Ranking 5 najlepszych obroży elektrycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Obroże elektryczne – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Na tej stronie znajdziesz sprawdzone modele obroży elektrycznych, które przypadły do gustu większości konsumentom. Najpopularniejszym produktem w ciągu ostatnich kilku miesięcy jest DOGtrace D-CONTROL 400. Cieszy się on wieloma pochlebnymi opiniami użytkowników. Sprzęt ten jest wodoszczelny, co sprawia, że nie trzeba go ściągać psu w trakcie deszczu, czy kąpieli. Można mieć za to pewność, że urządzenie dalej będzie sprawne. Produkt służy do tresury psów. Znajdują się w nim elektrody, które przesyłają impulsy elektryczne do psa. Kiedy zwierzę nie słucha, wystarczy wykorzystać pilot i skarcić pupila. Sprzęt działa bezprzewodowo na duże odległości, więc nawet jeśli on od Ciebie odbiegnie, możesz go skarcić, kiedy nie będzie się zachowywał. Trzeba także pamiętać, że drgania są nieprzyjemne dla psa, ale nie robią mu krzywdy. Przy długotrwałym stosowaniu zwierzę uczy się, jak nie powinno postępować. Inną ciekawą propozycją jest produkt Pet Safe 100M Trainer. Sprzęt ten wyróżnia większa ilość dostępnych impulsów elektrycznych.

5 najlepszych obroży elektrycznych. Opinie w 2024 roku

 

Obroża elektryczna pomoże Ci w wychowaniu i tresurze Twojego psa. Dzięki niej nie musisz zabierać swojego czworonoga na specjalny kurs, wystarczy, że sam poświęcisz mu czas. Dodatkowo w awaryjnych sytuacjach możesz mieć pewność, że Twój pupil odpowiednio się zachowa. Poniższy ranking obroży elektrycznych zawiera dobrej jakości modele, które skutecznie ułożą Twojego psa.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Nadajnik obroży działa nawet z 400 metrów, co umożliwia nadawanie zwierzęciu komend z dużej odległości. Oprócz emitowania impulsów elektrycznych model ma również opcję stymulacji ultradźwiękami. Produkt jest wodoszczelny. Sprzęt jest wytrzymały. Jego uruchomienie jest proste – należy położyć nadajnik obok smyczy.

Wady

Aby sprzęt działał z dużej odległości, nie może być między nadajnikiem, a nim żadnych przeszkód. W lesie pełnym pagórków i drzew urządzenie może zwyczajnie zawieźć.

Podsumowanie

Model jest odpowiedni zarówno dla dużych, jak i małych psów. Rozmiar modelu można regulować w zakresie od 20 cm do aż 70 cm. Sygnał elektryczny ma aż 6 poziomów, więc z pewnością pupil na któryś zareaguje.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma aż 16 poziomów impulsów elektrycznych. Model został dodatkowo wyposażony w specjalną funkcję Booster, która strofuje psa w wyjątkowych sytuacjach. Pilot sterujący zasilany jest bateriami dołączonymi do zestawu. Można więc rozpocząć korzystanie z obroży niemal natychmiast. Do obroży dołączona jest lampka kontrolna.

Wady

Obroża zadziała, jeśli nadajnik znajduje się najdalej 100 metrów od niej. Smycz sprawdzi się tylko w przypadku dużych psów, nie jest to więc produkt uniwersalny.

Podsumowanie

Baterie, którymi zasilana jest obroża, można ładować za pomocą ładowarki dołączonej do zestawu. Obroża ma niewielki zakres regulacji i zapinana jest na dość masywną i solidną klamrę.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt jest wodoodporny – nie musisz obawiać się o jego skuteczność nawet wtedy, kiedy pies wskoczy do wody lub nagle w trakcie tresury zacznie padać deszcz. Obroża włącza się automatycznie w momencie, kiedy pies zacznie szczekać. Bateria, którą zasilane jest urządzenie została dołączona do zestawu. Waga urządzenia to zaledwie 52 gramy.

Wady

Produkt emituje większe impulsy, niż pozostałe urządzenia dostępne na rynku, co dla mniejszych psów może być wyjątkowo stresujące. Nie ma dźwiękowego upomnienia.

Podsumowanie

Urządzenie ma 7 poziomów regulacji impulsów elektrycznych. Obroża jest wygodna dla psa, bo można ją regulować na całej długości z pomocą tradycyjnej klamry i dziurek.

 

1. DOGtrace D-CONTROL 400 obroża elektryczna

 

DOGtrace D-CONTROL 400 to obroża, która służy do tresury psa. Do zestawu dołączony jest nadajnik, który działa w odległości 250 m – 400 m. Dlatego też z daleka możesz wydawać zwierzęciu komendy. Model ten jest odpowiedni zarówno dla małych, jak i dużych psów.

Nadajnik jest magnetycznie połączony z odbiornikiem w obroży. Oznacza to, że wystarczy położyć oba te elementy obok siebie, aby uruchomić lub wyłączyć sprzęt. Technologia wykorzystana w urządzeniu opiera się na procesorach jedno-chipowych oraz połączeniu bezprzewodowym. Z tego względu, aby sprzęt działał z dużej odległości, nie może być po drodze przeszkód.

Model ten oprócz impulsów elektrycznych na 6 poziomach intensywności wyposażony jest także w sygnały dźwiękowe. W ten sposób masz pewność, że pies zareaguje na jedną z przekazanych instrukcji. Sprzęt zasilany jest 2 bateriami CR2. Produkt ten jest wodoszczelny, więc pies może biegać w nim po dworze, gdy pada deszcz. Rozmiar tego modelu można regulować od 20 cm do 70 cm. Użytkownicy twierdzą, że urządzenie jest wytrzymałe i działa skutecznie przez wiele lat.

DOGtrace D-CONTROL 400 to elektryczna obroża zasilana bateriami. Zasięg urządzenia wynosi od ok. 250 m do 400 m na wolnej przestrzeni. Długość produktu można regulować w zakresie od 20 cm do 70 cm.

 

Zalety

Nadajnik: Spora grupa Internautów zaznacza, że jakość wykonania nadajnika jest zadowalająca. Element ten ma wytrzymałą obudowę, a dodatkowo znajdujące się na nim przyciski są odpowiedniej wielkości.

Wyświetlacz LCD: Na nadajniku znajduje się niewielkich rozmiarów wyświetlacz LCD, który znacznie ułatwia obsługę urządzenia.

Dostosowywanie: Model będzie odpowiedni dla psów różnych ras. Za sprawą regulowanej obroży produkt można idealnie dopasować do wielkości czworonoga.

Funkcja booster: Jeśli chcemy szybko zareagować i przywołać pupila do porządku, możemy skorzystać z funkcji booster. Jest to najmocniejszy impuls korekcyjny. Opcja ta okazuje się przydatna na przykład, jeśli w trakcie użytkowania wystąpi sytuacja zagrażająca bezpieczeństwu naszego psa.

Wodoszczelność: Z uwagi na to, że odbiornik jest wodoszczelny możemy korzystać z urządzenia, nawet jeśli pogoda nie będzie nam sprzyjać.

 

Wady

Zasięg: W niektórych komentarzach konsumenci wspominają, że zasięg obroży gubi się, kiedy pies znajduje się za jakąś przeszkodą np. dużym drzewem.

 

 

 

 

2. Obroża elektryczna 100M Trainer dla dużego psa

 

Wartym uwagi modelem, który sprawdzi się u Twojego pupila jest Pet Safe 100M Trainer. Produkt ten służy do tresury psa. Sprzęt karci zwierzę za pomocą impulsów elektrycznych. Urządzenie to wyposażone jest w 16 poziomów impulsów. Z tego względu sprawdzi się on u większych psów, których waga przekracza 18 kg. Obwód szyi czworonoga nie powinien przekraczać 70 cm.

Produkt działa w połączeniu z dołączonym do zestawu nadajnikiem. Aby działał sprawnie, maksymalna odległość między nimi, powinna być równa 100 m. Dodatkowo model został wyposażony w funkcję Booster, która służy do strofowania psa w sytuacjach wyjątkowych.

Zarówno pilot, jak i odbiornik zasilany jest 2 bateriami RFA 35, które można znaleźć w zestawie. Ponadto do obroży dołączona jest lampka kontrolna oraz smycz do zawieszenia nadajnika na szyję. Mają one na celu zabezpieczyć sprzęt przed zgubieniem. Użytkownicy doceniają ten model za skuteczne działanie i bezpieczeństwo użycia.

Obroża elektryczna Pet Safe 100M Trainer ma zasięg 100 m. Urządzenie jest zasilane bateriami. Jest to produkt odpowiedni dla psów ważących ponad 18 kg.

 

Zalety

Jakość obroży: Wykorzystane do produkcji obroży materiały są delikatne, a jednocześnie bardzo wytrzymałe. W rezultacie mamy pewność, że nasz pupil ma zapewniony komfort w trakcie szkolenia i nie musimy się martwić, że produkt szybko się uszkodzi.

Certyfikat: Prezentowany model ma certyfikat ECMA. Jest on przyznawany, jeśli zostanie stwierdzone, że urządzenie wykorzystujące impulsy elektryczne jest bezpieczne w stosowaniu.

Wodoodporność: Obroża jest wodoodporna, dzięki czemu możemy szkolić naszego psa, nawet jeśli panują niesprzyjające warunki atmosferyczne. Nie ma obaw, że jeśli spadnie deszcz, dojdzie do awarii odbiornika.

LCD: Wyświetlacz LCD pozwala kontrolować aktualnie ustawiony poziom impulsu, jak również monitorować poziom baterii. W rezultacie użytkowanie sprzętu jest łatwiejsze i bardziej komfortowe.

 

Wady

Obroża: Część konsumentów w swoich recenzjach zaznacza, że czasami obroża obluzowuje się, co zwiększa ryzyko zgubienia jej, a także może wpływać na efektywność urządzenia.

 

 

 

 

3. Petrainer Pet855 Obroża Antyszczekowa Elektryczna

 

Dużą popularnością wśród konsumentów cieszy się produkt Petrainer Pet855. Ta dobra i tania obroża elektryczna jest wodoodporna. To sprawia, że nie musisz jej ściągać, nawet jeżeli pies bierze kąpiel. Można ją także używać w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Sprzęt sprawdzi się zarówno dla małych, jak i dużych czworonogów.

Obroża służy do ograniczenia nadmiernego szczekania. Model ten uczy psa poprzez wysyłanie impulsów elektrycznych. Dostępnych jest 7 poziomów intensywności pulsacji. Sprzęt włącza się automatycznie w trakcie szczekania. Urządzenie reaguje na wibracje, które tworzone są w szyi psa. Gdy zwierzę nie reaguje, siła pulsacji się zwiększa.

Maksymalny obwód produktu jest równy 65 cm. Obroża zasilana jest baterią 6 V (dołączona do zestawu). Wymiary odbiornika są równe 5,6 cm × 4,1 cm × 2,7 cm, a jego waga to 52 g. Niewielkie gabaryty sprawiają, że model ten jest wygodny dla psa. Użytkownicy doceniają ten sprzęt za wysoką jakość wykonania i dużą trwałość.

Petrainer Pet855 to dobra obroża elektryczna do 200 zł. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo. Produkt przeznaczony jest dla każdej rasy psów.

 

Zalety

Jakość wykonania: Internauci, którzy kupili prezentowaną obrożę zapewniają, że jakość jej wykonania jest bardzo dobra. Użyte do produkcji materiały są odporne na uszkodzenia. Produkt jest wodoodporny, co zmniejsza ryzyko awarii.

Przeznaczenie: Niewątpliwym atutem produktu jest to, że jest odpowiedni dla każdego psa, bez względu na jego wielkość. Długość obroży można łatwo regulować, aby lepiej dopasować ją do potrzeb naszego pupila.

Skuteczność: Petrainer Pet855 to obroża antyszczekowa. Model uruchamia się wskutek wibracji na szyi czworonoga. Pozwala to uniknąć sytuacji, w której produkt zacznie działać, mimo że nas pies nie szczeka (przez dźwięki odbierane z otoczenia).

 

Wady

Obsługa: Konsumenci, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z tego typu urządzeń twierdzą, na początku obsługa modelu może wydawać się skomplikowana.

 

 

 

 

4. DOGtrace D-MUTE obroża elektryczna antyszczekowa

 

Model, który może ograniczyć nadmierne szczekanie Twojego psa to DOGtrace D-MUTE. Obroża skutecznie ogranicza nieprzyjemne wycie. Produkt sprawdzi się na szyi o obwodzie do 70 cm. Sprzęt ten reaguje na drgania wytwarzane na strunach głosowych i włącza się automatycznie. Impulsy elektryczne są nieprzyjemne dla psa i ograniczają wydawane przez niego dźwięki.

Model ten można intuicyjnie obsłużyć. Wyposażony jest w 6 intensywności impulsów, których ustawienie można dostosować do swojego pupila. Sprzęt jest wodoodporny, więc nie musisz się martwić, gdy pies będzie pływał lub biegał w deszczu. Produkt zasilany jest na baterię, która jest dołączona do zestawu. Wystarcza ona na 6 miesięcy użytkowania.

Wymiary odbiornika są równe 3,9 cm × 4 cm × 7,2 cm. Jego waga to jedynie 65 g z baterią, więc pozwala na wygodne korzystanie przez czworonoga. Użytkownicy doceniają to urządzenie za ograniczenie wycia i skomlenia przez ich psy.

DOGtrace D-MUTE to elektryczna obroża antyszczekowa. Produkt jest zasilany bateriami. Długość modelu można regulować w zakresie od 20 cm do 70 cm.

 

Zalety

Wykonanie: Obroża została zrobiona z przyjemnych w dotyku materiałów. Ogranicza to ryzyko wystąpienia podrażnień na skórze psa. Warto dodać, że tworzywo użyte do produkcji jest łatwe w czyszczeniu.

Dostosowanie: Właściciele czworonogów doceniają to, że można w łatwy sposób regulować obwód obroży. W efekcie nie poświęcając zbyt dużo czasu możemy zadbać o komfort naszego psa podczas spacerów.

Design: Produkt ma prosty design, dlatego będzie pasował każdemu pupilowi.

 

Wady

Baterie: Pewna grupa Internautów zauważyła, że baterie stosunkowo szybko się wyczerpują, dlatego musimy często je wymieniać.

Uruchamianie: Urządzenie uruchamia się na skutek drgań krtani. Czasami zdarza się, że sprzęt włącza się, mimo że pies nie szczeka (wrażliwy czujnik).

 

 

 

 

5. Elektryczna obroża Dogtra 3500 NCP Super-X

 

Obroża Dogtra 3500 NCP Super-X pozwala na skuteczną naukę czworonoga w krótkim czasie. Model ten wykonany został z wysokiej jakości stali w połączeniu ze skórzanym paskiem, który w przypadku przetarcia można wymienić. Maksymalny obwód szyi, na który można zakupić produkt, wynosi 70 cm.

Sprzęt działa w połączeniu z nadajnikiem. Elementy te reagują na siebie w odległości do 1600 m. to sprawia, że nawet z daleka możesz kontrolować swojego psa. Zarówno obroża, jak i pilot są wodoodporne. Dzięki temu możesz mieć pewność, że model nie zepsuje się w ulewnym deszczu.

Urządzenie to zasilane jest akumulatorkami, które wystarczają na około 2 h. Do zestawu dołączona jest ładowarka. Ponadto sprzęt zapakowany jest w wygodną walizkę, więc można go zabierać ze sobą w podróż. Znajdziesz w niej także lampkę kontrolą i pilot. Opinie o obrożach elektrycznych producenta Dogtra są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten produkt za łatwość obsługi i możliwość korzystania nawet w trudnych warunkach.

Elektryczna obroża Dogtra 3500 NCP Super-X ma zasięg 1600 m. Produkt jest przeznaczony dla psów o wadze od 10 kg do 90 kg. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo.

 

Zalety

Wymienny pasek: Obrożę można regulować w zakresie od 24 cm do 70 cm. Jeśli jednak nam to nie wystarcza, możemy wymienić pasek.

Trening dwóch psów jednocześnie: Prezentowany model pozwala na trenowanie 2 czworonogów jednocześnie. Sprawia to, że urządzenie jest bardziej funkcjonalne, a tym samym konsumenci chętnie decydują się na jego zakup.

 

Wady

Ładowarka: Część konsumentów twierdzi, że dołączona do zestawu ładowarka nie jest solidnie wykonana, więc łatwo ją uszkodzić.

Pilot: Niektóre osoby uważają, że pilot ma nieprzemyślaną budowę – słabe wyprofilowanie sprawia, że trzymanie go w dłoni jest mało komfortowe.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką obrożę elektryczną kupić?

 

Obroża elektryczna to idealne urządzenie dla szybszego i bardziej efektywnego szkolenia psów. Sprawi, że nasz pupil stanie się posłuszny, a zrozumienie komend nie zajmie mu dużo czasu. Zakup odpowiedniego produktu nie jest jednak prostym zadaniem. Na rynku jest wiele urządzeń tego typu, dlatego może być to trudne dla osoby, która nie ma wiedzy w tym temacie. Aby Ci pomóc, przygotowaliśmy poradnik o tym, jaką obrożę elektryczną wybrać.

Dlaczego obroża elektryczna?

Obroża elektryczna została zaprojektowana głównie z myślą o nieposłusznych psach, które potrzebują czegoś więcej niż zwykłego szkolenia. Idealnie pomaga w prowadzeniu treningów dla trudnych pupili, a także ułatwia pozbycie się problemów z nimi związanych. Mogą to być przypadki takie, jak agresywne zachowanie np. atakowanie ludzi lub zwierząt podczas spaceru, czy niszczenie roślin w ogrodzie. Urządzenie to przyda się również w przypadku niepożądanego zachowania podczas spacerowania, takiego jak wyszarpywanie się ze smyczy lub zjadanie dziwnych przedmiotów leżących na drodze. Oprócz tego, możemy wykorzystać taką obrożę do tresowania psa. Udowodniono, że szkolenie z wykorzystaniem obroży elektrycznej przebiega o wiele szybciej niż odbywające się bez jej użycia. Obroża elektryczna działa na zasadzie wysyłania impulsów elektrycznych, kiedy pies zachowuje się nieposłusznie.

 

Wielkość psa

Ważne jest, aby dobrać odpowiednią obrożę do wielkości naszego psa. Jeżeli waży on od 10 kg do 50 kg, to gadżet powinien działać prawidłowo, a więc nie musimy martwić się o jego skuteczność. Jeżeli jednak jesteśmy właścicielami cięższego psa, to obroża elektryczna może okazać się nieskuteczna. Z kolei przy bardzo małym pupilu, może ona narobić szkód i narazić jego zdrowie. Dlatego, przed zakupem zwróćmy się o pomoc do specjalistów. Obroże możesz nałożyć swojemu pupilowi, gdy skończy 6 miesięcy.

 

Zasięg – jaka obroża elektryczna jest najlepsza?

Do każdego modelu dostajemy osobno pilot, dzięki któremu możemy sterować obrożą. Ważne jest, aby wybrać produkt, o jak największym zasięgu pilota. W efekcie będziemy mogli kontrolować zachowanie psa, który znajduje się daleko od nas. Musimy uważać na zasięg podawany przez producenta, ponieważ nie uwzględnia on punktów przeszkadzających pomiędzy nami, a zwierzęciem, takich jak drzewa, czy płot. Dlatego wybierając urządzenie z zasięgiem 300 m weźmy pod uwagę to, że aktualna kontrola nad naszym pupilem to tylko połowa tej odległości, czyli jakieś 150 m.

Takie gadżety są idealne do tresury na posesji. Jeżeli jednak zabieramy psa do lasu, czy w wysokie trawy, to warto zainwestować w urządzenie z większym zasięgiem. Pozwoli nam to nauczyć psa aportowania na otwartej przestrzeni i mieć nad nim kontrolę z większej odległości.

 

Wodoodporność

Wiele obroży elektrycznych posiada systemy E613 i HT032. Oznacza to, że odporne są one na rosę lub deszcz. Niestety nie jest to wystarczające, jeżeli pies niespodziewanie wskoczy do rowu lub do jeziora. Aby mieć pewność, że obroża elektryczna nie zniszczy się przez wodę, to zainwestujmy w model, który posiada klasę wodoodporności nie mniejszą niż IPX. Szukajmy systemów o nazwach AT918, AT919, DT1200, DT2000. Te dwa ostanie zapewniają nas także o wodoodpornym pilocie, który będzie działał bez zastrzeżeń nawet przy silnej ulewie.

 

Funkcja kontroli kilku psów

Jeżeli jesteś właścicielem więcej niż jednego psa, to z pewnością zainteresuje Cię ta opcja. Pozwala ona na sparowanie jednego pilota z wieloma obrożami. Standardem są dwa urządzenia, ale nowocześniejsze modele pozwalają na kontrolę nawet trzech gadżetów. Warto wyposażyć się w urządzenie, które pomaga nam kontrolować wszystkie obroże na raz. Systemy te zazwyczaj nazywają się AT 918 lub AT 19. W ten sposób możemy dyscyplinować dwa lub trzy psy w tym samym czasie.

 

Funkcja antyszczekowa

Niektóre modele zostały wyposażone również w funkcję ograniczającą szczekanie. Co ciekawe, może ona działać nawet, gdy nie jesteśmy w pobliżu i nie musimy używać do tego pilota. Po kilku szczeknięciach pies zostanie ostrzeżony wibracją, a jeżeli to go nie uspokoi, to będzie to lekki impuls elektryczny. Dzięki tej funkcji, możemy kontrolować zachowanie psa, nawet kiedy jesteśmy poza domem.

Funkcja elektronicznego pastucha

Inną przydatną funkcją, która działa nawet wtedy, kiedy nie ma nas w pobliżu, jest elektroniczny pastuch. Jest to rozwiązanie skierowane dla właścicieli psów, które lubią niszczyć różne przedmioty podczas naszej nieobecności. Zapobiegnie on również ucieczkom zbyt energicznych psów. Do urządzenia zostaje dołączony drut. Wystarczy, że wkopiemy go w ziemię i będzie on działał jak ogrodzenie, które jest niewidzialne. Możemy go także powiesić na płocie. Kiedy pies zbliży się do drutu, to obroża ostrzega go wibracją lub dźwiękiem. Jeżeli to nie pomoże, to zostanie wysłany mu bodziec elektryczny. Druty połączone są z centralą zasilania, która działa dzięki polu magnetycznemu.

 

Obroże elektryczne w dobrej cenie

Jedne z najtańszych modeli kosztują około 100 zł. Mają one jednak mały zasięg, mały poziom wodoodporności, a także nie posiadają wielu nowoczesnych funkcji. Możemy je jednak znaleźć w obrożach elektrycznych, które kosztują od 200 zł do nawet 600 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ