Kojec dla psa – Poradnik zakupowy, ranking i test
Tec Take Kojec Dla Szczeniąt Carola Z Torbą to tekstylny kojec dla szczeniaka, dzięki któremu możesz być spokojny o stan swojego domu lub mieszkania, nawet jeśli nie możesz cały czas zwracać uwagi na to, co robi Twój pupil. Miejsce to może stać się ulubioną przestrzenią Twojego pupila do zabaw i odpoczynku. Obszerne wnętrze zmieści kilka szczeniąt, a przy tym jest nieuciążliwe w czyszczeniu. Szczenięta wewnątrz mają zapewniony dostęp powietrza, bo ścianki są wykonane z siatki.. Dzięki temu, że zagroda jest składana, możesz schować ją, kiedy już nie będzie potrzebna i rozłożyć na nowo, gdy zajdzie taka potrzeba. Kolejna propozycja to Model wielowariantowy. Ten produkt wykonano z drewna. Śruby i klucze, które dołączone są do zestawu, umożliwiają sprawne przymocowanie go do ściany.
Tabela porównawcza
12 najlepszych kojców dla psów. Opinie w 2024 roku
Poniżej przedstawiamy ranking kojców dla psów, który został skonstruowany dzięki opiniom Internautów. Zrozumiałe jest to, że nie każdy chciałby, żeby zwierzę przebywało w domu, dlatego przedstawiamy kilka propozycji, które pomogą przy wyborze bezpiecznego i godnego miejsca dla Twojego pupila również poza nim.
Kojec dla psa do domu
1. Tec Take Kojec Dla Szczeniąt Carola Z Torbą
Tec Take Carola jest głównie przeznaczony dla szczeniąt. Przede wszystkim dlatego, że jego powierzchnia jest niewielka (114 cm x 58 cm). Dlatego, jeśli zwierzę rozmiarem przypomina małego psa, również odnajdzie się w tej przestrzeni.
Ze względu na to, że wybieg wykonany jest głównie z siatki, traktowany jest jako kojec dla psa do domu oraz do pomieszczeń zamkniętych.
Model cechuje się łatwością montażu, co pozwala na używanie go również podczas wyjazdów. Spowoduje to, że Twój pupil będzie miał własną przestrzeń, a Ty będziesz spokojny o wygląd i porządek w pokoju. Dodatkowo kojec wyposażony jest w kieszenie, które możesz wykorzystać do przechowywania ulubionych zabawek zwierzęcia. Mimo że jest to przestrzeń zamknięta, dzięki siatce Twój ulubieniec ma zapewnioną dobrą cyrkulację powietrza.
Osoby, które zakupiły ten model, wskazują, że jest to dobry i tani kojec dla psa. Ponadto, można go chować do torby, która jest dodatkowym wyposażeniem zestawu.
Kojec dla psa drewniany
2. Kojec drewniany wielowariantowy 8 paneli zagroda
Kiedy nie możesz się zdecydować, jaki kształt ma mieć zagroda dla Twojego zwierzęcia, model wielowariantowy okaże się dobrym rozwiązaniem. Prezentujemy drewniany kojec dla psa, który składa się z ośmiu paneli. Możesz montować je w dowolny sposób. Model wyposażony jest w antypoślizgowe stopki, zapewniające stabilność, a także gwarantujące brak zarysowań na podłodze dzięki piance, z której są wykonane.
Model wielowariantowy głównie traktowany jest jako domowy kojec dla psa, ponieważ materiał, jaki użyto do jego wykonania, to drewno, które nie jest zbyt odporne na deszcze i słońce. Jednakże, przy umiarkowanej pogodzie, posłuży on również na zewnątrz. Jego powierzchnia może sięgać aż do 7,2 m2, w zależności od ułożenia paneli. Producent daje także możliwość przymocowania zagrody do ściany.
Opinie o kojcach dla psów tego typu zdecydowanie zachęcają do kupna. Model wykonany jest ze szlifowanego drewna, a części narożne zaokrąglone. Wyklucza to pojawienie się wystających drzazg, które mogą stać się zagrożeniem.
Kojec dla psa z siatki
3. vidaXL Kojec dla Psa z Zadaszeniem
Jeśli szukasz dużego kojca dla psa, polecamy Twojej uwadze VidaXL Kojec dla Psa z Zadaszeniem. To produkt o zewnętrznych wymiarach szerokość 186 cm, długość 755 cm wysokość 230 cm i wewnętrznych odpowiednio 192 x 760 x 235 cm co daje psu powierzchnię około 16 m2. Ściany kojca wykonano z siatki i elementów konstrukcyjnych ze stali galwanizowanej, zatem są one zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych.
Dach natomiast, wykonany z polietylenu o właściwościach antyogniowych zabezpieczy pupila przed działaniem nie tylko deszczu czy śniegu, ale także przed czynnikami takimi jak słońce i co za tym idzie promieniowanie UV. Kojec jest wyposażony w wygodnych rozmiarów furtkę, przez którą uda się psa wprowadzić.
Furtka jest zamykana na zasuwkę umożliwiającą trwałe zamknięcie ogrodzenia, uniemożliwiające samodzielne wydostanie się zwierzaka. Właściciele psów, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu uważają, że złożenie poszczególnych elementów po otrzymaniu przesyłki nie sprawia trudności, a całość jest stabilna i dobrze służy właścicielowi i zwierzakowi. Trzeba tylko pamiętać, aby ustawić ją na odpowiednio przygotowanym podłożu.
Kojec dla psa z paneli
4. Kojec dla psa 3×2 Solidny
Jeśli Twój pies dał radę już niejednemu ogrodzeniu, a Ty nadal poszukujesz odpowiedniego kojca dla niego, mamy dla Was propozycję. Kojec dla psa 3×2 Solidny to produkt, który przytrzyma wewnątrz każdego niesfornego pupila. Konstrukcja boksu jest wykonana z ocynkowanych rurek, które zostały poskręcane ze wzmocnieniami umieszczonymi poziomo za pomocą śrub.
Taka budowa sprawia, że połączone elementy stanowią solidną i wytrzymała budowlę. Odstępy między poszczególnymi prętami wynoszą 8,5 cm, zatem nie jest to kojec dla najmniejszych pupili. Szerokość boksu wynosi 200 cm, a jego długość to 300 cm. Za względu na to, że konstrukcja została przykryta dachem jednospadowym, z przodu klatka ma wysokość 170 cm a z tyłu 150 cm.
Dach został wykonany z blachy trapezowej i stanowi ochronę dla przebywającego wewnątrz zwierzaka przed deszczem i słońcem. Do wnętrza kojca prowadzi szeroka na 90 cm furtka umieszczona na zawiasach i zamykana na zasuwę. A dodatkowo, do szybkiego umieszczania we wnętrzu wody i pożywienia, z przodu klatki wykonano specjalnie otwierany fragment konstrukcji.
Kojec dla psa do mieszkania
5. Mirosław Gockowiak Metalowy Kojec Hodowlany 8 Elementów
Kojec Mirosław Gockowiak 100×80 cm to dobre rozwiązanie, jeśli myślisz o hodowli zwierząt lub po prostu chcesz powiększyć swoją czworonożną rodzinę. Produkt został przystosowany do warunków domowych, jednak ma specjalne szpilki, które zabezpieczą jego stabilność na zewnątrz.
Korpus kojca złożony jest z 8 elementów, o wymiarach 80 cm x 100 cm. Taka budowa wpływa na elastyczność konstrukcyjną i pozwala dopasować do każdego miejsca w domu, co wpływa na pozytywną opinię klientów. Jedna z części wyposażona jest w metalowe drzwiczki o wymiarach 80 cm x 33 cm, które otwiera się za pomocą dwóch zasuw. Całość wykonana jest z malowanej proszkowo stali. Odstępy między odrutowaniem wynoszą 3,5 cm, dzięki czemu małe zwierzęta nie będą w stanie same wyjść na zewnątrz.
Łączna długość całego rusztowania kojca dla psa do mieszkania może wynosić 640 cm, costanowi niezaprzeczalny atut, dzięki któremu możemy dostosowywać konstrukcję na przykład w zależności od wielkości i ilości szczeniąt. Uniwersalny, srebrny kolor modelu sprawia, że pasuje on do każdego wnętrza.
Kojec dla psa 3×2
6. Kojec dla psa 3×2 Boks
Atrakcyjną pozycją wśród kojców dla psów średniej wielkości jest Kojec dla psa 3×2 Boks. Jest on wykonany z metalowych profili zamkniętych oraz metalowych rurek zespawanych i skręcanych śrubami do metalu w solidną konstrukcję, a następnie pomalowanych czarną farbą dla zabezpieczenia przed korozją. Dla wzmocnienia konstrukcji, pod dachem producent okolił całość dodatkowym profilem.
Wymiary kojca wynoszą 300 x 200 cm, a wysokość z przodu to 170 cm, z tyłu, że względu na dach jednospadowy, 150 cm, choć producent nie wyklucza wykonania kojca innego rozmiaru, według wymagań klienta. Dach konstrukcji został wykonany z blachy ocynkowanej, ale na zamówienie może on zostać wykonany z blachy akrylowej w kilku kolorach do wyboru.
Producent również oferuje za dodatkową opłatą wykonanie wyposażenia wnętrza, na które mogą się składać takie elementy jak drewniana podłoga, zabudowa drewnem ścian, otwór na budę, dodatkowe wzmocnienia, a także obrotowe uchwyty na miski z pokarmem.
Duży kojec dla psa
7. Kojec Dla Psa Boks 3×2 Ocynkowany D-Box
Twój pies zasługuje na solidnie wykonany i dobrze wyglądający D-Box Ocynkowany. O jakości kojca świadczą materiały wykorzystane do jego budowy. Podłoga oraz ściany zmontowane są przy użyciu drewna sosnowego. Ponadto, deski zostały dwukrotnie zabezpieczone impregnatem. Dach pokryty jest blachą trapezową. Wzmocniono również próg przy wejściu.
Wymiary wybiegu to: długość – 3 m, szerokość – 2 m i wysokość – 2 m. Do zestawu dołączone są również metalowe miseczki, które możesz położyć na zamontowanym obrotowym karmidle. Producent umożliwia wybór satysfakcjonującego koloru ścian oraz dachu.
Nie musisz martwić się o montaż, ponieważ nie wymaga on posiadania dużych umiejętności w tym zakresie. Przygotowanie terenu pod kojec jest szczegółowo wyjaśnione na stronie internetowej producenta.
Test kojców dla psa wykazał, że kierunek otwierania drzwiczek jest bardzo ważny. W przypadku tej zagrody bramka uchyla się do wewnątrz, co pomaga uniknąć ewentualnego ataku zwierzęcia, jeśli jeszcze nie do końca mu ufamy.
8. Maritom Kojec dla Psa 3m x 2m z Profili Ocynkowanych
Nasza pierwsza propozycja to wysokiej jakości kojec Maritom. Jest to estetyczny, trwały produkt, w pełni bezpieczny dla zwierzaka. Model ten został wykonany z ocynkowanych profili, które nie mają ostrych krawędzi. Dzięki temu nie musisz obawiać się o to, że Twój psiak skaleczy się o obudowę kojca. Wymiary produktu to: szerokość – 3 m, długość – 2 m oraz wysokość z przodu – 1,7 m i tyłu – 1,5 m.
Dzięki takiej pojemności jest to odpowiednia propozycja dla posiadaczy większych psów. Szczeble rozmieszczone są co 10 cm i mają wymiary 20 cm x 20 cm. Spad dachu klatki sprawia, że w okresie zimowym nie musisz przejmować się odśnieżaniem. Trapezowa blacha na dachu jest ocynkowana. Produkt ma też drzwiczki z ryglem, a więc pies sam z niego nie wyjdzie.
Ten najlepszy kojec dla psa to solidna, wykonana z wysokiej jakości materiałów propozycja, która cieszy się wieloma pozytywnymi ocenami konsumentów. Bardzo dobrze oceniają oni nie tylko stabilną konstrukcję tego modelu, ale też jego wymiary, które dają psu swobodę ruchu.
Maritom 3M x 2M to kojec dla psów o wymiarach 2 m x 3 m. Z kolei wysokość tego produktu w najwyższym miejscu wynosi 1,7 m, a w najniższym 1,5 m.
Zalety
Wymiary: Prezentowany kojec jest bardzo duży. Dlatego z pewnością nasz pies będzie mógł się w nim swobodnie poruszać. W takim miejscu możemy trzymać więcej niż jednego psa.
Spad: Kojec jest trochę wyższy z przodu. Dzięki temu zimą nie będziemy musieli męczyć się z odśnieżaniem dachu, ponieważ łatwiej nam będzie zepchnąć śnieg.
Wykonanie: Ocynkowane profile nie mają ostrych krawędzi. Nie musimy więc obawiać się, że nasz pupil zrobi sobie krzywdę.
Drzwi: Rygiel, na który zamykane jest wejście kojca, bardzo dobrze utrzymuje drzwi w jednym miejscu. Dlatego pies nie może sobie ich sam otworzyć.
Konstrukcja: Kojec ten jest bardzo stabilny. Nie musimy więc martwić się, że produkt szybko się zniszczy.
Wady
Szczebelki: Pomiędzy kratami są dość spore przerwy. Dlatego kojec nie jest polecany do trzymania w nim małych psów.
9. Inter-zoo Kojec dla psa Park I 86 x 60cm
Jeżeli szukasz kojca dla małego psa, to bardzo dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy przedstawić Ci Inter-zoo Park I 86 x 60cm. Jest to produkt, którego wymiary wynoszą: długość – 86 cm i wysokość – 60 cm. Kojec ten ma kształt wielokąta, a w najszerszym miejscu jego szerokość wynosi 140 cm.
Jeżeli chodzi o wykonanie modelu, to jest to chromowana stal. Materiał ten jest bardzo trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych, więc nie musimy się obawiać, że model zardzewieje. Oprócz tego belki ustawione są bardzo blisko siebie, więc nasz pupil nie opuści wnętrza bez naszego pozwolenia. Jest to bardzo lekki model, i przenoszenie go nie sprawi nam problemów.
Drzwiczki prezentowanego kojca otwiera się bardzo łatwo i szybko. Właściciele psów wypowiadają się pochlebnie o opisywanym modelu. Szczególnie podoba im się możliwość łatwego przenoszenia kojca oraz szczelnie ustawione belki produktu.
Inter-zoo Park I 86 x 60cm to dobry kojec dla psa do 100 zł, którego wymiary to 86 cm x 60 cm. Jest to produkt wykonany z chromowanej stali. Belki kojca ustawione są blisko siebie.
Zalety
Wykonanie: Produkt ten został wykonany z wysokiej jakości stali chromowanej. Jest to bardzo mocny materiał, więc kojec posłuży nam przez dłuższy czas.
Transport: Jest to lekki produkt. Dlatego też w każdym momencie możemy go przenieść i łatwo znaleźć dla niego dogodne miejsce.
Belki: Belki są gęsto ustawione. W związku z tym nawet najmniejszy pies nie ma szans się przez nie przecisnąć, ani ich odkształcić.
Drzwiczki: Wejście otwiera się w naszą stronę. Oprócz tego otwieranie i zamykanie drzwiczek jest bardzo łatwe i szybkie.
Wady
Wymiary: Prezentowany kojec sprawdzi się jedynie dla bardzo małych psów. Większy pupil może z niego bardzo łatwo wyskoczyć, lub będzie mu po prostu za ciasno.
10. Savic Kojec dla psa Dog Park 1
Dobry i tani kojec dla psa Savic Dog Park 1 to doskonałe zewnętrzne ogrodzenie dla zwierząt wykonane z metalu. Odstęp między elementami klatki wynosi 4 cm, a więc pies nie przeciśnie się między nimi. Solidna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo psu, a także nam. Dzięki temu, że model ten posiada zakotwiczenie, nawet w czasie porywistego wiatru
nie będzie stwarzał zagrożenia. Jest to produkt sprzedawany bez dachu – z każdej strony jest obudowany klatką.
Zatem jeśli chcesz stworzyć bezpieczny dom dla swojego psiaka, w którym będzie chroniony przed zmienną pogodą, musisz dokupić zadaszenie. Jednocześnie jest to świetna propozycja do domu. Kojec dostępny jest w różnych wersjach – również bardzo małych, dzięki czemu będzie idealny także dla mniejszych czworonogów.
W sklepach oferujących ten model znajdziesz kojec o wymiarach 61 cm x 61 cm, 61 cm x 91 cm oraz 61 cm x 107 cm. Konsumenci wysoko ocenili świetny stosunek ceny do jakości produktu, a także to, że może stanowić klatkę nie tylko dla psów, ale wielu innych zwierząt.
Savic Dog Park 1 to kojec dla małego lub średniego psa. Kojec ten znajdziesz w trzech różnych wymiarach. Jest to 61 cm x 61 cm, 61 cm x 91 cm, a także 61 cm x 107 cm.
Zalety
Konstrukcja: Produkt został bardzo solidnie skonstruowany. Dodatkowo ma on zakotwiczenie, chroniące przed porywistym wiatrem.
Belki: Odstępy pomiędzy belkami są bardzo małe. Dlatego możemy być pewni, że nasz pupil się pomiędzy nimi nie przeciśnie.
Rozmiar: Kojec ten możemy znaleźć w kilku wymiarach. Bardzo łatwo możemy więc wybrać taki model, w którym nasz pupil będzie mógł się swobodnie poruszać.
Wejście: Drzwi kojca mają specjalny rygiel, którego pies nie może sobie sam otworzyć. Możemy być więc pewni, że pies nie opuści wnętrza produktu podczas naszej nieobecności.
Wady
Dach: Produkt ten nie został zaopatrzony w dach lub w folię. Dlatego w przypadku deszczu pies może zmoknąć i zachorować.
11. Kojec, zagroda dla psa MidWest wysokość 61cm
MidWest 61cm to według Internautów jeden z ładniejszych kojców dla psów. Jest to bardzo często wybierany model ze względu na kilka właściwości. Jedną z nich jest łatwy transport. Produkt ten możemy złożyć do bardzo małych rozmiarów, więc jego przewożenie nie sprawi nam problemów.
Prezentowany kojec jest bardzo stabilny. Na narożnikach znajdziemy stabilizatory, które zapobiegają przewróceniu się modelu pod wpływem wiatru. Oprócz tego elementy kotwiczące wbijane do ziemi zapobiegają przesuwaniu się kojca pod wpływem działania psa lub warunków atmosferycznych. Produkt wykonany został z ocynkowanego drutu, który jest mocnym materiałem.
Drzwi tego kojca są bardzo solidnie skonstruowane. Mają one podwójne zamki, więc zwierzę nie może sobie samo ich otworzyć. Zwiększa to bezpieczeństwo psa oraz osób na naszej posesji. Jest to kojec bardzo często chwalony przez właścicieli psów. Szczególnie cenią oni stabilność tego produktu oraz jego solidne wykonanie. Internauci wspominają także o dużym rozmiarze prezentowanego kojca.
MidWest 61 to kojec, który możemy postawić na zewnątrz i z pomocą elementów kotwiczących zabezpieczyć go przed przemieszczaniem się. Wymiary tego produktu to: 61 cm x 61 cm
Zalety
Konstrukcja: Produkt ten wyposażony został w elementy zabezpieczające, które wbijamy w ziemię, a także stabilizatory na narożnikach, które utrzymują kojec w jednym miejscu.
Wejście: Drzwi są bardzo solidnie wykonane. Mają one podwójne zamki, więc pies nie może opuścić wnętrza modelu bez naszej wiedzy.
Transport: Kojec możemy w bardzo prosty sposób złożyć do rozmiarów średniej walizki. Pozwoli nam to przemieścić produkt w każdym momencie.
Wady
Wymiary: Model nie jest zbyt duży. Dlatego polecamy go raczej dla małych i średnich psów. W innym wypadku większe czworonogi mogą czuć się w nim mało swobodnie.
Dach: Pies nie jest zabezpieczony, kiedy nagle zacznie padać. Kojec nie ma dachu, ani folii, która mogłaby zabezpieczyć go przed opadami.
12. vidaxl Kojec klatka 200x195cm
Osobom, które chciałyby potrenować z psem w ustronnym miejscu, polecamy VidaXL 200x195cm. Jest to idealny kojec do przeprowadzania w nim szkoleń oraz krótkich treningów. Wszystko za sprawą bardzo dużych wymiarów produktu. Wynoszą one 200 cm x 200 cm x 195 cm.
Taki kojec zapewnia nawet dużemu psu zupełną swobodę. My z kolei mamy miejsce, w którym możemy nauczyć zwierzaka kilku nowych sztuczek, bez obawy, że coś będzie rozpraszało psa. Jest to kojec wykonany ze stali ocynkowanej. Materiał ten jest mocny i z pewnością posłuży nam i pupilowi przez długi czas. Montaż produktu jest bardzo łatwy – potrzebujemy jedynie kilku minut.
Produkt wybierany jest przez wielu właścicieli psów. Dzieje się tak, ponieważ ma on bardzo duże wymiary, a oprócz tego jego konstrukcja jest stabilnie wykonana. Internauci uważają także, że zamontowanie tego produktu jest bardzo łatwe.
VidaXL 200×195 to kojec przeznaczony do przeprowadzania w nim treningów lub szkoleń. Produkt ma wymiary 200 cm x 200 cm x 195 cm, więc nie musimy się martwić o swobodę psa.
Zalety
Wymiary: Kojec ten jest bardzo duży. Mamy więc pewność, że każdy pies będzie się w nim czuł komfortowo. Oprócz tego jest to na tyle duży model, byśmy mogli w nim szkolić zwierzaka.
Wykonanie: Stal ocynkowana, z której wykonany został kojec jest bardzo mocnym materiałem. Dlatego możemy być pewni, że posłuży nam na długo.
Wady
Wejście: Drzwi tego produktu nie zostały zbyt solidnie wykonane. Istnieje ryzyko, że większy pies może nauczyć się, jak je otwierać.
Transport: Jest to stosunkowo duży model. Dlatego jego transport oraz próba przenoszenia mogą być dość kłopotliwe.
Przewodnik zakupowy – Jaki kojec dla psa kupić?
Kojec może stać się bezpiecznym kątem dla Twojego psa. Przydaje się on nie tylko wtedy, gdy pupil przebywa na zewnątrz, ale również w domu, bo zapobiega m.in. zniszczeniu mebli podczas naszej nieobecności. Dobrze dobrany kojec nie wpłynie negatywnie na samopoczucie czy rozwój czworonoga, jednak jak go znaleźć? O tym jest poniższy poradnik zakupowy.
Wymiary
Boks dla psa nie może być za mały. Musi być on na tyle duży, aby zwierzę mogło swobodnie rozprostować łapy, spać w swojej ulubionej pozycji, a nawet przespacerować się (zwłaszcza jeśli jest to kojec przeznaczony do użytku na zewnątrz). Pamiętajmy, że ograniczenie pupilowi ruchu może przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych. Podejmując decyzję, jaki kojec dla psa wybrać, należy pamiętać, że jego minimalne wymiary to: 2,5 m x 2,5 m. Im większe jest zwierzę, tym bardziej przestronny ma być boks. Wyjątkiem są modele przeznaczone dla szczeniąt, te mogą być nieco mniejsze. Gdy nie do końca wiemy, w jakim kojcu pupil będzie czuł się swobodnie, możemy zdecydować się na taki, który samodzielnie buduje się z dostępnych paneli. Wtedy sami zdecydujemy o kształcie boksu i ilości wolnej przestrzeni dla czworonoga.
Przeznaczenie
Kupując boks dla zwierzęcia, musimy wziąć pod uwagę to, gdzie go ustawimy. Kojec używany na zewnątrz powinien być solidny i odporny na działanie zmiennych temperatur, promieni UV, wilgoci i innych niekorzystnych czynników zewnętrznych. Model wykorzystywany tylko w domu nie musi być tak dobrze zabezpieczony, ale nie oznacza to, że możemy zignorować kwestię wytrzymałości.
Materiał wykonania
Kojce dla psów małych ras, takich jak np. yorkshire terrier, przeważnie są wykonane z tworzyw sztucznych. Niewielkie czworonogi zwykle nie są w stanie samodzielnie wydostać się ze środka i zniszczyć konstrukcji, ale mimo to musimy dopilnować, aby boks wykazywał odporność na uszkodzenia mechaniczne. Boksy dla większych i silniejszych czworonogów produkuje się głównie z metalowych prętów lub ocynkowanej siatki. Niektóre modele są połączeniem elementów stalowych i drewnianych, co wygląda bardzo elegancko. Najlepszy kojec dla psa zapewnia mu odpowiedni poziom bezpieczeństwa i uniemożliwia ucieczkę, np. po przegryzieniu prętów.
Zadaszenie
Boks dla pupila powinien mieć zadaszenie, zapewniające mu ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dach zapobiegnie przemoknięciu psa podczas opadów deszczu i śniegu, a dodatkowo zagwarantuje mu cień w słoneczne dni. To niezbędny element, jeżeli kojec ma być ustawiony na zewnątrz, chyba że zamierzamy w nim ustawić budę. Wtedy dodatkowe zadaszenie nie jest konieczne, bo w razie potrzeby pies wejdzie do swojego domku.
Zamknięcie
Specjaliści radzą, aby kojec był zamykany na klucz, ewentualnie długą zasuwę. Psy to mądre zwierzęta i mogą szybko nauczyć się, jak samodzielnie otwierać boks (obserwując swoich właścicieli). Mało solidne zamknięcie zmniejsza poziom bezpieczeństwa nie tylko samego czworonoga, ale i domowników czy przebywających w domu lub na posesji gości. Muszą o tym pamiętać w szczególności właściciele psów zaliczanych do groźnych ras. Wiele osób uważa, że bramka powinna uchylać się do wewnątrz, bo to pozwala na zmniejszenie ryzyka niespodziewanego ataku czworonoga.
Ściany
Przebywające w boksie zwierzę musi mieć możliwość obserwowania, co dzieje się wokół niego. Z tego względu ściany nie mogą być całkowicie zabudowane. Trzeba się też upewnić, że nie mają one ostrych krawędzi, bo pupil może się skaleczyć. Sprawdzając, jaki jest najlepszy kojec dla psa, trzeba wziąć pod uwagę odległość pomiędzy przęsłami tworzącymi ściany. Jeśli będą one zbyt daleko od siebie, zwierzę z łatwością się przeciśnie i ucieknie.
Waga
To, ile waży kojec, ma istotne znaczenie, jeśli planujemy go przenosić z miejsca na miejsce. Duże, wykonane ze stali modele są bardzo ciężkie i zwykle przystosowane do zamontowania w jednym miejscu. Najlżejsze są boksy plastikowe, ich waga to maksymalnie kilkanaście kilogramów.
Podłoże
Większość kojców ma podłogę, więc nie musimy samodzielnie wykładać desek czy wylewać betonu. Jednak nie dotyczy to modeli z paneli, które buduje się samemu. W ich przypadku trzeba zadbać o to, aby pupil leżał na miękkim i ciepłym podłożu. Spanie na zimnej powierzchni nierzadko jest przyczyną reumatyzmu.
Łatwe mycie
Co pewien czas powinniśmy wyczyścić kojec, żeby zapewnić zwierzęciu odpowiedni poziom higieny. Dotyczy to w szczególności podłogi, ale na ściankach także mogą gromadzić się zanieczyszczenia. Regularne sprzątanie boksu jest ważne, ponieważ namnażające się bakterie i inne drobnoustroje mogą być źródłem różnych chorób. Dobry kojec jest łatwy do utrzymania w czystości, jego mycie nie może być kłopotliwe.
Kojce dla psa w dobrych cenach
Wielu właścicieli psów obawia się, że zakup kojca okaże się bardzo dużym wydatkiem. Boksy dla małych czworonogów kosztują średnio od 100 zł do 300 zł. To modele o niewielkich wymiarach, przystosowane głównie do użytku w domu. Za model przeznaczony dla większego pupila, który ustawimy na zewnątrz, trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych.
Jaki wybrać rozmiar kojca dla psa?
Na zewnątrz
Jeśli planujesz postawić kojec dla psa w ogrodzie, możesz odgrodzić nawet dużą przestrzeń, po której Twoje zwierzę będzie mogło poruszać się swobodnie. Ograniczeniem jest tylko wielkość podwórka. Musisz jednak spełnić kilka warunków, wybierając miejsce na kojec. Przede wszystkim powinien on stać w miejscu, w którym przynajmniej część terenu jest zacieniona. Jeżeli na działce nie ma odpowiedniego punktu, zbuduj zadaszenie i postaw je w kojcu. Możesz też poszukać modelu, który wyposażony jest w dach. Dzięki temu zwierzę będzie miało miejsce, w którym odpocznie w upalne dni. Duży kojec dla psa powinien mieć również budę lub inne zadaszone schronienie, w którym pupil schowa się przed wiatrem i deszczem. Zadbaj również, aby z ogrodzenia kojca nie wystawały żadne elementy, o które zwierzę może się zranić. Zagradzając teren pamiętaj, że pies będzie narażony na wiele bodźców wzrokowych i słuchowych. Sprawią one, że pupil będzie próbował wydostać się na zewnątrz. Zabezpiecz odpowiednio kojec, aby uniemożliwić mu ucieczkę. Odpowiednia ilość przestrzeni, w której pies będzie mógł się poruszać, pozwoli mu na swobodne bieganie, znalezienie miejsca do odpoczynku i osobnego kąta, w którym może załatwić swoje potrzeby. Ważne jest również odpowiednie zamknięcie, którego zwierzę nie otworzy samodzielnie. Psy szybko się uczą, dlatego prosty zamek może okazać się nieskuteczny – wystarczy, że pupil kilka razy podpatrzy, jak właściciel otwiera kojec. Najbezpieczniejsze zapięcia to zamek na klucz lub solidna zasuwa. Ma to znaczenie, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo psa, ale także osób przebywających w okolicach kojca, szczególnie gdy jest to zwierzę agresywne.
Kojec w domu
Jeżeli chcesz zainstalować kojec dla psa w domu, jego rozmiar musi być odpowiednio dopasowany do wielkości pomieszczeń. Nie może on zajmować zbyt dużo miejsca, gdyż uniemożliwi normalne funkcjonowanie wszystkich domowników. Jeżeli decydujesz się na model, który jedynie odgradza określoną przestrzeń, pamiętaj, aby pies mógł się w niej swobodnie poruszać. Nie kupuj jednak zbyt dużego kojca, ponieważ zwierzęta czują się bezpieczniej, mając do dyspozycji nieduży teren. Wybierając wersję przypominającą klatkę, z dachem i podłogą, dopasuj rozmiar kojca do wielkości swojego psa. Zwierzę musi mieć możliwość swobodnego wstania i rozprostowania łap. Nie możesz też ograniczyć jego ruchów, takich jak siadanie czy obracanie się. W celu dobrania właściwego rozmiaru kojca zmierz swojego psa od łap do czubka głowy, doliczając ok. 5 – 10 cm. Podobnie sprawdź, jaka jest długość zwierzęcia, od nosa do ogona. Nie musisz mierzyć całego ogona, ale pamiętaj, żeby do otrzymanej wartości również doliczyć ok. 5 – 10 cm. Mając już wynik pomiarów, możesz poszukać odpowiedniego kojca dla psa, różny pod względem wielkości w zależności czy ma być to sprzęt podróżny czy stacjonarny.. Rozmiar, który podają producenci, odnosi się zwykle do długości, trzeba jednak wziąć też pod uwagę wagę zwierzęcia. Nie warto kierować się wskazaniami, że dany model sprawdzi się dla konkretnej rasy, ponieważ każdy pies jest inny. Kupując kojec dla szczeniaka, zdecyduj się na większy rozmiar, który będzie pasował również wtedy, gdy pies dorośnie. Nie tylko ograniczy to wydatek na nowe, pasujące akcesorium, ale sprawi także, że zwierzę nie będzie musiało na nowo zaznajamiać się z innym otoczeniem. Zwróć również uwagę, z czego wykonane jest podłoże, aby można było łatwo je wyczyścić, szczególnie gdy przebywa w nim szczeniak. Pamiętaj, aby nie zmuszać psa do przebywania w kojcu, zwłaszcza na początku. Warto zapoznać zwierzę z nowym miejscem, tworząc w nim przestrzeń do zabawy. W pierwszych dniach nie zamykaj także drzwi kojca, aby pies mógł wyjść z niego w dowolnym momencie. Kiedy pupil poczuje się w nim pewnie, sam będzie wchodził do środka, szukając spokoju i odpoczynku.
Kojec podróżny
Zabierając psa w podróż, musisz zapewnić mu bezpieczny kojec. Dzięki temu zwierzę będzie czuło się pewnie i spokojnie, a jego transport nie będzie sprawiał problemu. Rozmiar musisz właściwie dobrać do wymiarów swojego pupila, a także do wymagań przewoźnika, z którego usług korzystasz. Zmierz psa, podobnie jak w przypadku kojca domowego, od nosa do ogona i od łap do czubka głowy, doliczając 5 – 10 cm z każdej strony. Podróżny transporter dla psa musi być wygodny dla zwierzęcia, nie może ograniczać go i zmuszać do przebywania ciągle w jednej pozycji, ale powinien być także łatwy do przenoszenia. Pamiętaj, żeby kojec podróżny był wykonany z mocnego i trwałego materiału oraz, aby wyposażony był w solidny zamek. Uniemożliwi to otwarcie się klatki podczas przenoszenia zwierzęcia lub przypadkowe wypuszczenie psa przez osobę postronną.
5 pomysłów, gdzie postawić budę dla psa
W głębi ogrodu
Zwierzę potrzebuje miejsca, w którym może odpocząć od hałasu i ciągłych bodźców zwracających jego uwagę. Z tego powodu buda dla psa powinna być oddalona od ogrodzenia i ruchliwej drogi. W głębi ogrodu nie dochodzą do czworonoga żadne dźwięki, które mogą wzbudzać w nim niepokój. Ponadto pies nie będzie reagował na przechodzących drogą ludzi i inne zwierzęta, nie będzie szczekał i skakał próbując wydostać się poza ogrodzenie. Przez wzgląd na spokój pupila i komfort domowników, którym nie będzie przeszkadzało jego głośne zachowanie, warto umieścić budę zwierzęcia za domem. Jeżeli masz duży ogród, możesz postawić domek psa w dowolnym miejscu, pamiętaj jednak, aby nie znajdował się on na otwartej przestrzeni. Buda powinna być osłonięta od wiatru i słońca, żeby nie nagrzewała się latem i nie wychładzała zimą. Warto również zwrócić uwagę, aby wejście skierowane było na wschód lub na zachód, dzięki czemu silne, popołudniowe promienie słoneczne nie będą wpadać do środka. Ryzykowne jest umieszczanie budy bezpośrednio pod drzewami lub w ich okolicy, ponieważ podczas silnego wiatru odłamana gałąź może stworzyć zagrożenie dla życia psa. Dla czworonoga ważny jest jednak cień, dlatego budę można umieścić pod ścianą budynku, aby zapewnić mu ochronę przed słońcem. Zwróć uwagę, aby nie znajdowała się ona zbyt blisko okien, ponieważ szczekanie i zapachy mogą być uciążliwe i nieprzyjemne. Jeżeli masz na swojej działce domek gospodarczy lub garaż, możesz umieścić budę obok takiego budynku. Dzięki temu pies będzie miał odpowiednie schronienie, a domownicy nie będą narażeni na głośny hałas.
Daleko od terenów podmokłych
Wybierając miejsce na budę dla psa upewnij się, że nie stawiasz konstrukcji na podmokłym terenie. W przeciwnym wypadku wilgoć będzie dostawać się do wnętrza przez podłogę, powodując pleśnienie i gnicie materiałów, z których wykonany jest spód budy. W rezultacie trzeba będzie wymienić całą konstrukcję, nawet już po roku, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ponadto koce i materace, które włożysz do środka szybko nasiąkną wodą, w efekcie czego rozwiną się w nich szkodliwe bakterie i grzyby. Razem z wilgocią, do wnętrza budy dostanie się także chłód powodując, że pies będzie odczuwał nieprzyjemne zimno. Zwróć również uwagę, czy buda nie znajduje się w zagłębieniu terenu, ponieważ w czasie opadów woda będzie spływać bezpośrednio do środka psiego schronienia, podtapiając je. W przypadku złej lokalizacji często nie pomoże nawet najlepsza izolacja wodoodporna. Jeżeli jedyną możliwością jest ustawienie budy na wilgotnym terenie, warto rozważyć zbudowanie konstrukcji na dodatkowej platformie z palety lub desek. Takie rozwiązanie chroni podłogę od szkodliwych podtopień, a dodatkowo izoluje od chłodu gleby.
Miejsce dla psów stróżujących
Psy stróżujące często odczuwają potrzebę obserwowania wejścia na posesję. Dlatego może się zdarzyć, że buda zbyt oddalona od ogrodzenia nie będzie odpowiadać Twojemu pupilowi. W takiej sytuacji umieść konstrukcję w takim miejscu, z którego pies będzie miał widok na bramkę i całe otoczenie, ale znajdzie się na tyle daleko, żeby nie słyszał ciągłego hałasu z drogi. Zwierzę będzie czuło się najlepiej w miejscu, z którego może obserwować swoje terytorium i gdzie nikt nie zakłóca jego spokoju.
Unikaj betonowych powierzchni
Jeżeli tylko masz taką możliwość, nie stawiaj psiej budy i kojca na betonowej powierzchni. Płyty i kostki chodnikowe mogą pomóc utrzymać wybieg w czystości, ale nie będą komfortowe dla pupila. Psy lubią kopać w ziemi, chować w niej jedzenie, szukać czegoś i ciągle coś obwąchiwać. Z tego powodu najlepiej ustawić budę na trawniku lub na kawałku ziemi, betonując jedynie niewielką część ogrodzonego terenu, aby w razie deszczu uniknąć chodzenia po błocie.
Łatwy dostęp
Buda dla psa powinna znajdować się w miejscu, do którego pies ma łatwy dostęp. Nie może być zasłonięta samochodem, grillem, czy sprzętem ogrodowym, który utrudni zwierzęciu dotarcie do swojego schronienia. Buda nie powinna także znajdować się daleko od miejsc, w których przebywają domownicy, ponieważ psy to zwierzęta towarzyskie. Potrzebują ciągłego kontaktu z właścicielem i nie mogą być całkowicie od niego odizolowane. Dobra lokalizacja psiej budy ułatwi Ci także uzupełnianie pokarmu i codzienne wymienianie wody, co jest bardzo ważne szczególnie podczas upalnych, letnich dni. Jeżeli zwierzę zamknięte jest w kojcu, powinno być regularnie wypuszczane, nawet dwa razy dziennie. Dzięki dobrej lokalizacji wybiegu z budą możesz otworzyć wejście w dowolnej chwili, odpoczywając w ogrodzie lub wykonując prace na działce, podczas których pies może Ci towarzyszyć i w każdej chwili wrócić do kojca.
FAQ
P1: Jak zbudować kojec dla psa?
Jeśli masz plan zbudować odpowiednia zagrodę dla Twojego czworonoga, na samym początku musisz się dobrze przygotować. Przede wszystkim rozplanuj, gdzie kojec będzie stał, jak będzie wyglądał w środku i czy dasz swojemu psu wystarczająco dużo przestrzeni. Budowę zacznij od przygotowania odpowiedniego podłoża pod kojec. Musi być ono precyzyjnie utwardzone i wyrównane. Do wykonania podłogi i ścian polecana jest płyta drewniana, dzięki której ochronisz Twojego pupila przed reumatyzem, co może stać się w przypadku płyty betonowej. Podczas montowania ścian pamiętaj o solidnych słupkach konstrukcyjnych, które najlepiej zamocować używając kotw zatapianych w fundamencie. Bardzo ważny element kojca stanowi dach. Możesz go skonstruować z drewna, blachy lub tworzywa sztucznego.
P2: Gdzie postawić kojec dla psa?
Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce, w którym będzie stał kojec. Dlaczego? Żeby nasz pupil czuł się w nim komfortowo i bezpiecznie. Najkorzystniejsze położenie to północna strona domu. Pozwala to zapewnić psu ochronę przed prażącym słońcem podczas upalnych letnich dni. Ponadto zadbajmy o to, aby kojec znalazł się pod drzewem, co stworzy dodatkowe schronienie. Pamiętajmy, że umiejscowienie zagrody przy bramie wjazdowej lub niedaleko drogi, może skutkować tym, że zwierzę będzie niespokojne, pobudzone i zaczepliwe w stosunku do przechodniów. Z tego powodu najlepszym miejscem ulokowania kojca jest tylna część działki lub sąsiedztwo z jakimś budynkiem gospodarczym, który nie stoi blisko ulicy.
P3: Jak powinien wyglądać kojec dla psa?
Wyobraźmy sobie, że kojec dla naszego psa jest małą wersją jego domu. Dlatego powinno się w nim znaleźć wszystko, co niezbędne do codziennego życia pupila. Obecnie, firmy specjalizujące się w produkcji kojców, oferują wbudowane karmidła na miski. Dobrym rozwiązaniem jest buda, która przyda się zarówno w chłodne, jak i upalne dni. W przypadku, kiedy nasz pies to duże gabarytowo zwierzę, warto zadbać o wytrzymałą i stabilną konstrukcję. Kojec nie zniszczy się podczas gwałtownych skoków pupila. Zadbajmy również o estetyczny wygląd zagrody. Przy malowaniu wybierajmy farby wysokiej jakości, odporne na warunki atmosferyczne i zarysowania.
P4: Jak uszyć kojec dla psa?
Ciekawą alternatywą dla kojców drewnianych i metalowych są te zrobione z materiału. Do stworzenia takiego legowiska będzie nam potrzebna właściwa tkanina, gąbka, nici, szpilki oraz oczywiście maszyna. Najpierw musimy zmierzyć, jak duże ma być posłanie. Następnie wycinamy z materiału odpowiednie kształty tak, aby później uszyć z nich wygodne miejsce dla naszego pupila. Połączone tkaniny wypychamy gąbką, która nada legowisku należyty wygląd i kształt. Jeśli jesteśmy kreatywni, możemy dodać różnego rodzaju aplikacje i wzory, aby kojec dobrze się prezentował. Tak przygotowane posłanie będzie świetnym miejscem dla naszego pupila. On dostanie swoją przestrzeń, a my wyznaczymy mu obszar, w którym powinien przebywać.
P5: Gdzie kupić kojec dla psa?
Na rynku możemy spotkać się z wieloma rodzajami kojców i ich wyposażeniem. Bardzo często, jako dodatek, montowane są obrotowe karmidła, na które możemy położyć miski. Pupil ich nie strąci, a my nie musimy wchodzić do środka, jeśli jeszcze nie mamy do niego zaufania. Zagrody możemy kupić stacjonarnie lub zamówić w sklepie internetowym. Opcja online umożliwia większy wybór w jednym miejscu, a dodatkowo, koszty ponoszone przez nas są niższe. Co więcej, zamówienie zostanie przywiezione pod drzwi naszego domu, co oznacza, że nie będziemy musieli martwić się transportem, często dużych modeli. Zdarza się również, że firmy oferują darmowy montaż kojców.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat
Produkty te nie są już dostępne
Lucaro Kojec Hodowlany Klatka Dla Psa Zagroda Metalowy 10
Biorąc pod uwagę wytrzymałość i stabilność, Lucaro 100 cm uznawany jest za dobry kojec dla psa. Jego stalowa konstrukcja zapewnia dłuższy czas użytkowania – pręty nie niszczą się na skutek użytkowania. Zagroda składa się z ośmiu elementów, każdy z nich ma wymiary 80 cm x 80 cm. Umożliwia to montaż części na różne sposoby. Odległości między prętami wynoszą 35 mm, co uniemożliwi ucieczkę małym psom.
Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy taki kojec dla psa wybrać do domu, być może przekona Cię to, że klatka jest składana. Ponieważ model jest przeznaczony dla małych zwierząt, wraz z dorastaniem psa, będzie on stawał się zbyt wąski. Wtedy możesz go złożyć, przechować i wyjąć, kiedy znów zdecydujesz się na posiadanie szczeniaka.
Zdaniem konsumentów największą zaletą jest to, że zagroda nadaje się zarówno do domu, jak i na zewnątrz. Umożliwia to przebywanie zwierzęcia w ciepłe dni na powietrzu, aw zimowe, przeniesienie go do przytulnego domu.
Kojec 3×2 dla psa Mocny Boks Klatka Zagroda Kojce
Kojec Konstalkon 3×2 to godne uwagi rozwiązanie dla czworonoga, jeśli chcemy czasem odseparować go od pozostałych użytkowników domu czy ogrodu. Zaprojektowany jest tak, że każdy podopieczny będzie się czuł w nim komfortowo. Duże wymiary 3 m x 2 m umożliwiają psu swobodne ruchy, nawet jeśli wstawimy budę.
Materiał, z którego został wykonany kojec jest wyjątkowo solidny: kątowniki, ceowniki oraz profile zamknięte. Ponadto całość jest ocynkowana, co wpływa pozytywnie na trwałość elementów. Zabudowana, tylna ściana powoduje utrzymanie chłodnej temperatury w ciepłe dni, a odstępy między rurkami tworzącymi pozostałe ściany przepuszczają powietrze oraz ułatwiają widoczność.
Opisywany kojec dla psa z siatki, to chętnie wybierany produkt. Prosty i klasyczny wygląd sprawia, że konsumenci często chwalą nie tylko jego praktyczność, ale i efekty wizualne. Dodatkowym plusem jest możliwość łatwego montażu i demontażu, ponieważ cała konstrukcja jest skręcana. Ponadto każdy może spersonalizować kojec, wybierając m.in. kolor dachu, podłogi, misek lub decydując o jego wymiarach.
Kojec Dla Psa Boks Podwójny Ocynk D-Box 4×2
Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt, a w Twoim domu mieszkają dwa czworonogi, warto pomyśleć o ich bezpiecznej i prywatnej przestrzeni. D-Box 4×2 to podwójny kojec dla psa wykonany z paneli.
Dopracowana konstrukcja będzie pasowała do każdego ogrodu. Drewniane ściany po bokach odgradzają psa od wiatru i słońca. Dodatkowo przednia ściana, na którą składają się stalowe pręty nie ogranicza zwierzakowi widoczności. Blaszany dach jest wzmocniony pięcioma krokwiami, dzięki czemu w zimowe dni nie trzeba się obawiać o wytrzymałość konstrukcji. Każdy element jest dodatkowo zabezpieczony. Stalowe pręty są ocynkowane. Drewno zostało dwukrotnie zaimpregnowane i pomalowane.
Kojec wyposażono w miski umieszczone na obrotowym panelu. Umożliwia to karmienie psabez wchodzenia do środka. Panel ma specjalną blokadę, co wpływa na jego stabilność. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru koloru blachy dachu, dzięki czemu jeszcze lepiej możemy dopasować wygląd kojca do ogrodu.
Maritom Kojec dla Psa 3m x 2m z Profili Ocynkowanych
Jeśli szukasz stosownego, wygodnego i praktycznego miejsca dla swojego psa, kojec Maritom 3m x 2m spełni Twoje oczekiwania. Jest wykonany z solidnych materiałów, jakimi są profile ocynkowane, które nie mają ostrych krawędzi, dzięki czemu Twój pupil nie zrobi sobie krzywdy. Dach z blachy trapezowej, spadający do tyłu, jest dużym ułatwieniem w zimie, ponieważ nie musisz martwić się o to, czy ulegnie zniszczeniu poprzez zalegający na nim śnieg ponieważ ten sam zsunie się na ziemię.
Kojec dla psa o wymiarach 3 x 2 m jest przeznaczony do użytku na zewnątrz. Dlatego producent dodatkowo oferuje zabudowanie tylnej ściany i dachu blachą akrylową lub ocynkowaną. Ze względu na to, że szczeble rozmieszczone są w odległościach 10-centymetrowych, wybieg nadaje się dla zwierząt średnich lub dużych.
Według opinii kupujących możliwość zamontowania obrotowych uchwytów na miski jest dużym udogodnieniem, ponieważ jedzenie i picie dla psa są w jednym miejscu, a nie, tak jak często się zdarza, porozrzucane w każdym miejscu kojca.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat