Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

 

Drzwiczki dla kota – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jakie drzwiczki dla kotów są obecnie najbardziej popularne wśród właścicieli czworonogów? Z analizy opinii konsumentów wynika, że jest to model Staywell Typ 730, odpowiedni także dla psów mniejszych ras (ważących do 3 kg). Drzwiczki są dostępne w brązowym kolorze, można zamontować je w skrzydle drzwi wejściowych, jak również w ścianie. W komplecie są niezbędne do ich zamocowania śruby z nakrętkami. Produkt Ferplast Drzwiczki Swing 7 również zebrał wiele pozytywnych opinii kupujących. Drzwiczki mają 4-kierunkowy system blokowania i specjalny wskaźnik, za sprawą którego możesz szybko sprawdzić, gdzie jest Twój pupil (w domu czy na zewnątrz). Specjalna konstrukcja przejścia zapobiega powstawaniu przeciągu w pomieszczeniu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

5 najlepszych drzwiczek dla kota. Opinie w 2021 roku

 

Zależy Ci na tym, aby mruczek mógł swobodnie wychodzić na zewnątrz bez Twojej pomocy? Może chcesz ułatwić mu dostęp do pomieszczenia, w którym znajduje się jego kuweta? W takim razie koniecznie sprawdź ranking drzwiczek dla kotów. Są w nim ciekawe produkty, które bardzo spodobały się właścicielom czworonogów.

 

1. Drzwiczki, Drzwi Staywell dla Kota 7kg, Psa 3kg Typ 730

 

Staywell Typ 730 to odpowiednie drzwiczki dla kota do montażu w drzwiach wejściowych do domu. Są one zbudowane z dwóch części: Zewnętrznej obudowy z ruchomą klapką oraz wewnętrznej obudowy z zasuwką. Model jest przystosowany do zamocowania w skrzydle o grubości do 4 cm.

Te dobre i tanie drzwiczki dla kota pozwalają na swobodne wchodzenie i wychodzenie z domu czworonogom ważącym maksymalnie 7 kg. Nadają się one również dla psów, których masa ciała nie przekracza 3 kg. Wymiary przejścia razem z oprawą to: Wysokość – 23,4 cm oraz szerokość – 19,6 cm. Model jest dostępny w brązowym kolorze. W zestawie znajdują się niezbędne do montażu śruby z nakrętkami.

Jak zauważyli konsumenci, to dobre drzwiczki dla kota także do montażu w ścianie, w takim przypadku można zamocować je przy użyciu odpowiednich śrub lub kleju. Istotne jest to, że klapki same się zamykają za sprawą magnesów. Ponadto możemy sami wybrać, czy drzwiczki będą otwierać się w obie strony, czy pozostaną zamknięte.

 

 

 

 

2. Zestaw Ferplast Drzwiczki Swing 7

 

Model Ferplast Drzwiczki Swing 7 jest przystosowany do montażu w drzwiach wykonanych z drewna, szkła lub metalu, a także w ścianie z cegły. Bardzo dobrze nadaje się on nawet dla większych kotów. To, co wyróżnia drzwiczki, to 4-kierunkowy system blokowania. Można je ustawić na: Tylko wejście, tylko wyjście, wejście i wyjście lub całkowite zablokowanie.

Test drzwiczek dla kotów udowodnił, że opisywany model umożliwia czworonogom wygodne przejście. Ma on magnetyczny system, który odblokowuje się zbliżeniowo, kiedy w pobliżu pojawi się zwierzę ze specjalną zawieszką na obroży. Wymiary drzwiczek razem z oprawą to: 22,5 cm x 10,4 cm x 25,2 cm.

To, co najbardziej spodobało się kupującym, to system antyprzeciągowy, zapobiegający przedostawaniu się chłodnego powietrza do domu. Ich zdaniem to dobre drzwiczki dla kota także ze względu na wskaźnik przejścia pozwalający na sprawdzenie, gdzie znajduje się zwierzę.

 

 

 

 

3. Trixie Drzwiczki dla Kota 4-Way z tunelem XL 44241

 

Drzwiczki dla kota Trixie 4-Way XL 44241 można zamocować nie tylko w drzwiach wejściowych, ale i wewnętrznych. Mają one 4-funkcyjny zamek magnetyczny i dlatego możemy samodzielnie ustawić je na: Tylko wejście, tylko wyjście, wejście i wyjście lub blokadę.

Całkowite wymiary przejścia to: 24 cm x 28 cm, głębokość zabudowy to 2 – 2,5 cm. Poddane analizie opinie o drzwiczkach dla kota Trixie pokazały, że klapka nie wydaje żadnych dźwięków, a wpływa na to specjalna uszczelka obwodowa.

Zdaniem konsumentów są to odpowiednie drzwiczki dla kota do łazienki lub innego pomieszczenia, w którym znajduje się kuweta czworonoga. Są one solidne i odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Model został wykonany z białego, dobrego gatunkowo plastiku.

 

 

 

 

4. Ferplast Drzwi Dla Kota Swing Microchip Brązowe

 

Drzwiczki dla kota z chipem Ferplast Swing Microchip dobrze sprawdzają się w domu zamieszkiwanym zarówno przez jednego, jak i kilka czworonogów. Są one wyposażone w innowacyjny, elektroniczny system, który zapamiętuje do 32 chipów. Model jest dostępny w brązowym kolorze.

Przedstawione drzwiczki dla kota z czytnikiem mikrochipów można zamontować w szklanym, drewnianym lub metalowym skrzydle, a także w ścianie. Wykorzystują one system windstopper, który zapobiega powstawaniu przeciągów. Wskaźnik ostatniego przejścia pokazuje, gdzie znajduje się zwierzę (na zewnątrz lub w domu).

Konsumenci coraz częściej decydują się na drzwiczki dla kota na chip, ponieważ są one bardzo praktyczne. Można je zaprogramować w taki sposób, aby otwierały się tylko dla naszego pupila, w efekcie czego czworonogi sąsiadów nie wejdą do domu. Ponadto w razie potrzeby przejście można całkowicie zablokować.

 

 

 

 

5. Drzwiczki, Klapa na Drzwi dla Kota, Psa do XL

 

Drzwiczki, klapa na drzwi dla kota, psa do XL to model wykonany z tworzywa sztucznego w brązowym kolorze. Można go ustawić na 4 różne sposoby: Tylko wyjście, tylko wejście, wejście i wyjście lub blokada. Klapka jest przezroczysta, dlatego zwierzę może obserwować, co znajduje się po drugiej stronie.

Wymiary przejścia to: Szerokość – 20 cm i wysokość – 22 cm. Można zamocować je w drzwiach, panelach, a także na ścianie. Wchodzeniu i wychodzeniu czworonoga nie towarzyszy hałas, tłumi go listwa szczotkowa. Klapka pozostaje w ramie przez cały czas i nie otwiera się sama przy podmuchach wiatru, zapobiegają temu magnesy.

Drzwiczki zostały docenione przez właścicieli kotów, jak i psów małych ras. Ich montaż nie jest bardzo trudny, także ze względu na dołączone do zestawu śruby. Model jest przystosowany do zamocowania zarówno w drewnianym, jak i szklanym, plastikowym czy metalowym skrzydle drzwiowym.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie drzwiczki dla kota kupić?

 

W doborze właściwych drzwiczek, przez które kot będzie mógł wygodnie przechodzić, pomogą Ci także umieszczone poniżej wskazówki. Nasz krótki poradnik pozwoli pozbyć się wątpliwości, czy na pewno zakup tego typu produktu jest słuszną decyzją. Dowiesz się również, co musisz sprawdzić, aby nie żałować dokonanego wyboru.

Jakie drzwiczki dla kota wybrać?

Drzwiczki dla kota można zaklasyfikować do dwóch grup: Tradycyjne i automatyczne. Warto znać podstawowe zalety i wady każdego modelu, aby pozbyć się wątpliwości, czy kupujemy ten właściwy. Drzwiczki tradycyjne otwierane są mechaniczne, poprzez popchnięcie. Ich konstrukcja składa się z otworu z obudową oraz klapki uchylanej pod naporem głowy czworonoga. To odpowiedni model do montażu w drzwiach wewnętrznych, do pomieszczenia, w którym stoi kuweta. Niezbyt dobrze sprawdza się on jako przejście prowadzące na zewnątrz, choćby ze względu na brak zabezpieczeń przed wejściem do domu obcych zwierząt. Do montażu w drzwiach zewnętrznych znacznie lepiej nadają się modele automatyczne. Wśród nich wyróżniamy drzwiczki:

♦ Magnetyczne – odblokowują się, kiedy zbliży się do nich kot mający przy obroży specjalną zawieszkę.

♦ Na podczerwień – działają podobnie jak modele magnetyczne, aby wejść lub wyjść z domu, zwierzę musi mieć przy obroży specjalny czujnik.

♦ Z czytnikiem chipów – można je zaprogramować, aby odblokowywały się tylko w sytuacji, gdy w pobliżu znajdzie się kot z określonym numerem chipa. Zwykle w ich pamięci można zapisać kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt mikrochipów.

Automatyczne drzwiczki dla kotów są coraz bardziej popularne, na co wpływa ich praktyczność. Zwykle można je ustawić na kilka różnych sposobów: Tylko wyjście lub wejście (zwierzę może przechodzić wyłącznie w jedną stronę), wejście i wyjście, a także blokada w obie strony. Tradycyjne modele często są pozbawione takiej funkcji.

 

Wymiary

Wymiary, w szczególności samego otworu, mają duży wpływ na to, jakie są najlepsze drzwiczki dla kota. Zwierzę powinno mieć możliwość swobodnego wchodzenia i wychodzenia z domu, przejście nie może być za ciasne. Większość producentów podaje informację na temat maksymalnej masy ciała czworonogów, dlatego wybór odpowiednich drzwiczek nie powinien być bardzo kłopotliwy.

 

Solidność

Przeważnie drzwiczki dla zwierząt są wykonane z tworzywa sztucznego. Musimy się upewnić, że jest ono dostatecznie solidne i nie zniszczy się szybko na skutek działania wilgoci, promieni UV czy niskich i wysokich temperatur. Plastik powinien być wytrzymały oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne.

 

Sposób montażu

Przed zakupem drzwiczek należy się zastanowić, gdzie je zamontujemy, gdyż to ma istotny wpływ na to, który model wybierzemy. Nie każdy z tych dostępnych na rynku jest przystosowany do zamocowania w szklanych czy metalowych drzwiach, poza tym może się też okazać, że skrzydło drzwiowe jest nie tylko wykonane z nieodpowiedniego materiału, ale i za grube. Jeśli zamierzamy zamontować drzwiczki w ścianie, upewnijmy się, że są one do tego przystosowane.

Dodatkowe udogodnienia

Właściciele kotów często obawiają się, że zamontowanie drzwiczek dla czworonogów w drzwiach wejściowych przyczyni się do wychłodzenia domu. Jednak nie będziemy musieli się o to martwić, jeżeli znajdziemy model z odpowiednią izolacją. Równie przydatny jest system antyprzeciągowy, a także wskaźnik przejścia umożliwiający sprawdzenie, gdzie znajduje się zwierzę. To niewielka flaga znajdująca się w dolnej części przejścia, która pokazuje, czy kot wyszedł na zewnątrz. Co więcej, niektóre drzwiczki są specjalnie zabezpieczone, aby podnoszona przez zwierzę klapka nie generowała żadnego hałasu.

 

Drzwiczki dla kota w dobrych cenach

Czy trzeba przygotować się na duży wydatek, aby kupić najlepsze drzwiczki dla kota, które są dostosowane do jego potrzeb, wytrzymałe i estetyczne? To, ile wydamy na ich zakup, uzależnione jest m.in. od tego, jaki model nam się spodobał. Ten tradycyjny przeważnie kosztuje 50 – 100 zł. Za automatycznie drzwiczki zapłacimy więcej, nawet 200 – 500 zł, w szczególności za te wyposażone w czytnik mikrochipów.

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić drzwiczki dla kota?

Drzwiczki to duże udogodnienie dla kota i bardzo istotne jest to, że możemy zrobić je samodzielnie. Ważne, aby umieścić klapkę na odpowiedniej wysokości, tak aby przechodzenie przez nią nie sprawiało czworonogowi trudności. Musimy też odpowiednio dobrać wymiary drzwiczek i zaznaczyć zarys otworu w skrzydle drzwiowym. Następnie należy wyciąć odrysowany kształt, a uzyskany w ten sposób element przykręcić od góry na dwustronnych zawiasach. W ten sposób uda nam się zrobić klapkę, która będzie swobodnie otwierać się na obie strony. Jeśli pojawi się taka potrzeba, możemy ją dodatkowo dociążyć, przykręcając od spodu cienką, drewnianą listewkę.

P2: Gdzie kupić drzwiczki dla kota?

Drzwiczki dla kota to produkt, który stosunkowo rzadko dostępny jest w sklepach stacjonarnych, choć możemy znaleźć go np. w niektórych hipermarketach z rozbudowanym działem zwierzęcym i większych sklepach zoologicznych. Jeśli nie chcemy tracić czasu na dojazd do centrum handlowego, najlepszym rozwiązaniem jest zakup drzwiczek dla czworonoga przez Internet. Tego typu produkty dostępne są w wielu sklepach online (zoologicznych, jak i na portalach aukcyjnych), bardzo często ich ceny są atrakcyjne. Przy okazji możemy zamówić dla swojego pupila żwirek czy karmę, a tym samym uniknąć opłaty za wysyłkę zamówienia (jeśli jego wartość przekroczy określoną kwotę).

 

P3: Jak zamontować drzwiczki dla kota?

Do zamontowania drzwiczek dla kota potrzebujemy kilku sprzętów i przyrządów: Śrubokrętów, wiertarki, wycinarki, papieru ściernego, ołówka, miarki oraz kleju. Pierwszy krok to zmierzenie, na jakiej wysokości mają znaleźć się drzwiczki i odrysowanie ich zewnętrznej krawędzi na skrzydle drzwiowym. Potem musimy precyzyjnie wyciąć otwór i wygładzić powierzchnię papierem ściernym, a następnie zaznaczyć miejsca, w których znajdą się wkręty. Po ich wkręceniu razem z tunelem zostaje nam tylko przyklejenie klapy lub zamocowanie jej na zatrzask, zależnie od budowy. Montaż drzwiczek dla kota nie jest bardzo skomplikowany, zwykle w zestawie znajduje się szczegółowa instrukcja, która powinna rozwiać wszystkie wątpliwości.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

 

Siatka na balkon – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Kiedy mieszkamy w bloku i mamy zwierzaka, musimy zadbać o jego bezpieczeństwo. Koty bardzo lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, z tego względu bardzo dużo czasu spędzają na balkonach. W takim przypadku warto zamontować specjalną siatkę, która będzie zapobiegała przed upadkiem zwierzaka ze znacznej wysokości. Siatka na balkon, dla kota, na ptaki oraz gołębie to produkt w kolorze piaskowym. Jest ona mało widoczna i nie zaciemnia pomieszczenia ani balkonu. Materiał, z którego ją wykonano, jest odporny na różne warunki atmosferyczne. Zabezpieczony jest on przed szkodliwym działaniem promieni UV. Konsumenci chętnie wybierają także zestaw siatka na balkon dla kota 6 x 3 przystosowaną do montażu bez wiercenia. W jego skład wchodzi 80 sztuk solidnych zaczepów ułatwiających montaż. Siatka dostępna jest w mało widocznym, piaskowym kolorze.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

6 najlepszych siatek na balkon. Opinie w 2021 roku 

 

Zastanawiasz się, czym zabezpieczyć balkon, aby Twój kotek z niego nie wypadł? Powinieneś zaopatrzyć się w specjalną osłonę, która będzie zapobiegała przed ewentualnym upadkiem Twojego pupila. Ranking siatek na balkon jest miejscem, w którym znajdują się najchętniej wybierane przez właścicieli zwierząt sieci, które zapewniają pełne bezpieczeństwo kotom, zapobiegając także przed wpadaniem na balkon gołębi i innych ptaków.

 

Siatka na balkon dla kota

 

1. Siatka na Balkon Okno dla Kota, Ptaki, Gołębie 

 

Zastanawiasz się, czy siatka na balkon dla kota jest Ci potrzebna? Jeżeli mieszkasz na wysokim piętrze i chcesz zapewnić swojemu pupilowi pełne bezpieczeństwo, odpowiedź brzmi tak. Produkt ten w sprzedaży dostępny jest w kolorze piaskowym. Jest mało widoczny gołym okiem i nie zaciemnia pomieszczeń.

Siatka dla kota bardzo dobrze zabezpiecza nasz balkon przed upadkiem pupila. Jest ona cięta na dowolny wymiar, dlatego nie powinieneś się obawiać, że zakupiony produkt swoim wymiarem nie obejmie wyznaczonego przez Ciebie obszaru. Wymiar jednego oczka siatki wynosi 5 cm x 5 cm.

Duża część konsumentów jest bardzo zadowolona z zakupu prezentowanej siatki. Wielu z nich zapobiegło wielu niebezpiecznym sytuacjom z udziałem ich pupila, kiedy kot mógł wypaść z balkonu, lub zostać zaatakowany przez dzikie ptaki. Wiele osób jest zadowolonych z neutralnego koloru produktu. Jest on mało widoczny gołym okiem i nie zaciemnia pomieszczeń.

 

 

 

 

Siatka na balkon dla kota bez wiercenia

 

2. Zestaw Siatka na Balkon dla Kota 6×3 bez Wiercenia 

 

Siatka na balkon dla kota bez wiercenia to produkt, który możesz zamontować, nie wykonując większych szkód w ścianach swojego balkonu. W skład zestawu wchodzi 80 sztuk solidnych zaczepów, które bardzo mocno oraz stabilnie utrzymują siatkę, zapewniając bezpieczeństwo naszego pupila.

Siatka w sprzedaży dostępna jest w kolorze piaskowym. Jej wymiary wynoszą: 6 m x 3 m. Wielkość pojedynczego oczka to 5 cm x 5 cm. Siatka jest mało widoczna. Zawdzięczamy to jasnemu, ale mimo to niebrudzącemu się piaskowemu kolorowi. Siatka jest bardzo dyskretna, dlatego nie musimy się obawiać, że produkt w jakimś stopniu może oszpecić nasz balkon.

Opinie o siatkach na balkon są pozytywne. Podobnie jest w przypadku prezentowanego modelu. Konsumenci chętnie decydują się na zakup tego produktu, bo dzięki niemu mogą być pewni, że ich kotkowi podczas leżakowania na balkonie nie grozi większe niebezpieczeństwo. Uważają oni, że jest to dobra i tania siatka na balkon.

 

 

 

 

Siatka na balkon przeciw gołębiom

 

3. Zestaw Siatka na Balkon dla Kota, Ptaki, Gołębie 2×3 

 

Siatka na balkon przeciw gołębiom w sprzedaży dostępna jest w kolorze białym, czarnym oraz beżowym. Jej wymiary wynoszą 2 m x 3 m. Wielkość pojedynczego oczka to 5 mm x 5 mm. Produkt zabezpiecza nie tylko przed wpadaniem ptaków, ale także chroni naszego pupila, np. kotka, przed upadkiem z balkonu.

Test siatek na balkon wykazał, że dzięki zastosowaniu materiału o nazwie poliwęglan produkt ten jest bardzo lekki oraz wytrzymały. Przeznaczony jest do stosowania na zewnątrz. Jest on odporny na promienie UV oraz działanie bardzo niekorzystnych warunków pogodowych. 

Użytkownicy są bardzo zadowoleni z zakupu prezentowanego produktu. Według nich bardzo dobrze sprawdza się on na balkonach. W pełni zabezpiecza naszego pupila przed upadkiem oraz atakiem dzikich ptaków. Ponadto siatka wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością. Jest łatwa oraz bardzo szybka w montażu. Nie wymaga stosowania specjalistycznych narzędzi.

 

 

 

 

Siatka zabezpieczająca na balkon

 

4. Trixie Siatka na Okno Przezroczysta 4 x 3 m 44323

 

Siatka zabezpieczająca na balkon Trixie jest wodoodporna. Wyróżnia się bardzo wysokim stopniem wytrzymałości przy różnych warunkach klimatycznych. Bardzo dobrze sprawdza się do zabezpieczania powierzchni okien, balkonów oraz tarasów, przed upadkiem lub ucieczką naszego pupila.

Wymiary oczek siatki wynoszą 3 cm x 3 cm. Jest to stosunkowo niewielki rozmiar. Jest on dostosowany także do zwierząt niewielkich ras, a także małych kotków. Średnica sznurka, z którego wykonano siatkę, wynosi 0,2 mm. Dzięki temu siatka jest mało widoczna, nie zaciemnia pomieszczeń i nie ogranicza możliwości spoglądania przez okno.

Konsumenci uważają, że to dobra siatka na balkon. Produkt ten jest łatwy w montażu. W każdym zestawie znajdują się haczyki, śrubki oraz linka ściągająca, przy pomocy której mamy możliwość zamontowania siatki do ściany budynku. Po prawidłowym zamontowaniu produktu nie musimy się obawiać, że siatka szybko ulegnie zniszczeniu.

 

 

 

 

Siatka na balkon przeciw ptakom

 

5. Siatka dla Kota na Balkon, Ptaki, Gołębie 6×3 + Kołki 

 

Siatka na balkon przeciw ptakom dobrze sprawdza się w sytuacjach, kiedy nasz kot lubi wylegiwać się na balkonie, oknie i innych miejscach, w których narażony jest na atak dzikich zwierząt. Produkt jest bardzo trwały oraz wytrzymały. Jest mało widoczny i nie zaciemnia pomieszczeń mieszkalnych.

Siatka na balkon na ptaki jest bardzo łatwa w montażu. W dołączonej do zestawu instrukcji obsługi producent zaproponował sprawdzony, w pełni bezpieczny oraz bardzo trwały sposób montażu tego produktu. Decydując się na zakup zestawu, bez problemu osłonisz siatką balkon typu loggia, okna, a także balkony narożne. W skład zestawu wchodzą wszystkie niezbędne akcesoria, które przydadzą Ci się do zamontowania siatki.

Produkt dostępny jest w jasnym piaskowym kolorze. Konsumenci chętnie decydują się na jego zakup, ponieważ odpowiednio spełnia swoją funkcję, zapewniając pełne bezpieczeństwo naszemu pupilowi, a dodatkowo nie zaciemnia pomieszczeń. Sznurek użyty do jego wykonania jest bardzo solidny i rzadko ulega zerwaniu.

 

 

 

 

Siatka na balkon na gołębie

 

6. Zestaw Siatka na Balkon bez Wiercenia Gołębie 5×3 

 

Potrzebna Ci jest siatka na balkon na gołębie? Jeżeli tak to znaleźliśmy dla Ciebie odpowiedni produkt. Prezentowany przez nas zestaw przeznaczony jest do samodzielnego montażu siatki o rozmiarze 5 m x 3 m. Proces ten nie jest skomplikowany. Każdy konsument powinien sobie z nim poradzić.

W skład zestawu wchodzą: Siatka polietylenowa w kolorze beżowym, 80 sztuk zaczepów mocujących oraz 1 sztuka kleju silikonowego w tubie o pojemności 80 ml. Wielkość oczka siatki wynosi 5 cm x 5 cm. Taki wymiar zapewnia pełne bezpieczeństwo naszemu kotkowi przed upadkiem oraz atakiem dzikich ptaków.

Siatka na balkon z montażem wykonana została z bardzo wytrzymałego materiału, który przeznaczony jest do stosowania na zewnątrz. Jest on odporny na działanie promieni UV oraz inne, niekorzystne warunki atmosferyczne. Wszystkie te cechy powodują, że konsumenci chętnie wybierają właśnie ten produkt, ciesząc się pełnym bezpieczeństwem swojego pupila.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką siatkę na balkon kupić?

 

Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo swojemu pupilowi, powinieneś zaopatrzyć się w specjalną siatkę, która zabezpieczy okna, balkon oraz inne otwarte przestrzenie przed upadkiem, oraz nieprzewidzianą ucieczką kota. Z pewnością zastanawiasz się, jaka jest najlepsza siatka na balkon. Z tego względu zdecydowaliśmy się na sporządzenie poradnika, w którym przedstawiliśmy wszystkie informacje, na które powinieneś zwrócić swoją uwagę podczas zakupu produktu, który odpowiednio zabezpieczy Twój balkon.

Rodzaje siatek zabezpieczających

Nie wiesz jaką siatkę na balkon wybrać? Aktualnie na rynku jest kilka różnych modeli tego produktu. Różnią się one głównie materiałem wykonania. W zależności od własnych potrzeb wybierzemy osłonę, która najbardziej spełnia nasze wymagania. Siatki mogą być wykonane z:

♦ Monofilamentu – materiał przezroczysty. Siatka jest mało widoczna, jednak cechuje się niewielką odpornością na gryzienie i drapanie kota.

♦ Polipropylenu – są one odporne na panowanie niskich oraz wysokich temperatur. Jednak ich minusem jest to, że łatwo nasiąkają wodą, co jest szczególnie widoczne podczas deszczów. Z tego względu sprawdzają się dobrze głównie w suchych miejscach.

♦ Polietylenu – modele te są odporne na panowanie najtrudniejszych warunków pogodowych. Są lekkie i bardzo elastyczne. Węzły są bardzo mocne i nie ulegają rozerwaniu. Są jednak znacznie droższe od pozostałych siatek.

♦ Polietylenu z wplecionym drutem – są one dodatkowo wzmocnione. Odporne są na drapanie i gryzienie. Cechują się stabilnością. Koty mogą się po nich swobodnie wspinać. W przypadku, kiedy chcemy pokryć nią większą powierzchnię, musimy przygotować się na spory koszt.

♦ Metalu – są bardzo mocne i stabilne. Nie musimy się obawiać o to, że nasz pupil je niszczy. Nie są jednak elastyczne. Stwarzają duże problemy podczas montażu. Często ulegają procesowi erozji.

Monofilament jest zwykle wykorzystywany do wytwarzania siatek przeznaczonych do pakowania owoców i warzyw. Nie wyróżnia się dużą trwałością, jednak jest bardzo tani. Z kolei siatki wykonywane z metalu są bardzo ciężkie, a po wystawieniu na niekorzystne warunki atmosferyczne bardzo często ulegają zniszczeniu. 

 

Kolor

Najlepsza siatka na balkon to taka, która jest jak najmniej widoczna, ale jednocześnie bardzo wytrzymała. Na rynku produkty te najczęściej możemy spotkać w kolorze piaskowym lub oliwkowym. Nieco rzadziej zakupić możemy modele przezroczyste. Wykonywane są one z monofilamentu. Wybierając siatkę w innym kolorze, nie musimy się obawiać, że będzie bardzo widoczna. Zazwyczaj jest tak, że pomimo koloru siatki, jest ona mało widoczna i rzadko zwracamy na nią uwagę. Kupujący najchętniej wybierają modele wykonane z polietylenu lub te z wplecionym drutem. Są one bardzo wytrzymałe. Nasz kot nie powinien zniszczyć takiej siatki. W przypadku, kiedy jedno z oczek ulegnie zniszczeniu, nie musimy się obawiać, że pozostała część siatki szybko się zepsuje. Każdy z elementów jest mocno spleciony, dlatego zerwane oczko nie powinno powodować powstania większej dziury. Jednak decydując się na zakup siatki z polietylenu, powinniśmy się przygotować na nieco większy koszt. 

Siatki na balkon w dobrych cenach

Cena siatek na balkon nie jest wysoka. Każdy z nas bez większych problemów może pozwolić sobie na zakup tego produktu, który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszemu pupilowi. Cena modeli sprzedawanych na metr kwadratowy wynosi ok. 6 zł. Dostępne są także modele sprzedawane w określonych wymiarach. Ich cena zależy głównie od materiału, z którego wykonano dany produkt. Najtańsze okazują się siatki wykonane z monofilamentu. Ich cena, w zależności od wielkości wynosi ok. 70 zł (4 m x 3 m). Cena modeli wykonanych z polietylenu może sięgać nawet ok. 150 zł – 200 zł (5 m x 3 m).

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie kupić siatkę na balkon dla kota?

Siatkę na balkon dla kota możemy zakupić w sklepach zoologicznych oraz tych, które zajmują się sprzedażą produktów do odstraszania dzikich zwierząt np. ptaków. Produkt dostępny jest do zakupu stacjonarnie oraz internetowo. Wybierając zakupy przez Internet, możemy zaoszczędzić sporą ilość czasu, którą musielibyśmy poświęcić na dojazd oraz poszukiwanie sklepu, w którym możemy zakupić siatkę. Wiele sklepów internetowych oferuje promocje dla stałych klientów, dając stałą zniżkę na zakupy, lub okazjonalne bony zniżkowe. Decydując się na tę formę zakupów mamy dostęp także do większej ilości asortymentu. Przed zakupem warto skorzystać z opinii użytkowników oraz poradników zamieszczanych na wielu portalach i blogach.

 

P2: Jak zamontować siatkę na balkon dla kota?

W zależności od rodzaju wybranej przez nas siatki na balkon dla kota, jej montaż może się nieco różnić. Niektóre modele wymagają wiercenia otworów w ścianach. Tak może być np. w przypadku modeli metalowych. Są one znacznie cięższe, dlatego ich montaż musi być stabilny i mocny. Siatki wykonywane ze sznurka zazwyczaj nie wymagają wiercenia. Możemy je bez większego problemu zamontować przy pomocy dołączonych do zestawów specjalnych uchwytów mocowanych do barierek, ścian, oraz posadzki. Taki montaż jest zazwyczaj bardzo łatwy sprawnie przebiega. Każdy z konsumentów bez większego problemu powinien sobie z nim poradzić.

P3: Ile kosztuje siatka na balkon dla kota?

Na zakup siatki ochronnej na balkon może sobie pozwolić każdy z nas. Koszt produktu nie jest wysoki. Modele siatek, które sprzedawane są na metry kwadratowe, możemy zakupić za kwotę od ok. 6 zł za 1 m. Końcowa kwota zależy od wielkości siatki oraz materiału, z jakiego ją wykonano. W sprzedaży dostępne są produkty w wielu wersjach kolorystycznych. Przezroczyste, zazwyczaj wykonane z monofilamentu są najtańsze. Ich cena wynosi ok. 70 zł (4 m x 3 m). Są one jednak mniej trwałe i często ulegają zniszczeniu. Najtrwalsze są modele wykonane z polietylenu. Jednak decydując się na ich zakup, powinniśmy przygotować się na większy koszt, wynoszący ok. 150 zł – 200 zł (5 m x 3 m).

 

P4: Jak zrobić siatkę na balkon dla kota?

Jeżeli mamy sporą ilość czasu i lubimy wykonywać produkty samodzielnie, możemy zdecydować się na autorskie wykonania siatki na balkon dla naszego kota. Proces ten nie tylko może sprawić nam wiele przyjemności, ale także ochroni naszego zwierzaka przed upadkiem z wysokości. Do wykonania siatki potrzebny nam będzie sznurek oraz w zależności od rodzaju wykonywanej siatki, haczyki lub pierścienie. Cały proces wykonywania siatki ze sznurka możemy odnaleźć w Internecie. Kiedy siatka jest gotowa, możemy zamontować ją na balkonie. Sam montaż nie powinien nam sprawić wiele problemu. Wykorzystane haczyki lub pierścienie możemy z łatwością przymocować do barierki i ściany.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

 

Domek dla kota – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Domek dla kota nie jest zbędnym wydatkiem. To ciepłe i wygodne schronienie, w którym zwierzęta mogą się odstresować, a także wyspać. Na który model wśród wszystkich dostępnych na rynku warto zwrócić szczególną uwagę? Zdaniem konsumentów bardzo ciekawą propozycją jest vidaXL 50x46x43,5 cm. To drewniana buda, która została zabezpieczona przed przeciekaniem, więc można ustawić ją na zewnątrz. Dach jest podnoszony, dlatego w razie potrzeby możemy szybko posprzątać w środku. Dobrym wyborem jest też model Buda, domek dla kota 60×40 cm, który ocieplono warstwą styropianu. Sprawdza się on w okresie jesienno-zimowym, gdyż śpiący w nim kot nie odczuwa nieprzyjemnego zimna.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

6 najlepszych domków dla kota. Opinie w 2021 roku

 

Chcesz zapewnić swojemu pupilowi wygodne i bezpieczne miejsce do wypoczynku? Ranking domków dla kota pomoże Ci w wyborze właściwego schronienia. Znalazły się w nim zarówno modele kartonowe, jak i drewniane czy ocieplane, dobrze sprawdzające się zimą. Każdy właściciel kota powinien tu znaleźć coś dla siebie.

 

Domek dla kota na dworze

 

1. Domek dla kota, lite drewno sosnowe i jodłowe, vidaXL 50x46x43,5 cm 

 

Prezentujemy vidaXL 50x46x43,5 cm – domek dla kota do ustawienia na dworze, który został wykonany z litego drewna sosnowego i jodłowego. Bardzo dobrze sprawdza się on jako miejsce schronienia na zewnątrz. Dach budy pokryto poliestrem, czyli wodoodporną tkaniną, dlatego nie ma ryzyka, że wilgoć przedostanie się do środka.

To dobry domek dla kota, jest łatwy w utrzymaniu w czystości, gdyż dach można w razie potrzeby podnieść. Wymiary modelu to: Wysokość – 43,5 cm, szerokość – 46 cm oraz długość – 50 cm. Wewnątrz jest wystarczająco dużo wolnej przestrzeni, aby kot mógł wygodnie się położyć i przeciągnąć.

Kupujący uważają, że konstrukcja jest solidna i odporna na działanie deszczu, mrozu czy promieni UV. Co ważne, buda dla kota jest łatwa w montażu i nie zajmuje dużo miejsca w ogrodzie.

 

 

 

 

Ocieplana buda dla kota na zimę

 

2. Buda, domek dla kota 60×40 cm

 

Buda, domek dla kota 60×40 cm to model zbudowany z desek elewacyjnych, których grubość wynosi 2 cm. Podłoga, podobnie jak dach, jest wykonana z mocnej płyty OSB. Ta ocieplana buda dla kota na zimę została obita styropianem, dlatego w środku jest ciepło nawet w bardzo mroźne dni.

Domek wykazuje odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, gdyż został zaimpregnowany. Ma on wejście w kształcie kociej głowy, jego średnica wynosi 18 cm. Buda ma wymiary: Wysokość – 40 cm, szerokość – 60 cm i głębokość – 40 cm. Wewnątrz zmieści się legowisko w rozmiarze: 50 cm x 30 cm, co wykazał test domków dla kotów.

Konsumentom spodobało się to, że dach jest zdejmowany. Za sprawą takiego rozwiązania można łatwo wyczyścić wnętrze domku. To dobra buda dla kota na zimę, gdyż chroni zwierzęta przed bardzo niską temperaturą. Może ona posłużyć jako ciepła kryjówka dla bezdomnego czworonoga, który nie ma swojego właściciela.

 

 

 

 

Domek dla kota zimowy

 

3. Buda drewniana ocieplana, domek dla kota 60×60 cm 

 

Osobom szukającym solidnego i ocieplanego schronienia dla swojego pupila polecamy model Buda drewniana ocieplana, domek dla kota 60×60 cm. Ma on podnoszony, zamontowany na zawiasach dach, więc w razie potrzeby można szybko posprzątać w środku. To odpowiedni domek dla kota na dwór, ponieważ został dobrze zabezpieczony przed działaniem wilgoci.

Ta ocieplana buda dla kota ma wymiary: Wysokość – 37 cm, szerokość – 60 cm i długość – 60 cm. Zmieści się w niej legowisko w rozmiarze: 50 cm x 30 cm. Domek obito styropianem o grubości 2 cm, a także płytą HDF o grubości 0,3 cm. Nadaje się on zarówno dla kota, jak i mniejszego psa.

Na temat budy pojawiło się wiele recenzji i wynika z nich, że jest wytrzymała oraz elegancka. Ten zimowy domek dla kota zapewnia zwierzętom komfortowy wypoczynek, ma odpowiednio duże wejście (17 cm x 17 cm). Złożenie konstrukcji nie jest skomplikowane, możemy zrobić to samodzielnie.

 

 

 

 

Kartonowy domek dla kota

 

4. Eko domek dla kotów MatCat 

 

Eko domek dla kotów MatCat jest w 100% ekologiczny. Jego materiałem wykonania jest tektura z certyfikatem FSC. To oznacza, że została wyprodukowana z drewna pochodzącego ze sprawdzonych upraw, a jego przetwarzanie jest ściśle kontrolowane. Model został zaprojektowany we współpracy z behawiorystą.

Ponieważ jest to kartonowy domek dla kota, nie jest ciężki i łatwo można go przenieść w inne miejsce. Jego wymiary to: Wysokość – 30 cm, szerokość – 30 cm i długość – 30 cm. Wejście jest na tyle duże, że zwierzę z łatwością przedostanie się do środka. Co ciekawe, prezentowana buda dla kota jest wykonana ręcznie.

Model jest przystosowany do użytku wewnątrz budynku, można ustawić go w dowolnym pomieszczeniu, gdyż nie zajmuje dużo miejsca. Zdaniem konsumentów to dobry i tani domek dla kota, który sprawia zwierzętom dużo radości. Czworonogi czują się w nim bezpiecznie.

 

 

 

 

Buda dla kota na zewnątrz

 

5. Buda styropianowa dla kota na zimę 

 

Buda styropianowa dla kota na zimę powinna zainteresować osoby, które chcą zapewnić swoim lub bezdomnym zwierzętom ciepłe schronienie w mroźne dni i noce. To model o wymiarach: 40 cm x 40 cm x 30 cm, zmieszczą się w nim nawet dwa lub trzy czworonogi. Jego materiałem wykonania jest polistyren.

Szczelność to jedna z najistotniejszych cech, jakimi wyróżnia się opisywana buda dla kota na zewnątrz. Zapobiega ona odczuwaniu nieprzyjemnego chłodu, a do tego nie ma ryzyka, że do środka przedostanie się wilgoć.

Poddane analizie opinie kupujących wykazały, że styropianowy domek dla kota jest bardzo popularny. Chętnie wybierają go osoby, które opiekują się bezdomnymi, wolno żyjącymi zwierzętami, m.in. na działkach. Buda została zaprojektowana w taki sposób, aby ciepło utrzymywało się w środku (ma niewielką kubaturę), a koty mogły wygodnie spać.

 

 

 

 

Domek dla kota drewniany

 

6. Trixie Domek Dla Kota TX44091 

 

Drewniany domek dla kota Trixie TX44091 bardzo ciekawie się prezentuje. To dobry wybór dla właścicieli kilku czworonogów, ponieważ wewnątrz niego znajdują się dwie półeczki. Można na nich położyć miękkie poduszki, koce lub legowiska. Wymiary modelu to: 56 cm x 94 cm x 59 cm.

Konstrukcja jest wykonana z lakierowanego drewna, które wykazuje odporność na działanie wilgoci, promieni UV, a także niskiej i wysokiej temperatury. Dach jest szczelny i nie trzeba się obawiać, że będzie przeciekać. Domek dla kota można wystawić na dwór, np. w ogrodzie, na tarasie lub balkonie.

Według konsumentów jest to bardzo estetycznie wyglądający model, który może pełnić funkcję dekoracyjną. Wydawane przez nich opinie o domkach dla kotów dowodzą, że zwierzęta mają w środku dużo miejsca i mogą wygodnie wypoczywać. Konstrukcja jest stabilna, stoi na plastikowych nóżkach. Chronią one podłogę przed wilgocią i zapewniają właściwą cyrkulację powietrza pod domkiem.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki domek dla kota kupić?

 

Jaki domek dla kota wybrać, aby zwierzę chętnie spędzało w nim czas i wypoczywało? Porady na ten temat umieściliśmy w kolejnej części artykułu. Sprawdź, czym powinna wyróżniać się kryjówka dla Twojego pupila, aby mógł poczuć się w niej komfortowo.

Materiał wykonania

Domek dla kotów powinien być wykonany z materiału, który jest solidny. Bardzo często wykorzystuje się w tym celu drewno, ponieważ jest ono łatwe w obróbce, ogólnodostępne i odporne na działanie różnego rodzaju niekorzystnych czynników zewnętrznych (jeśli jest odpowiednio zaimpregnowane). Drewniane kryjówki dla czworonogów są przystosowane do ustawienia na zewnątrz. Takie domki ogrodowe mogą być schronieniem nie tylko dla własnego kota, ale i wolno żyjącego, który nie ma swojego właściciela i regularnie odwiedza naszą posesję lub działkę. Bezdomne zwierzęta mogą się w nich ukryć przed chłodem i wypocząć.

Są też budki dla kotów wykonane z tektury (przystosowane głównie do użytku wewnątrz budynku), polistyrenu, wikliny, filcu, polaru, a także wielu innych materiałów. Możliwości tak naprawdę jest dużo, a żeby znaleźć najlepszy domek dla kota, musimy zastanowić się, gdzie go ustawimy. Kryjówka stojąca na zewnątrz musi być dobrze zabezpieczona przed działaniem wilgoci, nie może zniszczyć się w wyniku opadów deszczu czy śniegu.

 

Wymiary

Co prawda koty bardzo lubią się przeciągać i spać w różnych pozycjach, ale domek nie może być bardzo obszerny. Jeśli wewnątrz będzie za dużo wolnej przestrzeni, zwierzę nie wypełni jej swoim ciepłem, a wtedy będzie odczuwało nieprzyjemny chłód. Niemniej jednak buda nie może być również za mała. Istotne jest to, aby przebywający w środku kot mógł swobodnie usiąść, obracać się i położyć w swojej ulubionej pozycji. Warto pamiętać, że dostępne są domki zarówno dla jednego, jak i kilku czworonogów. Te większe bardzo dobrze sprawdzają się jako schronienie dla bezdomnych kotów, które mogą przebywać w większej grupie i w ten sposób poczuć się bezpieczniej.

 

Konstrukcja

Domki dla zwierząt są bardzo zróżnicowane pod względem konstrukcji. Te dla kotów zazwyczaj mają jedno małe wejście, a w środku znajduje się legowisko (czasami musimy dobrać je samodzielnie). Niektóre budy przystosowane do ustawienia na zewnątrz mają dodatkowo przedsionek, są też takie wyposażone w kilka półeczek.

Dach domku może być płaski lub spadzisty, ale jego kształt nie jest najważniejszy. Bardziej istotne jest to, czy został on w odpowiedni sposób zabezpieczony przed przeciekaniem. W tym celu producenci stosują różne rozwiązania. Dach może być pokryty poliestrem (wodoodporną tkaniną) lub papą. Domek, zwłaszcza ten stojący na zewnątrz, musi być szczelny, inaczej nie sprawdzi się jako bezpieczna kryjówka przy niesprzyjającej pogodzie. Dobrze, jeśli będzie on stał na niskich nóżkach, a nie bezpośrednio na ziemi. Wówczas do minimum zostaje zminimalizowane ryzyko, że na skutek ciągłego kontaktu z wilgocią podłoga pokryje się pleśnią lub zgnije. Takie rozwiązanie zapewnia właściwą cyrkulację powietrza między domkiem a podłożem.

 

Ocieplenie

Jeśli chcemy zapewnić zwierzętom komfort cieplny przez cały rok, również w mroźne dni i noce, należy poszukać ocieplonego domku. Jako termoizolacja dobrze sprawdza się styropian, niektóre modele są dodatkowo obite np. płytą HDF. W razie potrzeby budę możemy ocieplić samodzielnie, ale nie każdy z nas może mieć na to wystarczająco dużo czasu lub dostęp do potrzebnych materiałów.

 

Montaż

Niekiedy zakupiony domek musimy złożyć sami. Montaż konstrukcji nie może być kłopotliwy, dlatego powinniśmy się upewnić, na czym polega krok po kroku. Sprawdźmy też, jakie sprzęty i narzędzia będą potrzebne do pracy, aby później nie okazało się, że musimy ponownie wybrać się na zakupy po przyrządy do majsterkowania.

Wygląd

Większość właścicieli kotów chce, aby domek dla ich pupila był nie tylko wygodny, ale również elegancki. Wygląd kryjówki nie jest najważniejszy, jednak warto wybrać taką, która według nas estetycznie się prezentuje. Budy dla zwierząt nierzadko mogą pełnić funkcję dekoracyjną, często są malowane na różne kolory lub mają ciekawie wyglądające detale, np. wejście przypominające swoim kształtem kocią głowę. To, który domek wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych preferencji.

 

Domki dla kotów w dobrych cenach

Co prawda cena to istotna kwestia, ale nie tylko ona decyduje o tym, jaki jest najlepszy domek dla kota. Najważniejsze jest to, żeby zwierzę czuło się w środku swobodnie i było chronione przed zimnem, deszczem i śniegiem. Za najtańsze uważane są modele tekturowe, które kosztują mniej niż 100 zł. Za wiklinowy czy drewniany domek trzeba zapłacić więcej, nawet od 200 do 700 zł, zwłaszcza taki z ociepleniem.

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić domek dla kota?

Koty bardzo lubią spać w ciasnych miejscach, takich jak domki, bo to zmniejsza u nich stres. Ponadto dla takich zwierząt jest to naturalny sposób zachowywania się podczas wypoczynku. Warto więc przygotować dla swojego pupila miejsce, w którym będzie mógł swobodnie odpoczywać i odizolować od domowników czy innych zwierząt, kiedy poczuje taką potrzebę. Nie jest to trudne, gdyż domek dla kota można zrobić z kartonowego, zamykanego pudełka. Wystarczy wyciąć w nim otwór, przez który czworonóg będzie mógł wejść do środka, a na dnie ułożyć kocyk lub miękką poduszkę. Jeśli chcemy, możemy dodatkowo ozdobić domek, malując go na wybrany kolor lub ładnie okleić.

 

P2: Jak zrobić domek dla kota z drewna?

Zrobiony z drewna domek dla kota bez wątpienia będzie wyglądał bardzo estetycznie, w dodatku odpowiednio zabezpieczony okaże się trwały. Aby go zbudować, trzeba przygotować kilka kwadratowych lub prostokątnych listewek, zalecana grubość to 2 – 3 cm. Posłużą one jako szkielet konstrukcji. Po jego powstaniu należy przybić ściany, dobrze nadają się do tego deski elewacyjne. Ostatnim etapem jest budowa dachu, który także najlepiej zrobić z drewna. Samo wykończenie domku to kwestia indywidualna, możemy pomalować go na dowolny kolor. Jednak bardzo istotne jest, aby dach zabezpieczyć przed przeciekaniem, w tym celu można np. pokryć połać papą.

P3: Gdzie postawić budę dla kota?

Budy to miejsca schronienia głównie dla kotów wolnożyjących, czyli takich, które nie mają swojego właściciela. Należy rozmieścić je w taki sposób, aby zwierzęta czuły się wewnątrz bezpiecznie. Dobrze jest najpierw obserwować przez kilka dni teren, na którym przebywają dzikie koty i zobaczyć, gdzie lubią odpoczywać. Domki należy ustawiać w miejscach, gdzie nie będą nikomu przeszkadzać. Bardzo często można je spotkać np. na działkach rekreacyjnych, niemniej jednak możemy też postawić budę we własnym ogrodzie, jeśli wiemy, że pojawia się w nim wolnożyjący kot.

 

P4: Gdzie kupić domek dla kota na zimę?

Jeżeli nie mamy wystarczająco dużo czasu lub możliwości, żeby samodzielnie zbudować domek dla kota na zimę, możemy go kupić. Tego typu produkty są dostępne m.in. w niektórych sklepach zoologicznych, a niekiedy także w marketach budowlanych. Jeśli obawiamy się, że transport budy dla kota może okazać się kłopotliwy, powinniśmy zamówić ją przez Internet. To dobre rozwiązanie także z uwagi na możliwość zapoznania się z opiniami konsumentów na temat konkretnych modeli oraz porównania cen. Co więcej, w sklepach online domki dla kotów często są nieco tańsze, a zaoszczędzoną kwotę możemy przeznaczyć np. na zakup zabawki czy karmy.

 

P5: Ile kosztuje buda dla kota?

To, czy zakup budy dla kota będzie dużym wydatkiem zależy od kilku czynników: Materiału wykonania, wymiarów oraz producenta. Za niewielki domek zrobiony z kartonu czy polistyrenu zapłacimy maksymalnie ok. 100 zł. Modele drewniane, zwłaszcza te z dodatkowym ociepleniem na zimę, są droższe. Kosztują one 200 – 700 zł. Niemniej jednak są to bardzo solidne i trwałe budy, odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Poza tym zapewniają one zwierzętom odpowiedni komfort cieplny, dlatego cena w tym przypadku nie powinna odgrywać najistotniejszej roli.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

 

Fontanna dla kota – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Szukasz skutecznego sposobu na zachęcenie kota do częstszego picia wody? Zastanów się nad zakupem niewielkiej fontanny. W wyborze właściwego sprzętu pomogą Ci informacje zawarte w rankingu przedstawiającym godne uwagi sprzęty. Na jego szczycie plasuje się model Rain Drop 1,8L, który elegancko wygląda i cicho pracuje. Ma on potrójny system filtracji zapewniający czystą i świeżą wodę przez cały czas. Fontanna ma niewielkie wymiary, ponadto łatwo się ją czyści. Pozytywne recenzje pojawiają się też na temat sprzętu Honeyguaridan Fontanna dla zwierząt 2.5L, który jest wyposażony w czujnik ruchu. To energooszczędny model z filtrem węglowym, który neutralizuje nie tylko zanieczyszczenia, ale i nieprzyjemne zapachy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

9 najlepszych fontann dla kota. Opinie w 2021 roku

 

Zastanawiasz się, jak zachęcić swojego pupila do częstszego picia wody? Czasami miseczka okazuje się niewystarczająca. Sprawdź poniższy ranking fontann dla kota, w którym prezentujemy kilka ciekawych sprzętów zapewniających czworonogom stały dostęp do świeżej wody.

 

Ceramiczna fontanna dla kota

 

1. Fontanna Ceramiczna Rain Drop 1,8L

 

Ceramiczna fontanna dla kota Rain Drop 1,8L bardzo elegancko się prezentuje. Jest ona zasilana sieciowo, ma 1,82 m przewód, więc szybko znajdziemy odpowiednie miejsce do jej ustawienia. Miska ma czarny kolor, a gładka powierzchnia sprawia, że można ją łatwo wyczyścić.

Model jest wyposażony w potrójny system filtracji, na który składają się dwie warstwy poliestru, a także granulowany węgiel. To sprawia, że woda pozostaje czysta i świeża. Ponieważ filtr przechwytuje zanieczyszczenia, nie ma ryzyka, że sprzęt szybko ulegnie awarii. Pojemność fontanny wynosi 1,8 l, a jej wymiary to: wysokość – 11 cm, szerokość – 23 cm oraz długość – 28 cm.

Przeprowadzony wśród kupujących test fontann dla kota pokazał, że prezentowany model cieszy się popularnością głównie ze względu na stylowy design i niezawodne działanie. Wymiana filtra nie stanowi żadnego problemu, zajmuje to tylko kilka minut. Ponadto sprzęt ma kompaktowe wymiary i nie przeszkadza domownikom, niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu się znajduje.

 

 

 

 

Fontanna dla kota z czujnikiem ruchu

 

2. Honeyguaridan Fontanna dla zwierząt 2.5L +2 FILTRY

 

Honeyguaridan Fontanna dla zwierząt 2.5L skutecznie zachęca koty do częstszego picia wody ze względu na to, że jest świeża. Sprzęt dodatkowo ją oczyszcza i neutralizuje nieprzyjemny zapach, za co odpowiada filtr węglowy (który trzeba systematycznie wymieniać). Pojemność fontanny wynosi 2,5 l.

Urządzenie nie generuje dużego hałasu, dlatego może być włączone przez całą dobę. Co ciekawe, jest to nowoczesna fontanna dla kota z czujnikiem ruchu, która wykrywa poruszające się zwierzęta w zasięgu 1,5 m. Nie zajmuje ona dużo miejsca na podłodze, więc domownicy nie powinni narzekać, że im przeszkadza.

Główne zalety sprzętu według konsumentów to: Cicha praca, stylowy design i energooszczędność. Większość właścicieli kotów zauważyła, że po zakupie fontanny ich pupile częściej piją wodę, a to ma pozytywny wpływ na ich kondycję zdrowotną.

 

 

 

 

Poidełko fontanna dla kota

 

3. Fontanna z Poidłem Catit Senses 2.0 Flower Fountain

 

Catit Senses 2.0 Flower Fountain to nie tylko zwykłe poidełko, ale i fontanna dla kota, która stale napowietrza wodę oraz oczyszcza ją z sierści czy resztek jedzenia. Sprzęt dobrze sprawdza się także w przypadku psów mniejszych ras. Jego pojemność wynosi 3 l. Filtry, w jakie wyposażono urządzenie zmiękczają twardą wodę z kranu, a tym samym poprawiają jej smak.

Fontanna pozwala na regulację przepływu strumienia, służy do tego ozdobny kwiatek znajdujący się w jej górnej części. Materiałem wykonania obudowy jest biało-zielone tworzywo sztuczne, niepodatne na uszkodzenia mechaniczne. Utrzymanie sprzętu w czystości nie jest kłopotliwe, wystarczy raz w tygodniu przemywać go łagodnym detergentem, systematycznie płukać filtr i co miesiąc odkamieniać pompę.

Kupującym bardzo przypadła do gustu fontanna marki Catit, ponieważ jest łatwa w obsłudze, a do tego solidna i odporna na awarie. Co więcej, urządzenie nie jest hałaśliwe, a delikatny szum wody dodatkowo zachęca zwierzęta do regularnego picia.

 

 

 

 

Fontanna dla kota na baterie

 

4. Catit Small Fresh Clear Water Fontanna dla kotów 2l

 

Osoby, których celem poszukiwań jest fontanna dla kota na baterie, powinny zwrócić uwagę na sprzęt Catit Small Fresh Clear Water 2l. Zapewnia on świeżą i przefiltrowaną wodę przez cały czas, w efekcie czego zwierzęta chętniej ją piją. Pojemność modelu wynosi 2 l, a jego wymiary są równe: 15,5 cm x 17,5 cm x 21 cm.

Sprzęt jest odpowiedni nie tylko dla kotów, ale i np. psów mniejszych ras. Ma on filtr z węglem aktywnym, który neutralizuje pływające w wodzie zanieczyszczenia oraz nieprzyjemne zapachy. Dbanie o fontannę nie jest trudne, wystarczy ją raz w tygodniu przemyć i wypłukać, a co 3 tygodnie wymieniać filtr.

Posiadacze produktu przekonują, że to bardzo dobra fontanna dla kota, ponieważ nie tylko oczyszcza wodę, ale również ją chłodzi, co ułatwia zwierzętom przetrwanie upalnych dni. Sprzęt doceniono też za niewielkie wymiary i ciche działanie.

 

 

 

 

Fontanna dla kota Catit

 

5. Fontanna Wodna Catit Fresh & Clean dla Kota od Hagen CH0231

 

Fontanna wodna dla kota Catit Fresh & Clean Hagen CH0231 ma pojemność równą 2 l i zapewnia stały dostęp do świeżej oraz przefiltrowanej wody. Miska jest wykonana ze stali nierdzewnej, utrzymanie je w czystości nie stanowi problemu. Ponieważ jest ona płytka, picie wody jest dla kotów w pełni komfortowe (nie czują ucisku na wąsy).

Sprzęt ma białą obudowę i estetycznie się prezentuje, dlatego nie wpłynie negatywnie na wystrój pomieszczenia, w którym się znajdzie. Opisywana fontanna dla kota marki Catit skutecznie zachęca zwierzęta do częstszego picia wody, nie tylko w letnie, upalne dni.

Urządzenie jest uznawane za przydatne, eleganckie oraz bezpieczne w użytkowaniu. Osoby, które zdecydowały się na jego zakup, twierdzą też, że pompa niskiego napięcia nie jest hałaśliwa.

 

 

 

 

Miska fontanna dla kota

 

6. Poidełko Fontanna dla Kota Lucky Kitty

 

Poidełko Fontanna dla Kota Lucky Kitty to niewielki sprzęt wykonany z ceramiki sanitarnej w białym kolorze. Poleca się go również psom mniejszych ras, a nawet fretkom. Co ciekawe, zwierzęta mogą zaspokoić pragnienie zgodnie z własnymi upodobaniami, gdyż picie wody jest możliwe z 3 różnych miejsc (bezpośrednio z wypływającego strumienia, pofalowanej pochylni lub zagłębienia w dolnej części).

Ta miska-fontanna dla kota ma wymiary: 30 cm x 23 cm x 14 cm. Długość kabla zasilającego wynosi ok. 175 cm, dlatego sprzęt nie musi być ustawiony tuż przy gniazdku. W zestawie znajduje się podkładka z gumowej pianki, za sprawą której urządzenie stoi stabilnie na podłodze i nie przesuwa się podczas użytkowania.

Fontanna jest polecana przez weterynarzy, ich zdaniem to najlepszy sposób na zachęcenie kotów do częstego picia wody. Kupujący uważają, że sprzęt bardzo ładnie wygląda i można łatwo utrzymać go w czystości, gdyż miskę przystosowano do mycia w zmywarce.

 

 

 

 

Fontanna do picia dla kota

 

7. Fontanna dla Kota Zolux 574345 2L

 

Zolux 574345 2L to sprzęt wyposażony w 2 filtry, które skutecznie oczyszczają wodę oraz eliminują nieprzyjemny zapach. Tym samym koty chętniej ją piją. Pojemność miski wynosi 2 l, można ją myć w zmywarce. Wymiary urządzenia to: 20 cm x 20 cm x 15,5 cm.

Fontanna do picia dla kota jest wykonana z solidnego plastiku, niepodatnego na pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na zastosowanie energooszczędnej pompy nie przyczynia się ona do dużego wzrostu rachunków za prąd. Sprzęt ma biało-niebieską, okrągłą obudowę.

Na podstawie recenzji konsumentów można wywnioskować, że to dobra i tania fontanna dla kota czy małego psa. Nie jest ona hałaśliwa, dlatego zwierzęta chętnie z niej korzystają, regularnie nawadniając swój organizm. Wiele osób uważa, że sprzęt jest bardzo dobrą alternatywą dla zwykłych misek na wodę.

 

 

 

 

Fontanna dla kota Trixie

 

8. Automatyczne Poidło Trixie Bubble Stream 3 L

 

Wydawane przez kupujących opinie o fontannach dla kota są dowodem na to, że na szczególną uwagę zasługują produkty marki Trixie. Wybraliśmy więc model Bubble Stream 3 L z filtrem z węglem aktywnym, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy i pływające w wodzie zanieczyszczenia. To praktyczny sprzęt wyposażony w cichą, regulowaną pompę.

Fontanna dla kota Trixie wzbogaca wodę w tlen i dodatkowo ją chłodzi, a jej poziom można łatwo kontrolować, gdyż pojemnik jest przezroczysty (jego całkowita pojemność wynosi 3 l). Górna część obudowy jest przystosowana do mycia w zmywarce, a resztę można szybko wyczyścić za pomocą gąbki.

Urządzenie jest uznawane za niewielkie (jego wymiary to: 16 cm x 24 cm), dlatego nie powinno utrudniać swobodnego poruszania się po pomieszczeniu. Jego posiadacze zauważyli, że zaprojektowano je w taki sposób, aby picie wody było dla kotów komfortowe.

 

 

 

 

9. Poidełko Drinkwell Pet Fountain

 

Model Drinkwell Pet Fountain ma pojemność równą ok. 1,5 l. Zapewnia on strumień wody jak z kranu, którego wypływ można bezstopniowo regulować. Fontanna ma wymiary: 28 cm x 23 cm x 18 cm. Znajdująca się w niej woda jest wzbogacona w tlen i na dłużej zachowuje świeżość.

W poidełku znajduje się system filtracyjny złożony z 6 elementów, który należy wymieniać średnio co 2 – 4 tygodnie. Istotne jest, że miskę można myć w zmywarce, dlatego jej czyszczenie nie powinno być kłopotliwe. Praca urządzenia nie jest głośna, dlatego koty się go nie boją i chętnie piją wodę.

Często słyszy się, że opisywane poidło-fontanna dla kota to niezbędny sprzęt w domu zamieszkiwanym przez małe czworonogi. Urządzenie gwarantuje zwierzętom stały dostęp do świeżej i chłodnej wody, a domownicy nie skarżą się na hałaśliwe działanie pompy.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką fontannę dla kota kupić?

 

Właścicieli kotów powinien zainteresować także poniższy poradnik, gdyż znalazło się w nim wiele cennych informacji o tym, jak znaleźć odpowiednią fontannę dla swojego pupila. Należy podkreślić, że taki sprzęt nie jest tylko zbędnym wydatkiem. Prawidłowe nawodnienie zwierzęcego organizmu zapobiega problemom z układem moczowym, które mogą doprowadzić do choroby nerek. Jaką fontannę dla kota wybrać? Oto kilka podpowiedzi.

Zasilanie

Fontanny dla kotów to urządzenia, które w większości są zasilane sieciowo, a więc wymagają podłączenia do prądu. Co prawda w ofercie niektórych marek pojawiają się modele zasilane bateriami, ale są one rzadko spotykane, a tym samym mało popularne. Nie należy się obawiać, że nagle rachunki za zużycie energii elektrycznej znacząco wzrosną, gdyż fontanny dla kotów są uznawane za energooszczędne. Jednak bardzo istotne jest to, jaką długość ma przewód zasilający. Najczęściej jest to 170 – 200 cm. Jeśli kabel będzie krótki, urządzenie będzie musiało stać tuż przy gniazdku, co nie zawsze jest w pełni komfortowym rozwiązaniem. Co ważne, fontanny mają stosowne zabezpieczenia, więc nie ma ryzyka, że podczas korzystania z nich nagle dojdzie do porażenia zwierzęcia prądem.

 

Pojemność i wymiary

Trudno jednoznacznie określić, jaka jest najlepsza fontanna dla kota, biorąc pod uwagę jej pojemność. Najistotniejsze jest to, aby zwierzę miało stały dostęp do świeżej wody i mogło zaspokoić pragnienie w każdym momencie. Jeżeli w domu mieszka tylko jeden kot, możemy bez przeszkód zdecydować się na mały model, o pojemności do 2 – 2,5 l. Właściciele kilku czworonogów muszą poszukać znacznie większej fontanny, minimum 3 l. Wówczas nie trzeba będzie jej często napełniać, co mogłoby szybko stać się uciążliwe.

Pojemność fontanny ma wpływ na jej całkowite wymiary. Sprzęt należy dobrać w taki sposób, aby korzystanie z niego było dla kotów wygodne, ale jednocześnie nie może zajmować za dużo miejsca w pomieszczeniu. Fontanna nie powinna przeszkadzać domownikom, pod względem wymiarów ma być dopasowana do metrażu pokoju, w którym się znajdzie.

 

Materiał wykonania

Materiał wykorzystany do produkcji fontanny wpływa na jej wygląd, a także solidność. Bardzo popularne są m.in. modele ceramiczne. Mają one gładką powierzchnię, więc łatwo się je myje, ponadto prezentują się bardzo elegancko. Jednak jest to stosunkowo duży wydatek, dlatego chętnie kupowane są również fontanny wykonane z tworzywa sztucznego. Są one dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Jeśli do produkcji zostanie wykorzystany dobry gatunkowo plastik, sprzęt na pewno nie zniszczy się po kilku tygodniach użytkowania. Niekiedy poidełko, czyli ta część budowy fontanny, w której znajduje się woda, jest wykonana ze stali szlachetnej. Dzięki temu urządzenie wygląda bardziej stylowo i dodatkowo jest łatwe w utrzymaniu w czystości.

 

Filtracja wody

Woda do picia dla zwierząt powinna być świeża i czysta, dlatego często słyszy się, że najlepsza fontanna dla kota jest wyposażona w system filtracji. Najczęściej funkcję tę pełni aktywny węgiel, czasami jego działanie uzupełnia też np. kilka warstw poliestru. Zbudowany w ten sposób sprzęt neutralizuje znajdujące się w wodzie zanieczyszczenia (sierść, resztki jedzenia, niewielkie owady itp.), jak również nieprzyjemne zapachy, które często zniechęcają zwierzęta do picia. Filtry w fontannie trzeba regularnie wymieniać, aby spełniały swoje zadanie. Zwykle trzeba to robić co 2 – 4 tygodnie lub wtedy, gdy zauważymy, że są bardzo brudne. Przeważnie nie jest to kłopotliwa czynność, nie powinniśmy się też obawiać o przypadkowe zniszczenie urządzenia.

 

Łatwe mycie

Fontanna wymaga nie tylko systematycznej wymiany filtra, ale i częstego mycia, zwykle raz w tygodniu. Przeważnie wystarczy w tym celu użyć gąbeczki namoczonej w wodzie z łagodnym detergentem, przykładowo płynem do naczyń. Modele niektórych marek są przystosowane do mycia w zmywarce, co jest dużym ułatwieniem. Utrzymanie fontanny dla kota w czystości jest bardzo ważną kwestią, dlatego nie może to być męczące.

 

Głośność pracy

Ze względu na to, że fontanna dla naszego pupila będzie działać przez całą dobę, nie może być hałaśliwa. Warto więc sprawdzić, czy dany sprzęt pracuje dostatecznie cicho. Inaczej ciągły szum wody szybko stanie się nieprzyjemny, może przeszkadzać podczas relaksu, wypełniania domowych obowiązków, a także snu.

Dodatkowe udogodnienia

Żeby używanie fontanny było wygodniejsze, część producentów wyposaża swoje sprzęty w dodatkowe funkcje. Przykładem jest czujnik ruchu, który uruchamia pompę wodną w momencie, kiedy wykryje znajdujące się w pobliżu zwierzęta. Bardzo przydatna jest też możliwość regulacji siły wypływającego strumienia, wtedy sposób działania fontanny można dopasować do preferencji kota.

 

Fontanny dla kota w dobrych cenach

Przeciętnie na zakup fontanny dla kota trzeba wydać od 100 do ok. 400 zł. Czynniki mające największy wpływ na cenę sprzętu to: Producent, materiał wykonania i pojemność. Miejmy też na uwadze, że w filtry czy dodatkowe udogodnienia wyposażone są głównie droższe modele, te tańsze mają prostą budowę.

 

 

FAQ

 

P1: Fontanna dla kota – po co?

Czy sprzęt, taki jak fontanna dla kota rzeczywiście jest potrzebny? Okazuje się, że nie jest to tylko zbędny wydatek. Bardzo często czworonogi nie chcą regularnie pić wody z misek, nawet jeśli mają ich kilka do dyspozycji w całym domu. Koty nierzadko wolą zaspokoić swoje pragnienie strumieniem wypływającym z baterii kuchennej czy łazienkowej. Za sprawą fontanny możemy zachęcić swojego pupila do częstszego picia, aby jego organizm był nawodniony. Trzeba pamiętać, że koty, które są odwodnione, mają problemy z nerkami. Wytwarzany przez nie mocz staje się gęstszy, co prowadzi m.in. do powstawania kamieni, a nawet zaczopowania cewki moczowej.

 

P2: Fontanna dla kota – jak założyć filtry?

Niektóre fontanny dla kotów są wyposażone w specjalne filtry odpowiadające za usuwanie osadów, sierści i resztek pokarmu, które przypadkowo znajdą się w wodzie. Trzeba je regularnie wymieniać, bo tylko wtedy mamy pewność, że fontanna i jej zawartość są czyste. Jak to zrobić? Zwykle tego typu informacje znajdziemy w dołączonej do produktu instrukcji. Najczęściej wymaga to otworzenia obudowy pompy, wyjęcia starego filtra i umieszczenia nowego w wyznaczonym miejscu. Po zamknięciu obudowy fontanna ponownie nadaje się do użytku. Filtry trzeba wymieniać średnio co 2 – 4 tygodnie, zależnie od zaleceń producenta.

P3: Ile kosztuje fontanna dla kota?

Zakup fontanny dla kota nie wiąże się z bardzo dużym wydatkiem. Za sprzęt znanej marki zapłacimy średnio 100 – 400 zł, w zależności od wymiarów, materiału wykonania i zastosowanych rozwiązań (jak np. filtr oczyszczający wodę). Modele mniej znanych producentów mogą okazać się nawet nieco tańsze, choć nie wszystkie są dobrej jakości. Jeżeli nasz kot nie chce pić wody z miski, warto kupić fontannę. To mniejszy wydatek niż późniejsze wieloetapowe leczenie schorzeń układu moczowego. Jeśli taki niewielki sprzęt skutecznie zachęci pupila do częstszego picia wody, z pewnością nie będziemy żałować, że go kupiliśmy.

 

P4: Gdzie kupić fontannę dla kota?

Fontannę dla kota znajdziemy przede wszystkim w sklepach zoologicznych, gdzie znajdują się wyłącznie produkty dla zwierząt. Zwykle nie jest ona dostępna w super- i hipermarketach, choć oczywiście zdarzają się wyjątki. Jeżeli chcemy mieć duży wybór fontann i mieć pewność, że kupujemy tę najlepszą dla swojego czworonoga, warto sprawdzić asortyment sklepów internetowych. To pozwala na znalezienie produktu w atrakcyjnej cenie, poza tym nie tracimy cennego czasu na dojazd do sklepu, stanie w korkach czy szukanie miejsca parkingowego. Co więcej, możemy zapoznać się z opiniami innych konsumentów, którzy kupili daną fontannę i przekonać się, czy rzeczywiście spełni oczekiwania (właścicieli, jak i ich kotów).

 

P5: Jak działa fontanna dla kota?

Fontanna dla kota to niewielkie urządzenie, które podłącza się do gniazdka (są też modele zasilane bateriami). Jest ona zbudowana w taki sposób, aby nie doszło do niebezpiecznej sytuacji, np. porażenia zwierzęcia prądem. Tego typu sprzęt jest wyposażony w mały silnik, który napędza pompę i w ten sposób wymusza obieg wody. Fontanna bardzo dobrze sprawdza się jako dodatkowe lub główne poidełko w domu, zarówno gdy mieszka w nim jeden, jak i kilka kotów. Znajdująca się w niej woda przez cały czas jest ruchu, dlatego dłużej pozostaje świeża, jest też dobrze napowietrzona.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

 

Zabranie kota na spacer może być nowatorskim i zabawnym sposobem na stymulację umysłową i ćwiczenia fizyczne zarówno dla kota, jak i właściciela. Oczywisty wydaje się fakt, że wyjście na spacer z kotem całkowicie różni się od spaceru z psem. Wiele miejsc, do których udają się właściciele psów, nie jest przystosowanych do spaceru z kocim przyjacielem. W jaki sposób przygotować zwierzę do wyjścia na spacer? 

 

Od czego należy zacząć?

Decydując się na wspólne spacery z kotem warto zacząć od zakupu odpowiedniej obroży, szelek oraz smyczy. Właściciele, którzy decydują się na wyprowadzanie zwierzaka w obroży, powinni zainwestować w model zapinany na klamrę. Najlepsza obroża dla kota wykonana jest z dobrego materiału oraz ma okucia zabezpieczone warstwą antykorozyjną, do których można zapiąć smycz. Ważne jest to, aby na początku przyzwyczaić kota do obroży. Wyjście ze zwierzęciem, które ma po raz pierwszy założoną obrożę będzie stresujące dla kota oraz właściciela. Zwierze musi się przyzwyczaić do nowej sytuacji, dlatego należy uczyć go stopniowo, jak powinno się zachowywać. Pierwsze próby wyjścia na spacer w obroży mogą nie należeć do udanych. Kot będzie robił wszystko, aby uwolnić się ze smyczy i ściągnąć obrożę. 

Z tego względu bezpieczniejsze są szelki. Pozwalają one równomiernie rozkładać nacisk na wiele obszarów ciała i nie duszą zwierzęcia. Ponadto zapobiegają wyślizgnięciu się kota z uprzęży, co jest bardzo ważne, szczególnie spacerując po mieście. Warto wybrać model z regulacją, która pozwoli odpowiednio dopasować rozmiar do budowy ciała. Szelki powinny być dopasowane do wielkości, długości futra oraz wagi kota. Dobranie niektórych modeli może być trudne, szczególnie w przypadku mocno puszystych kotów. 

Przed spacerem warto także wybrać odpowiedni rodzaj smyczy. Właściciele czworonogów nie zalecają chodzenia z kotami na automatycznie zwijanej smyczy. Zwierzę może się wystraszyć hałasującego mechanizmu i spłoszyć się. Oprócz tego istnieje duże ryzyko zwiększenia odległości między właścicielem a czworonogiem. W takiej sytuacji człowiek traci kontrolę nad tym, co robi jego zwierzę. W przypadku wyprowadzania kota na dwór lepiej mieć go blisko siebie, szczególnie jeśli w pobliżu pojawi się pies. Bezpieczniejsze są zwykłe, krótkie smycze, które pozwalają stale kontrolować ruchy kota. 

Nie wszystkie koty będą chciały chodzić na smyczy, ale każdy kot powinien mieć taką możliwość.

Wyprowadzanie kota może zapewnić pupilowi znacznie bogatsze życie. Wiele kotów uwielbia wychodzić na zewnątrz i wąchać nowe zapachy, widzieć nowe rzeczy czy tarzać się w trawie. Koty lubią drapać prawdziwe drzewa, a także mieć bliski kontakt z naturą, który warto im umożliwić. Zwierzak, który regularnie opuszcza swoje cztery kąty, staje się inteligentny i bardziej myślący. Naukowcy są zdania, że w trakcie spacerów, kot uczy się poszczególnych zapachów i lepiej poznaje swoje możliwości. Oprócz tego regularne spacerowanie może pomóc wystraszonemu kotu zdobyć większą pewność siebie i przezwyciężyć dotychczasowe obawy i niepokój, które niejednokrotnie są powodami agresji. 

 

Etap przyzwyczajania 

Zaleca się, aby przed wyjściem z pupilem na spacer przyzwyczaić go do obroży, szelek i smyczy. Kot powinien być najpierw szkolony w pomieszczeniu głównie ze względów bezpieczeństwa. Weterynarze sugerują, aby kupić wszystkie niezbędne przybory i dać kotu do powąchania i zabawy. Kiedy zwierze zaznajomi się z nowymi przedmiotami, można przypiąć kotu uprząż, aby dopasować ją do jego budowy. Jeśli kot będzie wystraszony warto dać mu nagrodę w postaci ulubionego smakołyku. Właściciele powinni pozwolić pochodzić kotu w szelkach po mieszkaniu, a dopiero później rozpocząć próbę wychodzenia na zewnątrz. 

Komfort i wygoda 

Kot powinien czuć się wygodnie na uprzęży przed wyjściem na zewnątrz. W momencie, kiedy będzie gotowy do wyjścia, warto dać mu możliwość wybrania kierunku swojego pierwszego spaceru. Można wybrać dla zwierzęcia najlepszą przestrzeń do stawiania pierwszych kroków na dworze. Powinna być ogrodzona płotem i niewypełniona wieloma nowymi bodźcami. Właściciele kotów mieszkających w mieście mogą rozważyć wyjazd ze zwierzęciem poza miasto, tak aby najpierw oswoić go z nowym otoczeniem. 

 

Czy wyprowadzanie kota na smyczy wygląda tak samo, jak wyprowadzanie psa? 

Wielu właścicieli kotów zastanawia się, czy wyprowadzanie pupili na spacer wygląda tak samo, jak wyprowadzanie psa. Jak się okazuje, spacerowanie z kotem może być znacznie trudniejsze. Po pierwsze, koty nie zawsze słuchają poleceń właścicieli. Lubią chodzić swoimi ścieżkami i nie zawsze odpowiada im spacer w miejscu wybranym przez człowieka. Po drugie, wyprowadzanie kota jest znacznie trudniejsze, jeśli chodzi o jego prowadzenie. Po trzecie, wiele miejsc nie jest przystosowanych do spacerów z kotami. Należy uważać, aby pupil nie został zaatakowany przez wolno biegającego psa. Ważne jest także to, aby przyzwyczaić zwierzę do regularnych spacerów. Początkowo kot może być lekko oszołomiony nowo poznanym terenem, więc należy dać mu trochę czasu, aby poczuł się w pełni bezpieczny.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

 

Wykonanie dobrej obroży dla kota, która nie tylko ładnie się prezentuje, ale przede wszystkim jest bezpieczna dla czworonoga to duże wyzwanie. Szczególnie dlatego, że wielu producentów traktuje koty, jak mniejsze psy. Oznacza to, że obroże produkowane dla psów są pomniejszane i produkowane w ten sam sposób. Ważne, aby wybrać model, który będzie przede wszystkim bezpieczny lub ewentualnie wykonać obroże własnoręcznie. 

 

Dlaczego obroże dla psów i kotów są zupełnie różne? 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że obroże produkowane dla psów i kotów powinny być zupełnie różne. Jak wiadomo, wiele kotów jest wypuszczanych na samodzielne spacery, w trakcie których właściciel nie ma kontroli nad tym, co robi i jak zachowuje się zwierzę. Koty są z natury stworzeniami, które uwielbiają przeciskać się przez wąskie szczeliny i przejścia, skakać z dużych wysokości i wspinać się po drzewach. Większość modeli będących mniejszymi odpowiednikami obroży dla psów, nie jest do końca bezpieczna. Istnieje ryzyko, że koty z obrożą na szyi mogą zaczepić się o gałąź, siatkę ogrodzeniową lub inny wystający przedmiot. 

Jaki materiał wybrać? 

Najpopularniejsze obroże, wykonane z materiału, takiego jak taśmy poliamidowe lub polipropylenowe są jednymi z najbardziej wytrzymałych. Są odporne na uszkodzenia, otarcia oraz charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na rozerwanie. Obroże skórzane podszyte filcem są znacznie twardsze niż modele wykonane z taśmy. Skóra wykorzystywana do produkcji obroży dla czworonogów w większości przypadków jest barwiona na różne kolory. Po namoknięciu farba może odbarwić sierść wokół szyi kota. Oprócz tego namoknięty materiał przylegający do futra stanowi siedlisko bakterii. Ze względów higienicznych warto regularnie ściągać kotu obrożę i prać ją w rękach w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Obroża dla kota musi być obszyta specjalnymi grubymi nićmi, odpornymi na zerwanie. W tym celu warto wykorzystać nici przeznaczone do szycia grubych i ciężkich tkanin, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością. 

 

Zatrzaski 

Zatrzaski, które należy wybrać do wykonania obroży dla kota muszą być wykonane z dobrej jakości tworzywa. Najbardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania są zatrzaski wykonane z nylonu i acetalu. Należy dopasować je do szerokości danego modelu. W przypadku obroży dla kota warto wybrać najmniejsze rozmiary. 

 

Okucia 

Okucia wykorzystywane przy produkcji obroży dla czworonogów zazwyczaj są wykonane z solidnego odlewu pokrytego niklem. Większość producentów zgrzewa większe rozmiary po to, aby były znacznie trwalsze. Wszystkie okucia należy dopasować do wielkości i szerokości obroży. Spełniają one kilka niezbędnych funkcji. Są wykorzystywane jako uchwyt do przymocowania smyczy, a także jako klamra umożliwiająca regulację średnicy obroży. 

Co powinno znaleźć się na adresatce? 

Adresatka to niewielka zawieszka, zawierająca podstawowe informacje o zwierzęciu. Powinny znaleźć się na niej informacje, takie jak: imię kota, numer telefonu do właściciela, aktualne informacje na temat szczepienia przeciwko wściekliźnie oraz ewentualne alergie lub inne problemy zdrowotne, które zwierzęciu doskwierają. Dzięki takiemu identyfikatorowi właściciel kota ma większą szansę na jego odnalezienie. Oprócz tego człowiek, który znajdzie zwierze, nie uzna go za bezpańskiego. Niejednokrotnie zdarzają się przypadki, że właściciele poszukują swoich zwierząt w okolicy domu oraz w najbliższych schroniskach, a znalazca przygarnia kota, myśląc, że jest zabłąkany i samotny. Oprócz adresatek coraz bardziej popularne staje się wszczepianie mikroczipów, ponieważ identyfikatory i obroże mogą czasami spaść lub zostać zgubione. Mikroczip jest, jak trwała identyfikacja zwierzęcia, którą można wykryć za pomocą specjalnego skanera. Po zeskanowaniu uzyskuje się informacje, takie jak dane kontaktowe właściciela znajdujące się w rejestrze danych. Mimo wszystko ze względu na cenę właściciele czworonogów wciąż częściej decydują się na tradycyjną metodę w postaci adresatki. 

 

Czy dzwoneczki zawieszane na obroży są dobrym rozwiązaniem? 

Wielu właścicieli kotów i psów decyduje się na przypinanie do obroży dzwoneczka, który przy każdym ruchu wydaje charakterystyczny dźwięk. Jak się okazuje, często spotykany dzwoneczek ma za zadanie chronić ptaki i gryzonie przed atakiem czworonoga. Inne zwierzęta, zasygnalizowane zbliżającym się niebezpieczeństwem, zwyczajnie uciekają. Co więcej, dzwoniąca obroża ułatwia zlokalizowanie kota przemieszczającego się po mieszkaniu. Niestety, tego typu rozwiązania nie zawsze są dobre. Dzwoneczki przy obrożach mają wielu przeciwników. Jak się okazuje, dźwięk dobiegający z dzwoneczka może być irytujący dla zwierzęcia, które będzie reagować agresywnie. Oprócz tego kot wychodzący na dwór, dzwoniąc, zwraca na siebie uwagę innych zwierząt, które mogą mu zrobić krzywdę. Z tego względu lepiej nie doczepiać kotu do obroży żadnych wydających dźwięki elementów.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

 

Koty kojarzą się ze zwierzętami, które zazwyczaj nie opuszczają czterech ścian. Należą do zwierząt udomowionych oraz są jednymi z najlepszych przyjaciół człowieka. Niektóre koty są wypuszczane przez właścicieli na samotne wędrówki, jednak zawsze wracają do swojego domu. W jaki sposób zabezpieczyć pupila, aby bezpiecznie wrócił do właściciela? Najlepszym pomysłem jest założenie obroży, która będzie charakterystyczna dla czworonoga. Jaki wzór obroży wybrać, aby pupil był rozpoznawany i bezpieczny podczas samotnych spacerów? 

 

Jaką obrożę dla kota wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które w zależności od zastosowanego materiału oraz dodatków wahają się w przedziale cenowym od kilku do kilkunastu złotych. Oprócz tradycyjnych obroży dostępne są również specjalistyczne modele, takie jak przeciwkleszczowe lub z dodatkiem feromonów. Jeśli kot nie ma jeszcze obroży, warto zainwestować w dobry produkt, który będzie spełniał zadanie oraz będzie bezpieczny dla zwierzęcia. Jakie modele są najbardziej popularne wśród właścicieli czworonogów? Większość właścicieli decyduje się na te wykonane z miękkiego materiału z możliwością regulacji, zapinane na zacisk z opcją odbijania światła. Drugim najchętniej wybieranym modelem są obroże skórzane z regulacją długości. Na wielu aukcjach internetowych dostępne są personalizowane obroże z haftowanym na zamówienie imieniem zwierzaka oraz numerem telefonu właściciela. Równie popularne są doczepiane adresatki, na których znajdują się podstawowe informacje o zwierzęciu. 

Obroża z materiału z zapięciem oraz regulacją obwodu 

Obroże dla kota wykonane z miękkiego materiału są najbardziej popularne i najchętniej wybierane przez właścicieli. Są też znacznie tańsze od modeli wykonanych ze skóry, które pomimo większej solidności, mogą być znacznie mniej komfortowe dla zwierzaka. Popularne modele wykonane z wytrzymałego materiału mają wygodne zapięcia oraz możliwość regulacji. Najczęściej mają także metalowy zaczep na smycz, a niektóre z nich są odblaskowe lub świecące. Modele mające wbudowane diody LED są dobrym wyborem dla kotów, które regularnie wychodzą na spacery ze swoimi właścicielami. Klasyczne obroże zaopatrzone są w zwykłe, odblaskowe paski, które świecą odbitym światłem. Dzięki temu zwierzak jest widoczny wieczorem i w nocy, co dodatkowo chroni go przed potrąceniem przez samochód.  

 

Obroża skórzana podszyta filcem 

Obroże skórzane podszyte filcem są równie popularne, jak modele wykonane z materiału. Wiele modeli przeszytych jest grubymi i trwałymi nićmi, które dodatkowo gwarantują trwałość produktu. Filc wykorzystywany do podszywania zazwyczaj dostępny jest w dwóch kolorach. Materiał ten zabezpiecza zwierzęta przed odparzeniami oraz otarciami naskórka, które mogą powstać po długim noszeniu obroży. Skórzane modele mają wygodną regulację oraz zapięcie w postaci metalowej klamry. Metalowe dodatki wykonane są z elementów, które są zgrzewane i pokryte specjalną antykorozyjną powłoką. Obroże mają także metalowe półkola, umożliwiające zapięcie smyczy. Wielu producentów oferuje również zdobienie obroży w postaci wyszywanego grawera, wykonanego dowolnie wybraną czcionką. 

 

Obroże z chustą 

Wielu właścicieli czworonogów decyduje się na zakup obroży z ozdobną bandamką. Materiałowa chusta jest doszyta do obroży i stanowi wyłącznie element dekoracyjny, który dodaje uroku pupilowi. Tego typu modele są dobre dla kotów spędzających większość czasu w domu lub dla czworonogów, które w ogóle nie wychodzą na zewnątrz. Wiele modeli z ozdobnymi arafatkami ma stylowe wzory i różne kolory do wyboru. 

Obroże z cyrkoniami

Kocia biżuteria jest coraz częściej spotykana u czworonogów. Wielu właścicieli zarówno psów, jak i kotów chętnie wybiera stylowe, eleganckie dodatki, aby zwierzak wyglądał równie luksusowo. Wiele modeli jest starannie wykonanych i pięknie wykończonych. Nic więc dziwnego, że właściciele kotów zakładają obróżki z cyrkoniami na szyje pupili. Projektanci przyborów dla zwierząt cały czas wymyślają coraz to nowsze wzory, a do zdobienia wykorzystują oprócz cyrkoni także kryształki Swarovskiego. Ozdobne obroże, zwane także kocią biżuterią, mają regulację średnicy oraz wygodne zapięcie. Dzięki temu eleganckie modele są równie praktyczne, jak klasyczne obroże. 

 

Obroże z dzwoneczkiem 

Obroże z elementami dekoracyjnymi dostępne są w wielu sklepach zoologicznych oraz na aukcjach internetowych. Właściciele kotów chętnie wybierają modele wyposażone w dzwoneczek, który ma na celu uniemożliwić kotu zaatakowanie ptaków oraz innych gryzoni. Brzęczący dzwoneczek ostrzega potencjalne ofiary kocurów i kocic, jednak może być źle tolerowany przez czworonoga noszącego taką ozdobę. Jak wiadomo, koty mają bardzo wrażliwy słuch i słyszą więcej niż ludzie. Warto wyobrazić sobie sytuację, w której człowiek non stop chodzi z zawieszonym na szyi dzwonkiem wydobywającym dźwięk przy każdym ruchu. Dzwoneczek przy obroży stanowi zagrożenie dla kota, który regularnie wychodzi na zewnątrz. Sygnał wydobywający się z ozdoby może zwrócić uwagę innych zwierząt, które mogą wyrządzić kotu krzywdę.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

 

Najważniejsze zalety:

Obroża nie ma negatywnego wpływu na zdrowie kota, co zostało potwierdzone poprzez specjalistyczny test Felisept Home Comfort. To oznacza, że możemy bez obaw założyć ją swojemu pupilowi, aby nie czuł zdenerwowania w związku z koniecznością odbycia wizyty u weterynarza czy przeprowadzką i całkowitą zmianą otoczenia.

 

Najważniejsze wady:

Opublikowane na temat modelu Felisept Home Comfort opinie są głównie pochlebne, jednak niektórzy konsumenci przyznają, że wydzielany przez niego zapach kocimiętki po pewnym czasie stał się dla nich drażniący. Dotyczy to w szczególności osób, które pozwalają swojemu pupilowi spać razem z nimi w łóżku.

 

Werdykt: 9.3/10

To obroża uspokajająca, którą warto założyć zwierzęciu przed stresującą dla niego sytuacją. Jest ona nasączona kocimiętką, czyli naturalną substancją. W jej składzie nie ma żadnych chemicznych dodatków. Model nie podrażnia skóry kota i nie wywołuje reakcji alergicznych. Jego długość całkowita wynosi 30 cm. Zapach wydziela się nieustannie przez ok. 30 dni.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Uspokajające działanie

Po założeniu obroży kot staje się wyraźnie spokojniejszy. Przydaje się ona w wielu różnych sytuacjach, m.in. w czasie przeprowadzki, wizyty u weterynarza, pojawienia się w domu nowych mieszkańców (przykładowo kolejnego zwierzęcia), długiej podróży samochodem itp. To obroża dla kota, która zapobiega niepożądanym reakcjom: gryzieniu, drapaniu mebli i domowników, nadmiernej drażliwości, napadom lęku, oznaczaniu terenu czy braku apetytu. Działa ona już od momentu odpakowania i założeniu pupilowi na szyi.

Nie przeszkadza zwierzęciu

Obroża nie powinna przeszkadzać kotu podczas zabawy, snu, korzystania z kuwety czy codziennej pielęgnacji sierści. Jest ona lekka i nie obciąża nadmiernie szyi mruczka, jej długość można swobodnie regulować. Jest to model zapinany na zatrzask, dlatego jego założenie nie sprawia żadnego problemu. Materiałem wykonania produktu jest polimer octanu etylenowo-winylowego i jak zostało wspomniane, nie podrażnia on skóry kota. Co istotne, obroża jest wodoodporna, więc jeśli co pewien czas kąpiemy swojego pupila, nie musimy jej zdejmować.

 

Produkt polecany przez weterynarzy

Produkt jest godny uwagi nie tylko ze względu na skuteczność działania, ale także bezpieczeństwo stosowania. Obroża jest często polecana przez weterynarzy. O jej zakupie powinni pomyśleć właściciele niespokojnych kotów, źle reagujących na stresujące sytuacje. Znajdujący się w kocimiętce nepetalakton to organiczny związek chemiczny, który wprawia zwierzęta w stan euforii i uspokaja je. Charakterystyczny zapach obroży utrzymuje się przez cały miesiąc, dlatego nie ma ryzyka, że po kilku dniach przestanie ona działać i kot znów będzie odczuwał zdenerwowanie. To bardzo dobra alternatywa dla innych środków uspokajających dla zwierząt, np. w postaci tabletek. Warto zdecydować się na zakup obroży, bo jest skuteczna, a do tego tania. Jak wynika z recenzji konsumentów, cena Felisept Home Comfort jest bardzo atrakcyjna.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

 

Transporter dla kota – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zastanawiasz się, w czym bezpiecznie przewieźć kota do weterynarza lub w inne miejsce? Przyda Ci się do tego solidny i duży transporter, taki jak Trixie 2880. To praktyczny model na kółkach, wyposażony w teleskopową, wysuwaną rączkę. Nie trzeba nosić go w dłoni, co konsumenci uznali za bardzo wygodne rozwiązanie. Transporter jest przeznaczony do przewożenia kotów i psów o wadze do 8 kg. Właścicielom mruczków większych ras polecany jest plastikowy model Stefanplast Gulliver 2 Deluxe 55x36x35cm S97231, dostępny w rozmiarze 2. Ponieważ na ściankach są otwory, umieszczone w środku zwierzę ma zapewnioną stałą wentylację. Transporter jest solidny, ponadto łatwo się go myje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

9 najlepszych transporterów dla kota. Opinie w 2021 roku

 

Poniższy ranking transporterów dla kota polecamy osobom, które chcą zapewnić swoim pupilom odpowiedni poziom bezpieczeństwa w czasie podróży. Prezentujemy w nim modele o różnych wymiarach, wykonanych nie tylko z plastiku, ale też innych materiałów.

 

Transporter dla kota na kółkach

 

1. Trixie Torba Transportowa na Kółkach 8kg 2880

 

Trixie 2880 to transporter dla kota na kółkach, umożliwiający przewożenie zwierząt ważących maksymalnie 8 kg. Jest on łatwy do utrzymania w czystości, także ze względu na szaro-czarną kolorystykę. Co ważne, model jest przystosowany do transportu w samochodzie, wyposażono go w specjalne klapy.

Produkt przyda się np. osobom starszym i wszystkim tym, które nie mają dużo siły, aby przenosić umieszczonego w transporterze kota w ręce. Model ma teleskopową rączkę z wygodnym uchwytem, z dwustopniową regulacją wysokości. Kiedy odepniemy stelaż, możemy go nosić jak zwykły plecak. Po bokach znajdują się kieszenie, do których można schować drobiazgi.

Kupujący chwalą model za solidność. Dno jest wzmocnione, więc nie ma ryzyka jego niespodziewanego rozerwania. Poza tym przedstawiony transporter dla kota na kółkach zapewnia pupilowi dużo wolnej przestrzeni. Jego wymiary są równe: wysokość – 50 cm, szerokość – 27 cm oraz głębokość – 36 cm.

 

 

 

 

Transporter dla dużego kota

 

2. Stefanplast Transporter Gulliver 2 Deluxe 55x36x35cm S97231

 

Duży transporter dla kota Stefanplast Gulliver 2 Deluxe 55x36x35cm S97231 jest wykonany z mocnego tworzywa sztucznego, ma metalowe drzwiczki. Wszystkie jego części są solidnie ze sobą połączone za pomocą trwałych zaczepów. W górnej części ścianek znajdują się otwory zapewniające stały dopływ świeżego powietrza. Wymiary produktu to: 55 cm x 36 cm x 35 cm, jest on dostępny w rozmiarze 2.

Za sprawą transportera możemy bezpiecznie przewozić kota lub małego psa w samochodzie czy pociągu. Wewnątrz znajduje się pojemnik na wodę o pojemności 0,3 l, jest przymocowany do drzwiczek. Na górze transportera jest duży uchwyt, który dobrze leży w dłoni.

Jak przekonują konsumenci, to bardzo wygodny w przenoszeniu transporter dla dużego kota. Do jego produkcji wykorzystano tworzywo sztuczne, w składzie którego nie ma szkodliwych substancji. Ponadto model marki Stefanplast jest łatwy do utrzymania w czystości.

 

 

 

 

Plecak transporter dla kota

 

3. Ibiyaya Transporter Plecak dla Psa i Kota Denim FC1631-D

 

Osoby, które chcą kupić plecak-transporter dla kota, powinny zainteresować się modelem Ibiyaya Denim FC1631-D. Można go nosić na plecach, ewentualnie z przodu na klatce piersiowej, zależnie od własnych preferencji. Produkt ma wymiary: wysokość – 42 cm, szerokość – 23 cm i długość – 20 cm. Ma on niebiesko-brązowy kolor.

Transporter jest przeznaczony dla kotów i mniejszych psów, o wadze do 5 kg. Wypranie go nie sprawia dużego problemu, co wynika z możliwości odpięcia dna. Szelki są wykonane z miękkiej pianki, dlatego nie uciskają nadmiernie ramion i nie podrażniają skóry. Górna część plecaka to siateczka, którą można odpiąć.

Do zalet transportera zalicza się: elegancki wygląd, odporność na rozerwanie i stała wentylacja. Jego posiadacze podkreślają, że jest praktyczny, ma dwie boczne kieszonki, w których można umieścić butelkę wody czy przysmaki dla pupila.

 

 

 

 

Torba transporter dla kota

 

4. Hilton Torba Transportowa Kwiaty 43x24x26cm

 

Model Hilton Kwiaty 43x24x26cm jest wykonany z mocnego materiału, dobrze zabezpieczonego przed rozerwaniem. To torba-transporter dla kota, który z trzech stron ma okienka z siatki. To pozwala zwierzęciu na obserwowanie, co dzieje się wokół niego, ma ono także zapewnioną odpowiednią wentylację.

Wymiary produktu są równe: szerokość – 24 cm, wysokość – 26 cm i długość – 43 cm. Torbę można zawiesić na ramieniu lub nosić w dłoni, w zależności od swoich przyzwyczajeń. Zamknięcie jest zabezpieczone podwójnym suwakiem, więc nie należy się obawiać, że kot niespodziewanie wydostanie się na zewnątrz.

Kupujący przekonują, że to dobry i tani transporter dla kota, wyróżniający się ciekawym designem. Ma on niebieski kolor i został ozdobiony kwiatowym motywem, który dodaje mu elegancji. Zwierzę ma w torbie dużo miejsca, może się w niej wygodnie położyć.

 

 

 

 

Transporter wiklinowy dla kota

 

5. Transporter dla Kota Psa Wiklinowy z Poduszką

 

Transporter dla Kota Psa Wiklinowy z Poduszką to produkt wykonany z naturalnego materiału jakim jest wiklina. Wygląda on oryginalnie, a do tego jest bardzo wytrzymały. Wymiary modelu to: wysokość – 40 cm, szerokość – 48 cm i długość – 44 cm. Średnica otworu, przez który wkłada się zwierzę do środka, wynosi 25 cm.

Prezentowany wiklinowy transporter dla kota jest wykonany ręcznie, z dbałością o każdy szczegół. Drzwiczki są metalowe i solidnie zamocowane, dlatego nie ma ryzyka, że pupilowi uda się uciec. W górnej części znajduje się duży uchwyt.

Stylowy wygląd to jeden z najczęściej wymienianych atutów produktu, ale nie jedyny. Konsumenci uważają, że sprawdza się on nie tylko jako transporter, ale też wygodne legowisko. To oznacza, że model jest praktyczny i sprawdza się w wielu sytuacjach.

 

 

 

 

Transporter dla kota do samolotu

 

6. Transporter Trixie Skudo IATA, Rozmiar 1

 

Trixie Trixie Skudo IATA, dostępny w rozmiarze 1, to odpowiedni transporter dla kota do samolotu. Umożliwia on przewożenie zwierząt, które ważą nie więcej niż 6 kg. Model został wykonany z plastiku, dlatego jest lekki i wygodny w przenoszeniu. Ma on szaro-piaskowy kolor.

Wymiary produktu to: 48 cm x 31,5 cm x 31 cm, waży on 1,3 kg. Transporter spełnia normy IATA, a to oznacza, że jest dopuszczony przez większość przewoźników do transportu małych zwierząt samolotami pasażerskimi w lotnictwie cywilnym. Ma on metalowe, solidne drzwiczki, w jego górnej części są rozmieszczone otwory wentylacyjne.

Posiadacze modelu marki Trixie twierdzą, że to dobry transporter dla kota. Nie jest on podatny na uszkodzenia mechaniczne, można go łatwo wyczyścić, a do tego zapewnia pupilowi bezpieczną podróż.

 

 

 

 

Transporter dla kota materiałowy

 

7. Royal & Petsky Transporter DK201

 

Transporter Royal & Petsky DK201 jest wykonany z czerwono-czarnego materiału. Jego stelaż jest metalowy, w razie konieczności można go łatwo złożyć. Przedstawiony model waży 2 kg, a jego całkowite wymiary to: szerokość – 33 cm, wysokość – 36 cm i długość – 47 cm. To dobry wybór dla właścicieli mniejszych kotów.

Przewożone w transporterze zwierzę ma zapewniony komfort. Od wewnątrz pokryto go przyjemną w dotyku wyściółką, którą można odpiąć i wyprać w pralce. Model jest otwierany z trzech stron, dlatego wyjmowanie kota nie stanowi żadnego problemu. Zatrzaskowy mechanizm skutecznie zapobiega przypadkowemu złożeniu konstrukcji. Test transporterów dla kota wykazał też, że materiał wykonania produktu jest wodoodporny.

Co na temat modelu Royal & Petsky sądzą kupujący? Po zapoznaniu się z ich recenzjami można dojść do wniosku, że to trwały, materiałowy transporter dla kota, który pozwala na wygodne przenoszenie nie tylko pupila, ale i niezbędnych akcesoriów (np. miseczek i zabawek). Jest to możliwe za sprawą dodatkowych kieszonek.

 

 

 

 

Transporter dla kota otwierany od góry

 

8. Curver Pet Life Transporter Dla Zwierząt

 

Otwierany od góry transporter dla kota Curver Pet Life przypomina swoim wyglądem koszyk na zakupy. Jego wymiary to: 51 cm x 38 cm x 33 cm, został w całości wykonany z tworzywa sztucznego. Ponieważ ścianki są ażurowe, do środka wciąż dopływa świeże powietrze. Dno jest zabudowane, dlatego możemy odstawić transporter na ziemię, bez ryzyka, że do środka przedostanie się np. piasek.

Opisywany model jest przystosowany do transportu kotów ważących maksymalnie 4 kg. Kosz można przypiąć pasami w samochodzie, a na wygodne przenoszenie w dłoni pozwala duży uchwyt. Produkt można czyścić i dezynfekować, bez obaw o jego zniszczenie. Waży on ok. 2,7 kg.

Kiedy sprawdziliśmy opinie o transporterach dla kota marki Curver, okazało się, że prezentowany model jest jednym z najchętniej kupowanych przez konsumentów. Uznano go za solidny, estetyczny i praktyczny. Wielu osobom podoba się to, że klapkę można szybko podnieść i pogłaskać swojego pupila, aby nie stresował się podróżą.

 

 

 

 

Kosmiczny transporter dla kota

 

9. Kosmiczy Plecak Transporter dla Kota Kapsuła dla Zwierzaka

 

Obecnie na popularności wciąż zyskuje produkt Kosmiczy Plecak Transporter dla Kota Kapsuła dla Zwierzaka. To model z jedną komorą zamykaną na zamek błyskawiczny, z otworami wentylacyjnymi i siateczkowymi bokami zapewniającymi cyrkulację powietrza. Na przodzie plecaka jest przezroczyste, okrągłe okienko, przez które zwierzę może obserwować okolicę.

Materiałem wykonania przedstawionego modelu jest poliester, niepodatny na rozerwanie i przemakanie. Ten kosmiczny plecak transporter dla kota ma wymiary: wysokość – 40 cm, szerokość – 31 cm oraz głębokość – 22 cm. Średnica okienka wynosi 14,5 cm.

To wygodny w noszeniu transporter, co potwierdzają zadowoleni z dokonanego wyboru kupujący. Według nich model oryginalnie się prezentuje i zapewnia kotu komfort oraz bezpieczeństwo. Istotne jest też to, że plecak w razie potrzeby można szybko wyczyścić.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki transporter dla kota kupić?

 

Transporter przyda się każdemu właścicielowi kota. Zwierzę powinno być przewożone w taki sposób, aby miało zapewniony komfort i bezpieczeństwo. Może się zdarzyć, że na skutek stresu przenoszony na rękach mruczek niespodziewanie się wyrwie i ucieknie. Lepiej unikać takich sytuacji, dlatego zachęcamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem. To zbiór wskazówek o tym, jaki jest najlepszy transporter dla kota.

Rozmiar

Kupując transporter dla swojego pupila, szczególną uwagę musimy zwrócić na rozmiar. Od tego zależy, czy kot będzie miał w środku dostatecznie dużo miejsca. Zazwyczaj do oznaczania wielkości tego typu produktów wykorzystuje się cyfry: 1, 2 i 3. Modele, które są zaliczane do pierwszej grupy, służą do przewożenia zwierząt ważących nie więcej niż 5 – 6 kg. To oznacza, że nadają się dla kociąt, a także dorosłych kotów dachowych. Transportery oznaczone cyfrą 2 są przystosowane do przewożenia znacznie większych mruczków, ważących nawet kilkanaście kilogramów (zwykle 12 – 15 kg). To bardzo dobry wybór dla właścicieli kotów takich ras jak Norweski Leśny, Maine Coon, Bengalski czy Ragdoll. Z kolei modele w rozmiarze 3 są na tyle duże, że nie można przenosić ich w rękach. Kupują je przede wszystkim hodowcy, gdyż są przystosowane do bardzo długich podróży ze zwierzętami. Wewnątrz jest na tyle dużo wolnej przestrzeni, że możliwe jest przewożenie nie jednego, ale kilku kotów.

Jak się upewnić, że wybieramy odpowiedni transporter? Najlepiej włożyć do środka swojego czworonoga i sprawdzić, czy może się w środku swobodnie poruszać. Jednocześnie nie może on mieć za dużo wolnego miejsca, bo istnieje ryzyko, że podczas jazdy samochodem będzie się ślizgał i obijał o ścianki.

 

Materiał wykonania

Ponieważ najlepszy transporter dla kota jest solidny, istotną rolę odgrywa materiał wykonania. Najbardziej popularne są modele z tworzywa sztucznego, gdyż są lekkie, a jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Wiele osób uważa też, że w plastikowym transporterze zwierzę ma zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa i wygody podczas podróży. Podstawową wadą takich transporterów jest mało estetyczny wygląd, choć trzeba zaznaczyć, że są one dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Pod względem designu na szczególną uwagę zasługują modele wiklinowe. Przypominają one nieco koszyki na zakupy, ale nie sprawdzają się dobrze podczas dłuższych podróży. Bardzo często transportery zrobione z wikliny są wykorzystywane jako przytulne legowiska do spania, w szczególności dla kociąt. Wygodne są też zwłaszcza w przenoszeniu torby oraz plecaki. Te drugie nierzadko są wyposażone w specjalne okienko, przez które zwierzę może obserwować, co dzieje się wokół niego.

Bez względu na to, z czego został wykonany transporter, kot musi mieć zapewniony stały dopływ powietrza. Najczęściej odpowiadają za to otwory na ściankach, ewentualnie specjalne, siateczkowe okienka.

 

Praktyczność

Żeby przenoszenie kota w transporterze było komfortowe, zadbajmy o to, aby wybrany przez nas model był wyposażony w duży uchwyt. Powinien on dobrze leżeć w dłoni i nie wyślizgiwać się z niej, wtedy bez trudu przeniesiemy zwierzę do samochodu, a potem do gabinetu weterynaryjnego czy w inne miejsce. Transporter przeznaczony do przewożenia w aucie powinien dawać możliwość przypięcia go pasami do siedzenia. Wtedy nie będziemy musieli się obawiać, że np. w czasie kolizji pupil dozna urazu. Bardzo ważne jest też to, czy transporter można bez trudu umyć. Pod tym względem najlepiej sprawdzają się modele plastikowe, gdyż zwykle wystarczy przetrzeć je wilgotną gąbką, a w razie potrzeby zastosować specjalny preparat do dezynfekcji.

Solidność

Solidny transporter dla kota nie jest podatny na pęknięcia, zarysowania ani inne uszkodzenia mechaniczne. Nie może on zniszczyć się na skutek dużego obciążenia, dlatego tak ważne jest dopasowanie modelu do wagi czworonoga. Wytrzymałe powinny być zwłaszcza drzwi. Jeśli zwierzę może je samodzielnie otworzyć, istnieje duże ryzyko, że wydostanie się na zewnątrz podczas transportu i ucieknie.

 

Wygodne otwieranie i zamykanie

Podróż często jest dla zwierząt bardzo stresującym przeżyciem. Dotyczy to zarówno psów, jak i kotów. Jeśli nie chcemy dodatkowo denerwować swojego ulubieńca, należy się upewnić, że otwieranie i zamykanie transportera nie są trudnymi czynnościami. Nie powinno to wymagać od nas użycia dużej siły ani trwać zbyt długo. Rozkładanie zakupionego modelu na części nie może być kłopotliwe. Trzeba mieć na uwadze, że koty w transporcie przeważnie bardzo się denerwują i po dojechaniu na miejsce nie chcą same wyjść z transportera. Z tego powodu warto wybrać taki, który otwiera się nie tylko dzięki drzwiczkom, ale także od góry, np. poprzez zdjęcie górnej części.

 

Transportery dla kota w dobrych cenach

Podejmując decyzję, jaki transporter dla kota wybrać, zwykle zwracamy uwagę nie tylko na rozmiar i to, z czego jest zrobiony, ale również na cenę. Nie możemy nadmiernie oszczędzać na zakupie takich produktów, bo to od nich zależy bezpieczeństwo zwierząt w podróży. Modele materiałowe, w formie torby czy plecaka, kosztują średnio od 50 zł do 200 zł. Podobną kwotę wydamy na zakup plastikowego transportera, choć istotne znaczenie ma marka i rozmiar.

 

 

FAQ

 

P1: Jak przygotować transporter dla kota?

Aby kot miał zapewnioną wygodę w czasie podróży w transporterze, do środka powinniśmy włożyć jego ulubiony koc, ewentualnie miękką poduszkę. Doświadczeni hodowcy radzą, aby wnętrze wyścielić na kilka dni przed wyjazdem i ustawić otwarty transporter na podłodze, wtedy zwierzę będzie mogło zostawić swoje zapachy. Co ważne, do środka nie powinniśmy wkładać miseczek z jedzeniem i wodą, bo istnieje ryzyko zabrudzenia lub zamoczenia koca, a wtedy kot zacznie odczuwać dyskomfort. Jeśli mamy pożyczony transporter, należy go dokładnie umyć przed włożeniem do niego swojego pupila. Wówczas nie będzie się on stresować z powodu zapachu innego mruczka.

P2: Jak ocieplić transporter dla kota?

Podróżując z kotem zimą, należy zabezpieczyć go przed odczuwaniem mrozu. Co prawda możemy kupić swojemu pupilowi specjalne ubranko, ale nie każdy mruczek będzie czuł się w nim dobrze. Lepszym rozwiązaniem jest solidne ocieplenie transportera, co nie jest trudne. Służą do tego specjalne ocieplacze, uszyte z bawełny i poliestru. Zapewniają one bardzo dobrą izolację od chłodu i wilgoci, dlatego podróżujące zwierzę nie powinno zmarznąć. Możemy też okryć transporter kocem, wycinając otwór na rączkę. Niemniej jednak może on okazać się nieco mniej szczelny niż ocieplacz.

 

P3: Jak zrobić transporter dla kota?

Jeśli mamy dużo wolnego czasu i motywacji, możemy samodzielnie zrobić wygodny transporter dla swojego pupila. W tym celu można wykorzystać gruby karton, plastikowy pojemnik o odpowiednich wymiarach, a nawet wiklinowy koszyk. Najważniejsze jest to, aby kot miał wewnątrz dużo miejsca i czuł się swobodnie. Konieczne jest wywiercenie otworów, przez które będzie przepływać powietrze, zrobienie drzwiczek oraz zamocowanie uchwytu. Jeśli chcemy, do podstawy możemy dodatkowo przymocować kółka, aby nie nosić transportera w dłoni. Jednak pamiętajmy, że nie zawsze przewożony w taki sposób kot ma zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Specjaliści radzą, aby używać sprawdzonych transporterów ze sklepu, wtedy nie będziemy musieli martwić się o swojego pupila.

 

P4: Jak złożyć transporter dla kota?

Składanie transportera dla kota nie jest zbyt skomplikowaną czynnością, zajmie nam to jedynie kilka minut. Przeważnie tego typu produkty są zbudowane z dwóch części, które należy odpowiednio do siebie dopasować i złączyć za pomocą specjalnych zatrzasków. Następnie wystarczy w górnej części zamontować rączkę do przenoszenia, a z przodu drzwiczki. Najważniejsze jest to, aby solidnie połączyć ze sobą elementy. Jeżeli zrobimy to niestarannie, transporter może otworzyć się podczas przenoszenia kota. To stwarza ryzyko, że zestresowane zwierzę ucieknie. Przed złożeniem transportera warto zapoznać się z dołączoną do niego instrukcją, aby pozbyć się wątpliwości, jak to zrobić.

P5: Ile waży transporter dla kota?

To, ile waży transporter dla kota, zależy od rozmiaru i materiału wykonania. Modele w formie torby, które są uszyte z miękkich tkanin, przeważnie nie są ciężkie, a ich waga wynosi maksymalnie kilkaset gramów. Z kolei transportery plastikowe ważą ok. 1 kg, a czasami nieco więcej. Szukając odpowiedniego produktu, umożliwiającego wygodne przenoszenie kota, pamiętajmy, że są one dostępne w trzech rozmiarach. Transportery oznaczone cyfrą 1 są przeznaczone dla zwierząt o wadze do 6 kg, a cyfrą 2 o wadze 12 – 15 kg. Z kolei modele oznaczone cyfrą 3 są przystosowane do długich podróży. Te bardzo duże transportery, bez umieszczonego w środku kota ważą nawet ponad 2 kg.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowana obroża dla kotów ma regulowaną długość, dlatego też możliwe jest jej łatwe dopasowanie do obwodu szyi naszego zwierzaka. To daje pewność, że produkt nie będzie się zsuwał i tym samym się nie zgubi. Obroża zawiera olejki ziołowe, więc jest bezpieczna w stosowaniu. Można ją zakładać już u trzymiesięcznych kotków.

 

Najważniejsze wady:

W pojedynczych recenzjach możemy przeczytać, że gumka przy zapięciu po jakimś czasie zaczyna się pruć. Może to świadczyć o nie najlepszej jakości użytych w procesie produkcji materiałów. Warto jednak pamiętać, że cena obroży Pchełka jest niska.

 

Werdykt: 9.4/10

Dla sporej grupy konsumentów jest to najlepsza obroża dla kota w tym przedziale cenowym. Większość publikowanych opinii na temat produktu jest pozytywna. Obroża działa na pchły do 3 miesięcy od momentu rozpakowania. Produkt ma przyjemny, niezbyt intensywny zapach. Obroża skutecznie odstrasza pchły i kleszcze. Przeprowadzony test obroży Pchełka potwierdza, że dobrze radzi sobie ona z pasożytami.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wykonanie

Do wykonania obroży wykorzystano taśmę polipropylenową. Naniesiono na nią dodatkowo warstwę elastycznego polimeru. W efekcie produkt jest giętki, dostosowuje się do skóry zwierzęcia i nie powoduje bolesnych otarć. Warto wspomnieć o tym, że obroża jest wodoodporna, więc nawet jeśli nasz pupil będzie przebywał na zewnątrz, kiedy pogoda za oknem nie będzie najlepsza, nie musimy się obawiać o to, że produkt przestanie należycie działać. Z obroży są uwalniane olejki eteryczne. Mają one przyjemny, niezbyt intensywny zapach. Model ma tęczowy kolor, dlatego wyróżnia się wyglądem spośród innych dostępnych na rynku produktów. Produkt jest zapakowany w solidne, tekturowe pudełko. Opakowanie jest szczelne, co pozwala mieć pewność, że model przed otwarciem nie straci swoich właściwości.

Skuteczność działania

Obroża Pchełka jest przeznaczona dla kotów celem ich zabezpieczenia przed pchłami i kleszczami. Jest ona odpowiednia dla zwierzaków od 3. miesiąca życia. Zapach, który unosi się z obroży nie jest lubiany przez owady, co daje pewność, że nie będą one przeszkadzały naszemu kotu. Niemniej jednak nie jest on zbyt intensywny, więc nie przeszkadza kotom ani ich właścicielom. Olejki eteryczne działają, jak powinny, więc wiele osób wybiera obrożę Pchełka. Opinie w Internecie dowodzą, że mimo niskiej ceny, skuteczność produktu jest bardzo dobra.

 

Długość

Długość prezentowanej obroży wynosi 30 cm. Ważne jest jednak to, że taśma jest regulowana, co oznacza, że można bez problemu dopasować ją do swojego pupila. Odpowiednie wyregulowanie długości obroży nie jest trudne, służy do tego klamerka i spinka. Obydwa ze wspomnianych elementów są wytrzymałe. Można być pewnym, że dobrze założona obroża nie będzie zsuwała się z szyi naszego pupila. To szczególnie ważne, jeśli mamy kota wychodzącego i chcemy zabezpieczyć się przed zgubieniem akcesorium.