterycznymi Pess BIO to dobra i tania obroża dla kota. Jest ona nasączona czystymi olejkami eterycznymi: geraniowym i cedrowym, dzięki czemu jej zapach jest delikatny i przyjemny. Ma ona również właściwości odstraszające dla wielu pasożytów, takich jak komary, pchły, wszy i kleszcze.

Obroża dla kota przeciw pchłom może być stosowana od 3. miesiąca życia. Stanowi naturalną barierę, dlatego nie zagraża zwierzętom starszym oraz samicom z młodymi. Produkt stanowi dodatkowe działanie pielęgnacyjne, poprawia kondycję skóry i sierści, przywracając blask i miękkość. Rozmiar można swobodnie zmieniać i dopasowywać, szczególnie w okresie szybkiego wzrostu kota.

Przychylne recenzje zwracają uwagę na przyjemny zapach i właściwości odstraszające dla pcheł. Dodatkową zaletą jest naturalność użytych preparatów, co pozwala na bezpieczne kontakty zwierząt z dziećmi. Klienci chwalą również dodatkowe działanie pielęgnacyjne, które w widoczny sposób wpływa na wygląd skóry i sierści. Wersja ta, podobnie jak każda obroża na pchły dla kota, opiera się  przede wszystkim na działaniu ochronnym

 

 

 

 

Obroża feromonowa dla kota

 

4. PetArmor Obroża Feromonowa dla Kota Uspokajająca

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaproponować produkt o działaniu uspokajającym dla zwierzęcia. PetArmor Obroża Feromonowa dla Kota Uspokajająca jest stosowana w celu zmniejszenia stresu i napięcia pupila. Rozmiar można dopasować do wielkości i wieku kota, a działanie utrzymuje się nawet do 30 dni.

Obroża z feromonami dla kota dodatkowo nasączona jest ekstraktami z rumianku i lawendy. Jej działanie jest zachowane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Stosuje się ją przede wszystkim, aby uspokoić kota zestresowanego wizytą u weterynarza, zmianą otoczenia czy burzą. Ponadto pomaga ona niwelować destrukcyjne zachowania zwierzęcia i  wpływa pozytywnie podczas wakacji i podróży na samopoczucie pupila.

Konsumenci podkreślają skuteczność produktu i zauważalne zmiany w zachowaniu kota. Zwierzę, któremu założono obrożę, często staje się przyjaźniejsze w stosunku do właściciela i pozostałych zwierząt domowych. Zaletą jest także bezpieczeństwo, jakie zapewnia kotom obroża feromonowa dla kota, specjalne nacięcie ułatwia rozerwanie lub wydostanie się zwierzęcia w przypadku zaczepienia.  

 

 

 

 

Obroża dla kota z GPS

 

5. Go Media Lokalizator GPS GSM Dla Kota TK208

 

Posiadając zwierzę wychodzące, dobrym zakupem jest obroża dla kota z GPS. Model Go Media Lokalizator GPS GSM Dla Kota TK208 pozwala na łatwe śledzenie pupila, szczególnie w miejscach gęsto zabudowanych. Go Media to lokalizator, który doczepiony do obroży daje pełną kontrolę nad miejscem przebywania kota. Wymiary tego urządzenia to 60 mm x 44 mm x 23 mm. Działa on dzięki włożonej do niego karcie SIM, która wysyła SMS na telefon właściciela, podając dokładną lokalizację pupila.

Obsługa lokalizatora nie sprawia trudności. Aby uzyskać informację o miejscu, w którym znajduje się kot, wystarczy zadzwonić na numer karty SIM, która włożona jest do urządzenia. Po chwili SMS zwrotny wyświetla lokalizację, z dokładnością do 5 metrów, wraz z linkiem do Map Google. Ładowanie urządzenia odbywa się przez kabel USB.

Opinie o obrożach dla kotów często wspominają o pozytywnych aspektach lokalizatora GPS. Jest on łatwy w obsłudze i pozwala skutecznie kontrolować miejsca, w które chodzi kot. Dzięki temu można zapobiec zagubieniu się zwierzęcia.

 

 

 

 

Obroża uspokajająca dla kota

 

6. Beaphear Obroża Relaksacyjna, Uspokajająca dla Kotów

 

Prezentowany w naszym rankingu model to obroża uspokajająca dla kota o nazwie Beaphear Obroża Relaksacyjna, Uspokajająca dla Kotów, która wykorzystuje właściwości waleriany i lawendy. Te dwie rośliny od dawna znane były z produkcji preparatów prozdrowotnych dla ludzi. Zapach wydobywający się z obroży jest bardzo intensywny i może działać do 6 tygodni. Obroża ma regulowane zapięcie, pozwalające na dopasowanie rozmiaru do wieku i wielkości kota.

Wersja ta to dobra obroża dla kota, który jest zestresowany częstymi podróżami, wizytą u weterynarza czy nowymi domownikami. Pozwala również na zwalczanie niepożądanych zachowań, drapania, natrętnego miauczenia i znaczenia terenu. Produkt wyposażony jest w mechanizm, który ułatwia kotu uwolnienie się w wypadku zakleszczenia lub zahaczenia o wystający przedmiot.

Wśród ocen produktu można znaleźć wiele opinii, które podkreślają skuteczny, choć intensywny zapach, ulatniający się z obroży. Podkreślają również dobre wykonanie i jakość modelu. Atutem jest dbałość o bezpieczeństwo zwierzęcia, poprzez zastosowanie odpowiednich mechanizmów, ułatwiających wysunięcie się z zakleszczonej obroży.

 

 

 

 

Obroża dla kota z imieniem

 

7. Obroża Skórzana z Imieniem Kota Grawer 7 Kol 21-28

 

Jeżeli obawiasz się, że Twój kot zgubi się podczas samotnego spaceru i nikt nie będzie w stanie odprowadzić go do domu, obroża dla kota z imieniem stanowi rozwiązanie problemu. W naszym rankingu proponujemy model Obroża Skórzana z Imieniem Kota Grawer 7 Kol 21-28, podszyty miękkim filcem, z indywidualnym grawerem. Obroża ma 30 cm długości i 10 mm szerokości, a także zapięcie, które umożliwia dopasowanie do wielkości zwierzęcia.

Produkt wykonany z wysokiej jakości skóry pozwala na pełne spersonalizowanie obroży. Mogą się na niej znaleźć takie informacje jak imię pupila oraz numer telefonu do właściciela. Dodatkowo przy zakupie można dobrać kolor i rodzaj czcionki, zgodnie z własnymi preferencjami.

Klienci podkreślają solidne wykonanie produktu i jakość użytych materiałów. Zaletą jest dobrze widoczny, czytelny i odporny na ścieranie grawer, ułatwiający odprowadzenie zgubionego kota do właściciela. Model ten jest lekki i podszyty filcem, co znacznie poprawia komfort noszenia. Sama obroża jest estetyczna i elegancka, nie szpeci zwierzęcia.

 

 

 

 

Obroża antystresowa dla kota

 

8. Felisept Home Comfort Obroża Antystresowa 35 cm

 

W naszym rankingu powinna pojawić się obroża antystresowa dla kota Felisept Home Comfort Obroża Antystresowa 35 cm. Materiał, z którego jest wykonana to polimer octanu etylenowo-winylowego, a jej dokładne wymiary to: długość – 30 cm, szerokość – 1 cm. Produkt został przetestowany klinicznie i działa w sposób naturalny, wydzielając przez 30 dni uspokajający zapach kocimiętki. Efekt odprężający uzyskuje się dzięki zawartemu w niej nepetalaktonowi.

Produkt nie zawiera żadnych syntetycznych składników. Działa uspokajająco w każdej sytuacji, czy to związanej z wizytą u weterynarza, czy też całkowitą zmianą otoczenia. Zapobiega również niepożądanym reakcjom, przede wszystkim drapaniu, gryzieni, drażliwości czy zmniejszonemu apetytowi. Obroża zapinana jest na zatrzask, co utrudnia kotu samodzielne wysuwanie się z niej. Jest wodoodporna, dlatego nie trzeba zdejmować jej nawet do kąpieli.

Konsumenci cenią produkt za delikatny zapach, który jednak znacząco wpływa na zachowanie kota. Obroża nie zawiera składników syntetycznych, które mogłyby podrażniać i uczulać zwierzę. Atutem tego modelu jest to, że można go bezpiecznie stosować, co zostało potwierdzone w przeprowadzonych badaniach.

 

 

 

 

Bezpieczna obroża dla kota

 

9. Petmate Bezpieczna Obroża Stars Blue

 

Zastanawiając się, jaka jest bezpieczna obroża dla kota warto zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia, w jaki jest wyposażona. Model Petmate Bezpieczna Obroża Stars Blue ma dołączone zapięcie typu „breakaway”, które łatwo rozpina się, gdy kot zahaczy o gałąź lub wystający przedmiot. Produkt pozwala na regulowanie długości od 20,3 cm do 30,4 cm, a jego szerokość wynosi 0,95 cm.

Obroża wykonana jest z wysokiej jakości nylonu i nadaje się dla zwierząt o wadze powyżej 2,7 kg.  Dodatkowym elementem jest dzwoneczek, który umożliwia zlokalizowanie kota jedynie po dźwięku, który także uprzedza ptaki, chroniąc je przed atakiem. Można go z łatwością zdjąć, jeżeli okaże się nieprzyjemny dla pupila.

Każdy test obroży dla kotów sprawdza przede wszystkim ich bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Osoby, które zdecydowały się na zakup modelu Petmate chwalą go za zapięcie gwarantujące łatwe wydostanie się z pułapki. Zaczepienie obroży często może skończyć się dla kota tragicznie, dlatego nasza propozycja to wariant, który bez żadnych trudności uwolni pupila.  

 

 

 

 

Poradnik zakupowy – Jaką obrożę dla kota kupić?

 

Obroże dla kotów zyskują coraz większą popularność wśród właścicieli zwierząt. Podobne akcesoria nie kojarzą się już tylko z psem wyprowadzanym na smyczy, ale coraz częściej stają się modnym dodatkiem dla pupili. Sklepy oferują szeroką gamę produktów, od tych z doczepianymi dzwoneczkami, po fluorescencyjne czy wyposażone w nawigację, pozwalające na śledzenie, gdzie w danym momencie znajduje się kot. Odpowiedź na pytanie, jaka obroża dla kota jest najlepsza, znajdziesz w naszym poradniku.

Jaką obrożę dla kota wybrać?

Stając przed takim wyborem, warto zastanowić się, która z dostępnych opcji będzie najodpowiedniejsza dla stylu i trybu życia zwierzęcia. Podstawowe kryteria to przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo kota. Obroża nie może być za luźna, ponieważ stwarza to zagrożenie zaczepienia o wystające przedmioty. Kluczowym aspektem jest również to, czy zwierzak jest typem wychodzącym z domu i poszukującym przygód. Koty domowe nie są bowiem szczególnie wystawione na ataki bakterii i pasożytów, jak również nie istnieje prawdopodobieństwo, że źle dobrana obroża doprowadzi do tragedii. Niemniej są one narażone na działanie takich czynników jak stres czy samotność, dlatego warto zapoznać się z dostępnymi wariantami tak, aby  obroża stała się przyjacielem Twojego pupila.

 

Rodzaje obroży dla kotów

Obroże dostępne na rynku różnią się nie tylko kolorem czy rozmiarem, ale również mogą pełnić zupełnie odmienne funkcje. Najlepsza obroża dla kota to taka, która w znaczący sposób poprawi jakość życia zwierzęcia. Oprócz standardowych wariantów można wybrać wersję, która ochroni Twojego pupila przed atakiem pasożytów, takich jak pchły lub kleszcze. Dostępne na rynku obroże przeciwpchelne mogą działać na dwa sposoby: poprzez uwalnianie środków chemicznych w dawkach kontrolowanych lub też za pomocą olejków eterycznych, które stanowią naturalną barierę przeciw owadom. Posiadając kota wychodzącego, możesz również zastanowić się nad zakupem wariantu z imieniem pupila, aby w przypadku zagubienia łatwo było go zidentyfikować, lub też zdecydować się na wersję z wbudowanym lokalizatorem GPS, co pozwoliłoby na stałą kontrolę nad kotem. Natomiast zwierzę domowe, szczególnie narażone na stres związany z samotnym spędzaniem czasu, możesz zaopatrzyć w obrożę uspokajającą i antystresową, nasączoną feromonami, które pozytywnie wpływają na nastrój zwierzęcia.

Obroża a bezpieczeństwo

Przedmiot, który ma przede wszystkim na celu zapewnienie bezpieczeństwa Twojemu pupilowi, paradoksalnie może stać się jednym z zagrożeń. Dlatego kluczową rolę odgrywa odpowiedni dobór obroży, oparty na kilku prostych zasadach. Koty zwykle reagują niechęcią na każdą próbę ingerencji w ich osobistą swobodę, odpowiednio dobrane akcesoria powinny zatem być dla nich jak najmniej wyczuwalne. Ucisk na karku zwierzęcia nie powinien przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu, upewnij się więc, czy obroża nie jest za ciasna i nie obciera skóry, jak również sprawdź, aby nie była za luźna. Odpowiedni rozmiar to taki, który pozwoli Ci na swobodne włożenie palca pomiędzy obrożę a szyję kota. Jeżeli decydujesz się na jej zakup dla małego kociaka, pamiętaj, żeby zmieniać ją wraz z jego wzrostem. Najłatwiejszym wyborem jest wersja z regulacją, co pozwoli na swobodne dopasowanie do wieku i rozmiaru Twojego ulubieńca. Zwróć również uwagę na rodzaj zapięcia w wybranej przez Ciebie obroży, najlepiej, aby był on w typie click, co ułatwi kotu uwolnienie się w wypadku zaczepienia.

 

Obroże dla kotów w dobrych cenach 

Ceny obroży dla kotów różnią się w zależności od wybranego modelu i funkcji, którą będzie ona pełnić. Wersje przeciwpchelne można kupić nawet poniżej 10 zł, natomiast dłuższa trwałość takiej obroży, wymaga już inwestycji rzędu kilkunastu złotych. Warianty uspokajające, z bezpiecznym zapięciem czy imieniem Twojego pupila to koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Najdroższe modele są wyposażone w lokalizator GPS, ich zakup to już wydatek powyżej 150 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Kiedy można założyć kotu obrożę przeciwpchelną?

Jeżeli posiadamy kotka, który jest kotem wychodzącym, warto zadbać o jego komfort oraz ochronę. Przydomowy ogródek, miejskie chodniki, spotkania z innymi zwierzętami, wszystko to może stać się potencjalnym źródłem pcheł u naszego pupila. Częstym rozwiązaniem, po które sięgają właściciele kotów, są obroże przeciwpchelne. Trzeba jednak pamiętać, że taka obroża musi być odpowiednio dobrana do wieku zwierzęcia. Ze względu na środki chemiczne nie powinna być zakładana młodym kociętom poniżej 8 tygodnia życia. Należy mieć również na uwadze, że taka ochrona powinna być idealnie dopasowana do wielkości kota (za luźna staje się zagrożeniem, za ciasna może utrudniać oddychanie i ocierać się o skórę).

P2: Ochrona dla kota, obroża czy krople na kleszcze?

Koty to poszukiwacze przygód, często jednak zapominamy o odpowiedniej ochronie naszych pupili. Koty przeczesując krzaki i trawy, również te w mieście, mogą bardzo łatwo złapać kleszcza. Pajęczaki te są nosicielami wielu groźnych chorób, warto zatem wcześniej zabezpieczyć zwierzaka. Najpopularniejsze rozwiązania to krople i obroże. Wybierając środek ochronny, warto wziąć pod uwagę upodobania naszego zwierzęcia. Koty to wielbiciele wysokości, obroża więc stwarza zagrożenie podczas wspinaczki na drzewa, może bowiem łatwo zahaczyć się o gałęzie, prowadząc nawet do uduszenia. Bezpieczniejszym wyjściem są zatem krople, podawane bezpośrednio na grzbiet. Trzeba jednak pamiętać, że żadne z tych rozwiązań nie chroni przed złapaniem kleszcza, a jedynie minimalizuje ryzyko zarażenia.  

 

P3: Co wybrać dla kota, obrożę czy szelki?

Coraz częściej właściciele kotów decydują się na wyprowadzanie swoich zwierzaków na spacery. Stają oni wtedy przed wyborem odpowiednich akcesoriów, a przede wszystkim mierzą się z pytaniem: obroża czy szelki? Odpowiedź zależy przede wszystkim od charakteru kota. Szelki wydają się lepszym wyborem, w wypadku gdy nasz pupil uwielbia wspinać się i gnać do przodu. Nie spowodują one z pewnością, że kot zaczepi się o wystającą gałąź. Zdarza się jednak, że zwierzę niechętnie odnosi się do naruszania jego swobody. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest dopasowana obroża, do której dodatkowo można dołączyć karteczkę z adresem, jeśli nasz pupil wychodzi na samotne spacery.  

 

P4: Działanie obroży przeciwpchelnej dla kota

Zakładając kotu obrożę przeciwpchelną, warto wcześniej zapoznać się z jej sposobem działania. Środki te bowiem, są nasączone owadobójczymi środkami chemicznymi, które uwalniają się bezpośrednio na skórę zwierzęcia i rozpuszczają się w warstwie tłuszczowej. W ten sposób preparat ten nie tylko zabija żerujące pasożyty, ale również zapobiega rozwojowi nowych osobników. Obroża daje ochronę nawet do 8 miesięcy, niwelując potrzebę ponawiania środków zapobiegawczych. Innym środkiem profilaktycznym są obroże, które nie zwalczają, a jedynie odstraszają insekty. Te zwykle bywają nasączone olejkami eterycznymi, bez szkodliwych substancji. Ważnym jest jednak, aby obroża założona kotu, była obrożą specjalnie dla niego przeznaczoną, ponieważ wersje dla psów zawierają środek szkodliwy dla kotów, permetrynę.

P5: Jak założyć obrożę dla kota?

Wybranie obroży dla kota, która będzie tylko dobrze wyglądać, to nie najlepsze rozwiązanie. Kupując tego rodzaju akcesoria, trzeba wziąć pod uwagę komfort zwierzęcia. Najlepiej jest unikać obroży dzwoniącej lub grzechoczącej, obwieszonej masą niepotrzebnych ozdób. Każdy taki niefunkcjonalny dodatek zwiększa zagrożenie dla kota. Wybierając ten element „kociej garderoby”, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak tryb życia naszego pupila, wiek oraz wielkość. Zakładając obrożę, trzeba zwrócić uwagę czy ma ona odpowiednie zapięcie typu click, aby kot mógł sam się uwolnić po zaczepieniu, jak również czy jest ona odpowiednio dopasowana, to znaczy czy mieści się nam jeden palec pomiędzy obrożą a szyją kota.  

 

 

Ostatnio aktualizowane: 29.10.20

 

Torba transportowa dla kota – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli jesteś właścicielem kota, musisz pomyśleć nad zakupem torby transportowej, która przydaje się nie tylko podczas dłuższych podróży z pupilem, ale także jazdy do weterynarza. Bardzo ważne jest to, aby wybrać dobrej jakości produkt, aby zapewnić kotu komfort i bezpieczeństwo. Jednym z takich modeli jest Ibiyaya FC1007-G, który uplasował się na 1. miejscu w zestawieniu. Ta torba transportowa jest wykonana z neoprenu, czyli miękkiego i lekkiego materiału, który jest łatwy w czyszczeniu. Produkt jest sprzedawany w zestawie z wygodnym paskiem na ramię. U spodu znajduje się specjalne miejsce, gdzie można ułożyć matę ochronną. Sporym atutem jest to, że torba jest lekka i można złożyć ją do niewielkich wymiarów. Abyś miał większy wybór na naszej stronie znajdziesz też opisy innych dobrej jakości akcesoriów. Wielu właścicieli kotów poleca zakup torby transportowej Trixie Elegance TX-28881. Jest ona wyposażona w siatkę, przez którą swobodnie przepływa powietrze.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki transporter dla kota kupić?

 

Jednym z podstawowych akcesoriów, które powinien posiadać każdy właściciel kota jest transporter. Nawet jeśli nasz kotek nigdy nie opuszcza domu, boks będzie nam potrzebny przynajmniej raz w roku podczas wyjazdu do weterynarza. Przymusowa zmiana lokalizacji jest dla naszego pupila niecodziennym przeżyciem, dlatego musimy zadbać, aby jego podróż była komfortowa i bezpieczna. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na kilka istotnych detali, które nawet jeśli bezpośrednio nie wpływają na komfort podróży kotka, z pewnością zapewniają mu bezpieczeństwo, a nam spokój. W tym poradniku znajdziesz najpotrzebniejsze informacje i dowiesz się, jaki transporter dla kota wybrać. Rodzaje – jaki transporter dla kota jest najlepszy? Wyróżniamy kilka modeli transporterów. Wśród nich jest:

 

 

Plastikowy boks

Plastikowe boksy są najpopularniejszym rodzajem transporterów dla kotów. Mocny materiał chroni pupila przed czynnikami zewnętrznymi powodującymi skaleczenia lub zgniecenia, a twarde dno daje stabilną podstawę. Dodatkowo zastosowane otwory sprzyjają wentylacji powietrza.

Boks jest bardzo wygodny w konserwacji. Gładka powierzchnia ułatwia czyszczenie, dzięki czemu zachowanie czystości wewnątrz kontenera nie stanowi żadnego problemu. Poza tym akcesorium możemy dowolnie modernizować, stosując różne kolory i rodzaje wyściółki. Latem używajmy materiałów cienkich, których zadaniem jest zablokowanie groźnego promieniowania UV oraz zacienienie powierzchni. Zaopatrzmy się więc w tkaninę z odpowiednimi filtrami, aby zadbać o dobrą kondycję naszego pupila. Zimą zastanówmy się, w jaki sposób możemy ocieplić transporter. Sklepy oferują szeroki wybór wkładów do boksów. Dopasujmy więc odpowiedni rozmiar.

Konstrukcja plastikowych transporterów może być różna. Pierwszym wariantem jest boks jednolity. Dno akcesorium jest na stałe połączone z jego wierzchnią częścią. Takie rozwiązanie zapewnia nas o bezpieczeństwie naszego kotka i niweluje ryzyko upadku.  

Pamiętajmy również o wadach gadżetu. Przede wszystkim czyszczenie wnętrza jest dość trudne i czasochłonne. Poza tym przestraszone zwierzątko może stawiać opory, gdy zechcemy go wyciągnąć – usilne starania mogą skończyć się nawet zadrapaniem naszej dłoni.  Bardzo ważne, by najpierw oswoić kotka z przedmiotem, tak aby czuł się w nim bezpiecznie.

Innym modelem plastikowego transportera jest boks z odpinanym dnem. Charakteryzuje się podobnymi cechami, jak jego poprzedni odpowiednik, jednak zdejmowana pokrywa ułatwia nam utrzymanie czystości wewnątrz boksu.  

Wybierając ten typ transportera, musimy zwrócić szczególną uwagę na sposób połączenia dwóch części. Plastikowe zatrzaski zwykle trudno jest uszkodzić, jednak nieszczęśliwy wypadek może roztrzaskać je w drobny mak. Poszukajmy więc boksów z dodatkowym zabezpieczeniem np. z paskiem mocującym.  

 

Plecak

Inną formą transportu dla naszego kociaka może być podróż w plecaku. Jedną z największych zalet tego typu gadżetu są swobodne ręce właściciela. Wyposażone w wiele kieszonek, posłużą nam nie tylko jako boks dla pupila, ale również spełnią zadanie zwykłego plecaka. Podobnie jak w przypadku innych transporterów, te również muszą być wyposażone w odpowiednie wywietrzniki. Ponadto, planując drogę z pupilem, skróćmy jej czas do minimum. Pozycja kota w plecaku pozostaje niezmienna przez całą wędrówkę, co może być dla niego bardzo uciążliwe.  

 

Torba

Torba do transportu kotków wyglądem przypomina zwykłą, damską torebkę. Ten model transportera posiada jedną, podstawową zaletę – jest elegancki i może stanowić dodatek do naszej stylizacji. Cała paleta barw i materiałów sprawia, że torbę możemy z powodzeniem traktować jako część naszej garderoby.

 

Torba materiałowa usztywniona

Jej konstrukcja różni się od zwykłej torby przede wszystkim stelażem, który jest sztywniejszy. Nie jest jednak wzmocniona plastikowymi czy metalowymi elementami, dlatego jest lekka i poręczna. Utwardzone dno daje kotu poczucie bezpieczeństwa i komfortu.  

Przed zakupem dokładnie oceń jakość materiału. Powinien być sprężysty i elastyczny, ale również stabilny. Pamiętaj o tym, że w razie nieszczęśliwego wypadku, każdy sztywny element może ulec zniszczeniu, lub przerwaniu, stanowiąc zagrożenie dla próbującego wydostać się z klatki kotka. Powyginaj więc w sklepie ścianki transportera i sprawdź, czy ich konstrukcja jest bezpieczna.

Jeśli zamierzasz używać transportera w zimie lub jesienią, zaopatrz się w wodoodporne pokrowce, które nie tylko ocieplą boks, ale również ochronią go przed zamoknięciem. Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie ochrona przepuszcza powietrze.

 

Dno oraz mocowania

Dno transportera powinno być twarde, tak aby kotek mógł czuć się stabilnie w ruchomej, zamkniętej przestrzeni. Zanim dokonamy zakupu boksu sprawdźmy, jak działają poszczególne zamknięcia. Plastikowe, odpinane zapięcia bywają nietrwałe, jednak jeśli są masywne, możemy im zaufać. Szczególną uwagę musisz przywiązać do drzwiczek. Ich zapięcie musi być na tyle skomplikowane, żeby kotek nie mógł wydostać się z boksu sam i na tyle proste, by i Tobie ta czynność nie sprawiała problemu. Dobrze jest, jeśli wejście posiada dodatkowe zabezpieczenia.

 

Materiał

Przed dokonaniem wyboru boksu oceńmy jego trwałość. Transportery wykonane z cienkiego, elastycznego plastiku nie będą zakupem na lata. Wybierzmy model, który wyda nam się solidny przy jednocześnie umiarkowanej wadze.

Kolejnym istotnym elementem takiego produktu jest materiał użyty do uszycia wyściółki. Warto zapytać sprzedawcę o pewne cechy produktu, takie jak: wodoodporność, filtry przeciw promieniowaniu UV i ocieplenie. Wielu właścicieli zaopatruje się również w jednorazowe, nieprzemakalne maty, którymi wyściela transporter. Kotki należą do czystych zwierząt, jednak duży stres i drżenie mogą wywołać u pupila reakcję wymiotną lub biegunkę.

Materiał musi być wolny od szkodliwych substancji chemicznych. Jeśli zależy nam na zdrowiu naszego kotka wybierzmy transportery atestowane przez jednostki certyfikujące. Wnikliwe badania przeprowadzane na produkcie sprawdzają skład chemiczny materiału, dzięki czemu zapewniają nas o jego wysokiej jakości. Oprócz własnego spokoju zyskamy również możliwość podróżowania z pupilem po całym świecie. Niektóre lotniska wymagają od podróżujących posiadania transporterów z odpowiednimi certyfikatami.

Rozmiar

Bardzo ważnym parametrem jest wielkość boksu, którą musimy dostosować do rozmiarów naszego kotka. Akcesorium nie może być zbyt duże, ponieważ będzie nie tylko niewygodne w transporcie, ale również niebezpieczne. Jeśli wybieramy się w długą podróż, wygospodarujmy również miejsce na poidełko i miseczkę z jedzeniem.  

Wyróżniamy trzy rozmiary transporterów, które oznacza się cyframi – 1,2 i 3. Numer 1 określa boksy przeznaczone dla jednego dorosłego kotka o masie od 5 kg do 6 kg. Rozmiar 2 świetnie nadaje się do transportu kilku mniejszych zwierząt lub jednego dużego np. kota norweskiego leśnego. Boksy określone 3 rozmiarem można polecić właścicielom hodowli, którzy wiele czasu spędzają w podróży.

 

Transporter dla kota w dobrych cenach

Najprostsze plastikowe lub materiałowe transportery dla kota kupimy już za 30 zł. Ich wykonanie pozostawia wiele do życzenia, jednak jeśli nie dysponujemy aktualnie większą gotówką, takie boksy spełnią swoje zadanie. Pamiętajmy, by często sprawdzać zachowanie kotka zamkniętego w klatce. Wysoka temperatura może uszkodzić delikatne tkanki pupila generując poważne choroby.

Im większe akcesorium tym wyższa jest też cena. Jednoosobowy, wysokiej klasy boks kupimy od 60 zł do 100 zł. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wzbogacają kolejne modele dodatkowymi gadżetami: zamontowane poidełko, przyszyte zabawki, kółka ułatwiające transport. To wszystko podnosi cenę produktu. Profesjonalne transportery mogą kosztować nawet 300 zł.  

 

 

6 najlepszych toreb transportowych dla kota. Opinie w 2020 roku

 

Wizyta u weterynarza, czy długa podróż to stresujące sytuacje w życiu każdego kota. Wygodna torba transportowa to idealne rozwiązanie na bezpieczne podróżowanie ze swoim zwierzakiem. Odpowiednio dostosowany transporter nie tylko daje możliwość przenoszenia, ale zapewnia również ochronę przed dźwiękami, ograniczając tym samym stres związany z przejazdem. Aby ułatwić Ci wybór, poniżej przedstawiamy ranking toreb transportowych dla kota, które według użytkowników są najbardziej odpowiednie.

 

1. Transporter dla psa i kota Ibiyaya FC1007-G

 

Torba transportowa dla kota Ibiyaya FC1007-G jest wykonana z wytrzymałego materiału, jakim jest neopren. Jest on dodatkowo bardzo lekki i łatwy do utrzymania w czystości. Na materiale nawet po dłuższym czasie użytkowania nie pojawiają się nieestetycznie wyglądające pęknięcia. Produkt waży 1,2 kg, a jego dokładne wymiary to: 46 cm x 30 cm x 32 cm.

Torba transportowa ma szary kolor i zdobienia w postaci kwiatków. W zestawie znajduje się praktyczny pasek na ramię ułatwiający przenoszenie zwierzaka. Dodatkowo w komplecie otrzymujemy wyjmowaną wkładkę, do której można przymocować matę zabezpieczającą. Drzwiczki są zamykane na zamek błyskawiczny, a do ich produkcji została wykorzystana siatka, przez którą swobodnie przepływa powietrze.

Właścicielom kotów podoba się to, że torba jest nieprzemakalna i łatwo się ją czyści. Jest ona lekka, a w związku z tym łatwa do przenoszenia. Model ma nie tylko regulowany pasek na ramię, ale też solidny uchwyt. 

Ibiyaya FC1007-G to bardzo dobra torba transportowa dla kota do 150 zł. Produkt ma szary kolor i wzory w kwiaty. Wymiary modelu to: 46 cm x 30 cm x 32 cm.

 

Zalety

Neopren: Akcesorium wykonano z dobrego gatunkowo neoprenu wykazującego odporność na zniekształcenia. Materiał jest lekki i przyjemny w dotyku, a dodatkowo jego pielęgnacja okazuje się prosta.

Pasek na ramię: Aby ułatwić przenoszenie torby, w której znajduje się kot producent wyposażył ją w wytrzymały pasek na ramię.

Przypinana wkładka: Na spodzie znajduje się przypinana wkładka, do której można przymocować higieniczną matę. To bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie jeśli przewozimy w torbie chorego lub małego kotka, który nie potrafi jeszcze załatwiać swoich potrzeb w kuwecie.

Łatwe przechowywanie: Produkt można łatwo złożyć i w ten sposób znacznie zmniejszyć jego wymiary, co jak wiadomo, jest przydatne w trakcie przechowywania.

Waga: Torba transportowa dla kota waży niewiele ponad 1 kg, dlatego jej przenoszenie nie jest męczące.

 

Wady

Brak wentylacji po bokach: Dla kupujących minusem okazuje się to, że model nie ma otworów wentylacyjnych na bocznych ściankach.

 

 

 

 

2. Trixie 28881 Transporter Torba Elegance

 

Kolejna propozycja to transporter Trixie Elegance TX-28881. Jest to stylowa torba o oryginalnym, eleganckim designie. Wykonana jest z najwyższą starannością, z wytrzymałego nylonu. Posiada przypinany pasek na ramię oraz wygodne rączki do noszenia w dłoni.

Torba otwierana jest od góry i od boku. Żakardowe wstawki pomagają w utrzymaniu właściwej cyrkulacji powietrza oraz umożliwiają naszemu pupilowi obserwację otoczenia. Miękka wyściółka wewnątrz zapewnia komfort podczas podróży.

W środku znajdziemy także zintegrowaną, krótką smycz do zapięcia zwierzaka i zabezpieczenia go przed ucieczką. Transporter posiada dodatkową kieszeń zewnętrzną, zamykaną na zamek. Wymiary torby wynoszą 26 cm x 24 cm x 38 cm, a jej maksymalne obciążenie to 9 kg.

Opinie o torbach transportowych dla kota tego producenta są pozytywne. Konsumenci cenią sobie ten produkt przede wszystkim za jego wytrzymałość oraz poręczność, ponadto można go łatwo złożyć. Warto także podkreślić, że torba jest niezwykle wygodna w czyszczeniu.

Torba transportowa dla kota Trixie Elegance TX-28881 ma wymiary: 50 cm x 30 cm x 27 cm. Akcesorium wykonano z nylonu.

 

Zalety

Ścianki boczne: Do wykonania ścianek bocznych wykorzystano nylonową siateczkę, przez którą może swobodnie przepływać powietrze. W związku z tym nie musimy się obawiać, że nasz pupil będzie miał za gorąco.

Regulowany pasek: W skład zestawu wchodzi pasek na ramię, którego długość można dowolnie regulować. Pasek zrobiono z przyjemnego materiału niepodrażniającego skóry.

Jakość wykonania: Do zakupu produktu bez wątpienia zachęca wysoka jakość jego wykonania. Użyte do produkcji materiały nie niszczą się zbyt szybko na skutek użytkowania torby. Co więcej, są odpowiednio miękkie, co przekłada się na większy komfort podróży naszego kota.

Łatwe wyjmowanie pupila: Akcesorium jest otwierane z boku i od góry, więc możemy wybrać najwygodniejszy sposób na wyjęcie naszego pupila.

 

Wady

Design: Część osób uważa, że design produktu nie jest najlepszy. Brązowe wzory nie każdemu będą się podobały.

 

 

 

 

3. Hilton Torba transportowa niebieska w kwiaty 103-400033-16

 

Do naszego zestawienia wybraliśmy materiałową torbę transportową dla kota Hilton 103-400033-16. Jest ona dostępna w kilku kolorach (m.in. niebieskim i różowym), więc można zakupić akcesorium najbardziej odpowiadające naszym preferencjom. Dokładne wymiary modelu to: długość – 43 cm, szerokość – 24 cm i wysokość – 26 cm.

Torba transportowa jest zamykana na płynnie działający zamek błyskawiczny. Ma ona 3 okienka zrobione z delikatnej siateczki, przez którą swobodnie przepływa powietrze. Konstrukcja modelu jest stabilna. W zestawie otrzymujemy wygodny pasek na ramię, który można regulować. Na torbie transportowej znajduje się także miękki uchwyt do przenoszenia.

Opinie na temat produktu są pozytywne, co dowodzi wysokiej jakości jego wykonania. Torba transportowa dla kotów Hilton 103-400033-16 ma ładny design, jest lekka i wygodna w przenoszeniu. Wnętrze jest miękkie, więc pupil ma zapewnioną odpowiednią wygodę.

Hilton 103-400033-16 to torba transportowa dla kota o wymiarach: długość – 43 cm, szerokość – 24 cm i wysokość – 26 cm. Produkt ma niebieski kolor i zdobienia w postaci kwiatków.

 

Zalety

Okienka z siatki: Akcesorium jest wyposażone w 3 okienka z siatką, więc nasz pupil ma zagwarantowaną odpowiednią wentylację. Jest to istotne, szczególnie kiedy wybieramy się gdzieś ze zwierzakiem w ciepłe dni.

Możliwość rozłożenia na płasko: W komentarzach konsumenci zwracają uwagę na to, że istnieje możliwość rozłożenia torby transportowej na płasko. Dzięki temu model zajmuje mniej miejsca, co znacznie ułatwia jego przechowywanie. 

Przeznaczenie: Produkt nie jest przeznaczony wyłącznie dla kotów, ale może być też użytkowany przez małe psy.

 

Wady

Zmechacenia: Nieliczne osoby zauważyły, że po pewnym czasie na powierzchni materiału pojawiają się drobne zmechacenia.

 

 

 

 

4. Tranporter Dla Psa Kota Torba Nosidło Odblaskowa 19082

 

Torba transportowa 19082 jest przeznaczona dla kotów, a także małych psów. W akcesorium można przewozić inne małe zwierzątka domowe tj. świnki morskie czy króliczki. Dokładne wymiary produktu to: 45 cm x 20 cm x 28 cm. Na powierzchni modelu znajdują się elementy odblaskowe poprawiające widoczność naszego pupila. 

Torba transportowa jest wyposażona w miękką rączkę ułatwiającą przenoszenie. Dodatkowo w komplecie otrzymujemy regulowany pasek na ramię zrobiony z miękkich materiałów. Akcesorium ma odpowiedni system wentylacji. Ścianki z siateczki dobrze przepuszczają powietrze. W środku torby znajduje się karabińczyk, do którego można przypiąć smycz zwierzaka. Praktycznym rozwiązaniem jest wyjmowana wkładka, którą łatwo utrzymać w czystości.

Produkt jest dostępny w różnych wersjach kolorystycznych, co pozwala na idealne dobranie akcesorium. Miękki materiał pokrywający wnętrze torby jest przyjemny w dotyku i zapewnia naszym pupilom maksymalny komfort. Właściciele zwierząt przyznają, że prezentowany model dobrze sprawdza się podczas podróży.

Torba transportowa 19082 ma zielony kolor. Jej wymiary to: długość – 45 cm, wysokość – 28 cm i szerokość – 20 cm.

 

Zalety

Karabińczyk: W środku akcesorium znajduje się karabińczyk, do którego można przypiąć obrożę lub szelki. W ten sposób zyskamy pewność, że pupil nie ucieknie nam, kiedy rozsuniemy materiał.

Uniwersalność: Prezentowana torba transportowa jest przeznaczona nie tylko dla kotów. Można w niej przenosić także króliczki, fretki, świnki morskie, a nawet małe psy

Kompaktowe wymiary: Istotną zaletą produktu jest to, że zajmuje on niewiele miejsca po złożeniu, więc nie występują żadne problemy związane z jego przechowywaniem.

 

Wady

Zamki błyskawiczne: Torba jest zamykana na zamki błyskawiczne, które czasami się zacinają.

Zniekształca się: Niektórzy uważają, że materiałowa konstrukcja jest podatna na zniekształcenia.

 

 

 

 

5. Torba transportowa Vanessa Comfy 211949

 

Nasz ranking toreb transportowych dla kota zamyka Comfy Vanessa 211949. Jest to model wykonany z wodoodpornego, wytrzymałego na zniszczenie materiału, doskonale chroniącego przed wiatrem i wilgocią. Dno jest usztywnione, z wyjmowaną wkładką. Po obu stronach zapinana jest na zamki błyskawiczne. Okienko z boku zapewnia naszemu kotu dobrą wentylację i zabezpieczenie przed przegrzaniem, a wewnętrzna, miękka wyściółka daje mu komfort podczas podróży.

Torba posiada wygodny uchwyt oraz odpinany pasek na ramię. Wnętrze wyposażone jest w smycz, która pozwoli uchronić naszego pupila przed gwałtownymi ruchami podczas przenoszenia. Transporter jest odporny na zabrudzenia i zniszczenia. Można go wielokrotnie prać, nawet w pralce.

Wymiary produktu to 39 cm x 19 cm x 24 cm, a więc zapewniają dość miejsca wewnątrz. Model ten posiada cztery nóżki o wysokości 1 cm, dzięki czemu można go bezpiecznie położyć na podłożu. Konsumenci zgodnie uznają, że jest to produkt wysokiej jakości, przyjazny zwierzętom i nowoczesny.

Comfy Vanessa 211949 to torba transportowa dla kota o wymiarach: 39 cm x 19 cm x 24 cm. Produkt ma szary kolor i zielono-białe kwiatki.

 

Zalety

Łatwa pielęgnacja: Akcesorium można prać w pralce, więc zachowanie jego idealnej czystości nie jest trudne ani czasochłonne.

Miękka wyściółka: Torba ma miękką wyściółkę, która zapewnia komfort w trakcie podróży. Zwierzak może wygodnie się ułożyć, a my mieć pewność, że podróż przebiegnie bez problemów.

 

Wady

Uchwyt: Na powierzchni produktu znajduje się materiałowy uchwyt. Po dłuższym czasie użytkowania element ten się niszczy.

Zmechacenia: Test toreb transportowych dla kota wykazał, że model Comfy Vanessa 211949 nie jest odporny na zmechacenia, co może świadczyć o nie najlepszej jakości użytego do jego produkcji materiału.

 

 

 

 

6. Trixie Torba Transportowa Nylonowa Tx-2880

 

Torba Trixie TX-28880 to wygodna klatka transportowa na kółkach, posiadająca wyciąganą teleskopową rączkę. Dzięki swojej budowie nie wymaga dużej siły podczas przenoszenia zwierzęcia, co czyni ją idealną dla osób chorych, starszych, czy dzieci. Można ją również nosić jako plecak, a jej miękki materiał dostosowuje się do kształtu pleców.

Torba jest wykonana z wytrzymałego nylonu. Można ją otworzyć zarówno z dołu, jak i z góry, co zapewnia zwierzakowi łatwe wchodzenie i wychodzenie oraz daje możliwość wyglądania ze środka. Wszyta siatka zapewnia dobry przepływ powietrza oraz umożliwia obserwację otoczenia w czasie podróży. Posiada dwie, zewnętrzne kieszenie oraz krótką smycz wewnątrz, służącą do przypięcia zwierzaka.

Wymiary produktu to: 36 cm x 50 cm x 27 cm, zatem będzie idealną propozycją dla kotów o wadze do 8 kg. Jest to wysokiej klasy produkt, jednak należy podkreślić, że to najdroższa propozycja w rankingu. Niemniej jednak cieszy się ogromną popularnością, a konsumenci cenią łatwość przenoszenia torby. Jest to możliwe za sprawą kółek i teleskopowej rączki.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Trixie 28841

 

Transporter Trixie 28841 to pierwsza propozycja w tym rankingu. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego posiadacza kota. Torba wykonana jest z wysoce wytrzymałego nylonu, który gwarantuje długą żywotność produktu. Posiada ona odpinany pasek na ramię oraz wygodny uchwyt do noszenia w dłoni. Model ten zamykany jest na dwa zamki błyskawiczne, dlatego też można go otworzyć od góry oraz od przodu. Posiada także dodatkową kieszonkę z boku.

Ścianki boczne wykonane są z siatki, która zapewnia naszemu pupilowi dopływ świeżego powietrza. W środku znajduje się mocna wkładka, dzięki której podłoże jest stabilne. Co więcej, zintegrowana, krótka smycz umożliwia zapięcie zwierzaka wewnątrz i zapobiega jego ucieczce.

Torba ma wymiary 26 cm x 27 cm x 47 cm, a jej maksymalne obciążenie wynosi 9 kg. Można ją łatwo złożyć, przez co nie zajmuje dużo miejsca. Ta najlepsza torba transportowa dla kota zyskała uznanie wielu osób. Przez klientów ceniona jest przede wszystkim za łatwe utrzymanie czystości oraz wygodę w użytkowaniu.

 

 

Zolux Flower

 

Następnym produktem w naszym zestawieniu jest transporter Zolux Flower. Jest to dobra i tania torba transportowa dla kota, która z pewnością zapewni wygodę naszemu pupilowi w czasie podróży.

Torba została wykonana z mocnego materiału. Jest bardzo dobrze wentylowana, dzięki dużym kratkom w każdym rogu oraz okienku z siatką. Komfort jej użytkowania zapewniają wygodny uchwyt oraz odpinany pasek na ramię. Posiada ona dwa praktyczne zamki suwakowe, dzięki czemu można ją otworzyć z dwóch stron. Kot zatem może z łatwością z niej wyjść oraz do niej wejść.

Transporter posiada cztery nóżki, umożliwiające jej bezpieczne stawianie na podłożu. W środku znajduje się smycz z karabińczykiem, służąca do przypięcia zwierzaka. Wnętrze wyłożone śliskim materiałem oraz wyjmowane dno ułatwia utrzymanie czystości.

Dodatkowym atutem jest to, że transporter można całkowicie rozłożyć na płasko, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Torba ma wymiary 21 cm x 35 cm x 20 cm. Konsumenci doceniają jej wygodę, a kobietom podoba się jej modny, kwiatowy nadruk.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Ostatnio aktualizowane: 29.10.20

 

Szelek dla kotow – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Konsultując się z wieloma właścicielami kotów, a także śledząc najchętniej kupowane modele ustaliliśmy, jakie szelki dla kota naszym zdaniem są najlepsze. Według nas jest to model Trixie XCat. Są to miękkie szelki z zapięciem na rzep i zatrzask. Wraz z szelkami jest sprzedawana smycz o długości 120 cm. Miękki materiał, z jakiego szelki są wykonane zapewniają kotu swobodę ruchów i wygodę. Również to, że jest to tak miękki materiał pozwala go dopasować precyzyjnie do wymiarów kota, sprawiając, że go dobrze utrzymuje, ale nie uciska zwierzaka. Sprawia to, że koty, które nigdy nie nosiły szelek łatwiej się do nich przyzwyczajają niż do modeli wykonanych z pasków. Dodatkowo materiał ten może również stanowić zabezpieczenie przed zimnem. A ponieważ ma on również odblaskowe obwódki, to łatwo znajdziesz swojego pupila, nawet w ciemności. Producent oferuje również szereg naklejek do tego modelu szelek, aby je spersonalizować i sprawić, że będą wyjątkowe. Drugi model, który zwrócił naszą uwagę, jako dobrych i funkcjonalnych szelek jest Dingo Komplet “KOCURRO”. Są one dostępne w czterech wersjach kolorystycznych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie szelki dla kota kupić?

 

Jakie szelki dla kota wybrać? To jest pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć w tym poradniku. Szelki – produkt, który staje się coraz bardziej popularny wśród właścicieli kotów, to setki modeli lepszych i gorszych. Sztuką jest znaleźć ten, który będzie pasować naszemu zwierzakowi taki, który odpowiednio będzie dopasowany, nie będzie krępować ruchów naszego pupila, a po jakimś czasie kotek się do niego przyzwyczai.

 

 

Dlaczego szelki, a nie obroża?

Pierwszym i najważniejszym powodem jest to, że szelki, w przeciwieństwie do obroży nie duszą zwierzaka. Koty bywają bardzo żywiołowe na spacerach, rozpiera je energia, a więc i zapięcie musi być solidne i komfortowe. Drugi, więc bardzo ważny powód – z szelek kot nie może się wydostać samodzielnie, zatem też nie zdarzy się tak, że sam się uwolni i pozostanie bez kontroli. Ponadto szelki są dużo wygodniejsze dla kota od obroży uciskającej szyję. Dobrze dobrane szelki są niemal niewyczuwalne przez kota, który może się czuć w nich swobodnie.

 

Jakie są najlepsze szelki dla kota?

Podstawową sprawą jest dobranie odpowiedniego rozmiaru szelek do naszego kota. Musimy zmierzyć naszego pupila od nasady nosa do ogona, obwód klatki piersiowej i obwód brzucha, a także obwód szyi i długość nóg.  Jeśli mamy możliwość to zabierzmy pupila do sklepu, aby tam mu przymierzyć uprząż. Jeśli nie mamy takiej możliwości, będziemy musieli polegać na wymiarach „zdjętych” z kota i wymiarach podanych przez producenta szelek na opakowaniu. Obok odpowiednich wymiarów, należy sprawdzić konstrukcję szelek, czy będą one zapewniać rozłożenie obciążenia na ciele zwierzaka i nie będą nadmiernie uciskać jednego z obszarów. Nie zaszkodzi, gdy materiał, z którego szelki są wykonane jest lekko elastyczny, podnosi to wygodę użytkowania.

Materiał, z jakiego szelki są wykonane powinien być miękki i przyjemny w dotyku. Może to to być nylon, miękka skóra, czy bawełna. Łączenia nie powinny mieć grubych i twardych szwów, które mogą uwierać. Zapięcie szelek powinno być stosunkowo małe, aby nie wystawało poza materiał szelek, ale pewne. Całość powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i zmienne temperatury.

 

Więc jakie są najlepsze szelki dla kota?

Można na to pytanie odpowiedzieć bardzo prosto: Najlepsze to te, które są odpowiedniego rozmiaru. Jak już pisaliśmy należy zmierzyć kota zanim zaczniemy szukać odpowiednich dla niego szelek. Poza tym mamy do wyboru w zasadzie dwa modele. Pierwszym są dwie pętle składające się na szelki, jedna na szyi, druga na klatce piersiowej połączone paskiem wzdłuż kręgosłupa. Niestety taki model nie odbiega daleko od samej obroży i może być dla kota niewygodny z powodu ucisku na szyi. Model taki trzeba też bardzo dokładnie dopasować rozmiarem, aby nie uciskał zwierzaka, ani nie był zbyt luźny. Tego typu szelki zakłada się wkładając na głowę obrożę i przekładając kotu przednie łapy do wnętrza drugiego z pasków, który zapinamy na grzbiecie kota.

Dużą popularnością cieszą się ostatnio szelki, które swoją budową przypominają mini kombinezonik. Są one wykonane z miękkiego materiału, który stanowi nie tylko zabezpieczenie, jakie dają zwykłe szelki, ale też może stanowić ochronę przed zimnem. Materiał taki dodatkowo jest lepiej tolerowany przez zwierzęta, bo nie ma pasków, które uciskają zwierzę punktowo.

A domeną ostatnich czasów są szelki przeznaczone do wożenia kota w samochodzie. Szelki takie oprócz części, którą zakładamy na kota, mają krótki pasek, który przypina się do zamka pasa bezpieczeństwa samochodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, kot może spędzać podróż na siedzeniu samochodowym, ale ograniczamy mu możliwość wędrówki po całym pojeździe.

Szelki dla kota w dobrych cenach

Jeśli chodzi o ceny szelek, to najprostsze modele, które zawierają zestaw cienkich pasków i taką samą smycz można już kupić za kilka złotych. Jednak są to modele tak zwane uniwersalne, gdzie sprzedawcy polecają uprząż zarówno dla kota, jak królika, czy yorka. Każdy z nich ma inną budowę i innego modelu by potrzebował. Takie szelki również nie są wyposażone w żadne certyfikaty jakości.  

Szelki regulowane dla kota składające się z dwóch pasków, połączonych taśmą, jeden na szyję, drugi w okolicach klatki piersiowej to koszt od 10 do 15 złotych. I jest to najbardziej popularny model szelek. Popularność tę zyskał dzięki niskiej cenie i prostocie budowy, oraz szerokiej dostępności. Szelki samochodowe możemy już zakupić za cenę około 15 złotych, choć duża część modeli jest nieco droższa. Szelki dla kota bezuciskowe, czyli takie wykonane z miękkiego materiału możemy nabyć za cenę 25 złotych najtańsze modele, i około 60 złotych modele najdroższe.

Cena zależy od producenta i fasonu. Wśród takich szelek można dostać nawet ocieplane szelki z kamizelką używane dla kotów zmarźlaków w okresie zimowym. Szelki najdroższe, wykonane z miękkich i elastycznych materiałów, o precyzyjnie dobranych rozmiarach dla różnej wielkości kotów, to koszt około 70 złotych.

 

 

5 najlepszych szelek dla kotow. Opinie w 2020 roku

 

Aby pomóc Ci wybrać konkretny rodzaj szelek dla Twojego kota, poniżej przedstawiamy ranking kilku czołowych modeli. Sprawdź, który z nich będzie najlepszy dla Twojego pupila.

 

1. Trixie Miękkie szelki ze smyczą 41896

 

Trixie XCat to miękkie szelki zapinane na rzep i zatrzask. Obwód szyi jest odpowiedni dla kotów o obwodzie od 16 do 22 cm, a brzucha od 24 do 42 cm. Wraz z szelkami jest sprzedawana smycz o długości 120 cm. Model ten umożliwia dokładne dopasowanie zapięć do wymiarów kota, a miękki materiał, z którego jest wykonany powoduje, że kot jest zapięty z optymalną siłą, tak aby nie mógł się z szelek uwolnić, ale też aby go nie obcierały i stwarzały dyskomfort.

Model ten, dzięki materiałowemu wykonaniu, może służyć kotu również, jako ochrona przed zimnem. Materiał ten można swobodnie prać w pralce bez obawy o zniszczenie. Dodatkowo model ten został wyposażony w obwódkę odblaskową, dzięki czemu Twój kot będzie lepiej widoczny w ciemności.

A gdybyś chciał spersonalizować model swojego kota, to możesz nabyć oferowane przez producenta, specjalne naklejki z napisem “Lady” i “Gentleman”. Właściciele kotów, które używają tego modelu, uważają, że zapewnia on wysoki komfort zwierzakowi i dodatkowo chroni go przed zimnem.

Szelki dla kota Trixie 41896 wykonano z siatki poliestrowej i nylonu. Produkt można regulować w zakresie od 24 cm do 42 cm. Model jest zapinany na rzepy.

 

Zalety

Jakość: Do produkcji szelek wykorzystano wytrzymałe materiały, czyli poliester i nylon. W związku z tym nie musimy się martwić, że produkt szybko się zniszczy. Warto dodać, że wspomniane tworzywa są miłe w dotyku, więc nie powodują podrażnień.

Klamra: Model jest zapinany na rzepy, a dodatkowe zabezpieczenie stanowi solidnie zrobiona klamra umieszczona na przodzie produktu. Gwarantuje ona, że kot nie wyślizgnie się z szelek w trakcie spaceru.

Odblaski: Umieszczone na produkcie elementy odblaskowe wpływają na bezpieczeństwo w trakcie wieczornych spacerów. Dzięki odblaskom nasz pupil mimo zmroku jest widoczny dla przechodniów i kierowców.

Smycz: Do zestawu dołączono smycz, dlatego też kupując szelki zyskujemy praktyczny komplet – możemy od razu po rozpakowaniu, wyjść z kotem na spacer.

Design: Produkt ma prosty design, dlatego też przypadł do gustu wielu osobom.

 

Wady

Rzepy: W pojedynczych recenzjach konsumentów można przeczytać, że rzepy po kilku miesiącach użytkowania tracą swoje właściwości.

 

 

 

 

2. Dingo Komplet Kocurro Szelki I Smycz Dla Kota

 

Komplet szelek ze smyczą Dingo Komplet “KOCURRO” jest przeznaczony dla dużych kotów. Zakres regulacji paska przy szyi wynosi od 22 do 35 cm, a regulacja paska na brzuchu może się odbywać w zakresie 33 do 56 cm. Pasek, z którego szelki są wykonane ma szerokość 1,5 cm, a dołączona smycz jest długości 120 cm. Model ten posiada plastikowe zapięcie, które jest łatwe do szybkiego i prostego zapinania i odpinania.

Szelki są wykonane z mocnej taśmy, która zapewnia trwałość produktowi, który jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu dobierzesz model odpowiedni dla Ciebie i Twojego kota. Komplet ten dodatkowo jest zapakowany w eleganckie opakowanie w kształcie kota, co powoduje, że doskonale nadaje się on na prezent.

Opinie o szelkach dla kota Dingo Komplet “KOCURRO” przekazują, że są one estetycznie wykonane z ładnej mocnej taśmy, są trwałe i dobrej jakości. Wszystkie paski mają łatwe do regulacji zapięcia, dzięki czemu łatwo je dopasować do rozmiarów kota.

Dingo KOCURRO to szelki dla kotów dostępne w kilku kolorach. Produkt sprzedawany jest w zestawie ze smyczą. Zakres regulacji produktu pod szyją wynosi od 22 cm do 35 cm.

 

Zalety

Wykonanie: Czytając opinie konsumentów nie trudno dojść do wniosku, że szelki są solidnie wykonane. Zdaniem Internautów użyte do produkcji materiały nie są podatne na uszkodzenia.

Komfort: Użytkownicy zapewniają, że koty lubią spacerować w tych szelkach. Pozwala to sądzić, że model gwarantuje odpowiedni komfort pupilom.

Zakładanie: Produkt wyposażono w plastikowe zatrzaski, dzięki którym zakładanie szelek jest proste i nie zajmuje zbyt dużo czasu. Należy również podkreślić, że klamry są wytrzymałe.  

Design: Szelki występują w kilku kolorach m.in. czerwonym, różowym czy niebieskim. W efekcie każdy może zdecydować się na zakup modelu, który odpowiada jego preferencjom i pasuje do charakteru kota.

 

Wady

Tylko dla dużych kotów: Prezentowane szelki, mimo możliwości regulacji obwodu, nie sprawdzą się, gdy mamy małego kotka.

 

 

 

 

3. Trixie Szelki i smycz dla kota z zamknięciem na zatrzask 4188

 

Trixie szelki + smycz, to zestaw składający się z szelek z praktycznym zamknięciem na zatrzask i smyczy o długości 120 cm i szerokości 1 cm. Model ten składa się z dwóch pasków połączonych ze sobą taśmą. Jeden z pasków zakłada się kotu na szyję, drugi zaś w okolicy klatki piersiowej. Zestaw dostępny w wielu kolorach jest wykonany z miękkiego nylonu.

Szelki, o szerokości 10 mm są regulowane w zakresie od 35 cm do 47 cm. Smycz mocujemy do szelek za pomocą zatrzasku, który jednym ruchem zapina i odpina szelki. Według użytkowników są to dobre i tanie szelki dla kota, które zapewniają wygodę zwierzęcia, a jednocześnie pełną kontrolę nad nim.

Według właścicieli kotów zapewniają one bezpieczeństwo ich pupilowi, a miękki nylon nigdzie ich nie uciska, więc koty szybko przyzwyczajają się do szelek. Dodatkowo właściciele chwalą wygodne zapięcie smyczy, a także bardzo przyzwoitą i przystępną cenę.

Trixie 4188 to dobre szelki dla kota do 15 zł. Produkt wykonano z nylonu. Model można regulować w zakresie od 35 cm do 47 cm.

 

Zalety

Zatrzaski: Zastosowane w szelkach zatrzaski płynnie działają, dzięki czemu zakładanie produktu nie jest skomplikowane. Zamknięcia zrobiono z wytrzymałych tworzyw, dlatego nie trzeba się martwić, że elementy te uszkodzą się w trakcie spaceru, a nasz kot wyswobodzi się z szelek.

Zestaw: Prezentowany model sprzedawany jest w komplecie ze smyczą. Decydując się na zakup produktu otrzymujemy praktyczny zestaw w atrakcyjnej cenie.  

Materiał: W związku z tym, że materiał wykonania szelek jest przyjemny w dotyku ryzyko podrażnień jest ograniczone do minimum. Konsumenci zapewniają, że produkt gwarantuje pupilowi odpowiedni komfort.

 

Wady

Rozmiar: Niektórzy twierdzą, że możliwość regulacji obwodu szelek powinna być nieco szersza. Wtedy model byłby odpowiedni także dla niewielkich kotów.

 

 

 

 

4. Trixie Szelki samochodowe dla kota tx1294

 

Szelki samochodowe, których nie mogło zabraknąć w naszym rankingu szelek dla kota, to Trixie T1294TX. Mają one regulowany zakres wokół odcinka piersiowego i brzucha, połączone paskiem wzdłuż brzucha o długości 13,5 cm i wzdłuż pleców o długości 3 cm. Odcinek szyjny można regulować w zakresie od 23 do 32 cm, natomiast wokół piersi to zakres 31 do 48 cm.

Na odcinku piersiowym i brzusznym został zastosowany delikatniejszy materiał niż w mniej newralgicznych miejscach. Szelki można połączyć ze smyczą, którą należy dokupić oddzielnie, lub za pomocą dołączonego paska przypiąć do gniazda pasów bezpieczeństwa samochodu. Klamra do wpięcia jest wykonana z metalu i gwarantuje trwałe przypięcie kota. Szelki można, w razie potrzeby, wyprać w pralce w temperaturze 30 stopni Celsjusza.

Osoby, które zakupiły ten model chwalą go za dobre wykonanie i trwałość. Przekazują one także, że szelki znakomicie spełniają zadanie utrzymania kota w jednym miejscu, a zwierzak po kilku chwilach przyzwyczaja się do zapięcia i spokojnie spędza podróż na fotelu samochodu.

Trixie 1294 to szelki samochodowe dla kota wykonane z nylonu. Obwód modelu można regulować wokół szyi w zakresie od 23 cm do 32 cm. Produkt jest zapinany na zatrzaski.

 

Zalety

Pielęgnacja: Właściciele kotów doceniają, że szelki można prać w pralce w temperaturze 30 st. C., co pozwala zachować odpowiedni poziom higieny. Nie trzeba poświęcać zbyt dużo czasu, aby wyczyścić produkt.

Uniwersalność: Model podpinany jest do samochodowych pasów bezpieczeństwa i pasuje niemal do każdego auta. W związku z tym produkt uznawany jest za uniwersalny.

Regulacja: Szelki można regulować w odcinku szyjnym i brzusznym. W rezultacie dostosowanie modelu do wielkości pupila nie jest trudne.

 

Wady

Zakładanie: Część osób uważa, że na początku zakładanie szelek jest skomplikowane. Potrzeba wprawy, aby swobodnie użytkować produkt.

Klamra: Niektórzy konsumenci zaznaczają, że metalowa klamra stosunkowo szybko się niszczy – na elemencie tym pojawia się rdza.

 

 

 

 

5. Zolux Szelki Regulowane Mac Leather 10mm

 

W zestawieniu musiały znaleźć się regulowane szelki dla psa Zolux Mac Leather. Łatwo dopasować je do naszego pupila, co stanowi ich sporą zaletę. Szelki są regulowane w klatce piersiowej w zakresie od 26 cm do 38 cm. Produkt jest dostępny w żółtym kolorze, można też znaleźć inne wersje kolorystyczne tego modelu.

Do wykonania szelek dla psa wykorzystano eko-skórę, czyli materiał, który jest wytrzymały, więc zbyt szybko się nie niszczy. Co więcej, jest on na tyle delikatny, że nie powoduje bolesnych otarć. Przy szelkach znajduje się metalowe kółeczko pozwalające na szybkie przypięcie smyczy. Jest ono solidne i odporne na działanie korozji.

Na pytanie, czy warto kupić szelki dla psa Zolux Mac Leather należy odpowiedzieć, że zdecydowanie tak. Są one wysokiej jakości, a przy tym stosunkowo tanie. Zachowują ładny wygląd na długo, a ich regulacja nie stanowi większego problemu.

Zolux Mac Leather to szelki dla psa o szerokości równej 10 mm. Są one regulowane w zakresie od 26 cm do 38 cm.  

 

Zalety

Materiał wykonania: Osoby zainteresowane zakupem szelek dla swojego psa zwracają szczególną uwagę na jakość wykonania tego akcesorium. Prezentowany produkt zrobiono z eko-skóry, która jest wytrzymała i przyjemna w dotyku (nie powoduje otarć).

 Możliwość regulacji: Szelki są regulowane, więc można je dopasować idealnie do wielkości naszego psa. To daje pewność, że nie będą zbyt mocno przywierały do skóry, a jednocześnie zwierzę nie będzie mogło się z nich samodzielnie wydostać.

 

Wady

Trudno utrzymać je w czystości: Pewna grupa osób twierdzi, że akcesorium szybko się brudzi i trudno utrzymać je w czystości. 

Kolor: Nie każdemu podoba się żółta wersja kolorystyczna szelek. Pojedyncze osoby twierdzą, że produkt w rzeczywistości wygląda inaczej niż na zdjęciu.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Wygodne szelki dla kota EasyWalk Premier

 

EasyWalk Premier to model najdroższy z prezentowanych w tym zestawieniu. Jest on przeznaczony dla kotów o obwodzie tułowia od 27 do 36 cm, zatem bez problemu dopasujesz rozmiar do wymiarów swojego pupila. Dzięki swojej konstrukcji model ten zapewnia swobodę zwierzaka podczas spacerów, a jednocześnie uniemożliwia jego samodzielne oswobodzenie się z uprzęży.

Elastyczna smycz dodatkowo amortyzuje wszelkie nagłe pociągnięcia i zmniejsza ich siłę, z jaką oddziaływuje na szelki. Model ten został wyposażony w bezpieczne, zatrzaskowe zapięcia, co znacznie ułatwia i przyspiesza jego zakładanie i zdejmowanie. Materiał, z którego szelki zostały wykonane, to miękki nylonowy pasek, który delikatne opasuje korpus kota nie podrażniając go.

Prezentowany model jest w kolorze czerwonym, ale producent oferuje więcej wariantów kolorystycznych. Według osób, które ten model posiadają, doskonałym pomysłem było skonstruowanie smyczy o elastycznych właściwościach, bo taka jej konstrukcja podnosi komfort użytkowania szelek dla zwierzaka. Dodatkowo klienci oceniają ten produkt, jako dobrze wykonany z wysokiej jakości materiału, co sprawia, że jest wart swojej ceny.

Szelki dla kota EasyWalk Premier można regulować w obwodzie w zakresie od 27 cm do 36 cm. Produkt wykonany jest z nylonu. Model ma czerwony kolor.

 

Zalety

Jakość: Szelki zrobiono z wytrzymałego materiału, jakim jest nylon. Zaletą tworzywa jest nie tylko odporność na uszkodzenia, ale także fakt, że jest ono przyjemne w dotyku. W efekcie nie powoduje bolesnych obtarć.

Regulacja: Użytkownik może regulować obwód modelu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że produkt będzie dobrze przylegał, a tym samym pupil nie wydostanie się z szelek.

 

Wady

Brudzi się: Część osób zaznacza, że model stosunkowo szybko się brudzi. Dlatego, aby zachować jego czystość trzeba go często prać.

Zapięcia: Zdaniem niektórych Internautów zapięcia mogłoby być lepiej wykonane. Na początku zakładanie produktu zajmuje dużo czasu.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Ostatnio aktualizowane: 29.10.20

 

Karma dla kotów – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli szukasz karmy dla swojego kota, ale nie wiesz, jaki produkt wybrać powinieneś przeczytać nasz ranking. Umieściliśmy w nim wiele godnych uwagi propozycji, które cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów i zdobywają bardzo dobre oceny. Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się karma Royal Canin Sterilised 37 przeznaczona dla kotów po sterylizacji. Produkt jest bogaty w wartości odżywcze, które pozwalają naszemu pupilowi prawidłowo się rozwijać i dostarczają wszystkie niezbędne dla zdrowia składniki. Pokarm wspiera układ moczowy i przeciwdziała powstawaniu kamieni nerkowych. Zaletą pożywienia jest to, że można je kupić w opakowaniach o różnej wielkości. Tym samym możemy sprawdzić, czy posmakuje on naszemu kotu. Kolejną, ciekawą propozycję stanowi Royal Canin Vet Urinary, czyli karma dla kotów, które mają problemy z układem moczowym. W składzie produktu znaleźć można szereg łatwo przyswajalnych minerałów i witamin, które poprawiają kondycję zwierzęcia i wspierają jego odporność. Jeśli te pokarmy nie są tym, czego szukasz zapoznaj się z dokładnymi opisami pozostałych wariantów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką karmę dla kota kupić?

 

Odżywianie stanowi jeden z głównych procesów życiowych żywego organizmu. Zarówno ludzie, jak i zwierzęta posiadają wewnętrzny zegar biologiczny, którego czasem możemy świadomie manipulować. Owa manipulacja uzależniona jest od prowadzonego stylu życia, w tym również stosowania zbilansowanej diety. W niniejszym artykule pomożemy Wam – właścicielom i opiekunom kotów, nauczyć się prawidłowego odżywiania waszego czworonoga, tak, aby z czasem wyrósł na pięknego, zdrowego i pełnego wigoru kotka.  

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest zrównoważone żywienie. Nieprawidłowe odżywianie może doprowadzić do wielu komplikacji, takich jak opóźnienie wzrostu, niedowaga, defekty postawy, choroby wewnętrzne, a nawet śmierć. Dlatego też ważne jest świadome podejście opiekuna do jakości jedzenia podawanego czworonogom. Ponieważ koty są zwierzętami mięsożernymi, ich racja żywieniowa powinna składać się głównie z produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie oznacza to jednak, że musimy karmić je samym mięsem. Aby nasz kotek rozwijał się prawidłowo, jego organizm powinien każdego dnia uzupełniać nie tylko białka, tłuszcze węglowodany, ale również witaminy, minerały i mikroelementy. Decyzję o tym, jaką karmę dla kota wybrać, należy podjąć na samym początku, ponieważ późniejsze zmiany mogą być trudne do wdrożenia. Kotki wykazują heroiczny upór w odmowie spożywania nowych dań. Wybór należy do Was – naturalny pokarm, czy specjalne karmy dla zwierząt.

Jesteśmy tym co jemy

Odpowiedni dobór karmy w znacznym stopniu gwarantuje prawidłowy rozwój naszego czworonoga. Idealnym wariantem dla każdego organizmu jest spożywanie naturalnych pokarmów, nie wzbogacanych chemią i konserwantami.

Oczywiście, niemożliwym jest precyzyjne określenie, co będzie najlepsze dla naszego kotka. Jednak większość ekspertów uważa, że najbardziej prawidłowym wariantem będzie zróżnicowane żywienie. To oznacza, że do kociej diety należy włączyć kilka, ściśle określonych rodzajów dań.

Jeśli jednak będziesz przestrzegać zaleceń weterynarza i przy zakupie uwzględnisz poniższe porady, z całą pewnością Twój kotek będzie miał nie tylko smaczne, ale też zdrowe posiłki, które pozytywnie wpłyną na jego rozwój.

Wyróżniamy trzy typy pokarmów dla kotów – konserwy, karmę mokrą oraz karmę suchą.

 

Konserwy

Konserwy są jednym z ulubionych pokarmów kotów. Wysoka wilgotność produktu sprawia, iż pupil zaspokaja nie tylko swój głód, ale również pragnienie. To fakt ważny dla właścicieli, których kotki mało i rzadko piją, lub borykają się z problemem nieprawidłowego funkcjonowania pęcherza moczowego. Praktyczną zaletą konserw jest ich hermetyczne zamknięcie, dzięki któremu pokarm posiada długi termin przydatności. Oczywiście, po otwarciu puszki, jedzenie powinno być spożyte i przechowywane zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania.

 

Karma mokra

Konsystencja wilgotnej karmy jest balansem pomiędzy karmą suchą i konserwą. Składnikami mokrej karmy zwykle są kawałki mięsa zanurzone w aromatycznym sosie. Z reguły, jedna saszetka stanowi jedną, dzienną porcję żywieniową. Łatwo więc odgadnąć, że przyzwyczajenie kotka do mokrej karmy może być problematyczne i kosztowne – po krótkim czasie karma pozostawiona w misce wysycha i traci swoje walory smakowe i odżywcze.

 

Karma sucha

Sucha karma charakteryzuje się niską wilgotnością, dlatego obok niej stałe miejsce powinna zajmować miseczka z wodą. Ogromną zaletą produktu jest twarda konsystencja, ważna dla pielęgnacji zębów kotka – spożywanie chrupiących kawałków oczyszcza uzębienie zwierzęcia z naleciałości i kamienia. Dodatkowo jest ona dużym udogodnieniem dla osób, które rzadko bywają w domu.

Pozostawiona w misce porcja nie potrzebuje szczególnych warunków przechowywania, zatem jest bezpieczna do spożycia przez cały dzień. Należy jednak pamiętać, aby szczelnie zamykać pojemnik, w którym trzymamy nasze zapasy. Dostęp powietrza sprzyja zaburzeniom konsystencji chrupek, przez co stają się one mniej wartościowe i atrakcyjne dla wymagającego kociaka.

 

Klasy karm dla kotów

Każdy początkujący opiekun zadaje sobie pytanie, jaką konkretnie karmę wybrać. Co powinno mieć dla nas znaczenie: kolorowe opakowanie, reklamy w telewizji, a może opinia sąsiadów i znajomych? Sugerujemy, aby decyzję oprzeć na swojej wiedzy i instynkcie naszego podopiecznego.  W wyborze pomogą nam klasy karm dla kotów.

 

Klasa Ekonomiczna

Głównym zadaniem karmy klasy ekonomicznej jest hamowanie uczucia głodu zwierzęcia. Producenci specjalizujący się w produkcji tego rodzaju karm bardzo często inwestują duże kwoty pieniężne w reklamę, dzięki czemu ich produkty są popularne i mylnie oceniane jako wartościowe. Niestety, już sama etykieta pokazuje, że zawartość mięsa jest znikoma, lub wykorzystywane są jedynie składniki odzwierzęce (kopyta, poroża, skóra).

Dodatkowo, z powodu wielu konserwantów, barwników i regulatorów smaku, zwierzęta często wykazują reakcje alergiczne, które bywają trudne w leczeniu. Karma charakteryzuje się niskim współczynnikiem przyswajania, co znajduje swe konsekwencje w nieprzyjemnym kocim zapachu.

 

Klasa Premium

W odróżnieniu od klasy ekonomicznej, klasa Premium, obok dodatków i wypełniaczy, wykazuje obecność prawdziwego mięsa. Nie mniej jednak jego jakość jest wątpliwa, gdyż dużej ilości składa się z wody. Zawartość sztucznych komponentów podnosi wskaźniki analizy pokarmu, niestety wciąż bywa on trudno przyswajalny i ciężkostrawny. Karma może okazać się problematyczna dla kociaków wrażliwych na drób. Białkowym ‘wypełniaczem” są sproszkowane pazury, lub dzioby kur, które powodują takie same reakcje alergiczne, jak czyste mięso.

Klasa Super Premium

Pokarmy z klasy Super Premium stanowią idealnie zbalansowaną dietę dla naszych czworonogów. Zrównoważony skład, duża zawartość mięsa oraz wysokiej jakości białka pochodzenia zwierzęcego są dla naszych kotków zdrową i pożywną racją żywieniową. Badania udowadniają, że składniki wykorzystywane do produkcji karmy są naturalne i pozbawione niepotrzebnej chemii, takiej jak barwniki lub ciężkie konserwanty.

Dodatkowo produkty tej klasy są polecane zwierzętom w różnych stanach fizjologicznych: młodych i dorosłych, ciężarnych, wykastrowanych itp. Cena karmy jest wysoka, jednak dzienna dawka jest mniejsza niż porcja klasy Premium. Poza tym, zbilansowana dieta chroni pupila przed szeregiem chorób, których leczenie bywa wyjątkowo kosztowne i bolesne.

 

Holistic

Karma Holistic została nazwana nowym wymiarem naturalnego pożywienia. Słowo holistic jest pochodną słowa holos, co oznacza całość, harmonię, uzdrowienie. Karmę możemy potraktować jako filozoficzny balans między ciałem i przyrodą.

Źródłem składników jest mięso zwierząt hodowanych w naturalnych warunkach, bez użycia hormonów i antybiotyków. Rośliny stosowane w produkcji są wolne od pestycydów i chemicznych nawozów.

Jest to profesjonalna karma stosowana głównie przez właścicieli hodowli drogich, szlachetnych kotów, oraz rasowych zwierząt biorących udział w pokazach.  

Wadą tego produktu jest jego zapach i smak , trudny do zaakceptowania przez pupili. Jednak, tak jak ludzie, również kotki potrafią przywyknąć do trudnych warunków i odnajdywać w nich swoją przyjemność.

 

Karmy w dobrych cenach

Wybierając dietę odpowiednią dla naszego pupila musimy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek. Jeśli chodzi o ceny produktów, wiele zależy od klasy, a także samego producenta. Najwięcej zapłacimy za karmy ekologiczne, bez konserwantów i barwników. Ceny pokarmów dla czworonogów zaczynają się od kilku złotych i sięgają nawet 50 zł za 1 kg.

 

 

5 najlepszych karm dla kotów. Opinie w 2020 roku

 

Karma dla kotów powinna być bogata w składniki odżywcze, które zapewnią naszemu pupilowi zdrowie i piękny wygląd sierści oraz umożliwią zachowanie odpowiedniej wagi ciała. Na rynku jest wiele różnych produktów tego typu, ale nie wszystkie są dobre dla naszego zwierzaka. Dlatego też przygotowaliśmy ranking karm dla kotów zawierający najlepsze mieszanki mięsno-warzywne dostępne na polskim rynku.

 

1. Karma sucha dla kota Royal Canin Sterilised 37

 

Karma dla kotów sterylizowanych Royal Canin Sterilised 37 to nasza pierwsza propozycja. Produkt przeznaczony jest dla zwierzaków ze skłonnością do nadwagi, co jest częstym problemem po kastracji. Kot najada się już niewielką ilością karmy, zapewniającą mu odpowiednią ilość kalorii.

Poza tym w składzie znajdziemy L-karnitynę, która wspiera układ moczowy i zapewnia utrzymanie prawidłowej masy mięśniowej. Kontrola podaży energii sprawi, że nasz sterylizowany kot będzie zdrowy i silny, a jego waga utrzyma się na prawidłowym poziomie.

W składzie znajdziemy m.in.: mięso drobiowe, kukurydzę, włókno roślinne, a także tłuszcze i białka zwierzęce. Ta najlepsza karma dla kotów zyskała uznanie wielu posiadaczy futrzaków. Przede wszystkim docenili jej skład, który ma dobry wpływ na zdrowie kota i jego wagę.

Poza tym konsumenci zauważają, że jest to wydajna propozycja, a fakt, że jest dostępna w dużym, 10 kg opakowaniu sprawia, że raz zakupiona karma wystarczy naszemu pupilowi na długi czas.

Karma Royal Canin Sterilised 37 przeznaczona jest dla sterylizowanych kotów od 12. miesiąca życia. Produkt zamknięty jest w 10 kg opakowaniu.

 

Zalety

Wartości odżywcze: Pokarm jest bogaty w wartości odżywcze. Znajdziemy w nim m.in. białko, tłuszcze zwierzęce, olej rybny i minerały. Wysoka zawartość białka (ok. 37%) sprawia, że mięśnie prawidłowo się rozwijają.

Układ moczowy: Znajdujące się w karmie składniki wspierają układ moczowy. W efekcie nie musisz się martwić, że Twój pupil będzie miał problemy zdrowotne.

Mniejsze opakowania: Na rynku dostępne są także mniejsze opakowania produktu. Jeśli nigdy wcześniej nie kupowałeś tej karmy możesz zdecydować się na zakup małej porcji, by sprawdzić, czy Twój kot polubi pokarm.

Kształt: Wiele osób podkreśla, że pokarm ma odpowiedni kształt. Nie jest za duży, więc nawet małe zwierzęta nie mają problemu z jego połykaniem.

Smaczny: Produkt uznawany jest za smaczny – wiele pozytywnych ocen wskazuje, że właściciele kotów chętnie go kupują, a ich pupile z przyjemnością go spożywają.

 

Wady

Intensywny zapach: W nielicznych recenzjach konsumentów pojawia się informacja, że karma ma bardzo intensywny, lekko drażniący zapach. Jeśli nie chcemy, aby było go czuć w naszym domu musimy zaopatrzyć się w szczelne opakowanie, najlepiej puszkę.

 

 

 

 

2. Royal Canin Veterinary Diet Urinary S/O LP34

 

Royal Canin Veterinary Diet Urinary to dietetyczna karma dla dorosłych kotów. Zalecana jest dla zwierząt z kamieniami struwitowymi lub też mającymi nawroty kamicy, czyli dla wszystkich kotów, które mają problem z pęcherzem.

Trzeba jednak zauważyć, że nie jest zalecana dla kocic karmiących, w ciąży, jak również wszystkich rosnących kotów, również tych z chorym sercem. Nie powinna być także podawana futrzakom z poważnymi problemami z pęcherzem, leczonymi farmakologicznie.

Urinary Feline skutecznie rozpuszcza kamienie struwitowe, poprawiając zdrowie naszego kota i zapewniając mu ulgę – rozpuszcza zalegające w nerkach kamienie. Opinie o karmach dla kotów tego producenta są niezwykle pozytywne. Stawia on na najwyższej jakości składniki, które pozytywnie wpływają nie tylko na układ moczowy kota, ale również jego samopoczucie ogólne.

Konsumenci potwierdzają świetne działanie produktu. Poza tym jak zauważają, jest bardzo smakowity, co potwierdzają reakcje ich pupili, gdy karma ląduje w miseczkach.

Royal Canin Vet Urinary to karma przeznaczona dla kotów od 6. miesiąca życia, które borykają się z problemami układu moczowego. Produkt dostępny jest w opakowaniach o różnej pojemności.

 

Zalety

Obniżona zawartość magnezu: Pokarm ma ograniczoną zawartość magnezu, który przyczynia się do powstawania kamieni struwitowych w układzie moczowym. Co za tym idzie, Twój kot ma zapewnioną odpowiednią ochronę.

Wybór: Konsument ma do wyboru opakowania o różnej wadze. Jest to szczególnie ważne, kiedy zaczynamy karmić naszego kota tą karmą – możemy wybrać małą porcję i sprawdzić, czy mu posmakuje.

Skład: W składzie produktów znajduje się wiele cennych składników, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania organizmu i dostarczają energii.

Białko: Zawarte w karmie białko jest łatwo przyswajalne. Nie musisz się obawiać, że w diecie Twojego pupila pojawią się niedobory.

 

Wady

Brak miarki: Część osób zaznacza w swoich opiniach, że w dużych opakowaniach produktu brakuje miarki. Konsumenci uważają, że powinna być ona dołączana do zestawu, ponieważ dzięki niej możemy kontrolować ilość pokarmu, jaką przyjmuje nasz pupil.

 

 

 

 

3. Orijen Cat & Kitten Biologicznie 5,4kg

 

Jeśli szukasz produktu o sprawdzonej jakości zachęcamy do zapoznania się z dokładnym opisem Orijen Cat and Kitten. Choć karma jest stosunkowo droga w porównaniu z innymi, dostępnymi na rynku pokarmami właściciele kotów chętnie decydują się na jej zakup. Tym, co ich zachęca jest przede wszystkim bogaty skład produktu.

Pokarm jest dostępny w 5,4 kg opakowaniu. Ta karma o smaku kurczaka będzie odpowiednia zarówno dla małych kociąt, jak i dorosłych kotów. W składzie pokarmu znajdziemy m.in. mięso i ryby stanowiące źródło łatwo przyswajalnych białek. Pożywienie zawiera również wiele owoców i warzyw, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i rozwój. Orijen Cat and Kitten to produkt pozbawiony zbóż, glutenu i GMO, a więc odpowiedni także dla wrażliwych kotów.

W Internecie można znaleźć wiele recenzji prezentowanej karmy. Po ich przeczytaniu nie trudno dojść do wniosku, że jest to dobrej jakości pokarm, który posmakuje nawet najbardziej wybrednym kotom.  

Karma Orijen Cat and Kitten sprzedawana jest w 5,4 kg opakowaniu. Pokarm będzie odpowiedni dla wszystkich kotów, niezależnie od rasy i wieku.

 

Zalety

Skład: W składzie produktu znajdziemy pochodzące z ekologicznych upraw składniki. To daje nam pewność, że karma jest zdrowa dla naszego pupila i zapewnia wszystkie, niezbędne do prawidłowego rozwoju elementy.

Wpływ na zdrowie: Z uwagi na bogaty w wartości odżywcze skład pokarm ma dobry wpływ na zdrowie zwierzaków. Konsumenci zauważyli także, że po pewnym czasie regularnego przyjmowania pożywienia sierść kota staje się bardziej lśniąca i wygląda na zdrowszą.

Smak: W opiniach Internautów pojawia się wiele pozytywnych słów na temat smaku karmy. Użytkownicy zaznaczają, że koty chętnie ją jedzą.

 

Wady

Opakowanie: Pewna grupa osób uważa, że opakowanie nie jest solidnie wykonane. Lepiej od razu po zakupie wsypać karmę do pojemnika do przechowywania, aby uniknąć jej zwietrzenia.

 

 

 

 

4. Karma dla Kotów Applaws Adult Chicken 7,5kg

 

Polecaną karmą dla kotów jest Applaws Adult Chicken, jest ona sprzedawana w stosunkowo dużym, 7,5 kg opakowaniu. Pokarm jest ceniony przede wszystkim za bardzo dobry skład. Nie zawiera on zbóż, które mogą powodować problemy z trawieniem. Bazę stanowią ziemniaki, które są zdecydowanie lepiej przyswajalne przez koty. Produkt jest polecany dla dorosłych kotów różnych ras.

Prezentowana karma jest hipoalergiczna. W składzie nie ma produktów, które mogą wywoływać alergię, czyli: soi, kukurydzy, pszenicy i innych zbóż. Pokarm zawiera naturalne kwasy Omega 3 i 6, a także prebiotyki, które wspomagają pracę układu trawiennego. 

Większość recenzji dotyczących tego produktu jest pozytywna. Właścicieli kotów do zakupu tej karmy zachęca w szczególności jej dobry skład. Pokarm jest pozbawiony składników, które mogłyby znacząco obciążać układ trawienny naszego pupila.

Karma dla kota Applaws Adult Chicken jest dostępna w 7,5 kg opakowaniu. Pokarm zawiera prebiotyki, które wzmacniają układ pokarmowy.

 

Zalety

Brak zbóż: W składzie karmy nie ma zbóż, a źródłem węglowodanów są ziemniaki. Zwierzę zdecydowanie lepiej je przyswaja i nie ma problemu z ich trawieniem. 

Zawiera składniki o dobrym działaniu: Na uwagę zasługuje dobry skład pokarmu. W karmie znajdują się m.in. naturalne kwasy Omega 3 i 6, które dobrze wpływają na kondycję sierści. Ponadto w produkcie zawarto wyciąg z żurawiny, który poprawia pracę dróg moczowych.

Bez sztucznych dodatków: Dla właścicieli zwierząt plusem jest to, że karma nie zawiera konserwantów ani sztucznych barwników. 

 

Wady

Nie wszystkim kotom smakuje: W niektórych opiniach można przeczytać, że pożywienie nie smakuje wszystkim kotom. Czasami trudno jest przekonać pupila do jedzenia tej karmy.

Intensywny zapach: Pokarm ma intensywny zapach, który może rozchodzić się po mieszkaniu.

 

 

 

 

5. Taste Of The Wild Canyon River 7kg

 

Produktem, który cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów jest Taste of the Wild Canyon River. Jest to sucha karma przeznaczona dla dorosłych kotów wszystkich ras. Pożywienie sprzedawane jest w 7 kg opakowaniu. Istnieje także możliwość zakupienia wersji 2 kg (zazwyczaj jest ona wybierana przez osoby, które nigdy wcześniej nie karmiły swojego pupila tą karmą).

W składzie pożywienia możemy znaleźć wiele cennych składników. Wśród nich warto wyróżnić pstrąga i wędzonego łososia. Każdy właściciel kota wie, jak te zwierzęta uwielbiają ryby. Możesz mieć pewność, że produkt posmakuje Twojemu zwierzakowi. Pokarm zawiera także słodkie ziemniaki, warzywa i proteiny. Nie brakuje także olejów, które dobrze wpływają na wygląd sierści.

Pozytywne opinie na temat Taste of the Wild Canyon River sprawiają, że produkt szybko się sprzedaje. Wiele osób wypowiada się pozytywnie na temat tej karmy. Wśród jej zalet wymienia się przede wszystkim przyjemny zapach, dobry skład i atrakcyjną cenę.

Taste of the Wild Canyon River to dobra karma dla kota do 150 zł. Została ona stworzona z myślą o dorosłych pupilach. Wielkość opakowania to 7 kg.

 

Zalety

Jakość: Znajdujące się w pokarmie składniki mają bardzo dobrą jakość, co sprawia, że nasz zwierzak otrzymuje wszystkie, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki.

Smak: Z uwagi na to, że w składzie produktu jest pstrąg i wędzony łosoś pożywienie bardzo smakuje kotom. Ma intensywny zapach, który je przyciąga.

 

Wady

Wielkość chrupek: Część osób zwraca uwagę na to, że wielkość chrupek mogłaby być nieco większa. Wtedy dużym kotom wygodniej by się jadło.

Brak zamknięcia strunowego: Opakowanie nie ma zamknięcia strunowego, co może spowodować zwietrzenie karmy. Lepiej zaraz po zakupie przesypać pokarm do szczelnego opakowania.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Karm dla kotów Orijen Cat and Kitten 6,8kg

 

Na czwartym miejscu znajduje się Orijen Cat and Kitten. W składzie tego produktu znajdziemy mięso z kurczaka i indyka, jaja, ryby, a także inne świeże składniki, pełne wartości odżywczych. Dzięki tej karmie Twój pupil zawsze będzie zdrowy, szczęśliwy i silny.

42% karmy to białka, 20% to oleje, poza tym znajdziemy tutaj wapń, fosfor, kwasy Omega-3 i 6 oraz magnez. Karma produkowana jest w Kanadzie, w rodzinnej fabryce. Wysoka zawartość białka zapewni Twojemu kotu odpowiednią dawkę kalorii.

Co istotne, w składzie nie ma zbóż, a więc jest odpowiednia dla zwierzaków mających problem z trawieniem glutenu. Pokarm ten zapewni naszemu pupilowi optymalne zdrowie i witalność. Zawiera przynajmniej 75% mięsa i ryb, w tym m.in.: łososia królewskiego, źródło kwasów Omega-3 oraz jaja z kanadyjskich farm.

Różnorodne owoce i warzywa są źródłem cennych witamin i minerałów. Produkt zawiera też algi oraz rośliny takie, jak: prawoślaz, kozieradka i oset, a także miętę i nasiona kopru włoskiego. Ta karma została wysoko oceniona przez użytkowników. Potwierdzają oni, że jest to bardzo doby jakościowo produkt, który smakuje wszystkim kotkom.

Orijen Cat and Kitten to pokarm przeznaczony dla wszystkich kotów. Produkt sprzedawany jest w 6,8 kg opakowaniu. Jest to sucha karma o smaku kurczaka.

 

Zalety

Skład: Należy podkreślić, że skład pokarmu jest bardzo dobry. Znaleźć można w nim wiele bogatych w wartości odżywcze składników, które stanowią gwarancję, że nasz kot będzie zdrowy i silny.

Małe kulki: Karma ma postać małych kulek, więc żaden pupil nie powinien mieć problemu z jej połykaniem.

Sierść: Wiele osób zauważyło, że wygląd sierści kota znacznie się poprawia – staje się ona błyszcząca.

 

Wady

Opakowanie: Niektórzy twierdzą, że opakowanie nie jest zrobione z najlepszych materiałów. Warto więc wyposażyć się w pojemnik na karmę i po zakupie pokarmu przesypać go tam.

Nie każdemu smakuje: Mała grupa konsumentów zauważyła, że nie wszystkim kotom smakuje ta karma. Warto więc przed zakupem dużego opakowania poprosić o próbkę.

 

 

Acana Wild Prairie

 

Acana Wild Prairie to karma z serii biologicznie odpowiednich karm dla psów i kotów. W 70% składa się z mięsa, a w 30% z owoców i warzyw. Wszystkie zastosowane do produkcji składniki są świeże, dostarczane przez kanadyjskich gospodarzy.

Producent kupuje je od lokalnych wytwórców, zwracając szczególną uwagę na jakość. Karma pozbawiona jest konserwantów, za to zawiera masę cennych dla zdrowia zwierzaka składników, w tym białka, węglowodany, kwasy omega-3 i wiele innych.

Przeznaczona jest dla małych kociąt, zapewniając im odpowiednią kaloryczność. Jest to suchy pokarm dla kotów oraz kociąt wszystkich ras oraz w każdym wieku. Karma jest łatwo przyswajalna i przetwarzana przez organizm. Jest to mieszanka bez zbóż, idealna dla kotów z problemem niestrawności.

Poza tym niski poziom węglowodanów dba o stabilny poziom cukru we krwi. Konsumenci, którzy wybrali ten pokarm dla swojego kota zgodnie potwierdzają, że to wysokiej jakości produkt, pozytywnie wpływający na zdrowie ich pupili. Dodatkowo jest bardzo smakowity.

 

 

Felix Fantastic IET

 

Karma dla kotów Felix Fantastic IET to pyszny posiłek dla każdego zwierzaka. Delikatne, mięsne lub rybne kawałki w soczystej galaretce są pyszne, i co istotne dla właścicieli wszystkich kotów – zaspokajają 100% dziennych potrzeb Twojego pupila.

Produkt został wykonany z wysokiej jakości składników. Karma ta jest źródłem kwasów tłuszczowych Omega 6, składników mineralnych oraz witamin – wszystko, co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju małego i dużego futrzaka.

Dzięki tej karmie Twój kot zachowa odpowiednią wagę i będzie zdrowy, a jego sierść błyszcząca. Ta dobra i tania karma dla kotów jest lubiana przez wszystkie małe i duże kociaki. Potwierdzają to również pozytywne recenzje konsumentów. Kotki chętnie ją zjadają.

Chociaż jest to pokarm mokry, nie trzeba go trzymać w lodówce, ani też specjalnie podgrzewać, musi być podawany zwierzakowi w temperaturze pokojowej.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat