Ranking 9 najlepszych kagańców dla psów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Kagańce dla psów – przewodnik zakupowy, ranking i test  

 

Czasami kaganiec dla psa jest niezbędny, czy to podczas spacerów czy wizyty u weterynarza. Produkt ten musi być dobrze dobrany i solidnie zrobiony, aby gwarantować zwierzęciu komfort i wysoki poziom bezpieczeństwa. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma czas na porównywanie dostępnych na rynku modeli, dlatego stworzyliśmy ranking. Pierwsze miejsce zajął w nim kaganiec dla psa Baskerville Ultra Muzzle Rozmiar 1. Jest on dostępny też w większych wersjach dla dużych czworonogów. Produkt zrobiono z elastycznego materiału. Kaganiec ma dobrze przemyślany system zapięć i nie zsuwa się z pyska. Trixie Poliester to produkt z drugiego miejsca. Ten kaganiec dla psa umożliwia swobodne oddychanie i wąchanie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Kaganiec jest zrobiony z elastycznego materiału, który dobrze dopasowuje się do kształtu pyska zwierzęcia. Produkt jest dostępny w 6 rozmiarach, więc nadaje się dla psów różnych ras. Kaganiec można przypiąć do obroży dla lepszego bezpieczeństwa.

Wady

Materiał neoprenowy od strony wewnętrznej ma nierówną powierzchnię. W związku z tym przy dłuższym użytkowaniu kagańca pojawia się problem związany z wycierającą się sierścią i lekko otartą skórą.

Podsumowanie

Produkt jest tak zaprojektowany, aby pies mógł bez problemu oddychać, napić się wody czy nawet zjeść przysmak z naszej ręki. Dobrze przemyślany system zapięć zapewnia maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. Produkt ma czarny kolor.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest dostępny w wielu rozmiarach: Od XS do XL, więc można wybrać taki, który jest idealnie dopasowany do naszego zwierzęcia. Kaganiec jest łatwy do utrzymania w czystości. Po wypraniu szybko wysycha. Boczne otwory pozwalają na podawanie psu smakołyków.

Wady

Kaganiec jest zrobiony z miękkiej siateczki, którą stosunkowo łatwo rozerwać. Należy o tym pamiętać przy zakładaniu produktu. Po pewnym czasie siatka nieco się rozciąga.

Podsumowanie

Trixie Poliester nie utrudnia oddychania, pozwala na swobodne wąchanie trawy i picie wody z miski. Pasek, z którym połączona jest siatka, podlega regulacji. Kaganiec ma czarny kolor, jest lekki i wygodny w noszeniu.

Rozważ też

Zalety

Chopo Airedale Terrier zrobiono z metalu, który nie powoduje reakcji alergicznych i odznacza się wytrzymałością. Pies w kagańcu może swobodnie oddychać, szczekać i pić wodę. Produkt jest odporny na działanie czynników zewnętrznych.

Wady

Pasek do zapinania zrobiony ze skóry po dłuższym czasie użytkowania traci swój ładny wygląd. Zaczyna się przecierać. Niektórzy też uważają, że utrzymanie tego elementu w czystości jest trudne.

Podsumowanie

Akcesorium jest dostępne w różnych wymiarach. Ten kaganiec jest stosowany u psów wykorzystywanych w służbie w policji czy w wojsku. To dowodzi wysokiej jakości jego wykonania. Produkt jest stosunkowo lekki i nie powoduje otarć skóry.

 

 

9 najlepszych kagańców dla psów. Opinie w 2024 roku 

 

Wybierając akcesoria dla swojego czworonoga, powinniśmy sugerować się jakością wykonania i komfortem użytkowania. W przypadku kagańców ma to tym bardziej szczególne znaczenie. Przejrzeliśmy dostępne w sklepach produkty i stworzyliśmy ranking kagańców dla psów zawierający najlepsze propozycje.

 

Kaganiec dla małego psa

 

1. Baskerville Ultra Muzzle Kaganiec Fizjologiczny Rozmiar 1

 

Kaganiec dla psa Baskerville Ultra w rozmiarze 1 musiał się znaleźć w tym zestawieniu. Produkt jest dostępny też w innych rozmiarach, do wyboru jest ich łącznie 6, więc nie powinno być problemu z dopasowaniem akcesorium do wielkości i rasy naszego pupila. W rozmiarze 1 długość kufy wynosi 8 cm, a jej obwód jest równy 23 cm. 

Kaganiec zrobiono z wytrzymałego materiału, który od wewnątrz jest pokryty neoprenem. Akcesorium jest miękkie i elastyczne, dobrze układa się na psim pysku i gwarantuje swobodne oddychanie. Kaganiec nie przeszkadza czworonogowi w piciu czy pobieraniu pokarmu z ręki. Można go łatwo przymocować do obroży. 

Ten kaganiec dla małego psa zdobył popularność wśród właścicieli zwierzaków, bo nie przesuwa się po pysku i nie trzeba się martwić o to, że przypadkiem spadnie. Dodatkową zaletą jest to, że produkt jest dostępny w 6 rozmiarach (można go dopasować do różnych ras).

 

 

 

 

Kaganiec dla psa materiałowy

 

2. Trixie Kaganiec Chroniący przed Trutkami Poliester

 

Trixie Poliester to materiałowy kaganiec dla psa zrobiony z przewiewnej siateczki. Stosuje się go w celu ochrony przed podnoszeniem z ziemi niebezpiecznych przedmiotów i jedzenia pochodzącego z niewiadomych źródeł. Dzięki temu kagańcowi nie musimy się obawiać o to, że nasz pupil zje coś podczas spaceru i będzie miał problemy ze zdrowiem.

Dobre dopasowanie do pyska zwierzęcia gwarantuje elastyczna wkładka połączona z siatką zabezpieczającą. Kaganiec nie utrudnia psu oddychania, wąchania ani picia. Przez boczne szczeliny można wygodnie podawać zwierzęciu smakołyki. Produkt jest dostępny w kilku rozmiarach, od XS do XL.

Sporo osób uważa, że Trixie Poliester to dobry kaganiec dla psów, który zapewnia skuteczną ochronę w trakcie spaceru. Nie trzeba się obawiać o to, że pies zje coś nieświeżego i będzie miał problemy z żołądkiem. Miękka siatka jest przyjemna dla skóry, a kaganiec lekki i dzięki temu wygodny w noszeniu.

 

 

 

 

Kaganiec fizjologiczny dla psa

 

3. Kaganiec Fizjologiczny Chopo Airedale Terrier

 

Kaganiec fizjologiczny dla psa Chopo Airedale Terrier jest zrobiony ręcznie i dopracowany pod względem najmniejszych szczegółów. Akcesorium zostało tak wykonane, aby pies mógł swobodnie otwierać w nim buzię i regulować temperaturę ciała w trakcie upałów. Mając na sobie ten produkt, pupil może też pić swobodnie wodę i szczekać.

Kaganiec jest zrobiony z ocynkowanego drutu, który pokryto dodatkowo specjalnym tworzywem zabezpieczającym. Produkt wykazuje więc odporność na działanie czynników zewnętrznych, jest też łatwy do utrzymania w czystości. Nakładkę w górnej części i pasek spinający wykonano z naturalnej, wytrzymałej skóry w czarnym kolorze. 

Producent podkreśla, że użyte do produkcji tworzywo nie powoduje alergii, a pozytywne opinie konsumentów to potwierdzają. W ofercie jest kaganiec dla psa rasy owczarek niemiecki i innych, każdy ma szansę znaleźć odpowiedni produkt dla swojego pupila.

 

 

 

 

Kaganiec dla dużego psa

 

4. Champion Kaganiec metalowy fizjologiczny FIZ-4 37/15 

 

Kaganiec dla dużego psa Champion FIZ-4 37/15 ma 36 cm obwód. Produkt w najszerszym miejscu liczy 11 cm, a długość mierzona od góry wynosi 10 cm. Do wyboru są modele FIZ-1 dla psa husky, FIZ-2 dla małego owczarka niemieckiego, FIZ-3 dla dużego owczarka niemieckiego i FIZ-4 dla owczarka kaukaskiego.

Kaganiec zrobiono z wysokiej jakości metalu i odpornej na przecieranie skóry. Skórzane paski przebiegają za uszami czworonoga i przechodzą między oczami, co gwarantuje pewne trzymanie. Oba paski podlegają regulacji dla lepszego dopasowania. Kaganiec jest tak zrobiony, że lekko zawęża się na przodzie. 

Champion FIZ-4 37/15 to produkt, który warto kupić. Tego można dowiedzieć się po przeczytaniu zamieszczonych na jego temat opinii. Kaganiec jest wyściełany filcem, co poprawia wygodę jego noszenia.

 

 

 

 

Kaganiec dla psa plastikowy

 

5. Trixie Kaganiec plastikowy dla psa 17607 

 

Osoby, które przeprowadziły test kagańców dla psów i przetestowały kilka modeli, zapewniają, że dobrą propozycją jest Trixie 17607. To plastikowy kaganiec dla psa dostępny w różnych rozmiarach: XS (jack russell terrier), S (foxterrier), M (border collie), L (rottweiler) i XL (owczarek niemiecki). 

Produkt zrobiono z wysokiej jakości plastiku. Kaganiec jest lekki i nie będzie stanowił nadmiernego obciążenia dla naszego pupila. Co więcej, plastik jest odporny na działanie deszczu i łatwy do utrzymania w czystości. Z tyłu kagańca znajduje się praktyczny pasek z nylonu podlegający regulacji.

Opinie o kagańcach dla psów marki Trixie są zazwyczaj bardzo dobre i podobnie jest w przypadku modelu 17607, który został wyżej opisany. Produkt ma niską cenę, a wysoką jakość wykonania. Jest wygodny w noszeniu i można łatwo go regulować.

 

 

 

 

Szmaciany kaganiec dla psa 

 

6. Trixie Kaganiec Nylonowy z Siatką nr 3 19263

 

Jeśli chcesz kupić dobry i tani kaganiec dla psów, poznaj opis Trixie 19263. To produkt zrobiony z poliestru w czarnym kolorze. Ten szmaciany kaganiec dla psa jest przeznaczony do używania krótko, szczególnie w trakcie wizyty u weterynarza. Siateczka zapewnia lepszy dostęp powietrza i łatwiejsze oddychanie.

Zarówno obwód kufy (20 cm – 28 cm), jak i długość paska na szyję (22 cm – 38 cm) można regulować. Tym samym nie ma problemu z odpowiednim dopasowaniem akcesorium do wielkości i kształtu pyszczka naszego pupila. 

Czarny, szmaciany kaganiec dla psów Trixie 19263 jest miękki w dotyku i nie powoduje podrażnień skóry ani nie przyczynia się do wypadania sierści. To między innymi z tych powodów produkt jest dobrze oceniany przez właścicieli zwierząt.

 

 

 

 

7. Baskerville Ultra Muzzle

 

Produktem, który otwiera nasz ranking kagańców dla psów jest Baskerville Ultra Muzzle dla dużych psów. Model wykonany jest z tworzyw sztucznych. Jest on mocny, lecz przy tym bardzo elastyczny. Dzięki temu pies czuje się komfortowo.

Aby dopasować kaganiec do pyska psa, wystarczy go włożyć do gorącej wody i pozostawić na kilka minut, a następnie, po ostudzeniu dopasować go do pyska zwierzaka. Dodatkowo, paski po bokach i pod brodą obite są neoprenem, który jest przyjemny w dotyku.

Ten najlepszy kaganiec dla psa wyposażony jest w 3 stopniową regulację zapięcia, co dodatkowo ułatwia dopasowanie go do pyska psa. Poza tym zabezpiecza to przed jego ześlizgnięciem się z pyska. W spodniej części kagańca znajduje się otwór do przewleczenia obroży, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie.

Podczas noszenia kagańca Baskerville Ultra Muzzle, pies może swobodnie pić, oddychać i być karmiony. Konsumenci cenią ten produkt za solidne wykonanie.

Produkt Baskerville Ultra Muzzle został wykonany z tworzyw sztucznych i ma neoprenową wyściółkę. Jest on dostępny w 6 różnych rozmiarach.

 

Zalety

Łatwe zakładanie: Zakładanie kagańca czworonogowi nie jest trudne, więc szybko sobie z tym poradzimy. Wystarczy się upewnić, że nie dotyka on nosa naszego pupila.

Trwałość: Produkt jest solidny i na pewno szybko nie pęknie. Materiał, z którego go wykonano jest elastyczny.

Możliwość karmienia psa: Nawet jeżeli pies ma założony kaganiec, możemy bez przeszkód podawać mu wodę lub smakołyki.

Nie powoduje podrażnień: Nie musimy się martwić, że produkt wywoła podrażnienie skóry u naszego pupila. Od wewnątrz jest on miękki i przyjemny w dotyku.

Mocne zapięcia: To model z solidnym zapięciem, który wyposażono dodatkowo w przytrzymujący pasek. Co więcej, kaganiec można przymocować do obroży czworonoga.

 

Wady

Nie dla wszystkich psów: Nie jest to dobra propozycja dla właścicieli psów takich ras, jak buldog, pekińczyk, shih tzu czy boston terrier.

 

 

 

 

8. TRIXIE S-M

 

Osoby, które nie chcą, aby ich czworonogi zjadały przypadkowo napotkane, nie do końca bezpieczne rzeczy na spacerze powinny zainteresować się produktem TRIXIE S-M. Ochraniacz jest wykonany z poliestru i ma czarny kolor. To kaganiec, który dobrze przylega do pyska psa, ale nie utrudnia mu oddychania.

Produkt ma wymiary: obwód – 22 cm i pasek na szyję – od 18 cm do 40 cm (możemy go sami regulować). Z uwagi na boczne otwory możemy podawać psu jego smakołyki jako nagrodę za odpowiednie zachowanie. Kaganiec jest lekki, więc nie powinien przeszkadzać pupilowi podczas zabawy i biegania po parku.

Ochraniacz daje możliwość uniknięcia zatrucia psa na skutek zjedzenia np. zepsutej żywności wyrzuconej na ziemię. Możemy więc bez obaw wyjść na spacer ze swoim pupilem, a nawet pozwolić mu samodzielnie pobiegać. Zakładanie kagańca nie jest trudne, zajmuje to kilkanaście sekund. Właściciele psów docenili produkt także za to, że jest solidny i odporny na rozerwanie.
Model TRIXIE S-M jest wykonany z poliestru. To ochraniacz w rozmiarze S/M, którego obwód wynosi 22 cm. Ma on pasek na szyję, który można regulować w zakresie od 18 cm do 40 cm.

 

Zalety

Nie utrudnia oddychania: Kaganiec jest wykonany z miękkiego materiału. Drobna siateczka przy pysku nie utrudnia psu oddychania i pozwala mu swobodnie wąchać rzeczy napotkane na spacerze. Zwierzę może się swobodnie bawić.

Praktyczne otwory: Po bokach ochraniacza znajdują się niewielkie, praktyczne otwory. Możemy przez nie podawać pupilowi jego smakołyki, a także go głaskać, gdy prawidłowo się zachowa.

Zapewnia bezpieczeństwo na spacerze: Pilnowanie psa na spacerze czasem nie jest proste, zwłaszcza w przypadku niesfornych czworonogów. Często zdarza się, że zwierzęta zjadają wszystko, co znajdą na ziemi, mogą się w ten sposób zatruć. Za sprawą kagańca można uniknąć takich niebezpiecznych sytuacji.

 

Wady

Nie chroni przed ugryzieniem: Jeśli pies jest agresywny i zdarza mu się atakować przechodniów, najlepiej poszukać innego kagańca. Jak twierdzi wiele osób, ten model może nie uchronić przed przypadkowym pogryzieniem.

 

 

 

 

9. Ami Play Cocker Spaniel

 

Trzecim produktem w naszym zestawieniu jest Ami Play Cocker Spaniel. Model ten został przetestowany przez weterynarzy i hodowców różnych ras psów średniej wielkości. Możemy być zatem pewni, że kaganiec noszony przez naszego pupila będzie dobrym wyborem.

Produkt jest w całości wykonany z miękkiego nylonu, a pod spodem ma gąbkę. Dzięki temu piesek ma zapewniony komfort. Zatrzaski tego modelu są elastyczne i mrozoodporne. Warto podkreślić, że produkt dostępny jest w bogatej gamie kolorystycznej.

Ten dobry i tani kaganiec dla psa będzie odpowiedni na krótkie spacery lub przejazdy w komunikacji miejskiej. Dodatkowym atutem jest waga modelu, która sprawi, że pies nawet nie poczuje jego obecności na pysku. Konsumenci szczególnie cenią produkt za idealne przystosowanie do kształtu pyska psa i atrakcyjną cenę.

Kaganiec Ami Play Cocker Spaniel wykonano z nylonu, pod spodem ma dodatkowo miękką gąbkę. Kaganiec jest dostępny w 6 rozmiarach i 3 różnych wersjach kolorystycznych.

 

Zalety

Wytrzymałe zapięcia: Produkt ma solidne zapięcia, które wykazują odporność na działanie niskiej temperatury. Jednocześnie są one elastyczne i nie ma ryzyka, że przypadkowo pękną.

Sprawdza się w wielu sytuacjach: Nasz test kagańców dla psa dowiódł, że model sprawdza się w wielu różnych sytuacjach. Może on przydać się nie tylko na spacerze czy podczas podróżowania z pupilem środkami komunikacji miejskiej, ale również w czasie wizyty u weterynarza.

Estetyczny wygląd: Wielu właścicieli psów doceniło to, że ochraniacz estetycznie się prezentuje. Możemy sami dobrać kolor produktu, który najbardziej nam odpowiada.

 

Wady

Kłopotliwa regulacja paska: Regulacja paska może okazać się kłopotliwa. Wszystko przez to, że przesuwanie klamerki wymaga użycia dużej siły.

Nie powstrzymuje przed zjadaniem śmieci: Pojawiają się opinie, że kaganiec niezbyt skutecznie powstrzymuje psa przed zjadaniem napotkanych w trakcie spaceru śmieci. Zwierzę może sięgnąć po nie językiem.

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki kaganiec dla psów kupić?

 

Jeśli zastanawiasz się, jaki kaganiec dla psów wybrać i szukasz cennych wskazówek dotyczących zakupu takiego produktu, dobrze trafiłeś. Mamy dla Ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jakie rodzaje kagańców są dostępne na rynku, do czego polecane są poszczególne modele i jak dobrze zmierzyć swojego czworonoga, aby dobrać odpowiedni produkt. 

Kiedy przyda się kaganiec?

Na samym początku można się zastanowić, czy kaganiec jest nam w ogóle potrzeby. Jeśli nasz pies nie wykazuje żadnych agresywnych zachowań, możliwe, że tylko w wyjątkowych sytuacjach podczas wizyty u weterynarza przyda nam się kaganiec materiałowy. Jeśli jednak mamy zamiar podróżować z naszym psem, tym bardziej korzystając ze środków transportu publicznego, kaganiec okaże się niezbędny. To akcesorium jest oczywiście wybierane także dla agresywnych psów dla zapewnienia lepszego bezpieczeństwa i tych pupili, które podczas spacerów chętnie zjadają rzeczy niewiadomego pochodzenia i obawiamy się o ich zdrowie.

 

Rodzaje – jaki jest najlepszy kaganiec dla psów?

W sklepach wybór kagańców jest stosunkowo duży. Producenci dostarczają na rynek różne typy produktów, wiedząc o tym, że nie wszystkie potrzeby są takie same. Do wyboru są kagańce:

♦ weterynaryjne – jak sugeruje sama nazwa, są wykorzystywane podczas zabiegów u weterynarza. Trzeba zawsze pamiętać, że nie wiadomo, jak pies zareaguje w sytuacji dużego stresu i dlatego lepiej się zabezpieczyć. Kagańce tego typu są zazwyczaj zrobione z nylonu czy ortalionu i zapina się je na rzep. Materiał przylega ściśle do skóry, więc pies nie może nawet szczeknąć czy dyszeć. W związku z tym należy pamiętać, że taki kaganiec zakłada się tylko na chwilę. Nie można używać go podczas spaceru czy innych aktywności, bo wtedy nasz pupil nie ma szansy, aby poprzez dyszenie się schłodzić, nie może też swobodnie wąchać czy napić się wody;

♦ koszykowe metalowe – są zrobione z metalowych drutów i mają skórzane paski zapinane z tyłu głowy psa. Jeśli taki kaganiec jest dobrze dobrany, pies może w nim swobodnie ziajać i pić wodę. Na powierzchni produktu może pojawiać się korozja, chyba że został on przed tym odpowiednio zabezpieczony. Kaganiec metalowy jest stosunkowo ciężki, więc może być mniej wygodny dla psa. Nie zaleca się stosowania go zimą, bo może powodować odmrożenia;

♦ koszykowe plastikowe – wyglądają podobnie do modeli metalowych, ale różnią się materiałem wykonania. Są zrobione z plastiku, czyli lekkiego tworzywa zapewniającego zazwyczaj spory komfort noszenia. Do zalet kagańców tego typu zalicza się to, że łatwo utrzymać je w czystości (wystarczy przepłukać je pod wodą i przetrzeć);

♦ fizjologiczne – są wykonane z metalowych drutów albo tworzywa sztucznego i są powlekane gumą. Takie kagańce dają psu najwięcej swobody, dlatego sporo osób uważa je za najlepszy wybór. Modele fizjologiczne są tak zrobione, że pies może swobodnie dyszeć i w ten sposób się chłodzić, nie ma też problemu z węszeniem podczas spaceru i piciem wody. Psy z kagańcem fizjologicznym mogą też zjadać podawane im smaczki, więc produkt można wykorzystać nawet podczas szkolenia.

♦ materiałowe – cieszą się popularnością wśród osób szukających rozwiązania na psy zjadające przypadkowe jedzenie podczas spaceru. Kagańce tego typu są wyjątkowo lekkie, ale bardziej podatne na uszkodzenia.

Dobór odpowiedniego rozmiaru

Najlepszy kaganiec dla psów to taki, który jest idealne dopasowany do naszego pupila. W związku z tym wybierając produkt, trzeba się skupić nie tylko na jego przeznaczeniu, budowie i wykonaniu, ale też rozmiarze. Jak dopasować kaganiec dla psa? Przed zakupem należy zmierzyć długość kufy u jej obwód. Do otrzymanych pomiarów zaleca się dodanie około 1-2 cm, aby zapewnić pupilowi nieco większą swobodę i mieć pewność, że kaganiec nie będzie obcierał mu skóry. Pewną wskazówką może być dla nas opis danego produktu. Producenci często przy rozmiarach poszczególnych kagańców wskazują, dla jakich ras jest on polecany.

 

Kagańce dla psów w dobrych cenach

Zwykły materiałowy kaganiec weterynaryjny można kupić nawet za kilkanaście złotych. Produkty używane podczas spaceru to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Najdroższe, ale najwygodniejsze dla psa, są kagańce fizjologiczne. Kosztują one nawet około 100 zł, choć wiele zależy od wybranego producenta i rozmiaru produktu.

 

 

FAQ

 

P1: Kiedy kaganiec dla psa?

Nie ma obowiązku, aby nasz pies na spacerach nosił kaganiec, jednak są sytuacje, kiedy jego zastosowanie ma uzasadnienie. Kaganiec jest polecany m.in. dla tych czworonogów, które mają problem z jedzeniem wszystkiego, co napotkają na swojej drodze. Jak wiadomo, znajdujące się na ziemi jedzenie jest nieświeże, a jego zjedzenie może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Nie każdy pies potrafi przejść obojętnie obok kości, kawałka mięsa czy nawet bułki i wtedy właśnie z pomocą przychodzi kaganiec. Jest on też niezastąpiony podczas wizyty u weterynarza, kiedy nasz pies jest niespokojny i istnieje ryzyko, że kogoś ugryzie. Akcesorium to przydaje się także podczas przycinania sierści czy paznokci. Kaganiec jest obowiązkowy w środkach transportu publicznego np. w autobusie czy w pociągu.

 

P2: Jak zmierzyć kaganiec dla psa?

Kaganiec dla psa musi być tak dobrany, aby nasz pupil mógł w nim swobodnie oddychać. Nie możemy zapomnieć o tym, że psy nie mają gruczołów potowych, a swoje ciała ochładzają dysząc. Jeśli kaganiec nie będzie umożliwiał swobodnego otwarcia pyska, może dojść do przegrzania organizmu. To niesie za sobą z reguły poważne konsekwencje. Podczas wyboru kagańca najważniejszy jest obwód kufy. Mierzymy ją, biorąc pod uwagę długość od punktu między oczami do końca nosa, a także obwód w najszerszym miejscu. W sklepach dostępne są kagańce dla psów w różnych rozmiarach, więc wybór odpowiedniego nie powinien być trudny.

P3: Jak dopasować kaganiec dla psa?

Punktem wyjścia do dopasowania kagańca dla psa jest wybór odpowiedniego produktu. Przed zakupem trzeba dokładnie zmierzyć kufę, jej długość i szerokość, a także wziąć pod uwagę obwód karku i to, jaką długość powinien mieć pasek na głowie. Oczywiście producenci w opisach produktów wskazują, dla jakich ras przeznaczony jest dany model, ale nie można sugerować się tylko tą informacją. Po zakupie kagańca trzeba go też dopasować idealnie do swojego psa, a służy do tego zwykle regulowany pasek z tyłu. Kaganiec musi dobrze przylegać do skóry zwierzęcia, żeby się nie zsuwał, a jednocześnie nie może być zbyt mocno przyciśnięty.

 

P4: Jak uszyć kaganiec dla psa?

Czy istnieje łatwy sposób na samodzielnie zrobienie kagańca dla psa? Jeśli potrzebujemy tego produktu na szybko i bardziej jednorazowo niż do regularnego użytkowania, możemy wykorzystać materiał o długości ok. 1 m i zrobić z niego pętle. Następnie należy nasunąć go na pysk psa, później mocniej zacisnąć i dodatkowo przewiązać. Dwa węzły należy poprowadzić na tył głowy psa, a tam dodatkowo zawiązać np. w kokardę. Jeśli zależy nam na kagańcu, z którego będzie można korzystać częściej, lepiej kupić gotowy produkt, który bez względu na warunki zagwarantuje bezpieczeństwo i komfort. 

 

P5: Ile kosztuje kaganiec dla psa?

Zakup kagańca dla psa to z reguły wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Akcesoria przeznaczone do używania tylko przez pewien czas (np. podczas wizyty u weterynarza) kosztują nawet około 15 zł. Za fizjologiczne metalowe kagańce dla psów ze skórzanym paskiem podlegającym regulacji trzeba często zapłacić około 100 zł, a nawet więcej. Cena modeli plastikowych wynosi około 25 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ