Ranking 9 najlepszych transporterów dla kota w 2024

Ostatnio aktualizowane: 09.10.24

 

Transporter dla kota – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zastanawiasz się, w czym bezpiecznie przewieźć kota do weterynarza lub w inne miejsce? Przyda Ci się do tego solidny i duży transporter, taki jak Trixie 2880. To praktyczny model na kółkach, wyposażony w teleskopową, wysuwaną rączkę. Nie trzeba nosić go w dłoni, co konsumenci uznali za bardzo wygodne rozwiązanie. Transporter jest przeznaczony do przewożenia kotów i psów o wadze do 8 kg. Właścicielom mruczków większych ras polecany jest plastikowy model Stefanplast Gulliver 2 Deluxe 55x36x35cm S97231, dostępny w rozmiarze 2. Ponieważ na ściankach są otwory, umieszczone w środku zwierzę ma zapewnioną stałą wentylację. Transporter jest solidny, ponadto łatwo się go myje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Nie musimy nosić transportera w ręce, co mogłoby okazać się męczące. Został on wyposażony w kółka i wysuwaną rączkę. Produkt nie jest podatny na zabrudzenia, w razie potrzeby szybko go wyczyścimy.

Wady

Jak zauważyli kupujący, przed pierwszym użyciem modelu należy go dobrze wywietrzyć, przez minimum kilka godzin. Siatka znajdująca się w przedniej części transportera jest powleczona gumą o nieprzyjemnym zapachu.

Podsumowanie

Produkt jest wytrzymały i nie zniszczy się szybko. To transporter służący do przenoszenia zwierząt ważących nie więcej niż 8 kg. Może to być nie tylko kot, ale również pies czy królik.

Drugi wybór

Zalety

Model jest przystosowany do transportu kotów większych ras, takich jak norweski leśny. Boks wykonano z trwałego tworzywa sztucznego, bez toksycznych substancji w składzie. Model można wygodnie przewozić w samochodzie i publicznych środkach transportu.

Wady

Produkt jest dostarczany w częściach, które należy samodzielnie złączyć. Jak przyznają konsumenci, największy problem pojawia się podczas mocowania rączki, trzeba do tego użyć dużej siły.

Podsumowanie

Transporter jest dostępny w rozmiarze 2, dlatego możemy w nim bez obaw przenosić kota ważącego nawet kilkanaście kilogramów. Model nie jest podatny na uszkodzenia, w dodatku można go bez trudu wyczyścić. W górnej części ścianek są otwory zapewniające stałą cyrkulację powietrza.

Rozważ też

Zalety

Transporter przypomina wyglądem zwykły plecak, bardzo wygodnie się go nosi (na plecach lub z przodu). Ma on miękkie szelki i usztywnione dno. W razie potrzeby można odpiąć górną siateczkę, aby zwierzę mogło trzymać głowę na zewnątrz.

Wady

Model służy do transportu zwierząt ważących maksymalnie 6 kg. Posiadacze kotów większych ras muszą poszukać innego transportera, ten nie zapewni ich pupilom dostatecznie dużo miejsca.

Podsumowanie

Produkt jest popularny wśród właścicieli mniejszych kotów i psów. Ma on niebiesko-brązowy kolor i estetycznie się prezentuje. Transporter zapewnia pupilowi stały dopływ świeżego powietrza, dlatego podróż jest dla niego komfortowa. Po bokach znajdują się dwie praktyczne kieszonki.

 

 

9 najlepszych transporterów dla kota. Opinie w 2024 roku

 

Poniższy ranking transporterów dla kota polecamy osobom, które chcą zapewnić swoim pupilom odpowiedni poziom bezpieczeństwa w czasie podróży. Prezentujemy w nim modele o różnych wymiarach, wykonanych nie tylko z plastiku, ale też innych materiałów.

 

Transporter dla kota na kółkach

 

1. Trixie Torba Transportowa na Kółkach 8kg 2880

 

Trixie 2880 to transporter dla kota na kółkach, umożliwiający przewożenie zwierząt ważących maksymalnie 8 kg. Jest on łatwy do utrzymania w czystości, także ze względu na szaro-czarną kolorystykę. Co ważne, model jest przystosowany do transportu w samochodzie, wyposażono go w specjalne klapy.

Produkt przyda się np. osobom starszym i wszystkim tym, które nie mają dużo siły, aby przenosić umieszczonego w transporterze kota w ręce. Model ma teleskopową rączkę z wygodnym uchwytem, z dwustopniową regulacją wysokości. Kiedy odepniemy stelaż, możemy go nosić jak zwykły plecak. Po bokach znajdują się kieszenie, do których można schować drobiazgi.

Kupujący chwalą model za solidność. Dno jest wzmocnione, więc nie ma ryzyka jego niespodziewanego rozerwania. Poza tym przedstawiony transporter dla kota na kółkach zapewnia pupilowi dużo wolnej przestrzeni. Jego wymiary są równe: wysokość – 50 cm, szerokość – 27 cm oraz głębokość – 36 cm.

 

 

 

 

Transporter dla dużego kota

 

2. Stefanplast Transporter Gulliver 2 Deluxe 55x36x35cm S97231

 

Duży transporter dla kota Stefanplast Gulliver 2 Deluxe 55x36x35cm S97231 jest wykonany z mocnego tworzywa sztucznego, ma metalowe drzwiczki. Wszystkie jego części są solidnie ze sobą połączone za pomocą trwałych zaczepów. W górnej części ścianek znajdują się otwory zapewniające stały dopływ świeżego powietrza. Wymiary produktu to: 55 cm x 36 cm x 35 cm, jest on dostępny w rozmiarze 2.

Za sprawą transportera możemy bezpiecznie przewozić kota lub małego psa w samochodzie czy pociągu. Wewnątrz znajduje się pojemnik na wodę o pojemności 0,3 l, jest przymocowany do drzwiczek. Na górze transportera jest duży uchwyt, który dobrze leży w dłoni.

Jak przekonują konsumenci, to bardzo wygodny w przenoszeniu transporter dla dużego kota. Do jego produkcji wykorzystano tworzywo sztuczne, w składzie którego nie ma szkodliwych substancji. Ponadto model marki Stefanplast jest łatwy do utrzymania w czystości.

 

 

 

 

Plecak transporter dla kota

 

3. Ibiyaya Transporter Plecak dla Psa i Kota Denim FC1631-D

 

Osoby, które chcą kupić plecak-transporter dla kota, powinny zainteresować się modelem Ibiyaya Denim FC1631-D. Można go nosić na plecach, ewentualnie z przodu na klatce piersiowej, zależnie od własnych preferencji. Produkt ma wymiary: wysokość – 42 cm, szerokość – 23 cm i długość – 20 cm. Ma on niebiesko-brązowy kolor.

Transporter jest przeznaczony dla kotów i mniejszych psów, o wadze do 5 kg. Wypranie go nie sprawia dużego problemu, co wynika z możliwości odpięcia dna. Szelki są wykonane z miękkiej pianki, dlatego nie uciskają nadmiernie ramion i nie podrażniają skóry. Górna część plecaka to siateczka, którą można odpiąć.

Do zalet transportera zalicza się: elegancki wygląd, odporność na rozerwanie i stała wentylacja. Jego posiadacze podkreślają, że jest praktyczny, ma dwie boczne kieszonki, w których można umieścić butelkę wody czy przysmaki dla pupila.

 

 

 

 

Torba transporter dla kota

 

4. Hilton Torba Transportowa Kwiaty 43x24x26cm

 

Model Hilton Kwiaty 43x24x26cm jest wykonany z mocnego materiału, dobrze zabezpieczonego przed rozerwaniem. To torba-transporter dla kota, który z trzech stron ma okienka z siatki. To pozwala zwierzęciu na obserwowanie, co dzieje się wokół niego, ma ono także zapewnioną odpowiednią wentylację.

Wymiary produktu są równe: szerokość – 24 cm, wysokość – 26 cm i długość – 43 cm. Torbę można zawiesić na ramieniu lub nosić w dłoni, w zależności od swoich przyzwyczajeń. Zamknięcie jest zabezpieczone podwójnym suwakiem, więc nie należy się obawiać, że kot niespodziewanie wydostanie się na zewnątrz.

Kupujący przekonują, że to dobry i tani transporter dla kota, wyróżniający się ciekawym designem. Ma on niebieski kolor i został ozdobiony kwiatowym motywem, który dodaje mu elegancji. Zwierzę ma w torbie dużo miejsca, może się w niej wygodnie położyć.

 

 

 

 

Transporter wiklinowy dla kota

 

5. Transporter dla Kota Psa Wiklinowy z Poduszką

 

Transporter dla Kota Psa Wiklinowy z Poduszką to produkt wykonany z naturalnego materiału jakim jest wiklina. Wygląda on oryginalnie, a do tego jest bardzo wytrzymały. Wymiary modelu to: wysokość – 40 cm, szerokość – 48 cm i długość – 44 cm. Średnica otworu, przez który wkłada się zwierzę do środka, wynosi 25 cm.

Prezentowany wiklinowy transporter dla kota jest wykonany ręcznie, z dbałością o każdy szczegół. Drzwiczki są metalowe i solidnie zamocowane, dlatego nie ma ryzyka, że pupilowi uda się uciec. W górnej części znajduje się duży uchwyt.

Stylowy wygląd to jeden z najczęściej wymienianych atutów produktu, ale nie jedyny. Konsumenci uważają, że sprawdza się on nie tylko jako transporter, ale też wygodne legowisko. To oznacza, że model jest praktyczny i sprawdza się w wielu sytuacjach.

 

 

 

 

Transporter dla kota do samolotu

 

6. Transporter Trixie Skudo IATA, Rozmiar 1

 

Trixie Trixie Skudo IATA, dostępny w rozmiarze 1, to odpowiedni transporter dla kota do samolotu. Umożliwia on przewożenie zwierząt, które ważą nie więcej niż 6 kg. Model został wykonany z plastiku, dlatego jest lekki i wygodny w przenoszeniu. Ma on szaro-piaskowy kolor.

Wymiary produktu to: 48 cm x 31,5 cm x 31 cm, waży on 1,3 kg. Transporter spełnia normy IATA, a to oznacza, że jest dopuszczony przez większość przewoźników do transportu małych zwierząt samolotami pasażerskimi w lotnictwie cywilnym. Ma on metalowe, solidne drzwiczki, w jego górnej części są rozmieszczone otwory wentylacyjne.

Posiadacze modelu marki Trixie twierdzą, że to dobry transporter dla kota. Nie jest on podatny na uszkodzenia mechaniczne, można go łatwo wyczyścić, a do tego zapewnia pupilowi bezpieczną podróż.

 

 

 

 

Transporter dla kota materiałowy

 

7. Royal & Petsky Transporter DK201

 

Transporter Royal & Petsky DK201 jest wykonany z czerwono-czarnego materiału. Jego stelaż jest metalowy, w razie konieczności można go łatwo złożyć. Przedstawiony model waży 2 kg, a jego całkowite wymiary to: szerokość – 33 cm, wysokość – 36 cm i długość – 47 cm. To dobry wybór dla właścicieli mniejszych kotów.

Przewożone w transporterze zwierzę ma zapewniony komfort. Od wewnątrz pokryto go przyjemną w dotyku wyściółką, którą można odpiąć i wyprać w pralce. Model jest otwierany z trzech stron, dlatego wyjmowanie kota nie stanowi żadnego problemu. Zatrzaskowy mechanizm skutecznie zapobiega przypadkowemu złożeniu konstrukcji. Test transporterów dla kota wykazał też, że materiał wykonania produktu jest wodoodporny.

Co na temat modelu Royal & Petsky sądzą kupujący? Po zapoznaniu się z ich recenzjami można dojść do wniosku, że to trwały, materiałowy transporter dla kota, który pozwala na wygodne przenoszenie nie tylko pupila, ale i niezbędnych akcesoriów (np. miseczek i zabawek). Jest to możliwe za sprawą dodatkowych kieszonek.

 

 

 

 

Transporter dla kota otwierany od góry

 

8. Curver Pet Life Transporter Dla Zwierząt

 

Otwierany od góry transporter dla kota Curver Pet Life przypomina swoim wyglądem koszyk na zakupy. Jego wymiary to: 51 cm x 38 cm x 33 cm, został w całości wykonany z tworzywa sztucznego. Ponieważ ścianki są ażurowe, do środka wciąż dopływa świeże powietrze. Dno jest zabudowane, dlatego możemy odstawić transporter na ziemię, bez ryzyka, że do środka przedostanie się np. piasek.

Opisywany model jest przystosowany do transportu kotów ważących maksymalnie 4 kg. Kosz można przypiąć pasami w samochodzie, a na wygodne przenoszenie w dłoni pozwala duży uchwyt. Produkt można czyścić i dezynfekować, bez obaw o jego zniszczenie. Waży on ok. 2,7 kg.

Kiedy sprawdziliśmy opinie o transporterach dla kota marki Curver, okazało się, że prezentowany model jest jednym z najchętniej kupowanych przez konsumentów. Uznano go za solidny, estetyczny i praktyczny. Wielu osobom podoba się to, że klapkę można szybko podnieść i pogłaskać swojego pupila, aby nie stresował się podróżą.

 

 

 

 

Kosmiczny transporter dla kota

 

9. Kosmiczy Plecak Transporter dla Kota Kapsuła dla Zwierzaka

 

Obecnie na popularności wciąż zyskuje produkt Kosmiczy Plecak Transporter dla Kota Kapsuła dla Zwierzaka. To model z jedną komorą zamykaną na zamek błyskawiczny, z otworami wentylacyjnymi i siateczkowymi bokami zapewniającymi cyrkulację powietrza. Na przodzie plecaka jest przezroczyste, okrągłe okienko, przez które zwierzę może obserwować okolicę.

Materiałem wykonania przedstawionego modelu jest poliester, niepodatny na rozerwanie i przemakanie. Ten kosmiczny plecak transporter dla kota ma wymiary: wysokość – 40 cm, szerokość – 31 cm oraz głębokość – 22 cm. Średnica okienka wynosi 14,5 cm.

To wygodny w noszeniu transporter, co potwierdzają zadowoleni z dokonanego wyboru kupujący. Według nich model oryginalnie się prezentuje i zapewnia kotu komfort oraz bezpieczeństwo. Istotne jest też to, że plecak w razie potrzeby można szybko wyczyścić.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki transporter dla kota kupić?

 

Transporter przyda się każdemu właścicielowi kota. Zwierzę powinno być przewożone w taki sposób, aby miało zapewniony komfort i bezpieczeństwo. Może się zdarzyć, że na skutek stresu przenoszony na rękach mruczek niespodziewanie się wyrwie i ucieknie. Lepiej unikać takich sytuacji, dlatego zachęcamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem. To zbiór wskazówek o tym, jaki jest najlepszy transporter dla kota.

Rozmiar

Kupując transporter dla swojego pupila, szczególną uwagę musimy zwrócić na rozmiar. Od tego zależy, czy kot będzie miał w środku dostatecznie dużo miejsca. Zazwyczaj do oznaczania wielkości tego typu produktów wykorzystuje się cyfry: 1, 2 i 3. Modele, które są zaliczane do pierwszej grupy, służą do przewożenia zwierząt ważących nie więcej niż 5 – 6 kg. To oznacza, że nadają się dla kociąt, a także dorosłych kotów dachowych. Transportery oznaczone cyfrą 2 są przystosowane do przewożenia znacznie większych mruczków, ważących nawet kilkanaście kilogramów (zwykle 12 – 15 kg). To bardzo dobry wybór dla właścicieli kotów takich ras jak Norweski Leśny, Maine Coon, Bengalski czy Ragdoll. Z kolei modele w rozmiarze 3 są na tyle duże, że nie można przenosić ich w rękach. Kupują je przede wszystkim hodowcy, gdyż są przystosowane do bardzo długich podróży ze zwierzętami. Wewnątrz jest na tyle dużo wolnej przestrzeni, że możliwe jest przewożenie nie jednego, ale kilku kotów.

Jak się upewnić, że wybieramy odpowiedni transporter? Najlepiej włożyć do środka swojego czworonoga i sprawdzić, czy może się w środku swobodnie poruszać. Jednocześnie nie może on mieć za dużo wolnego miejsca, bo istnieje ryzyko, że podczas jazdy samochodem będzie się ślizgał i obijał o ścianki.

 

Materiał wykonania

Ponieważ najlepszy transporter dla kota jest solidny, istotną rolę odgrywa materiał wykonania. Najbardziej popularne są modele z tworzywa sztucznego, gdyż są lekkie, a jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Wiele osób uważa też, że w plastikowym transporterze zwierzę ma zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa i wygody podczas podróży. Podstawową wadą takich transporterów jest mało estetyczny wygląd, choć trzeba zaznaczyć, że są one dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Pod względem designu na szczególną uwagę zasługują modele wiklinowe. Przypominają one nieco koszyki na zakupy, ale nie sprawdzają się dobrze podczas dłuższych podróży. Bardzo często transportery zrobione z wikliny są wykorzystywane jako przytulne legowiska do spania, w szczególności dla kociąt. Wygodne są też zwłaszcza w przenoszeniu torby oraz plecaki. Te drugie nierzadko są wyposażone w specjalne okienko, przez które zwierzę może obserwować, co dzieje się wokół niego.

Bez względu na to, z czego został wykonany transporter, kot musi mieć zapewniony stały dopływ powietrza. Najczęściej odpowiadają za to otwory na ściankach, ewentualnie specjalne, siateczkowe okienka.

 

Praktyczność

Żeby przenoszenie kota w transporterze było komfortowe, zadbajmy o to, aby wybrany przez nas model był wyposażony w duży uchwyt. Powinien on dobrze leżeć w dłoni i nie wyślizgiwać się z niej, wtedy bez trudu przeniesiemy zwierzę do samochodu, a potem do gabinetu weterynaryjnego czy w inne miejsce. Transporter przeznaczony do przewożenia w aucie powinien dawać możliwość przypięcia go pasami do siedzenia. Wtedy nie będziemy musieli się obawiać, że np. w czasie kolizji pupil dozna urazu. Bardzo ważne jest też to, czy transporter można bez trudu umyć. Pod tym względem najlepiej sprawdzają się modele plastikowe, gdyż zwykle wystarczy przetrzeć je wilgotną gąbką, a w razie potrzeby zastosować specjalny preparat do dezynfekcji.

Solidność

Solidny transporter dla kota nie jest podatny na pęknięcia, zarysowania ani inne uszkodzenia mechaniczne. Nie może on zniszczyć się na skutek dużego obciążenia, dlatego tak ważne jest dopasowanie modelu do wagi czworonoga. Wytrzymałe powinny być zwłaszcza drzwi. Jeśli zwierzę może je samodzielnie otworzyć, istnieje duże ryzyko, że wydostanie się na zewnątrz podczas transportu i ucieknie.

 

Wygodne otwieranie i zamykanie

Podróż często jest dla zwierząt bardzo stresującym przeżyciem. Dotyczy to zarówno psów, jak i kotów. Jeśli nie chcemy dodatkowo denerwować swojego ulubieńca, należy się upewnić, że otwieranie i zamykanie transportera nie są trudnymi czynnościami. Nie powinno to wymagać od nas użycia dużej siły ani trwać zbyt długo. Rozkładanie zakupionego modelu na części nie może być kłopotliwe. Trzeba mieć na uwadze, że koty w transporcie przeważnie bardzo się denerwują i po dojechaniu na miejsce nie chcą same wyjść z transportera. Z tego powodu warto wybrać taki, który otwiera się nie tylko dzięki drzwiczkom, ale także od góry, np. poprzez zdjęcie górnej części.

 

Transportery dla kota w dobrych cenach

Podejmując decyzję, jaki transporter dla kota wybrać, zwykle zwracamy uwagę nie tylko na rozmiar i to, z czego jest zrobiony, ale również na cenę. Nie możemy nadmiernie oszczędzać na zakupie takich produktów, bo to od nich zależy bezpieczeństwo zwierząt w podróży. Modele materiałowe, w formie torby czy plecaka, kosztują średnio od 50 zł do 200 zł. Podobną kwotę wydamy na zakup plastikowego transportera, choć istotne znaczenie ma marka i rozmiar.

 

 

FAQ

 

P1: Jak przygotować transporter dla kota?

Aby kot miał zapewnioną wygodę w czasie podróży w transporterze, do środka powinniśmy włożyć jego ulubiony koc, ewentualnie miękką poduszkę. Doświadczeni hodowcy radzą, aby wnętrze wyścielić na kilka dni przed wyjazdem i ustawić otwarty transporter na podłodze, wtedy zwierzę będzie mogło zostawić swoje zapachy. Co ważne, do środka nie powinniśmy wkładać miseczek z jedzeniem i wodą, bo istnieje ryzyko zabrudzenia lub zamoczenia koca, a wtedy kot zacznie odczuwać dyskomfort. Jeśli mamy pożyczony transporter, należy go dokładnie umyć przed włożeniem do niego swojego pupila. Wówczas nie będzie się on stresować z powodu zapachu innego mruczka.

P2: Jak ocieplić transporter dla kota?

Podróżując z kotem zimą, należy zabezpieczyć go przed odczuwaniem mrozu. Co prawda możemy kupić swojemu pupilowi specjalne ubranko, ale nie każdy mruczek będzie czuł się w nim dobrze. Lepszym rozwiązaniem jest solidne ocieplenie transportera, co nie jest trudne. Służą do tego specjalne ocieplacze, uszyte z bawełny i poliestru. Zapewniają one bardzo dobrą izolację od chłodu i wilgoci, dlatego podróżujące zwierzę nie powinno zmarznąć. Możemy też okryć transporter kocem, wycinając otwór na rączkę. Niemniej jednak może on okazać się nieco mniej szczelny niż ocieplacz.

 

P3: Jak zrobić transporter dla kota?

Jeśli mamy dużo wolnego czasu i motywacji, możemy samodzielnie zrobić wygodny transporter dla swojego pupila. W tym celu można wykorzystać gruby karton, plastikowy pojemnik o odpowiednich wymiarach, a nawet wiklinowy koszyk. Najważniejsze jest to, aby kot miał wewnątrz dużo miejsca i czuł się swobodnie. Konieczne jest wywiercenie otworów, przez które będzie przepływać powietrze, zrobienie drzwiczek oraz zamocowanie uchwytu. Jeśli chcemy, do podstawy możemy dodatkowo przymocować kółka, aby nie nosić transportera w dłoni. Jednak pamiętajmy, że nie zawsze przewożony w taki sposób kot ma zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Specjaliści radzą, aby używać sprawdzonych transporterów ze sklepu, wtedy nie będziemy musieli martwić się o swojego pupila.

 

P4: Jak złożyć transporter dla kota?

Składanie transportera dla kota nie jest zbyt skomplikowaną czynnością, zajmie nam to jedynie kilka minut. Przeważnie tego typu produkty są zbudowane z dwóch części, które należy odpowiednio do siebie dopasować i złączyć za pomocą specjalnych zatrzasków. Następnie wystarczy w górnej części zamontować rączkę do przenoszenia, a z przodu drzwiczki. Najważniejsze jest to, aby solidnie połączyć ze sobą elementy. Jeżeli zrobimy to niestarannie, transporter może otworzyć się podczas przenoszenia kota. To stwarza ryzyko, że zestresowane zwierzę ucieknie. Przed złożeniem transportera warto zapoznać się z dołączoną do niego instrukcją, aby pozbyć się wątpliwości, jak to zrobić.

P5: Ile waży transporter dla kota?

To, ile waży transporter dla kota, zależy od rozmiaru i materiału wykonania. Modele w formie torby, które są uszyte z miękkich tkanin, przeważnie nie są ciężkie, a ich waga wynosi maksymalnie kilkaset gramów. Z kolei transportery plastikowe ważą ok. 1 kg, a czasami nieco więcej. Szukając odpowiedniego produktu, umożliwiającego wygodne przenoszenie kota, pamiętajmy, że są one dostępne w trzech rozmiarach. Transportery oznaczone cyfrą 1 są przeznaczone dla zwierząt o wadze do 6 kg, a cyfrą 2 o wadze 12 – 15 kg. Z kolei modele oznaczone cyfrą 3 są przystosowane do długich podróży. Te bardzo duże transportery, bez umieszczonego w środku kota ważą nawet ponad 2 kg.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ