Ranking 9 najlepszych obroży dla kotów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Obroża dla kota – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

W zestawieniu, które przygotowaliśmy, pojawią się wyselekcjonowane obroże dla kotów, spełniające różne funkcje. Jedną z propozycji jest obroża Foresto, która została zaprojektowana w taki sposób, aby zabezpieczyć kota przed atakiem pcheł i kleszczy. Zapewnia ona długotrwałą ochronę aż do 8 miesięcy. Zawarte w niej środki chemiczne działają zarówno odstraszająco, jak i zabójczo dla pasożytów. W rankingu znajdziesz również obrożę Pchełka, produkt wspomagająco-ochronny przeciw ektopasożytom. Jego przyjemny dla ludzi zapach, jest odstręczający dla pcheł, kleszczy, a także komarów i meszek. Produkt stworzony jest na bazie olejków eterycznych, jest więc bezpieczny do stosowania dla zwierząt zdrowych i bez zmian skórnych.

9 najlepszych obroży dla kotów. Opinie w 2024 roku

 

Obroże mogą mieć różne działanie i właściwości, dobranie odpowiedniej dla stylu życia kota może okazać się trudne. Stworzyliśmy ten ranking obroży dla kotów, aby pomóc Ci wybrać najlepszą opcję, która podniesie komfort i bezpieczeństwo pupila. Przedstawione przez nas warianty różnią się nie tylko wyglądem, ale również funkcją, tak aby każdy mógł wybrać najlepszą dla siebie opcję.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zaletą produktu jest jego działanie zarówno repelencyjne, jak i zabójcze dla pasożytów. Zawarte w nim związki chemiczne uwalniają się w niewielkich dawkach, wystarczających do zapewnienia optymalnej ochrony. Obrożę można zakładać kociętom już od 10 tygodnia życia. Ponadto zapewnia ona długotrwałe działanie do 8 miesięcy.

Wady

Produkt nie zapewnia 100% ochrony, dlatego nawet podczas noszenia obroży, trzeba regularnie kontrolować kota.

Podsumowanie

Obroża Foresto jest produktem nastawionym na ochronę i prewencję, jej działanie zmniejsza prawdopodobieństwo złapania przez zwierzę pcheł i kleszczy przez okres ok. 8 miesięcy. Zawarte w niej środki chemiczne nie są szkodliwe dla kota i nie powodują reakcji alergicznych.

Drugi wybór

Zalety

Obroża działa nie tylko na popularne pasożyty, takie jak pchły i kleszcze, ale również na komary i meszki. W skład substancji, którymi jest nasączona, wchodzą jedynie olejki ziołowe. Produkt pozwala na regulowanie i dopasowanie wielkości do szyi kota. Ma przyjemny zapach, który nie przeszkadza w codziennym przebywaniu z pupilem.

Wady

Produkt może zostać łatwo rozerwany, na przykład podczas wspinania się kota na drzewa.

Podsumowanie

Obroża wykazuje działanie odstraszające dla wszystkich rodzajów ektopasożytów. Do jej wyprodukowania użyto naturalne olejki ziołowe, których zapach jest nieprzyjemny dla owadów. Obroża ma regulowaną długość, co pozwala na dokładne dopasowanie jej do wieku i wielkości kota.

Rozważ też

Zalety

Preparat ma właściwości pielęgnacyjno-ochronne. Może również działać antyseptycznie i łagodząco, pozytywnie wpływając na ogólną kondycję sierści i skóry. Jest odpowiedni do stosowania także u samic z młodymi oraz zwierząt przebywających z dziećmi. Ma przyjemny i delikatny zapach.

Wady

Działanie naturalnych olejków może nie stwarzać wystarczająco silnej bariery dla takich pasożytów jak kleszcze.

Podsumowanie

Produkt jest naturalny, zawiera jedynie dwa olejki eteryczne. Jego zapach jest przyjemny i pozwala na przebywanie zwierzęcia z dziećmi. Dodatkowo może poprawiać kondycję skóry i sierści kota, odświeżając i nadając jej blask. Obroża jest odporna na działanie wilgoci, po jej zmoczeniu nadal zachowuje swoje działanie.

 

Obroża Foresto dla kota

 

1. Bayer Foresto Obroża Przeciw Pchłom i Kleszczom dla Kota

 

Jedną z najdłużej działających opcji w naszym rankingu jest obroża Foresto dla kota. Jest to produkt Bayer Foresto Obroża Przeciw Pchłom i Kleszczom dla Kota, którego zadaniem jest ochrona zwierzęcia przed pasożytami – pchłami i kleszczami. Występuje ona w rozmiarze 38 cm, ma jednak zapięcie, które pozwala na regulację długości produktu. Polimerowa matryca nasączona jest dwiema substancjami czynnymi: imidakloprydem w dawce 1,25 g i flumetryną w dawce 0,56 g.

Obroża Foresto dla kota działa przez okres od 7 do 8 miesięcy, dodatkowo przez 10 tygodni chroni zwierzę przed rozwojem larw pcheł. Przed założeniem produktu zaleca się usunięcie kleszczy, które wcześniej znajdowały się na skórze zwierzęcia. Ta wersja może być używana już dla kociąt powyżej 10 tygodnia życia, z zastrzeżeniem jednak, że pupil nie może być nadwrażliwy na substancje czynne, ani na żadną z substancji pomocniczych.

Zaletą tego produktu jest jego długotrwałe działanie ochronne i profilaktyczne. Pozytywne recenzje podkreślają jakość i dobre wykonanie. Ponadto, obroża na kleszcze dla kota jest wodoodporna i bezzapachowa, co stanowi duży atut dla osób, które nie lubią mocnych zapachów środków owadobójczych.

 

 

 

 

Obroża przeciwpchelna dla kota

 

2. Pchełka Obroża Przeciw Ektopasożytom dla Kotów 30 cm

 

Odpowiednia obroża przeciwpchelna dla kota powinna być przede wszystkim komfortowa dla zwierzęcia. Model Pchełka Obroża Przeciw Ektopasożytom dla Kotów 30 cm to wersja o regulowanej długości 20 cm – 30 cm i szerokości 10 mm, co pozwala na dopasowanie do wielkości zwierzęcia. Można ją stosować powyżej 3. miesiąca życia pupila. Produkt ma postać taśmy poliprylenu, z warstwą elastycznego i wodoodpornego polimeru. Został nasączony olejkami ziołowymi, które powoli się uwalniają odstraszając ektopasożyty.

Obroża przeciw kleszczom dla kota to nie tylko ochrona przed pasożytami, które zdążyły wbić się w skórę pupila, ale także odpowiednia profilaktyka. Wyselekcjonowana mieszanka naturalnych olejków ma działanie odpychające dla różnego rodzaju pasożytów, również komarów i meszek.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup obroży polecają ją ze względu na estetyczny wygląd oraz przyjemny zapach, który nie przeszkadza i nie jest zbyt intensywny, nawet jeżeli pupil przebywa w zamkniętym pomieszczeniu. Dodatkową zaletą jest wszechstronne działanie, które poza dwoma najpopularniejszymi rodzajami ektopasożytów, obejmuje także komary i meszki.  

 

 

 

 

Obroża przeciw kleszczom dla kota

 

3. Obroża z Olejkami Eterycznymi Pess BIO

 

Znajdujący się w naszym rankingu model Obroży z Olejkami Eterycznymi Pess BIO to dobra i tania obroża dla kota. Jest ona nasączona czystymi olejkami eterycznymi: geraniowym i cedrowym, dzięki czemu jej zapach jest delikatny i przyjemny. Ma ona również właściwości odstraszające dla wielu pasożytów, takich jak komary, pchły, wszy i kleszcze.

Obroża dla kota przeciw pchłom może być stosowana od 3. miesiąca życia. Stanowi naturalną barierę, dlatego nie zagraża zwierzętom starszym oraz samicom z młodymi. Produkt stanowi dodatkowe działanie pielęgnacyjne, poprawia kondycję skóry i sierści, przywracając blask i miękkość. Rozmiar można swobodnie zmieniać i dopasowywać, szczególnie w okresie szybkiego wzrostu kota.

Przychylne recenzje zwracają uwagę na przyjemny zapach i właściwości odstraszające dla pcheł. Dodatkową zaletą jest naturalność użytych preparatów, co pozwala na bezpieczne kontakty zwierząt z dziećmi. Klienci chwalą również dodatkowe działanie pielęgnacyjne, które w widoczny sposób wpływa na wygląd skóry i sierści. Wersja ta, podobnie jak każda obroża na pchły dla kota, opiera się  przede wszystkim na działaniu ochronnym

 

 

 

 

Obroża feromonowa dla kota

 

4. PetArmor Obroża Feromonowa dla Kota Uspokajająca

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaproponować produkt o działaniu uspokajającym dla zwierzęcia. PetArmor Obroża Feromonowa dla Kota Uspokajająca jest stosowana w celu zmniejszenia stresu i napięcia pupila. Rozmiar można dopasować do wielkości i wieku kota, a działanie utrzymuje się nawet do 30 dni.

Obroża z feromonami dla kota dodatkowo nasączona jest ekstraktami z rumianku i lawendy. Jej działanie jest zachowane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Stosuje się ją przede wszystkim, aby uspokoić kota zestresowanego wizytą u weterynarza, zmianą otoczenia czy burzą. Ponadto pomaga ona niwelować destrukcyjne zachowania zwierzęcia i  wpływa pozytywnie podczas wakacji i podróży na samopoczucie pupila.

Konsumenci podkreślają skuteczność produktu i zauważalne zmiany w zachowaniu kota. Zwierzę, któremu założono obrożę, często staje się przyjaźniejsze w stosunku do właściciela i pozostałych zwierząt domowych. Zaletą jest także bezpieczeństwo, jakie zapewnia kotom obroża feromonowa dla kota, specjalne nacięcie ułatwia rozerwanie lub wydostanie się zwierzęcia w przypadku zaczepienia.  

 

 

 

 

Obroża dla kota z GPS

 

5. Go Media Lokalizator GPS GSM Dla Kota TK208

 

Posiadając zwierzę wychodzące, dobrym zakupem jest obroża dla kota z GPS. Model Go Media Lokalizator GPS GSM Dla Kota TK208 pozwala na łatwe śledzenie pupila, szczególnie w miejscach gęsto zabudowanych. Go Media to lokalizator, który doczepiony do obroży daje pełną kontrolę nad miejscem przebywania kota. Wymiary tego urządzenia to 60 mm x 44 mm x 23 mm. Działa on dzięki włożonej do niego karcie SIM, która wysyła SMS na telefon właściciela, podając dokładną lokalizację pupila.

Obsługa lokalizatora nie sprawia trudności. Aby uzyskać informację o miejscu, w którym znajduje się kot, wystarczy zadzwonić na numer karty SIM, która włożona jest do urządzenia. Po chwili SMS zwrotny wyświetla lokalizację, z dokładnością do 5 metrów, wraz z linkiem do Map Google. Ładowanie urządzenia odbywa się przez kabel USB.

Opinie o obrożach dla kotów często wspominają o pozytywnych aspektach lokalizatora GPS. Jest on łatwy w obsłudze i pozwala skutecznie kontrolować miejsca, w które chodzi kot. Dzięki temu można zapobiec zagubieniu się zwierzęcia.

 

 

 

 

Obroża uspokajająca dla kota

 

6. Beaphear Obroża Relaksacyjna, Uspokajająca dla Kotów

 

Prezentowany w naszym rankingu model to obroża uspokajająca dla kota o nazwie Beaphear Obroża Relaksacyjna, Uspokajająca dla Kotów, która wykorzystuje właściwości waleriany i lawendy. Te dwie rośliny od dawna znane były z produkcji preparatów prozdrowotnych dla ludzi. Zapach wydobywający się z obroży jest bardzo intensywny i może działać do 6 tygodni. Obroża ma regulowane zapięcie, pozwalające na dopasowanie rozmiaru do wieku i wielkości kota.

Wersja ta to dobra obroża dla kota, który jest zestresowany częstymi podróżami, wizytą u weterynarza czy nowymi domownikami. Pozwala również na zwalczanie niepożądanych zachowań, drapania, natrętnego miauczenia i znaczenia terenu. Produkt wyposażony jest w mechanizm, który ułatwia kotu uwolnienie się w wypadku zakleszczenia lub zahaczenia o wystający przedmiot.

Wśród ocen produktu można znaleźć wiele opinii, które podkreślają skuteczny, choć intensywny zapach, ulatniający się z obroży. Podkreślają również dobre wykonanie i jakość modelu. Atutem jest dbałość o bezpieczeństwo zwierzęcia, poprzez zastosowanie odpowiednich mechanizmów, ułatwiających wysunięcie się z zakleszczonej obroży.

 

 

 

 

Obroża dla kota z imieniem

 

7. Obroża Skórzana z Imieniem Kota Grawer 7 Kol 21-28

 

Jeżeli obawiasz się, że Twój kot zgubi się podczas samotnego spaceru i nikt nie będzie w stanie odprowadzić go do domu, obroża dla kota z imieniem stanowi rozwiązanie problemu. W naszym rankingu proponujemy model Obroża Skórzana z Imieniem Kota Grawer 7 Kol 21-28, podszyty miękkim filcem, z indywidualnym grawerem. Obroża ma 30 cm długości i 10 mm szerokości, a także zapięcie, które umożliwia dopasowanie do wielkości zwierzęcia.

Produkt wykonany z wysokiej jakości skóry pozwala na pełne spersonalizowanie obroży. Mogą się na niej znaleźć takie informacje jak imię pupila oraz numer telefonu do właściciela. Dodatkowo przy zakupie można dobrać kolor i rodzaj czcionki, zgodnie z własnymi preferencjami.

Klienci podkreślają solidne wykonanie produktu i jakość użytych materiałów. Zaletą jest dobrze widoczny, czytelny i odporny na ścieranie grawer, ułatwiający odprowadzenie zgubionego kota do właściciela. Model ten jest lekki i podszyty filcem, co znacznie poprawia komfort noszenia. Sama obroża jest estetyczna i elegancka, nie szpeci zwierzęcia.

 

 

 

 

Obroża antystresowa dla kota

 

8. Felisept Home Comfort Obroża Antystresowa 35 cm

 

W naszym rankingu powinna pojawić się obroża antystresowa dla kota Felisept Home Comfort Obroża Antystresowa 35 cm. Materiał, z którego jest wykonana to polimer octanu etylenowo-winylowego, a jej dokładne wymiary to: długość – 30 cm, szerokość – 1 cm. Produkt został przetestowany klinicznie i działa w sposób naturalny, wydzielając przez 30 dni uspokajający zapach kocimiętki. Efekt odprężający uzyskuje się dzięki zawartemu w niej nepetalaktonowi.

Produkt nie zawiera żadnych syntetycznych składników. Działa uspokajająco w każdej sytuacji, czy to związanej z wizytą u weterynarza, czy też całkowitą zmianą otoczenia. Zapobiega również niepożądanym reakcjom, przede wszystkim drapaniu, gryzieni, drażliwości czy zmniejszonemu apetytowi. Obroża zapinana jest na zatrzask, co utrudnia kotu samodzielne wysuwanie się z niej. Jest wodoodporna, dlatego nie trzeba zdejmować jej nawet do kąpieli.

Konsumenci cenią produkt za delikatny zapach, który jednak znacząco wpływa na zachowanie kota. Obroża nie zawiera składników syntetycznych, które mogłyby podrażniać i uczulać zwierzę. Atutem tego modelu jest to, że można go bezpiecznie stosować, co zostało potwierdzone w przeprowadzonych badaniach.

 

 

 

 

Bezpieczna obroża dla kota

 

9. Petmate Bezpieczna Obroża Stars Blue

 

Zastanawiając się, jaka jest bezpieczna obroża dla kota warto zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia, w jaki jest wyposażona. Model Petmate Bezpieczna Obroża Stars Blue ma dołączone zapięcie typu „breakaway”, które łatwo rozpina się, gdy kot zahaczy o gałąź lub wystający przedmiot. Produkt pozwala na regulowanie długości od 20,3 cm do 30,4 cm, a jego szerokość wynosi 0,95 cm.

Obroża wykonana jest z wysokiej jakości nylonu i nadaje się dla zwierząt o wadze powyżej 2,7 kg.  Dodatkowym elementem jest dzwoneczek, który umożliwia zlokalizowanie kota jedynie po dźwięku, który także uprzedza ptaki, chroniąc je przed atakiem. Można go z łatwością zdjąć, jeżeli okaże się nieprzyjemny dla pupila.

Każdy test obroży dla kotów sprawdza przede wszystkim ich bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Osoby, które zdecydowały się na zakup modelu Petmate chwalą go za zapięcie gwarantujące łatwe wydostanie się z pułapki. Zaczepienie obroży często może skończyć się dla kota tragicznie, dlatego nasza propozycja to wariant, który bez żadnych trudności uwolni pupila.  

 

 

 

 

Poradnik zakupowy – Jaką obrożę dla kota kupić?

 

Obroże dla kotów zyskują coraz większą popularność wśród właścicieli zwierząt. Podobne akcesoria nie kojarzą się już tylko z psem wyprowadzanym na smyczy, ale coraz częściej stają się modnym dodatkiem dla pupili. Sklepy oferują szeroką gamę produktów, od tych z doczepianymi dzwoneczkami, po fluorescencyjne czy wyposażone w nawigację, pozwalające na śledzenie, gdzie w danym momencie znajduje się kot. Odpowiedź na pytanie, jaka obroża dla kota jest najlepsza, znajdziesz w naszym poradniku.

Jaką obrożę dla kota wybrać?

Stając przed takim wyborem, warto zastanowić się, która z dostępnych opcji będzie najodpowiedniejsza dla stylu i trybu życia zwierzęcia. Podstawowe kryteria to przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo kota. Obroża nie może być za luźna, ponieważ stwarza to zagrożenie zaczepienia o wystające przedmioty. Kluczowym aspektem jest również to, czy zwierzak jest typem wychodzącym z domu i poszukującym przygód. Koty domowe nie są bowiem szczególnie wystawione na ataki bakterii i pasożytów, jak również nie istnieje prawdopodobieństwo, że źle dobrana obroża doprowadzi do tragedii. Niemniej są one narażone na działanie takich czynników jak stres czy samotność, dlatego warto zapoznać się z dostępnymi wariantami tak, aby  obroża stała się przyjacielem Twojego pupila.

 

Rodzaje obroży dla kotów

Obroże dostępne na rynku różnią się nie tylko kolorem czy rozmiarem, ale również mogą pełnić zupełnie odmienne funkcje. Najlepsza obroża dla kota to taka, która w znaczący sposób poprawi jakość życia zwierzęcia. Oprócz standardowych wariantów można wybrać wersję, która ochroni Twojego pupila przed atakiem pasożytów, takich jak pchły lub kleszcze. Dostępne na rynku obroże przeciwpchelne mogą działać na dwa sposoby: poprzez uwalnianie środków chemicznych w dawkach kontrolowanych lub też za pomocą olejków eterycznych, które stanowią naturalną barierę przeciw owadom. Posiadając kota wychodzącego, możesz również zastanowić się nad zakupem wariantu z imieniem pupila, aby w przypadku zagubienia łatwo było go zidentyfikować, lub też zdecydować się na wersję z wbudowanym lokalizatorem GPS, co pozwoliłoby na stałą kontrolę nad kotem. Natomiast zwierzę domowe, szczególnie narażone na stres związany z samotnym spędzaniem czasu, możesz zaopatrzyć w obrożę uspokajającą i antystresową, nasączoną feromonami, które pozytywnie wpływają na nastrój zwierzęcia.

Obroża a bezpieczeństwo

Przedmiot, który ma przede wszystkim na celu zapewnienie bezpieczeństwa Twojemu pupilowi, paradoksalnie może stać się jednym z zagrożeń. Dlatego kluczową rolę odgrywa odpowiedni dobór obroży, oparty na kilku prostych zasadach. Koty zwykle reagują niechęcią na każdą próbę ingerencji w ich osobistą swobodę, odpowiednio dobrane akcesoria powinny zatem być dla nich jak najmniej wyczuwalne. Ucisk na karku zwierzęcia nie powinien przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu, upewnij się więc, czy obroża nie jest za ciasna i nie obciera skóry, jak również sprawdź, aby nie była za luźna. Odpowiedni rozmiar to taki, który pozwoli Ci na swobodne włożenie palca pomiędzy obrożę a szyję kota. Jeżeli decydujesz się na jej zakup dla małego kociaka, pamiętaj, żeby zmieniać ją wraz z jego wzrostem. Najłatwiejszym wyborem jest wersja z regulacją, co pozwoli na swobodne dopasowanie do wieku i rozmiaru Twojego ulubieńca. Zwróć również uwagę na rodzaj zapięcia w wybranej przez Ciebie obroży, najlepiej, aby był on w typie click, co ułatwi kotu uwolnienie się w wypadku zaczepienia.

 

Obroże dla kotów w dobrych cenach 

Ceny obroży dla kotów różnią się w zależności od wybranego modelu i funkcji, którą będzie ona pełnić. Wersje przeciwpchelne można kupić nawet poniżej 10 zł, natomiast dłuższa trwałość takiej obroży, wymaga już inwestycji rzędu kilkunastu złotych. Warianty uspokajające, z bezpiecznym zapięciem czy imieniem Twojego pupila to koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Najdroższe modele są wyposażone w lokalizator GPS, ich zakup to już wydatek powyżej 150 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Kiedy można założyć kotu obrożę przeciwpchelną?

Jeżeli posiadamy kotka, który jest kotem wychodzącym, warto zadbać o jego komfort oraz ochronę. Przydomowy ogródek, miejskie chodniki, spotkania z innymi zwierzętami, wszystko to może stać się potencjalnym źródłem pcheł u naszego pupila. Częstym rozwiązaniem, po które sięgają właściciele kotów, są obroże przeciwpchelne. Trzeba jednak pamiętać, że taka obroża musi być odpowiednio dobrana do wieku zwierzęcia. Ze względu na środki chemiczne nie powinna być zakładana młodym kociętom poniżej 8 tygodnia życia. Należy mieć również na uwadze, że taka ochrona powinna być idealnie dopasowana do wielkości kota (za luźna staje się zagrożeniem, za ciasna może utrudniać oddychanie i ocierać się o skórę).

P2: Ochrona dla kota, obroża czy krople na kleszcze?

Koty to poszukiwacze przygód, często jednak zapominamy o odpowiedniej ochronie naszych pupili. Koty przeczesując krzaki i trawy, również te w mieście, mogą bardzo łatwo złapać kleszcza. Pajęczaki te są nosicielami wielu groźnych chorób, warto zatem wcześniej zabezpieczyć zwierzaka. Najpopularniejsze rozwiązania to krople i obroże. Wybierając środek ochronny, warto wziąć pod uwagę upodobania naszego zwierzęcia. Koty to wielbiciele wysokości, obroża więc stwarza zagrożenie podczas wspinaczki na drzewa, może bowiem łatwo zahaczyć się o gałęzie, prowadząc nawet do uduszenia. Bezpieczniejszym wyjściem są zatem krople, podawane bezpośrednio na grzbiet. Trzeba jednak pamiętać, że żadne z tych rozwiązań nie chroni przed złapaniem kleszcza, a jedynie minimalizuje ryzyko zarażenia.  

 

P3: Co wybrać dla kota, obrożę czy szelki?

Coraz częściej właściciele kotów decydują się na wyprowadzanie swoich zwierzaków na spacery. Stają oni wtedy przed wyborem odpowiednich akcesoriów, a przede wszystkim mierzą się z pytaniem: obroża czy szelki? Odpowiedź zależy przede wszystkim od charakteru kota. Szelki wydają się lepszym wyborem, w wypadku gdy nasz pupil uwielbia wspinać się i gnać do przodu. Nie spowodują one z pewnością, że kot zaczepi się o wystającą gałąź. Zdarza się jednak, że zwierzę niechętnie odnosi się do naruszania jego swobody. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest dopasowana obroża, do której dodatkowo można dołączyć karteczkę z adresem, jeśli nasz pupil wychodzi na samotne spacery.  

 

P4: Działanie obroży przeciwpchelnej dla kota

Zakładając kotu obrożę przeciwpchelną, warto wcześniej zapoznać się z jej sposobem działania. Środki te bowiem, są nasączone owadobójczymi środkami chemicznymi, które uwalniają się bezpośrednio na skórę zwierzęcia i rozpuszczają się w warstwie tłuszczowej. W ten sposób preparat ten nie tylko zabija żerujące pasożyty, ale również zapobiega rozwojowi nowych osobników. Obroża daje ochronę nawet do 8 miesięcy, niwelując potrzebę ponawiania środków zapobiegawczych. Innym środkiem profilaktycznym są obroże, które nie zwalczają, a jedynie odstraszają insekty. Te zwykle bywają nasączone olejkami eterycznymi, bez szkodliwych substancji. Ważnym jest jednak, aby obroża założona kotu, była obrożą specjalnie dla niego przeznaczoną, ponieważ wersje dla psów zawierają środek szkodliwy dla kotów, permetrynę.

P5: Jak założyć obrożę dla kota?

Wybranie obroży dla kota, która będzie tylko dobrze wyglądać, to nie najlepsze rozwiązanie. Kupując tego rodzaju akcesoria, trzeba wziąć pod uwagę komfort zwierzęcia. Najlepiej jest unikać obroży dzwoniącej lub grzechoczącej, obwieszonej masą niepotrzebnych ozdób. Każdy taki niefunkcjonalny dodatek zwiększa zagrożenie dla kota. Wybierając ten element „kociej garderoby”, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak tryb życia naszego pupila, wiek oraz wielkość. Zakładając obrożę, trzeba zwrócić uwagę czy ma ona odpowiednie zapięcie typu click, aby kot mógł sam się uwolnić po zaczepieniu, jak również czy jest ona odpowiednio dopasowana, to znaczy czy mieści się nam jeden palec pomiędzy obrożą a szyją kota.  

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ