Ostatnio aktualizowane: 01.07.22

 

Tabletki na odrobaczanie psa – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Zastanawiając się nad tym, jakie tabletki na odrobaczanie dla psa kupić, warto byłoby poznać opisy różnych preparatów i poznać opinie na ich temat. Wiemy, że zajmuje to dużo czasu, dlatego postanowiliśmy Ci w tym pomóc. Dokładnie przeanalizowaliśmy rynek, przeczytaliśmy wiele komentarzy i to pozwoliło nam wybrać najlepsze tabletki na odrobaczanie psa. Pierwsze miejsce w rankingu zajął preparat Bayer Drontal Plus Flavour dla czworonogów o wadze 35 kg i więcej. W opakowaniu znajdują się dwie tabletki zapakowane w blister PVC. Preparat jest polecany do zwalczania pierwotniaków, nicieni i tasiemców. Działa on skutecznie, co potwierdza sporo kupujących. Warto też pomyśleć nad zakupem tabletek na odrobaczanie psa Ceva Cestal Plus Flavour. Produkt jest pakowany po 10 sztuk.

6 najlepszych tabletek na odrobaczanie psa. Opinie w 2022 roku 

 

Przeczytaj przygotowany przez nas ranking tabletek na odrobaczanie psa i zobacz, jakie produkty są dobrze oceniane przez właścicieli czworonogów. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Tabletki na odrobaczanie psów działają skutecznie. Dobrze radzą sobie one ze zwalczaniem inwazji tasiemców, pierwotniaków i nicieni. Produkt jest zapakowany w solidne opakowanie i skutecznie chroniony przed czynnikami zewnętrznymi.

Wady

Choć tabletki mają specjalny smak, który ma zachęcić pieski do ich zjedzenia, nie na każde zwierze to działa. Niektórzy właściciele psów muszą mieszać tabletkę z mokrą karmą.

Podsumowanie

Preparat jest przeznaczony dla dużych psów o wadze 35 kg i więcej. W opakowaniu znajdują się dwie tabletki. Preparat należy podawać średnio co 3 miesiące w celach profilaktycznych. Tabletki są pakowane w wytrzymałe blistry PVC.

Drugi wybór

Zalety

Preparat działa skutecznie. Jest on polecany w przypadku występowania takich pasożytów jak: Tasiemce, włosówki, glisty i tęgoryjce. Produkt działa w szerokim zakresie i dzięki niemu organizm psa może dobrze funkcjonować.

Wady

Niektóre osoby twierdzą, że jakość wykonania opakowania produktu nie jest najlepsza. Podczas wyciągania jednej tabletki można przypadkowo uszkodzić opakowanie.

Podsumowanie

W opakowaniu znajduje się 10 tabletek. Jedna jest przeznaczona dla psa o wadze 10 kg. Producent zaleca, aby w przypadku intensywnej inwazji pasożytów powtórzyć kurację po 14 dniach od podania pierwszej dawki. Preparat działa na różne formy glist: Dojrzałe i niedojrzałe.

Rozważ też

Zalety

Tabletki odrobaczające dla psa mogą być stosowane profilaktycznie i wtedy, kiedy pojawiają się problemy z układem pokarmowym. Produkt skutecznie zwalcza takie pasożyty jak: Nicienie, glisty, włosogłówki i pierwotniaki.

Wady

W pojedynczych przypadkach występowały skutki uboczne w postaci wymiotów. Nie były one jednak intensywne i nie zagrażały zdrowiu zwierzęcia.

Podsumowanie

Jedna tabletka jest przeznaczona dla psa o masie 10 kg. Produkt występuje w postaci kostki z mięsnym aromatem. Tabletka jest chętnie zjadana przez psy. W razie problemów z przekonaniem czworonoga do jej połknięcia można wymieszać ją z jedzeniem. W opakowaniu znajdują się 2 tabletki.

 

Tabletki na odrobaczenie psa Drontal

 

1. Bayer Drontal Plus Flavour dla Psów Powyżej 35 kg

 

Polecamy Twojej uwadze tabletki na odrobaczenie psa Drontal Plus Flavour przeznaczone dla czworonogów o wadze powyżej 35 kg. Preparat jest rekomendowany do stosowania w przypadku inwazji tasiemców, nicieni i pierwotniaków m.in.: Toxascaris leonina, Dipylidium caninum, Echinococcus multilocularis czy Giardia spp.

Tabletki mają kształt kostki i dodaną substancję smakową. Lek można podawać bezpośrednio do jamy ustnej zwierzęcia lub mieszać go z ulubionym jedzeniem. Nie ma konieczności przeprowadzania głodówki czy stosowania specjalnej diety przed podaniem preparatu. Jeśli stosujemy produkt u szczeniąt zakażonych glistami, musimy liczyć się z tym, że za pierwszym razem może nie dojść do pełnej eliminacji pasożytów. Zaleca się podanie preparatu w 6, a później 12 tygodniu życia.

Tabletki na odrobaczenie psa Drontal Plus Flavour działają skutecznie, co stanowi główny czynnik zachęcający do ich zakupu. Konsumenci przyznają, że cena produktu nie jest wysoka, a preparat rzeczywiście przynosi oczekiwane efekty.

 

 

 

 

Tabletki na odrobaczenie psa Cestal

 

2. Ceva Cestal Plus Flavour 10Tabl na Odrobaczenie 

 

W naszym rankingu znalazły się tabletki na odrobaczenie psa Cestal Plus Flavour Ceva. To preparat, który skutecznie zwalcza różnego rodzaju pasożyty: Tasiemce (Echinococcus multilocularis, Taenia species, Dipylidium caninum), włosówki (Trichuris vulpis), tęgoryjce (Uncinaria stenocephala) i glisty (Toxascaris leonina). Produkt należy podawać bezpośrednio do jamy ustnej zwierzęcia. 

Te dobre tabletki na odrobaczanie psa są sprzedawane w opakowaniu po 10 sztuk. Jedna tabletka przypada na 10 kg wagi czworonoga. Preparat można bezpiecznie stosować bez względu na to, jaką dietę ma pies i bez konieczności przeprowadzania uprzednio głodówki. W przypadku dużych problemów z pasożytami kurację należy powtórzyć po 14 dniach od podania pierwszej dawki. 

Przeprowadzony test tabletek na odrobaczanie psa pokazał, że opisywany preparat przynosi oczekiwane efekty. Kupujący przyznają też, że kapsułki nie są bardzo duże, więc pies nie powinien mieć problemów z ich zjedzeniem. 

 

 

 

 

Tabletki na odrobaczenie psa Bayer

 

3. Bayer Drontal Plus Flavour 2 Tabletki Odrobaczające dla Psów

 

Tabletki na odrobaczenie psa Bayer Drontal Plus Flavour 2 są polecane przez właścicieli czworonogów i zdobywają dobre opinie. Preparat ma postać kosteczki przypominającej smaczka. Tabletka pachnie mięsem, co dodatkowo zachęca pupila do jej zjedzenia. Nie powinno być żadnego problemu z przekonaniem psa do połknięcia kapsułki. 

Preparat jest przeznaczony do eliminowania inwazji pasożytów wewnętrznych, które mogą atakować przewód pokarmowy zwierzęcia. Produkt jest polecany do zwalczania tasiemców, glist i tęgoryjców. Przy leczeniu Giardia spp. kurację należy kontynuować przez kolejne 3 dni. Jedna tabletka jest przeznaczona dla psa o wadze 10 kg. Produkt jest odpowiedni już dla szczeniąt od 2 tygodnia życia.

Drontal Plus Flavour to dobre i tanie tabletki na odrobaczanie psa, które poza niską ceną odznaczają się skutecznością. Preparat ma przyjemny zapach i smak, dzięki czemu pupil chętniej go zjada.

 

 

 

 

4. Suplement Preparat do Odrobaczania Psów 80g

 

Bellfor Vermal Pulver to preparat na odrobaczanie psów w formie suplementu. Produkt składa się w 100% z naturalnych składników, więc jego stosowanie jest bezpieczne dla zdrowia. W tabletach znajduje się starannie wyselekcjonowana mieszanka ziół, która stwarza nieprzyjazne dla pasożytów warunki i w ten sposób ogranicza ryzyko ich rozwoju. 

Suplement diety jest polecany do stosowania profilaktycznego. Zaleca się podawanie tabletek przez 10 dni i powtarzanie kuracji raz na 3 miesiące. Produkt ma kilka zalet, a zalicza się do nich m.in. to, że wspiera prawidłową pracę jelit i nie obciąża organów wewnętrznych. Dodatkowo suplement skutecznie wzmacnia system odpornościowy.

Czytając opinie o tabletkach na odrobaczanie psa Bellfor Vermal Pulver, można dojść do wniosku, że jest to polecany i rzeczywiście skuteczny preparat. Do jego zakupu zachęca właścicieli czworonogów to, że ma on bezpieczny i naturalny skład. 

 

 

 

 

5. Wurm-o-Vet Odrobaczanie Psa do 25kg

 

Wurm-o-Vet to polecane tabletki na odrobaczanie psa z naturalnym składem. Kapsułki zawierają składniki takie jak: Kamala, torf, jagody jałowca, pestki dyni i liście dzikiego czosnku. W produkcie znajduje się m.in. 7,6% białka surowego, 11,3% włókna surowego i 1,7% olejów i tłuszczy. Dodatek stanowi ziemia okrzemkowa E 551c.

Te tabletki na odrobaczenie psa można podawać na czczo z samego rana. W przypadku zwierząt o wadze 20-25 kg zalecana jest dawka w postaci 3 kapsułek przez 3 dni. Po upływie 7 dni kurację należy powtórzyć. Preparat jest naturalny, więc stanowi alternatywę dla innych popularnych na rynku produktów.

Dlaczego właściciele psów decydują się na zakup tych kapsułek? Do tego zachęca ich przede wszystkim naturalny skład. Produkt nie obciąża układu nerwowego, nie powoduje alergii i nie wpływa negatywnie na pracę wątroby i nerek.

 

 

 

 

6. Animedica Aniprazol

 

Tabletki Animedica Aniprazol pozwalają na zwalczanie pasożytów w układzie pokarmowym nie tylko psów, ale i kotów. Skład preparatu oparty jest na dwóch substancjach – prazikwantelu oraz fenbendazolu. Środek można podawać czworonogom bezpośrednio do jamy ustnej albo po wymieszaniu z karmą. Przed przeprowadzeniem kuracji nie ma potrzeby zmiany dotychczasowej diety pupila.

W opakowaniu znajduje się 10 tabletek, a jedna zawiera dawkę substancji czynnej przypadającą na 10 kg masy ciała zwierzęcia. Produkt należy zastosować w momencie stwierdzenia inwazji pasożytów u naszego czworonoga, spowodowanej przez nicienie (np. Trichuris vulpis) lub tasiemce. Przekroczenie zalecanej dawki środka nie powinno wywołać u psów uciążliwych dolegliwości takich jak biegunka czy wymioty.

Jak przekonują konsumenci, tabletki działają szybko i skutecznie. Z uwagi na to, że preparat możemy wymieszać z posiłkiem pupila, jego podawanie nie powinno być kłopotliwe. Dodatkową zaletą produktu jest to, że poddawany odrobaczaniu pies nie musi być izolowany na czas kuracji od innych zwierząt domowych.

Opakowanie Animedica Aniprazol zawiera 10 tabletek na odrobaczanie dla psa. Jedna kapsułka przypada na 10 kg wagi zwierzęcia.

 

Zalety

Bez konieczności zmiany diety: Chcąc podać naszemu pupilowi tabletki nie musimy przed tym zmieniać mu diety czy stosować głodówki.

Przeznaczenie: Konsumenci doceniają to, że preparat można podawać nie tylko psom, ale także kotom.

Opakowanie: Produkt jest zamknięty w szczelnym, solidnie wykonanym opakowaniu. Nie ma obaw, że przy wyciąganiu jednej tabletki uszkodzimy cały blister.

 

Wady

Zwierzęta niechętnie je jedzą: W niektórych opiniach można przeczytać, że niektóre zwierzaki niechętnie jedzą tabletki. Czasami nie pomaga nawet wymieszanie ich z ulubioną karmą.

Dzielnie tabletki: Jeśli nasz pupil waży mniej niż 10 kg, musimy podzielić kapsułkę, co nie zawsze jest łatwe.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką tabletkę na odrobaczanie psa kupić?

 

Odrobaczanie psa stanowi ważny obowiązek każdego właściciela zwierzęcia. Pasożyty zaburzają prawidłową pracę układu trawiennego i ogólnie źle wpływają na funkcjonowanie organizmu. Regularne stosowanie odpowiednio dobranych preparatów jest więc niezbędne do zapewnienia zwierzęciu, a także nam i domownikom, odpowiedniej ochrony. Jakie są najlepsze tabletki na odrobaczanie psa? Dowiedz się tego, czytając nasz poradnik zakupowy.

Skład

Najlepsze tabletki na odrobaczanie psa to bez wątpienia takie, które przynoszą oczekiwane efekty. W związku z tym najczęściej dostępne na rynku preparaty działają na kilku płaszczyznach i dlatego są skuteczne. Jednym z najważniejszych zadań stojącym przed właścicielem czworonoga jest dokładne sprawdzenie składu produktu. To od niego właśnie zależy to, czy preparat pomoże zwierzęciu czy nie. Najczęściej spotykane substancje czynne to: 

♦ prazikwantel – lek przeciwpasożytniczy, który stosuje się głównie w przypadku występowania tasiemców i przywr. Składnik ten dobrze się wchłania;

♦ fenbendazol – działa na tasiemce i wykazuje działanie jajobójcze;

♦ embonian pyrantelu – składnik stosowany na nicienie. Blokuje on przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, a w rezultacie pasożyty zostają porażone i możliwe jest ich wydalenie. Substancja ta działa na dorosłe osobniki i takie we wczesnym stadium rozwoju. Nie niszczy jednak larw.

 

Naturalne odpowiedniki

Szukając odpowiedzi na pytanie, jakie tabletki na odrobaczanie psa wybrać, można natknąć się nie tylko na preparaty zawierające wymienione w akapicie powyżej składniki. W ofercie wielu sklepów można też znaleźć suplementy powstałe na bazie naturalnych składników. W takich tabletkach może znajdować się np. kamala, torf, liście dzikiego czosnku i pestki dyni. Preparaty z naturalnych składników są w pełni bezpieczne dla zdrowia zwierzęcia, choć mogą mieć nieco mniejszą skuteczność. Przyjmuje się je jako suplementy, które mają zapobiec rozmnażaniu się pasożytów. Naturalne tabletki na odrobaczanie wspierają układ odpornościowy i trawienny. Przy ich stosowaniu rzadziej występują skutki uboczne.

 

Dawkowanie

Nie jest tak, że ta sama tabletka zadziała odpowiednio na psy o różnej masie. To właśnie na podstawie wagi zwierzęcia dobierana jest odpowiednia dawka. Należy się tym sugerować podczas kupowania preparatu. Jeśli nasz pies waży np. 15 kg, a kupimy preparat, w którym jedna tabletka odpowiada masie 10 kg, musimy zastosować 1,5 kapsułki, aby zauważyć efekty. Dawkowanie produktu na podstawie dołączonej do niego ulotki nie powinno być niczym trudnym.

 

Sposób podawania

Przed zakupem konkretnych tabletek na odrobaczanie psa, upewnijmy się, w jaki sposób można je podawać. Warto wybierać takie preparaty, które w razie potrzeby można wymieszać z karmą. Część właścicieli ma problem z tym, aby zachęcić swojego psa do jedzenia tabletki, a dodanie jej do zwykłej porcji jedzenia pozwala się z nim uporać. Coraz większą popularnością cieszą się tabletki, które wyglądają i pachną jak przysmaki. Większość pupila zjada je ze smakiem. 

Należy też zwrócić uwagę na to, czy przed rozpoczęciem kuracji nie trzeba stosować u psa żadnej diety. Czasami pojawiają się pewne wymagania odnośnie do czasu podawania preparatu. Większość popularnych na rynku tabletek na odrobaczanie psa można jednak stosować niezależnie od tego, jaki pokarm przyjmuje on na co dzień. Czasami psy stosujące preparat powinny pozostawać na chwilę w izolacji od innych zwierząt.

Dlaczego tabletki na odrobaczanie psa są tak ważne?

Wciąż zastanawiasz się, czy regularne stosowanie tabletek na odrobaczanie jest potrzebne? Warto wiedzieć, że problemy z zakażeniem pasożytami mogą pojawić się niezależnie od rasy czy wieku zwierzęcia. Pasożyty mają nawet pupile, które śpią w domach, są regularnie kąpane, odpowiednio pielęgnowane i na co dzień przyjmują wysokiej jakości pokarm.

Pasożyty mają negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu zwierzęcia. Mogą one wywoływać takie nieprzyjemne dolegliwości jak: Wzdęcia, wymioty czy biegunkę. Zwierzę zaatakowane przez pasożyty może nie mieć apetytu, stać się osłabione i zacząć szybko tracić na wadze. 

 

Tabletki na odrobaczanie psa w dobrych cenach

Zakup tabletek na odrobaczanie psa nie jest dużym wydatkiem. Oczywiście właściciele dużych ras muszą być przygotowani na to, że będą płacić więcej. Wszystko dlatego, że dawka preparatu dobierana jest właśnie na podstawie wagi zwierzęcia. Skutecznie działające tabletki na odrobaczanie można kupić już od ok. 20 zł. Popularnością cieszą się też suplementy wspierające funkcjonowanie układu pokarmowego. Za taki produkt trzeba zapłacić zwykle ok. 60 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Tabletki na odrobaczenie psa – jak podawać?

Tabletki na odrobaczanie psa zwykle podaje się zwierzęciu co 3 miesiące. Jest to tzw. kuracja profilaktyczna. Przed zastosowaniem danego preparatu należy dokładnie przeczytać dołączoną do niego ulotkę. Może być w niej napisane, że w przypadku występowania konkretnych pasożytów należy podać np. kilka tabletek w określonym odstępie czasu. Sporo dostępnych na rynku preparatów ma postać przysmaku. Często tabletki z wyglądu przypominają małą kostkę i do tego mają przyjemny zapach. Producenci starają się, aby preparat jak najmniej przypominał zwykłą tabletkę. Wszystko po to, by uniknąć problemów z jego podaniem zwierzęciu. Jeśli nasz pupil nie chce zjeść tabletki, można wymieszać ją z karmą (najlepiej mokrą). Ostateczną opcją w przypadku upartego zwierzęcia jest przymusowe włożenie tabletki do pyska.

 

P2: Tabletki na odrobaczenie psa – gdzie kupić?

Nie ma problemów z dostępnością tabletek na odrobaczanie dla psa. Preparaty tego typu można kupić w każdym sklepie zoologicznym. Można oczywiście otrzymać je u weterynarza i sporo właścicieli psów wybiera tę opcję na początek, kiedy nie wie, która tabletka jest najbardziej odpowiednia dla ich zwierzaka. Zalecamy kupowanie preparatu w sprawdzonych miejscach, aby mieć pewność, że był on odpowiednio przechowywany. Tabletki na odrobaczanie psa są niezbędne do ochrony zdrowia zwierzęcia, dlatego ich stosowanie jest tak ważne.

P3: Ile kosztują tabletki na odrobaczenie psa?

Koszt zakupu tabletek na odrobaczanie psa zależy m.in. od masy zwierzęcia. To właśnie na jej podstawie wybierany jest odpowiedni preparat. Tabletki dla psa o większej masie zwykle są droższe. Przeciętnie jednak za produkt stosowany do odrobaczania psa trzeba zapłacić od 20 zł do 50 zł. Na rynku dostępne są też tabletki z naturalnym składem, które bardziej mają wspierać działanie układu trawiennego. Są one mniej inwazyjne. Za opakowanie takiego suplementu trzeba zapłacić ok. 60 zł lub więcej, zależnie od sklepu i producenta.

 

P4: Jak działają tabletki na odrobaczenie psa?

Odrobaczanie psa to jedna z ważniejszych czynności profilaktycznych. Odpowiednio dobrane tabletki są w stanie pozbyć się z organizmu szkodliwych pasożytów, które wpływają negatywnie na funkcjonowanie zwierzęcia. Tabletki na odrobaczanie działają zwykle na pasożyty wewnętrzne takie jak: Tasiemce, pierwotniaki czy nicienie. Obecność tych pasożytów może powodować problemy trawienne i biegunki. U niektórych psów występują też duszności. Niektóre dostępne na rynku preparaty działają też na pasożyty zewnętrzne tzw. ektopasożyty. Tabletki też mogą działać na określony gatunek pasożytów, więc trzeba dokładnie czytać ulotkę, aby się tego dowiedzieć. W przypadku profilaktyki najlepsze są uniwersalne preparaty o kompleksowym działaniu.

 

P5: Tabletki na odrobaczenie psa – skutki uboczne

Czasami może się zdarzyć, że po zastosowaniu tabletek na odrobaczanie psa wystąpią skutki uboczne. Najczęściej są to nudności, wymioty albo brak łaknienia. Czasami pojawia się też biegunka, co jest typowe przy większych dawkach. Zdecydowanie rzadziej można zaobserwować drgawki lub konwulsje. Jeśli wystąpią jakieś skutki uboczne, należy poczekać, aż miną. Jeśli jednak wzbudzą one naszą dużą podejrzliwość, możemy skontaktować się z lekarzem weterynarii i poprosić o pomoc. Warto podkreślić, że skutki uboczne występują stosunkowo rzadko, a dostępne teraz w sklepach tabletki mają bezpieczny dla zdrowia pupila skład.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ