Ranking 9 najlepszych kuwet dla psa w 2024

Ostatnio aktualizowane: 26.04.24

 

Kuweta dla psa – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Jaką kuwetę dla psa wybrać? To pytanie stawiają sobie właściciele czworonogów, którzy chcą, aby ich zwierzęta nauczyły się załatwiać swoje potrzeby w domu. Przyjrzeliśmy się dostępnym na rynku produktom i wybraliśmy spośród nich te, które zdobyły najlepsze opinie kupujących. Pierwsze miejsce zajęła kuweta Zolux z antypoślizgową powłoką i matą stworzoną z myślą o szczeniętach. Produkt jest zrobiony z dobrej jakości tworzywa sztucznego. Ma zwartą konstrukcję, więc nic nie przecieka. Midwest Dry Paws to kuweta polecana dla szczeniaków i dorosłych psów. Ma ona jasny kolor i jest łatwa w montażu.

9 najlepszych kuwet dla psa. Opinie w 2024 roku 

 

Poniżej prezentujemy ranking kuwet dla psa, a w nim produkty, które znajdują się na liście najczęściej polecanych przez właścicieli czworonogów. Do zestawienia staraliśmy się wybierać najlepszej jakości modele.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Kuweta dla psa do sikania jest zrobiona z dobrej jakości tworzywa. Ma antypoślizgową powłokę, więc korzystanie z niej jest wygodne i bezpieczne dla zwierzęcia. Produkt ma szczelną konstrukcję, więc mocz nie wypływa na podłogę.

Wady

Nie każdy podziela zdanie, że umieszczony na środku kuwety słupek jest potrzebny. Niektóre pieski nie zwracają prawie w ogóle na niego uwagi i nie podnoszą łapki.

Podsumowanie

Wymiary produktu to: 60 cm x 40 cm x 4 cm. W komplecie znajduje się mata dla szczeniąt. Kuweta jest polecana w szczególności dla małych piesków do nauki sikania, ale można z niej korzystać także później.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest przeznaczony do samodzielnego montażu. Składanie zajmuje dosłownie chwilę. Kuwetę łatwo utrzymać w czystości i zapewnić psu możliwe najbardziej higieniczne warunki. Akcesorium ma idealnie gładką powłokę, więc zabrudzenia łatwo się usuwa.

Wady

Na powierzchni kuwety pojawiają się drobne zarysowania. Zdaniem użytkowników stanowi to dowód na to, że materiał użyty do jej produkcji nie był najwyższej jakości.

Podsumowanie

Do kuwety pasują podkłady chłonne o wymiarach: 58 cm x 61 cm. Producent zadbał o to, aby nie przesuwały się one po powierzchni. Kuweta ma jasny kolor i niskie ścianki, aby każdy pies mógł z niej skorzystać. Produkt waży 970 g.

Rozważ też

Zalety

Akcesorium dla psa zrobiono z bezpiecznego, nietoksycznego plastiku. Na powierzchni kuwety znajdują się antypoślizgowe elementy, aby korzystanie z niej było dla psa wygodne. Produkt nie ulega zarysowaniom.

Wady

Jakość użytego do produkcji plastiku nie jest najlepsza. Kuweta jest podatna na drobne uszkodzenia np. zarysowania. Trzeba o tym pamiętać, przystępując do jej czyszczenia i używać do tego delikatnej gąbki.

Podsumowanie

To duża kuweta o wymiarach: 62 cm x 60 cm x 48 cm. Ma ona prostokątny kształt i jasny kolor. Produkt jest przeznaczony dla szczeniąt dużych ras. Gumowe elementy zapewniają lepszą stabilność. Miękka powierzchnia wysycha w ok. pół minuty.

 

Kuweta dla psa do sikania

 

1. Zestaw do nauki sikania dla szczeniąt 60x40x4cm

 

Kuweta dla psa do sikania to produkt, który przyda się w różnych sytuacjach, m.in. wtedy, kiedy mamy w domu szczeniaka i chcemy nauczyć go, jak się załatwiać. Godnym polecenia modelem jest Zolux o wymiarach: 60 cm x 40 cm x 4 cm. To zestaw, w którym poza kuwetą znajduje się mata dla szczeniąt. 

Na środku umieszczony jest słupek, który wskazuje, w jakim miejscu unieść łapkę przy oddawaniu moczu. Kuweta jest antypoślizgowa, więc pieskowi wygodnie się z niej korzysta. Zrobiono ją z dobrej jakości materiałów, dlatego nie trzeba obawiać się, że szybko zacznie przeciekać. Dodatkowo należy podkreślić, że kuwetę wykonano z jednego kawałka plastiku. Brak łączeń gwarantuje lepszą szczelność. 

Oferowana przez firmę Zolux kuweta dla psa do sikania zdobywa pozytywne opinie kupujących. To produkt, który ułatwia naukę czystości u szczeniaka. Taka kuweta przydaje się, kiedy pies nie ma możliwości wyjścia na dwór, aby załatwić swoje potrzeby.

 

 

 

 

Kuweta dla dorosłego psa

 

2. Midwest Kuweta Dry Paws 60X75X4Cm 

 

Midwest Kuweta Dry Paws to solidnie zrobiona kuweta dla dorosłego psa, która sprawdzi się też dobrze w przypadku szczeniąt. Jej wymiary to: 58 cm x 61 cm, a waga wynosi tylko 970 g. Nie powinniśmy mieć problemu z jej przenoszeniem ani znalezieniem odpowiedniego miejsca do jej ustawienia. 

Kuweta ma jasny kolor, więc można łatwo dopasować ją do wystroju łazienki czy innego pomieszczenia w naszym domu. Jest ona przeznaczona do samodzielnego montażu, a jej składanie zajmuje tylko chwilę. Kuwetę zrobiono z plastiku. Ma on gładką powierzchnię, więc łatwo się go czyści. Produkt jest przeznaczony do używania razem z chłonnymi podkładami 58 cm x 61 cm.

Osoby, które postanowiły zainwestować w tę kuwetę dla psa uważają, że była to dobra decyzja. To akcesorium przydaje się do nauki czystości, choć korzystają z niego nie tylko szczeniaki, ale też dorosłe psy.

 

 

 

 

Duża kuweta dla psa

 

3. Kuweta dla szczeniąt duża SAVIC 62x60x48 cm

 

SAVIC to duża kuweta dla psa, której dokładne wymiary wynoszą: 62 cm x 60 cm x 48 cm. To akcesorium przeznaczone do nauki czystości, które zostało stworzone przede wszystkim z myślą o szczeniętach dużych ras. Kuweta ma prostokątny kształt i estetyczny wygląd.

Do wykonania tej kuwety dla psa wykorzystano bezpieczny plastik. Nie jest on toksyczny, więc korzystanie z produktu nie stanowi dla zwierzęcia żadnego zagrożenia. Na powierzchni kuwety znajdują się antypoślizgowe, gumowe elementy gwarantujące większą stabilność. Produkt ma niskie ścianki, tak aby piesek mógł bez problemu załatwić swoje potrzeby.

Część osób zadaje pytanie, czy warto kupować kuwetę SAVIC. Sądząc po tym, że produkt spełnia oczekiwania konsumentów, to tak. Akcesorium zostało tak skonstruowane, aby korzystanie z niego było wygodne i bezpieczne. Produkt jest lekki i łatwo się go czyści.

 

 

 

 

Kuweta dla dużego psa

 

4. Kuweta dla psów i szczeniaków Pet Potty 63-50-6cm

 

W naszym rankingu musiała znaleźć się kuweta dla dużego psa Pet Potty o wymiarach: 63 cm x 50 cm x 6 cm. To zestaw składający się z 3 części, sprawdzający się zarówno do nauki czystości u szczeniąt, jak i dla dorosłych psów, które z jakichś powodów nie mogą załatwić swoich potrzeb na zewnątrz. Produkt jest łatwy w czyszczeniu. Sztuczną trawę można myć w ciepłej wodzie z mydłem lub wyprać w pralce (temperatura maksymalna 30 st. C).

Na tacy znajduje się sztuczna trawa, a pod nią pojemnik na mocz, który można łatwo opróżnić. Kuweta ma specjalne rynienki, dzięki którym mocz bez problemu spływa do wyjmowanej szufladki. 

Opinie na temat tego produktu są pozytywne. W większości przypadków spełnia on oczekiwania kupujących. Kuweta jest praktyczna i umożliwia psu załatwienie swoich potrzeb bez wychodzenia z domu np. kiedy nas nie ma, bo jesteśmy długo w pracy.

 

 

 

 

Kuweta dla psa 60×90

 

5. Kuweta dla psa MP BERGAMO GASTONE L

 

MP BERGAMO GASTONE L to kuweta dla psa 60×90 cm. Jest ona w szczególności polecana szczeniętom, które chcemy nauczyć zasad czystości. Sprawdzi się też w przypadku starszych psów, które choćby z przyczyn zdrowotnych nie mogą swobodnie wychodzić na spacer. Poza plastikową kuwetą w zestawie są też dwie maty chłonne. 

Produkt zrobiono z dobrej jakości tworzywa sztucznego. Jest ono lekkie i wytrzymałe, a także łatwe do utrzymania w czystości. Przy podstawie znajdują się gumowe elementy, które zapobiegają przesuwaniu się kuwety po podłodze. Produkt został tak zrobiony, aby korzystanie z niego było wygodne. Ma on niski 4-centymetrowy próg.

Właściciele psów twierdzą, że to dobra kuweta dla psa, która przydaje się w różnych sytuacjach. Miękka powierzchnia, na której staje pupil, aby się wysikać, jest chłonna, więc jego łapki nie są mokre. Ponadto szybko wysycha, trwa to ok. 30 sekund.

 

 

 

 

Kuweta dla psa z trawą

 

6. Kuweta uniwersalna dla psa szczeniąt z trawą Wybiegowo 

 

Jeśli interesuje Cię kuweta dla psa z trawą, zachęcamy do zapoznania się z tym opisem. Mamy dla Ciebie produkt marki Wybiegowo, czyli kuwetę treningową z trawą dla szczeniąt. Nie wymaga ona stosowania jednorazowych podkładów, więc korzystanie z niej nie generuje dodatkowych kosztów. 

Sztuczna trawa jest zrobiona z syntetycznego materiału, który nie wchłania nieprzyjemnych zapachów. Dodatkowo ma on właściwości antybakteryjne i jest przyjazny dla środowiska. Trawę można łatwo czyścić przy użyciu nawet zwykłego mydła. Mata jest tak wyprofilowana, aby mocz swobodnie spływał na dno kuwety. Trawę można łatwo zdjąć i później korzystać z samej podkładki np. układając na niej miski z wodą i jedzeniem.

W komentarzach dotyczących produktu można przeczytać, że rzeczywiście jest on solidnie zrobiony i nawet po dłuższym czasie użytkowania zachowuje swój początkowy wygląd. Plusem jest to, że kuwetę łatwo się czyści i nie trzeba stosować do tego specjalnych środków.

 

 

 

 

Kuweta dla psa XXL

 

7. Duża kuweta Potty Patch z Trawą dla Psa 

 

Potty Patch to kuweta dla psa XXL, która zdobywa dobre opinie właścicieli zwierząt. Jej wymiary to ok.: 46 cm x 34 cm x 5 cm. Podkładka do trawy liczy ok.: 38 cm x 24 cm. Waga produktu wynosi 985 g. Kuwetę zrobiono z wytrzymałego tworzywa ABS, które nie jest podatne na zarysowania i inne uszkodzenia, a dodatkowo łatwo utrzymać je w czystości. 

Zestaw składa się z trawy umieszczonej na siatkowej tacy. Mocz spływa z niej do dolnej tacy zbiorczej i później można go łatwo usunąć. Warto podkreślić, że produkt zrobiono z nietoksycznych materiałów, dlatego nie stanowi on zagrożenia dla naszego zwierzęcia. 

Po przeczytaniu wielu komentarzy można przyznać, że opinie o kuwetach dla psa Potty Patch są pochlebne. Większość osób przyznaje, że jakość wykonania produktów jest wysoka. Opisywane przez nas akcesorium dobrze spełnia swoją funkcję i pozwala zachować w domu porządek.

 

 

 

 

Kuweta dla starego psa

 

8. Zestaw Startowy Spark 60 x 60 cm 

 

Spark to kuweta dla starego psa, ale nie tylko. Można ją wykorzystać podczas nauki czystości u szczeniaka, a także w przypadku innych zwierząt. W zestawie znajduje się kuweta o wymiarach: 60 cm x 50 cm, olejek SPARK ROLL ON 15 ml i 5 chłonnych podkładów treningowych dopasowanych wielkością do kuwety.

Kuweta wygląda nieco inaczej od standardowych, bo nie ma plastikowej podstawy. Składa się z maty zrobionej ze specjalnego materiału, który można łatwo zwinąć w rulon. Tym samym produkt zajmuje mało miejsca i można go wygodnie przechowywać. Produkt jest łatwy do utrzymania w czystości.

Niektórzy wykorzystują matę nie tylko w domu, ale też w podróży. Można rozłożyć ją w samochodzie na czas dłuższej wycieczki z pupilem. Przeprowadzony test kuwet dla psa wykazał, że opisywany produkt jest wytrzymały i dobrze spełnia swoje zadanie. To sprawia, że jest chętnie polecany przez inne osoby.

 

 

 

 

9. Kuweta, Mata dla Psa Szczeniąt, Sztuczna Trawa 

 

Kuweta dla psa ze sztuczną trawą ma wymiary: 46 cm x 34 cm x 6 cm, a jej waga wynosi 0,8 kg. Została ona zaprojektowana szczególnie z myślą o szczeniakach. Sprawdza się także u starszych psów małych ras. 

Ta dobra i tania kuweta dla psa ma wysokiej jakości wyściółkę, która jest miękka i nie wchłania zapachów. Ma ona też właściwości antybakteryjne. Mocz przepływa przez sztuczną trawę do pojemnika, skąd można go szybko i łatwo usunąć. Konstrukcja jest trójelementowa i stabilna. 

Kuwetę chętnie wykorzystują właściciele szczeniaków, którzy uczą swoich pupili czystości. Konsumenci wskazują jednak, że kuweta znajduje zastosowanie także później, kiedy piesek jest już starszy, a nas np. nie ma dłużej w domu i nie chcemy, aby po powrocie zastały nas mokre plamy na podłodze.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką kuwetę dla psa kupić?

 

Kuwety kojarzą się zdecydowanie bardziej z kotami niż z psami, ale warto wiedzieć, że również te drugie zwierzęta z nich korzystają. Akcesoria tego typu są wykorzystane m.in. do nauki czystości u szczeniaków. Sprawdzają się też wtedy, kiedy domownicy długo są w pracy i chcą, aby pies mógł swobodnie się załatwić, nie brudząc przy tym w mieszkaniu. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tego produktu, zachęcamy do lektury naszego poradnika. Dowiesz się z niego, jaką kuwetę dla psa wybrać.

Kuweta dla psa – czy to dobry pomysł?

Sporo właścicieli czworonogów może zastanawiać się, czy wprowadzenie kuwety to rzeczywiście dobre rozwiązanie. Na początku tego artykułu przyjrzymy się więc plusom wynikającym z jej posiadania. Istotnym atutem jest to, że kuwetę można wykorzystać do nauki czystości u szczeniaka. Jak wiadomo, małe pieski często się załatwiają i nie zawsze jesteśmy w stanie z nimi wyjść. Kuweta to też bardzo dobre rozwiązanie w przypadku starszych pupili, które z różnych względów zdrowotnych nie mogą często wychodzić na spacery albo nie są w stanie utrzymać moczu. Z produktu tego typu wygodnie korzysta się także w przypadku bardzo złych warunków atmosferycznych, kiedy zwierzak nie chce wychodzić na zewnątrz. Kuweta dla psa okazuje się niezastąpiona także w sytuacjach, kiedy długo pracujemy, nie ma nas w domu i nikt nie może wyprowadzić naszego zwierzęcia. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że kuweta w żadnych wypadku nie jest alternatywą dla spacerów. Trzeba dbać o to, aby codziennie nasz pies miał odpowiednią dawkę ruchu. Spacery to nie tylko załatwianie potrzeb fizjologicznych, ale też okazja do eksploracji terenu, co dla psów ma kluczowe znaczenie.

 

Z trawą czy bez – jaka jest najlepsza kuweta dla psa?

Dostępne w sklepach zoologicznych kuwety dla psów można podzielić na takie ze sztuczną trawą i bez. Pierwsze z wymienionych dobrze się sprawdzają, bo przypominają, choćby wyglądem, zwykły trawnik. Mocz swobodnie przepływa przez trawę i trafia do niższych partii kuwety, skąd może być łatwo usunięty. Z reguły sztuczna trawa jest zrobiona z materiału, który nie tylko jest w pełni bezpieczny dla pupili, ale też ma właściwości antyalergiczne. Trawę można myć pod wodą z użyciem płynu, a czasami nawet wkładać do pralki. Alternatywą dla kuwet tego typu są modele, na których kładzie się specjalne podkłady higieniczne. Można je kupić w każdym sklepie z artykułami dla zwierząt. Takie kuwety mają niskie ścianki, więc pies, niezależnie od wielkości, może z nich swobodnie korzystać.

 

Wymiary

Konsumenci mają duży wybór odnośnie wymiarów kuwet dla psa. W sklepach można znaleźć modele przeznaczone dla czworonogów małych i większych ras. Najlepiej sugerować się tym, co pisze producent. W każdym dobrym opisie znajduje się wzmianka na temat przeznaczenia danego modelu. Jeśli kupimy za małą kuwetę, pies może nie chcieć się w niej załatwiać. Lepiej więc wybrać większy, aniżeli za mały produkt.

 

Jakość wykonania

Trzeba przyznać, że najlepsza kuweta dla psa to taka, którą wyróżnia wytrzymałość. Wpływ na solidność produktu ma to, z jakich materiałów został on wykonany. Najczęściej do produkcji kuwet dla psa wykorzystuje się plastik czy tworzywo ABS. Ważne, aby materiał wykonania miał gładką powierzchnię, tak aby bez trudu można było usunąć z niego wszystkie zabrudzenia.

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Każdemu właścicielowi psa zależy na tym, aby jego pupil był bezpieczny i czuł się dobrze. Wybierając kuwetę dla czworonoga powinniśmy więc zwrócić uwagę, czy na jej powierzchni znajdują się antypoślizgowe elementy. Dzięki nim kuweta nie będzie się przesuwała po podłodze, a pies nie będzie miał problemu z zachowaniem stabilności.

 

Kuwety dla psa w dobrych cenach

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nie tylko wiesz, jaką kuwetę wybrać, ale też zdajesz sobie sprawę z jej użyteczności. Możliwe jednak, że nadal wahasz się, czy kupić taki produkt, obawiając się wysokich kosztów. Wiedz jednak, że dobrej jakości kuwetę z trawą przeznaczoną dla szczeniaków można kupić już nawet za 30 zł. Zazwyczaj cena produktu nie przekracza 100 zł, ale to zależy od wybranego modelu. Na pewno, jeśli Twoim celem będzie wydanie jak najmniejszej kwoty, uda Ci się kupić akcesorium, które spełni Twoje oczekiwania.

 

 

FAQ

 

P1: Jak wygląda kuweta dla psa?

Kuweta dla psa wygląda nieco inaczej niż ta dla kota, która jest głębsza, tak aby można było wsypać do niej żwirek. Modele przeznaczone dla psiaków mają z reguły niskie ścianki i są pokryte albo sztuczną trawą, albo specjalnym podkładem (często jednorazowym, który trzeba systematycznie wymieniać). Do produkcji kuwet najczęściej wykorzystuje się tworzywo sztuczne. Często akcesoria te mają szufladkę, do której spływa mocz. Można ją łatwo opróżnić. Większość dostępnych na rynku kuwet ma jasny kolor. Czasami produkt składa się z kilku elementów, które przed użyciem należy połączyć ze sobą, korzystając z dołączonej do zestawu instrukcji.

 

P2: Kuweta dla psa – jak nauczyć korzystania?

Nauka korzystania z kuwety nie jest bardzo trudna, jednak wymaga zaangażowania ze strony właściciela czworonoga. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby nauka była przyjemna dla psa, bo wtedy zacznie on sobie dobrze kojarzyć korzystanie z kuwety, a to bardzo ważne w drodze do sukcesu. Rekomendowane jest tzw. pozytywne wzmocnienie, czyli docenianie każdego wysiłku psa i jego nagradzanie np. w postaci smakołyka. Kuwetę należy umieścić w odpowiednim miejscu, tak aby pies zawsze miał do niej swobodny dostęp, nawet kiedy nie ma nas w domu. Nie powinna stać ona tam, gdzie zwykle przebywa dużo osób (potrzeba zapewnienia psu intymności). Kuwetę trzeba pokazać psu. Później warto umieścić w niej papier zamoczony w moczu psa, aby ten skojarzył to miejsce z załatwianiem potrzeb.

P3: Ile kosztuje kuweta dla pa?

Małą kuwetę dla psa można kupić już za około 30 zł. Większe modele kosztują mniej niż 100 zł, choć zdarzają się i droższe akcesoria. Cena jest uzależniona przede wszystkim od wielkości produktu, ale też producenta i zastosowanych materiałów. Przed podjęciem decyzji zakupowej warto sprawdzić, w którym sklepie wybrany przez nas model jest najtańszy. Można to szybko zrobić, korzystając z internetowej porównywarki cen.

 

P4: Kuweta dla psa – jak czyścić?

Czyszczenie kuwety dla psa nie jest niczym trudnym. Przede wszystkim trzeba pamiętać o regularnym opróżnianiu dolnej części lub zmianie materiałowych podkładów. Te ostatnie można kupić w każdym sklepie zoologicznym. Zazwyczaj kilka jest dodanych do zestawu. Większość kuwet jest zrobiona z tworzywa sztucznego. Do ich czyszczenia będziemy więc potrzebowali tylko mydła lub delikatnego płynu, wody i miękkiej gąbki. Nie musimy stosować żadnych specjalnych detergentów. W niektórych kuwetach zdejmowaną trawę można myć nie tylko płynem czy mydłem, ale też wstawiać do pralki. Zazwyczaj maksymalna temperatura prania wynosi 30 st. C.

 

P5: Jak zrobić kuwetę dla psa?

Czy można samodzielnie zrobić kuwetę dla psa, która będzie spełniała swoją funkcję? W zasadzie tak. Można kupić zwykłą plastikową tackę o większych wymiarach, tak aby pies mógł swobodnie na niej stanąć i miał jeszcze trochę miejsca. Do tacki należałoby dokupić jednorazowe podkłady. Taka kuweta to jednak bardziej chwilowe rozwiązanie. Jeśli chcemy, aby akcesorium było wykorzystane częściej np. wtedy, kiedy jesteśmy w pracy i nie mamy możliwości wyjścia z psem, lepiej kupić gotową kuwetę ze zbiornikiem, do którego spływa mocz. Wtedy zapewnimy swojemu pupilowi możliwie najbardziej higieniczne warunki.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ