Ranking 9 najlepszych obroży przeciw kleszczom w 2024

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Obroża przeciw kleszczom – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Czworonogi, które regularnie wychodzą na zewnątrz, należy odpowiednio chronić przed pasożytami, a w szczególności kleszczami. Możemy założyć pupilowi specjalną obrożę, która jest nasączona odpowiednimi substancjami. Który produkt wybrać? Właścicielom psów małych ras polecamy Obrożę Foresto dla Psa Poniżej 8 kg. Odstrasza ona kleszcze, a także pchły, wszy i wszoły. Ważne jest to, że obroża nie wydziela nieprzyjemnego zapachu i jest wodoodporna. Z kolei właściwą ochronę psom średnich ras zapewni Kiltix Obroża Przeciw Pchłom i Kleszczom dla średnich Psów 53cm. Substancje, którymi jest nasączony model, nie są wchłaniane przez skórę i nie powodują skutków ubocznych. Można go bez trudu dopasować do obwodu szyi zwierzęcia.

9 najlepszych obroży przeciw kleszczom. Opinie w 2024 roku

 

Zachęcamy, abyś zapoznał się też z kolejną częścią artykułu. To ranking obroży przeciw kleszczom, w którym opisujemy produkty chętnie kupowane przez właścicieli psów, jak również kotów.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Obroża działa skutecznie przez 7, a nawet 8 miesięcy. Zapewnia ona zwierzętom ochronę zarówno przed kleszczami (larwami oraz dorosłymi osobnikami), jak i pchłami, wszołami oraz wszami. Model jest wodoodporny i bezzapachowy.

Wady

Część kupujących twierdzi, że materiał, z którego został wykonany produkt, jest zbyt mało elastyczny. Przez to dopasowywanie go do obwodu szyi pupila może zająć nieco więcej czasu.

Podsumowanie

Produkt jest przeznaczony dla psów małych ras, ważących maksymalnie 8 kg. Substancjami czynnymi odpowiadającymi za ochronę przed pasożytami są flumetryna i imidaklopryd. Obroża ma szary kolor i ładnie się prezentuje.

Drugi wybór

Zalety

Model jest nasączony dwiema substancjami czynnymi, które uwalniają się w sposób ciągły i chronią przed pasożytami przez 6 miesięcy. Zakładanie go nie stanowi żadnego problemu, podobnie jak dopasowywanie do obwodu szyi psa.

Wady

Przed kąpielą najlepiej zdjąć obrożę, a potem ponownie ją założyć po wysuszeniu sierści pupila. Kontakt z wodą może spowodować, że obroża będzie działać mniej skutecznie.

Podsumowanie

Model ma długość równą 53 cm i jest odpowiedni dla czworonogów średnich ras. Substancje czynne, czyli flumetryna i propoksur, odstraszają kleszcze, a także pchły. Nie są one wchłaniane przez skórę, dlatego nie wpływają negatywnie na zdrowie czworonoga.

Rozważ też

Zalety

Obroża jest cienka i wykonana z miękkiego materiału, dlatego nie powinna przeszkadzać zwierzęciu czy wywoływać podrażnienia skóry. Nasączono ją olejkami ziołowymi, które odstraszają kleszcze oraz pchły. Model jest odporny na strzępienie.

Wady

Wydzielany zapach nie jest bardzo intensywny, ale według niektórych konsumentów drażniący. To bardzo przeszkadza osobom, które często śpią ze swoim pupilem.

Podsumowanie

To produkt dla kotów. Długość obroży można regulować w zakresie 20 - 30 cm, nie ma potrzeby jej przycinania. Wykonano ją z elastycznego polipropylenu w tęczowych kolorach. Szerokość modelu wynosi 1 cm, dlatego nie powinien przeszkadzać zwierzęciu.

 

Obroża przeciw kleszczom Foresto

 

1. Bayer Foresto Obroża dla Psa Poniżej 8 kg

 

Produkt Obroża Foresto dla Psa Poniżej 8 kg jest dostępny w szarym kolorze. To bezzapachowy model, które zapewnia ochronę zarówno przed kleszczami, jak i innymi pasożytami: pchłami, wszami i wszołami. Jego długość wynosi 38 cm i jest przeznaczony dla psów ważących do 8 kg.

Opisywana obroża na kleszcze zapewnia czworonogom ochronę przez 7 – 8 miesięcy. Ważne jest to, że działa ona skutecznie nie tylko przeciwko dorosłym osobnikom pasożytów, ale i larwom oraz nimfom. Jest wodoodporna, co oznacza, że przypadkowy kontakt z wilgocią, np. na spacerze, nie wpłynie negatywnie na efektywność jej działania.

Właściciele małych psów uważają, że obroża przeciw kleszczom marki Foresto to bardzo dobry wybór. Łatwo się ją zakłada, a w dodatku może zapewnić zwierzęciu ochronę przed pasożytami przez cały okres ich żerowania. Nie można nie wspomnieć o tym, że model nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, który mógłby przeszkadzać podczas zabawy czy spania z czworonogiem.

 

 

 

 

2. Bayer Foresto Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów powyżej 8kg

 

Naszą propozycją dla większych czworonogów jest Bayer Foresto Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów powyżej 8kg. To produkt o długości 70 cm, który można dobrze dopasować do obwodu szyi pupila. Ma on szary kolor i ładnie się prezentuje. Model jest bezzapachowy. Nasączono go dwiema substancjami czynnymi, czyli: imidakloprydem oraz flumetryną.

Model zapewnia skuteczne działanie przez 7, a nawet 8 miesięcy. Po 2 dniach po założeniu gwarantuje on zapobieganie inwazji pasożytów. Mimo że jest to obroża na kleszcze, to zwalcza również pchły. Często jest ona wykorzystywana pomocniczo w leczeniu APZS, czyli alergicznego pchlego zapalenia skóry.

Czy warto zdecydować się na zakup produktu? Konsumenci uważają, że tak. Za sprawą obroży możemy zapewnić swojemu psu ochronę przed kleszczami oraz chorobami, jakie przenoszą, a więc przed erlichiozą oraz babeszjozą.

 

 

 

 

Obroża na kleszcze dla psa

 

3. Kiltix Obroża Przeciw Pchłom i Kleszczom dla średnich Psów 53cm

 

Kiltix Obroża Przeciw Pchłom i Kleszczom dla średnich Psów 53cm jest dostępna w rozmiarze M. Za odstraszanie kleszczy i pcheł odpowiadają dwie substancje czynne: propoksur i flumetryna. Uwalniają się one na skórę czworonoga w sposób ciągły i w ten sposób zapobiegają inwazji pasożytów.

Prezentowana obroża na kleszcze dla psa chroni go przez ok. 6 miesięcy (choć dużo zależy od długości oraz gęstości jego sierści). Jej działanie rozpoczyna się w ciągu pierwszej doby od założenia. Długość modelu wynosi 53 cm, jest przeznaczony dla czworonogów średniej wielkości ras.

Kupujący docenili model za możliwość łatwej regulacji i dopasowania do obwodu szyi psa. Istotną informacją jest to, że substancje czynne nie są wchłaniane przez skórę, a tym samym nie mają negatywnego wpływu na zdrowie czworonoga. Potwierdził to też specjalny test obroży przeciw kleszczom.

 

 

 

 

4. Beaphar Zapachowa Obroża Ochronna dla Dużych i średnich Ras

 

Beaphar Zapachowa Obroża Ochronna dla Dużych i średnich Ras to model w rozmiarze M, jego długość całkowita wynosi 65 cm. Jest on odpowiedni dla szczeniąt, a także dorosłych psów średnich oraz dużych ras. Ciekawe jest to, że obroża nie tylko odstrasza pasożyty, ale też może ograniczyć świąd skóry i łagodzić podrażnienia.

Obroża jest nasączona naturalnymi olejkami eterycznymi (m.in. lawendowym i linalolem), w efekcie czego pozostawia na sierści zwierzęcia ziołowy, świeży zapach. Jest ona wodoodporna, dlatego kontakt z wodą nie wpływa negatywnie na skuteczność działania.

Właściciele psów przekonują, że to dobra obroża przeciw kleszczom. Odstrasza ona również komary, meszki i pchły. To model zapewniający ochronę przez ok. 4 miesiące. Wydzielany przez niego zapach nie jest zbyt intensywny, dlatego nie powinien drażnić domowników.

 

 

 

 

Obroża przeciw kleszczom dla kota

 

5. Pchełka Obroża Insektobójcza dla Kota Przeciw Pchłom i Kleszczom 20-30cm

 

Należy pamiętać, że na choroby przenoszone przez kleszcze narażone są nie tylko psy, ale i koty. Właścicielom mruczków polecamy Pchełka Obroża Insektobójcza dla Kota Przeciw Pchłom i Kleszczom 20-30cm. Model jest zrobiony z miękkiego materiału, który nie podrażnia skóry zwierzęcia, a jednocześnie jest odporny na strzępienie.

Długość modelu wynosi 30 cm, można go łatwo dopasować do obwodu szyi pupila. Jego szerokość jest równa 1 cm. Ta obroża przeciw kleszczom dla kota odstrasza także pchły, a okres działania od momentu wyjęcia z opakowania wynosi ok. 3 miesiące. Jest ona nasączona naturalnymi olejkami ziołowymi.

Konsumenci w swoich opiniach często podkreślają, że obroża jest odpowiednio elastyczna i nie przeszkadza kotom podczas zabawy czy snu. Tęczowa kolorystyka sprawia, że model ładnie się prezentuje. Jego dodatkowym atutem jest to, że nie przyczynia się do podrażnienia skóry.

 

 

 

 

6. Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kota BIO PESS 35cm

 

Właścicieli kotów może zainteresować produkt BIO Obroża dla kota PESS 35cm. To dobra i tania obroża przeciw kleszczom, która jest nasączona naturalnymi olejkami eterycznymi: cedrowym oraz geraniowym. To substancje działające antyseptycznie, łagodząco i pielęgnacyjnie, w efekcie czego sierść czworonoga może stać się bardziej błyszcząca.

Obroża pozostawia świeży zapach, który skutecznie odstrasza kleszcze, komary, wszy oraz pchły. Jej całkowita długość wynosi 35 cm, możemy ją wyregulować tak, aby była dobrze dopasowana do obwodu szyi kota (nadmiar materiału należy przyciąć). Model zapewnia ochronę przez 1 – 2 miesiące, kontakt z wodą nie wpływa negatywnie na jego skuteczność.

Przedstawiona obroża jest traktowana jako dobra alternatywa dla innych środków odstraszających kleszcze, takich jak np. kropelki. Osobom mającym koty podoba się to, że produkt jest cienki i nie przeszkadza ich pupilom.

 

 

 

 

Obroża przeciw kleszczom Bayer

 

7. Bayer Kiltix Obroża Przeciw Pasożytom dla Dużych Psów 70Cm

 

Model Bayer Kiltix Obroża Przeciw Pasożytom dla Dużych Psów 70Cm jest nasączony dwiema substancjami czynnymi, odstraszającymi zarówno kleszcze, jak i pchły. Są to: propoksur i flumetryna. Uwalniają się one w sposób ciągły, a zwierzę jest chronione przed pasożytami przez 6 miesięcy.

Prezentowany model jest dostępny w rozmiarze L, jego długość wynosi 70 cm. To odpowiednia obroża dla psów dużych ras. Jej założenie nie zajmuje dużo czasu, to samo dotyczy wyregulowania. Substancje czynne nie są wchłaniane przez skórę, dlatego możemy bez obaw zastosować model do ochrony swojego pupila przed babeszjozą i innymi chorobami przenoszonymi przez kleszcze.

Obroża przeciw kleszczom marki Bayer zebrała wiele pozytywnych recenzji. Kupujący często wspominają w nich o tym, że model nie wywołuje skutków ubocznych, takich jak nadmierne swędzenie skóry czy podrażnienie. Istotne jest dla nich także to, że nie wydziela drażniącego zapachu.

 

 

 

 

Obroża przeciw kleszczom Kiltix

 

8. Bayer Kiltix Obroża Przeciw Pasożytom Dla Małych Psów 38Cm

 

Polecanym produktem dla psów mniejszych ras jest Bayer Kiltix Obroża Przeciw Pasożytom Dla Małych Psów 38Cm. To model o długości równej 38 cm, który w razie potrzeby można przyciąć. Jest on przeznaczony dla czworonogów ważących maksymalnie 10 kg. Obroża przeciw kleszczom Kiltix jest nasączona propoksurem oraz flumetryną.

Maksymalny okres ochrony przed pasożytami po założeniu modelu wynosi 6 miesięcy. W tym czasie psy mogą bez przeszkód wychodzić na zewnątrz, substancje czynne skutecznie odstraszają kleszcze, a także pchły.

Osoby, które kupiły obrożę, przekonują, że to jeden z bardziej skutecznych produktów tego typu dostępnych na rynku. Ich zdaniem zapewnia znacznie lepszą ochronę przed pasożytami niż krople i podobne środki, które trzeba aplikować regularnie co kilka tygodni.

 

 

 

 

Obroża przeciw pchłom i kleszczom

 

9. Sabunol Plus Obroża Przeciw Pchłom I Kleszczom 75cm

 

Sabunol Obroża Plus Przeciw Pchłom 75cm to nasza propozycja dla osób, których celem poszukiwań jest obroża przeciw pchłom i kleszczom. Jest ona przeznaczona dla psów i zapewnia skuteczną ochronę przed pasożytami przez 5 miesięcy. Co ważne, zaczyna działać już po 5 godzinach od założenia.

Obroża na pchły i kleszcze jest nasączona permetryną, imidachloprydem oraz geraniolem. Taka kompozycja substancji aktywnych gwarantuje skuteczność, a jednocześnie bezpieczeństwo stosowania. Produkt nie podrażnia skóry zwierząt i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Poddane analizie opinie o obrożach przeciw kleszczom Sabunol pokazały, że są to efektywnie działające produkty. Podobnie jest w przypadku prezentowanego modelu. Właściciele psów, którzy go kupili, potwierdzają, że dzięki niemu mogą wyjść na spacer do parku, na łąkę czy do lasu, bez obaw, że później znajdą u swojego pupila kleszcze.

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką obrożę przeciw kleszczom kupić?

 

Uważa się, że obroża przeciw kleszczom to bardzo skuteczny i jednocześnie wygodniejszy sposób ochrony zwierząt przed pasożytami niż inne środki, jak np. spray czy kropelki. Jednak trzeba wiedzieć, jakie kwestie odgrywają najważniejszą rolę przy wyborze produktu. Przydatne wskazówki na ten temat umieściliśmy w poradniku. Sprawdź, jaką obrożę przeciw kleszczom wybrać dla swojego pupila.

Długość

Szukając odpowiedniej obroży dla zwierzęcia, trzeba przede wszystkim sprawdzić jej długość. Może to być 30, 50, a nawet ponad 70 cm. Na opakowaniu zwykle znajdują się informacje o tym, dla jak dużych zwierząt jest ona przeznaczona. Dotyczy to w szczególności psów, gdyż modele dla kotów są nieco bardziej uniwersalne. Nie należy się obawiać, że obroża okaże się zbyt długa. Można ją wyregulować i dopasować do obwodu szyi czworonoga, a nadmiar materiału zwykle przycina się za pomocą nożyczek. Trzeba mieć na uwadze, że tylko prawidłowo założona obroża będzie skutecznie chronić zwierzę przed pasożytami. Jeśli będzie ona zbyt luźne, substancje aktywne, którymi jest nasączona, nie będą prawidłowo rozprowadzane po sierści.

 

Substancje aktywne 

Każda obroża odstraszająca kleszcze jest nasączona substancjami aktywnymi. Od ich rodzaju zależy to, czy nadaje się dla psów i kotów, czy tylko dla psów. Do najczęściej stosowanych substancji przeciw kleszczom zalicza się:

* imidaklopryd,

* flumetryna,

* propoksur.

Zwykle obroże są nasączone dwiema substancjami czynnymi, choć zdarza się też połączenie trzech. Jeśli u naszego pupila stwierdzono nadwrażliwość na wymienione składniki, możemy zdecydować się na produkt z olejkami eterycznymi, np. geraniowym i cedrowym. Właściciele kotów muszą dodatkowo pamiętać, żeby unikać produktów, w składzie których znajduje się propoksur, gdyż jest dla nich szkodliwy.

Zależnie od doboru substancji aktywnych, obroża może odstraszać nie tylko kleszcze, ale też inne pasożyty. Mogą to być pchły, jak również komary, wszy czy wszoły. Większość z nich może przenosić groźne choroby: babeszjozę, alergiczne pchle zapalenie skóry czy erlichiozę.

 

Okres ochrony

Próbując się dowiedzieć, jaka jest najlepsza obroża przeciw kleszczom, wiele osób sprawdza, ile wynosi okres ochrony przed pasożytami. Należy mieć na uwadze, że zaczynają one być aktywne już wczesną wiosną. Zwierzę powinno być zabezpieczone przed kleszczami do późnej jesieni. Przeważnie okres ochrony w przypadku obroży renomowanych marek to 6, a nawet 8 miesięcy. Dla modeli nasączonych olejkami eterycznymi są to 2 – 3 miesiące, co oznacza, że trzeba pamiętać o ich systematycznej wymianie. Na to, jak długo produkt będzie zapewniał ochronę zwierząt przed kleszczami, duży wpływ ma też długość oraz gęstość sierści. Co więcej, jeśli obroża nie jest wodoodporna i nie zdejmiemy jej przed kąpielą pupila, będzie działać krócej, niż podaje producent.

Zanim założymy obrożę swojemu pupilowi, powinniśmy dokładnie zapoznać się z dołączoną do niej ulotką. Z pewnością znajduje się w niej informacja o tym, po jakim czasie od założenia obroża zapewnia pełną ochronę przed pasożytami. Zazwyczaj jest to kilka godzin, ale czasami nawet jeden lub dwa dni.

 

Komfort noszenia

Obroża powinna być wykonana z miękkiego i elastycznego materiału, aby zwierzę nie odczuwało dyskomfortu po jej założeniu. Nie może ona podrażniać skóry ani przeszkadzać w czasie snu, zabawy czy spaceru. Istotne jest też to, czy wydziela intensywny zapach. Może on przeszkadzać nie tylko samemu czworonogowi, ale także domownikom. Jeśli pies czy kot śpi razem z nami w łóżku, należy poszukać produktu bezzapachowego. Najlepsza obroża przeciw kleszczom jest wygodna w noszeniu i w niczym nie przeszkadza czworonogom.

Design

Design obroży nie jest najważniejszy, ale wielu właścicieli psów i kotów szuka ładnie wyglądających produktów. Producenci zdają sobie z tego sprawę, dlatego oferują modele w różnych kolorach, np. szarym, cielistym, czarnym itp. Jednak pamiętajmy, że bardziej istotne powinno być dla nas to, czy obroża okaże się dostatecznie skuteczna w zwalczaniu kleszczy.

 

Obroże przeciw kleszczom w dobrych cenach

Aby zapewnić swoim zwierzętom maksymalny poziom bezpieczeństwa, przy zakupie obroży przeciw kleszczom nie powinniśmy się kierować ceną. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że tego typu produkty nie są zbyt drogie. Modele dla mniejszych psów i kotów nierzadko kosztują mniej niż 30 zł, ale w większości są nasączone olejkami eterycznymi, które zapewniają krótszy okres ochrony. Cena za obroże dostępne w ofercie bardziej znanych marek wynosi ok. 100 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa obroża przeciw kleszczom?

Uważa się, że obroża przeciw kleszczom zapewnia zwierzętom bardzo skuteczną ochronę przed tymi pasożytami, a tym samym przed rozwojem niebezpiecznych chorób. Jednak w jaki sposób działa tego typu produkt? Jest on nasączony substancją czynną. Wydostaje się ona na skórę zwierzęcia poprzez mikroskopijne pory. Istotne jest to, aby obroża ściśle przylegała do ciała czworonoga, bo tylko wtedy mamy pewność jej prawidłowego działania. Warto podkreślić, że proces rozprowadzania i wchłaniania substancji odstraszającej kleszcze jest stopniowy. To sprawia, że pies czy kot jest chroniony przed pasożytami przez kilka miesięcy.

P2: Co lepsze – obroża czy krople na kleszcze?

Właściciele zwierząt, którzy chcą zapewnić im skuteczną ochronę przed kleszczami, często zastanawiają się, czy obroża jest lepszym wyborem niż krople. W tej kwestii sporo zależy m.in. od tego, czy w domu są małe dzieci. Jeśli tak, powinniśmy zapewnić im maksymalny poziom bezpieczeństwa i zdecydować się na zakup kropelek przeciw kleszczom. Jeśli założymy pupilowi obrożę, maluchy mogą jej dotknąć, a później włożyć rączki do buzi. Takie produkty początkowo wydzielają charakterystyczny zapach, który może być drażniący, zwłaszcza jeśli śpimy ze swoim pupilem. Wówczas także trzeba poszukać innej formy ochrony przed pasożytami. Niemniej jednak obroża działa dłużej niż krople i podobne preparaty, które trzeba aplikować średnio co kilka tygodni.

 

P3: Do kiedy obroża na kleszcze?

Obrożę przeciw kleszczom należy założyć zwierzęciu na wiosnę. Pasożyty zaczynają być aktywne w momencie, gdy temperatura powietrza podnosi się do ok. 7 st. C. Pierwszy okres ich zwiększonej aktywności zaczyna się po ustąpieniu mrozów, a kończy w czerwcu. Następny rozpoczyna się w sierpniu i trwa zwykle do października. Przez całą wiosnę, lato i jesień pupil powinien nosić obrożę przeciw kleszczom. O jej zdjęciu można pomyśleć na przełomie listopada i grudnia. Zwykle na opakowaniu znajdziemy informację o tym, jak długo substancja aktywna, którą nasączona jest obroża, zapewnia ochronę przed pasożytami. Może się zdarzyć, że w trakcie sezonu żerowania kleszczy konieczna będzie wymiana obroży na nową.

 

P4: Ile kosztuje obroża na kleszcze?

Najtańsze obroże na kleszcze kosztują średnio 10 – 20 zł, zwłaszcza te przeznaczone dla kotów oraz psów mniejszych ras. Jednak nie zawsze są one wystarczająco skuteczne, a okres ochrony przed pasożytami jest stosunkowo krótki. Za produkt renomowanej marki, odstraszający kleszcze nawet przez 8 miesięcy, trzeba zapłacić ok. 100 zł. Początkowo kwota może wydawać się nieco wygórowana, ale warto wziąć pod uwagę to, że taka obroża działa skutecznie przez cały okres żerowania pasożytów. Zwykle jest to mniejszy wydatek niż kilkukrotne stosowanie kropel, które trzeba regularnie aplikować co kilka tygodni.

P5: Obroża przeciw kleszczom – jak założyć?

Żeby obroża przeciw kleszczom skutecznie działała, należy właściwie ją założyć. Przed wyjęciem jej z folii warto zapoznać się z dołączoną do niej ulotką, która powinna rozwiać wszystkie wątpliwości. Dopiero potem możemy rozpakować produkt i rozwinąć go, odczepiając plastikowe elementy. Kolejny krok to założenie obroży na szyi zwierzęcia i dopasowanie do jej obwodu. Nie może być ona za luźna, bo wtedy substancja aktywna nie będzie rozprowadzana na ciele czworonoga. Jak rozpoznać, czy poprawie założyliśmy obrożę? Jeśli między skórą a nią mieszczą się dwa palce, to oznacza, że jest odpowiednio wyregulowana. W przypadku kota możemy dodatkowo sprawdzić, czy można przecisnąć obrożę przez głowę pupila. Jeśli tak, trzeba delikatnie zmniejszyć jej obwód.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ