Ranking 6 najlepszych siatek na balkon w 2024

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Siatka na balkon – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Kiedy mieszkamy w bloku i mamy zwierzaka, musimy zadbać o jego bezpieczeństwo. Koty bardzo lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, z tego względu bardzo dużo czasu spędzają na balkonach. W takim przypadku warto zamontować specjalną siatkę, która będzie zapobiegała przed upadkiem zwierzaka ze znacznej wysokości. Siatka na balkon, dla kota, na ptaki oraz gołębie to produkt w kolorze piaskowym. Jest ona mało widoczna i nie zaciemnia pomieszczenia ani balkonu. Materiał, z którego ją wykonano, jest odporny na różne warunki atmosferyczne. Zabezpieczony jest on przed szkodliwym działaniem promieni UV. Konsumenci chętnie wybierają także zestaw siatka na balkon dla kota 6 x 3 przystosowaną do montażu bez wiercenia. W jego skład wchodzi 80 sztuk solidnych zaczepów ułatwiających montaż. Siatka dostępna jest w mało widocznym, piaskowym kolorze.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt bardzo dobrze zabezpiecza balkon oraz okna przed upadkiem kota, oraz grasowaniem ptaków i gołębi. Jest mało widoczny gołym okiem. Nie zaciemnia pomieszczeń. Cięty jest na dowolny wymiar, dlatego nie musimy się obawiać, że zakupiona przez nas siatka okaże się niewystarczająca do dokładnego pokrycia przestrzeni naszego balkonu.

Wady

Wielkość oczek siatki jest na tyle duża, że bez większego problemu przelatują przez nie zabawki naszego pupila.

Podsumowanie

Siatka w sprzedaży dostępna jest w kolorze piaskowym. Wykonano ją z polietylenowego sznurka, odpornego na rozerwanie. Wymiar jednego oczka wynosi 5 cm x 5 cm.

Drugi wybór

Zalety

Zestaw przeznaczony jest do samodzielnego montażu. Przy jego pomocy możemy dokładnie zabezpieczyć balkon, okna, a także inne przestrzenie przed upadkiem lub ucieczką naszego kota. W skład zestawu montażowego wchodzą wszystkie niezbędne akcesoria umożliwiające prawidłowe zamontowanie siatki. Produkt jest bardzo lekki. 1 m kwadratowy waży zaledwie 21 g.

Wady

Dla nielicznej części użytkowników montaż siatki jest nieco skomplikowany. Konsumenci mają problem z odpowiednim zastosowaniem oraz zamontowaniem zaczepów.

Podsumowanie

Wymiary siatki wynoszą 6 m x 3 m, a wielkość pojedynczego oczka - 5 cm x 5 cm. Produkt w sprzedaży dostępny jest w kolorze piaskowym. Materiał użyty do jego wykonania jest bardzo wytrzymały.

Rozważ też

Zalety

Montaż siatki jest bardzo łatwy. Każdy konsument, bez większego problemu powinien sobie poradzić z tym zadaniem. Wchodzące w skład zestawu zaczepy można z łatwością przyczepić do barierek, betonu, blachy, aluminium oraz szkła. Produkt wykonany jest z poliwęglanu. Materiał ten cechuje się lekkością oraz dużym stopniem wytrzymałości.

Wady

Część użytkowników uważa, że w momencie zabrudzenia siatki powstaje problem z jej dokładnym wyczyszczeniem. Proces ten jest często pracochłonny.

Podsumowanie

 

 

6 najlepszych siatek na balkon. Opinie w 2024 roku 

 

Zastanawiasz się, czym zabezpieczyć balkon, aby Twój kotek z niego nie wypadł? Powinieneś zaopatrzyć się w specjalną osłonę, która będzie zapobiegała przed ewentualnym upadkiem Twojego pupila. Ranking siatek na balkon jest miejscem, w którym znajdują się najchętniej wybierane przez właścicieli zwierząt sieci, które zapewniają pełne bezpieczeństwo kotom, zapobiegając także przed wpadaniem na balkon gołębi i innych ptaków.

 

Siatka na balkon dla kota

 

1. Siatka na Balkon Okno dla Kota, Ptaki, Gołębie 

 

Zastanawiasz się, czy siatka na balkon dla kota jest Ci potrzebna? Jeżeli mieszkasz na wysokim piętrze i chcesz zapewnić swojemu pupilowi pełne bezpieczeństwo, odpowiedź brzmi tak. Produkt ten w sprzedaży dostępny jest w kolorze piaskowym. Jest mało widoczny gołym okiem i nie zaciemnia pomieszczeń.

Siatka dla kota bardzo dobrze zabezpiecza nasz balkon przed upadkiem pupila. Jest ona cięta na dowolny wymiar, dlatego nie powinieneś się obawiać, że zakupiony produkt swoim wymiarem nie obejmie wyznaczonego przez Ciebie obszaru. Wymiar jednego oczka siatki wynosi 5 cm x 5 cm.

Duża część konsumentów jest bardzo zadowolona z zakupu prezentowanej siatki. Wielu z nich zapobiegło wielu niebezpiecznym sytuacjom z udziałem ich pupila, kiedy kot mógł wypaść z balkonu, lub zostać zaatakowany przez dzikie ptaki. Wiele osób jest zadowolonych z neutralnego koloru produktu. Jest on mało widoczny gołym okiem i nie zaciemnia pomieszczeń.

 

 

 

 

Siatka na balkon dla kota bez wiercenia

 

2. Zestaw Siatka na Balkon dla Kota 6×3 bez Wiercenia 

 

Siatka na balkon dla kota bez wiercenia to produkt, który możesz zamontować, nie wykonując większych szkód w ścianach swojego balkonu. W skład zestawu wchodzi 80 sztuk solidnych zaczepów, które bardzo mocno oraz stabilnie utrzymują siatkę, zapewniając bezpieczeństwo naszego pupila.

Siatka w sprzedaży dostępna jest w kolorze piaskowym. Jej wymiary wynoszą: 6 m x 3 m. Wielkość pojedynczego oczka to 5 cm x 5 cm. Siatka jest mało widoczna. Zawdzięczamy to jasnemu, ale mimo to niebrudzącemu się piaskowemu kolorowi. Siatka jest bardzo dyskretna, dlatego nie musimy się obawiać, że produkt w jakimś stopniu może oszpecić nasz balkon.

Opinie o siatkach na balkon są pozytywne. Podobnie jest w przypadku prezentowanego modelu. Konsumenci chętnie decydują się na zakup tego produktu, bo dzięki niemu mogą być pewni, że ich kotkowi podczas leżakowania na balkonie nie grozi większe niebezpieczeństwo. Uważają oni, że jest to dobra i tania siatka na balkon.

 

 

 

 

Siatka na balkon przeciw gołębiom

 

3. Zestaw Siatka na Balkon dla Kota, Ptaki, Gołębie 2×3 

 

Siatka na balkon przeciw gołębiom w sprzedaży dostępna jest w kolorze białym, czarnym oraz beżowym. Jej wymiary wynoszą 2 m x 3 m. Wielkość pojedynczego oczka to 5 mm x 5 mm. Produkt zabezpiecza nie tylko przed wpadaniem ptaków, ale także chroni naszego pupila, np. kotka, przed upadkiem z balkonu.

Test siatek na balkon wykazał, że dzięki zastosowaniu materiału o nazwie poliwęglan produkt ten jest bardzo lekki oraz wytrzymały. Przeznaczony jest do stosowania na zewnątrz. Jest on odporny na promienie UV oraz działanie bardzo niekorzystnych warunków pogodowych. 

Użytkownicy są bardzo zadowoleni z zakupu prezentowanego produktu. Według nich bardzo dobrze sprawdza się on na balkonach. W pełni zabezpiecza naszego pupila przed upadkiem oraz atakiem dzikich ptaków. Ponadto siatka wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością. Jest łatwa oraz bardzo szybka w montażu. Nie wymaga stosowania specjalistycznych narzędzi.

 

 

 

 

Siatka zabezpieczająca na balkon

 

4. Trixie Siatka na Okno Przezroczysta 4 x 3 m 44323

 

Siatka zabezpieczająca na balkon Trixie jest wodoodporna. Wyróżnia się bardzo wysokim stopniem wytrzymałości przy różnych warunkach klimatycznych. Bardzo dobrze sprawdza się do zabezpieczania powierzchni okien, balkonów oraz tarasów, przed upadkiem lub ucieczką naszego pupila.

Wymiary oczek siatki wynoszą 3 cm x 3 cm. Jest to stosunkowo niewielki rozmiar. Jest on dostosowany także do zwierząt niewielkich ras, a także małych kotków. Średnica sznurka, z którego wykonano siatkę, wynosi 0,2 mm. Dzięki temu siatka jest mało widoczna, nie zaciemnia pomieszczeń i nie ogranicza możliwości spoglądania przez okno.

Konsumenci uważają, że to dobra siatka na balkon. Produkt ten jest łatwy w montażu. W każdym zestawie znajdują się haczyki, śrubki oraz linka ściągająca, przy pomocy której mamy możliwość zamontowania siatki do ściany budynku. Po prawidłowym zamontowaniu produktu nie musimy się obawiać, że siatka szybko ulegnie zniszczeniu.

 

 

 

 

Siatka na balkon przeciw ptakom

 

5. Siatka dla Kota na Balkon, Ptaki, Gołębie 6×3 + Kołki 

 

Siatka na balkon przeciw ptakom dobrze sprawdza się w sytuacjach, kiedy nasz kot lubi wylegiwać się na balkonie, oknie i innych miejscach, w których narażony jest na atak dzikich zwierząt. Produkt jest bardzo trwały oraz wytrzymały. Jest mało widoczny i nie zaciemnia pomieszczeń mieszkalnych.

Siatka na balkon na ptaki jest bardzo łatwa w montażu. W dołączonej do zestawu instrukcji obsługi producent zaproponował sprawdzony, w pełni bezpieczny oraz bardzo trwały sposób montażu tego produktu. Decydując się na zakup zestawu, bez problemu osłonisz siatką balkon typu loggia, okna, a także balkony narożne. W skład zestawu wchodzą wszystkie niezbędne akcesoria, które przydadzą Ci się do zamontowania siatki.

Produkt dostępny jest w jasnym piaskowym kolorze. Konsumenci chętnie decydują się na jego zakup, ponieważ odpowiednio spełnia swoją funkcję, zapewniając pełne bezpieczeństwo naszemu pupilowi, a dodatkowo nie zaciemnia pomieszczeń. Sznurek użyty do jego wykonania jest bardzo solidny i rzadko ulega zerwaniu.

 

 

 

 

Siatka na balkon na gołębie

 

6. Zestaw Siatka na Balkon bez Wiercenia Gołębie 5×3 

 

Potrzebna Ci jest siatka na balkon na gołębie? Jeżeli tak to znaleźliśmy dla Ciebie odpowiedni produkt. Prezentowany przez nas zestaw przeznaczony jest do samodzielnego montażu siatki o rozmiarze 5 m x 3 m. Proces ten nie jest skomplikowany. Każdy konsument powinien sobie z nim poradzić.

W skład zestawu wchodzą: Siatka polietylenowa w kolorze beżowym, 80 sztuk zaczepów mocujących oraz 1 sztuka kleju silikonowego w tubie o pojemności 80 ml. Wielkość oczka siatki wynosi 5 cm x 5 cm. Taki wymiar zapewnia pełne bezpieczeństwo naszemu kotkowi przed upadkiem oraz atakiem dzikich ptaków.

Siatka na balkon z montażem wykonana została z bardzo wytrzymałego materiału, który przeznaczony jest do stosowania na zewnątrz. Jest on odporny na działanie promieni UV oraz inne, niekorzystne warunki atmosferyczne. Wszystkie te cechy powodują, że konsumenci chętnie wybierają właśnie ten produkt, ciesząc się pełnym bezpieczeństwem swojego pupila.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką siatkę na balkon kupić?

 

Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo swojemu pupilowi, powinieneś zaopatrzyć się w specjalną siatkę, która zabezpieczy okna, balkon oraz inne otwarte przestrzenie przed upadkiem, oraz nieprzewidzianą ucieczką kota. Z pewnością zastanawiasz się, jaka jest najlepsza siatka na balkon. Z tego względu zdecydowaliśmy się na sporządzenie poradnika, w którym przedstawiliśmy wszystkie informacje, na które powinieneś zwrócić swoją uwagę podczas zakupu produktu, który odpowiednio zabezpieczy Twój balkon.

Rodzaje siatek zabezpieczających

Nie wiesz jaką siatkę na balkon wybrać? Aktualnie na rynku jest kilka różnych modeli tego produktu. Różnią się one głównie materiałem wykonania. W zależności od własnych potrzeb wybierzemy osłonę, która najbardziej spełnia nasze wymagania. Siatki mogą być wykonane z:

♦ Monofilamentu – materiał przezroczysty. Siatka jest mało widoczna, jednak cechuje się niewielką odpornością na gryzienie i drapanie kota.

♦ Polipropylenu – są one odporne na panowanie niskich oraz wysokich temperatur. Jednak ich minusem jest to, że łatwo nasiąkają wodą, co jest szczególnie widoczne podczas deszczów. Z tego względu sprawdzają się dobrze głównie w suchych miejscach.

♦ Polietylenu – modele te są odporne na panowanie najtrudniejszych warunków pogodowych. Są lekkie i bardzo elastyczne. Węzły są bardzo mocne i nie ulegają rozerwaniu. Są jednak znacznie droższe od pozostałych siatek.

♦ Polietylenu z wplecionym drutem – są one dodatkowo wzmocnione. Odporne są na drapanie i gryzienie. Cechują się stabilnością. Koty mogą się po nich swobodnie wspinać. W przypadku, kiedy chcemy pokryć nią większą powierzchnię, musimy przygotować się na spory koszt.

♦ Metalu – są bardzo mocne i stabilne. Nie musimy się obawiać o to, że nasz pupil je niszczy. Nie są jednak elastyczne. Stwarzają duże problemy podczas montażu. Często ulegają procesowi erozji.

Monofilament jest zwykle wykorzystywany do wytwarzania siatek przeznaczonych do pakowania owoców i warzyw. Nie wyróżnia się dużą trwałością, jednak jest bardzo tani. Z kolei siatki wykonywane z metalu są bardzo ciężkie, a po wystawieniu na niekorzystne warunki atmosferyczne bardzo często ulegają zniszczeniu. 

 

Kolor

Najlepsza siatka na balkon to taka, która jest jak najmniej widoczna, ale jednocześnie bardzo wytrzymała. Na rynku produkty te najczęściej możemy spotkać w kolorze piaskowym lub oliwkowym. Nieco rzadziej zakupić możemy modele przezroczyste. Wykonywane są one z monofilamentu. Wybierając siatkę w innym kolorze, nie musimy się obawiać, że będzie bardzo widoczna. Zazwyczaj jest tak, że pomimo koloru siatki, jest ona mało widoczna i rzadko zwracamy na nią uwagę. Kupujący najchętniej wybierają modele wykonane z polietylenu lub te z wplecionym drutem. Są one bardzo wytrzymałe. Nasz kot nie powinien zniszczyć takiej siatki. W przypadku, kiedy jedno z oczek ulegnie zniszczeniu, nie musimy się obawiać, że pozostała część siatki szybko się zepsuje. Każdy z elementów jest mocno spleciony, dlatego zerwane oczko nie powinno powodować powstania większej dziury. Jednak decydując się na zakup siatki z polietylenu, powinniśmy się przygotować na nieco większy koszt. 

Siatki na balkon w dobrych cenach

Cena siatek na balkon nie jest wysoka. Każdy z nas bez większych problemów może pozwolić sobie na zakup tego produktu, który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszemu pupilowi. Cena modeli sprzedawanych na metr kwadratowy wynosi ok. 6 zł. Dostępne są także modele sprzedawane w określonych wymiarach. Ich cena zależy głównie od materiału, z którego wykonano dany produkt. Najtańsze okazują się siatki wykonane z monofilamentu. Ich cena, w zależności od wielkości wynosi ok. 70 zł (4 m x 3 m). Cena modeli wykonanych z polietylenu może sięgać nawet ok. 150 zł – 200 zł (5 m x 3 m).

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie kupić siatkę na balkon dla kota?

Siatkę na balkon dla kota możemy zakupić w sklepach zoologicznych oraz tych, które zajmują się sprzedażą produktów do odstraszania dzikich zwierząt np. ptaków. Produkt dostępny jest do zakupu stacjonarnie oraz internetowo. Wybierając zakupy przez Internet, możemy zaoszczędzić sporą ilość czasu, którą musielibyśmy poświęcić na dojazd oraz poszukiwanie sklepu, w którym możemy zakupić siatkę. Wiele sklepów internetowych oferuje promocje dla stałych klientów, dając stałą zniżkę na zakupy, lub okazjonalne bony zniżkowe. Decydując się na tę formę zakupów mamy dostęp także do większej ilości asortymentu. Przed zakupem warto skorzystać z opinii użytkowników oraz poradników zamieszczanych na wielu portalach i blogach.

 

P2: Jak zamontować siatkę na balkon dla kota?

W zależności od rodzaju wybranej przez nas siatki na balkon dla kota, jej montaż może się nieco różnić. Niektóre modele wymagają wiercenia otworów w ścianach. Tak może być np. w przypadku modeli metalowych. Są one znacznie cięższe, dlatego ich montaż musi być stabilny i mocny. Siatki wykonywane ze sznurka zazwyczaj nie wymagają wiercenia. Możemy je bez większego problemu zamontować przy pomocy dołączonych do zestawów specjalnych uchwytów mocowanych do barierek, ścian, oraz posadzki. Taki montaż jest zazwyczaj bardzo łatwy sprawnie przebiega. Każdy z konsumentów bez większego problemu powinien sobie z nim poradzić.

P3: Ile kosztuje siatka na balkon dla kota?

Na zakup siatki ochronnej na balkon może sobie pozwolić każdy z nas. Koszt produktu nie jest wysoki. Modele siatek, które sprzedawane są na metry kwadratowe, możemy zakupić za kwotę od ok. 6 zł za 1 m. Końcowa kwota zależy od wielkości siatki oraz materiału, z jakiego ją wykonano. W sprzedaży dostępne są produkty w wielu wersjach kolorystycznych. Przezroczyste, zazwyczaj wykonane z monofilamentu są najtańsze. Ich cena wynosi ok. 70 zł (4 m x 3 m). Są one jednak mniej trwałe i często ulegają zniszczeniu. Najtrwalsze są modele wykonane z polietylenu. Jednak decydując się na ich zakup, powinniśmy przygotować się na większy koszt, wynoszący ok. 150 zł – 200 zł (5 m x 3 m).

 

P4: Jak zrobić siatkę na balkon dla kota?

Jeżeli mamy sporą ilość czasu i lubimy wykonywać produkty samodzielnie, możemy zdecydować się na autorskie wykonania siatki na balkon dla naszego kota. Proces ten nie tylko może sprawić nam wiele przyjemności, ale także ochroni naszego zwierzaka przed upadkiem z wysokości. Do wykonania siatki potrzebny nam będzie sznurek oraz w zależności od rodzaju wykonywanej siatki, haczyki lub pierścienie. Cały proces wykonywania siatki ze sznurka możemy odnaleźć w Internecie. Kiedy siatka jest gotowa, możemy zamontować ją na balkonie. Sam montaż nie powinien nam sprawić wiele problemu. Wykorzystane haczyki lub pierścienie możemy z łatwością przymocować do barierki i ściany.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ