Ostatnio aktualizowane: 01.07.22

 

Maszynka do strzyżenia psów – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Moser Max 50 to jedna z częściej polecanych maszynek do strzyżenia psów. Dlaczego? Sprzęt został przystosowany do pracy ciągłej, więc nie ulegnie awarii na skutek intensywnej eksploatacji. Chętnie używają go profesjonalni groomerzy, ale jednocześnie znajduje zastosowanie także w domach. Maszynka ma długi przewód zasilający, jest lekka, a poza tym wyposażono ją w solidne ostrze, wykazujące odporność na korozję oraz tępienie. W naszym zestawieniu opisujemy inne, równie ciekawe sprzęty. Przykładem jest Adler AD 2823 – model, który wyróżnia się przede wszystkim cichą pracą. Nadaje się on do strzyżenia psów małych ras, takich jak maltańczyki. Urządzenie ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie. Pozwala ono na samodzielną regulację długości strzyżenia.

10 najlepszych maszynek do strzyżenia psów. Opinie w 2022 roku

 

Jeśli nadal zastanawiasz się, które urządzenie wybrać, zapoznaj się z kolejną częścią artykułu. To ranking maszynek do strzyżenia psów, w którym przedstawiamy godne uwagi sprzęty różnych marek. Zachęcamy do lektury.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie ma 3 m przewód zasilający, dlatego podczas strzyżenia pupila możemy oddalić się od gniazdka na dużą odległość. Jest ono też lekkie, więc utrzymanie go w dłoni przez dłuższy czas nie stanowi problemu.

Wady

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że dołączona do kompletu buteleczka z olejem ma zbyt małą pojemność. W związku z tym preparat do konserwacji ostrza szybko się kończy.

Podsumowanie

Maszynka ma moc równą 50 W, prędkość pracy silnika to 3300 obr./min. Urządzenie znajduje zastosowanie w domu, a także salonie groomerskim. Sprzęt nie jest hałaśliwy, dlatego zwierzę nie powinno się stresować podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Drugi wybór

Zalety

Maszynka jest dobrze przystosowana do przycinania sierści psów małych ras. Ma ona sieciowo-akumulatorowe zasilanie i można jej używać podczas ładowania baterii. To lekki model, którym można wygodnie manewrować. Uchwyt jest odpowiednio wyprofilowany.

Wady

Dodatkowe nasadki, które dołączono do sprzętu, są wykonane z plastiku. Część kupujących przyznaje, że nie nadają się one do przycinania długiej sierści (mocno się plącze).

Podsumowanie

Po naładowaniu akumulatora urządzenie może działać bezprzewodowo przez ok. 40 minut. Moc silnika wynosi 35 W. Maszynka jest łatwa w obsłudze i szybko nauczymy się, jak prawidłowo jej używać. Po zabiegu bez problemu wyczyścimy ostrze za pomocą specjalnej szczoteczki (znajdziemy ją w zestawie).

Rozważ też

Zalety

Sprzęt umożliwia regulację długości strzyżenia w stosunkowo dużym zakresie. Ma on 3 m kabel, dlatego nie trzeba stać tuż przy gniazdku podczas używania go. Model nie generuje dużego hałasu w czasie pracy.

Wady

Moc urządzenia jest równa 15 W. Nie nadaje się ono do przycinania bardzo długiej i gęstej sierści, bo może dojść do przegrzania silnika. Podczas zabiegu warto co pewien czas robić krótkie przerwy.

Podsumowanie

Maszynka jest wyposażona w głowicę tnącą wykonaną z hartowanej stali. W zestawie znajdziemy kilka przydatnych akcesoriów, w tym oliwkę do smarowania ostrza. Długość strzyżenia jest regulowana w zakresie od 0,7 do 3 mm. Sprzęt waży niecałe 500 g.

 

Profesjonalna maszynka do strzyżenia psów

 

1. Moser Max 50 Cicha Profesjonalna Maszynka Z Ostrzem

 

Osobom, którym marzy się profesjonalna maszynka do strzyżenia psów, polecamy sprzęt Moser Max 50. Jest on zasilany sieciowo, ale to nie wpływa na ograniczenie swobody ruchów. Długość przewodu jest równa 3 m. Urządzenie jest przystosowane do pracy ciągłej, dlatego poleca się je do salonów groomerskich.

Sprzęt jest uniwersalny, ponieważ nadaje się do strzyżenia całkowitego oraz częściowego i to psów wszystkich ras (a nawet kotów). Ponieważ nie generuje on dużego hałasu, pozwala na podcinanie sierści wrażliwym na hałas zwierzętom. Maszynka waży 360 g, a jej wymiary to: 19,6 cm x 5,4 cm x 4,8 cm. W komplecie są dwa grzebienie, 6 mm i 13 mm.

Konsumenci przekonują, że sprzęt jest łatwy w obsłudze i niepodatny na awarie. Ostrze ze stali szlachetnej jest odporne na szybkie tępienie, ponadto można je szybko wyczyścić przy użyciu dołączonej do zestawu szczoteczki. To dobra maszynka do strzyżenia psów, której moc wynosi 50 W, a prędkość pracy silnika jest równa 3300 obr./min.

 

 

 

 

Maszynka do strzyżenia psów maltańczyków

 

2. Maszynka do strzyżenia psów zwierząt Adler AD2823

 

Adler AD 2823 to maszynka do strzyżenia psów maltańczyków i innych małych ras. Daje ona możliwość samodzielnej regulacji długości strzyżenia w zakresie od 0,8 do 2 mm. W komplecie dostajemy dodatkowe nasadki pozwalające przyciąć sierść na długość 3, 6, 9 i 12 mm. Sprzęt ma tytanową głowicę, którą można zdjąć i łatwo wyczyścić. Ostrze wykonano z białej ceramiki.

Urządzenie ma sieciowo-akumulatorowe zasilane, prędkość obrotowa silnika wynosi 5800 obr./min. Jego moc to 35 W. Czas pracy maszynki po naładowaniu baterii to ok. 40 minut, ale można jej używać także wtedy, gdy jest podłączona do ładowarki. Do sprzętu dołączono szczoteczkę i olejek do konserwacji ostrza.

Czy prezentowany model spodobał się kupującym? Aby to sprawdzić, przeanalizowaliśmy szczegółowo opinie o maszynkach do strzyżenia psów Adler. Jak się okazało, urządzenie AD 2823 jest praktyczne, łatwe w obsłudze i do tego wygodne w użytkowaniu. Nie waży ono dużo i ma dobrze wyprofilowany uchwyt.

 

 

 

 

Maszynka do strzyżenia psów Moser

 

3. Moser 1230 Rex maszynka do strzyżenia psów 15W

 

Maszynka Moser Rex 1230 ma moc równą 15 W i jest zasilana sieciowo. Istotne jest to, że możemy regulować długość strzyżenia w przedziale od 0,7 do 3 mm. Sprzęt cicho pracuje, a odpowiada za to podwójnie spolaryzowany magnes. Głowica tnąca została wykonana z hartowanej stali.

Dołączone do urządzenia akcesoria to: szczoteczka do czyszczenia, oliwka do smarowania ostrza, a także dwie nakładki dystansowe i nakładka na ostrze. Wymiary modelu są równe: 18 cm x 6,7 cm x 4,2 cm. Waży on 480 g.

Mimo że maszynka do strzyżenia psów marki Moser wymaga podłączenia do prądu, większość użytkowników nie narzeka na ograniczenie swobody ruchów. Wszystko ze względu na to, że przewód jest dostatecznie długi (3 m). Z recenzji na temat sprzętu wynika, że jego atutem jest mało kłopotliwa pielęgnacja ostrza.

 

 

 

 

Maszynka do strzyżenia psów Andis

 

4. Andis SMC 2 Excel Profesjonalna Dwubiegowa Maszynka

 

W zestawieniu musiała znaleźć się maszynka do strzyżenia psów Andis SMC 2 Excel z 2-poziomową regulacją prędkości pracy. Sposób jej działania można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb i tym samym precyzyjnie przyciąć sierść swojego pupila. Model jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, czyli czarno-srebrnej i czarno-różowej.

Sprzęt znajduje zastosowanie w domach, jak również salonach groomerskich i gabinetach weterynaryjnych. Nie ma ryzyka, że urządzenie niespodziewanie wypadnie z dłoni, bo uchwyt został pokryty antypoślizgową gumą. W komplecie jest ostrze UltraEdge umożliwiające przycinanie sierści na długość 1,5 mm.

Co o produkcie sądzą konsumenci? Na podstawie ich recenzji można wywnioskować, że maszynka stosunkowo cicho pracuje i jest łatwa w obsłudze. Co więcej, nie waży ona dużo, dlatego można nią swobodnie manewrować.

 

 

 

 

Maszynka do strzyżenia psów yorków

 

5. Maszynka do strzyżenia psów Eldom MZ200 

 

Eldom MZ200 to bardzo popularna maszynka do strzyżenia psów yorków, shih tzu czy maltańczyków. Dołączono do niej cztery nasadki dające możliwość przycięcia sierści czworonoga na długość: 3, 6, 9 oraz 12 mm. W zestawie znajdziemy też inne przydatne akcesoria. Są to: pilnik do pazurów, nożyczki, podwójny grzebień oraz szczotka do rozczesywania kołtunów.

Moc urządzenia wynosi 12 W, jest ono zasilane sieciowo. Komplet jest zapakowany w praktyczną walizkę, co ułatwia jego przechowywanie, a dodatkowo zapobiega przypadkowemu zgubieniu akcesoriów. Sprzęt ma odpowiednio wyprofilowany i pokryty gumą uchwyt, więc można go pewnie utrzymać w dłoniach.

Użytkownicy przekonują, że to dobra i tania maszynka do strzyżenia psów, która nie jest zbyt hałaśliwa. Z jej zakupu powinni być zadowoleni właściciele wrażliwych na głośne dźwięki czworonogów.

 

 

 

 

Wahl maszynka do strzyżenia psów

 

6. Wahl Show Pro 2208 maszynka dla małych psów

 

Oferowana przez markę Wahl maszynka do strzyżenia psów 2208 Show Pro jest wyposażona w wytrzymałe ostrze wykonane ze stali. Wystarczy je regularnie czyścić, aby sprzęt działał niezawodnie przez dłuższy czas. Długość strzyżenia jest regulowana w zakresie od 1 do 12 mm. W zestawie znajdziemy dodatkowe grzebienie o długości: 3, 10, 13 oraz 25 mm. Do modelu dołączono też inne akcesoria: nakładkę na ostrze, nożyczki, szczotkę i olej do czyszczenia oraz etui.

Urządzenie nie generuje dużego hałasu w czasie pracy, a do tego jest poręczne, co gwarantuje komfort użytkowania. Przewód zasilający ma długość 1,8 m, umieszczono przy nim uchwyt dający możliwość zawieszenia sprzętu na wieszaku. Jak pokazał test maszynek do strzyżenia psów, prezentowany model ma solidną obudowę, niepodatną na uszkodzenia.

Osoby, które kupiły sprzęt marki Wahl, chwalą go głównie za cichą pracę i użyteczność. Daje on możliwość skrócenia sierści pupila na dowolną długość. Wyczyszczenie ostrza po skończonym zabiegu pielęgnacyjnym nie zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

Maszynka do strzyżenia psów Oster

 

7. Oster Golden A5 Maszynka do strzyżenia dwubiegowa

 

Oster Golden A5 to nasza propozycja dla właścicieli czworonogów z długą i gęstą sierścią. To maszynka z 2-poziomową regulacją prędkości pracy, która jest dostępna w kilku ciekawych kolorach, w tym: różowym, brązowym i srebrnym. Model jest zasilany sieciowo, ma kabel o długości 4 m. Moc silnika wynosi 45 W, a całkowite wymiary sprzętu są równe: 18,6 cm x 4,9 cm x 4,9 cm.

Czym wyróżnia się maszynka do strzyżenia psów marki Oster? Daje ona możliwość szybkiej wymiany ostrza na inne, wystarczy wcisnąć jeden przycisk. Model jest kompatybilny z elementami tnącymi typu Snap-On najbardziej popularnych producentów. Dołączone do kompletu akcesoria to: olej do konserwacji ostrza, wymienne szczotki węglowe do silnika i szczoteczka do czyszczenia.

Urządzenie może pracować bez przerwy przez dłuższy czas, a mimo to nie nagrzewa się. Z tego względu jest ono używane przez profesjonalnych groomerów. Jednocześnie trzeba podkreślić, że maszynka jest łatwa w obsłudze, więc każdy z nas poradzi sobie z samodzielnym strzyżeniem psa. Potwierdzają to zadowoleni z zakupu konsumenci.

 

 

 

 

Maszynka do strzyżenia psów Camry

 

8. Maszynka do strzyżenia psów zwierzat Camry CR2821

 

Sprzęt Camry CR 2821 ma ceramiczne ostrze, które pozwala na precyzyjnie przycięcie sierści czworonoga. Model ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie, a po naładowaniu baterii może pracować w trybie bezprzewodowym przez 40 minut. Do maszynki dołączono szczoteczkę niezbędną do jej czyszczenia oraz olejek do konserwacji ostrza.

Urządzenie daje możliwość regulacji długości strzyżenia przy pomocy specjalnego pierścienia na obudowie, a także czterech wymiennych nasadek. Nie trzeba się obawiać, że zbyt mocno skrócimy sierść swojego pupila.

Według kupujących maszynka do strzyżenia psów Camry CR 2821 to jeden z lepszych modeli dostępnych na rynku. Ważne jest to, że urządzenie nie pracuje głośno, a sposób jego działania można szybko dopasować do indywidualnych potrzeb. Zaletą sprzętu jest ponadto poręczność.

 

 

 

 

9. Profesjonalna maszynka Andis AGC Super 2

 

Prezentujemy maszynkę Andis Agc Super 2, która przyda się nie tylko osobom mającym psy, ale też koty czy nawet konie. Z pomocą urządzenia uda nam się szybko przystrzyc sierść czworonogów, bez konieczności zabierania zwierząt do profesjonalnego salonu (co zwykle jest dla pupili bardzo stresującym przeżyciem). Produkt ma moc 35 W i cicho pracuje.

Model Andis Agc Super 2 nie przegrzewa się, więc możemy go użytkować przez dłuższy czas, bez potrzeby robienia przerw. Lekka, dobrze wyprofilowana obudowa zwiększa komfort użytkowania i sprawia, że sprzętem łatwo się manewruje. Maszynka została wyposażona w ostrze UltraEdge o długości 1,5 mm, które zostało wykonane ze stali.

Konsumenci uważają, że model ten jest wyjątkowo funkcjonalny. Ponieważ nie musimy regularnie smarować wewnętrznych części urządzenia, konserwacja produktu nie jest kłopotliwa. Sprzęt pozwala szybko przyciąć również bardzo gęstą sierść, a z uwagi na to, że nie generuje dużego hałasu, zwierzęta nie powinny się bać domowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Andis AGC Super 2 to maszynka do strzyżenia psów wyposażona w silnik wirnikowy o mocy 35 W. W zestawie znajduje się 1,5 mm ostrze ze stali.

 

Zalety

Olej: Jeśli zdecydujemy się na zakup Andis AGC Super 2, otrzymamy w zestawie olej służący do konserwacji ostrzy. Nie będziemy musieli wydawać dodatkowych pieniędzy na zakup tego preparatu.

Cicha praca: Urządzenie ma dobrej jakości silnik, który nie tylko czyni model bardziej efektywnym, ale także sprawia, że strzyżenie psa to przyjemność. Sprzęt nie generuje zbyt dużego hałasu, więc jego użytkowanie jest komfortowe.

Uniwersalność: Prezentowana maszynka będzie odpowiednia nie tylko do strzyżenia psów, ale także innych zwierząt, np. koni, świń czy bydła rogatego. Z racji sporych możliwości zastosowania urządzenia jest ono chętnie kupowane nie tylko przez właścicieli czworonogów, ale także weterynarzy czy groomerów.

Nie nagrzewa się: Sprzęt nie nagrzewa się zbyt szybko, dlatego nie musimy co chwilę robić przerw w pracy.

Obudowa: Model jest dostępny w różnych kolorach do wyboru. Możemy więc nie tylko dostosować maszynkę do naszych potrzeb, ale także poczucia estetyki.

 

Wady

Drgania: Mimo zapewnień producent w trakcie strzyżenia można odczuć niewielkie drgania urządzenia.

 

 

 

 

Maszynka do strzyżenia psów Trixie Andis

 

10. Maszynka do strzyżenia przewodowa Trixie Andis TR1250

 

Model Trixie Andis TR1250 to maszynka do strzyżenia psów o mocy 18 W. Sprzęt idealnie nadaje się do pielęgnacji zwierząt wrażliwych na dźwięki, gdyż nie generuje zbyt dużego hałasu. W zestawie poza urządzeniem znajdziemy niezbędne akcesoria: smar do konserwacji, grzebień, szczoteczkę czyszczącą i nakładki o różnej długości (3 mm, 6 mm, 13 mm oraz 19 mm).

Maszynka marki Trixie wyróżnia się precyzją. Obudowa została wyprofilowana tak, aby nie wyślizgnęła się przypadkowo z dłoni. Sprzęt wyjątkowo łatwo się czyści, głównie za sprawą dołączonych do kompletu akcesoriów. Z pomocą urządzenia w odpowiedni sposób zadbamy zarówno o małe, jak i duże psy, również te z gęstą sierścią.

Według większości konsumentów urządzenie jest godne polecenia osobom, które nie mają możliwości zabrania swojego pupila do groomera. Maszynka ma cicho pracujący silnik i wytrzymałe ostrze. Produkt jest zasilany sieciowo, a ponieważ kabel jest długi, nic nie ogranicza swobody ruchów.

Trixie Andis TR1250 to maszynka do strzyżenia psów z możliwością regulacji długości ostrza w zakresie od 0,5 mm do 2,4 mm. Model jest zasilany sieciowo.

 

Zalety

Cicha praca: W przypadku strzyżenia pupilów cicha praca maszynki jest niezwykle ważna. Dlatego też producent zadbał o to, aby Trixie Andis TR1250 wyposażono w dobrej jakości silnik. Nie generuje on hałasu, więc jest przyjazny zwierzętom.

Chromowane ostrza: Model ma chromowane ostrza, które nie są podatne na działanie korozji. Dodatkowo warto wspomnieć, że elementy te nie ulegają zniekształceniom jednocześnie gwarantując precyzję cięcia przez cały okres użytkowania sprzętu.

Czyszczenie: Z racji tego, że do zestawu dołączono szczoteczkę do czyszczenia nie musimy zastanawiać się, czego użyć do pielęgnacji maszynki, aby skutecznie usunąć wszelkie zabrudzenia.

 

Wady

Obudowa: Musimy mieć na uwadze to, że jeśli będziemy długo używać urządzenia, a nie będziemy robić przerw, obudowa może nagrzać się do wysokiej temperatury.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką maszynkę do strzyżenia psów kupić?

 

Chcesz, aby Twój pies miał zdrową i lśniącą sierść? Samo czesanie to zwykle za mało, aby osiągnąć taki efekt. Konieczne jest również systematyczne strzyżenie. Na szczęście nie musisz zabierać swojego czworonoga do profesjonalnego salonu groomerskiego, potrzebujesz tylko odpowiedniej maszynki do strzyżenia. O tym, jak znaleźć właściwy model, doradzamy w poradniku zakupowym.

Moc

Żeby dowiedzieć się, jaka jest najlepsza maszynka do strzyżenia psów, trzeba sprawdzić kilka podstawowych parametrów. Za najważniejszy uznaje się moc, bo na jej podstawie można się przekonać, czy sprzęt będzie wystarczająco efektywnie działał. Pod tym względem dostępne w sklepach urządzenia są zróżnicowane, ponieważ możemy znaleźć zarówno 15 W, jak i ponad 50 W modele. Trzeba pamiętać, że maszynka wyposażona w słabszy silnik nie jest przystosowana do długotrwałej pracy i konieczne może być robienie przerw, aby nie doszło do jej przegrzania. Do przycinania długiej i gęstej sierści potrzebny jest sprzęt, którego moc wynosi 30 W lub więcej.

 

Prędkość pracy

O tym, jak efektywnie będzie działać maszynka, decyduje nie tylko moc, ale i prędkość pracy. Standardowo mieści się ona w przedziale od 2000 do 6000 obr./min. Część modeli pozwala na zmianę prędkości obrotowej ze względu na obecność dwóch biegów, a nie tylko jednego. Może to być duże ułatwienie w przypadku maszynek przeznaczonych do strzyżenia wszystkich domowych zwierząt, mających różnej długości sierść.

 

Zasilanie

Biorąc pod uwagę sposób zasilania, możemy wyróżnić urządzenia sieciowe i akumulatorowe. Maszynki zaliczane do pierwszej wspomnianej grupy nierzadko są mocniejsze, ponadto nie musimy się martwić o nagłe rozładowanie akumulatora. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to, jak długi jest przewód, aby nie okazało się, że zbyt mocno ogranicza on swobodę ruchów. Jeśli zdecydujemy się na sprzęt akumulatorowy, musimy sprawdzić całkowity czas pracy po naładowaniu baterii. Co ciekawe, niektóre marki oferują urządzenia sieciowo-akumulatorowe. Mogą one pracować po podłączeniu do prądu lub z wykorzystaniem akumulatora. Przeważnie takie maszynki mogą być używane także w czasie ładowania baterii.

 

Głowica i ostrze

Głowica sprzętu powinna być solidna, dlatego zwykle do jej produkcji wykorzystuje się tytan. Wykazuje on odporność na korozję, jak i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. To zapewnia maszynce wytrzymałość oraz długą i niezawodną pracę. Również osadzone na głowicy ostrze nie może być podatne na korozję, pęknięcia czy szybkie tępienie. Materiałem jego wykonania zwykle jest stal szlachetna, ewentualnie nierdzewna. Ważne jest to, aby w razie potrzeby można było wymienić ostrze na inne. Zazwyczaj producenci podają, czy jest to możliwe i jakie elementy tnące możemy zamontować na głowicy.

 

Długość strzyżenia włosa

Jeżeli nie chcemy żałować zakupu, powinniśmy sprawdzić, czy wybrana maszynka daje możliwość swobodnej regulacji długości strzyżenia. Jeśli tak, sprzęt na pewno okaże się praktyczny i będziemy mogli wykorzystać go do przycinania sierści wszystkim domowym zwierzętom. Im szerszy jest zakres regulacji, tym większe prawdopodobieństwo, że uda nam się ustawić optymalną długość przycinania sierści. Tym samym nie musimy się obawiać, że skrócimy ją zbyt mocno i pupil będzie czuł się mało komfortowo. Przeważnie regulacja obejmuje zakres od ok. 0,7 mm do 2 czy nawet 3 mm. Poza tym w zestawie możemy otrzymać specjalne nasadki na ostrze, pozwalające na przycinanie sierści na długość od 3 do 12 mm.

 

Wymiary i waga

Mając wątpliwości, jaką maszynkę do strzyżenia psów wybrać, warto pamiętać o tym, że pod względem wymiarów powinna być dopasowana do wielkości czworonoga. Nie potrzebujemy bardzo dużego sprzętu, jeśli zamierzamy wykorzystywać go do podcinania sierści maltańczyka czy innego, równie małego pieska. Aby zapewnić sobie komfort użytkowania, koniecznie sprawdźmy, ile waży urządzenie. Nie powinno to być więcej niż 500 – 600 g, inaczej możemy mieć problem z utrzymaniem maszynki w dłoniach przez dłuższy czas (choć na to wpływa też to, w jaki sposób został wyprofilowany uchwyt i jakim materiałem go pokryto).

Cicha praca

Sprzęt do strzyżenia czworonoga nie może być zbyt hałaśliwy. Już sam zabieg pielęgnacyjny może być dla czworonoga stresujący, a głośne dźwięki wydawane przez urządzenie sprawią, że pupil stanie się bardziej zdenerwowany. Najlepsza maszynka do strzyżenia psów wyróżnia się cichą pracą. Na to wpływa przede wszystkim typ wykorzystanego silnika, a także dodatkowe rozwiązania, takie jak np. podwójnie spolaryzowany magnes.

 

Akcesoria

Kupując maszynkę dla psa, zwykle w zestawie otrzymujemy kilka dodatkowych akcesoriów. To nie tylko dodatkowe nakładki dystansujące, ale i olejek do konserwacji ostrza oraz szczoteczka do czyszczenia. Dzięki nim możemy dokładnie wyczyścić sprzęt po użyciu i lepiej zabezpieczyć go przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Inne akcesoria to np. nakładka zabezpieczająca ostrze, grzebyk, nożyczki, szczotka do kołtunów czy walizka do przechowywania.

 

Maszynki do strzyżenia psów w dobrych cenach

Za maszynkę, która ma niewielką moc i jest przystosowana do przycinania sierści psów małych ras, zapłacimy średnio nie więcej niż 200 – 300 zł. Profesjonalne sprzęty, odpowiednie nie tylko do użytku w domu, ale i gabinecie weterynaryjnym czy salonie groomerskim, są znacznie droższe. Kosztują one minimum 600 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Maszynka do strzyżenia psów – gdzie kupić?

Maszynkę do strzyżenia psów można znaleźć m.in. w stacjonarnych sklepach zoologicznych. Takie sprzęty stają się coraz bardziej popularne, gdyż nie każdy ma czas na to, aby regularnie zabierać swojego pupila do profesjonalnego groomera. Z tego względu czasami są one dostępne również w hipermarketach czy sklepach RTV i AGD. Ponieważ w takich miejscach asortyment może być ograniczony, warto poszukać maszynki także w Internecie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że do wyboru będziemy mieć znacznie więcej modeli różnych marek. Możemy przy okazji porównać ceny czy przeczytać opinie na temat konkretnego sprzętu, żeby zyskać pewność, że spełni on nasze oczekiwania. Robiąc zakupy przez Internet, nie musimy wychodzić z domu.

P2: Ile kosztuje maszynka do strzyżenia psów?

W przypadku maszynek do strzyżenia psów ceny są zróżnicowane. Na to, ile wydamy na zakup sprzętu, wpływają takie czynniki jak: marka, solidność, ilość dostępnych funkcji i zastosowanych rozwiązań czy liczba akcesoriów w zestawie. Średnio za urządzenie przeznaczone do strzyżenia czworonogów wydamy minimum 80 zł, choć większość modeli kosztuje od ok. 150 zł do 500 zł. Są też nieco droższe maszynki, których cena sięga kwoty 1000 zł. To profesjonalne sprzęty oferowane przez renomowanych producentów. Zwykle zakup urządzenia do strzyżenia psów jest mniejszym wydatkiem niż regularne wizyty w salonie groomerskim. Warto wziąć to pod uwagę, zastanawiając się, czy rzeczywiście potrzebujemy maszynki.

 

P3: Jak naostrzyć maszynkę do strzyżenia psów?

Nawet bardzo droga maszynka do strzyżenia psów będzie po pewnym czasie wymagać ostrzenia. Większość posiadaczy tego typu sprzętów radzi, aby nie robić tego samodzielnie, bo wystarczy chwila nieuwagi, aby zniszczyć ostrze. Lepiej powierzyć swój sprzęt profesjonalistom. Warto sprawdzić, czy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajduje się serwis groomerski, który zajmuje się ostrzeniem maszynek. Osoby mieszkające w małych miejscowościach lub te zapracowane mogą wysłać sprzęt do wybranego zakładu za pośrednictwem kuriera czy poczty. To bardzo wygodne rozwiązanie. Średnio za ostrzenie urządzenia zapłacimy kilkadziesiąt złotych. Możemy też poprosić fachowców, aby przetestowali maszynkę pod kątem sprawności, wtedy w razie potrzeby wymienią zepsute części.

 

P4: Maszynka do strzyżenia psów – jak używać?

Dzięki maszynce można samodzielnie ostrzyc psa, nie narażając go w ten sposób na stres związany choćby z podróżą samochodem w obce miejsce, czyli do salonu groomerskiego. Jak to zrobić w prawidłowy sposób? Przed zabiegiem warto wykąpać pupila i wysuszyć sierść, bo wtedy z łatwością ją rozczeszemy. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniej długości strzyżenia. Jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia, najpierw powinniśmy delikatnie skrócić sierść. Jeżeli przytniemy ją zbyt mocno, pies może nie wyglądać dobrze, poza tym będzie intensywniej odczuwał zimno. W sytuacji, gdy zwierzę jest niespokojne i wciąż się wierci, należy poprosić jednego z domowników, aby pomógł go uspokoić.

P5: Maszynka do strzyżenia psów – jak o nią dbać?

Jeżeli w odpowiedni sposób nie zadbamy o maszynkę do strzyżenia psa, może się ona szybko zepsuć. Bardzo ważne jest jej regularne czyszczenie, po każdorazowym użyciu. Początkowo może to być trochę kłopotliwe, ale jest to konieczne, żeby urządzenie pozostało sprawne przez długi czas. Do usunięcia sierści zalegającej na ostrzu możemy wykorzystać pędzelek, przeważnie jest on dołączony do zestawu. Bardziej doświadczeni użytkownicy maszynek podpowiadają, że w tym celu dobrze sprawdza się również szczoteczka do zębów z twardym włosiem. Kupując sprzęt do strzyżenia czworonoga, powinniśmy zaopatrzyć się także w specjalny preparat do smarowania ostrza, który zapobiegnie jego szybkiemu stępieniu.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ