Ranking 6 najlepszych tabletek na odrobaczanie psa w 2024

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Tabletki na odrobaczanie psa – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Zastanawiając się nad tym, jakie tabletki na odrobaczanie dla psa kupić, warto byłoby poznać opisy różnych preparatów i poznać opinie na ich temat. Wiemy, że zajmuje to dużo czasu, dlatego postanowiliśmy Ci w tym pomóc. Dokładnie przeanalizowaliśmy rynek, przeczytaliśmy wiele komentarzy i to pozwoliło nam wybrać najlepsze tabletki na odrobaczanie psa. Pierwsze miejsce w rankingu zajął preparat Bayer Drontal Plus Flavour dla czworonogów o wadze 35 kg i więcej. W opakowaniu znajdują się dwie tabletki zapakowane w blister PVC. Preparat jest polecany do zwalczania pierwotniaków, nicieni i tasiemców. Działa on skutecznie, co potwierdza sporo kupujących. Warto też pomyśleć nad zakupem tabletek na odrobaczanie psa Ceva Cestal Plus. Produkt jest pakowany po 8 sztuk.

6 najlepszych tabletek na odrobaczanie psa. Opinie w 2024 roku 

 

Przeczytaj przygotowany przez nas ranking tabletek na odrobaczanie psa i zobacz, jakie produkty są dobrze oceniane przez właścicieli czworonogów. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Tabletki na odrobaczanie psów działają skutecznie. Dobrze radzą sobie one ze zwalczaniem inwazji tasiemców, pierwotniaków i nicieni. Produkt jest zapakowany w solidne opakowanie i skutecznie chroniony przed czynnikami zewnętrznymi.

Wady

Choć tabletki mają specjalny smak, który ma zachęcić pieski do ich zjedzenia, nie na każde zwierze to działa. Niektórzy właściciele psów muszą mieszać tabletkę z mokrą karmą.

Podsumowanie

Preparat jest przeznaczony dla dużych psów o wadze 35 kg i więcej. W opakowaniu znajdują się dwie tabletki. Preparat należy podawać średnio co 3 miesiące w celach profilaktycznych. Tabletki są pakowane w wytrzymałe blistry PVC.

Drugi wybór

Zalety

To preparat do stosowania zarówno u dużych czworonogów jak i tych mniejszych. Linia podziału w połowie tabletki pozwala na precyzyjne dopasowanie dawki. Tabletki są skuteczne na wszelkie występujące w Polsce pasożyty czworonogów.

Wady

Właściciele dużych psów o masie 50 kg i więcej wskazują, że aby preparat był skuteczny trzeba go podać w dużej ilości. U psów niechętnych w przyjmowaniu tabletek odrobaczających zwiększa to kłopotliwość podania.

Podsumowanie

Zawartość opakowania to 8 tabletek. Są one dostępne zarówno w sklepach zoologicznych jak i u weterynarzy.Można je kupić bez recepty. Tabletki można stosować u suk ciężarnych.

Rozważ też

Zalety

Tabletki odrobaczające dla psa mogą być stosowane profilaktycznie i wtedy, kiedy pojawiają się problemy z układem pokarmowym. Produkt skutecznie zwalcza takie pasożyty jak: Nicienie, glisty, włosogłówki i pierwotniaki.

Wady

W pojedynczych przypadkach występowały skutki uboczne w postaci wymiotów. Nie były one jednak intensywne i nie zagrażały zdrowiu zwierzęcia.

Podsumowanie

Jedna tabletka jest przeznaczona dla psa o masie 10 kg. Produkt występuje w postaci kostki z mięsnym aromatem. Tabletka jest chętnie zjadana przez psy. W razie problemów z przekonaniem czworonoga do jej połknięcia można wymieszać ją z jedzeniem. W opakowaniu znajdują się 2 tabletki.

 

Tabletki na odrobaczenie psa Drontal

 

1. Bayer Drontal Plus Flavour dla Psów Powyżej 35 kg

 

Polecamy Twojej uwadze tabletki na odrobaczenie psa Drontal Plus Flavour przeznaczone dla czworonogów o wadze powyżej 35 kg. Preparat jest rekomendowany do stosowania w przypadku inwazji tasiemców, nicieni i pierwotniaków m.in.: Toxascaris leonina, Dipylidium caninum, Echinococcus multilocularis czy Giardia spp.

Tabletki mają kształt kostki i dodaną substancję smakową. Lek można podawać bezpośrednio do jamy ustnej zwierzęcia lub mieszać go z ulubionym jedzeniem. Nie ma konieczności przeprowadzania głodówki czy stosowania specjalnej diety przed podaniem preparatu. Jeśli stosujemy produkt u szczeniąt zakażonych glistami, musimy liczyć się z tym, że za pierwszym razem może nie dojść do pełnej eliminacji pasożytów. Zaleca się podanie preparatu w 6, a później 12 tygodniu życia.

Tabletki na odrobaczenie psa Drontal Plus Flavour działają skutecznie, co stanowi główny czynnik zachęcający do ich zakupu. Konsumenci przyznają, że cena produktu nie jest wysoka, a preparat rzeczywiście przynosi oczekiwane efekty. Bayer Drontal Plus Flavour dla psów powyżej 35 kg to tabletki na odrobaczanie cieszące się obecnie największym zainteresowaniem klientów.

 

Zalety

Mięsny smak: Ten co sprawia że pupile chętnie spożywają tabletki jest ich mięsny smak. Dlatego hodowcy nie mają problemu z tym aby pupil zjadł tabletkę.

Skuteczność: Specyfik jest skuteczny i działa na wszystkie pasożyty jelitowe występujące u polskich psów. Fakt, że są to dobre tabletki na odrobaczanie psa potwierdzają opinie klientów.

Zabezpieczenie: Oprócz natychmiastowego pozbycia się lokatorów z układu trawiennego psa, tabletka zabezpiecza również przed ich powrotem na około 3 miesiące.

Dostępność: Tabletki są łatwo dostępne u każdego z weterynarzy i sklepach zoologicznych i nie trzeba na nie recepty.

Zawartość: Jedno opakowanie zawiera dwie tabletki dla psa o masie ciała 35 kg. Zatem dla większości pupili dwie tabletki, przy częstotliwości stosowania co 3 miesiące, starczą na pół roku.

 

 

 

 

Tabletki na odrobaczenie psa Cestal

 

2.  Ceva Cestal Plus Dla Psa Tabletki Do Rozgryzania i Żucia Na Odrobaczanie

 

Ceva Cestal Plus dla psa tabletki do rozgryzania i żucia na odrobaczanie to środek o szerokim spektrum działania. Jest pomocny przy leczeniu wielu pasożytów. Środek odrobacza z tasiemców, glist, tęgoryjców, i włosówek. Jest to owalna tabletka w kolorze brązowym do rozgryzania i żucia, zatem można ją dodać do pokarmu.

Tabletka ma też linię podziału pozwalającą na jej przepołowienie w celu uzyskania mniejszej porcji. Szczegółowe informacje dotyczące dawkowania są umieszczone na dołączonej ulotce. Pół tabletki stosujemy u psów o masie od 2 do 5 kg.

Natomiast psy o wadze 40 – 50 kg muszą przyjąć 5 tabletek. Specyfik jest dostępny w sklepach zoologicznych i u weterynarzy. Ceva Cestal Plus dla psa tabletki do rozgryzania i żucia na odrobaczanie to środek dostępny zarówno u weterynarza jak i w sklepach zoologicznych.

 

Zalety 

Łatwość podania: Użytkownicy zwracają uwagę na łatwość podania tabletki i niekłopotliwe przyjęcie jej przez psa. Hodowcy podkreślają, że psy bez problemu przyjmują tabletkę, niektóre nawet bez ukrycia jej w pokarmie.

Możliwość podziału: Posiadacze małych czworonogów cenią fakt, że tabletka ma linię podziału do łatwego jej przepołowienia.

Duże opakowanie: Jedno opakowanie zawiera 8 sztuk tabletek. Pozwoli to na wielokrotne odrobaczenie mniejszych psów, i dwukrotnie większych.

Skuteczność: Opinie klientów przekazują, że tabletki skutecznie niwelują wszelkie pasożyty, na które są dedykowane.

Wszechstronne zastosowanie: Jak podaje ulotka, preparat może być stosowany również u suk będący w ciąży. Nie wpłynie to na przebieg ciąży.

 

Wady

Dawkowanie u dużych psów: Instrukcja stosowania zaleca na każde 10 kilogramów masy ciała zwierzęcia zaaplikować jedną tabletkę. W związku z tym psy o dużej masie muszę zjeść pięć albo więcej tabletek.

 

 

 

 

Tabletki na odrobaczenie psa Bayer

 

3. Bayer Drontal Plus Flavour 2 Tabletki Odrobaczające dla Psów

 

Tabletki na odrobaczenie psa Bayer Drontal Plus Flavour 2 są polecane przez właścicieli czworonogów i zdobywają dobre opinie. Preparat ma postać kosteczki przypominającej smaczka. Tabletka pachnie mięsem, co dodatkowo zachęca pupila do jej zjedzenia. Nie powinno być żadnego problemu z przekonaniem psa do połknięcia kapsułki. 

Preparat jest przeznaczony do eliminowania inwazji pasożytów wewnętrznych, które mogą atakować przewód pokarmowy zwierzęcia. Produkt jest polecany do zwalczania tasiemców, glist i tęgoryjców. Przy leczeniu Giardia spp. kurację należy kontynuować przez kolejne 3 dni. Jedna tabletka jest przeznaczona dla psa o wadze 10 kg. Produkt jest odpowiedni już dla szczeniąt od 2 tygodnia życia.

Drontal Plus Flavour to dobre i tanie tabletki na odrobaczanie psa, które poza niską ceną odznaczają się skutecznością. Preparat ma przyjemny zapach i smak, dzięki czemu pupil chętniej go zjada. Bayer Drontal Plus Flavour 2 tabletki odrobaczające dla psów  sprawdzą się zarówno u dorosłych psów jak i u szczeniąt powyżej dwóch tygodni życia. 

 

Zalety 

Skuteczność: Tabletki zwalczają wszystkie powszechne pasożyty jelitowe, takie jak glisty, tęgoryjce, włosogłówki, tasiemce oraz pierwotniaki typu Giardia. 

Dostepność: Preparat jest dostępny u weterynarza i sklepach zoologicznych bez recepty. 

Smak: Co podkreślają hodowcy, tabletka smakuje pupilom i można ją podawać poza posiłkiem nawet w formie nagrody. 

Linia podziału: Brązowa tabletka o kształcie przypominającym kość została zaopatrzona w linię podziału pozwalającą na łatwe jej przepołowienie. Jest to przydatne do aplikacji psom o niskiej wadze.

Stosowanie u szczeniąt: Preparat jest dopuszczony do stosowania u szczeniąt powyżej drugiego tygodnia życia.

 

Wady

Stosowanie u suk w ciąży: Tabletek nie zaleca się stosowania usług będących w pierwszych dwóch trymestrach ciąży.

 

 

 

 

4. Suplement Preparat do Odrobaczania Psów 80g

 

Bellfor Vermal Pulver to preparat na odrobaczanie psów w formie suplementu. Produkt składa się w 100% z naturalnych składników, więc jego stosowanie jest bezpieczne dla zdrowia. W tabletach znajduje się starannie wyselekcjonowana mieszanka ziół, która stwarza nieprzyjazne dla pasożytów warunki i w ten sposób ogranicza ryzyko ich rozwoju. 

Suplement diety jest polecany do stosowania profilaktycznego. Zaleca się podawanie tabletek przez 10 dni i powtarzanie kuracji raz na 3 miesiące. Produkt ma kilka zalet, a zalicza się do nich m.in. to, że wspiera prawidłową pracę jelit i nie obciąża organów wewnętrznych. Dodatkowo suplement skutecznie wzmacnia system odpornościowy.

Czytając opinie o tabletkach na odrobaczanie psa Bellfor Vermal Pulver, można dojść do wniosku, że jest to polecany i rzeczywiście skuteczny preparat. Do jego zakupu zachęca właścicieli czworonogów to, że ma on bezpieczny i naturalny skład. Suplement preparat do odrobaczania psów 80g substancja o nieco innym od tabletek stosowaniu.

 

Zalety 

Naturalny skład: Ten suplement diety składa się wyłącznie 100% z naturalnych składników. Są to starannie wyselekcjonowane zioła, które tworzą w organizmie środowisko szkodliwe dla robaków.

Nie uzależnia: Nie stwierdzono uzależnienia od preparatu po jego długotrwałym stosowaniu.

Wspiera pracę jelit: Skład naturalnych ziół został tak dobrany, że preparat nie tylko nie obciąża organów wewnętrznych, ale wręcz wspiera prawidłową pracę jelit.

Do profilaktyki: Suplement można stosować u zwierząt w profilaktyce odrobaczania. Stosuje się go wówczas przez 10 dni i kolejne 10 dni odstawia.

Łatwość stosowania: Ze względu na to, że suplement jest w postaci sproszkowanej, jego stosowanie jest niezwykle łatwe. Wystarczy dosypać do pożywienia czworonoga od pół do trzech i pół łyżeczek proszku, zależności odwagi zwierzęcia.

 

Wady

Systematyka stosowania: Preparat wymaga systematyki stosowania. Zatem wymaga też dyscypliny od hodowcy i pamiętania o początku i końcu stosowania preparatu.

 

 

 

 

5. Wurm-o-Vet Odrobaczanie Psa do 25kg

 

Wurm-o-Vet to polecane tabletki na odrobaczanie psa z naturalnym składem. Kapsułki zawierają składniki takie jak: Kamala, torf, jagody jałowca, pestki dyni i liście dzikiego czosnku. W produkcie znajduje się m.in. 7,6% białka surowego, 11,3% włókna surowego i 1,7% olejów i tłuszczy. Dodatek stanowi ziemia okrzemkowa E 551c.

Te tabletki na odrobaczenie psa można podawać na czczo z samego rana. W przypadku zwierząt o wadze 20-25 kg zalecana jest dawka w postaci 3 kapsułek przez 3 dni. Po upływie 7 dni kurację należy powtórzyć. Preparat jest naturalny, więc stanowi alternatywę dla innych popularnych na rynku produktów.

Dlaczego właściciele psów decydują się na zakup tych kapsułek? Do tego zachęca ich przede wszystkim naturalny skład. Produkt nie obciąża układu nerwowego, nie powoduje alergii i nie wpływa negatywnie na pracę wątroby i nerek. Wurm-o-Vet odrobaczanie psa do 25kg to preparat o naturalnym składzie zawierający między innymi pestki dyni, liście dzikiego czosnku czy jagody jałowca.

 

Zalety 

Naturalny skład: Tabletki zostały opracowane w taki sposób, że nie zaburzają flory bakteryjnej jelit i przemiany oraz przyswajalności. Nie obciążają też innych organów jak nerki czy wątroba, bo skład ich jest całkowicie naturalny.

Duże opakowanie: Jedno opakowanie zawiera 18 sztuk tabletek. Wystarczy więc na całą kurację, bowiem psu o masie 25 kg podajemy 3 kapsułki przez trzy kolejne dni, powtarzając po 7 dniach te same dawki. 

Nie uczula: Jak przekazują hodowcy stosowanie tabletek nie wpływa negatywnie na samopoczucie psa. Tabletki nie uczulają i nie wywołują złego samopoczucia.

Wygodne opakowanie: Tabletki dostarczane są w plastikowym w szczelnym opakowaniu i są wygodne w przechowywaniu.

 

Wady

Wielkość kapsułki: Jak przekazują hodowcy kapsułki są sporej wielkości. Bywa że mają więc trudności ze skutecznym podaniem psu suplementu.

 

 

 

 

6. Inpar Tabletki Odrobaczające 2Tabl

 

Inpar tabletki odrobaczające 2Tabl to preparat do stosowania przy zwalczaniu tasiemców i nicieni i ich dojrzałych postaci w przypadku tęgoryjec, włosogłówek dorosłych i niedojrzałych, oraz glist. Substancje czynne preparatu to Prazykwantel   50 mg, Embonian pyrantelu  144 mg i Fenbendazol  200 mg.

Zawartość kartonowego opakowania to 2 duże tabletki. Starczą one do leczenia psów średniej wielkości o masie do 20 kg. Przy zastosowaniu u szczeniąt i zwierząt niewielkich ras do 5 kg masy wystarczy pół tabletki, do 10 kg – jedna tabletka. Sprawdziliśmy jak wygląda dostępność preparatu.

Czy tabletki na odrobaczenie psa są dostępne w aptece? Otóż preparat możemy otrzymać w sklepach zoologicznych oraz u weterynarzy. Inpar tabletki odrobaczające 2Tabl to preparat, który służy do zwalczania dorosłych postaci tasiemców i nicieni.

 

Zalety 

Dla różnych zwierząt: Preparat można stosować zarówno dla dorosłych zwierząt jak i szczeniąt. Różnica polega tylko w dawkowaniu ilości substancji.

Dawkowanie: Jest to preparat do jednokrotnego profilaktycznego dawkowania. Można go rozgniatać, kruszyć, mieszać z karmą lub podać w kawałku mięsa.

Atrakcyjna cena: Jest to jeden z tańszych preparatów dostępnych na rynku możliwy do kupienia nawet za 5 zł za dwie tabletki.

 

Wady

Przechowywanie: Po wykorzystaniu połowy tabletki, ze względu na niewielką masę zwierzęcia, druga połowa nie powinna być przechowywana do kolejnego użycia za 3 miesiące.

Ilość tabletek: Opakowanie zawiera zaledwie dwie tabletki, zatem starczy ono dla psów o masie do 20 kg. Psy o masie na przykład 40 kg muszą przyjąć 4 tabletki, czyli trzeba się zaopatrzyć w 2 opakowania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką tabletkę na odrobaczanie psa kupić?

 

Odrobaczanie psa stanowi ważny obowiązek każdego właściciela zwierzęcia. Pasożyty zaburzają prawidłową pracę układu trawiennego i ogólnie źle wpływają na funkcjonowanie organizmu. Regularne stosowanie odpowiednio dobranych preparatów jest więc niezbędne do zapewnienia zwierzęciu, a także nam i domownikom, odpowiedniej ochrony. Jakie są najlepsze tabletki na odrobaczanie psa? Dowiedz się tego, czytając nasz poradnik zakupowy.

Skład

Najlepsze tabletki na odrobaczanie psa to bez wątpienia takie, które przynoszą oczekiwane efekty. W związku z tym najczęściej dostępne na rynku preparaty działają na kilku płaszczyznach i dlatego są skuteczne. Jednym z najważniejszych zadań stojącym przed właścicielem czworonoga jest dokładne sprawdzenie składu produktu. To od niego właśnie zależy to, czy preparat pomoże zwierzęciu czy nie. Najczęściej spotykane substancje czynne to: 

♦ prazikwantel – lek przeciwpasożytniczy, który stosuje się głównie w przypadku występowania tasiemców i przywr. Składnik ten dobrze się wchłania;

♦ fenbendazol – działa na tasiemce i wykazuje działanie jajobójcze;

♦ embonian pyrantelu – składnik stosowany na nicienie. Blokuje on przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, a w rezultacie pasożyty zostają porażone i możliwe jest ich wydalenie. Substancja ta działa na dorosłe osobniki i takie we wczesnym stadium rozwoju. Nie niszczy jednak larw.

 

Naturalne odpowiedniki

Szukając odpowiedzi na pytanie, jakie tabletki na odrobaczanie psa wybrać, można natknąć się nie tylko na preparaty zawierające wymienione w akapicie powyżej składniki. W ofercie wielu sklepów można też znaleźć suplementy powstałe na bazie naturalnych składników. W takich tabletkach może znajdować się np. kamala, torf, liście dzikiego czosnku i pestki dyni. Preparaty z naturalnych składników są w pełni bezpieczne dla zdrowia zwierzęcia, choć mogą mieć nieco mniejszą skuteczność. Przyjmuje się je jako suplementy, które mają zapobiec rozmnażaniu się pasożytów. Naturalne tabletki na odrobaczanie wspierają układ odpornościowy i trawienny. Przy ich stosowaniu rzadziej występują skutki uboczne.

 

Dawkowanie

Nie jest tak, że ta sama tabletka zadziała odpowiednio na psy o różnej masie. To właśnie na podstawie wagi zwierzęcia dobierana jest odpowiednia dawka. Należy się tym sugerować podczas kupowania preparatu. Jeśli nasz pies waży np. 15 kg, a kupimy preparat, w którym jedna tabletka odpowiada masie 10 kg, musimy zastosować 1,5 kapsułki, aby zauważyć efekty. Dawkowanie produktu na podstawie dołączonej do niego ulotki nie powinno być niczym trudnym.

 

Sposób podawania

Przed zakupem konkretnych tabletek na odrobaczanie psa, upewnijmy się, w jaki sposób można je podawać. Warto wybierać takie preparaty, które w razie potrzeby można wymieszać z karmą. Część właścicieli ma problem z tym, aby zachęcić swojego psa do jedzenia tabletki, a dodanie jej do zwykłej porcji jedzenia pozwala się z nim uporać. Coraz większą popularnością cieszą się tabletki, które wyglądają i pachną jak przysmaki. Większość pupila zjada je ze smakiem. 

Należy też zwrócić uwagę na to, czy przed rozpoczęciem kuracji nie trzeba stosować u psa żadnej diety. Czasami pojawiają się pewne wymagania odnośnie do czasu podawania preparatu. Większość popularnych na rynku tabletek na odrobaczanie psa można jednak stosować niezależnie od tego, jaki pokarm przyjmuje on na co dzień. Czasami psy stosujące preparat powinny pozostawać na chwilę w izolacji od innych zwierząt.

Dlaczego tabletki na odrobaczanie psa są tak ważne?

Wciąż zastanawiasz się, czy regularne stosowanie tabletek na odrobaczanie jest potrzebne? Warto wiedzieć, że problemy z zakażeniem pasożytami mogą pojawić się niezależnie od rasy czy wieku zwierzęcia. Pasożyty mają nawet pupile, które śpią w domach, są regularnie kąpane, odpowiednio pielęgnowane i na co dzień przyjmują wysokiej jakości pokarm.

Pasożyty mają negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu zwierzęcia. Mogą one wywoływać takie nieprzyjemne dolegliwości jak: Wzdęcia, wymioty czy biegunkę. Zwierzę zaatakowane przez pasożyty może nie mieć apetytu, stać się osłabione i zacząć szybko tracić na wadze. 

 

Tabletki na odrobaczanie psa w dobrych cenach

Zakup tabletek na odrobaczanie psa nie jest dużym wydatkiem. Oczywiście właściciele dużych ras muszą być przygotowani na to, że będą płacić więcej. Wszystko dlatego, że dawka preparatu dobierana jest właśnie na podstawie wagi zwierzęcia. Skutecznie działające tabletki na odrobaczanie można kupić już od ok. 20 zł. Popularnością cieszą się też suplementy wspierające funkcjonowanie układu pokarmowego. Za taki produkt trzeba zapłacić zwykle ok. 60 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Tabletki na odrobaczenie psa – jak podawać?

Tabletki na odrobaczanie psa zwykle podaje się zwierzęciu co 3 miesiące. Jest to tzw. kuracja profilaktyczna. Przed zastosowaniem danego preparatu należy dokładnie przeczytać dołączoną do niego ulotkę. Może być w niej napisane, że w przypadku występowania konkretnych pasożytów należy podać np. kilka tabletek w określonym odstępie czasu. Sporo dostępnych na rynku preparatów ma postać przysmaku. Często tabletki z wyglądu przypominają małą kostkę i do tego mają przyjemny zapach. Producenci starają się, aby preparat jak najmniej przypominał zwykłą tabletkę. Wszystko po to, by uniknąć problemów z jego podaniem zwierzęciu. Jeśli nasz pupil nie chce zjeść tabletki, można wymieszać ją z karmą (najlepiej mokrą). Ostateczną opcją w przypadku upartego zwierzęcia jest przymusowe włożenie tabletki do pyska.

 

P2: Tabletki na odrobaczenie psa – gdzie kupić?

Nie ma problemów z dostępnością tabletek na odrobaczanie dla psa. Preparaty tego typu można kupić w każdym sklepie zoologicznym. Można oczywiście otrzymać je u weterynarza i sporo właścicieli psów wybiera tę opcję na początek, kiedy nie wie, która tabletka jest najbardziej odpowiednia dla ich zwierzaka. Zalecamy kupowanie preparatu w sprawdzonych miejscach, aby mieć pewność, że był on odpowiednio przechowywany. Tabletki na odrobaczanie psa są niezbędne do ochrony zdrowia zwierzęcia, dlatego ich stosowanie jest tak ważne.

P3: Ile kosztują tabletki na odrobaczenie psa?

Koszt zakupu tabletek na odrobaczanie psa zależy m.in. od masy zwierzęcia. To właśnie na jej podstawie wybierany jest odpowiedni preparat. Tabletki dla psa o większej masie zwykle są droższe. Przeciętnie jednak za produkt stosowany do odrobaczania psa trzeba zapłacić od 20 zł do 50 zł. Na rynku dostępne są też tabletki z naturalnym składem, które bardziej mają wspierać działanie układu trawiennego. Są one mniej inwazyjne. Za opakowanie takiego suplementu trzeba zapłacić ok. 60 zł lub więcej, zależnie od sklepu i producenta.

 

P4: Jak działają tabletki na odrobaczenie psa?

Odrobaczanie psa to jedna z ważniejszych czynności profilaktycznych. Odpowiednio dobrane tabletki są w stanie pozbyć się z organizmu szkodliwych pasożytów, które wpływają negatywnie na funkcjonowanie zwierzęcia. Tabletki na odrobaczanie działają zwykle na pasożyty wewnętrzne takie jak: Tasiemce, pierwotniaki czy nicienie. Obecność tych pasożytów może powodować problemy trawienne i biegunki. U niektórych psów występują też duszności. Niektóre dostępne na rynku preparaty działają też na pasożyty zewnętrzne tzw. ektopasożyty. Tabletki też mogą działać na określony gatunek pasożytów, więc trzeba dokładnie czytać ulotkę, aby się tego dowiedzieć. W przypadku profilaktyki najlepsze są uniwersalne preparaty o kompleksowym działaniu.

 

P5: Tabletki na odrobaczenie psa – skutki uboczne

Czasami może się zdarzyć, że po zastosowaniu tabletek na odrobaczanie psa wystąpią skutki uboczne. Najczęściej są to nudności, wymioty albo brak łaknienia. Czasami pojawia się też biegunka, co jest typowe przy większych dawkach. Zdecydowanie rzadziej można zaobserwować drgawki lub konwulsje. Jeśli wystąpią jakieś skutki uboczne, należy poczekać, aż miną. Jeśli jednak wzbudzą one naszą dużą podejrzliwość, możemy skontaktować się z lekarzem weterynarii i poprosić o pomoc. Warto podkreślić, że skutki uboczne występują stosunkowo rzadko, a dostępne teraz w sklepach tabletki mają bezpieczny dla zdrowia pupila skład.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ