Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Kojec dla psa – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Tec Take Kojec Dla Szczeniąt Carola Z Torbą to tekstylny kojec dla szczeniaka, dzięki któremu możesz być spokojny o stan swojego domu lub mieszkania, nawet jeśli nie możesz cały czas zwracać uwagi na to, co robi Twój pupil. Miejsce to może stać się ulubioną przestrzenią Twojego pupila do zabaw i odpoczynku. Obszerne wnętrze zmieści kilka szczeniąt, a przy tym jest nieuciążliwe w czyszczeniu. Szczenięta wewnątrz mają zapewniony dostęp powietrza, bo ścianki są wykonane z siatki.. Dzięki temu, że zagroda jest składana, możesz schować ją, kiedy już nie będzie potrzebna i rozłożyć na nowo, gdy zajdzie taka potrzeba. Kolejna propozycja to Model wielowariantowy. Ten produkt wykonano z drewna. Śruby i klucze, które dołączone są do zestawu, umożliwiają sprawne przymocowanie go do ściany.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To doskonałe rozwiązanie dla hodowców pozwalające zapanować nad grupą szczeniaków. Kojec również pełni funkcję legowiska i miejsca zabaw czworonogów. Średnica kojca to 114 cm, a jego wysokość to 60,5 cm

Wady

Wejście o wymiarach 40 x 24 cm jest zamykane na zamek błyskawiczny. Przy próbie włożenia do kojca kilku szczeniąt, które usiłują się jednak z niego wydostać, zamknięcie zamka jest niezwykle trudne. Przydałoby się inne rozwiązanie zamykania wejścia.

Podsumowanie

Kojec dzięki ściankom z siatki zapewnia szczeniakom stały dostęp powietrza, a duży otwór z góry pozwala na łatwą obsługę taką jak czyszczenie wnętrza czy dostarczanie jedzenia.

Drugi wybór

Zalety

Zagroda poprzez antypoślizgowe stopki zapewnia stabilność. Ponadto stopki zostały wykonane z pianki, która zapobiega rysowaniu podłogi. Wielowariantowość umożliwia ustawienie go w kilku konfiguracjach, na przykład w formie prostokąta lub ośmiokąta.

Wady

Konsumenci przyznali, że największą wadą kojca jest niewystarczająca grubość drewna. Powoduje to wykrzywianie się niektórych szczebli, co prowadzi do częstych zniszczeń czynionych przez większe zwierzęta.

Podsumowanie

Dzięki tej zagrodzie można uzyskać zamkniętą przestrzeń do 7,2 m2. Jej waga wynosi 10 kg. Wymiary drzwiczek to 90 cm x 68 cm. Możliwość przymocowania kojca do ściany zapewnia jego stałe umiejscowienie.

Rozważ też

Zalety

To duży kojec dla większych ras, bo wnętrze mierzy 16 m2. Pies ma zapewnioną ochronę przed deszczem, śniegiem i słońcem dzięki zadaszeniu na całej powierzchni kojca. Ściany wykonano z siatki i elementów konstrukcyjnych ze stali.

Wady

Kojec nie ma w wyposażeniu podłoża, zatem każdy właściciel musi je samodzielnie przygotować tak, aby zwierzę miało odpowiednie warunki, a jednocześnie nie wydostało się podkopując się pod ogrodzeniem.

Podsumowanie

To solidny kojec na długie lata użytkowania. Pozwala na wygospodarowanie przestrzeni do odpoczynku, jedzenia, jak i do załatwiania potrzeb zwierzęcia. Konstrukcja jest stabilna i odporna na działanie zarówno słońca jak mrozu i deszczu.

 

 

12 najlepszych kojców dla psów. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej przedstawiamy ranking kojców dla psów, który został skonstruowany dzięki opiniom Internautów. Zrozumiałe jest to, że nie każdy chciałby, żeby zwierzę przebywało w domu, dlatego przedstawiamy kilka propozycji, które pomogą przy wyborze bezpiecznego i godnego miejsca dla Twojego pupila również poza nim. 

 

Kojec dla psa do domu

 

1. Tec Take Kojec Dla Szczeniąt Carola Z Torbą

 

Tec Take Carola jest głównie przeznaczony dla szczeniąt. Przede wszystkim dlatego, że jego powierzchnia jest niewielka (114 cm x 58 cm). Dlatego, jeśli zwierzę rozmiarem przypomina małego psa, również odnajdzie się w tej przestrzeni.
Ze względu na to, że wybieg wykonany jest głównie z siatki, traktowany jest jako kojec dla psa do domu oraz do pomieszczeń zamkniętych.  

Model cechuje się łatwością montażu, co pozwala na używanie go również podczas wyjazdów. Spowoduje to, że Twój pupil będzie miał własną przestrzeń, a Ty będziesz spokojny o wygląd i porządek w pokoju. Dodatkowo kojec wyposażony jest w kieszenie, które możesz wykorzystać do przechowywania ulubionych zabawek zwierzęcia.  Mimo że jest to przestrzeń zamknięta, dzięki siatce Twój ulubieniec ma zapewnioną dobrą cyrkulację powietrza. 

Osoby, które zakupiły ten model, wskazują, że jest to dobry i tani kojec dla psa. Ponadto, można go chować do torby, która jest dodatkowym wyposażeniem zestawu. 

 

 

 

 

Kojec dla psa drewniany

 

2. Kojec drewniany wielowariantowy 8 paneli zagroda

 

Kiedy nie możesz się zdecydować, jaki kształt ma mieć zagroda dla Twojego zwierzęcia, model wielowariantowy okaże się dobrym rozwiązaniem. Prezentujemy drewniany kojec dla psa, który składa się z ośmiu paneli. Możesz montować je w dowolny sposób. Model wyposażony jest w antypoślizgowe stopki, zapewniające stabilność, a także gwarantujące brak zarysowań na podłodze dzięki piance, z której są wykonane. 

Model wielowariantowy głównie traktowany jest jako domowy kojec dla psa, ponieważ materiał, jaki użyto do jego wykonania, to drewno, które nie jest zbyt odporne na deszcze i słońce. Jednakże, przy umiarkowanej pogodzie, posłuży on również na zewnątrz. Jego powierzchnia może sięgać aż do 7,2 m2, w zależności od ułożenia paneli. Producent daje także możliwość przymocowania zagrody do ściany.

Opinie o kojcach dla psów tego typu zdecydowanie zachęcają do kupna. Model wykonany jest ze szlifowanego drewna, a części narożne zaokrąglone. Wyklucza to pojawienie się wystających drzazg, które mogą stać się zagrożeniem.

 

 

 

 

Kojec dla psa z siatki

 

3. vidaXL Kojec dla Psa z Zadaszeniem

 

Jeśli szukasz dużego kojca dla psa, polecamy Twojej uwadze VidaXL Kojec dla Psa z Zadaszeniem. To produkt o zewnętrznych wymiarach szerokość 186 cm, długość 755 cm wysokość 230 cm i wewnętrznych odpowiednio 192 x 760 x 235 cm co daje psu powierzchnię około 16 m2. Ściany kojca wykonano z siatki i elementów konstrukcyjnych ze stali galwanizowanej, zatem są one zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych.

Dach natomiast, wykonany z polietylenu o właściwościach antyogniowych zabezpieczy pupila przed działaniem nie tylko deszczu czy śniegu, ale także przed czynnikami takimi jak słońce i co za tym idzie promieniowanie UV. Kojec jest wyposażony w wygodnych rozmiarów furtkę, przez którą uda się psa wprowadzić.

Furtka jest zamykana na zasuwkę umożliwiającą trwałe zamknięcie ogrodzenia, uniemożliwiające samodzielne wydostanie się zwierzaka. Właściciele psów, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu uważają, że złożenie poszczególnych elementów po otrzymaniu przesyłki nie sprawia trudności, a całość jest stabilna i dobrze służy właścicielowi i zwierzakowi. Trzeba tylko pamiętać, aby ustawić ją na odpowiednio przygotowanym podłożu.

 

 

 

 

Kojec dla psa z paneli

 

4. Kojec dla psa 3×2 Solidny

 

Jeśli Twój pies dał radę już niejednemu ogrodzeniu, a Ty nadal poszukujesz odpowiedniego kojca dla niego, mamy dla Was propozycję. Kojec dla psa 3×2 Solidny to produkt, który przytrzyma wewnątrz każdego niesfornego pupila. Konstrukcja boksu jest wykonana z ocynkowanych rurek, które zostały poskręcane ze wzmocnieniami umieszczonymi poziomo za pomocą śrub.

Taka budowa sprawia, że połączone elementy stanowią solidną i wytrzymała budowlę. Odstępy między poszczególnymi prętami wynoszą 8,5 cm, zatem nie jest to kojec dla najmniejszych pupili. Szerokość boksu wynosi 200 cm, a jego długość to 300 cm. Za względu na to, że konstrukcja została przykryta dachem jednospadowym, z przodu klatka ma wysokość 170 cm a z tyłu 150 cm.

Dach został wykonany z blachy trapezowej i stanowi ochronę dla przebywającego wewnątrz zwierzaka przed deszczem i słońcem. Do wnętrza kojca prowadzi szeroka na 90 cm furtka umieszczona na zawiasach i zamykana na zasuwę. A dodatkowo, do szybkiego umieszczania we wnętrzu wody i pożywienia, z przodu klatki wykonano specjalnie otwierany fragment konstrukcji.

 

 

 

 

Kojec dla psa do mieszkania

 

5. Mirosław Gockowiak Metalowy Kojec Hodowlany 8 Elementów

 

Kojec Mirosław Gockowiak 100×80 cm to dobre rozwiązanie, jeśli myślisz o hodowli zwierząt lub po prostu chcesz powiększyć swoją czworonożną rodzinę. Produkt został przystosowany do warunków domowych, jednak ma specjalne szpilki, które zabezpieczą jego stabilność na zewnątrz.

Korpus kojca złożony jest z 8 elementów, o wymiarach 80 cm x 100 cm. Taka budowa wpływa na elastyczność konstrukcyjną i pozwala dopasować do każdego miejsca w domu, co wpływa na pozytywną opinię klientów. Jedna z części wyposażona jest w metalowe drzwiczki o wymiarach 80 cm x 33 cm, które otwiera się za pomocą dwóch zasuw. Całość wykonana jest z malowanej proszkowo stali. Odstępy między odrutowaniem wynoszą 3,5 cm, dzięki czemu małe zwierzęta nie będą w stanie same wyjść na zewnątrz.

Łączna długość całego rusztowania kojca dla psa do mieszkania może wynosić 640 cm, costanowi niezaprzeczalny atut, dzięki któremu możemy dostosowywać konstrukcję na przykład w zależności od wielkości i ilości szczeniąt. Uniwersalny, srebrny kolor modelu sprawia, że pasuje on do każdego wnętrza.

 

 

 

 

Kojec dla psa 3×2

 

6. Kojec dla psa 3×2 Boks

 

Atrakcyjną pozycją wśród kojców dla psów średniej wielkości jest Kojec dla psa 3×2 Boks. Jest on wykonany z metalowych profili zamkniętych oraz metalowych rurek zespawanych i skręcanych śrubami do metalu w solidną konstrukcję, a następnie pomalowanych czarną farbą dla zabezpieczenia przed korozją. Dla wzmocnienia konstrukcji, pod dachem producent okolił całość dodatkowym profilem.

Wymiary kojca wynoszą 300 x 200 cm, a wysokość z przodu to 170 cm, z tyłu, że względu na dach jednospadowy, 150 cm, choć producent nie wyklucza wykonania kojca innego rozmiaru, według wymagań klienta. Dach konstrukcji został wykonany z blachy ocynkowanej, ale na zamówienie może on zostać wykonany z blachy akrylowej w kilku kolorach do wyboru.

Producent również oferuje za dodatkową opłatą wykonanie wyposażenia wnętrza, na które mogą się składać takie elementy jak drewniana podłoga, zabudowa drewnem ścian, otwór na budę, dodatkowe wzmocnienia, a także obrotowe uchwyty na miski z pokarmem. 

 

 

 

 

Duży kojec dla psa

 

7. Kojec Dla Psa Boks 3×2 Ocynkowany D-Box

 

Twój pies zasługuje na solidnie wykonany i dobrze wyglądający D-Box Ocynkowany. O jakości kojca świadczą materiały wykorzystane do jego budowy. Podłoga oraz ściany zmontowane są przy użyciu drewna sosnowego. Ponadto, deski zostały dwukrotnie zabezpieczone impregnatem. Dach pokryty jest blachą trapezową. Wzmocniono również próg przy wejściu. 

Wymiary wybiegu to: długość – 3 m, szerokość – 2 m i wysokość – 2 m. Do zestawu dołączone są również metalowe miseczki, które możesz położyć na zamontowanym obrotowym karmidle. Producent umożliwia wybór satysfakcjonującego koloru ścian oraz dachu. 

Nie musisz martwić się o montaż, ponieważ nie wymaga on posiadania dużych umiejętności w tym zakresie. Przygotowanie terenu pod kojec jest szczegółowo wyjaśnione na stronie internetowej producenta.

Test kojców dla psa wykazał, że kierunek otwierania drzwiczek jest bardzo ważny. W przypadku tej zagrody bramka uchyla się do wewnątrz, co pomaga uniknąć ewentualnego ataku zwierzęcia, jeśli jeszcze nie do końca mu ufamy. 

 

 

 

 

8. Maritom Kojec dla Psa 3m x 2m z Profili Ocynkowanych

 

Nasza pierwsza propozycja to wysokiej jakości kojec Maritom. Jest to estetyczny, trwały produkt, w pełni bezpieczny dla zwierzaka. Model ten został wykonany z ocynkowanych profili, które nie mają ostrych krawędzi. Dzięki temu nie musisz obawiać się o to, że Twój psiak skaleczy się o obudowę kojca. Wymiary produktu to: szerokość – 3 m, długość – 2 m oraz wysokość z przodu – 1,7 m i tyłu – 1,5 m.

Dzięki takiej pojemności jest to odpowiednia propozycja dla posiadaczy większych psów. Szczeble rozmieszczone są co 10 cm i mają wymiary 20 cm x 20 cm. Spad dachu klatki sprawia, że w okresie zimowym nie musisz przejmować się odśnieżaniem. Trapezowa blacha na dachu jest ocynkowana. Produkt ma też drzwiczki z ryglem, a więc pies sam z niego nie wyjdzie.

Ten najlepszy kojec dla psa to solidna, wykonana z wysokiej jakości materiałów propozycja, która cieszy się wieloma pozytywnymi ocenami konsumentów. Bardzo dobrze oceniają oni nie tylko stabilną konstrukcję tego modelu, ale też jego wymiary, które dają psu swobodę ruchu.

Maritom 3M x 2M to kojec dla psów o wymiarach 2 m x 3 m. Z kolei wysokość tego produktu w najwyższym miejscu wynosi 1,7 m, a w najniższym 1,5 m.

 

Zalety

Wymiary: Prezentowany kojec jest bardzo duży. Dlatego z pewnością nasz pies będzie mógł się w nim swobodnie poruszać. W takim miejscu możemy trzymać więcej niż jednego psa.

Spad: Kojec jest trochę wyższy z przodu. Dzięki temu zimą nie będziemy musieli męczyć się z odśnieżaniem dachu, ponieważ łatwiej nam będzie zepchnąć śnieg.

Wykonanie: Ocynkowane profile nie mają ostrych krawędzi. Nie musimy więc obawiać się, że nasz pupil zrobi sobie krzywdę.

Drzwi: Rygiel, na który zamykane jest wejście kojca, bardzo dobrze utrzymuje drzwi w jednym miejscu. Dlatego pies nie może sobie ich sam otworzyć.

Konstrukcja: Kojec ten jest bardzo stabilny. Nie musimy więc martwić się, że produkt szybko się zniszczy.

 

Wady

Szczebelki: Pomiędzy kratami są dość spore przerwy. Dlatego kojec nie jest polecany do trzymania w nim małych psów.

 

 

 

 

9. Inter-zoo Kojec dla psa Park I 86 x 60cm

 

Jeżeli szukasz kojca dla małego psa, to bardzo dobrze trafiłeś. Chcielibyśmy przedstawić Ci Inter-zoo Park I 86 x 60cm. Jest to produkt, którego wymiary wynoszą: długość – 86 cm i wysokość – 60 cm. Kojec ten ma kształt wielokąta, a w najszerszym miejscu jego szerokość wynosi 140 cm.

Jeżeli chodzi o wykonanie modelu, to jest to chromowana stal. Materiał ten jest bardzo trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych, więc nie musimy się obawiać, że model zardzewieje. Oprócz tego belki ustawione są bardzo blisko siebie, więc nasz pupil nie opuści wnętrza bez naszego pozwolenia. Jest to bardzo lekki model, i przenoszenie go nie sprawi nam problemów.

Drzwiczki prezentowanego kojca otwiera się bardzo łatwo i szybko. Właściciele psów wypowiadają się pochlebnie o opisywanym modelu. Szczególnie podoba im się możliwość łatwego przenoszenia kojca oraz szczelnie ustawione belki produktu.

Inter-zoo Park I 86 x 60cm to dobry kojec dla psa do 100 zł, którego wymiary to 86 cm x 60 cm. Jest to produkt wykonany z chromowanej stali. Belki kojca ustawione są blisko siebie.

 

Zalety

Wykonanie: Produkt ten został wykonany z wysokiej jakości stali chromowanej. Jest to bardzo mocny materiał, więc kojec posłuży nam przez dłuższy czas.

Transport: Jest to lekki produkt. Dlatego też w każdym momencie możemy go przenieść i łatwo znaleźć dla niego dogodne miejsce.

Belki: Belki są gęsto ustawione. W związku z tym nawet najmniejszy pies nie ma szans się przez nie przecisnąć, ani ich odkształcić.

Drzwiczki: Wejście otwiera się w naszą stronę. Oprócz tego otwieranie i zamykanie drzwiczek jest bardzo łatwe i szybkie.

 

Wady

Wymiary: Prezentowany kojec sprawdzi się jedynie dla bardzo małych psów. Większy pupil może z niego bardzo łatwo wyskoczyć, lub będzie mu po prostu za ciasno.

 

 

 

 

10. Savic Kojec dla psa Dog Park 1

 

Dobry i tani kojec dla psa Savic Dog Park 1 to doskonałe zewnętrzne ogrodzenie dla zwierząt wykonane z metalu. Odstęp między elementami klatki wynosi 4 cm, a więc pies nie przeciśnie się między nimi. Solidna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo psu, a także nam. Dzięki temu, że model ten posiada zakotwiczenie, nawet w czasie porywistego wiatru

nie będzie stwarzał zagrożenia. Jest to produkt sprzedawany bez dachu – z każdej strony jest obudowany klatką.

Zatem jeśli chcesz stworzyć bezpieczny dom dla swojego psiaka, w którym będzie chroniony przed zmienną pogodą, musisz dokupić zadaszenie. Jednocześnie jest to świetna propozycja do domu. Kojec dostępny jest w różnych wersjach – również bardzo małych, dzięki czemu będzie idealny także dla mniejszych czworonogów.

W sklepach oferujących ten model znajdziesz kojec o wymiarach 61 cm x 61 cm, 61 cm x 91 cm oraz 61 cm x 107 cm. Konsumenci wysoko ocenili świetny stosunek ceny do jakości produktu, a także to, że może stanowić klatkę nie tylko dla psów, ale wielu innych zwierząt.

Savic Dog Park 1 to kojec dla małego lub średniego psa. Kojec ten znajdziesz w trzech różnych wymiarach. Jest to 61 cm x 61 cm, 61 cm x 91 cm, a także 61 cm x 107 cm.

 

Zalety

Konstrukcja: Produkt został bardzo solidnie skonstruowany. Dodatkowo ma on zakotwiczenie, chroniące przed porywistym wiatrem.

Belki: Odstępy pomiędzy belkami są bardzo małe. Dlatego możemy być pewni, że nasz pupil się pomiędzy nimi nie przeciśnie.

Rozmiar: Kojec ten możemy znaleźć w kilku wymiarach. Bardzo łatwo możemy więc wybrać taki model, w którym nasz pupil będzie mógł się swobodnie poruszać.

Wejście: Drzwi kojca mają specjalny rygiel, którego pies nie może sobie sam otworzyć. Możemy być więc pewni, że pies nie opuści wnętrza produktu podczas naszej nieobecności.

 

Wady

Dach: Produkt ten nie został zaopatrzony w dach lub w folię. Dlatego w przypadku deszczu pies może zmoknąć i zachorować.

 

 

 

 

11. Kojec, zagroda dla psa MidWest wysokość 61cm

 

MidWest 61cm to według Internautów jeden z ładniejszych kojców dla psów. Jest to bardzo często wybierany model ze względu na kilka właściwości. Jedną z nich jest łatwy transport. Produkt ten możemy złożyć do bardzo małych rozmiarów, więc jego przewożenie nie sprawi nam problemów.

Prezentowany kojec jest bardzo stabilny. Na narożnikach znajdziemy stabilizatory, które zapobiegają przewróceniu się modelu pod wpływem wiatru. Oprócz tego elementy kotwiczące wbijane do ziemi zapobiegają przesuwaniu się kojca pod wpływem działania psa lub warunków atmosferycznych. Produkt wykonany został z ocynkowanego drutu, który jest mocnym materiałem.

Drzwi tego kojca są bardzo solidnie skonstruowane. Mają one podwójne zamki, więc zwierzę nie może sobie samo ich otworzyć. Zwiększa to bezpieczeństwo psa oraz osób na naszej posesji. Jest to kojec bardzo często chwalony przez właścicieli psów. Szczególnie cenią oni stabilność tego produktu oraz jego solidne wykonanie. Internauci wspominają także o dużym rozmiarze prezentowanego kojca.

MidWest 61 to kojec, który możemy postawić na zewnątrz i z pomocą elementów kotwiczących zabezpieczyć go przed przemieszczaniem się. Wymiary tego produktu to: 61 cm x 61 cm

 

Zalety

Konstrukcja: Produkt ten wyposażony został w elementy zabezpieczające, które wbijamy w ziemię, a także stabilizatory na narożnikach, które utrzymują kojec w jednym miejscu.

Wejście: Drzwi są bardzo solidnie wykonane. Mają one podwójne zamki, więc pies nie może opuścić wnętrza modelu bez naszej wiedzy.

Transport: Kojec możemy w bardzo prosty sposób złożyć do rozmiarów średniej walizki. Pozwoli nam to przemieścić produkt w każdym momencie.

 

Wady

Wymiary: Model nie jest zbyt duży. Dlatego polecamy go raczej dla małych i średnich psów. W innym wypadku większe czworonogi mogą czuć się w nim mało swobodnie.

Dach: Pies nie jest zabezpieczony, kiedy nagle zacznie padać. Kojec nie ma dachu, ani folii, która mogłaby zabezpieczyć go przed opadami.

 

 

 

 

12. vidaxl Kojec klatka 200x195cm

 

Osobom, które chciałyby potrenować z psem w ustronnym miejscu, polecamy VidaXL 200x195cm. Jest to idealny kojec do przeprowadzania w nim szkoleń oraz krótkich treningów. Wszystko za sprawą bardzo dużych wymiarów produktu. Wynoszą one 200 cm x 200 cm x 195 cm.

Taki kojec zapewnia nawet dużemu psu zupełną swobodę. My z kolei mamy miejsce, w którym możemy nauczyć zwierzaka kilku nowych sztuczek, bez obawy, że coś będzie rozpraszało psa. Jest to kojec wykonany ze stali ocynkowanej. Materiał ten jest mocny i z pewnością posłuży nam i pupilowi przez długi czas. Montaż produktu jest bardzo łatwy – potrzebujemy jedynie kilku minut.

Produkt wybierany jest przez wielu właścicieli psów. Dzieje się tak, ponieważ ma on bardzo duże wymiary, a oprócz tego jego konstrukcja jest stabilnie wykonana. Internauci uważają także, że zamontowanie tego produktu jest bardzo łatwe.

VidaXL 200×195 to kojec przeznaczony do przeprowadzania w nim treningów lub szkoleń. Produkt ma wymiary 200 cm x 200 cm x 195 cm, więc nie musimy się martwić o swobodę psa.

 

Zalety

Wymiary: Kojec ten jest bardzo duży. Mamy więc pewność, że każdy pies będzie się w nim czuł komfortowo. Oprócz tego jest to na tyle duży model, byśmy mogli w nim szkolić zwierzaka.

Wykonanie: Stal ocynkowana, z której wykonany został kojec jest bardzo mocnym materiałem. Dlatego możemy być pewni, że posłuży nam na długo.

 

Wady

Wejście: Drzwi tego produktu nie zostały zbyt solidnie wykonane. Istnieje ryzyko, że większy pies może nauczyć się, jak je otwierać.

Transport: Jest to stosunkowo duży model. Dlatego jego transport oraz próba przenoszenia mogą być dość kłopotliwe.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki kojec dla psa kupić?

 

Kojec może stać się bezpiecznym kątem dla Twojego psa. Przydaje się on nie tylko wtedy, gdy pupil przebywa na zewnątrz, ale również w domu, bo zapobiega m.in. zniszczeniu mebli podczas naszej nieobecności. Dobrze dobrany kojec nie wpłynie negatywnie na samopoczucie czy rozwój czworonoga, jednak jak go znaleźć? O tym jest poniższy poradnik zakupowy.

Wymiary

Boks dla psa nie może być za mały. Musi być on na tyle duży, aby zwierzę mogło swobodnie rozprostować łapy, spać w swojej ulubionej pozycji, a nawet przespacerować się (zwłaszcza jeśli jest to kojec przeznaczony do użytku na zewnątrz). Pamiętajmy, że ograniczenie pupilowi ruchu może przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych. Podejmując decyzję, jaki kojec dla psa wybrać, należy pamiętać, że jego minimalne wymiary to: 2,5 m x 2,5 m. Im większe jest zwierzę, tym bardziej przestronny ma być boks. Wyjątkiem są modele przeznaczone dla szczeniąt, te mogą być nieco mniejsze. Gdy nie do końca wiemy, w jakim kojcu pupil będzie czuł się swobodnie, możemy zdecydować się na taki, który samodzielnie buduje się z dostępnych paneli. Wtedy sami zdecydujemy o kształcie boksu i ilości wolnej przestrzeni dla czworonoga.

 

Przeznaczenie

Kupując boks dla zwierzęcia, musimy wziąć pod uwagę to, gdzie go ustawimy. Kojec używany na zewnątrz powinien być solidny i odporny na działanie zmiennych temperatur, promieni UV, wilgoci i innych niekorzystnych czynników zewnętrznych. Model wykorzystywany tylko w domu nie musi być tak dobrze zabezpieczony, ale nie oznacza to, że możemy zignorować kwestię wytrzymałości. 

 

Materiał wykonania

Kojce dla psów małych ras, takich jak np. yorkshire terrier, przeważnie są wykonane z tworzyw sztucznych. Niewielkie czworonogi zwykle nie są w stanie samodzielnie wydostać się ze środka i zniszczyć konstrukcji, ale mimo to musimy dopilnować, aby boks wykazywał odporność na uszkodzenia mechaniczne. Boksy dla większych i silniejszych czworonogów produkuje się głównie z metalowych prętów lub ocynkowanej siatki. Niektóre modele są połączeniem elementów stalowych i drewnianych, co wygląda bardzo elegancko. Najlepszy kojec dla psa zapewnia mu odpowiedni poziom bezpieczeństwa i uniemożliwia ucieczkę, np. po przegryzieniu prętów.

 

Zadaszenie

Boks dla pupila powinien mieć zadaszenie, zapewniające mu ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dach zapobiegnie przemoknięciu psa podczas opadów deszczu i śniegu, a dodatkowo zagwarantuje mu cień w słoneczne dni. To niezbędny element, jeżeli kojec ma być ustawiony na zewnątrz, chyba że zamierzamy w nim ustawić budę. Wtedy dodatkowe zadaszenie nie jest konieczne, bo w razie potrzeby pies wejdzie do swojego domku.

Zamknięcie

Specjaliści radzą, aby kojec był zamykany na klucz, ewentualnie długą zasuwę. Psy to mądre zwierzęta i mogą szybko nauczyć się, jak samodzielnie otwierać boks (obserwując swoich właścicieli). Mało solidne zamknięcie zmniejsza poziom bezpieczeństwa nie tylko samego czworonoga, ale i domowników czy przebywających w domu lub na posesji gości. Muszą o tym pamiętać w szczególności właściciele psów zaliczanych do groźnych ras. Wiele osób uważa, że bramka powinna uchylać się do wewnątrz, bo to pozwala na zmniejszenie ryzyka niespodziewanego ataku czworonoga.

 

Ściany

Przebywające w boksie zwierzę musi mieć możliwość obserwowania, co dzieje się wokół niego. Z tego względu ściany nie mogą być całkowicie zabudowane. Trzeba się też upewnić, że nie mają one ostrych krawędzi, bo pupil może się skaleczyć. Sprawdzając, jaki jest najlepszy kojec dla psa, trzeba wziąć pod uwagę odległość pomiędzy przęsłami tworzącymi ściany. Jeśli będą one zbyt daleko od siebie, zwierzę z łatwością się przeciśnie i ucieknie.

 

Waga

To, ile waży kojec, ma istotne znaczenie, jeśli planujemy go przenosić z miejsca na miejsce. Duże, wykonane ze stali modele są bardzo ciężkie i zwykle przystosowane do zamontowania w jednym miejscu. Najlżejsze są boksy plastikowe, ich waga to maksymalnie kilkanaście kilogramów.

 

Podłoże

Większość kojców ma podłogę, więc nie musimy samodzielnie wykładać desek czy wylewać betonu. Jednak nie dotyczy to modeli z paneli, które buduje się samemu. W ich przypadku trzeba zadbać o to, aby pupil leżał na miękkim i ciepłym podłożu. Spanie na zimnej powierzchni nierzadko jest przyczyną reumatyzmu.

Łatwe mycie

Co pewien czas powinniśmy wyczyścić kojec, żeby zapewnić zwierzęciu odpowiedni poziom higieny. Dotyczy to w szczególności podłogi, ale na ściankach także mogą gromadzić się zanieczyszczenia. Regularne sprzątanie boksu jest ważne, ponieważ namnażające się bakterie i inne drobnoustroje mogą być źródłem różnych chorób. Dobry kojec jest łatwy do utrzymania w czystości, jego mycie nie może być kłopotliwe.

 

Kojce dla psa w dobrych cenach

Wielu właścicieli psów obawia się, że zakup kojca okaże się bardzo dużym wydatkiem. Boksy dla małych czworonogów kosztują średnio od 100 zł do 300 zł. To modele o niewielkich wymiarach, przystosowane głównie do użytku w domu. Za model przeznaczony dla większego pupila, który ustawimy na zewnątrz, trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych.

 

 

 

Jaki wybrać rozmiar kojca dla psa?

 

Na zewnątrz

Jeśli planujesz postawić kojec dla psa w ogrodzie, możesz odgrodzić nawet dużą przestrzeń, po której Twoje zwierzę będzie mogło poruszać się swobodnie. Ograniczeniem jest tylko wielkość podwórka. Musisz jednak spełnić kilka warunków, wybierając miejsce na kojec. Przede wszystkim powinien on stać w miejscu, w którym przynajmniej część terenu jest zacieniona. Jeżeli na działce nie ma odpowiedniego punktu, zbuduj zadaszenie i postaw je w kojcu. Możesz też poszukać modelu, który wyposażony jest w dach. Dzięki temu zwierzę będzie miało miejsce, w którym odpocznie w upalne dni. Duży kojec dla psa powinien mieć również budę lub inne zadaszone schronienie, w którym pupil schowa się przed wiatrem i deszczem. Zadbaj również, aby z ogrodzenia kojca nie wystawały żadne elementy, o które zwierzę może się zranić. Zagradzając teren pamiętaj, że pies będzie narażony na wiele bodźców wzrokowych i słuchowych. Sprawią one, że pupil będzie próbował wydostać się na zewnątrz. Zabezpiecz odpowiednio kojec, aby uniemożliwić mu ucieczkę. Odpowiednia ilość przestrzeni, w której pies będzie mógł się poruszać, pozwoli mu na swobodne bieganie, znalezienie miejsca do odpoczynku i osobnego kąta, w którym może załatwić swoje potrzeby. Ważne jest również odpowiednie zamknięcie, którego zwierzę nie otworzy samodzielnie. Psy szybko się uczą, dlatego prosty zamek może okazać się nieskuteczny – wystarczy, że pupil kilka razy podpatrzy, jak właściciel otwiera kojec. Najbezpieczniejsze zapięcia to zamek na klucz lub solidna zasuwa. Ma to znaczenie, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo psa, ale także osób przebywających w okolicach kojca, szczególnie gdy jest to zwierzę agresywne.  

Kojec w domu

Jeżeli chcesz zainstalować kojec dla psa w domu, jego rozmiar musi być odpowiednio dopasowany do wielkości pomieszczeń. Nie może on zajmować zbyt dużo miejsca, gdyż uniemożliwi normalne funkcjonowanie wszystkich domowników. Jeżeli decydujesz się na model, który jedynie odgradza określoną przestrzeń, pamiętaj, aby pies mógł się w niej swobodnie poruszać. Nie kupuj jednak zbyt dużego kojca, ponieważ zwierzęta czują się bezpieczniej, mając do dyspozycji nieduży teren. Wybierając wersję przypominającą klatkę, z dachem i podłogą, dopasuj rozmiar kojca do wielkości swojego psa. Zwierzę musi mieć możliwość swobodnego wstania i rozprostowania łap. Nie możesz też ograniczyć jego ruchów, takich jak siadanie czy obracanie się. W celu dobrania właściwego rozmiaru kojca zmierz swojego psa od łap do czubka głowy, doliczając ok. 5 – 10 cm. Podobnie sprawdź, jaka jest długość zwierzęcia, od nosa do ogona. Nie musisz mierzyć całego ogona, ale pamiętaj, żeby do otrzymanej wartości również doliczyć ok. 5 – 10 cm. Mając już wynik pomiarów, możesz poszukać odpowiedniego kojca dla psa, różny pod względem wielkości w zależności czy ma być to sprzęt podróżny czy stacjonarny.. Rozmiar, który podają producenci, odnosi się zwykle do długości, trzeba jednak wziąć też pod uwagę wagę zwierzęcia. Nie warto kierować się wskazaniami, że dany model sprawdzi się dla konkretnej rasy, ponieważ każdy pies jest inny. Kupując kojec dla szczeniaka, zdecyduj się na większy rozmiar, który będzie pasował również wtedy, gdy pies dorośnie. Nie tylko ograniczy to wydatek na nowe, pasujące akcesorium, ale sprawi także, że zwierzę nie będzie musiało na nowo zaznajamiać się z innym otoczeniem. Zwróć również uwagę, z czego wykonane jest podłoże, aby można było łatwo je wyczyścić, szczególnie gdy przebywa w nim szczeniak. Pamiętaj, aby nie zmuszać psa do przebywania w kojcu, zwłaszcza na początku. Warto zapoznać zwierzę z nowym miejscem, tworząc w nim przestrzeń do zabawy. W pierwszych dniach nie zamykaj także drzwi kojca, aby pies mógł wyjść z niego w dowolnym momencie. Kiedy pupil poczuje się w nim pewnie, sam będzie wchodził do środka, szukając spokoju i odpoczynku.

Kojec podróżny

Zabierając psa w podróż, musisz zapewnić mu bezpieczny kojec. Dzięki temu zwierzę będzie czuło się pewnie i spokojnie, a jego transport nie będzie sprawiał problemu. Rozmiar musisz właściwie dobrać do wymiarów swojego pupila, a także do wymagań przewoźnika, z którego usług korzystasz. Zmierz psa, podobnie jak w przypadku kojca domowego, od nosa do ogona i od łap do czubka głowy, doliczając 5 – 10 cm z każdej strony. Podróżny transporter dla psa musi być wygodny dla zwierzęcia, nie może ograniczać go i zmuszać do przebywania ciągle w jednej pozycji, ale powinien być także łatwy do przenoszenia. Pamiętaj, żeby kojec podróżny był wykonany z mocnego i trwałego materiału oraz, aby wyposażony był w solidny zamek. Uniemożliwi to otwarcie się klatki podczas przenoszenia zwierzęcia lub przypadkowe wypuszczenie psa przez osobę postronną.

 

 

5 pomysłów, gdzie postawić budę dla psa

 

W głębi ogrodu

Zwierzę potrzebuje miejsca, w którym może odpocząć od hałasu i ciągłych bodźców zwracających jego uwagę. Z tego powodu buda dla psa powinna być oddalona od ogrodzenia i ruchliwej drogi. W głębi ogrodu nie dochodzą do czworonoga żadne dźwięki, które mogą wzbudzać w nim niepokój. Ponadto pies nie będzie reagował na przechodzących drogą ludzi i inne zwierzęta, nie będzie szczekał i skakał próbując wydostać się poza ogrodzenie. Przez wzgląd na spokój pupila i komfort domowników, którym nie będzie przeszkadzało jego głośne zachowanie, warto umieścić budę zwierzęcia za domem. Jeżeli masz duży ogród, możesz postawić domek psa w dowolnym miejscu, pamiętaj jednak, aby nie znajdował się on na otwartej przestrzeni. Buda powinna być osłonięta od wiatru i słońca, żeby nie nagrzewała się latem i nie wychładzała zimą. Warto również zwrócić uwagę, aby wejście skierowane było na wschód lub na zachód, dzięki czemu silne, popołudniowe promienie słoneczne nie będą wpadać do środka. Ryzykowne jest umieszczanie budy bezpośrednio pod drzewami lub w ich okolicy, ponieważ podczas silnego wiatru odłamana gałąź może stworzyć zagrożenie dla życia psa. Dla czworonoga ważny jest jednak cień, dlatego budę można umieścić pod ścianą budynku, aby zapewnić mu ochronę przed słońcem. Zwróć uwagę, aby nie znajdowała się ona zbyt blisko okien, ponieważ szczekanie i zapachy mogą być uciążliwe i nieprzyjemne. Jeżeli masz na swojej działce domek gospodarczy lub garaż, możesz umieścić budę obok takiego budynku. Dzięki temu pies będzie miał odpowiednie schronienie, a domownicy nie będą narażeni na głośny hałas.  

Daleko od terenów podmokłych

Wybierając miejsce na budę dla psa upewnij się, że nie stawiasz konstrukcji na podmokłym terenie. W przeciwnym wypadku wilgoć będzie dostawać się do wnętrza przez podłogę, powodując pleśnienie i gnicie materiałów, z których wykonany jest spód budy. W rezultacie trzeba będzie wymienić całą konstrukcję, nawet już po roku, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ponadto koce i materace, które włożysz do środka szybko nasiąkną wodą, w efekcie czego rozwiną się w nich szkodliwe bakterie i grzyby. Razem z wilgocią, do wnętrza budy dostanie się także chłód powodując, że pies będzie odczuwał nieprzyjemne zimno. Zwróć również uwagę, czy buda nie znajduje się w zagłębieniu terenu, ponieważ w czasie opadów woda będzie spływać bezpośrednio do środka psiego schronienia, podtapiając je. W przypadku złej lokalizacji często nie pomoże nawet najlepsza izolacja wodoodporna. Jeżeli jedyną możliwością jest ustawienie budy na wilgotnym terenie, warto rozważyć zbudowanie konstrukcji na dodatkowej platformie z palety lub desek. Takie rozwiązanie chroni podłogę od szkodliwych podtopień, a dodatkowo izoluje od chłodu gleby.  

 

Miejsce dla psów stróżujących

Psy stróżujące często odczuwają potrzebę obserwowania wejścia na posesję. Dlatego może się zdarzyć, że buda zbyt oddalona od ogrodzenia nie będzie odpowiadać Twojemu pupilowi. W takiej sytuacji umieść konstrukcję w takim miejscu, z którego pies będzie miał widok na bramkę i całe otoczenie, ale znajdzie się na tyle daleko, żeby nie słyszał ciągłego hałasu z drogi. Zwierzę będzie czuło się najlepiej w miejscu, z którego może obserwować swoje terytorium i gdzie nikt nie zakłóca jego spokoju.  

Unikaj betonowych powierzchni

Jeżeli tylko masz taką możliwość, nie stawiaj psiej budy i kojca na betonowej powierzchni. Płyty i kostki chodnikowe mogą pomóc utrzymać wybieg w czystości, ale nie będą komfortowe dla pupila. Psy lubią kopać w ziemi, chować w niej jedzenie, szukać czegoś i ciągle coś obwąchiwać. Z tego powodu najlepiej ustawić budę na trawniku lub na kawałku ziemi, betonując jedynie niewielką część ogrodzonego terenu, aby w razie deszczu uniknąć chodzenia po błocie.

 

Łatwy dostęp

Buda dla psa powinna znajdować się w miejscu, do którego pies ma łatwy dostęp. Nie może być zasłonięta samochodem, grillem, czy sprzętem ogrodowym, który utrudni zwierzęciu dotarcie do swojego schronienia. Buda nie powinna także znajdować się daleko od miejsc, w których przebywają domownicy, ponieważ psy to zwierzęta towarzyskie. Potrzebują ciągłego kontaktu z właścicielem i nie mogą być całkowicie od niego odizolowane. Dobra lokalizacja psiej budy ułatwi Ci także uzupełnianie pokarmu i codzienne wymienianie wody, co jest bardzo ważne szczególnie podczas upalnych, letnich dni. Jeżeli zwierzę zamknięte jest w kojcu, powinno być regularnie wypuszczane, nawet dwa razy dziennie. Dzięki dobrej lokalizacji wybiegu z budą możesz otworzyć wejście w dowolnej chwili, odpoczywając w ogrodzie lub wykonując prace na działce, podczas których pies może Ci towarzyszyć i w każdej chwili wrócić do kojca.

 

 

FAQ

 

P1: Jak zbudować kojec dla psa?

Jeśli masz plan zbudować odpowiednia zagrodę dla Twojego czworonoga, na samym początku musisz się dobrze przygotować. Przede wszystkim rozplanuj, gdzie kojec będzie stał, jak będzie wyglądał w środku i czy dasz swojemu psu wystarczająco dużo przestrzeni. Budowę zacznij od przygotowania odpowiedniego podłoża pod kojec. Musi być ono precyzyjnie utwardzone i wyrównane. Do wykonania podłogi i ścian polecana jest płyta drewniana, dzięki której ochronisz Twojego pupila przed reumatyzem, co może stać się w przypadku płyty betonowej. Podczas montowania ścian pamiętaj o solidnych słupkach konstrukcyjnych, które najlepiej zamocować używając kotw zatapianych w fundamencie. Bardzo ważny element kojca stanowi dach. Możesz go skonstruować z drewna, blachy lub tworzywa sztucznego.

 

 

P2: Gdzie postawić kojec dla psa?

Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce, w którym będzie stał kojec. Dlaczego? Żeby nasz pupil czuł się w nim komfortowo i bezpiecznie. Najkorzystniejsze położenie to północna strona domu. Pozwala to zapewnić psu ochronę przed prażącym słońcem podczas upalnych letnich dni. Ponadto zadbajmy o to, aby kojec znalazł się pod drzewem, co stworzy dodatkowe schronienie. Pamiętajmy, że umiejscowienie zagrody przy bramie wjazdowej lub niedaleko drogi, może skutkować tym, że zwierzę będzie niespokojne, pobudzone i zaczepliwe w stosunku do przechodniów. Z tego powodu najlepszym miejscem ulokowania kojca jest tylna część działki lub sąsiedztwo z jakimś budynkiem gospodarczym, który nie stoi blisko ulicy. 

 

P3: Jak powinien wyglądać kojec dla psa?

Wyobraźmy sobie, że kojec dla naszego psa jest małą wersją jego domu. Dlatego powinno się w nim znaleźć wszystko, co niezbędne do codziennego życia pupila. Obecnie, firmy specjalizujące się w produkcji kojców, oferują wbudowane karmidła na miski. Dobrym rozwiązaniem jest buda, która przyda się zarówno w chłodne, jak i upalne dni. W przypadku, kiedy nasz pies to duże gabarytowo zwierzę, warto zadbać o wytrzymałą i stabilną konstrukcję. Kojec nie zniszczy się podczas gwałtownych skoków pupila. Zadbajmy również o estetyczny wygląd zagrody. Przy malowaniu wybierajmy farby wysokiej jakości, odporne na warunki atmosferyczne i zarysowania.

 

P4: Jak uszyć kojec dla psa?

Ciekawą alternatywą dla kojców drewnianych i metalowych są te zrobione z materiału. Do stworzenia takiego legowiska będzie nam potrzebna właściwa tkanina, gąbka, nici, szpilki oraz oczywiście maszyna. Najpierw musimy zmierzyć, jak duże ma być posłanie. Następnie wycinamy z materiału odpowiednie kształty tak, aby później uszyć z nich wygodne miejsce dla naszego pupila. Połączone tkaniny wypychamy gąbką, która nada legowisku należyty wygląd i kształt. Jeśli jesteśmy kreatywni, możemy dodać różnego rodzaju aplikacje i wzory, aby kojec dobrze się prezentował. Tak przygotowane posłanie będzie świetnym miejscem dla naszego pupila. On dostanie swoją przestrzeń, a my wyznaczymy mu obszar, w którym powinien przebywać.  

 

 

P5: Gdzie kupić kojec dla psa?

Na rynku możemy spotkać się z wieloma rodzajami kojców i ich wyposażeniem. Bardzo często, jako dodatek, montowane są obrotowe karmidła, na które możemy położyć miski. Pupil ich nie strąci, a my nie musimy wchodzić do środka, jeśli jeszcze nie mamy do niego zaufania. Zagrody możemy kupić stacjonarnie lub zamówić w sklepie internetowym. Opcja online umożliwia większy wybór w jednym miejscu, a dodatkowo, koszty ponoszone przez nas są niższe. Co więcej, zamówienie zostanie przywiezione pod drzwi naszego domu, co oznacza, że nie będziemy musieli martwić się transportem, często dużych modeli. Zdarza się również, że firmy oferują darmowy montaż kojców.  

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Lucaro Kojec Hodowlany Klatka Dla Psa Zagroda Metalowy 10

 

Biorąc pod uwagę wytrzymałość i stabilność, Lucaro 100 cm uznawany jest za dobry kojec dla psa. Jego stalowa konstrukcja zapewnia dłuższy czas użytkowania – pręty nie niszczą się na skutek użytkowania. Zagroda składa się z ośmiu elementów, każdy z nich ma wymiary 80 cm x 80 cm. Umożliwia to montaż części na różne sposoby. Odległości między prętami wynoszą 35 mm, co uniemożliwi ucieczkę małym psom. 

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy taki kojec dla psa wybrać do domu, być może przekona Cię to, że klatka jest składana. Ponieważ model jest przeznaczony dla małych zwierząt, wraz z dorastaniem psa, będzie on stawał się zbyt wąski. Wtedy możesz go złożyć, przechować i wyjąć, kiedy znów zdecydujesz się na posiadanie szczeniaka. 

Zdaniem konsumentów największą zaletą jest to, że zagroda nadaje się zarówno do domu, jak i na zewnątrz. Umożliwia to przebywanie zwierzęcia w ciepłe dni na powietrzu, aw zimowe, przeniesienie go do przytulnego domu. 

 

 

Kojec 3×2 dla psa Mocny Boks Klatka Zagroda Kojce

 

Kojec Konstalkon 3×2 to godne uwagi rozwiązanie dla czworonoga, jeśli chcemy czasem odseparować go od pozostałych użytkowników domu czy ogrodu. Zaprojektowany jest tak, że każdy podopieczny będzie się czuł w nim komfortowo. Duże wymiary 3 m x 2 m umożliwiają psu swobodne ruchy, nawet jeśli wstawimy budę.

Materiał, z którego został wykonany kojec jest wyjątkowo solidny: kątowniki, ceowniki oraz profile zamknięte. Ponadto całość jest ocynkowana, co wpływa pozytywnie na trwałość elementów. Zabudowana, tylna ściana powoduje utrzymanie chłodnej temperatury w ciepłe dni, a odstępy między rurkami tworzącymi pozostałe ściany przepuszczają powietrze oraz ułatwiają widoczność.

Opisywany kojec dla psa z siatki, to chętnie wybierany produkt. Prosty i klasyczny wygląd sprawia, że konsumenci często chwalą nie tylko jego praktyczność, ale i efekty wizualne. Dodatkowym plusem jest możliwość łatwego montażu i demontażu, ponieważ cała konstrukcja jest skręcana. Ponadto każdy może spersonalizować kojec, wybierając m.in. kolor dachu, podłogi, misek lub decydując o jego wymiarach.

 

 

Kojec Dla Psa Boks Podwójny Ocynk D-Box 4×2

 

Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt, a w Twoim domu mieszkają dwa czworonogi, warto pomyśleć o ich bezpiecznej i prywatnej przestrzeni. D-Box 4×2 to podwójny kojec dla psa wykonany z paneli.

Dopracowana konstrukcja będzie pasowała do każdego ogrodu. Drewniane ściany po bokach odgradzają psa od wiatru i słońca. Dodatkowo przednia ściana, na którą składają się stalowe pręty nie ogranicza zwierzakowi widoczności. Blaszany dach jest wzmocniony pięcioma krokwiami, dzięki czemu w zimowe dni nie trzeba się obawiać o wytrzymałość konstrukcji. Każdy element jest dodatkowo zabezpieczony. Stalowe pręty są ocynkowane. Drewno zostało dwukrotnie zaimpregnowane i pomalowane.

Kojec wyposażono w miski umieszczone na obrotowym panelu. Umożliwia to karmienie psabez wchodzenia do środka. Panel ma specjalną blokadę, co wpływa na jego stabilność. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru koloru blachy dachu, dzięki czemu jeszcze lepiej możemy dopasować wygląd kojca do ogrodu.

 

 

Maritom Kojec dla Psa 3m x 2m z Profili Ocynkowanych

 

Jeśli szukasz stosownego, wygodnego i praktycznego miejsca dla swojego psa, kojec Maritom 3m x 2m spełni Twoje oczekiwania. Jest wykonany z solidnych materiałów, jakimi są profile ocynkowane, które nie mają ostrych krawędzi, dzięki czemu Twój pupil nie zrobi sobie krzywdy. Dach z blachy trapezowej, spadający do tyłu, jest dużym ułatwieniem w zimie, ponieważ nie musisz martwić się o to, czy ulegnie zniszczeniu poprzez zalegający na nim śnieg ponieważ ten sam zsunie się na ziemię. 

Kojec dla psa o wymiarach 3 x 2 m jest przeznaczony do użytku na zewnątrz. Dlatego producent dodatkowo oferuje zabudowanie tylnej ściany i dachu blachą akrylową lub ocynkowaną. Ze względu na to, że szczeble rozmieszczone są w odległościach 10-centymetrowych, wybieg nadaje się dla zwierząt średnich lub dużych. 

Według opinii kupujących możliwość zamontowania obrotowych uchwytów na miski jest dużym udogodnieniem, ponieważ jedzenie i picie dla psa są w jednym miejscu, a nie, tak jak często się zdarza, porozrzucane w każdym miejscu kojca.  

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Karma dla psa – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli masz wątpliwości, którą karmę dla psa wybrać, jesteś we właściwym miejscu. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking produktów polecanych przez innych właścicieli czworonogów. Wśród nich znajdziesz zarówno suche, jak i mokre pokarmy. Jeśli szukasz karmy dla dorosłego zwierzęcia (powyżej 2. roku życia), może zainteresować Cię Brit Care. To hipoalergiczny produkt, w składzie którego jest m.in. jagnięcina i mielony ryż. Dostarcza on czworonogom wszystkie potrzebne substancje odżywcze, a dodatkowo poprawia kondycję skóry i sierści. Polecamy także bezzbożowy pokarm Brit Care Sensitive o smaku dziczyzny z ziemniakami. Można go podawać dorosłym czworonogom, również z wrażliwym układem pokarmowym. Produkt jest sprzedawany w opakowaniach o różnej wielkości, od 1 do 12 kg.

14 najlepszych karm dla psa. Opinie w 2024 roku

 

Stworzyliśmy ranking karm dla psów, aby wszyscy właściciele czworonogów mogli się przekonać, które wśród tego typu produktów są najchętniej kupowane. W zestawieniu znajdują się nie tylko pokarmy suche, ale i mokre. Zachęcamy do lektury.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Karma wystarcza na długo, ponieważ jest dostępna w 12 kg opakowaniu. Nie trzeba się obawiać, że do środka przedostanie się wilgoć, zapobiega temu strunowe zamknięcie. Pokarm ma dobrze skomponowany skład, jest w nim m.in. ryż i jagnięcina.

Wady

Niektórym hodowcom nie odpowiada zapach chrupek. Nie jest on zbyt przyjemny, a po wsypaniu karmy do miski roznosi się po całym pomieszczeniu.

Podsumowanie

Produkt jest odpowiedni dla dorosłych psów dużych oraz bardzo dużych ras, ważących ponad 25 kg. Regularne podawanie karmy sprawia, że zwierzę ma więcej energii do zabawy, a jego sierść jest miękka i puszysta. Pokarm ma też pozytywny wpływ na funkcjonowanie wątroby i innych organów.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest hipoalergiczny, a więc nie podrażnia jelit i nie wywołuje biegunki czy innych, nieprzyjemnych dolegliwości. Do wyboru mamy mniejsze i większe opakowania, od 1 kg do 12 kg.

Wady

Karmę można podawać psom mniejszych, jak i większych ras. Jednak chrupki są stosunkowo niewielkie i zwierzę może w pośpiechu część z nich połknąć, bez gryzienia.

Podsumowanie

W składzie pokarmu znajdziemy dziczyznę, ziemniaki, suszone jabłka, ekstrakt z chrząstki, zioła i owoce. Karma poprawia pracę mózgu i funkcjonowanie całego zwierzęcego organizmu. Dodatkowo dodaje ona psu więcej energii i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Rozważ też

Zalety

Karmę można bez obaw podawać czworonogom, u których stwierdzono nieprawidłową pracę trzustki, przerost flory bakteryjnej lub hiperlipidemię. Jest ona sprzedawana w dużym opakowaniu. Pokarm jest dostępny nie tylko w wersji suchej, ale i mokrej.

Wady

Osoby, które kupiły suchy pokarm, narzekają na słabe strunowe zamknięcie. Aby chrupki nie stały się wilgotne, najlepiej jest je przesypać do szczelnego pudełka.

Podsumowanie

Produkt jest polecany przez weterynarzy. W jego skład wchodzi: ryż, łuski i nasiona psyllium, olej rybny oraz suszone białko drobiowe. Pokarm nie wywołuje biegunek i wymiotów. To karma z wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych, która jest dobrze przyswajalna i pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu psa.

 

Sucha karma dla psa

 

1. Karma Brit Care Adult Large Breed Lamb & Rice 12kg

 

Brit Care to sucha karma dla psa sprzedawana w dużym, 12 kg opakowaniu. Jest ona przeznaczona dla dorosłych czworonogów, powyżej 2. roku życia. To produkt hipoalergiczny, co oznacza, że można go bez obaw podawać zwierzętom z wrażliwym układem pokarmowym. Pokarm jest polecany psom dużych i bardzo dużych ras, ważących ponad 25 kg.

W składzie produktu znajduje się m.in. jagnięcina, mielony ryż, olej łososiowy, suszone jabłka, ostropest plamisty oraz wyciąg z juki Schidigera. Ważne jest, że opisywana karma dla psów dostarcza wszystkich składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania zwierzęcego organizmu.

Co o produkcie sądzą kupujący? Jak wykazała analiza komentarzy, jego największą zaletą jest dobrze zbilansowany skład. Są w nim składniki o właściwościach antybakteryjnych, przeciwzapalnych oraz oczyszczających. To karma dla psów, która nie tylko zaspokaja głód, ale również wzmacnia odporność zwierząt, poprawia funkcjonowanie najważniejszych organów oraz stan sierści i skóry.

 

 

 

 

Karma dla psa Brit

 

2. Karma Brit Care New Sensitive Venison & Potato 12kg

 

Dorosłym psom wszystkich ras można podawać pokarm Brit Care Sensitive. Do wyboru mamy opakowania 1 kg, 3 kg, a także 12 kg. Głównymi składnikami karmy są dziczyzna i ziemniaki. Poza nimi w składzie znajdziemy też: tłuszcz z kurczaka, suszone jabłka, olej z łososia, hydrolizat muszli skorupiaków, ekstrakt z chrząstki, zioła i nasiona ostropestu plamistego. Warto podkreślić, że jest to produkt bezzbożowy.

Karma dla psa marki Brit ma pozytywny wpływ na pracę mózgu czworonoga oraz funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Poprawia ona także wygląd skóry i sierści, poza tym zwierzę ma więcej energii do zabawy. Pokarm jest odpowiedni dla wrażliwych pupili, gdyż dodatek inuliny korzystnie wpływa na ich mikroflorę jelitową.

Po tym, jak przeanalizowaliśmy opinie o karmach dla psów Brit, okazało się, że prezentowany produkt jest jednym z chętniej wybieranych przez hodowców. Dla wielu osób istotne jest, że nie trzeba od razu kupować bardzo dużego opakowania. Można wybrać to mniejsze, aby zobaczyć, czy smak przypadnie do gustu pupilowi.

 

 

 

 

Karma dla psa Royal

 

3. Royal Canin Veterinary Diet Gastro Intestinal Low Fat LF22

 

Zwierzętom mającym problemy z trzustką należy podawać specjalistyczny pokarm, który nie wywoła nieprzyjemnych dolegliwości (takich jak biegunka czy wymioty). Może to być karma dla psa Royal Canin Veterinary Diet. Według weterynarzy to odpowiedni wybór dla czworonogów m.in. z enteropatią wysiękową, przerostem flory bakteryjnej jelit, zewnątrzwydzielniczą niewydolnością trzustki oraz hiperlipidemią.

Produkt jest sprzedawany w 6 kg opakowaniu. To karma z obniżonym poziomem tłuszczu, w skład której wchodzi przede wszystkim: ryż, suszone białko drobiowe, łuski i nasiona psyllium, olej rybny i wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Właścicielom czworonogów przypadło do gustu to, że karma jest dostępna nie tylko w wersji suchej, ale i mokrej. Nie ma ona składników, które mogłyby przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia pupila. Pokarm smakuje psom, nie mają problemu z rozgryzieniem chrupek.

 

 

 

 

Karma dla psa alergika

 

4. Karma Taste of The Wild Pacific Stream 13kg

 

Taste of The Wild Pacific Stream to produkt polecany dla czworonogów, u których stwierdzono alergię pokarmową. Chrupki mają smak wędzonego łososia, są zamknięte w 13 kg opakowaniu, które wystarcza na długo. Karma jest bezzbożowa, więc nie ma negatywnego wpływu na pracę układu trawiennego.

W skład produktu wchodzi: mięso z łososia, mączka mięsna z ryb oceanicznych, słodkie ziemniaki, suszony korzeń cykorii, kanadyjski olej rzepakowy, borówka amerykańska, wyciąg z juki Schidigera oraz kilka innych substancji. Pokarm jest źródłem cennych witamin, minerałów i przeciwutleniaczy.

Zdaniem konsumentów to odpowiednia karma dla psa alergika, którą można podawać nawet szczeniętom. Zwierzęta chętnie ją jedzą i nie mają problemów z jej pogryzieniem. Po kilku tygodniach można zauważyć wyraźną poprawę wyglądu sierści czworonoga, staje się on też bardziej aktywny i chętny do zabawy czy długich spacerów.

 

 

 

 

Mokra karma dla psa

 

5. Karma Dolina Noteci Premium Adult Mix 30x500g

 

W diecie psa powinna znaleźć się nie tylko sucha, ale i mokra karma. Naszą propozycją jest produkt Dolina Noteci Premium, dostępny w 10 różnych smakach: dziczyzna, jagnięcina, wołowina, kaczka z dynią, dorsz z brokułami, gęś z ziemniakami, indyk, królik z żurawiną, kurczak oraz pstrąg. Pokarm jest sprzedawany w 500 g saszetkach.

Mokra karma dla psa pozwala na zapewnienie pupilowi zbilansowanej oraz pełnowartościowej diety. Jest ona źródłem cennych aminokwasów egzogennych (takich jak leucyna i lizyna), jak również kwasów tłuszczowych. Niezależnie od wybranego smaku, pokarm dostarcza czworonogowi niezbędne witaminy i minerały, wspomaga trawienie, poprawia kondycję sierści i wzmacnia odporność.

Osoby, które zdecydowały się na zakup produktu, uważają, że to bardzo dobry wybór. Saszetki są łatwe w przechowywaniu, można je spakować do walizki, jeśli wybieramy się na wakacyjny wyjazd z pupilem. To dobra karma dla psa dorosłego, bez względu na rasę.

 

 

 

 

Karma dla psa Purina

 

6. Purina Friskies Junior Karma z Kurczakiem z warzywami 2x15kg

 

W zestawieniu nie mogło zabraknąć karmy Purina Friskies Junior, która jest odpowiednia dla szczeniąt powyżej 6. tygodnia życia. Do wyboru mamy opakowania: 0,5 kg, 3 kg, 8 kg i 15 kg, dlatego najpierw możemy wybrać mniejsze, aby przekonać się, czy pokarm przypadnie do gustu pupilowi.

Chrupki są niewielkie, więc szczenięta nie powinny mieć problemu z ich rozgryzieniem. Karma dla psa Purina ma smak kurczaka, wzbogacono ją o dodatek mleka. Ma to pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu odpornościowego u czworonogów, które intensywnie rosną i się rozwijają. W składzie produktu są też drożdże piwne, czyli probiotyk zapobiegający biegunkom oraz nietolerancjom pokarmowym.

Za co hodowcy chwalą karmę Purina? Według nich jest ona źródłem wszystkich witamin i minerałów, które są potrzebne dorastającym psom. Pokarm zapewnia pupilom dużo energii do zabawy, a dodatkowo sprawia, że ich sierść jest zdrowa oraz miękka w dotyku.

 

 

 

 

Karma hipoalergiczna dla psa

 

7. Karma Josera Festival 15kg

 

Josera Festival, czyli hipoalergiczna karma dla psa, jest zamknięta w 15 kg opakowaniu, co oznacza, że wystarcza na długo. W jej składzie nie ma pszenicy, soi i produktów mlecznych, dlatego nie wpływa negatywnie na procesy trawienne. Pokarm można podawać czworonogom mieszkającym na zewnątrz i starszym psom, co wynika z wysokiej kaloryczności (pokrywa w pełni ich zapotrzebowanie energetyczne).

W składzie produktu znajdziemy: sproszkowane mięso drobiowe, ryż, kukurydzę, witaminy, nienasycone kwasy tłuszczowe, mączkę małży, jod, miedź i mangan. Opakowanie ma zamknięcie strunowe, więc nie trzeba się obawiać, że chrupki zawilgotnieją. Jak pokazał test karm dla psa, to odpowiedni pokarm dla czworonogów większych ras.

Produkt jest w pełni bezpieczny dla zwierząt mających wrażliwy układ pokarmowy. Wielu osobom podoba się to, że granulki można zalać ciepłą wodą i w ten sposób przygotować dla pupila smaczny sos. To dobra karma dla psa wybrednego, co potwierdzają zadowoleni z zakupu hodowcy.

 

 

 

 

Karma dla psa Bosch

 

8. Karma bosch Junior Lamb & Rice 15kg

 

Prezentujemy karmę Bosch Junior Mini 15kg, polecaną dla czworonogów od 2. do 12. miesiąca życia. Można ją podawać również wrażliwym psom, ze skłonnościami do alergii pokarmowych. Produkt wyróżnia się starannie skomponowanym składem. Jest w nim m.in.: świeży drób, ryż, skwarki mięsne, zmielona jagnięcina, drożdże piwne oraz siemię lniane.

Szczenięta mają większe zapotrzebowanie na białko, tłuszcze, witaminy i minerały niż dorosłe czworonogi. Możemy mieć pewność, że karma dla psa Bosch dostarczy im wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju substancje. Naturalne surowce poprawiają trawienie i eliminują nieprzyjemny zapach odchodów, cynk zapewnia lśniącą sierść, a nienasycone kwasy tłuszczowe wspierają odporność.

Większość właścicieli psów uważa, że karmy marki Bosch są dobrej jakości, dotyczy to również opisywanego produktu. Jedną z jego istotniejszych zalet jest odpowiednia wielkość chrupek. Są one stosunkowo duże (w porównaniu do innych pokarmów dla szczeniąt) i czworonogi muszą je dobrze rozgryźć przed połknięciem, a to zapobiega zbyt łapczywemu jedzeniu.

 

 

 

 

Perfect Fit karma dla psa

 

9. Karma Perfect Fit Adult 1+ z kurczakiem XS/S 6kg

 

Oferowana przez producenta Perfect Fit karma dla psa Adult 1+ o smaku kurczaka jest polecana czworonogom mniejszych ras jak np. yorkshire terrier. Zamknięto ją w 6 kg opakowaniu i na pewno wystarczy na minimum kilka tygodni. Pokarm wzmacnia układ odpornościowy, zapewnia zdrowe trawienie, prawidłową pracę układu moczowego, optymalną wagę, a także błyszczącą sierść.

Co jest w składzie produktu? To przede wszystkim: suszone białko drobiowe, wysłodki buraczane, mięso oraz ekstrakt z cykorii. Ponieważ granulki nie są duże, małe czworonogi nie mają problemu z ich rozgryzieniem (co mogłoby grozić nawet zadławieniem).

Jak wynika z opinii kupujących, to dobra i tania karma dla psa. Jest ona lekkostrawna, a więc nie wywołuje biegunek czy zaparć. W dodatku produkt korzystnie wpływa na zwierzęce stawy i ogólną kondycję zdrowotną, dlatego pupil chętniej się bawi i wychodzi na spacery.

 

 

 

 

10. Karma Royal Canin Mini Adult 8kg

 

Zdrowie naszych pupili jest najważniejsze, dlatego warto dbać o to, co trafia do ich miski. Dobrą gatunkowo karmą jest Royal Canin Mini Adult. Jest to pokarm przeznaczony dla psów dorosłych od 10. miesiąca do 8. roku życia. Będzie odpowiedni dla małych ras (do 10 kg). Małe granulki ułatwiają jedzenie.

W opakowaniu znajduje się 8 kg suchej karmy. W składzie produktu zawarto L-karnitynę, która ma za zadanie pobudzić metabolizm. Dzięki temu nasz pupil może zachować odpowiednią masę ciała. Kwasy tłuszczowe EPA-DHA wpływają pozytywnie na wygląd sierści. Staje się ona bardziej błyszcząca i łatwiej się ją rozczesuje.

Skład prezentowanej karmy został tak dobrany, aby nie tylko dostarczać psu wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników, ale także zadbać o jego jamę ustną. Jak potwierdzają konsumenci produkt przeciwdziała powstawaniu kamienia nazębnego, dzięki czemu nasz pupil ma piękne, zdrowe zęby. Użytkownicy dodają także, że karma bardzo smakuje czworonożnym przyjaciołom.

Royal Canin Mini Adult to karma przeznaczona dla dorosłych psów. Będzie odpowiednia dla małych pupili ważących do 10 kg. W opakowaniu znajduje się 8 kg produktu.

 

Zalety

Zdrowe zęby: W składzie karmy znajduje się wiele dobroczynnych składników, które dobrze wpływają na kondycję jamy ustnej naszego czworonoga. Nie tylko nie musimy się martwić o kamień nazębny, ale także możemy mieć pewność, że zęby naszego psiaka pozostaną zdrowe i mocne.

Dobry metabolizm: Zawarta w pokarmie L-karnityna wpływa pozytywnie na procesy trawienne. W efekcie przyspiesza pozbywanie się tłuszczu z organizmu chroniąc przy tym mięśnie.

Opakowanie: Produkt zamknięty jest w wygodny opakowaniu. Plastikowe zatrzaski pozwolą zachować na długo świeżość pożywienia. Nie musisz się więc martwić o to, że granulki stracą swój początkowy smak i nie będą już tak apetyczne.

Wydajność: Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup tej karmy twierdzą, że jest ona niezwykle sycąca. Dzięki temu starcza na długo.

Smak: Produkt został wzbogacony naturalnymi aromatami, które poprawiają smak pożywienia i sprawiają, że psiaki bardzo je lubią. Nawet jeśli Twój czworonożny przyjaciel nie ma apetytu, możesz być pewny, że ta karma mu posmakuje.

 

Wady

Brak miarki: Trudno jest odmierzyć prawidłową ilość karmy dla pupila, bo w zestawienie nie ma dozownika ani miarki.

 

 

 

 

11. Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice 12kg

 

Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice to karma hipoalergiczna, która będzie odpowiednia dla szczeniąt i młodych psów. Najlepiej sprawdzi się u ras dużych i olbrzymich, czyli tych powyżej 25 kg. Opakowanie zawiera 12 kg produktu.

W składzie znajduje się wapń i fosfor. Składniki te skutecznie wspomagają rozwój kości i stawów. Dzięki temu możemy być spokojni o to, że nasz pies będzie czuł się dobrze. Fosfor i wapń ma duże znaczenie szczególnie w okresie dorastania. Pożywienie zawiera glukozaminę i chondroitynę, które chronią stawy już od najmłodszych lat. Jagnięcina jest bezpieczna i delikatna dla żołądka. Kwasy tłuszczowe Omega-3 i 6 wspierają rozwój pupili i zapewniają im odpowiednie wsparcie.

Opinie na temat Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice są pochlebne. Konsumenci doceniają bardzo dobry skład produktu. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne składniki. Są one pochodzenia naturalnego, co zapewnia bezpieczeństwo naszemu psu.

Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice to karma przeznaczona dla ras dużych i olbrzymich. Będzie odpowiednia dla szczeniąt i młodych psów. W opakowaniu znajduje się 12 kg produktu.

 

Zalety

Kwasy Omega: W produkcie zawarte zostały kwasy z grupy Omega-3 i 6. Wspierają one prawidłowy rozwój naszego pupila i dostarczają mu wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania elementów.

Jagnięcina: W składzie zawarta została wysokiej jakości jagnięcina. Jest ona bardziej delikatna dla żołądka, aniżeli kurczak. Dzięki temu nie musimy się martwić o to, że nasz pupil będzie miał problemy zdrowotne.

Różna pojemność opakowania: Prezentowana karma występuje w opakowaniach o różnej wielkości. Jeśli chcemy sprawdzić, czy nasz pies polubi jej smak możemy zdecydować się na zakup 1 kg opakowania. Takie pudełko okaże się też niezastąpione podczas podróży.

Naturalne składniki: Wszystkie zawarte w składzie elementy są naturalne. Nie ma modyfikowanych składników, które mogłyby mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu.

 

Wady

Cena: Za 12 kg karmy trzeba zapłacić około 150 zł. Dla części konsumentów jest to stosunkowo duża kwota.

 

 

 

 

12. Karma Butchers Junior Jagnięcina 4x400g

 

3-butchers-juniorKarma bezglutenowa Butcher Junior to świetna propozycja ze świeżego mięsa i wyłącznie naturalnych składników, niezawierająca wypełniaczy. Jednocześnie jest pełna substancji odżywczych, takich jak witaminy oraz składniki mineralne. Wyjątkowa receptura została wzbogacona o wapń, aby kości i zęby rozwijały się w prawidłowy sposób.

Jest to produkt przeznaczony dla szczeniąt, dlatego poziom białka i tłuszczu został dobrany w taki sposób, aby zapewnić małym pieskom odpowiednią ilość energii do zabawy. Nie można też zapomnieć o kwasach Omega 3 i Omega 6 dla błyszczącej sierści i skóry. Jest to świetna propozycja dla ras małych i średnich psów do osiągnięcia 1-go roku życia.

W składzie znajdziemy minimum 50% mięsa różnego typu, w tym 9% jagnięciny, a także oleje i minerały. Jest to produkt bezglutenowy, skierowany do psów, które mają problem z trawieniem tego składnika. Ta dobra i tania karma dla psów cieszy się dużym uznaniem wśród posiadaczy psiaków. Warto też wspomnieć o wielu pozytywnych opiniach na temat produktów marki Butchers.

Butchers Junior to mięsna karma bezglutenowa przeznaczona dla szczeniąt. Produkt zamknięty jest w wygodnej puszce. W środku znajduje się 400 g pożywienia.

 

Zalety

Bez sztucznych dodatków: W składzie pożywienia nie ma sztucznych dodatków, takich jak barwniki czy aromaty. To daje nam pewność, że dobrze dbamy o swojego pupila i zapewniamy mu wszystko to, co najlepsze.

Bezglutenowa: Prezentowana karma jest bezglutenowa, co oznacza, że może być stosowania przez psy, które są uczulone na ten składnik.

Kwasy Omega-3: Produkt zawiera w sobie kwasy Omega-3, które pozytywnie wpływają na wygląd skóry i sierści naszego czworonożnego przyjaciela.

Witaminy: Na etykiecie znaleźć można informację o tym, że w składzie znajdują się także witaminy z grupy A i D. Stanowią one świetne uzupełnienie codziennej diety i wspierają organizm.

 

Wady

Opakowanie: Część konsumentów uważa, że opakowanie mogłoby być lepiej wykonane. Czasami podczas otwierania puszki znajdująca się na wieku zawleczka odpada, co uniemożliwia swobodne otwarcie.

 

 

 

 

13. Karma Nutra Nuggets Performance 7.5Kg

 

4-nutra-nuggests-performanceNutra Nuggests Performance to świetna, zbilansowana karma z kurczakiem dla dorosłych, aktywnych psów, jak również kotów. Jeśli szukasz produktu idealnego dla swoich zwierzaków, powinienieś zwrócić uwagę właśnie na tę karmę, gdyż jest bogata w wysokiej jakości białko. W składzie znajdziemy jagnięcinę, kurczaka, czy jajka, które dodają psom więcej energii.

Dzięki temu, że zawiera same cenne składniki i nie znajdziemy tutaj soi ani pszenicy, tylko niełuskane ziarna, karma zapewnia psu utrzymanie prawidłowej wagi. Jest to szczególnie istotne w przypadku niezbyt aktywnych zwierzaków. Zaletą produktu jest formuła właściwego poziomu energii, która stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich bardzo aktywnych psów.

Włókno pokarmowe (węglowodany) z naturalnych źródeł świetnie wspiera układ pokarmowy, a więc produkt będzie odpowiedni nawet dla psów cierpiących z powodu chorób jelit, czy żołądka.

Wielu konsumentów doceniło też zawarte w produkcie kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6, które zapewniają zdrowie skóry i sierści. Produkt nie zawiera konserwantów oraz barwników i aromatów. Opinie o karmach dla psów tego producenta są niezwykle pozytywne, co jest zasługą naturalnego składu.

Nutra Nuggets Performance to dobra karma dla psów do 100 zł. Jedno opakowanie zawiera 7,5 kg produktu. Pożywienie będzie odpowiednie dla dorosłych pupili rasy średniej i dużej.

 

Zalety

Białko: W skład produktu wchodzi duża ilość białka. Występuje ona w postaci kurczaka, jajek i jagnięciny. Składniki te zapewniają odpowiedni poziom energii i siły dla mięśni.

Wydajność: Jak zapewniają konsumenci, karma jest bardzo wydajna. Znajduje się w niej wiele składników aktywnych, które usprawniają procesy zachodzące w organizmie i powodują uczucie sytości.

Bezpieczny skład: Produkt nie zawiera konserwantów, barwników, ani aromatów. Możemy być więc pewni, że jego przyjmowanie jest w pełni bezpiecznego dla naszego zwierzęcia.

 

Wady

Smak: Niektórzy konsumenci zauważyli, że karma nie smakuje niektórym psom. Dlatego warto przed zakupem poprosić o próbkę, aby upewnić się, że nasz pupil będzie zainteresowany tym pożywieniem.

 

 

 

 

14. Pro Plan OptiWeight Adult Light Sterilised 2x14kg

 

5-pro-plan-all-size-adult-light-sterilisedNasz ranking karm dla psów zamyka Pro Plan All Size Adult Light/Sterilised – produkt dla sterylizowanych psów wszystkich ras, które mają problem z nadwagą. Dzięki większej ilości włókna, białka i pełnoziarnistych zbóż, karma sprawia, że pies szybciej osiąga uczucie sytości.

W efekcie zjada odpowiednią ilość i jego właściciel nie musi obawiać się o nadmierny przyrost wagi. Po sterylizacji następują zmiany hormonalne u zwierzaka, a produkt ten pomaga zrównoważyć ich konsekwencje. Wspiera również utrzymanie szczupłej sylwetki i sprawności, dzięki temu, że energia uwalniana jest stopniowo. Karma zawiera złożone węglowodany, białko drobiowe, kurczaka, pszenicę i kukurydzę.

Produkt polecany jest przez weterynarzy. Poza tym wszyscy konsumenci, którzy zakupili karmę Pro Plan dla swoich sterylizowanych psów zauważyli u nich spadek wagi. Jednocześnie podkreślają, że jedzenie bardzo smakuje pieskom i jest niezwykle wydajne.

Pro Plan All Size Adult Light/Sterilised to karma o niskiej zawartości tłuszczu. Jest odpowiednia dla dorosłych psów wszystkich ras. Opakowanie zawiera 28 kg pożywienia.

 

Zalety

Starannie dobrane składniki: Skład karmy został opracowany przy udziale specjalistów i weterynarzy. Stanowi to gwarancję, że wszystkie elementy są bezpieczne dla zdrowia i zapewniają wszystko, co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

Formuła odżywcza OPTIWEIGHT: Formuła OPTIWEIGHT dostarcza niezbędnych minerałów i witamin dla psów po sterylizacji. Dodatkowo pomaga ona utrzymać optymalną wagę i wzmocnić stawy, co jest szczególnie ważne dla dorosłych psów.

 

Wady

Cena: Niektórzy uważają, że cena za opakowanie jest stosunkowo duża (około 300 zł). Nie każdy może sobie pozwolić na zakup tej karmy.

Opakowanie: Choć opakowanie zrobione jest tak, aby jak najdłużej zachować świeżość pożywienia (możliwość wielokrotnego otwierania i zamykania), cześć konsumentów skarży się, że pudełko nie jest zbyt szczelne.

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką karmę dla psa kupić?

 

Nie masz pewności, jaka jest najlepsza karma dla psa? Jeśli zapoznasz się z poradnikiem, z pewnością pozbędziesz się wszystkich wątpliwości. Doradzimy Ci, czym należy karmić czworonoga, aby był zdrowy, miał miękką sierść, a także dużo energii do zabawy. Koniecznie sprawdź zgromadzone przez nas wskazówki.

 

 

Sucha czy mokra?

Wybór metody żywienia psa, kota czy innego zwierzęcia jest dla wielu osób trudny. Standardowo karmy dzielimy na suche i mokre, a za podstawę w diecie czworonogów uznawane są te pierwsze. To pokarm z niewielką zawartością wody (mniejszą niż 10%), który jest bardziej kaloryczny i pożywny niż mokry. Do najważniejszych zalet karmy suchej zalicza się: wygodne podawanie (również przy pomocy automatycznych dozowników), łatwe odmierzanie odpowiedniej ilości granulek i pozytywny wpływ na stan zębów. Aby zjeść chrupki, psy muszą je rozgryźć, co sprzyja usuwaniu nadmiaru kamienia nazębnego. Jeśli dieta zwierzęcia ma się opierać głównie na suchym pokarmie, trzeba pamiętać o podawaniu mu dużej ilości wody, inaczej się odwodni. W przypadku psów mających skłonność do tycia konieczne jest bardziej szczegółowe analizowanie składu.

Karma mokra ma znacznie więcej wody, jest sprzedawana w saszetkach i puszkach. Jej podawanie również jest wygodne, jednak aby zaspokoiła głód czworonoga, trzeba podawać ją w większych ilościach niż pokarm suchy. Tego typu produkty są mniej kaloryczne, mają pozytywny wpływ na pracę układu pokarmowego, w dodatku nie wymagają samodzielnego odmierzania (wystarczy podać psu odpowiednią ilość saszetek lub puszek). Karmienie pupila głównie karmą mokrą wiąże się z większymi wydatkami, dlatego wielu właścicieli traktuje ją jako urozmaicenie diety czworonoga.

 

Skład – jaką karmę dla psa wybrać?

Chcąc kupić pupilowi dobrą karmę, konieczne jest dokładne przeanalizowanie składu. Najistotniejszą rolę odgrywa zawartość mięsa, która powinna być jak największa. Przeważnie jest to minimum 10%, choć w przypadku lepszych jakościowo produktów wynosi ona ponad 27%. Nie zaleca się kupowania karm, w których mięso stanowi tylko kilka procent składu, bo nie dostarczają zwierzętom odpowiedniej ilości białka. Trzeba też sprawdzić pozostałe składniki. Może to być np.: ostropest plamisty, suszone jabłka, zioła, olej rybny, wyciąg z juki Schidigera czy mielony ryż. Karma musi smakować pupilowi, dlatego sprawdzenie, co znajduje się w składzie, jest niezbędne. Muszą o tym pamiętać w szczególności właściciele czworonogów z alergią pokarmową. Podanie zwierzęciu nieodpowiedniego pokarmu może skutkować pojawieniem się dolegliwości wymagających szybkiej wizyty u weterynarza.

Biorąc pod uwagę skład, możemy wyróżnić karmy zbożowe i bezzbożowe. Te pierwsze są tańsze, ale jeśli zawartość mięsa jest niewielka, czworonogi nie otrzymują odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Produkty bezzbożowe są znacznie droższe, jednak zwierzęcy organizm łatwiej je przyswaja, co wiąże się z mniejszym ryzykiem biegunki i innych nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

 

Opakowanie

Karmy suche przeważnie sprzedawane są w różnej wielkości opakowaniach, od 0,5 kg do 12 kg. Jeśli mamy wątpliwości, czy wybieramy odpowiedni produkt, możemy najpierw kupić mniejszą torebkę. Z kolei pokarm mokry dostępny jest w saszetkach i puszkach, zwykle do 0,5 kg, maksymalnie 1 kg. Jeżeli kupujemy większe opakowanie karmy, należy się upewnić, że ma szczelne zamknięcie. Jeśli nie, konieczne będzie przesypanie jej np. do pudełka, aby nie przedostała się do niej wilgoć.

 

Wiek i waga psa

Szukając karmy dla pupila, trzeba uwzględnić jego wiek. Produkty dla szczeniąt mają inaczej skomponowany skład niż te dla dorosłych psów czy suk w ciąży. Na szczęście na opakowaniu zwykle znajduje się informacja dotycząca zalecanego wieku czworonoga. Pod uwagę trzeba wziąć też wagę zwierzęcia. W sklepach dostępne są pokarmy zarówno dla małych, jak i dużych psów, niektóre marki oferują też

 

 

Specjalne potrzeby

Wśród karm dla psów można znaleźć takie, które zaspokajają specjalne potrzeby. To m.in. produkty dla zwierząt:

* z wrażliwą skórą – są wzbogacone o nienasycone kwasy tłuszczowe;

* z nadwagą – są niskokaloryczne, często są wzbogacone o L-karnitynę, zapobiegającą odkładaniu się tkanki tłuszczowej;

* z wrażliwym układem pokarmowym – są lekkostrawne, a w ich składzie znajdują się prebiotyki;

* bardzo aktywnych – są wysokokaloryczne, mają większą zawartość białka i tłuszczu, aby psy miały wystarczająco dużo energii;

* mających problem z kamieniem nazębnym – w ich składzie są substancje zapobiegające odkładaniu się zbyt dużej ilości płytki nazębnej, takie jak polifosforan sodu.

Najlepsza karma dla psa jest dobrze dopasowana do jego potrzeb i pozwala pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości. Dla zwierząt z poważnymi chorobami, takimi jak niewydolność nerek, cukrzyca czy kamica moczowa, polecamy pokarmy weterynaryjne, których skład opracowano przy współpracy ze specjalistami. Wszystko po to, aby zapewnić czworonogom odpowiednio zbilansowaną dietę.

 

Karmy dla psa w dobrych cenach

Za suchą karmę dla czworonoga zwykle zapłacimy ponad 100 zł za 12 kg opakowanie. Jednak dużo zależy od składu oraz marki. Mokre pokarmy przeciętnie kosztują kilka lub kilkanaście złotych, dotyczy to jednej saszetki, ewentualnie puszki. Jeśli chcemy zaoszczędzić, warto poszukać zestawu promocyjnego, w skład którego wchodzą np. dwie torby suchej karmy czy komplet saszetek w różnych smakach. Tego typu rozwiązania oferuje wielu producentów.

 

 

 

 

Mokra czy sucha karma dla psa, która będzie lepsza? 

 

 

Lepsza karma sucha czy mokra? 

Podobnie jak w przypadku wielu konfliktów, najlepsza odpowiedź dotycząca mokrej i suchej karmy wydaje się gdzieś pośrodku. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji czworonoga. Dla niektórych psów mokra karma będzie najlepsza, podczas gdy inne lepiej poradzą sobie z suchą. Będzie to zależeć od psa, jego rasy, a także wymagań zdrowotnych i żywieniowych. Oczywiście preferencje właściciela są również brane pod uwagę. Wielu właścicieli czworonogów kieruje się przeświadczeniem, że sucha karma dla psa jest trwalsza, ponieważ pozostawiona na kilka godzin w misce nie zastyga, tak jak to się dzieje w przypadku karmy mokrej. 

 

Zalety mokrej karmy dla psów 

Psy znacznie częściej wybierają mokrą karmę, ponieważ ma ona bardziej aromatyczny smak i konsystencję zbliżoną do surowego mięsa, które jest uwielbiane przez czworonogi. Mokra karma zawiera znacznie więcej wody niż sucha, co może być ważne dla psów mających problemy z zaburzeniami dróg moczowych lub zwierząt, które na co dzień piją mało wody. Ta dodatkowa wilgoć pomoże wypełnić brzuch psa, dzięki czemu będzie czuł się dłużej nasycony, bez konieczności spożywania większej ilości kalorii. Mokra karma jest dobrą propozycją dla psów z nadwagą, które muszą szybko zgubić parę kilo. Dodatkowo tego typu karma ma zazwyczaj znacznie większą ilość białka niż sucha żywność. Zbilansowana dieta, bogata w wartościowe składnik jest szczególnie ważna dla szczeniąt oraz psów aktywnych. 

Wady mokrej karmy 

Mokra karma najczęściej jest sprzedawana w metalowych puszkach, które po otwarciu wymagają przechowywania w lodówce. Mimo że produkt jest sterylnie zapakowany, po upływie dwóch, trzech dni może nie być zdatny do spożycia. Jeśli nasz pupil nie zje na czas gotowej puszki z karmą, jedzenie się marnuje, co oznacza straty dla naszego portfela. Jakie są pozostałe wady mokrej karmy? Właściciele czworonogów, które spożywają gotowy produkt twierdzą, że wysoka zawartość białka i tłuszczu niekiedy powoduje problemy żołądkowe u psów. Dzieje się to szczególnie wtedy, gdy pies jest przyzwyczajony do jedzenia suchego. Niektórzy uważają również, że mokra karma mająca dużo białka może szkodliwie działać na nerki i wątrobę zwierzęcia, przeciążając organy. Niektórzy weterynarze zwracają również uwagę na powstawanie kamienia nazębnego u psów spożywających głównie mokrą karmę. Twarde jedzenie usuwa płytkę nazębną i próchnicę, dlatego też warto kupić psu smakołyki w postaci gotowych gryzaków, jeśli karmimy go głównie jedzeniem z puszki.

 

Zalety suchej karmy dla psów 

Zalety suchej karmy dla psów są oczywiste. Produkt można z łatwością porcjować, aby kontrolować ilość spożywanego przez psa pokarmu. To szczególnie ważne dla psów będących na diecie. Co więcej, suche jedzenie rzadko się psuje, o ile jest zjadane przez czworonoga przed upływem daty ważności podanej na opakowaniu. Suche jedzenie można kupić luzem i przechowywać w zamkniętym pojemniku, aby nie wysychało. Oznacza to dużą oszczędność dla portfela, ponieważ nie wyrzucamy zepsutego produktu do kosza. Oczywiście są właściciele, którzy twierdzą, że pies zje wszystko, jednak to nie jest dobre podejście, ponieważ można wyrządzić zwierzęciu krzywdę. Ponadto produkty suche są znacznie tańsze, niż mokra karma, co oznacza oszczędność. Kolejną zaletą suchej karmy jest to, że pomaga usuwać kamień nazębny oraz ogranicza ryzyko pojawienia się próchnicy nazębnej. Niektóre rasy psów mają problemy z zębami i dziąsłami, dlatego warto zadbać o profilaktykę. 

Wady suchej karmy 

Aby karma zachowała świeżość i kształt, wiele suchych pokarmów ma zmniejszoną ilość tłuszczu i zwiększoną zawartość węglowodanów. Jeśli pies jest bardzo aktywny, może potrzebować znacznie więcej tłuszczu niż pustych węglowodanów, co w przypadku suchego produktu nie będzie możliwe. Niektóre zwierzaki mogą mieć również problem z gryzieniem gotowej karmy. Dotyczy to szczególnie starszych psów oraz czworonogów mających problemy z zębami i dziąsłami. Dodatkowym minusem suchej karmy jest fakt, że kupując produkt dobrej jakości, musimy liczyć się z wyższą ceną. 

 

Kompromis pomiędzy suchą i mokrą karmą

Ponieważ zarówno sucha, jak i mokra karma mają swoje zalety, warto pójść na kompromis. Wielu właścicieli psów uważa, że najlepszym rozwiązaniem jest mieszane karmienie karmą mokrą i suchą. Szczególnie jeśli pies nie ma żadnych problemów z trawieniem i uzębieniem, taki kompromis pomoże zadbać o jego zdrowie. W końcu najważniejsze jest utrzymanie zbilansowanej diety oraz dostarczenie zwierzakowi wartościowych składników odżywczych, które są zarówno w suchej, jak i w mokrej karmie.

 

 

 

FAQ

 

P1: Jak przechowywać karmę dla psa?

Sposób przechowywania karmy dla psa jest bardzo ważny, bo to od niego zależy, czy pokarm zachowa na długo swoje początkowe właściwości. W sklepach zoologicznych dostępne są specjalne plastikowe pojemniki, do których można przesypać znajdujące się w opakowaniu chrupki. Zazwyczaj do wyboru mamy produkty o różnej pojemności, więc możemy dobrać pojemnik w zależności od tego, jak duże opakowanie karmy zwykle kupujemy. Dobrze, jeśli plastikowe opakowanie na karmę ma wygodną i solidnie wykonaną rączkę, ale szczególną uwagę należy zwracać na zamknięcie. Powinno być ono szczelne, a jednocześnie łatwe do otwarcia. Często jednak dostępne na rynku karmy dla psa mają dobrej jakości opakowanie z zamknięciem strunowym, czyli takim, które jest dostosowane do wielokrotnego otwierania i zamykania. 

 

 

P2: Gdzie kupić karmę dla psa?

Karmy dla psa kupimy m.in. w hipermarkecie, jest tam duży wybór produktów, jednak są one średniej jakości. Zazwyczaj pokarm sprzedawany w zwykłym sklepie nie ma najlepszego składu, więc może nie dostarczać naszemu pupilowi wszystkich niezbędnych do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania składników. Jeśli zależy nam na zdrowiu naszego czworonoga, powinniśmy inwestować w karmy o dobrym składzie, a takie produkty znajdziemy przede wszystkim w sklepach zoologicznych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej powinniśmy dokładnie zapoznać się ze składem wybranej przez nas karmy, a w razie wątpliwości zapytać o radę sprzedawcę albo weterynarza, do którego nasz pies jest zapisany.

 

P3: Jak odmierzyć 100 gram karmy dla psa?

Aby odmierzyć 100 gram karmy dla psa, trzeba skorzystać ze specjalnej miarki stworzonej przez danego producenta. Taki pojemniczek uwzględnia wielkość chrupek, dlatego też korzystanie z miarki dostosowanej do innej karmy nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie zawsze jednak tego typu akcesorium jest dodawane do zestawu. Lepszym rozwiązaniem jest użycie wagi kuchennej, która dokładnie odmierzy ilość pokarmu. Przed umieszczeniem chrupek w pojemniku, należy nacisnąć przycisk służący do tarowania. Waga kuchenna to praktyczne rozwiązanie, bo można z niej korzystać niezależnie od tego, jaki rodzaj karmy stosujemy. 

 

 

P4: Jak zrobić karmę dla psa?

Niektórzy właściciele psów nie chcą kupować gotowej karmy i decydują się na jej samodzielnie przygotowanie, chcąc mieć pewność, co trafia do miski ich zwierzaka. Jak przyrządzić domowy pokarm dla czworonoga? Powinno znajdować się w nim w szczególności białko mięsne np. w postaci indyka, kaczki czy kurczaka. Można też wybrać jagnięcinę, królika albo rybę. Przygotowane jedzenie musi też zawierać węglowodany (ryż, makaron). Źródłem witamin będą warzywa takie jak: marchewka, groszek, cukinia, papryka czy kalafior. Wszystkie składniki należy ugotować, następnie połączyć ze sobą i poczekać, aż przygotowane danie wystygnie.

 

P5: Jak moczyć karmę dla psa?

Wiele psów lubi mokrą karmę, jednak nie zawsze ich skład jest dobry. Jak zachęcić psa do jedzenia chrupek? Dobrym sposobem jest ich moczenie odpowiednio wcześnie przed podaniem. Do niewielkiej miski należy wsypać podawaną porcję pokarmu i nalać niewielką ilość wody. Sucha karma może stać się miększa już po kilku minutach, jednak zdarzają się też chrupki, które potrzebują na to nawet kilku godzin. Moczenie karmy dla psa to także dobry sposób w przypadku czworonogów, które jedzą zbyt szybko. Mokry pokarm zazwyczaj jest spożywany dłużej.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Buda dla psa – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Chill Teak + Kurtyna to solidnie wykonana, drewniana buda dla psa średniej wielkości. Ściany zbudowane są z drewna sosnowego i ocieplone styropianem (grubość 2 cm) oraz dodatkowo obite płytą HDF (charakteryzuje się podwyższoną gęstością i dużą twardością). Podłoga wykonana ze specjalnej płyty gwarantuje odporność na wilgoć. Do budy dołączona jest kurtyna, która ma za zadanie zatrzymywać ciepło wewnątrz. Trixie Extra Large to pozycja przeznaczona dla dużych czworonogów takich jak owczarek czy też golden retriever. Specjalne, bardzo wysokie nóżki chronią jednoizbową budę od zimnego podłoża i wilgoci. Materiały izolujące, z których została wykonana, zapewniają psu wygodne i przyjemne użytkowanie. Jej powierzchnia pokryta jest transparentnym lakierem, który ma za zadanie chronić przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (nie jest szkodliwy dla człowieka i zwierzęcia).

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Chill Teak + Kurtyna wykonana jest z suszonego drewna sosnowego. Dodatkowo ściany ocieplone są styropianem o grubości 2 cm. Aby chronić podłogę przed wilgocią, została zastosowana płyta OSB.

Wady

Kupujący zwracają uwagę na niewielką różnicę w rozmiarze legowiska (wymiary są trochę mniejsze niż te podane przez producenta).

Podsumowanie

Wymiary budy to: wysokość – 62 cm, długość – 81 cm i szerokość – 68 cm. To dobry wybór dla psa średniej wielkości, który w kłębie ma około 38-42 cm (cocker spaniel, basenji).

Drugi wybór

Zalety

Buda Trixie Extra Large to dobra opcja dla dużego czworonoga. Jej wysokie nóżki chronią zwierzę przed zimnem i wilgocią. Impregnowane materiały, z których została wykonana, zapewnią psiakowi wygodną i przyjemną przestrzeń.

Wady

Niektórzy konsumenci uważają, że buda bardzo łatwo i szybko się brudzi. Bez zastosowania częstego czyszczenia i konserwacji, traci ona swój pierwotny wygląd.

Podsumowanie

Trixie Extra Large to buda o wymiarach: 110 cm x 96 cm x 105 cm (zewnętrzne) oraz 88 cm x 74 cm x 87 cm (wewnętrzne). Polecana jest dużym rasom psów, takim jak owczarek niemiecki.

Rozważ też

Zalety

Wykonana z impregnowanego drewna świerkowego buda Sunnypet Spike Special L chroni zwierzę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Możliwość regulacji nóg (do wysokości 8,5 cm) pozwoli na dostosowanie i ustawienie jej zgodnie z potrzebami.

Wady

Aby zwiększyć komfort czworonoga w budzie i zapewnić mu ciepłe warunki, należy zainwestować w koc termiczny (specjalny produkt, który ma za zadanie izolować i chronić przed zimnem i wilgocią), co generuje dodatkowe koszty.

Podsumowanie

Buda Sunnypet Spike Special L ma wymiary: 132 cm x 85 cm x 86 cm. Wydłużony dach chroni ją przed deszczem, który mógłby przedostać się do jej wnętrza. Jest łatwa w montażu, a do jej złożenia potrzebny jest jedynie śrubokręt.

 

 

8 najlepszych budach dla psów. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej znajduje się ranking bud dla psów, który został opracowany na podstawie pozytywnych opinii konsumentów zamieszczanych w Internecie. Gwarantuje to, że prezentowane w zestawieniu produkty są solidne, wygodne i przyjazne dla czworonoga, ponieważ zostały sprawdzone przez wielu użytkowników.

 

 

Buda dla psa ocieplana

 

1. Chill Drewniana Ocieplana Buda L Solidna Teak + Kurtyna

 

Chill Teak + Kurtyna to ocieplana buda dla psa. Jej ściany zostały wykonane z suszonego drewna sosnowego i ocieplone styropianem o grubości 2 cm. Dodatkowo pokryte zostały płytą HDF, która charakteryzuje się dużą twardością i podwyższoną gęstością. Podłoga jest wykonana z płyty OSB, odpornej na wilgoć.

Montaż budy jest bardzo prosty i zajmuje około 10 minut. Potrzebny jest do tego tylko śrubokręt. Każdy z elementów jest odpowiednio nawiercony, więc wystarczy tylko połączyć je ze sobą wkrętami znajdującymi się w zestawie. Oprócz tego dołączony jest także specjalny impregnat do pomalowania budy, który ma za zadanie zabezpieczyć drewno.

Test bud dla psów wykazał, że jest to jeden z najlepszych modeli wśród ocieplanych bud dla psów. Konsumenci uważają, że jest to bardzo solidny produkt. Na uwagę zasługuje także stabilna konstrukcja oraz możliwość zmiany koloru obicia (buda jest w stanie surowym, co pozwala dowolnie ją pomalować).

 

 

 

 

Buda dla dużego psa

 

2. Drewniana buda dla psa Trixie Buda dla psa XL

 

Dobra buda to Trixie Extra Large. Wysokie nóżki (dodatkowo pokryte specjalną warstwą izolującą) chronią wnętrze przed zimnem i wilgocią, która przenika z podłoża. Wykonana jest z impregnowanego drewna sosnowego, które gwarantuje swobodny przepływ powietrza.

Buda jest łatwa i wygodna w utrzymaniu czystości. Pokryta jest specjalnym, transparentnym lakierem (nieszkodliwym dla człowieka ani zwierzęcia), który ma za zadanie chronić jej powierzchnię przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Producent zaleca regularną pielęgnację i czyszczenie, aby buda zachowana była w jak najlepszym stanie. Właściwa konserwacja pozwoli na utrzymanie estetycznego wyglądu przez długie lata. Ważna jest także pielęgnacja drewna, aby nie doprowadzić do jego przesuszenia (w takim przypadku warstwy będą się rozszczepiać, a elementy odłamywać). Wielu kupujących uważa, że jest to bardzo dobra buda dla dużego psa. Rozmiar, a także wykonanie i konstrukcja są odpowiednie dla ras takich jak, na przykład, owczarek niemiecki.

 

 

 

 

Buda dla psa z przedsionkiem

 

3. Sunnypet Buda Dla Psa Spike Special L

 

Model Sunnypet Spike Special L to buda dla psa z przedsionkiem. Wykonana jest z impregnowanego drewna świerkowego. Dwuspadowy dach chroni zwierzę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak: deszcz, śnieg, słońce czy też wiatr.

Dzięki regulowanym, drewnianym nogom można dowolnie ustawić wysokość podłogi ponad ziemią. Pozwoli to uchronić zwierzę przed zimnem i wilgocią z podłoża. Dodatkowo nogi zostały powleczone plastikowymi nasadkami. Wydłużony, dwuspadowy dach zapobiega przedostawaniu się deszczu do wnętrza budy. Dzięki papie i drewnianym listewkom jest on wodoszczelny.

Sunnypet Spike Special L jest bardzo łatwa w montażu. Do jej złożenia będzie potrzebny tylko śrubokręt. Producent zaleca, aby wnętrze wyłożyć kocem izolującym. Pozwoli to na uzyskanie przyjemnej dla czworonoga atmosfery. Opinie o tych budach dla psów są pozytywne i wskazują, że model ten jest polecany przez konsumentów. Kupujący cenią sobie jej konstrukcję i materiały, z których została wykonana.

 

 

 

 

Legowisko buda dla psa

 

4. Buda Legowisko dla psa Kota Domek Kojec

 

Dobra i tania buda dla psa to Domek Legowisko Mały Pies. Model ten jest przeznaczony dla małych czworonogów. Jest mobilny i w łatwy sposób można przenosić go z jednego miejsca w drugie. Zapewnia komfort, wygodę i ciepło. 

Produkt wykonano z polaru i ma wyciągany wkład, co pozwala na szybką jego wymianę w wypadku zabrudzenia. Wymiary budy to: szerokość – 30 cm, wysokość – 37 cm oraz głębokość – 30 cm. Szerokość wejścia wynosi około 15 cm. Konsumenci jednoznacznie w opiniach stwierdzają, że jest to bardzo dobry model dla małych czworonogów, zwłaszcza dla szczeniaków, ponieważ buda zapewnia ciepło i przyjemną atmosferę, która jest pożądana przy tak młodych zwierzętach. 

Miękki materiał (polar) zwiększa bezpieczeństwo i zapobiega przypadkowemu zrobieniu sobie krzywdy przez zwierzę. Oprócz tego kupujący zwracają uwagę na estetyczne wykonanie i możliwość wybrania jednego z dwóch wzorów (motyw zwierzęcy: buda biała w cętki lub brązowa w łapki). To bardzo dobra buda i legowisko dla psa.

 

 

 

 

Buda dla małego psa

 

5. Ferplast Buda dla psa Drewniana Domus Small

 

Solidna buda dla małego psa to Ferplast Domus. Wykonana została z drewna sosnowego, a jej dach polakierowany został specjalnym, nietoksycznym (bezpiecznym dla człowieka i zwierzęcia) lakierem, który odporny jest na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Od podłoża buda izolowana jest dzięki plastikowym nóżkom, a regulowany otwór wentylacyjny zapewnia przyjemną i komfortową atmosferę we wnętrzu. 

Otwór wejściowy został wzmocniony specjalnymi, aluminiowymi profilami, które mają za zadanie zabezpieczać krawędzie przed obgryzaniem. Producent podkreśla, że buda jest częścią asortymentu Ferplast’s TREE FRIEND. Produkty z tej serii wytwarzane są z drewna pozyskiwanego z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony (polega on na tym, że wycina się tyle drzew, ile może w to miejsce urosnąć).

Według konsumentów jest to dobry model dla małych czworonogów (dla ras o wadze poniżej 10 kg). Użytkownicy cenią sobie zastosowanie aluminiowych profili w celu zapobiegnięcia obgryzania drewna przez psa.

 

 

 

 

Duża buda dla psa

 

6. Buda dla psa Spike Standard L 95x75x83cm

 

Spike Standard L to duża buda dla psa. Została wykonana z drewna sosnowego, które uprzednio zanurzone zostało w specjalnym środku ochronnym. Zwiększa on odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Drewniane nóżki zaopatrzone zostały w nasadki z tworzywa sztucznego, które zapobiega przedostawaniu się wilgoci. Dzięki oddzieleniu podłogi od zimnej i wilgotnej ziemi zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, co pozwala na stworzenie przyjemnej i ciepłej atmosfery wewnątrz.

Buda jest nieskomplikowana w montażu oraz bardzo łatwa w czyszczeniu i utrzymaniu czystości. Producent proponuje, aby wyścielić ją w środku kocem izolującym, który pomoże w utrzymaniu ciepła w środku. Model ten będzie odpowiedni dla dużych ras psów (od około 26 kg do 45 kg). Opinie kupujących są pozytywne. Użytkownicy zwracają dużą uwagę na łatwość utrzymania budy w czystości oraz na dobrą cyrkulację powietrza i zabezpieczenia przeciw wilgoci.

 

 

 

 

Buda dla psa z tarasem

 

7. Trixie Buda Natura z tarasem dla psa M

 

Szukasz interesującego modelu dla swojego czworonoga? Trixie Natura spełni Twoje wymagania. To buda dla psa z tarasem, która wykonana została z impregnowanego drewna sosnowego. Wyposażona w wysokie, drewniane nogi ma za zadanie uchronić pupila przed zimnem. Dzięki plastikowym nasadom buda zabezpieczona jest przed wilgocią, która przenika z podłoża powodując pęcznienie drewna.

Wymiary budy to: szerokość – 130 cm, głębokość – 105 cm i wysokość – 100 cm. Do zestawu dołączony jest koc (150 cm x 100 cm), który może być prany w pralce w temperaturze 60 st. C. Producent zaleca regularne czyszczenie i pielęgnowanie modelu, aby utrzymać go w dobrym stanie.

Według opinii konsumentów zamieszczonych w Internecie to dobry model dla średniej wielkości czworonogów. Dostępność różnorodnego wyposażenia dodatkowego (koc hipoalergiczny) to jeden z atutów, ponieważ jest to przydatny element wyposażenia dla nadwrażliwych psów.

 

 

 

 

Buda dla psa do domu

 

8. Buda dla psa z tworzywa sztucznego Polly

 

Buda dla psa do domu Model Polly jest wykonany z tworzywa sztucznego. Może być umieszczony wewnątrz domu, jak i na zewnątrz w, na przykład w ogrodzie. Znajdujące się w niej liczne otwory pozwalają na odpowiednią cyrkulację powietrza, a latem uniemożliwiają zatrzymywanie ciepłego powietrza wewnątrz.

Dzięki uchwytom buda jest łatwa w montażu. Można czyścić ją za pomocą węża ogrodowego. Model Polly nie sprzyja rozwojowi pcheł i roztoczy. Jest doskonały dla psów alergików (uczulonych na kurz lub tych z osłabioną odpornością). Jego wymiary wynoszą 60 cm x 74 cm x 66 cm.

Opinie zamieszczane przez konsumentów w Internecie są pozytywne. Kupujący są zadowoleni z łatwości utrzymania modelu w czystości oraz z lekkości konstrukcji. Jest on odporny na deszcz, wiatr i słońce. Użytkownicy zwracają uwagę na możliwość stosowania budy wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką budę dla psa kupić?

 

Zakup budy dla psa powinien być przemyślaną decyzją. Należy dokładnie określić potrzeby nasze i psiaka, aby spełniała oczekiwania i była dobrze dobrana do wymagań pupila. Materiały, z których jest wykonana, izolacja wnętrza, wymiary legowiska, a przede wszystkim rozmiar to bardzo ważne kwestie, na które warto zwrócić uwagę. Jeżeli zastanawiasz się, jaką budę dla psa wybrać, ten poradnik z pewnością Ci pomoże.

 

 

Odpowiedni rozmiar budy

Aby pupil czuł się komfortowo, należy dostosować wymiary budy do jego rozmiarów. Jeżeli pies jest mały, to powinna być ona niewielkich rozmiarów. Wszystko to ze względu na atmosferę, jaka będzie panować wewnątrz. Zwierzę wytwarza ciepło, które zapewnia przyjemne przebywanie w środku. Gdy buda jest zbyt duża, pies nie będzie w stanie stworzyć odpowiedniego klimatu, który zagwarantuje mu przyjazną i miłą atmosferę. To bardzo ważne, aby właściwie dobrać jej wymiary do wielkości pupila. Dzięki temu ciepło wytwarzane przez czworonoga zostanie wewnątrz, tworząc ciepłe i przyjemne miejsce odpoczynku.

 

Ocieplenie

Ważną rzeczą jest ocieplenie. Jeżeli zwierzę będzie spędzało czas na zewnątrz, nawet w niesprzyjającej, chłodnej pogodzie, warto zastanowić się nad zainwestowaniem w tę formę ochrony przed zimnem. Niektóre budy sprzedawane są z gotowym, specjalnie opracowanym przez producenta ociepleniem. Jeśli zdecydujesz się na model bez ochronnego podbicia, możesz samodzielnie je wykonać. Doskonałym izolatorem jest styropian. Obicie nim ścian budy pozwoli na zatrzymanie ciepła w środku, a także chroni przed przedostaniem się chłodu z zewnątrz. Zastosowanie płyty HDF na styropianie wzmocni efekt jego działania i dociepli wnętrze.

 

Gdzie umieścić budę?

Miejsce, w którym usytuujesz budę, powinno być spokojne i jednocześnie zlokalizowane tak, aby pupil mógł swobodnie obserwować otoczenie. Ważne jest, aby umieścić ją na lekkim podwyższeniu (około 20 cm). Zapobiegnie to bezpośredniemu stykaniu się podłogi z ziemią. Takie ustawienie budy pozwoli na uniknięcie wilgoci i chłodu, które przenikałyby z zimnego podłoża. W zależności od miejsca umieszczenia możemy wyróżnić modele zewnętrzne i wewnętrzne, które należy dodatkowo zabezpieczyć dachem (przed deszczem i słońcem). Istnieją także takie, które można umieścić w domu. Modele te wykonane są z materiału (na przykład z polaru) i pełnią równocześnie funkcję budy i wygodnego legowiska.

 

Otwór wejściowy

Przed zakupem budy musisz pamiętać o odpowiednio dużym otworze wejściowym. Pies będzie wchodził i wychodził, więc ważne jest dostosowanie wejścia do rozmiarów czworonoga. Wielkość otworu ustalisz, mierząc pupila: jego wysokość od barków do podłoża, oraz szerokość w najszerszym miejscu ciała. Warto pamiętać o tym, aby dodać kilka centymetrów do otrzymanych pomiarów, ponieważ pies może urosnąć lub przytyć. Jeżeli tak się stanie, to nie zmieści się on w budzie. Należy pamiętać także o tym, że otwór wejściowy nie może być zbyt duży, ponieważ zimą będzie nim uciekać dużo ciepła. Aby temu zapobiec, możesz zainwestować w specjalną kurtynę, która będzie miała za zadanie zatrzymywać je w środku.

 

Jaki materiał jest najlepszy?

Wiele osób najbardziej ceni budy wykonane z drewna. Zapewnia ono odpowiednią cyrkulację powietrza i dobrą izolację cieplną. Nie gromadzi się w niej wilgoć, więc zmniejszone jest ryzyko wystąpienia pleśni czy też zbutwienia konstrukcji. Drewno gwarantuje ochronę przed zimnem w czasie zimy oraz zapewnia ochłodę w upalne lato. Nieco gorszym materiałem na budę jest plastik czy też metal. Materiały te nie pozwalają na odpowiednią cyrkulację powietrza i nie chronią przed niskimi temperaturami (przez brak właściwości termoizolacyjnych nie zapewnią ciepła zimą oraz chłodu latem). Materiały te nie oddychają, co sprzyja gromadzeniu się wilgoci i powstawaniu pleśni. Takie budy chronią jedynie przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (na przykład przed deszczem).

 

Wyposażenie budy

Wyposażenie budy to ważna rzecz. W środku powinno znaleźć się wygodne legowisko, które zapewni czworonogowi przyjemny wypoczynek i sen. Używanie poduszek, wykładzin dywanowych czy też koców nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ szybko się brudzą i niełatwo jest je później wyczyścić. Lepsze jest umieszczenie w środku warstwy słomy lub siana. Gdy zajdzie taka potrzeba, w łatwy sposób możesz wymienić słomiane legowisko na nowe. Nie pochłania ono wilgoci, co zapewnia czworonogowi ciepło (nie tak jak w przypadku koców, które pochłaniają wilgoć i szybko namakają i ochładzają psa).

 

 

Jaka jest najlepsza buda dla psa?

Przed zakupem budy dla psa należy dokładnie ustalić wymiary, które będą odpowiednie dla pupila. Jej rozmiar, a także wielkość otworu wejściowego to ważne rzeczy, na które konieczne jest zwrócenie uwagi. Warto wybrać budę wykonaną z drewna, ponieważ materiał ten zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza i ochronę przed wilgocią. Wygodne legowisko jest także ważną rzeczą, ponieważ zwierzę będzie spędzało na nim dużą część czasu. Najlepsza buda dla psa to taka, która zapewni czworonogowi wygodny i przyjemny wypoczynek.

 

Budy dla psa w dobrych cenach

Najtańsze budy dla psów kosztują około kilkunastu złotych. Są to jednak materiałowe legowiska, które nie nadają się do umieszczenia na dworze (wykonane są, na przykład, z polaru). Najczęściej ustawiane są w środku lub na tarasie domu. Cena tych najdroższych może wynosić nawet około tysiąca złotych. Modele te wykonane są z wytrzymałych materiałów i nadają się do ustawienia na dworze. Są solidne i chronią zwierzę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i zimnem.

 

 

 

 

5 porad, jak ocieplić budę dla psa

 

 

Ocieplenie ścian

Ocieplana buda dla psa będzie komfortowym schronieniem dla czworonoga, nawet podczas zimy, gdy temperatura spadnie poniżej 0 stopni C. Izolacja domku dla zwierzęcia powinna znaleźć się na każdej ze ścian konstrukcji. Pierwszym krokiem w ocieplaniu jest wybranie odpowiedniego materiału, który nie przepuszcza wiatru, jest solidny i szczelny. Dzięki temu ciepło nie będzie uciekać na zewnątrz. Jeżeli budujesz schronienie dla psa z drewnianych desek, możesz zastosować dwie warstwy, zachodzące na siebie w taki sposób, aby szczeliny się nie pokrywały. Drewno musi być odpowiednio zaimpregnowane, co uchroni je przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, które mogą powodować pękanie desek. Niezależnie, czy stosujesz drewno, czy płyty OSB, pomiędzy dwie warstwy ścianek umieść materiał termoizolacyjny. Najlepszy do tego celu będzie styropian, ponieważ inne popularne rozwiązania, takie jak wełna mineralna, łatwo pochłaniają wilgoć. Ocieplenie budy wykonuje się w taki sam sposób, jak budynków mieszkalnych, czyli stosując kleje mineralne lub poliuretanowe.

Odizolowana podłoga

Równie ważne, jak ocieplenie ścian budy, jest odizolowanie podłogi od chłodu i wilgoci z gleby. Grunt jest mocno wyziębiony, szczególnie w okresie zimowym, i nieodpowiednie zabezpieczenie podłoża sprawi, że zwierzę będzie odczuwało dotkliwe zimno. Do stworzenia podłogi w budzie warto wykorzystać płytę OSB, deskę lub sklejkę, które należy wcześniej zaimpregnować. Dobrym rozwiązaniem na zmniejszenie ilości chłodu i wilgoci dostających się do wnętrza jest zastosowanie maty lub folii izolacyjnej. Są to niedrogie i łatwe w montażu materiały, które znacząco poprawią komfort Twojego pupila. Wiele osób zaleca wyścielenie podłogi słomą, którą można łatwo wymieść i zastąpić nową. Jednak ze względu na zdrowie zwierzęcia, nie warto decydować się wykonanie ściółki z wysuszonej trawy, ponieważ może wywoływać alergię i uczulenie u niektórych psów.

 

Dach

Często popełnianym błędem jest wykorzystanie blachy do stworzenia dachu w psiej budzie. Materiał ten łatwo się nagrzewa w okresie letnim, co powoduje nieznośny upał w środku. W zimie blacha nie zatrzymuje ciepła, które szybko ulatnia się na zewnątrz. Z tego powodu lepiej zastosować inne materiały, które pomogą utrzymać odpowiednią temperaturę w budzie. Jedną z możliwości jest wykonanie zadaszenia z papy dachowej, która jest łatwa w montażu i przystępna cenowo. Ponadto ma dobre właściwości termoizolacyjne, dlatego znacząco niweluje ubytki ciepła. Możesz wykorzystać również płytę OSB, jednak musi być ona odpowiednio ocieplona. Takie rozwiązania mogą wydawać się mało estetyczne. Z tego powodu dobrym pomysłem jest użycie gontu bitumicznego, który wykazuje dobre właściwości izolacyjne, a przy tym ładnie wygląda. Jeżeli jednak chcesz wykorzystać blachę do pokrycia zadaszenia budy, możesz to zrobić tylko, jeśli będzie ona ułożona na drewnianym suficie. Taką konstrukcję zaizoluj styropianem, podobnie jak w przypadku ścian. Rozwiązanie to umożliwi Ci wykonanie dachu z blachy lub innego, dowolnego materiału.

Maty termorefleksyjne

Maty termorefleksyjne to produkty, które pozwolą szybko i łatwo zaizolować nawet gotową już budę. Wystarczy wyłożyć nimi wszystkie miejsca, od podłogi po sufit. Większość mat przyczepianych jest za pomocą rzepów, ale można wykorzystać do tego także zszywki. Takie ocieplenie dobrze izoluje budę od wilgoci i zimna, co sprawi, że pies będzie czuł się komfortowo. Maty dokładnie przylegają do każdej powierzchni, minimalizując ubytki ciepła. Warto kupić produkt dobrej jakości, aby nie odklejał się i nie deformował pod działaniem wilgoci. Dodatkowym atutem mat termorefleksyjnych jest to, że są hipoalergiczne i bezpieczne dla zdrowia zwierzęcia. Dobrze izolowana buda oznacza komfort dla psa nie tylko zimą. W lecie styropian lub mata termorefleksyjna chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza, co pozytywnie wpłynie na samopoczucie Twojego pupila.

 

Ogrzewana buda

Budy z ogrzewaniem, najczęściej podłogowym, zyskują coraz większą popularność wśród właścicieli psów. Taki dom dla pupila to droga inwestycja, jednak zapewni zwierzęciu komfortowe warunki w chłodnych okresach. Ogrzewaną budę można zrobić także w domu. Najprostszym sposobem jest zainstalowanie panelu z termostatem, który dowolnie zaprogramujesz. To niewielkie urządzenie będzie uruchamiać się, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej określonej przez Ciebie wartości. W rezultacie panel nie będzie pobierał więcej energii elektrycznej, niż jest to konieczne. Koszty za prąd wzrosną tylko o kilkanaście do kilkudziesięciu złotych, ale znacząco podniesie się komfort Twojego psa. Obok panelu możesz zamontować także licznik, który pozwoli Ci kontrolować pobory energii. Jeżeli dodatkowo ocieplisz budę tradycyjnym sposobem, wysoka temperatura utrzyma się wewnątrz przez długi czas. Dzięki temu panel będzie potrzebował mniej czasu na ogrzanie wnętrza, zmniejszając zużycie energii elektrycznej i poniesione koszty.
 

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić budę dla psa?

Do wykonania budy dla psa potrzebne Ci będą deski (w zależności od kształtu, jaki ma mieć domek, należy przygotować deski o takiej samej długości lub o dwóch różnych wymiarach) na ściany oraz na dach. Do ich połączenia potrzebne będą listewki i gwoździe (lub wkręty, które zamontowane zostaną przy pomocy wkrętarki). Najpierw należy zbić z desek bryłę w kształcie kwadratu (podłogę i ściany). Następnie, po wycięciu otworu wejściowego, należy zająć się wykonaniem odpowiedniego dachu, który ochroni wnętrze przed deszczem i słońcem. Po jego zainstalowaniu warto zatroszczyć się o legowisko dla czworonoga oraz o pomalowanie budy impregnatem do drewna, który zabezpieczy je przed działaniem warunków atmosferycznych.

 

 

P2: Gdzie postawić budę dla psa?

Buda powinna zostać umieszczona w zacisznym miejscu, aby pies mógł spokojnie wypoczywać. Ważne jest także, aby zwierzę miało możliwość swobodnego obserwowania terenu i właścicieli. Zapewni mu to poczucie bezpieczeństwa. Podczas umieszczania budy warto zatroszczyć się o zainstalowanie w jej podłodze dodatkowych nóżek (jeżeli ich nie ma). To rozwiązanie pozwoli na ochronę przed chłodem i wilgocią, która przedostaje się z podłoża. Dzięki temu drewno nie będzie butwieć, a buda będzie służyć przez długie lata.

 

P3: Jak ocieplić budę dla psa na zimę?

Podczas ocieplania budy czworonoga na zimę należy skupić się na trzech rzeczach: podłodze, ścianach i dachu. To pierwsze możesz zabezpieczyć na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest siano lub słoma. To rozwiązanie jest dobre, jeżeli posiadasz wiele snopków. Najważniejszą kwestią jest jednak to, czy pies jest uczulony na trawy i roztocza, czy nie. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie styropianu, na który zostanie położona płyta OSB. Pozwoli to na ochronę ocieplenia przed zniszczeniem. Warto też zadbać o to, aby ściany były szczelne. Do zabezpieczenia ich należy użyć styropianu (jest dobrym izolatorem) oraz sklejki czy też płyty HDF. Dach natomiast najlepiej jest pokryć papą dachową, która jest bardzo łatwa w montażu.

 

 

P4: Gdzie kupić budę dla psa?

Sklepy internetowe mają szeroki wybór bud dla psów. Często są to oferty prosto od producentów. Sklepy budowlane także mają w swojej ofercie różne modele, dostosowane do małych, jak i dużych zwierząt. Oprócz zakupu gotowej budy dla psa możesz także zaprojektować samodzielnie i zamówić ją u stolarza. Dzięki temu będzie ona wyjątkowa, bo stworzona przez Ciebie.

 

P5: Ile kosztuje buda dla psa?

Najtańsze budy dla psów kosztują około kilkunastu złotych. Są to jednak jedynie materiałowe kojce z zadaszeniem, które nie nadają się do wystawienia na zewnątrz, ponieważ nie ochroniłyby pupila przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Takie modele są bardzo dobre, gdy chcesz stworzyć legowisko dla psa wewnątrz domu. Budy drewniane, które możesz umieścić na zewnątrz, kosztują od około 150 złotych do nawet 1000 zł. Cena uwarunkowana jest materiałami, z których dany model został wykonany, a także wielkością i zastosowaniem produktów ochronnych, takich jak impregnat do drewna. Na koszt zakupu wpływa także ocieplenie ścian (styropianem, płytą HDF), podłogi (płytą OSB) oraz dachu (papa dachowa lub blacha).

 

 

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Legowiska dla psów – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Mając na uwadze potrzeby naszych czytelników, przeanalizowaliśmy rynek pod kątem najlepszego legowiska dla psów. W naszym rankingu umieściliśmy produkty, które są trwałe i cieszą się uznaniem konsumentów. W chwili obecnej najpopularniejsze jest legowisko Trixie Gino TX37594. Jest to wygodny materac, który został obszyty miłą w dotyku tkaniną. Produkt jest odpowiedni dla psów różnych ras, również tych bardzo dużych. Nawet największe pieski mogą wypoczywać na nim bez większego problemu, gdyż nie ma on rantów. Wszyscy dobrze wiemy, że psiaki zostawiają swoją sierść w każdym miejscu i do tego brudzą, dlatego dno jest wykonane z odpornego na brud brązowego pluszu, który jest łatwy w pielęgnacji. Jeśli jednak szukasz czegoś z rankami, polecamy Ci produkt Yarro Karo. To legowisko również jest bardzo popularne, do tego solidne, i co istotne dostępne w różnych rozmiarach, a więc z całą pewnością znajdziesz coś dla swojego pupila.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Miękki materac został pokryty motywem psich łapek w różnych kolorach. Ze względu na gabaryty, produkt sprawdzi się również wtedy, gdy mamy w domu duże zwierzaki. Legowisko pozwoli Twojemu pupilowi na przyjęcie wygodnej na niego pozycji, gdyż nie ogranicza go przestrzeń.

Wady

Posłanie zabiera dużo miejsca w pomieszczeniu, dlatego nie sprawdzi się w małych domach. W legowisku brakuje też spodniej warstwy antypoślizgowej, dzięki której pozostałoby ono w jednym miejscu.

Podsumowanie

Legowisko pokryte jest miękkim, pluszowym materiałem, który dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii jest odporny na brud. Dodatkowo utrzymanie posłania w czystości jest bardzo proste, gdyż pokrowiec można w prosty sposób usunąć i wyprać. Model jest miękki i wygodny, dlatego podoba się wielu osobom.

Drugi wybór

Zalety

Legowisko ma wysokie ścianki, przez które nie wypadną małe szczeniaki. Produkt został wykonany z dużą dbałością o szczegóły. Materac jest miękki, co zapewnia czworonogowi wygodę. Do tego design modelu jest bardzo atrakcyjny

Wady

Nie jest to największe posłanie dla czworonogów na rynku. Z tego powodu legowisko dedykowane jest niewielkim psom, bo to one będą mogły się wygodnie rozłożyć na materacu.

Podsumowanie

Produkt cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Niewielkie wymiary sprawiają, że posłanie nie zajmuje za dużo cennej przestrzeni w domu. Poza tym materac został pokryty specjalną warstwą ochronną, która chroni go przed zabrudzeniem oraz przedarciem.

Rozważ też

Zalety

Do wykonania modelu użyto specjalnego, nietoksycznego gatunku tworzyw. Materiał ten nie zagraża zwierzętom. Poza tym szkielet legowiska można łatwo wyczyścić przy użyciu zwilżonej szmatki. Podwyższone boki zapewniają psu bezpieczeństwo podczas snu.

Wady

Prezentowany produkt składa się ze szkieletu, wykonanego z plastiku. Do tego legowiska należy dokupić miękkie wypełnienie. Tworzywo, z którego wykonano legowisko, nie jest zbyt wytrzymałe, więc pies może je przegryźć.

Podsumowanie

Choć produkt składa się tylko ze szkieletu a materac trzeba do niego dokupić, cieszy się on dużą popularnością. Legowisko nie zabiera za dużo miejsca we wnętrzu, a jednocześnie zapewnia psu odpowiedni komfort.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie legowisko dla psów kupić?

 

Każdy piesek lubi mieć swój własny kąt do odpoczynku. Dobrze, jeśli wychowasz swego pupila w taki sposób, aby odpoczywał we własnym legowisku. Kanapa lub Twoje łóżko to nie miejsce dla zwierząt, chociaż może wydawać Ci się, że nie ma w tym nic złego. Sprzątanie sofy nie tylko z kłaczków, ale i zapachów psa jest bardzo trudne. Dlatego dobre legowisko to podstawowy element wyprawki dla Twojego pupila. Oczywiście możesz wykonać je samodzielnie. Nie zastąpi to jednak solidnie wykonanego produktu, który jest dostosowany do potrzeb psa i jednocześnie łatwy w utrzymaniu czystości. Pamiętaj, że legowisko musi być higieniczne, bo to w dużym stopniu wpływa na zdrowie psa i minimalizuje wszelkie zakażenia bakteryjne. Dlatego w tym poradniku podpowiemy Ci, jakie legowisko dla psów wybrać.

Materiał zewnętrzny

Materiał to ten element legowiska, który musi być jednocześnie miękki, delikatny w dotyku, ale też bardzo solidny. Pamiętaj, że skóra psa jest delikatniejsza od ludzkiej, a więc stary szorstki koc to złe rozwiązanie. Ważne jest także bardzo dobre wykonanie produktu, aby Twój pies nie uszkodził go zębami lub pazurami. Poza tym tkanina zewnętrzna musi być zarówno łatwa w czyszczeniu jak i konserwacji. Istotną cechą będzie też wodoodporność.

Nie możesz także zapomnieć o spodniej części legowiska. Dobrze, jeśli jest wykonana z innego materiału niż część, na której śpi pies, lub ma dodatkowe elementy zapobiegające ślizganiu. Niektóre psy gwałtownie wbiegają do legowiska i jeśli będzie ono ustawione na śliskiej podłodze, może to się wiązać z każdorazowym przesuwaniem produktu. To ma też ogromne znaczenie dla Twojego bezpieczeństwa. Czasem zdarza się, zwłaszcza jak brakuje miejsca w domu, że wchodzimy na legowisko. Jeśli będzie się ono ślizgało po podłodze, może stwarzać zagrożenie dla nas i naszych najbliższych. Poza tym spodnia warstwa powinna być wodoodporna. W życiu zdarzają się różne sytuacja i może dojść do wylania wody, herbaty czy soku.

Niestety Twój psiak może też wysikać się na podłogę zupełnie nieświadomie, na przykład na skutek stresu lub specjalnie. Jeśli zalana zostanie wierzchnia warstwa – możesz szybko to wyłapać. Niestety w przypadku spodu jest odwrotnie. Nikt z nas każdego dnia nie sprawdza czy legowisko jest suche z każdej strony. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że Twój pupil ma zapewnione odpowiednie warunki do odpoczynku. Sprawdź z jakiej tkaniny został wykonany dany model (z każdej możliwej strony).

 

Wypełnienie – to ma wpływ na komfort

Jak wiadomo legowisko to nie tylko tkanina zewnętrzna, ale też wypełnienie. Jest ono równie istotne co materiał. Jeśli będzie wykonane z kiepskiego tworzywa, szybko się zbije i zniekształci, a przecież piesek potrzebuje wygodnego legowiska. Wyobraź sobie, że kupujesz poduszkę dla siebie – wiesz, że musi być wygodna, miękka, a wypełnienie nie powinno się zbijać – tak samo jest w przypadku legowiska.

Poza tym musi być odporne na pranie w pralce.  Pamiętaj też, aby sprawdzić, czy produkt ma wszystkie atesty, nie tylko jeśli chodzi o tkaninę, ale również wypełnienie. Ważne jest także to, aby między materiałem, a wypełnieniem była dodatkowa tkanina separująca. Jest to ważne, gdy pies ma tendencję do drapania. Dzięki temu, nawet w przypadku przedarcia tkaniny zewnętrznej, wypełnienie nie wysypie się na zewnątrz.

 

Higiena na pierwszym miejscu

Psie legowisko musi być higieniczne. Nie ulega wątpliwości, że musisz o nie dbać – regularnie odkurzać i prać. Dlatego tak ważne jest to, aby było ono łatwe w utrzymaniu czystości. Możliwość prania produktu w pralce wiele ułatwi. Szybkie wysychanie też jest istotne. Nie tylko po wypraniu, ale też w czasie użytkowania. Jeśli pies po spacerze będzie mokry i położy się na legowisku to nabierze ono wilgoci – niekorzystnie wpłynie to na samopoczucie Twoich zwierząt i zwiększa ryzyko wystąpienia u nich chorób stawów.

Rozmiar – jakie legowisko dla psów jest najlepsze dla Twojego pupila?

Przy wyborze odpowiedniego legowiska należy uwzględnić kwestie rozmiaru. Jest kilka ważnych aspektów, które będą istotne i dla nas i dla psa. Musisz pamiętać o potrzebach Twojego pupila. Wiele osób zakłada, że psiak potrzebuje tylko tyle miejsca, ile zajmuje, gdy zwinie się w kłębek. Oczywiście śpi on w takiej pozycji, ale w legowisku powinno znaleźć się też miejsce na rozciągnięcie się i zabawę. Dlatego sprawdź dokładnie, jaki model zalecany jest dla rasy Twojego psa. Dobrze, żeby zmieściły się tam też zabawki. Jeśli masz szczeniaka, pamiętaj, że rośnie, a więc szybko będzie potrzebował większego legowiska. Musisz także dostosować swój wybór do powierzchni jaką sam posiadasz.

Każdy ma inaczej urządzony dom, co też trzeba uwzględnić przy zakupie takiego legowiska. Piesek to nie kot, który uwielbia ciepło i będzie się cieszyć ze swojego miejsca na kaloryferze lub na parapecie, gdzie dodatkowo będzie narażony na ciągłe zmiany temperatur. Dlatego lepiej legowisko umieścić na podłodze, w cichym i spokojnym miejscu.

 

Legowiska dla psów w dobrych cenach

Kupując produkt tego typu w pierwszej kolejności stawiaj na jakość, a dopiero w drugiej na cenę. W ofertach wielu producentów znajdziesz ciekawe, solidnie wykonane modele.

 

 

5 najlepszych legowisk dla psów. Opinie w 2024 roku

 

Tym razem zajmiemy się potrzebami naszych pupilów. Kto wybierał już posłane dla swojego zwierzaka wie, że aby kupić najlepsze legowisko dla psa trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów, jak wielkość, materiał, z którego jest wykonane, upodobania pupila etc.

 

1. Trixie Legowisko beżowe z odciskami łap Gino TX37594

 

Pierwszy produkt, Trixie gino TX37594, to po prostu materac obszyty materiałem w zabawny motyw psich łapek. Tego typu legowiska są odpowiednie dla psów dużych. Brak zakończeń i rantów powoduje, że twój pies może przybrać dowolną pozycję. Nic nie ogranicza jego przestrzeni, dzięki czemu może się przeciągać do woli na swoim posłaniu.

Trixie gino TX37594 ma wymiary 80 x 55 cm. Zatem, aby sprawdzić, czy jest odpowiednie dla twojego psa, musisz znać wymiary swojego czworonoga. Zazwyczaj psa się mierzy od pyska do nasady ogona. Dodatkowo, aby uzyskać odpowiedni wymiar długości legowiska, dodaje się jakieś 10 – 20 cm. Aby zmierzyć szerokość, mierzymy wysokość psa.

Jednak dobrze też jest znać jego zwyczaje. Czy w większości wypadków śpi zwinięty w kuleczkę, czy ma bogate sny i podczas nich przebiera łapami jakby biegał? Biorąc pod uwagę wymiary i zwyczaje pupila jesteśmy w stanie dobrać mu właściwe posłanie. Trixie gino TX37594 pokryte jest miękkim, pluszowym materiałem, z dnem wykonanym z odpornego na brud brązowego pluszu.

Pokrowiec można zdjąć i wyprać w temperaturze 30 stopni. Osoby, które już zakupiły takie posłanie dla swojego psa, przekazują, że jest to ciepłe legowisko i psy dobrze się na nim czują. A to, że pokrowiec zamykany na suwak łatwo się zdejmuje i pierze, jest dla wielu osób bardzo ważnym argumentem do zakupu właśnie tego produktu.

Trixie Gino TX37594 to materac obszyty materiałem z motywem psich łapek, przez co stanowi nie tylko przyjemne legowisko dla pieska, ale też doskonałą dekorację wnętrz. Jest to model o wymiarach 80 cm x 55 cm i stanowi odpowiednią propozycję dla większych psiaków, ale również sprawdzi się u tych małych. Wielu konsumentów wybrało ten produkt ze względu na solidne wykonanie oraz atrakcyjny design.

 

Zalety

Brak rantów: Ze względu na brak zakończeń i rantów jest to doskonała propozycja dla większych psów oraz takich, które lubią się rozciągać. Ranty niestety to uniemożliwiają. Poza tym ich brak ułatwia wchodzenie na legowisko małym psiakom.

Materiał: Produkt jest pokryty miłym w dotyku materiałem, który zapewni komfortowy wypoczynek naszemu pupilowi. Poza tym jest on łatwy w pielęgnacji.

Pielęgnacja: Pokrowiec, którym pokryte jest legowisko można zdjąć i wyprać w temperaturze 30 stopni. W ten sposób pozbędziemy się zabrudzeń oraz bakterii, które mogą zagrozić życiu naszego psiaka.

Wykonanie: Konsumenci bardzo pozytywnie wypowiadają się na temat wykonania produktu. W swoich ocenach podkreślają, że jest bardzo solidny.

Design: Model ten cechuje nie tylko staranne wykonanie, ale też bardzo atrakcyjny design. Produkt ten będzie stanowić dekorację Twoich wnętrz.

 

 

 

 

2. Yarro Legowisko Owalne Karo

 

Tanie legowisko Yarro Karo, można już nabyć za ok 30 zł. I według użytkowników jest to dobre i tanie legowisko dla psa, o nowoczesnym designie i owalnym kształcie. Ten produkt jest dostępny w ośmiu wymiarach. Począwszy od długości 39 cm ze stopniowaniem, co 4 – 6 cm, do największej długości 73 cm.

Szerokość najmniejsza to 24 cm, również powiększa się o 4 do 6 cm, do największej 58 cm. Natomiast wysokość otaczających legowisko ścianek jest dostępna od wymiaru 11 cm, przy najmniejszym legowisku, do 23 cm przy największym.

Wybierając ten produkt zastanówmy się jaki wymiar dobrać dla naszego pupila, bo zbyt małe rozmiary spowodują, że będzie mu tam niewygodnie, natomiast zbyt obszerne legowisko może dawać zwierzakowi poczucie osamotnienia na zbyt dużej przestrzeni.

W obu wypadkach pies nie polubi posłania. W tym produkcie grubość ścianki i podłogi wynoszą 2 cm. Wewnątrz jest ono wypełnione gąbką. Jest ono również łatwe w utrzymaniu czystości, bowiem można je w całości wrzucić do pralki i wyprać w 30 stopniach.

Dobre legowisko do 30 zł to Yarro Karo. Jest to niedroga, ale godna uwagi propozycja występująca w różnych rozmiarach. Najmniejsza dostępna długość to 39 cm, a szerokość 24 cm. Bez problemu zatem znajdziesz model, który będzie odpowiedni dla Twojego psiaka.

 

Zalety

Idealny rozmiar: Produkt ten jest odpowiedni dla zwierząt różnych ras, a to dlatego, że jest on dostępny w kilku różnych rozmiarach.

Ścianki: Model ten ma ścianki oraz podłogę o grubości 2 cm. Przede wszystkim gwarantują one świetną ochronę przed chłodem. Kolejna kwestia to odporność na uszkodzenia. Nie można też zapomnieć, że taka grubość, zwłaszcza podstawy, zapewnia psiakowi komfort wypoczynku.

Utrzymanie czystości: Legowisko jest bardzo praktyczne i łatwe w pielęgnacji. Można je w całości wrzucić do pralki i uprać w temperaturze 30 st. C. W ten sposób odświeżysz nie tylko zewnętrzną część legowiska, ale także jego wnętrze. Co istotne, pianka wypełniająca produkt nie ulegnie zniekształceniu.

Cena: Konsumenci świetnie oceniają stosunek jakości produktu do jego ceny. Jest to jedna z najtańszych propozycji w naszym zestawieniu, a przy tym bardzo wygodna i funkcjonalna.

 

 

 

 

3. Ferplast Siesta Deluxe legowisko plastikowe 06

 

Ferplast Siesta Deluxe to wspaniałe legowisko nie tylko dla psów, ale też kotów. Produkt dostępny jest w kolorze burgundu, dzięki czemu pięknie prezentuje się we wnętrzach.

Przedstawiany model ma owalny kształt, a jego wymiary to 70,5 cm × 52 cm × 23,5 cm. Natomiast sama podstawa produktu, na której może leżeć piesek, ma wymiary 62 cm × 45 cm × 23,5 cm. Warto jednak zauważyć, że posłanie dostępne jest też w wielu innych rozmiarach.

Legowisko ma podkładki antypoślizgowe oraz wentylowany spód. Za sprawą podkładek nie przesuwa się po podłodze, natomiast spód z wentylacją zapewnia komfort zwierzakowi.

Ponieważ produkt ten ma obniżony front, małe pieski nie będą miały problemu z wejściem do środka. Konsumenci bardzo pozytywnie ocenili wykonanie legowiska, jego budowę oraz rozwiązania poprawiające komfort psiaka. Z dużym uznaniem spotkał się też sam wygląd produktu.

Ferplast Siesta Deluxe to legowisko dla psów i kotów, odpowiednie dla zwierzaków o średniej wielkości. Jest w kolorze burgundu i ma specjalne otwory zapewniające wentylację.

 

Zalety

Dostępne rozmiary: Omawiany produkt dostępny jest w wielu różnych rozmiarach – 6, 8, 10 i 12. Najmniejszy (6) ma wymiary 70,5 cm × 52 cm × 23,5 cm, a największy 11 cm x 80,5 cm x 33,5 cm. Bez problemu wybierzesz wariant, który będzie odpowiedni dla Twojego pieska.

Podkładki antypoślizgowe: Legowisko ma  podkładki antypoślizgowe, które ograniczają przesuwanie się produktu po śliskiej podłodze. W ten sposób nie musisz obawiać się zarysowań podłogi czy też tego, że psiak, zwłaszcza mniejszy, wywróci się, gdy będzie wchodził do środka.

Obniżony front: Model ten ma obniżony front, który ułatwi małym pieskom wchodzenie do środka. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie również dla większych, ale starszych zwierzaków.

Wykonanie: Produkt jest solidny. Ma praktyczną konstrukcję i jest wysoce odporny na uszkodzenia.

 

Wady

Brak materaca: Jest to niezbyt wygodne legowisko z tworzyw sztucznych, do którego musimy zakupić materacyk tak, aby nasz zwierzak miał zapewniony komfort.

 

 

 

 

4. Curver Knit Legowisko Dla Zwierząt Niebieskie

 

Kolejny produkt, Curver Knit, najdroższy z naszego rankingu, jest przeznaczony dla psów ceniących sobie bardzo miękkie posłanie i zwijanie się w kłębek podczas snu. Jest to przytulny zakątek dla Twojego pupila o średnicy 54 cm i wysokości boków 20,2 cm.

Miękkie dno zapewnia wygodę, ścianki tworzą przytulny kącik, bowiem psy lubią umościć sobie posłanie, zwłaszcza zależy im, aby wtulić się w posłanie plecami. Curver Knit zapewnia im pod tym względem wszelkie wygody. Zewnętrzny materiał o teksturze KNIT daje złudzenie tkanego materiału.

Firma Curver wielokrotnie powierzchnią swoich produktów nawiązuje do splotów rattanowych, przy czym produkty zachowują walory użytkowe tworzywa sztucznego. Misją firmy jest tworzenie pięknych przedmiotów do stylowo zaaranżowanych wnętrz. Dokładnie taki styl przedstawia legowisko Curver Knit. Producent zapewnia, że jest ono łatwe w utrzymaniu czystości.

Wewnętrzna poduszka jest wyjmowana, można ją oczyścić, i ułożyć w koszyku w ulubiony sposób naszego pupila. Posłanie jest przeznaczone raczej dla niewielkich zwierząt. Psów do ok. 10 kg lub kotów. Użytkownicy chwalą zwłaszcza wygląd tego produktu, podkreślając, że stanowi on również element wystroju wnętrza.

Curver Knit to niewątpliwie jest to bardzo miękkie posłanie. Ma ono następujące wymiary: średnica – 54 cm i wysokości boków – 20,2 cm.

 

Zalety

Miękkie dno: Jest to model, który zapewnia wygodę, gdyż ma bardzo miękkie dno. Psiak z całą pewnością będzie miał zapewniony komfort oraz dobry wypoczynek.

Solidność wykonania: Produkt nie jest podatny na zarysowania i uszkodzenia. Nawet jeśli masz psa, który często drapie meble, nie musisz się obawiać, że posłanie szybko się zużyje.

Pielęgnacja: Legowisko jest łatwe w pielęgnacji. Jego regularne czyszczenie nie przysporzy Ci kłopotów.

 

Wady

Cena: Jest to wygodny produkt, ale niestety stanowi jedną z droższych propozycji w naszym zestawieniu, a jak wiadomo cena bywa decydującym czynnikiem przy zakupie.

 

 

 

 

5. Abazoo Legowisko Owal Comfort R2 Brązowy C41

 

Nasz ranking legowisk dla psów kontynuujemy produktem Abazoo C41. Jest to legowisko wykonane z mocnych, tapicerskich tkanin, o wzmocnionych szwach. Materiał, z którego wykonane jest posłanie dla psa powinno być dostosowane do potrzeb zwierzęcia. W żadnym wypadku nie powinny być to sztywne, sztuczne materiały, bowiem skóra psa jest tak samo wrażliwa na otarcia jak i ludzka.

W przypadku Abazoo C41 jest to welur, bardzo miękki i miły w dotyku. Wnętrze materiału również jest wypełnione miękkim, ale zachowującym nadany mu kształt, tworzywem. Dzięki temu posłanie nie ulega odkształceniom w trakcie użytkowania. Brzegi legowiska, z wyższymi ściankami, zaspokajają psią potrzebę wtulenia się w coś. Jest to instynktowne zabezpieczenie tyłu ciała przed potencjalnymi napastnikami.

Umieszczając takie posłanie w bezpiecznym miejscu dla psa, staje się dla niego punktem obserwacyjnym i przestrzenią do bezpiecznego odpoczynku. Pamiętajmy jednak, że aby posłanie było zaakceptowane przez psa, musi ono stanąć w akceptowanym przez niego miejscu.

Najlepszy będzie spokojny kąt bez nadmiernego hałasu i przeciągów. Model tego legowiska jest dostępny w 10 wymiarach, od najmniejszego 40 x 32 cm, do największego 105 x 82 cm. I to właśnie spotkało się z aprobatą klientów, bo opinie o legowiskach dla psów Abazoo C41 mówią, że każdy właściciel czworonoga dobierze odpowiedni rozmiar dla swojego psa.

Abazoo C41 to legowisko wykonane z tapicerskich tkanin o wzmocnionych szwach, które są wysoce odporne na uszkodzenia. Jeśli więc Twój psiak lubi coś szarpać i rozdzierać, to propozycja dla Ciebie.

 

Zalety

Materiał: Produkt został wykonany z materiału, który jest odporny na uszkodzenia. Jednocześnie jest miękki i bardzo miły w dotyku. Nie powoduje otarć ani uczuleń u zwierzaka.

Brzegi: Produkt ma wyższe ścianki. Jest więc odpowiedni dla małych psiaków oraz takich, które są bardzo płochliwe. Zapewniają zwierzakowi poczucie bezpieczeństwa. Jednocześnie przednia część jest nisko osadzona, a więc Twój pupil nie będzie miał problemu z wychodzeniem z legowiska.

 

Wady

Pielęgnacja: Konsumenci zauważają, że pielęgnacja tego legowiska jest dość pracochłonna.

Wygląd: Nie najlepiej oceniono design tego produktu. Raczej nie będzie stanowić ciekawego dodatku do wnętrza.

 

 

 

 

» Przegląd informacji z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Ferplast Siesta Deluxe 8

 

Ostatni produkt, Ferplast Siesta Deluxe 8, to legowisko wykonane z nietoksycznego plastiku. Takie posłanie bez wątpienia jest najwygodniejsze do czyszczenia. Wystarczy wilgotna szmatka i plastik odzyskuje nowy wygląd. Podwyższone boki zapewniają psu poczucie bezpieczeństwa.

Jednak do takiego legowiska trzeba dokupić miękkie wypełnienie. Warto dokupić taki materacyk, czy kocyk, który będzie łatwy w utrzymania w czystości. Bowiem legowisko naszego pupila musimy systematycznie czyścić. Zapobiega to rozwojowi bakterii, larw pcheł, a także nieprzyjemnemu zapachowi.

Legowisko systematycznie czyszczone ma szansę stać się ulubionym miejscem naszego czworonoga.  Ferplast Siesta Deluxe 8 to posłanie o wymiarach 82 cm x 59,5 cm x 25 cm, ale są również dostępne mniejsze modele. Jego szary kolor jest całkowicie neutralny w każdym wnętrzu i wszędzie będzie pasować.

Ale produkt ten możemy zakupić w kilku wersjach kolorystycznych. Wśród opinii klientów panuje przekonanie, że antystatyczne właściwości plastiku są zależne również od jego koloru. Są osoby, które twierdzają, że najmniej sierści zwierzęcia pozostaje na beżowym plastiku.

 

 

» Przegląd informacji z poprzednich lat

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Miska dla psa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Szukasz odpowiedniej miski dla swojego psa? Zachęcamy Cię do zapoznania się z rankingiem, w którym opisaliśmy godne uwagi produkty zarówno dla małych, jak i dużych czworonogów. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do modelu Trixie Eat On Feet. To zestaw dwóch misek, a więc w jednej możesz podać pupilowi suchą, a w drugiej mokrą karmę, ewentualnie świeżą wodę do picia. Do produktu dołączono też metalowy stojak z antypoślizgowymi nóżkami. Nie ma więc ryzyka, że miski podczas podawania posiłku psu będą się przesuwać po podłodze. Model został wykonany z ceramiki, dlatego ma gładką powierzchnię, którą łatwo się myje. Na drugim miejscu jest miska Pet Inn DB01M. Ponieważ wykonano ją z melaminy, wykazuje odporność na stłuczenia. Produkt jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych do wyboru i ma wyciągany środek, co dodatkowo ułatwia jego mycie. Uważasz, że nie jest to model, którego szukasz? W takim razie koniecznie powinieneś sprawdzić nasze pozostałe propozycje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

W zestawie znajdują się 2 miski dla psa, dzięki czemu możemy w nich umieścić zarówno świeżą wodę, jak i jedzenie. Pojemniki są umieszczone na specjalnym stojaku - nie tylko zwiększa on funkcjonalność produktu, ale także czyni go atrakcyjnym pod względem wizualnym.

Wady

Z uwagi na to, że miski mają stosunkowo małą pojemność nie będą odpowiednie dla każdego psa. Produkt nie spełni oczekiwań osób będących właścicielami dużych czworonogów.

Podsumowanie

Do produkcji modelu wykorzystano jedynie trwałe i bezpieczne materiały. Oznacza to, że produkt jest w pełni bezpieczny dla naszych pupili. Malowany proszkowo stojak jest stabilny. Pojemniki mają gładką powierzchnię, dlatego są łatwe w czyszczeniu.

Drugi wybór

Zalety

Produkt ma gumowany spód, dzięki czemu nie ma obaw o to, że będzie się przesuwał po podłodze. Byłoby to niewygodne dla psa szczególnie podczas spożywania pokarmów. Miska ma stosunkowo wysoką ściankę, dlatego jedzenie z niej się nie wysypuje.

Wady

Podczas czyszczenia pojemnika trzeba szczególnie uważać na to, aby go nie zarysować. Powierzchnia wewnątrz miski jest szczególnie podatna na uszkodzenia mechaniczne. Do pielęgnacji pojemników trzeba więc używać miękkich gąbek.

Podsumowanie

Miska ma jasny kolor, dlatego można ją łatwo dopasować do wystroju kuchni. Model zrobiono z melaminy, czyli bezpiecznego materiału. Pojemnik jest dostępny w wielu rozmiarach, więc każdy może wybrać miskę idealnie dopasowaną do wielkości swojego psa.

Rozważ też

Zalety

Trixie LoloPets to regulowany stojak z dwoma miskami na jedzenie i picie. Produkt jest dobrze wyważony, co oznacza, że nie przewraca się on na boki w trakcie korzystania z niego. Model zrobiono z dobrej jakości tworzyw, więc przez długi czas wygląda atrakcyjnie.

Wady

Część osób zauważyło, że regulacja wysokości stojaka nie jest łatwa. Wynika to z tego, że mechanizm czasami się zacina. Trzeba również zauważyć, że pokrętło do ustawiania stojaka nie jest dobrze wyprofilowane.

Podsumowanie

Jak widać, produkt nie jest pozbawiony wad. Ma on jednak zdecydowanie więcej zalet. Zestaw w całości prezentuje się atrakcyjnie i łatwo dopasować go do wystroju wnętrza. To daje pewność, że model spodoba się wielu osobom.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką miskę dla psa kupić?

 

Nasz pupil potrzebuje dwóch, osobnych naczyń, na wodę oraz karmę. Należy dobrać je pod względem podawanego jedzenia oraz rasy naszego czworonoga – duże psy wymagają dużych misek. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, o różnym rozmiarze oraz tworzywie, z którego zostały wykonane. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy poradnik: jaką miskę dla psa wybrać.

Rodzaje misek dla psów ze względu na tworzywo

Podstawowym kryterium przy wyborze miski jest materiał. Miska może być ceramiczna, metalowa lub plastikowa. Aby wybrać odpowiedni produkt, zapoznaj się z wadami i zaletami każdego typu.

Miski metalowe – To naczynia wykonane ze stali nierdzewnej, często posiadające dodatkowe elementy silikonowe, które zapobiegają ślizganiu się po podłodze. Miski te są łatwe w dezynfekcji, a dodatkowo wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy pęknięcia. Sprawdzą się zarówno jako naczynie na wodę oraz karmę, do stosowania na zewnątrz i w domu. Modele te są również bardzo lekkie. Warto jest jednak zwrócić uwagę na stop metalu, z którego wykonana jest miska, gdyż obecność niklu w składzie może uczulać naszego czworonoga.

Miski plastikowe – Wykonane są z tworzywa sztucznego. Często mają ciekawy design. Jednak nie jest to dobra propozycja dla dużych psów, gdyż materiał miski jest bardzo lekki, więc zwierzę będzie z łatwością przesuwać je po podłodze. Co więcej, czas eksploatacji takiego produktu jest bardzo krótki i nie nadaje się do używania na zewnątrz. Plastik ma tendencję do pękania oraz zadrapań, w których często kumulują się bakterie i wirusy. Niektóre psy mogą być również uczulone na niektóre substancje zawarte w tworzywie i powodować wysypkę na ich ciele. Co więcej, plastikowe miski nie będą dobrą propozycją dla szczeniaków w fazie ząbkowania, gdyż mogą się one zakrztusić odgryzionym kawałkiem.

Miski ceramiczne – Odpowiednie modele dla psów, które cierpią na alergię. Ponadto, waga takiej miski pozwala na utrzymanie jej w jednym miejscu bez konieczności kupowania antypoślizgowych mat. Co więcej, tworzywo to jest bardzo proste w dezynfekcji, można je też myć w zmywarce. Takie miski świetnie sprawdzą się zarówno do użytku w domu, jak i na podwórku. Niestety, wadą tego materiału jest jego kruchość. Ma on tendencję do pękania oraz wyszczerbiania się.

 

Rodzaje misek dla psów ze względu na budowę

Miski dla psów dostępne są w wielu wariantach. Wśród nich wyróżniamy: tradycyjne, spowalniające jedzenie oraz na stojakach, a także te idealne dla osób, które często podróżują.

Miski tradycyjne – to klasyczny model, który świetnie sprawdzi się w każdych warunkach. Może być wykonany ze stali nierdzewnej, ceramiki lub plastiku. Warto się upewnić, czy dana miska jest stabilna i nie będzie się łatwo przesuwać po podłodze.

Miski spowalniające jedzenie – to idealna propozycja dla właścicieli łakomych psów. Taki model pozwoli nam zadbać o dobrą sylwetką naszego czworonoga, gdyż porcja karmy jest dawkowana. Niektóre miski opierają się o system labiryntu, przez co trudniej będzie naszemu psu zdobyć jedzenie.

Miski na stojakach – to modele przeznaczone dla właścicieli dużych psów. Tego typu naczynia zapewnią wygodę naszemu psiakowi, gdyż nie będzie musiał się schylać podczas jedzenia lub picia.

Miski podróżne – jest to propozycja dla osób, które często podróżują ze swoimi pupilami. Najczęściej są one wykonane z silikonu. Taka budowa pozwala na składanie i regulację wysokości ścianek. Materiał ten sprawia, że miska jest bardzo lekka i poręczna, co więcej prosta w konserwacji – wystarczy ją umyć ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Świetnie sprawdzi się zarówno do podawania wody, jak i suchej czy mokrej karmy. Ponadto, wiele modeli można wkładać do mikrofalówki celem podgrzania karmy, co jest ich dodatkowym atutem.

 

Rozmiar

Rozmiar miski dla psa należy dobrać uwzględniając wielkość naszego pupila. Dla małych psów w zupełności wystarczy naczynie o pojemności od 0,3 l do 0,7 l. W przypadku szczeniaka, należy pamiętać o wymianie misek wraz z jego rozwojem. Większe psy powinny mieć miski o pojemności 4 l lub 5 l. Warto również pamiętać, że miska na wodę powinna być zawsze nieco większa od tej na karmę. Nie bez znaczenia jest też wysokość miski, którą powinniśmy wybierać względem wzrostu naszego pupila.

 

Karma sucha i mokra

Niektóre modele nie są przeznaczone do podawania karmy suchej. Zanim więc kupisz interesujący Cię produkt, dokładnie sprawdź jego przeznaczenie, aby nie okazało się, że po kilku użyciach ulegnie zniszczeniu. Co gorsza, taka miska może zagrozić zdrowiu zwierzaka, gdyż na przykład w kontakcie z pewnymi pokarmami wydzielają się niebezpieczne substancje.

Podkładka silikonowa

Jest to dodatkowe rozwiązanie, odpowiednie, gdy miska nie posiada elementów antypoślizgowych. Taka mata nie tylko zapewni zachowanie czystości, ale również zapobiegnie przesuwaniu się naczyń po podłodze. Rozmiar takiej podkładki to najczęściej 44 cm x 28 cm, dzięki czemu zmieścimy na niej kilka misek.

 

Konserwacja

W trakcie zakupu miski dla psa należy zwrócić uwagę na tworzywo, z którego została wykonana. To pozwoli nam określić, czy dany model jest łatwy w konserwacji czy też nie. Warto pamiętać, że niezjedzony pokarm powinien być usuwany tego samego dnia, gdyż sprzyja on powstawaniu bakterii i grzybów. To może spowodować problemy zdrowotne u naszego pupila.

W przypadku misek plastikowych, należy je zdezynfekować gorącą wodą oraz płynem do mycia naczyń. Jeśli na powierzchni pojawią się zarysowania powinniśmy rozważyć zakup nowej miski, gdyż jest to miejsce, w którym kumulują się bakterie. Modele ceramiczne można myć w zmywarce, natomiast te ze stali nierdzewnej należy myć ręcznie płynem do mycia naczyń.

 

Produkt z dozownikiem lub spowalniający jedzenie

Jeśli długo pracujesz lub wyjeżdżasz z domu na weekend, a Twój psiak zostaje sam, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup miski, która jest podłączona do dozownika. Takie funkcjonalne sprzęty najczęściej mają system ustawiania dozowania. Możesz wybrać ile i jak często ma jeść Twój pies. Niektóre osoby tak trenują swoich pupili, aby nie jadły zbyt dużo na raz, ale to wymaga czasu. Dlatego taki dozownik to świetna sprawa.

Na rynku dostępne są też bardzo ciekawe miski z tunelami wyglądającymi jak labirynt. Jest to w zasadzie zabawka i miska w jednym. Służy wyłącznie do podawania suchej karmy. Zadanie psiaka polega na tym, aby wyprowadził pokarm na zewnątrz tunelu. Jak zauważają specjaliści, taka miska rozwija psy. Poza tym jest idealna dla tych zwierzaków, które zbyt szybko zjadają swój pokarm.

 

Miski dla psów w dobrych cenach

Najtańsze produkty możemy kupić już za 10 złotych. Będą to jednak modele plastikowe o małej pojemności. Jeżeli zależy nam na ciekawym designie i wysokiej jakości wykonania, za taki model zapłacimy kilkadziesiąt złotych.

 

 

5 najlepszych misek dla psa. Opinie w 2024 roku

 

Jeśli masz w domu małego psiaka wiesz, że wymaga on uwagi i odpowiedniej opieki. Liczą się nie tylko spacery, zabawa, pielęgnacja, czy regularne kąpiele, ale również dodatkowe rzeczy, jak chociażby dobra miska do podawania pieskowi jedzenia oraz wody. Nasz ranking zawiera pięć najlepszych modeli misek dostępnych na polskim rynku.

 

1. Trixie Eat on Feet zestaw misek ze stojakiem 24641

 

Nasza pierwsza propozycja to zestaw Tricie Eat on Feet ze stojakiem i dwiema miskami ceramicznymi. Produkt ten opiera się na czarnym, metalowym stojaku, malowanym proszkowo. Natomiast dwie miski ceramiczne sprawiają, że model ten to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Specjalny kształt obręczy uniemożliwia ruszanie się misek i zawsze utrzymuje je w miejscu, nawet, gdy je z nich nasz piesek. Gumowe zakończenia nóżek zapewniają stabilność całej konstrukcji i hamują przesuwanie się stojaka po podłodze. Model ten dostępny jest w dwóch wariantach rozmiarowych – dla małego i dużego psa. Pierwszy wariant z miseczkami o pojemności 0,6 l ma: 8,5 cm wysokości i 5,5 cm głębokości misek. Natomiast wariant drugi z miskami o pojemności 1,6 l ma 9,5 cm wysokości oraz 7,5 cm głębokości misek.

Dzięki temu każdy wybierze odpowiedni produkt, dobrany do wzrostu swojego pupila. Ta najlepsza miska dla psa zyskała uznanie wielu fanów czworonogów. Uważana jest z niezwykle wygodne, praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza dla wyższych psów.

Trixie Eat On Feet to dobra miska dla psa do 50 zł, która została wykonana z ceramiki. Do produktu został dołączony praktyczny stojak.

 

Zalety

Dwie miski w komplecie: Komplet obejmuje nie jedną, ale dwie miski, w efekcie czego możemy podać psu nie tylko karmę, ale też np. wodę.

Solidny stojak: Stojak został wykonany z metalu i pomalowany proszkowo na czarny kolor. Ponieważ w podstawie znajdują się antypoślizgowe nóżki, produkt nie będzie przesuwać się po podłodze.

Dwa warianty misek do wyboru: W tym przypadku mamy do wyboru dwa warianty misek – o pojemności 0,6 l oraz 1,6 l.

Łatwe mycie: Z uwagi na materiał wykonania, model ma gładką powierzchnię. Z tego względu umycie go nie sprawia trudności.

Elegancki design: Zestaw elegancko się prezentuje, dlatego kącik urządzony dla naszego pupila nie będzie negatywnie wpływać na wystrój pomieszczenia.

 

Wady

Podatność na wyszczerbienia: Trzeba uważać, aby przypadkowo nie upuścić misek na podłogę, ponieważ mogą się przez to wyszczerbić lub pęknąć.

 

 

 

 

2. Miska Pet Inn Melamina Bowl Ecru Okrągła M DB01M

 

Okrągła miska do karmienia psów – Pet Inn DB01M to nasz numer drugi.  Została wykonana z melaminy, czyli wytrzymałego tworzywa, które jednocześnie jest lekkie i nietłukące. Ponadto długo pozostaje błyszczący i jest odporny na zarysowania. Dbasz o zdrowie swojego psiaka?

Na pewno zachwyci Cię fakt, że niezwykle gładka powierzchnia uniemożliwia namnażanie się wewnątrz niej bakterii. Łatwo utrzymasz ją w czystości. Wyciągany, metalowy środek ułatwi Ci mycie miski. Jest to stylowy produkt, w pięknej czerni, który zachwycił już wielu miłośników zwierząt. Ta dobra i tania miska dla psa ma rozmiar M, a więc stanowi odpowiednią propozycję dla średniej wielkości psów. Jej średnica wynosi 17,5 cm, natomiast wysokość to 6,5 cm. Antypoślizgowa guma sprawi, że piesek nie będzie musiał zmieniać pozycji w czasie jedzenia.

Ergonomiczny uchwyt zapewni nam pewny chwyt, a jeśli przez jakiś przypadek miska wypadnie nam z ręki, nie musimy obawiać się o jej stłuczenie. Produkt dostępny jest również w kolorze fioletowym i białym. Konsumenci, którzy wybrali ten model dla swojego pieska, docenili jego ciekawy design.

Model Pet Inn DB01M został wykonany z melaminy. To produkt odpowiedni dla średniej wielkości psów, jego wymiary to: średnica – 17,5 cm oraz wysokość – 6,5 cm.

 

Zalety

Odporność na stłuczenia: Materiał wykonania miski nie jest podatny na stłuczenia. Poza tym produkt na długo pozostaje błyszczący, nie pojawiają się na nim nieestetyczne przetarcia.

Gładka powierzchnia: Z uwagi na gładką powierzchnię modelu, możemy go szybko umyć. To skutecznie zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów.

Kilka kolorów do wyboru: Produkt jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych do wyboru (m.in. czarnej i białej), co pozwala nam go dopasować do reszty psich akcesoriów czy elementów wyposażenia wnętrza.

Wyciągany środek: Metalowy środek miski możemy wyjąć, aby np. łatwiej nam było pozbyć się resztek niedojedzonej przez pupila karmy.

 

Wady

Przesuwa się po podłodze: Mimo że model ma gumowane dno, często przesuwa się po podłodze. To utrudnia psu najedzenie się i przyczynia się do rozrzucenia karmy wokół miski.

 

 

 

 

3. Miski na stojaku regulowanym dla psa Trixie 7L

 

Nasza trzecia propozycja to świetne miski na stojaku dla większych psów. Jest to związane z dużą pojemnością misek. Jeśli Twój pupil to przedstawiciel dużych ras, model Trixie 2×4,7L powinien zwrócić Twoją uwagę. Jest to nie tylko miska, ale również stojak.

Dzięki czemu pies może przyjąć wygodniejszą pozycję w czasie posiłków. Ten wyjątkowo praktyczny stojak z miskami zyskał uznanie wielu konsumentów. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu zgodnie stwierdzają, że jest to wysokiej jakości produkt w bardzo atrakcyjnej cenie, który przykuwa uwagę również czworonogów. Model ten został wykonany ze stali nierdzewnej z uchwytami na dwie miski o pojemności 4,7 l. Uchwyt w kolorze czarnym, który jest lakierowany proszkowo, wyróżnia się dużą odpornością na uszkodzenia.

Ponadto, produkt ten ma nóżki stojaka zakończone nakładkami gumowi sprawiającymi, że cała konstrukcja nie przesuwa się, gdy piesek z niej korzysta.

Produkt Trixie 2×4,7L to zestaw dwóch metalowych misek o pojemności 4,7 l. W zestawie jest ponadto metalowy, malowany proszkowo stojak.

 

Zalety

Idealny zestaw dla dużych psów: Biorąc pod uwagę pojemność misek, zestaw jest odpowiedni dla psów dużych ras. Możemy w nich podać zalecaną ilość karmy, bez konieczności jej dosypywania.

Regulacja stojaka: Stojak został wyposażony w regulację wysokości, dlatego możemy samodzielnie zdecydować o położeniu misek. Dzięki temu uda nam się dopasować produkt do potrzeb naszego czworonoga.

Antypoślizgowe nóżki: Nóżki w podstawie stojaka są antypoślizgowe, dlatego nie należy się obawiać, że produkt będzie się przesuwał po podłodze. Pies może więc swobodnie się najeść, nie rozrzucając przy tym karmy wokół siebie (lub nie rozlewając wody).

 

Wady

Podatność na powstawanie osadu: Miski są metalowe i jeśli nie będziemy ich regularnie myć, może pojawić się na nich osad (zwłaszcza w tej, w której podajemy psu wodę do picia).

 

 

 

 

4. Kruuse Buster DogMaze Inteligentna miska

 

Kruuse Buster Dogmaze to inteligentna miska dla psa, która jest dostępna w 3 kolorach. Model ten stanowi połączenie zabawki, miski i urządzenia do kontroli wagi psiaka, czyli wszystko to, czego potrzebujemy. miska ma ciekawy design i budowę. Ma ona postać spiralnie skręconej rynienki i przeznaczona jest do suchej karmy. Wrzucamy ją do miski, piesek ją czuje i widzi, może nawet dotknąć językiem, ale musi przeprowadzić ją przez całość rynienki, żeby zjeść. Taka konstrukcja miski, wydłuża czas spożywania posiłku.

To pozwala utrzymać psu odpowiednią wagę ciała, a ponadto stanowi ciekawą zabawkę. Ze względu na budowę, jeden rozmiar jest odpowiedni dla psów różnych ras i o różnej wadze – od 5 do 90 kg. Produkt wykonano z trwałych materiałów, które są odporne nawet na deszcz i niskie temperatury, a więc bez obaw może stać na zewnątrz. Poza tym może być myta w zmywarce. Opinie o miskach dla psa tego producenta są bardzo pozytywne.

Miska Kruuse Buster Dogmaze jest odpowiednia zarówno dla małych, jak i bardzo dużych psów, ważących kilkadziesiąt kilogramów. Model jest wykonany z bezpiecznych dla zwierząt materiałów, bez ftalanów w składzie.

 

Zalety

Przystosowana do mycia w zmywarce: Nie musimy myć miski ręcznie, jeśli nie mamy na to czasu lub ochoty. Produkt jest odporny na działanie wysokich i niskich temperatur, a także na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Model można z powodzeniem myć w zmywarce.

Pomaga kontrolować masę ciała: Produkt jest idealny dla psów z bardzo dużym apetytem i skłonnością do tycia. To tzw. inteligentna miska w postaci skręconej spiralnie rynny. Aby pies mógł zjeść karmę, musi ją przeprowadzić językiem przez cały tunel.

Zapewnia świetną zabawę: Model nie tylko pozwala na kontrolowanie ilości zjedzonej przez pupila karmy, ale dodatkowo zapewnia mu bardzo dobrą zabawę.

 

Wady

Nie dla nerwowych psów: Właściciele nerwowych psów zauważyli, że ich czworonogi szybko irytują się tym, że nie mogą łatwo wyjąć karmy ze środka miski.

Trudne mycie ręczne: Osoby niemające w domu zmywarki narzekają, że ręczne mycie produktu zajmuje bardzo dużo czasu.

 

 

 

 

5. Trixie Tx4 Automat Do Karmienia 4 Posiłki 24381

 

Nasza ranking misek dla psa zamyka Trixie TX4 – karmidło automatyczne z dozownikiem. Jest to urządzenie, które pozwoli nam zapewnić psiakowi pożywienie nawet w czasie naszej nieobecności w domu. Stanowi szczególnie ciekawe rozwiązanie dla właścicieli psów, które nie panują nad swoim apetytem.

Model ten pozwali nam zaplanować 4 porcje posiłku o maksymalnej pojemności 500 ml. Dozownik otwiera się w wyznaczonym przez nas czasie. Istnieje możliwość zaplanowania kilku wariantów posiłków – co 4 godziny lub co 8 godzin albo 2 razy na dobę przez dwa dni, co 12 godzin. Ewentualnie 1 posiłek na dobę przez 4 dni, co 24 godziny. Karmidło stanowi ciekawą propozycję dla dużego psa, jak również tych mniejszych, gdyż sami określamy porcję, jaka ma być podana. Dzięki bardzo dobrej budowie możliwe jest dozowanie karmy suchej i mokrej.

Produkt jest łatwy do czyszczenia. Wielkość miski to 32 cm x 9 cm. Urządzenie zasilane jest na baterie. Ponieważ sam dozownik nie ma funkcji chłodzenia, przy dłuższej nieobecności w domu, lepiej wybrać suchą karmę.

Trixie TX4 to automat do karmienia psów, który ma wymiary: 32 cm x 13 cm. Z pomocą produktu możemy podawać czworonogowi karmę, a także wodę.

 

Zalety

Praktyczność: Mając automat w domu, nie musimy pamiętać o dosypywaniu karmy dla psa. Produkt sam poda zwierzętom cztery posiłki dziennie, po 500 ml każdy, a do dodatkowej przegrody możemy dolać wodę do picia.

Timer: Ponieważ model jest wyposażony w timer, zwierzę każdego dnia dostanie pożywienie o ściśle ustalonej przez nas porze. Nie ma więc ryzyka, że pies będzie głodny. To wyjątkowo przydatny sprzęt, zwłaszcza gdy nasz pupil często zostaje sam w domu na kilka godzin.

 

Wady

Podatność na uszkodzenia: Produkt został wykonany ze stosunkowo delikatnego materiału, dlatego po dłuższym czasie użytkowania mogą się na nim pojawić zarysowania, pęknięcia i wyszczerbienia.

Brak funkcji chłodzenia: Automat nie ma funkcji chłodzenia, dlatego jest przystosowany głównie do dozowania suchej karmy. Mokry posiłek może bardzo szybko się zepsuć.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Furminator – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Furminatory to niewielkie akcesoria, które umożliwiają skuteczne usunięcie nadmiaru sierści i dokładne wyczesanie zwierzaka. Właściciele dużych psów polecają model FURminator deShedding tool L wyposażony w specjalny przycisk służący do szybkiego pozbycia się wyczesanej sierści ze szczotki. Furminator jest lekki, poręczny i dobrze wyprofilowany. Ząbki wykonano ze stali nierdzewnej, którą odznacza wytrzymałość. Regularne używanie akcesorium pozwala skutecznie zminimalizować problem nadmiernego gubienia sierści, a tym samym ułatwia utrzymanie porządku w domu. FURminator FURflex Cat L to produkt przeznaczony dla dużych kotów. Ostrze jest dopasowane do kształtu ciała zwierzęcia, więc wyczesywanie sierści jest wygodne. Akcesorium ogranicza linienie nawet do 90%.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Stosowanie furminatora przynosi oczekiwane efekty, czego potwierdzeniem są jego dobre recenzje. Akcesorium umożliwia maksymalne zredukowanie problemu związanego z nadmiernym linieniem u psa. Naciskając przycisk FURejector, można szybko i bez wysiłku pozbyć się zalegającej na szczotce sierści.

Wady

Niektórzy właściciele czworonogów przyznają, że ząbki wydają się nieco tępe i dlatego czasami furminator mocno ciągnie sierść. W rezultacie niektóre psy niechętnie poddają się czesaniu i wyrywają się w trakcie zabiegu.

Podsumowanie

Akcesorium jest dostosowane dla psów o wadze od 23 kg do 41 kg. Długość ostrza wynosi 10,2 cm. Do jego produkcji wykorzystano odporną na zniekształcenia stal nierdzewną. Model ma wygodną rączkę.

Drugi wybór

Zalety

Akcesorium wykonano z dobrej jakości materiałów. Ostrze Comfort Edge ze stali nierdzewnej jest skuteczne, a jednocześnie delikatne dla pupila, nie ulega zniekształceniom. Uchwyt został zrobiony w taki sposób, aby można było go wygodnie trzymać w dłoni.

Wady

Pojedyncze osoby miały problem z tym, aby solidnie przymocować górną część akcesorium do uchwytu. Trzeba wiedzieć, że oba elementy stanowiące część zestawu nie są ze sobą połączone.

Podsumowanie

Korzystanie z furminatora jest efektywne, właściciele kotów zauważyli, że regularne zabiegi ograniczają w dużym stopniu linienie i pomagają w utrzymaniu porządku w domu. Uchwyt ma system FURmLock i można do niego przymocować inne akcesoria np. szczotkę.

Rozważ też

Zalety

Produkt jest lekki i poręczny. Ząbki ze stali nierdzewnej dobrze usuwają sierść, a cały zabieg nie zajmuje dużo czasu. Rączka jest pokryta specjalną antypoślizgową powłoką, aby korzystanie z furminatora było wygodne. Akcesorium jest polecane dla psów, kotów i koni.

Wady

Model ma sporo zalet, jednak jak wskazują opinie, nie jest odpowiedni dla psów z dłuższą sierścią. W przypadku pielęgnacji sierści takiego zwierzęcia czas zabiegu jest długi, a późniejsze efekty nie tak zadowalające, jak można by tego oczekiwać.

Podsumowanie

To szczotka i furminator w jednym. Długość akcesorium wynosi 15 cm, a szerokość ostrza jest równa 10 cm. Model ma żółto-czarny kolor. Ząbki są wykonane ze stali nierdzewnej. Czyszczenie szczotki nie zajmuje dużo czasu.

 

 

8 najlepszych furminatorów. Opinie w 2024 roku

 

Właściciele zwierząt muszą dbać nie tylko o zdrowie swoich pupili, ale także ich ładny wygląd. Aby sierść dobrze się prezentowała, trzeba odpowiednio ją pielęgnować. Prezentowany poniżej ranking furminatorów ułatwi wybranie dobrej jakości akcesorium do jej wyczesywania.

 

 

Furminator dla psa

 

1. FURminator szczotka dla Psa długa sierść Rozmiar L

 

Furminator dla psa deShedding tool L jest przeznaczony dla czworonogów o masie ciała pomiędzy 23 kg a 41 kg. Ostrze ma szerokość równą 10,2 cm i jest odpowiednie do wyczesywania sierści o długości większej niż 5 cm. Zostało ono wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej, dokładnie usuwa martwy włos i podszerstek.

Prezentowany furminator dla psa działa w ten sposób, że odbudowuje skórę i skutecznie wzmacnia mieszki włosowe, więc możliwe jest ograniczenie problemu z nadmiernym linieniem. Dodatkowo akcesorium ogranicza plątanie sierści i powstawanie trudnych do usunięcia kul włosowych. Furminator ma przycisk FURejector umożliwiający szybkie pozbycie się zalegającej na szczotce sierści.

Do zakupu produktu z pewnością zachęca to, że jest on polecany przez weterynarzy. Przez kupujących akcesorium jest uznawane za trwałe i komfortowe w użyciu. Zgodnie z zaleceniami producenta z furminatora należy korzystać 1-2 razy w tygodniu przez 10 do 20 minut.

 

 

 

 

Furminator dla kota

 

2. Furminator Furflex Zestaw do wyczesywania podszerstka dla kotów L

 

Produktem, którego potrzebujesz, jest furminator dla kota? Jeśli tak, polecamy zakup modelu FURflex Cat L przeznaczonego dla dużych mruczków o wadze ponad 4,5 kg. Akcesorium jest dostosowane do każdej długości sierści, więc zasługuje na miano uniwersalnego produktu do pielęgnacji zwierzęcia.

Furminator dla kota ma ostrze Comfort Edge zrobione ze stali nierdzewnej. Akcesorium jest dobrze dopasowane do kształtu ciała zwierzaka, więc usuwanie sierści odbywa się w bezpieczny sposób. Podczas zabiegu nie ma ryzyka, że dojdzie do uszkodzenia warstwy skóry, co mogłoby skutecznie odstraszyć naszego pupila. Furminator ma przycisk FURejector, więc usuwanie sierści pozostałej na narzędziu przebiega bez problemów. 

Konsumenci, którzy zdecydowali się kupić ten produkt, przyznają, że zapewnienia producenta co do skuteczności działania akcesorium są uzasadnione. Rzeczywiście pozwala ono w znacznym stopniu ograniczyć linienie kotów. Atutem jest również to, że rączka jest dobrze wyprofilowana i nie ślizga się w dłoni.

 

 

 

 

Szczotka dla psa furminator

 

3. Szczotka Furminator dla psa 10cm

 

Model 10 cm to szczotka dla psa i furminator w jednym. Długość akcesorium jest równa 15 cm. Produkt ma żółto-czarny kolor, rękojeść pokryto gumową powłoką, tak aby utrzymanie szczotki w dłoni było wygodne. Akcesorium jest lekkie i zajmuje mało miejsca.

Ten dobry i tani furminator może służyć do wyczesywania nie tylko psów, ale też kotów czy nawet koni. Umożliwia on szybkie i co najważniejsze efektywne pozbycie się wypadającej sierści. Akcesorium ma 87 ząbków wykonanych z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej. Są one tak zrobione, aby skutecznie usuwać sierść, a jednocześnie nie powodować podrażnień skóry.

Opinie na temat rekomendowanego furminatora się w większości pozytywne, co wynika przede wszystkim z tego, że jego stosowanie przynosi oczekiwane rezultaty. Osoby, które zdecydowały się kupić to akcesorium, przyznają, że jest ono poręczne, solidnie zrobione i łatwe w przechowywaniu.

 

 

 

 

Furminator dla labradora

 

4. FURminator dla psów krótkowłosych Large T691013

 

Furminator dla labradora Large T691013 to produkt, który musiał znaleźć się w naszym rankingu. Jest on dobrze oceniany przez właścicieli psów, co można uznać za dowód wysokiej jakości jego wykonania i skuteczności. Akcesorium jest przeznaczone dla zwierzaków z krótką sierścią (nie dłuższą niż 5 cm) ważących od 23 kg do 41 kg.

Ostrze ma szerokość równą 10,2 cm. Do jego wykonania wykorzystano stal nierdzewną, która nie wymaga ostrzenia. Materiał jest odporny na zarysowania, zniekształcenia i działanie korozji. Z informacji podanych przez producenta wynika, że używanie akcesorium zmniejsza wypadanie sierści nawet o 90% i sprawia, że włosie staje się bardziej błyszczące i ładniejsze.

W recenzjach dotyczących FURminator Large T691013 możemy przeczytać, że to dobry furminator pomagający zadbać o ładny wygląd pupila. Korzystanie ze szczotki jest wygodne m.in. dlatego, że ma ona specjalny przycisk ułatwiający usuwanie nagromadzonej na ostrzu sierści.

 

 

 

 

Furminator dla psa długowłosego

 

5. FURminator narzędzie do wyczesywania podszerstka dla psów długowłosych M

 

Furminator dla psa długowłosego deShedding tool M jest dostosowany do używania od 1-2 razy w tygodniu po maksymalnie 20 minut. Akcesorium okazuje się niezastąpione w pielęgnacji czworonogów z długim włosiem (powyżej 5 cm), które ważą od 9 kg do 23 kg. Model ma dobrze wyprofilowaną rączkę zrobioną z miękkiego tworzywa, nie ślizga się w dłoni.

Ostrza furminatora zostały zrobione ze stali nierdzewnej, czyli jednego z najtrwalszych materiałów. Na jego powierzchni nie pojawiają się ślady korozji. Ostrze jest delikatne, więc pies nie wyrywa się w trakcie czesania i zwykle nie trzeba mocno go trzymać, aby móc precyzyjnie przeprowadzić zabieg. 

Akcesorium cieszy się sporym zainteresowaniem wśród właścicieli długowłosych czworonogów. Powodem popularności jest przede wszystkim skuteczność działania, którą potwierdził przeprowadzony przez użytkowników test furminatorów. Model ma przycisk FURejector do sprawnego usuwania sierści z narzędzia.

 

 

 

 

Furminator dla kota krótkowłosego

 

6. FURminator narzędzie do wyczesywania podszerstka dla kotów

 

Konsumenci często pytają, jaki furminator dla kota krótkowłosego wybrać. Wśród propozycji właścicieli często pojawia się produkt marki FURminator w rozmiarze S. Jest to akcesorium odpowiednie dla kotów o wadze nieprzekraczającej 4,5 kg. Zgodnie z zapewnieniami producenta, furminator ogranicza linienie nawet do 90%.

Model jest polecany przez lekarzy weterynarii, którzy wskazują, jak ważne jest regularne wyczesywanie kota. Jeśli nie będziemy tego robić, pupile w trakcie mycia będą połykać sierść, co może doprowadzić do tworzenia się niebezpiecznych kul włosowych. Warto więc zainwestować w sprawdzony furminator, a takim produktem jest niewątpliwie prezentowany przez nas model.

Jak podają użytkownicy, ostrze ze stali nierdzewnej ma bardzo dobre właściwości (skutecznie usuwa sierść) i łatwo utrzymać je w czystości. Dzięki przyciskowi FURejector pozbywanie się włosia nagromadzonego na akcesorium zajmuje dosłownie chwilę.

 

 

 

 

Furminator dla kota długowłosego

 

7. Furminator Deshedding Tool Dla Kota L Duże Koty Długość Sierści

 

Wybierając furminator dla kota długowłosego, warto przede wszystkim skupić się na efektywności działania akcesorium. Szczotka musi być odpowiednio wykonana, aby czesanie nie zajmowało zbyt dużo czasu. Takim produktem jest Furminator Deshedding Tool L dla kotów ważących powyżej 4,5 kg. Z akcesorium należy korzystać maksymalnie 2 razy w tygodniu, a czas jednego zabiegu nie powinien przekraczać 20 minut.

Prezentowany furminator służy do usuwania sierści i nadmiaru podszerstka, a dodatkowo wzmacnia mieszki włosowe i nie dopuszcza do uszkodzenia skóry. Regularne używanie akcesorium wspiera naturalną produkcję łoju i gwarantuje efekty w postaci zdrowej i lśniącej sierści. Systematyczne czesanie przyczynia się także do zmniejszenia alergenów występujących w naszym mieszkaniu.

Z uwagi na to, że opinie o furminatorach tej marki są pozytywne, istnieje duże prawdopodobieństwo, że prezentowany produkt spełni Twoje oczekiwania. Co najważniejsze, akcesorium jest wygodne w użytkowaniu. Konsumenci wskazują, że rączka została dobrze wyprofilowana i nie wyślizguje się podczas czesania zwierzęcia.

 

 

 

 

Furminator dla psa krótkowłosego

 

8. FURminator dla psów krótkowłosych Medium T691011

 

Jeśli interesuje Cię furminator dla psa krótkowłosego, zapoznaj się z opisem modelu Medium T691011. Akcesorium powstało z myślą o pupilach ważących od 9 kg do 23 kg. Szerokość ostrza jest równa 6,7 cm. Co warto podkreślić, element ten wykonano ze stali nierdzewnej, nie wymaga on ostrzenia ani skomplikowanej konserwacji.

Furminator ma praktyczny przycisk FURejector pozwalający na sprawne usunięcie sierści zbierającej się na szczotce w trakcie zabiegu. Akcesorium jest lekkie i ma dobrze wyprofilowaną rączkę. Pokryto ją specjalnym tworzywem, aby zminimalizować ryzyko ślizgania się furminatora w dłoni. Regularne czesanie znacznie zmniejsza problem linienia, więc na dywanie, podłodze, łóżku i sofie nie ma tak dużo psiej sierści, jak wcześniej.

Na pytanie, czy warto kupić furminator Medium T691011, właściciele psów bez wahania odpowiadają, że tak. Akcesorium jest skuteczne i bezpieczne w użytkowaniu, nie powoduje nawet najmniejszych podrażnień skóry zwierzęcia.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki furminator kupić?

 

Z pewnością zależy Ci na tym, żeby Twój pupil ładnie wyglądał. Chcąc odpowiednio zadbać o jego sierść, warto stosować furminator, czyli niewielki przyrząd wyposażony w ostrze, które umożliwia pozbycie się nadmiaru sierści i znaczne ograniczenie problemu nadmiernego linienia. Aby korzystanie z akcesorium przynosiło oczekiwane efekty, trzeba kupić sprawdzony produkt o określonych cechach. Na co zwracać uwagę, wybierając najlepszy furminator dla swojego czworonoga?

 

 

U jakich zwierząt stosuje się furminator?

Jeśli nigdy nie słyszałeś, czym jest furminator, pewnie nie do końca znasz jego zastosowanie. To akcesorium jest polecane w szczególności psom i kotom, choć na rynku można też znaleźć modele dostosowane do pielęgnacji koni. Dlaczego warto zdecydować się na zakup tego produktu? Jedną z najczęściej udzielanych przez konsumentów odpowiedzi jest to, że dzięki niemu zdecydowanie łatwiej utrzymać czystość w domu. Na kanapie czy podłodze nie ma tyle samo sierści co wcześniej, więc odkurzanie zajmuje mniej czasu i nie trzeba tego robić tak często, jak dotychczas. Co więcej, furminator sprawia, że sierść zwierzęcia wygląda ładniej, często staje się bardziej błyszcząca (oczywiście konieczne jest stosowanie się do pozostałych zasad dotyczących pielęgnacji zwierzęcia).

 

Rozmiar

Aby wyczesywanie sierści było efektywne i komfortowe dla pupila, konieczny jest zakup odpowiedniego rozmiaru furminatora. Wybór akcesoriów jest naprawdę duży, więc niezależnie od tego, jakiej rasy psa czy kota masz w swoim domu, znajdziesz odpowiedni produkt. Furminator dla psa można kupić w rozmiarze od XS do XL, z podziałem na długą i krótką sierść. Oznaczenia wagowe na pudełku ułatwiają podjęcie dobrej decyzji zakupowej. Akcesorium dla kota zwykle jest dostępne w rozmiarze S (waga do 4,5 kg) i L (waga powyżej 4,5 kg). Na opakowaniu zawsze znajduje się informacja na temat tego, do jakiej długości sierści jest przystosowany dany grzebień.

 

Ostrze

Ważnym elementem, od którego zależy efektywność wyczesywania, jest ostrze. Najczęściej do jego produkcji wykorzystywana jest stal nierdzewna, czyli materiał o bardzo dobrych właściwościach. Na powierzchni tego elementu nie powinny pojawiać się zarysowania ani ślady korozji. Jeśli akcesorium jest odpowiednio wykonane, korzystanie z niego nie powinno powodować żadnego dyskomfortu u zwierzęcia. 

 

Rączka

Zastanawiając się nad tym, jaki furminator wybrać, nie można pominąć kwestii związanej z wykonaniem rączki. Po pierwsze, element ten musi być dobrze wyprofilowany, tak aby akcesorium można było wygodnie i bez trudu utrzymać w dłoni. Dobrze, jeśli uchwyt jest pokryty specjalnym tworzywem, które zabezpiecza przed ślizganiem się furminatora w dłoni. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli w pełni skupić się na pracy z naszym psem czy kotem, a nie co chwilę poprawiać ustawienie narzędzia. 

 

 

Łatwość czyszczenia

Odpowiadając na pytanie, jaki jest najlepszy furminator, właściciele zwierząt wskazują, że praktyczne są modele, które można łatwo utrzymać w czystości. Często dostępne na rynku akcesoria są wyposażone w specjalny przycisk, pozwalający na szybkie pozbycie się sierści, która zatrzymała się na szczotce. Nie trzeba wyciągać jej ręcznie, co jak wiadomo, mogłoby zająć sporo czasu i okazać się mało dokładnym rozwiązaniem. Należy też pamiętać, że regularna pielęgnacja furminatora przekłada się na jego trwałość. Warto wybierać modele, które nie wymagają ostrzenia ani wykonywania skomplikowanej i czasochłonnej konserwacji.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Nie ma wątpliwości, że dobre akcesorium jest bezpieczne w użytkowaniu. Umieszczone na ostrzu ząbki muszą być tak wykonane, aby skutecznie usuwały sierść, a jednocześnie pozostawały delikatne dla skóry zwierzęcia. Furminator musi dopasowywać się do kształtu ciała pupila. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy akcesorium jest dobrze wykonane, jest oczywiście jego samodzielne przetestowanie. Przed zakupem warto też poznać opinie innych właścicieli czworonogów.

 

Furminatory w dobrych cenach

Najmniej zapłacimy za furminatory i szczotki w jednym, ich cena wynosi ok. 30 zł. Kwota, jaką trzeba przeznaczyć na kupno akcesorium jest uzależniona w szczególności od jego wielkości. Zakup małego furminatora to koszt rzędu 70 zł, większy model może kosztować ponad 100 zł.

 

 

FAQ 

 

P1: Ezzygroom czy furminator?

Wielu właścicieli psów i kotów zastanawia się, co wybrać: Ezzygroom czy furminator? Tu dużo zależy m.in. od własnych preferencji, długości sierści pupila czy nawet jego reakcji na czesanie. Wśród przyrządów Ezzygroom możemy znaleźć modele przeznaczone dla kotów, psów i innych zwierząt, a także do konkretnego rodzaju sierści: miękkiej, twardej lub szorstkiej. Są one wykonane z drewna i mają prostokątny kształt, z jednej strony zakończone są niewielkimi ząbkami. Z kolei furminatory są dostępne w kilku rodzajach (m.in.: kot, kot L, pies S, M i L, a także inne zwierzęta). Część modeli jest przeznaczona dla pupili z krótką sierścią, a pozostałe dla tych z długą. Wiele osób uważa, że furminator jest wygodniejszy w użytkowaniu i bardzo dobrze sprawdza się u długowłosych zwierząt.

 

 

P2: Furminator – jak używać?

Aby wyczesać psa czy kota przy pomocy furminatora, należy delikatnie naciągnąć jego skórę. Jest to konieczne, ponieważ przyrząd ma ząbki i możemy przypadkowo skaleczyć zwierzę, gdy natrafią na fałdkę. Narzędzie należy przesuwać z włosem, wykonując przy tym krótkie i energiczne ruchy. Ważne jest to, aby furminator trzymać prostopadle do skóry czworonoga, nie można także zbyt mocno go dociskać. Ponadto nie powinniśmy kilka razy przeczesywać tego samego miejsca na ciele zwierzęcia, bo możemy usunąć zbyt dużo włosów. Furminator nie jest zwykłą szczotką, dlatego nie należy używać go częściej niż 1 lub 2 razy w tygodniu. Jego działanie często porównuje się do trymerskiego noża, usuwającego martwy włos.

 

P3: Furminator – co to?

Furminator to specjalny przyrząd do czesania, w który powinni zaopatrzyć się właściciele psów, kotów czy innych zwierząt, przykładowo koni. Jest on zbudowany z długiego uchwytu i końcówki wyglądającej jak stalowy grzebień, ma on gęste ząbki. Warto podkreślić, że furminator nie jest zwykłą szczotką. Służy on do wyczesywania martwego podszerstka, gromadzącego się pod włosową okrywą zwierząt. Odpowiednio używany przyrząd nie jest niebezpieczny dla czworonogów, nie wywołuje podrażnienia ani dyskomfortu. Jest on dostępny w kilku rozmiarach, dlatego możemy go dopasować tak, aby czesanie było dla pupila przyjemne.

 

 

P4: Furminator – jak działa?

Furminator jest przyrządem służącym do usuwania podszerstka. To krótka, miękka i gęsta warstwa futra znajdująca się pod okrywą włosową, która zapobiega odczuwaniu nieprzyjemnego chłodu. Bardzo często domowe zwierzęta, głównie psy i koty, gubią część podszerstka i zostawiają go na dywanie, meblach, pościeli itp. Za sprawą furminatora można temu zapobiec. Wykonując energiczne i krótkie ruchy, możemy pozbyć się nadmiaru martwych włosów i tym samym zredukować linienie pupila. Przyrząd został zaprojektowany w taki sposób, aby nie naruszać włosów okrywowych zwierząt. Jego stalowe ząbki docierają do podszerstka, usuwając jego nadmiar, a do tego równomiernie rozprowadzają na sierści łój, który w naturalny sposób ją natłuszcza.

 

P5: Furminator – jak często używać?

Po furminator powinniśmy sięgać raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu. Zalecany czas wyczesywania zwierzęcia to 10 – 20 minut, nie więcej. To powinno wystarczyć, aby usunąć nadmiar podszerstka. W okresach wzmożonego linienia, czyli np. przed nadejściem zimy, możemy używać furminatora nieco częściej. Jeśli przyrząd jest wykorzystywany w niewłaściwy sposób, może przyczynić się do powstawania łysych miejsc na ciele pupila. Pamiętajmy, że podszerstek jest istotny, gdyż chroni zwierzęta przed zimnem oraz moknięciem podczas opadów deszczu i śniegu.  Furminator nie jest zwykłą szczotką do czesania, nie służy do rozplątywania kołtunów i codziennej pielęgnacji sierści. 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Za sprawa furminatora można znacząco ograniczyć ilość sierści, jaka zostaje na podłodze, dywanach, kanapach i innych meblach. Jest on odpowiednim przyrządem do czesania psów większych ras, ważących 23 – 41 kg. Wykonane ze stali nierdzewnej ostrze jest odporne na korozję, a usuwanie zebranego podszerstka nie stanowi żadnego problemu.

 

Najważniejsze wady:

Część kupujących uważa, że ząbki przyrządu powinny być bardziej ostre. Czasami podczas czesania zdarza się, że akcesorium za mocno ciągnie sierść, co wywołuje u czworonoga dyskomfort i zniechęca do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych.

 

Werdykt: 9.8/10

Większość osób przekonuje, że mimo nielicznych wad to dobry furminator dla psa z dłuższą sierścią. Jest on poręczny i pozwala na dokładne wyczesanie podszerstka. Za sprawą akcesorium utrzymanie porządku w domu staje się znacznie łatwiejsze, bo nie trzeba tak często odkurzać, aby pozbyć się zalegającej na podłodze sierści.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

10,2 cm ostrze

Szerokość ostrza, w jakie został wyposażony przyrząd wynosi 10,2 cm. Analizując opinie o FURminatorze L można dojść do wniosku, że nie jest on za wąski ani zbyt szeroki. Dzięki akcesorium możemy swobodnie wyczesać czworonoga mającego długą, ponad 5-centymetrową sierść. Nie trzeba się przy tym martwić, że będzie się ona plątać. Materiałem wykonania ostrza jest stal nierdzewna, czyli solidny materiał, na którym z pewnością nie pojawi się korozja. Ostrze dociera pod sierść okrywową i umożliwia staranne wyczesanie podszerstka oraz martwych włosów.

Redukcja linienia do 90%

Specjalnie przeprowadzony test FURminatora L udowodnił, że systematyczne używanie akcesorium (1 – 2 razy w tygodniu) pozwala na zredukowanie problemu linienia u zwierząt nawet do 90%. Wystarczy poświęcić 10, maksymalnie 20 minut na czesanie czworonoga, aby nie gubił już tak dużo sierści (linienie bez wątpienia utrudnia utrzymanie porządku w domu). Furminator skutecznie zapobiega powstawaniu na ciele psa kołtunów, których rozplątanie nie zawsze jest możliwe. Warto podkreślić, że jest on polecany przez weterynarzy oraz specjalistów w dziedzinie pielęgnacji zwierząt. Nierzadko przyrząd okazuje się bardziej skuteczny niż zwykłe szczotki i grzebienie.

 

Komfort użycia

Używanie furminatora nie jest trudne ani mało komfortowe. Ma on odpowiednio długą i dobrze wyprofilowaną rączkę, którą można pewnie chwycić. To znacząco ułatwia swobodne manewrowanie akcesorium i zachowanie precyzji podczas czesania zwierzaka (to ważne, gdyż nie należy przeczesywać tego samego miejsca na ciele kilka razy). Przyrząd nie wyślizguje się z dłoni, więc podczas zabiegu pielęgnacyjnego swojego pupila nie odczuwamy irytacji, co mogłoby go zaniepokoić. Po skończonym czesaniu na pewno nie stracimy dużo czasu na wyczyszczenie ostrza. Zalegającą na nim sierść można z łatwością usunąć, wystarczy wcisnąć przycisk FURejector. Nie tylko komfort użytkowania zachęca do zakupu przyrządu. Na uwagę zasługuje też stosunkowo niska cena FURminatora L.

 

Pozytywny wpływ na wygląd i kondycję sierści psa

Regularne używanie furminatora pozytywnie wpływa na wygląd oraz kondycję sierści czworonoga. Jest to możliwe, gdyż przyrząd wzmacnia mieszki włosowe, a ponadto pozwala na równomierne rozprowadzanie łoju na całym ciele psa. To sprawia, że sierść staje się mocniejsza i bardziej lśniąca.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Furminator dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się z niej, co mogłoby negatywnie wpłynąć na komfort używania. Z jego pomocą starannie wyczeszemy psy średnich ras mających długą, ponad 5 cm sierść. Przyrząd nie jest ciężki i do tego nie wymaga ostrzenia. Pozwala on na zredukowanie linienia u czworonogów do 90%.

 

Najważniejsze wady:

Wielu właścicieli psów zauważyło, że przyrząd nie sprawdza się na mokrej sierści. Jeśli planujemy wyczesać pupila po kąpieli, najpierw trzeba poczekać, aż wyschnie (ewentualnie sięgnąć po suszarkę do włosów). Inaczej możemy mieć problem z dokładnym usunięciem martwych włosów i podszerstka.

 

Werdykt: 9.4/10

Już po pierwszym użyciu akcesorium można zauważyć, że pies gubi znacznie mniej sierści. Przyrząd jest przeznaczony do czesania czworonogów ważących od 9 do 23 kg. Szerokość ostrza wynosi 6,7 cm, jego materiałem wykonania jest stal nierdzewna. Furminator zapewnia lepsze rezultaty niż zwykła szczotka. Nie można nie wspomnieć o tym, że cena FURminatora M jest atrakcyjna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Odporne na korozję ostrze

Biorąc pod uwagę to, z czego zostało wykonane ostrze nie należy się obawiać, że szybko pojawi się na nim korozja. Również ostrzenie przyrządu nie jest konieczne, co dodatkowo zachęca do zakupu. Ząbki nie są zbyt ostro zakończone, w efekcie czego ryzyko zrobienia krzywdy zwierzęciu podczas czesania jest zmniejszone do minimum. Z tego względu pupil nie powinien być niespokojny podczas zabiegu i się wyrywać. Możemy mieć pewność, że szybko wyczeszemy podszerstek.

 

Przycisk FURejection

Przy ostrzu znajduje się podłużny przycisk w szarym kolorze, to FURejection. Po wciśnięciu go możemy bez zbędnego wysiłku pozbyć się zalegającej między ząbkami sierści i wyrzucić ją do kosza. Czynność ta zwykle nie zajmuje więcej niż kilkanaście sekund, dlatego nie jest kłopotliwa. Opinie o FURminatorach M wykazały, że przycisk jest praktyczny. Kupujący przekonują, że łatwość czyszczenia akcesorium sprawia, że chętniej po nie sięgają. Tym samym możliwe jest lepsze zadbanie o wygląd sierści pupila. Regularne czesanie go raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu po 10 – 20 minut umożliwia nie tylko usunięcie nadmiaru podszerstka i martwych włosów, ale również równomierne rozprowadzenie łoju na ciele czworonoga. Dzięki temu jego sierść bardziej się błyszczy.

 

Odpowiednio wyprofilowana rączka

Furminator można pewnie chwycić, ponieważ ma odpowiednio wyprofilowaną rączkę. Pokryto ją gumowym materiałem o antypoślizgowych właściwościach, w efekcie czego nie ma ryzyka, że przyrząd niespodziewanie wyślizgnie się na podłogę. Zapobiegają temu również specjalne, niewielkie wypustki znajdujące się po bokach i w górnej części rękojeści. Po tym, jak został przeprowadzony test FURminatora M okazało się, że akcesorium cieszy się dużą popularnością właśnie ze względu na komfort oraz bezpieczeństwo użycia.

 

Polecany przez weterynarzy

Osoby wciąż wahające się, czy warto kupić furminator powinny wziąć pod uwagę to, że jest on polecany przez weterynarzy. Przyrząd został zaprojektowany przez profesjonalnego groomera, dlatego jeśli używamy go we właściwy sposób, na pewno nie zrobimy swojemu pupilowi krzywdy. Akcesorium znajduje zastosowanie nie tylko w domach, ale również specjalnych salonach groomerskich, co świadczy o jego użyteczności.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Systematyczne czesanie pupila przy użyciu akcesorium pozwala na zredukowanie linienia nawet do 90%. To oznacza, że zwierzę nie będzie zostawiać już tak dużo sierści na meblach i podłodze, w efekcie czego częste odkurzanie przestanie być konieczne. Poza tym furminator jest lekki i poręczny, wszyscy domownicy szybko nauczą się, jak należy się nim posługiwać.

 

Najważniejsze wady:

Po tym, jak przeanalizowaliśmy opinie o FURminatorach S okazało się, że niektórzy kupujący narzekają na zacinający się od czasu do czasu przycisk FURejector. Przez to usunięcie zebranego podszerstka z ostrza jest nieco bardziej kłopotliwe.

 

Werdykt: 9.3/10

Przyrząd bez wątpienia przyda się każdemu właścicielowi krótkowłosego kota. Służy on do czesania zwierząt, których waga nie przekracza 4,5 kg. Furminator jest polecany przez weterynarzy, co świadczy o bezpieczeństwie jego użytkowania. Nawet jeśli mruczek ma krótką sierść, regularne wyczesywanie go jest niezbędne, aby zapobiec powstawaniu kul włosowych. Co więcej, cena FURminatora S jest korzystna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dobrze wyprofilowany uchwyt

Aby skutecznie wyczesać podszerstek i martwe włosy trzeba delikatnie naciągnąć skórę pupila jedną ręką, a drugą precyzyjnie przesuwać ostrze wzdłuż jego tułowia. Ponieważ uchwyt przyrządu jest dobrze wyprofilowany, nie powinniśmy mieć problemu z utrzymaniem go w dłoni. Furminatorem można swobodnie manewrować, kilkunastominutowe czesanie kota z pewnością nie wywoła nieprzyjemnego bólu nadgarstka.

Zapobiega powstawaniu kul włosowych

Podczas codziennej higieny koty połykają znaczną część swojej sierści, dotyczy to także krótkowłosych czworonogów. Przyczynia się to do różnego rodzaju zaburzeń pracy układu pokarmowego, m.in. biegunki czy zatwardzenia. Należy mieć na uwadze, że gromadząca się w przełyku i żołądku kota sierść z czasem zaczyna zmieniać się w kule włosowe. Choć przeważnie zwierzęta samodzielnie radzą sobie z ich usuwaniem (np. poprzez wymioty), to czasami mogą one doprowadzić nawet do niedrożności jelit. Warto więc podawać mruczkowi profilaktycznie specjalne preparaty odkłaczające i regularnie go czesać. W tym celu bardzo dobrze sprawdza się furminator, bo już po jego pierwszym użyciu można zauważyć, że zwierzę gubi znacznie mniej sierści.

 

Odporne na korozję ostrze

Przyrząd został wyposażony w ostrze o szerokości 4,5 cm, które jest bardzo dobrze przystosowane do wyczesywania zwierząt z krótką sierścią, do 5 cm. Jego materiałem wykonania jest stal nierdzewna. Poprzez test FURminatora S udowodniono, że ostrze nie jest podatne na korozję, ponadto nie trzeba się obawiać o stępienie go po kilku zabiegach pielęgnacyjnych pupila. Nie ma ono ostrych ząbków, więc ryzyko przypadkowego skaleczenia zwierzęcia zostało zmniejszone do minimum. Ostrze dociera aż do podszerstka i skutecznie usuwa większość martwych włosów, a kot nie odczuwa przy tym dyskomfortu. Jak zauważyli konsumenci, cotygodniowe czesanie przy użyciu furminatora jest dla mruczka przyjemne.

 

Odpowiedni rozmiar

Furminator nie jest duży, dlatego pozwala na szybkie, ale jednocześnie dokładne wyczesanie mniejszego kota. Dobrze leży on w dłoni, a w razie potrzeby można go spakować do walizki i wziąć ze sobą na wyjazd, jeśli wybieramy się na wczasy razem z pupilem. Ponieważ używanie przyrządu nie jest trudne, każdy z domowników, niezależnie od wieku, może po niego sięgnąć i poczuć się, jak profesjonalny groomer.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Najważniejsze zalety:

To bardzo dobry furminator dla kota długowłosego ważącego więcej niż 4,5 kg. Wystarczy używać akcesorium 1 – 2 razy w tygodniu, aby zwierzę nie gubiło sierści na podłodze i meblach. Możemy też w ten sposób ochronić go przed powstawaniem kul włosowych, które prowadzą do zaparć, a nawet niedrożności jelit.

 

Najważniejsze wady:

Zanim użyjemy przyrządu należy upewnić się, że na ciele czworonoga nie ma żadnych kołtunów z sierści. Jeśli je znajdziemy, najpierw trzeba się ich pozbyć z pomocą zwykłej szczotki lub wyciąć nożyczkami.

 

Werdykt: 9.2/10

Furminator redukuje linienie nawet do 90%, co oznacza, że znacząco zmniejsza się ilość alergenów w mieszkaniu, poza tym nie trzeba tak często odkurzać. Usuwa on martwe włosy i podszerstek skuteczniej niż zwykła szczotka. Używanie przyrządu nie sprawia żadnych trudności. Jak wykazały opinie o Furminatorze Deshedding Tool, akcesorium pozytywnie wpływa na wygląd oraz kondycję sierści zwierząt.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wzmacnia sierść

Po furminator nie trzeba sięgać codziennie. Wystarczy, że wyczeszemy pupila raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu (poświęcając na to ok. 20 minut), aby jego sierść stała się wyraźnie mocniejsza i zdrowsza. Jest to możliwe, gdyż przyrząd wzmacnia mieszki włosowe i dodatkowo stymuluje naturalną produkcję łoju. W czasie czesania możemy go równomiernie rozprowadzić na całym ciele czworonoga, w efekcie czego sierść zaczyna ładnie się błyszczeć.

Nie wymaga ostrzenia

Nawet po kilku miesiącach regularnego używania furminator jest tak samo skuteczny, jak tuż po zakupie. Potwierdził to test Furminatora Deshedding Tool. Wykonane ze stali nierdzewnej ostrze wykazuje podwyższoną odporność na korozję i tępienie. Z tego względu nie musimy pamiętać o systematycznym ostrzeniu akcesorium, co mogłoby okazać się kłopotliwe. Wystarczy, że po skończonym zabiegu pielęgnacyjnym usuniemy nagromadzoną na ząbkach sierść (służy do tego specjalny przycisk FURejector) i schowamy furminator do szuflady lub w inne bezpieczne miejsce.

 

Nie wyślizguje się z dłoni

Nie należy się martwić, że akcesorium przypadkowo wyślizgnie się nam z dłoni i wypadnie na podłogę lub skaleczy czesane zwierzę. Jego rączka ma odpowiednią długość, a w dodatku została wyprofilowana w taki sposób, aby zapewniać pewny chwyt. Na powierzchni rękojeści można zauważyć niewielkie wypustki, poza tym w całości pokryto ją antypoślizgową gumą. Za sprawą takiego rozwiązania przyrząd jest komfortowy w użytkowaniu. Wielu konsumentów przyznaje, że do zakupu zachęca też stosunkowo niska cena Furminatora Deshedding Tool. Akcesorium nie jest drogie, dlatego nie jest to wydatek nadwyrężający domowy budżet.

 

Nie podrażnia skóry

Czesanie zwierzęcia przy pomocy przyrządu jest dla niego przyjemne i nie wywołuje dyskomfortu. Zabieg należy zacząć od nasady szyi i stopniowo przesuwać ostrze w kierunku ogona. Istotne jest to, że ząbki nie podrażniają delikatnej skóry kota i nie ma ryzyka skaleczenia go (co mogłoby zniechęcić pupila do dalszego czesania). Furminator został zaprojektowany przez doświadczonego groomera i można go bezpiecznie używać w domu. Pozwala on na znaczne zmniejszenie ilości sierści gubionej przez czworonoga. To profesjonalny, a jednocześnie łatwy w użyciu przyrząd, który warto mieć.