Ranking 10 najlepszych basenów dla psa w 2024

Ostatnio aktualizowane: 27.05.24

 

Basen dla psa – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Basen dla psa to świetny produkt na upalne dni. Coraz więcej właścicieli czworonogów szuka więc dobrej jakości modelu, który umożliwi psu zabawę i schłodzenie się, a przy tym korzystanie z niego będzie bezpieczne. W przygotowanym przez nas rankingu mamy kilka godnych uwagi propozycji. Pierwszą z nich jest Zooplus Dog Pool 407293.2, czyli basen dla psa zrobiony z wytrzymałych materiałów. Ma on antypoślizgowy materiał, więc nawet podczas intensywnej zabawy istnieje małe ryzyko, że pupil przypadkowo się wywróci. Drugie miejsce zajął basen dla psa Trixie 120 x 30 cm zrobiony z tworzywa sztucznego odpornego na drapanie. Model ma stabilne i mocne boki.

10 najlepszych basenów dla psa. Opinie w 2024 roku 

 

Przygotowaliśmy ranking basenów dla psa, aby właściciele czworonogów mogli łatwiej wybrać dla nich dobrej jakości produkt, który rzeczywiście spełni swoje zadanie. Zamieszczone poniżej produkty są rekomendowane przez innych miłośników zwierząt.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Basen dla psa jest łatwy w rozkładaniu i składaniu, bo nie wymaga pompowania. Po złożeniu zajmuje mało miejsca. Produkt ma antypoślizgową powierzchnię, co zapewnia psu większe bezpieczeństwo podczas zabawy. Basen łatwo utrzymać w czystości.

Wady

Produkt pod wpływem działania intensywnego słońca traci nieco swój początkowy kolor. Wpływa to negatywnie na jego estetykę. Warto w miarę możliwości chronić go przed promieniami słonecznymi.

Podsumowanie

Basen ma wymiary: 160 cm x 30 cm, ale do wyboru są też mniejsze modele: 120 cm x 30 cm i 80 cm x 20 cm. Model ma praktyczny wentyl do spuszczania wody. Konstrukcja jest stabilna, a ściany pozostają przy tym elastyczne.

Drugi wybór

Zalety

Produkt wykonano z wytrzymałego tworzywa MDF, które nie niszczy się pod wpływem działania wody i słońca. Basen dla psa nawet po długim czasie użytkowania prezentuje się estetycznie i nie wymaga wymiany. Zawór spustowy ułatwia usuwanie ze środka wody.

Wady

Choć producent zapewnia, że przygotowanie basenu do zabawy nie zajmuje dużo czasu, nie zawsze tak jest. Część osób, szczególnie na początku, ma drobne problemy z jego rozkładaniem.

Podsumowanie

Produkt jest dostępny w różnych wersjach, mniejszych i większych. Niezależnie od wielkości psa, można zdecydować się na zakup tego basenu. Po złożeniu model nie zajmuje dużo miejsca, więc łatwo się go przechowuje.

Rozważ też

Zalety

Po złożeniu model zajmuje mało miejsca, a dodatkowo w zestawie znajduje się praktyczna plastikowa torba do jego przenoszenia. Basen dla psa wystarczy rozłożyć i wypełnić wodą, nie wymaga on pompowania. Antypoślizgowy spód jest gwarancją bezpiecznej zabawy.

Wady

Na boku znajduje się wentyl ułatwiający spuszczanie wody. W pojedynczych recenzjach można przeczytać, że jakość jego wykonania nie jest najlepsza.

Podsumowanie

Basen ma wymiary: 120 cm x 30 cm, a jego pojemność wynosi 432 l. Do jego wykonania wykorzystano solidny wodoodporny materiał. W basenie mogą się też bawić dzieci. Produkt od wewnątrz ma ciemniejszy niebieski kolor.

 

Basen dla psa 160×30

 

1. Basen dla Psa Zooplus Dog Pool 407293.2 160X30 Cm

 

Basen dla psa 160×30 cm Zooplus Dog Pool 407293.2 to idealna propozycja na upalne dni. Produkt można postawić w ogrodzie, na tarasie czy balkonie w zależności od tego, gdzie mamy miejsce. Basen jest łatwy w rozkładaniu i składaniu, bo nie wymaga pompowania i spuszczania powietrza. Potrzeba tylko chwili, aby przygotować go dla swojego pupila.

Produkt zrobiono z wytrzymałego materiału, który nie niszczy się na skutek drapania. Dno basenu ma rowkowaną powierzchnię, co zapobiega ślizganiu się łapek i zapewnia czworonogowi większe bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Basen ma ciemnoniebieskie wnętrze i jest jasnoniebieski na zewnątrz.

Trzeba przyznać, że opinie o basenach dla psa marki Zooplus są bardzo dobre, co zachęca do inwestycji w produkty tego producenta. Opisywany przez nas model jest ceniony, bo solidnie go zrobiono, po złożeniu zajmuje mało miejsca, a korzystanie z niego jest dla zwierzęcia bezpieczne (antypoślizgowa powierzchnia).

 

 

 

 

Plastikowy basen dla psa

 

2. Trixie Basen dla psa 120 x 30 cm

 

Plastikowy basen dla psa Trixie 120 x 30 cm to produkt przeznaczony dla nieco większych pupili. Dostępne są też modele o wymiarach: 80 cm x 20 cm i 160 cm x 30 cm, więc kupujący ma duży wybór. Basen ma wbudowany zawór spustowy, dzięki czemu usuwanie z niego wody jest proste i szybkie. 

Do wykonania tego produktu wykorzystano wytrzymałe tworzywo MDF, które jest odporne na zarysowania. Dno basenu jest wyłożone antypoślizgowym materiałem, aby zapewnić psom bezpieczeństwo podczas zabawy. Z uwagi na to, że produkt ma gładką powierzchnię, usunięcie z niego ewentualnych zabrudzeń jest proste.

Opisywany przez nas plastikowy basen dla psa zdobył sympatię wielu kupujących. Właściciele czworonogów przyznają, że jest on nieoceniony w trakcie upałów, bo pozwala schłodzić się zwierzęciu i zyskać chwilę wytchnienia. Po złożeniu produkt zajmuje stosunkowo mało miejsca.

 

 

 

 

Basen ogrodowy dla psa

 

3. Basen Ogrodowy dla psa Rozporowy 120×30 cm 

 

Rozporowy basen ogrodowy dla psa 120×30 cm musiał znaleźć się w tym zestawieniu, bo jest dobrze oceniany przez kupujących i szczerze przez nich polecany. Do najważniejszych zalet tego produktu zalicza się bezpieczeństwo użytkowania. Basen jest pokryty specjalną, antypoślizgową powłoką, więc jest zdecydowanie mniejsze ryzyko, że pies podczas zabawy się przewróci i zrobi sobie krzywdę.

Produkt zrobiono z wytrzymałego, wodoodpornego materiału. Nie jest on podatny na uszkodzenia. Basen wystarczy tylko rozłożyć i napełnić wodą, nie wymaga on pompowania, a po złożeniu zajmuje mało miejsca. Na jego powierzchni znajduje się specjalny wentyl ułatwiający jego opróżnianie. 

Ten produkt zdał bardzo dobrze przeprowadzony test basenów dla psa. Użytkownicy potwierdzili, że model nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, a korzystanie z niego jest wygodne dla właściciela i bezpieczne dla pupila.

 

 

 

 

Basen dla dużego psa

 

4. Basen dla psa, zwierząt składany 160x30cm 

 

Ten składany basen dla dużego psa ma wymiary: 160 cm x 30 cm. Jego waga wynosi około 7,2 kg, a pojemność jest równa 600 l. Basen należy uzupełnić wodą do około 60% – 80% i postawić na płaskiej powierzchni. Produkt po zewnętrznej stronie jest koloru czerwonego, a od wewnątrz jest jasnogranatowy.

Basen dla psa zrobiono z przyjaznego dla środowiska PVC. Podłoga ma specjalne panele kompozytowe, które wzmacniają całą konstrukcję. Model nie wymaga pompowania, więc jego rozkładanie zajmuje mało czasu. Basen może być używany nie tylko w ogrodzie, ale też w środku pomieszczeń w trakcie przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych.

Za jedną z głównych zalet tego produktu konsumenci uznają to, że łatwo go złożyć i zajmuje mało miejsca. W związku z tym jego przechowywanie nie powoduje nawet najmniejszych problemów. Z boku basenu znajduje się specjalny zawór, więc spuszczanie wody jest proste. 

 

 

 

 

Duży basen dla psa

 

5. Basen dla psa, zwierząt składany 160x30cm Niebieski

 

Prezentujemy duży basen dla psa zrobiony z przyjaznego dla środowiska i wytrzymałego PVC. Produkt jest dostępny w niebieskim kolorze. Wymiary basenu to: 160 cm x 30 cm. Jego waga wynosi 7,2 kg, a pojemność jest równa 600 l. 

Podłoga ma antypoślizgową powłokę, więc ryzyko, że pies w trakcie zabawy się wywróci jest znacznie zmniejszone. Basenu nie trzeba pompować, bo wystarczy go rozłożyć i napełnić wodą. Po złożeniu zajmuje mało miejsca, dlatego jego przechowywanie nie stanowi problemu. Z boku znajduje się praktyczny zawór spustowy wody. Dzięki gładkiej powłoce basen można szybko wyczyścić.

Ten produkt dobrze sprawdzi się w przypadku większych czworonogów. Osoby, które zdecydowały się go kupić przyznają, że jakość użytego do produkcji materiału jest zadowalająca. Basen nie jest podatny na zadrapania i inne uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

 

6. PawHut D01-014RD Basen dla Psa do Kapeli 

 

PawHut D01-014RD to dobry i tani basen dla psa, w który warto zainwestować. Jego wymiary to: Średnica – 140 cm i wysokość – 30 cm. Po złożeniu produkt zajmuje mało miejsca (34 cm x 17 cm x 31 cm). Średnica otworu spustowego wynosi 3,2 cm. Basen waży niecałe 6 kg, więc jego przenoszenie nie powinno okazać się męczące. 

Basen dla psa zrobiono z wytrzymałego polichlorku winylu, który jest odporny na przetarcia i inne tego typu uszkodzenia. Dodatkowo całą konstrukcję wzmocniono drewnianymi deskami. Krawędzie są wytrzymałe, a ścianki zachowują stabilność. Produkt ma zawór ułatwiający pozbywanie się ze środka wody.

Właściciele psów, którzy postanowili zainwestować w opisywany model nie żałują podjętej decyzji. Wskazują oni, że basen bardzo dobrze sprawdza się latem, kiedy pies źle znosi upały. Produkt zasługuje na dobrą ocenę, bo łatwo się z niego korzysta i po złożeniu zajmuje mało miejsca.

 

 

 

 

7. Trixie Basen dla psa jasno niebieski 80 x 20 cm

 

Trixie to dobry basen dla psa o wymiarach: 80 cm x 20 cm. W ofercie producenta są też modele: 120 cm x 30 cm i 160 cm x 30 cm, więc niezależnie od tego, jak duży jest nasz pupil, możemy kupić właśnie ten produkt. Basen zapewnia skuteczną ochłodę w gorące dni, którą doceni każdy zwierzak.

Produkt zrobiono z wytrzymałego i odpornego na zadrapania plastiku. Boki wykonano z MDF, co stanowi gwarancję ich stabilności. Basen łatwo się rozkłada, bo nie trzeba go nadmuchiwać, wystarczy zalać go wodą. Po złożeniu zajmuje mało miejsca i łatwo się go przenosi. Gładka powierzchnia sprawia, że usuwanie ewentualnych zabrudzeń nie jest niczym wymagającym.

Kupujący doceniają to, że z basenu można szybko wylać wodę, a wszystko dzięki solidnemu zaworowi. Antypoślizgowe dno sprawia, że nie musimy się obawiać o bezpieczeństwo naszego pupila. Możemy być pewni, że nie wywróci się on podczas zabawy w basenie i nie zrobi sobie krzywdy.

 

 

 

 

8. Dog Pool Keep Cool

 

Chcielibyśmy zaprezentować produkt Dog Pool Keep Cool, który dostępny jest w dwóch wersjach, czyli z pokrywą lub bez. Basen bardzo łatwo się rozkłada i nie potrzebujemy do tego pompki. Co więcej, opisywany model ma antypoślizgową powierzchnię, dlatego nie ma ryzyka, że kąpiący pies przypadkowo się przewróci i dozna bolesnego urazu.

Basen występuje w trzech rozmiarach: 80 cm x 20 cm, 120 cm x 30 cm i 160 cm x 30 cm. Jego opróżnianie nie powinno być kłopotliwe, głównie z uwagi na praktyczny wentyl do spuszczania wody. Produkt ma wzmocnione, stabilne ściany, dlatego pies może swobodnie pływać i chłodzić się w upalny dzień.

Według konsumentów największą zaletą basenu jest solidność. Model Dog Pool Keep Cool jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a w dodatku jego ścianki nie przewracają się. Gładka powierzchnia ułatwia utrzymanie produktu w czystości. Wiele osób uważa, że możemy postawić basen nie tylko w ogrodzie, ale też na tarasie czy balkonie, jeśli tylko mamy odpowiednio dużo miejsca.

Dog Pool Keep Cool to bardzo dobry basen dla psa do 150 zł. Jego wymiary to: 80 cm x 20 cm. Produkt ma niebieski kolor.

 

Zalety

Antypoślizgowa powierzchnia: Basen ma antypoślizgową powierzchnię, więc nasz pupil ma zapewnione bezpieczeństwo w trakcie chłodzenia. Dla właścicieli ma to ogromne znaczenia, bo jak wiadomo, każdy chce zapewnić swojemu psu bezpieczną rozrywkę.

Wytrzymała konstrukcja: Model ma wytrzymałą konstrukcję. Ściany są zrobione z solidnych materiałów, dlatego zachowują stabilność. Nie ma obaw, że będą się one uginały pod naporem, a w konsekwencji woda zacznie się wylewać.

Łatwo utrzymać w czystości: Dzięki gładkiej powierzchni utrzymanie produktu w czystości nie wymaga dużego wysiłku.

Dostępność różnych rozmiarów: Basen jest dostępny w kilku rozmiarach, a w związku z tym można wybrać model najbardziej dopasowany do wielkości naszego psa i ilości pupili, jaką mamy pod swoją opieką.

Przeznaczenie: Z akcesorium można korzystać nie tylko w ogrodzie, ale też na tarasie czy nawet na balkonie.

 

Wady

Rozkładanie: Niektórzy twierdzą, że rozkładanie Dog Pool Keep Cool zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

9. Trixie Basen Rozmiar M

 

Trixie Basen Rozmiar M to model o średnicy 130 cm, którego ścianki mają wysokość 30 cm. Basen jest odpowiedni dla średniej wielkości zwierząt. Materiał wykonania produktu to odporny na zadrapania plastik. Antypoślizgowa podstawa zapobiega przypadkowemu upadkowi psa, co mogłoby skończyć się zwichnięciem lub złamaniem łapy.

Ścianki basenu wykonano z MDF, dlatego są odpowiednio sztywne i stabilne. Do rozłożenia modelu nie potrzebujemy pompki, dlatego ustawianie go nie zajmuje dużo czasu. Specjalny zawór ułatwia szybkie spuszczanie wody. Kiedy produkt nie będzie nam potrzebny, możemy go bez przeszkód złożyć i schować do szafy.

Model marki Trixie łatwo się czyści. Ten dobry i tani basen dla psa umożliwia czworonogom szybkie ochłodzenie się. Kąpiel przywróci zwierzętom siłę do zabawy i poprawi samopoczucie. Produkt nie zajmuje dużo miejsca, dlatego można go ustawić na tarasie albo w ogrodzie, nawet na stosunkowo niedużej posesji.

Trixie Rozmiar M to basen dla psa o wymiarach: 120 cm x 30 cm. Model wykonano z wytrzymałego plastiku.

 

Zalety

Stabilność: W basenie zastosowano stabilne boki wykonane z MDF. Jest to materiał charakteryzujący się dużą wytrzymałością. Nawet jeśli pies zacznie biegać w basenie, konstrukcja nie ulegnie zniszczeniu.

Zajmuje mało miejsca: Producent zapewnia, że po złożeniu akcesorium zajmuje mało miejsca. Nie trzeba więc martwić się o jego przechowywanie w okresie jesienno-zimowym. Co więcej, zarówno rozkładanie, jak i składanie zajmują mało czasu.

Zawór: Basen wyposażono w specjalny zawór, dzięki któremu łatwo można go opróżnić. Nie ma konieczności jego przechylania celem pozbycia się wody.

 

Wady

Czyszczenie: W niektórych przypadkach test basenów dla psa Trixie wykazał, że czyszczenie modelu jest czasochłonne. Warto robić to regularnie, aby uniknąć trudnych do usunięcia zabrudzeń.

 

 

 

 

10. Trixie Basen Rozmiar S

 

W zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu Trixie Basen Rozmiar S, który ma antypoślizgowe dno. Takie rozwiązanie zapobiega upadkowi psa, nawet jeśli szybko wskoczy do wody. Basen ma wymiary: wysokość – 20 cm i średnica 80 cm. To doskonała propozycja dla właścicieli mopsów, buldogów francuskich czy maltańczyków. Ścianki nie są zbyt wysokie, dlatego zwierzę może samodzielnie wejść do wody, bez naszej pomocy.

Basen wykonano z wytrzymałego plastiku, dlatego nie ma ryzyka, że pies zarysuje go lub rozerwie pazurami. W dolnej części produktu znajduje się zawór pozwalający na szybkie spuszczenie wody. Dno jest gładkie, a tym samym łatwe w czyszczeniu. Po złożeniu model nie zajmuje dużo miejsca, możemy go schować do szafy.

Konsumenci docenili produkt przede wszystkim za to, że do jego rozłożenia nie jest potrzebna pompka. Poza tym basen ma na tyle kompaktowe wymiary, że możemy bez przeszkód ustawić go nawet na balkonie. Ścianki z tworzywa MDF są sztywne i solidne, dlatego nie będą się uginać podczas kąpieli psa.

Basen dla psa Trixie Rozmiar S ma wymiary: 80 cm x 20 cm. Akcesorium zrobiono z MDF, PVC i poliestru. Produkt ma niebieski kolor.

 

Zalety

Zawór spustowy: Model wyposażono w zawór spustowy, który ułatwia pozbywanie się wody z wnętrza basenu.

Wytrzymałość: Boki wykonano z MDF i odpornego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa sztucznego. Materiały wyróżnia stabilność. Na powierzchni basenu nie pojawiają się ślady po zadrapaniach.

Antypoślizgowa podstawa: Model Trixie jest chętnie wybierany przez właścicieli czworonogów, bo ma antypoślizgową podstawę, co jest gwarancją bezpieczeństwa użytkowania.

 

Wady

Czasochłonny montaż: Przy pierwszym montażu może się wydawać, że rozkładanie basenu jest czasochłonne. Nabierając wprawy można jednak wykonać tę czynność znacznie szybciej.

Design: Według konsumentów produkt powinien być dostępny w kilku kolorach, aby każdy mógł wybrać najbardziej odpowiadający mu model.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki basen dla psa kupić?

 

W ostatnim czasie popularne wśród właścicieli czworonogów stały się baseny dla psów tworzone z myślą o skutecznym schłodzeniu w upalne dni. Takie produkty idealnie sprawdzają się latem do ogrodu i poza przyjemnym chłodem zapewniają też warunki do świetnej zabawy. Część osób może jednak nie wiedzieć, czym się kierować, aby kupić najlepszy basen dla psa. Z pomocą przychodzi nasz poradnik, w którym wszystkie istotne kwestie są dokładnie i prosto wyjaśnione.

Jakość wykonania

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jaki basen dla psa wybrać, nie można pominąć faktu związanego z tym, jak produkt został wykonany. Powinien być on wyprodukowany z możliwie najlepszej jakości materiałów, bo to zagwarantuje nam długi czas użytkowania. Popularnym rozwiązaniem jest używanie odpornego na zadrapania tworzywa sztucznego. Często basen dla psa jest zrobiony z polichlorku winylu. Taki materiał wyróżnia elastyczność i giętkość. Polichlorek winylu jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, nie ulega ścieraniu i trudno go rozerwać. Dodatkowo jest on przystosowany do używania w trudnych warunkach atmosferycznych. Ścianki w basenie dla psa często są zrobione z płyty MDF, dlatego są sztywne i zachowują stabilność, nawet jeśli w środku znajduje się energiczny zwierzak. W rezultacie nie trzeba się obawiać, że woda szybko wyleje się na trawę i trzeba będzie ją uzupełniać. Właściciele psów wysoko cenią bezpieczeństwo swoich pupili. Z pewnością Ty masz tak samo, dlatego kupując basen, upewnij się, że dno jest tak zrobione, aby utrzymanie przez psa stabilnej pozycji było łatwe. Najlepiej, jeśli dno jest pokryte antypoślizgową powłoką. Wtedy ryzyko przypadkowego wywrócenia się przez czworonoga jest mniejsze. 

 

Wymiary – jaki jest najlepszy basen dla psa?

Aby basen dla psa spełniał swoją funkcję, musi być odpowiednio duży. Jedne z najmniejszych modeli mają średnicę 80 cm, a ich wysokość nie przekracza 20 cm. Są to baseny dobre dla małych ras np. yorkshire terriera. Jeśli Twój pies jest jednak większy, zdecydowanie lepszym wyborem będzie dla niego basen o średnicy ponad 100 cm i ściankach o nieco większej wysokości. Dobór rozmiaru produktu do wielkości czworonoga ma duże znaczenie, bo w zbyt małym basenie pies nie będzie mógł wygodnie się rozłożyć, pobawić piłką czy odpocząć. Jeśli ścianki będą zbyt niskie, woda będzie wylewała się z basenu albo jej poziom będzie niewystarczający do efektywnego schłodzenia.

 

Zawór umożliwiający szybkie spuszczanie wody

Usuwanie wody z basenu, szczególnie jeśli jest on duży, może być męczące. Przechylenie go na jeden bok wydaje się sensownym, ale mało wygodnym rozwiązaniem. Producenci basenów dla psów wzięli to pod uwagę i większość dostępnych na rynku produktów ma specjalny zawór umożliwiający szybkie spuszczanie wody. Dzięki niemu można łatwo go opróżnić i to właściwie bez żadnego wysiłku. 

Łatwe rozkładanie

Kolejnym aspektem, na którym trzeba zwrócić uwagę, jest rozkładanie i składanie basenu. Najlepiej wybierać modele, które nie wymagają pompowania. Większość popularnych na rynku basenów wystarczy tylko rozłożyć i napełnić wodą. Czas przygotowania produktu do zabawy jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku konieczności pompowania. 

 

Baseny dla psa w dobrych cenach

Sporo osób zastanawia się, ile trzeba zapłacić za basen dla psa, chcąc kupić solidnie zrobiony, odporny na uszkodzenia produkt. Z naszej analizy wynika, że za dobry basen dla psa trzeba zapłacić około 200 zł. Z reguły mniejsze modele są tańsze od większych, ale wiele w tej kwestii zależy od wykorzystanych do produkcji materiałów i popularności producenta. Zakup basenu dla psa wydaje się w wielu przypadkach sporym wydatkiem, ale korzyści z tego wynikające są zauważalne. W upalne dni pies czuje się lepiej, bo może łatwo się schłodzić.

 

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić basen dla psa?

Nie trzeba od razu kupować basenu dla psa, aby zapewnić zwierzęciu możliwość schłodzenia się w trakcie upalnych dni. Można postawić na duże plastikowe miski albo wybrać tani basen dla dzieci. Niemniej jednak trzeba być nastawionym na to, że takie produkty będą mniej wygodne w użytkowaniu zarówno dla nas samych, jak i dla naszego zwierzęcia. Miska, aby dobrze spełniać swoją funkcję, musi mieć stosunkowo niskie ścianki, tak aby zwierzak nie miał problemu z wejściem do środka, a jednocześnie powinna być duża. Plastikowe miski nie mają żadnych zaworów, więc trzeba je przechylać, aby później wylać wodę. Natomiast baseny dla dzieci są zrobione ze stosunkowo delikatnych materiałów, więc mogą się szybko zepsuć. Podane przez nas pomysły warto zastosować tylko na początku, aby sprawdzić, czy pupil jest zainteresowany basenem. Jeśli tak, warto zainwestować w model stworzony z myślą o psach. Takie baseny mają antypoślizgowe dna i są wygodne w użytkowaniu m.in. ze względu na zawory i możliwość szybkiego złożenia do niewielkich rozmiarów.

P2: Ile kosztuje basen dla psa?

Baseny dla psa są stosunkowo drogie, porównując je chociażby z produktami stworzonymi dla dzieci. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że produkty dla psów muszą być zrobione z lepszych materiałów, żeby przy kontakcie z dłuższymi pazurami nie ulegały uszkodzeniom. Najtańsze baseny dla psa kosztują nie więcej niż 200 zł. Za modele przeznaczone dla większych czworonogów zwykle trzeba zapłacić nawet 300 zł albo więcej, choć sporo w tej kwestii zależy od popularności producenta. Kupując basen dla psa, warto zwracać uwagę nie tyle na cenę, ile na jakość wykonania. Aby zweryfikować, czy zastosowane w procesie produkcji materiały są wytrzymałe, należy zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Dobry basen dla psa powinien mieć antypoślizgowe dno, aby pupilowi łatwiej było zachować stabilność.

 

P3: Gdzie kupić basen dla psa?

Najlepszym miejscem do zakupu basenu dla psa jest oczywiście Internet. Wpisując w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, można znaleźć wiele atrakcyjnych produktów. Dobrym sposobem na podjęcie rozsądnej decyzji zakupowej jest skorzystanie z rankingu. Baseny dla psów są dostępne w wielu sklepach online. Zamawiając przez Internet, konsument ma możliwość szybkiego porównania cen w różnych miejscach i tym samym większą szansę na zakup basenu po najbardziej okazyjnej cenie. Zaletą zakupów online jest też to, że przed podjęciem ostatecznej decyzji można sprawdzić, co na temat danego produktu sądzą inni właściciele psów, którzy zdążyli go już przetestować. Takie recenzje są bardzo cenne, bo można wiele się z nich dowiedzieć. Baseny dla psów są też dostępne w stacjonarnych sklepach zoologicznych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ