Ranking 10 najlepszych maszynek do strzyżenia psów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 29.03.24

 

Maszynka do strzyżenia psów – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Moser Max 50 to jedna z częściej polecanych maszynek do strzyżenia psów. Dlaczego? Sprzęt został przystosowany do pracy ciągłej, więc nie ulegnie awarii na skutek intensywnej eksploatacji. Chętnie używają go profesjonalni groomerzy, ale jednocześnie znajduje zastosowanie także w domach. Maszynka ma długi przewód zasilający, jest lekka, a poza tym wyposażono ją w solidne ostrze, wykazujące odporność na korozję oraz tępienie. W naszym zestawieniu opisujemy inne, równie ciekawe sprzęty. Przykładem jest Adler AD 2823 – model, który wyróżnia się przede wszystkim cichą pracą. Nadaje się on do strzyżenia psów małych ras, takich jak maltańczyki. Urządzenie ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie. Pozwala ono na samodzielną regulację długości strzyżenia.

10 najlepszych maszynek do strzyżenia psów. Opinie w 2024 roku

 

Jeśli nadal zastanawiasz się, które urządzenie wybrać, zapoznaj się z kolejną częścią artykułu. To ranking maszynek do strzyżenia psów, w którym przedstawiamy godne uwagi sprzęty różnych marek. Zachęcamy do lektury.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie ma 3 m przewód zasilający, dlatego podczas strzyżenia pupila możemy oddalić się od gniazdka na dużą odległość. Jest ono też lekkie, więc utrzymanie go w dłoni przez dłuższy czas nie stanowi problemu.

Wady

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że dołączona do kompletu buteleczka z olejem ma zbyt małą pojemność. W związku z tym preparat do konserwacji ostrza szybko się kończy.

Podsumowanie

Maszynka ma moc równą 50 W, prędkość pracy silnika to 3300 obr./min. Urządzenie znajduje zastosowanie w domu, a także salonie groomerskim. Sprzęt nie jest hałaśliwy, dlatego zwierzę nie powinno się stresować podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Drugi wybór

Zalety

Maszynka jest dobrze przystosowana do przycinania sierści psów małych ras. Ma ona sieciowo-akumulatorowe zasilanie i można jej używać podczas ładowania baterii. To lekki model, którym można wygodnie manewrować. Uchwyt jest odpowiednio wyprofilowany.

Wady

Dodatkowe nasadki, które dołączono do sprzętu, są wykonane z plastiku. Część kupujących przyznaje, że nie nadają się one do przycinania długiej sierści (mocno się plącze).

Podsumowanie

Po naładowaniu akumulatora urządzenie może działać bezprzewodowo przez ok. 40 minut. Moc silnika wynosi 35 W. Maszynka jest łatwa w obsłudze i szybko nauczymy się, jak prawidłowo jej używać. Po zabiegu bez problemu wyczyścimy ostrze za pomocą specjalnej szczoteczki (znajdziemy ją w zestawie).

Rozważ też

Zalety

Maszynka jest przydatna do strzyżenia trudno dostępnych miejsc ze względu na fakt, że przerwy między zębami są niewielkie. Silnik 5 W nie wywołuje u zwierząt strachu, bo działa cicho. Noże wykonano ze stali, która nie rdzewieje podczas użytkowania.

Wady

Maszynka wymaga systematycznego czyszczenia i olejowania noży tnących. W przypadku zaniechania tych czynności, w dość szybkim tempie noże się stępią. Również sierść zwierzęcia musi być czysta i pozbawiona piasku, a także całkowicie sucha.

Podsumowanie

Maszynka pozwala na cięcie od 3 do 6 mm, jej szerokość robocza wynosi 2,5 cm. Waga maszynki to 190 g, kształt jest poręczny i wygodny do manipulacji wokół uszu czy łap zwierzęcia. Wraz z maszynką klient otrzymuje olej niezbędny do konserwacji zestawu tnącego.

 

Profesjonalna maszynka do strzyżenia psów

 

1. Moser Max 50 Cicha Profesjonalna Maszynka Z Ostrzem

 

Osobom, którym marzy się profesjonalna maszynka do strzyżenia psów, polecamy sprzęt Moser Max 50. Jest on zasilany sieciowo, ale to nie wpływa na ograniczenie swobody ruchów. Długość przewodu jest równa 3 m. Urządzenie jest przystosowane do pracy ciągłej, dlatego poleca się je do salonów groomerskich.

Sprzęt jest uniwersalny, ponieważ nadaje się do strzyżenia całkowitego oraz częściowego i to psów wszystkich ras (a nawet kotów). Ponieważ nie generuje on dużego hałasu, pozwala na podcinanie sierści wrażliwym na hałas zwierzętom. Maszynka waży 360 g, a jej wymiary to: 19,6 cm x 5,4 cm x 4,8 cm. W komplecie są dwa grzebienie, 6 mm i 13 mm.

Konsumenci przekonują, że sprzęt jest łatwy w obsłudze i niepodatny na awarie. Ostrze ze stali szlachetnej jest odporne na szybkie tępienie, ponadto można je szybko wyczyścić przy użyciu dołączonej do zestawu szczoteczki. To dobra maszynka do strzyżenia psów, której moc wynosi 50 W, a prędkość pracy silnika jest równa 3300 obr./min.

 

 

 

 

Maszynka do strzyżenia psów maltańczyków

 

2. Maszynka do strzyżenia psów zwierząt Adler AD2823

 

Adler AD 2823 to maszynka do strzyżenia psów maltańczyków i innych małych ras. Daje ona możliwość samodzielnej regulacji długości strzyżenia w zakresie od 0,8 do 2 mm. W komplecie dostajemy dodatkowe nasadki pozwalające przyciąć sierść na długość 3, 6, 9 i 12 mm. Sprzęt ma tytanową głowicę, którą można zdjąć i łatwo wyczyścić. Ostrze wykonano z białej ceramiki.

Urządzenie ma sieciowo-akumulatorowe zasilane, prędkość obrotowa silnika wynosi 5800 obr./min. Jego moc to 35 W. Czas pracy maszynki po naładowaniu baterii to ok. 40 minut, ale można jej używać także wtedy, gdy jest podłączona do ładowarki. Do sprzętu dołączono szczoteczkę i olejek do konserwacji ostrza.

Czy prezentowany model spodobał się kupującym? Aby to sprawdzić, przeanalizowaliśmy szczegółowo opinie o maszynkach do strzyżenia psów Adler. Jak się okazało, urządzenie AD 2823 jest praktyczne, łatwe w obsłudze i do tego wygodne w użytkowaniu. Nie waży ono dużo i ma dobrze wyprofilowany uchwyt.

 

 

 

 

Maszynka do strzyżenia psów Moser

 

3. Moser Maszynka Do Strzyżenia Rex Mini

 

Moser maszynka do strzyżenia Rex Mini to sprzęt, który będzie przydatny zarówno przy strzyżeniu psa jak i kota. Jest to model, który będzie szczególnie użyteczny przy modelowaniu cięcia wokół pyska, uszu czy łap. Maszynka do strzyżenia psów Moser jest bowiem dedykowana do miejsc trudno dostępnych i precyzyjnych cięć.

Nakładka grzebieniowa pozwala na zachowanie długości cięcia od 3 do 6 mm, a szerokość grzebienia wynosi 3,2 cm. Jak wykazał test maszynek do strzyżenia psów Moser Rex Mini jest poręczna i ma wytrzymały, obrotowy silnik, który nie straszy zwierząt zbyt głośnym działaniem. Silnik o mocy 5 W jest zasilany z gniazdka elektrycznego, a długość kabla zasilającego wynosi 2 m.

Wymiary maszynki to : Długość 136 mm, szerokość 41 mm i wysokość 35 mm, jej waga to zaledwie 190 g. Dlatego też użytkownicy określają ją jako poręczną i wygodną w manipulacji. Ta cicha maszynka do strzyżenia psów w kupowanym zestawie, obok samej maszynki, ma nakładkę ochronną na noże, szczoteczkę do czyszczenia oraz olej do konserwacji noży tnących.

 

 

 

 

Cicha maszynka do strzyżenia psów

 

4. Mesko Maszynka do strzyżenia zwierząt MS 2826

 

Zaletą Mesko maszynki do strzyżenia zwierząt MS 2826 jest fakt wykorzystania w niej tytanowej głowicy zapewniającej długą i bezawaryjną pracę oraz ostrzy ceramicznych pozwalających na szybkie strzyżenie. Model został zaopatrzony również w wydajny, wysokoobrotowy silnik o mocy 35 W, a obrotowy pierścień pozwala na regulację długości strzyżenia w zakresie: 0,8 mm, 1,1 mm, 1,4 mm, 1,7 mm i 2 mm. Dodatkowo 4 dołączone nasadki o rozmiarach 3, 6, 9, 12 mm użyte wraz z pierścieniową regulacją stwarzają możliwość ustawienia 25 różnych długości strzyżenia.

Sprzęt ma zasilanie akumulatorem i z sieci. Czas ładowania akumulatora do pełna wynosi 240 min, a naładowany do pełna powala na 90 minut nieprzerwanej pracy. Skuteczność cięcia maszynki Mesko zapewniają wysokie obroty profesjonalnego, mimośrodowego silnika wynoszące 5800 obr/min, a także ergonomiczny kształt urządzenia, dopasowany do dłoni operatora.

Co istotne, maszynka pozwala na używanie jej podczas ładowania akumulatora, a użytkownik kupując ten sprzęt otrzymuje również zapasowy akumulator, olej do konserwacji elementu tnącego, pędzelek, 4 nasadki regulujące długość strzyżenia oraz instrukcję obsługi.

 

 

 

 

Maszynka do strzyżenia psów yorków

 

5. Maszynka do strzyżenia psów Eldom MZ200 

 

Eldom MZ200 to bardzo popularna maszynka do strzyżenia psów yorków, shih tzu czy maltańczyków. Dołączono do niej cztery nasadki dające możliwość przycięcia sierści czworonoga na długość: 3, 6, 9 oraz 12 mm. W zestawie znajdziemy też inne przydatne akcesoria. Są to: pilnik do pazurów, nożyczki, podwójny grzebień oraz szczotka do rozczesywania kołtunów.

Moc urządzenia wynosi 12 W, jest ono zasilane sieciowo. Komplet jest zapakowany w praktyczną walizkę, co ułatwia jego przechowywanie, a dodatkowo zapobiega przypadkowemu zgubieniu akcesoriów. Sprzęt ma odpowiednio wyprofilowany i pokryty gumą uchwyt, więc można go pewnie utrzymać w dłoniach.

Użytkownicy przekonują, że to dobra i tania maszynka do strzyżenia psów, która nie jest zbyt hałaśliwa. Z jej zakupu powinni być zadowoleni właściciele wrażliwych na głośne dźwięki czworonogów.

 

 

 

 

Wahl maszynka do strzyżenia psów

 

6. Wahl Maszynka do strzyżenia psów 9766-016

 

Jeśli szukasz bezprzewodowego pomocnika do strzyżenia psów to być może zainteresuje Cię Wahl maszynka do strzyżenia psów 9766-016 – przeznaczona do strzyżenia sierści trudnych i wymagających. Wahl maszynka do strzyżenia psów ma mocny silnik 900 mA i 4V na wyjściu i pracuje bezprzewodowo zasilany akumulatorem litowo-jonowym.

W skład przedmiotów dostarczanych wraz z maszynką wchodzą 4 nakładki grzebieniowe: 3 mm, 6 mm, 10 mm i 13 mm, osłonka na ostrze, szczoteczka do czyszczenia wraz z buteleczką oliwy, grzebień, nożyczki, a wszystkie te przedmioty umieszczono w etui z tworzywa sztucznego. Tak wyposażony sprzęt poradzi sobie z wieloma typami sierści w tym kręconą i falowaną, dwuwarstwową, jedwabistą, długą i krótką. Akumulator sprzętu ma funkcję szybkiego ładowania, w którym już po 15 minutach maszynka może pracować przez 8 minut.

Pełne naładowanie akumulatora nastąpi po 3 – 5 godzinach ładowania, co pozwoli na pracę o długości 120 minut. O konieczności naładowania akumulatora informuje dioda LED. Wymiary sprzętu wynoszą 185 x 75 x 240 mm, jego waga to 0.692 kg i wyposażono go w stalowe, samoostrzące się, nierdzewne, wymienne ostrza 46 mm.

 

 

 

 

Maszynka do strzyżenia psów Oster

 

7. Oster Golden A5 Maszynka do strzyżenia dwubiegowa

 

Oster Golden A5 to nasza propozycja dla właścicieli czworonogów z długą i gęstą sierścią. To maszynka z 2-poziomową regulacją prędkości pracy, która jest dostępna w kilku ciekawych kolorach, w tym: różowym, brązowym i srebrnym. Model jest zasilany sieciowo, ma kabel o długości 4 m. Moc silnika wynosi 45 W, a całkowite wymiary sprzętu są równe: 18,6 cm x 4,9 cm x 4,9 cm.

Czym wyróżnia się maszynka do strzyżenia psów marki Oster? Daje ona możliwość szybkiej wymiany ostrza na inne, wystarczy wcisnąć jeden przycisk. Model jest kompatybilny z elementami tnącymi typu Snap-On najbardziej popularnych producentów. Dołączone do kompletu akcesoria to: olej do konserwacji ostrza, wymienne szczotki węglowe do silnika i szczoteczka do czyszczenia.

Urządzenie może pracować bez przerwy przez dłuższy czas, a mimo to nie nagrzewa się. Z tego względu jest ono używane przez profesjonalnych groomerów. Jednocześnie trzeba podkreślić, że maszynka jest łatwa w obsłudze, więc każdy z nas poradzi sobie z samodzielnym strzyżeniem psa. Potwierdzają to zadowoleni z zakupu konsumenci.

 

 

 

 

Maszynka do strzyżenia psów Camry

 

8. Maszynka do strzyżenia psów zwierzat Camry CR2821

 

Sprzęt Camry CR 2821 ma ceramiczne ostrze, które pozwala na precyzyjnie przycięcie sierści czworonoga. Model ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie, a po naładowaniu baterii może pracować w trybie bezprzewodowym przez 40 minut. Do maszynki dołączono szczoteczkę niezbędną do jej czyszczenia oraz olejek do konserwacji ostrza.

Urządzenie daje możliwość regulacji długości strzyżenia przy pomocy specjalnego pierścienia na obudowie, a także czterech wymiennych nasadek. Nie trzeba się obawiać, że zbyt mocno skrócimy sierść swojego pupila.

Według kupujących maszynka do strzyżenia psów Camry CR 2821 to jeden z lepszych modeli dostępnych na rynku. Ważne jest to, że urządzenie nie pracuje głośno, a sposób jego działania można szybko dopasować do indywidualnych potrzeb. Zaletą sprzętu jest ponadto poręczność.

 

 

 

 

Maszynka do strzyżenia psów długowłosych

 

9. Wahl ShowPro Animal Clipper Kit 9265-2016

 

Wahl ShowPro Animal Clipper Kit 9265-2016 to przewodowa maszynka do strzyżenia psów nadająca się do skracania każdego rodzaju sierści. Pożądaną długość strzyżenia dobrać można dzięki dołączonym czterem nasadkom grzebieniowym o długościach 13, 10, 13 i 25 mm. W zestawie obok maszynki i nakładek klient znajdzie też szczoteczkę, tubkę z olejkiem o pojemności 10 ml, grzebień, nożyczki i etui z tworzywa sztucznego.

Precyzyjnie wyszlifowane samoostrzące ostrza o szerokości 46 mm wykonano ze stali wysokowęglowej. Zasila ten sprzęt trwały silnik o mocy 9W i cichym działaniu oraz zabezpieczeniu przed przegrzaniem. Wymiary tej maszynki zamkniętej w biało-czarnej obudowie wynoszą: Długość 187 mm, szerokość 75 mm i wysokość 250 mm.

Choć jest to maszynka do strzyżenia psów długowłosych przewodowa, to pracę usprawnia tu przycisk on/off umieszczony na obudowie pozwalający na chwilowe przerwanie pracy bez odłączania sprzętu z gniazdka elektrycznego. Waga urządzenia wynosi 0.968 kg.

 

 

 

 

Maszynka do strzyżenia psów Trixie Andis

 

10. Maszynka do strzyżenia przewodowa Trixie Andis TR1250

 

Model Trixie Andis TR1250 to maszynka do strzyżenia psów o mocy 18 W. Sprzęt idealnie nadaje się do pielęgnacji zwierząt wrażliwych na dźwięki, gdyż nie generuje zbyt dużego hałasu. W zestawie poza urządzeniem znajdziemy niezbędne akcesoria: smar do konserwacji, grzebień, szczoteczkę czyszczącą i nakładki o różnej długości (3 mm, 6 mm, 13 mm oraz 19 mm).

Maszynka marki Trixie wyróżnia się precyzją. Obudowa została wyprofilowana tak, aby nie wyślizgnęła się przypadkowo z dłoni. Sprzęt wyjątkowo łatwo się czyści, głównie za sprawą dołączonych do kompletu akcesoriów. Z pomocą urządzenia w odpowiedni sposób zadbamy zarówno o małe, jak i duże psy, również te z gęstą sierścią.

Według większości konsumentów urządzenie jest godne polecenia osobom, które nie mają możliwości zabrania swojego pupila do groomera. Maszynka ma cicho pracujący silnik i wytrzymałe ostrze. Produkt jest zasilany sieciowo, a ponieważ kabel jest długi, nic nie ogranicza swobody ruchów.

Trixie Andis TR1250 to maszynka do strzyżenia psów z możliwością regulacji długości ostrza w zakresie od 0,5 mm do 2,4 mm. Model jest zasilany sieciowo.

 

Zalety

Cicha praca: W przypadku strzyżenia pupilów cicha praca maszynki jest niezwykle ważna. Dlatego też producent zadbał o to, aby Trixie Andis TR1250 wyposażono w dobrej jakości silnik. Nie generuje on hałasu, więc jest przyjazny zwierzętom.

Chromowane ostrza: Model ma chromowane ostrza, które nie są podatne na działanie korozji. Dodatkowo warto wspomnieć, że elementy te nie ulegają zniekształceniom jednocześnie gwarantując precyzję cięcia przez cały okres użytkowania sprzętu.

Czyszczenie: Z racji tego, że do zestawu dołączono szczoteczkę do czyszczenia nie musimy zastanawiać się, czego użyć do pielęgnacji maszynki, aby skutecznie usunąć wszelkie zabrudzenia.

 

Wady

Obudowa: Musimy mieć na uwadze to, że jeśli będziemy długo używać urządzenia, a nie będziemy robić przerw, obudowa może nagrzać się do wysokiej temperatury.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką maszynkę do strzyżenia psów kupić?

 

Chcesz, aby Twój pies miał zdrową i lśniącą sierść? Samo czesanie to zwykle za mało, aby osiągnąć taki efekt. Konieczne jest również systematyczne strzyżenie. Na szczęście nie musisz zabierać swojego czworonoga do profesjonalnego salonu groomerskiego, potrzebujesz tylko odpowiedniej maszynki do strzyżenia. O tym, jak znaleźć właściwy model, doradzamy w poradniku zakupowym.

Moc

Żeby dowiedzieć się, jaka jest najlepsza maszynka do strzyżenia psów, trzeba sprawdzić kilka podstawowych parametrów. Za najważniejszy uznaje się moc, bo na jej podstawie można się przekonać, czy sprzęt będzie wystarczająco efektywnie działał. Pod tym względem dostępne w sklepach urządzenia są zróżnicowane, ponieważ możemy znaleźć zarówno 15 W, jak i ponad 50 W modele. Trzeba pamiętać, że maszynka wyposażona w słabszy silnik nie jest przystosowana do długotrwałej pracy i konieczne może być robienie przerw, aby nie doszło do jej przegrzania. Do przycinania długiej i gęstej sierści potrzebny jest sprzęt, którego moc wynosi 30 W lub więcej.

 

Prędkość pracy

O tym, jak efektywnie będzie działać maszynka, decyduje nie tylko moc, ale i prędkość pracy. Standardowo mieści się ona w przedziale od 2000 do 6000 obr./min. Część modeli pozwala na zmianę prędkości obrotowej ze względu na obecność dwóch biegów, a nie tylko jednego. Może to być duże ułatwienie w przypadku maszynek przeznaczonych do strzyżenia wszystkich domowych zwierząt, mających różnej długości sierść.

 

Zasilanie

Biorąc pod uwagę sposób zasilania, możemy wyróżnić urządzenia sieciowe i akumulatorowe. Maszynki zaliczane do pierwszej wspomnianej grupy nierzadko są mocniejsze, ponadto nie musimy się martwić o nagłe rozładowanie akumulatora. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to, jak długi jest przewód, aby nie okazało się, że zbyt mocno ogranicza on swobodę ruchów. Jeśli zdecydujemy się na sprzęt akumulatorowy, musimy sprawdzić całkowity czas pracy po naładowaniu baterii. Co ciekawe, niektóre marki oferują urządzenia sieciowo-akumulatorowe. Mogą one pracować po podłączeniu do prądu lub z wykorzystaniem akumulatora. Przeważnie takie maszynki mogą być używane także w czasie ładowania baterii.

 

Głowica i ostrze

Głowica sprzętu powinna być solidna, dlatego zwykle do jej produkcji wykorzystuje się tytan. Wykazuje on odporność na korozję, jak i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. To zapewnia maszynce wytrzymałość oraz długą i niezawodną pracę. Również osadzone na głowicy ostrze nie może być podatne na korozję, pęknięcia czy szybkie tępienie. Materiałem jego wykonania zwykle jest stal szlachetna, ewentualnie nierdzewna. Ważne jest to, aby w razie potrzeby można było wymienić ostrze na inne. Zazwyczaj producenci podają, czy jest to możliwe i jakie elementy tnące możemy zamontować na głowicy.

 

Długość strzyżenia włosa

Jeżeli nie chcemy żałować zakupu, powinniśmy sprawdzić, czy wybrana maszynka daje możliwość swobodnej regulacji długości strzyżenia. Jeśli tak, sprzęt na pewno okaże się praktyczny i będziemy mogli wykorzystać go do przycinania sierści wszystkim domowym zwierzętom. Im szerszy jest zakres regulacji, tym większe prawdopodobieństwo, że uda nam się ustawić optymalną długość przycinania sierści. Tym samym nie musimy się obawiać, że skrócimy ją zbyt mocno i pupil będzie czuł się mało komfortowo. Przeważnie regulacja obejmuje zakres od ok. 0,7 mm do 2 czy nawet 3 mm. Poza tym w zestawie możemy otrzymać specjalne nasadki na ostrze, pozwalające na przycinanie sierści na długość od 3 do 12 mm.

 

Wymiary i waga

Mając wątpliwości, jaką maszynkę do strzyżenia psów wybrać, warto pamiętać o tym, że pod względem wymiarów powinna być dopasowana do wielkości czworonoga. Nie potrzebujemy bardzo dużego sprzętu, jeśli zamierzamy wykorzystywać go do podcinania sierści maltańczyka czy innego, równie małego pieska. Aby zapewnić sobie komfort użytkowania, koniecznie sprawdźmy, ile waży urządzenie. Nie powinno to być więcej niż 500 – 600 g, inaczej możemy mieć problem z utrzymaniem maszynki w dłoniach przez dłuższy czas (choć na to wpływa też to, w jaki sposób został wyprofilowany uchwyt i jakim materiałem go pokryto).

Cicha praca

Sprzęt do strzyżenia czworonoga nie może być zbyt hałaśliwy. Już sam zabieg pielęgnacyjny może być dla czworonoga stresujący, a głośne dźwięki wydawane przez urządzenie sprawią, że pupil stanie się bardziej zdenerwowany. Najlepsza maszynka do strzyżenia psów wyróżnia się cichą pracą. Na to wpływa przede wszystkim typ wykorzystanego silnika, a także dodatkowe rozwiązania, takie jak np. podwójnie spolaryzowany magnes.

 

Akcesoria

Kupując maszynkę dla psa, zwykle w zestawie otrzymujemy kilka dodatkowych akcesoriów. To nie tylko dodatkowe nakładki dystansujące, ale i olejek do konserwacji ostrza oraz szczoteczka do czyszczenia. Dzięki nim możemy dokładnie wyczyścić sprzęt po użyciu i lepiej zabezpieczyć go przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Inne akcesoria to np. nakładka zabezpieczająca ostrze, grzebyk, nożyczki, szczotka do kołtunów czy walizka do przechowywania.

 

Maszynki do strzyżenia psów w dobrych cenach

Za maszynkę, która ma niewielką moc i jest przystosowana do przycinania sierści psów małych ras, zapłacimy średnio nie więcej niż 200 – 300 zł. Profesjonalne sprzęty, odpowiednie nie tylko do użytku w domu, ale i gabinecie weterynaryjnym czy salonie groomerskim, są znacznie droższe. Kosztują one minimum 600 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Maszynka do strzyżenia psów – gdzie kupić?

Maszynkę do strzyżenia psów można znaleźć m.in. w stacjonarnych sklepach zoologicznych. Takie sprzęty stają się coraz bardziej popularne, gdyż nie każdy ma czas na to, aby regularnie zabierać swojego pupila do profesjonalnego groomera. Z tego względu czasami są one dostępne również w hipermarketach czy sklepach RTV i AGD. Ponieważ w takich miejscach asortyment może być ograniczony, warto poszukać maszynki także w Internecie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że do wyboru będziemy mieć znacznie więcej modeli różnych marek. Możemy przy okazji porównać ceny czy przeczytać opinie na temat konkretnego sprzętu, żeby zyskać pewność, że spełni on nasze oczekiwania. Robiąc zakupy przez Internet, nie musimy wychodzić z domu.

P2: Ile kosztuje maszynka do strzyżenia psów?

W przypadku maszynek do strzyżenia psów ceny są zróżnicowane. Na to, ile wydamy na zakup sprzętu, wpływają takie czynniki jak: marka, solidność, ilość dostępnych funkcji i zastosowanych rozwiązań czy liczba akcesoriów w zestawie. Średnio za urządzenie przeznaczone do strzyżenia czworonogów wydamy minimum 80 zł, choć większość modeli kosztuje od ok. 150 zł do 500 zł. Są też nieco droższe maszynki, których cena sięga kwoty 1000 zł. To profesjonalne sprzęty oferowane przez renomowanych producentów. Zwykle zakup urządzenia do strzyżenia psów jest mniejszym wydatkiem niż regularne wizyty w salonie groomerskim. Warto wziąć to pod uwagę, zastanawiając się, czy rzeczywiście potrzebujemy maszynki.

 

P3: Jak naostrzyć maszynkę do strzyżenia psów?

Nawet bardzo droga maszynka do strzyżenia psów będzie po pewnym czasie wymagać ostrzenia. Większość posiadaczy tego typu sprzętów radzi, aby nie robić tego samodzielnie, bo wystarczy chwila nieuwagi, aby zniszczyć ostrze. Lepiej powierzyć swój sprzęt profesjonalistom. Warto sprawdzić, czy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajduje się serwis groomerski, który zajmuje się ostrzeniem maszynek. Osoby mieszkające w małych miejscowościach lub te zapracowane mogą wysłać sprzęt do wybranego zakładu za pośrednictwem kuriera czy poczty. To bardzo wygodne rozwiązanie. Średnio za ostrzenie urządzenia zapłacimy kilkadziesiąt złotych. Możemy też poprosić fachowców, aby przetestowali maszynkę pod kątem sprawności, wtedy w razie potrzeby wymienią zepsute części.

 

P4: Maszynka do strzyżenia psów – jak używać?

Dzięki maszynce można samodzielnie ostrzyc psa, nie narażając go w ten sposób na stres związany choćby z podróżą samochodem w obce miejsce, czyli do salonu groomerskiego. Jak to zrobić w prawidłowy sposób? Przed zabiegiem warto wykąpać pupila i wysuszyć sierść, bo wtedy z łatwością ją rozczeszemy. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniej długości strzyżenia. Jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia, najpierw powinniśmy delikatnie skrócić sierść. Jeżeli przytniemy ją zbyt mocno, pies może nie wyglądać dobrze, poza tym będzie intensywniej odczuwał zimno. W sytuacji, gdy zwierzę jest niespokojne i wciąż się wierci, należy poprosić jednego z domowników, aby pomógł go uspokoić.

P5: Maszynka do strzyżenia psów – jak o nią dbać?

Jeżeli w odpowiedni sposób nie zadbamy o maszynkę do strzyżenia psa, może się ona szybko zepsuć. Bardzo ważne jest jej regularne czyszczenie, po każdorazowym użyciu. Początkowo może to być trochę kłopotliwe, ale jest to konieczne, żeby urządzenie pozostało sprawne przez długi czas. Do usunięcia sierści zalegającej na ostrzu możemy wykorzystać pędzelek, przeważnie jest on dołączony do zestawu. Bardziej doświadczeni użytkownicy maszynek podpowiadają, że w tym celu dobrze sprawdza się również szczoteczka do zębów z twardym włosiem. Kupując sprzęt do strzyżenia czworonoga, powinniśmy zaopatrzyć się także w specjalny preparat do smarowania ostrza, który zapobiegnie jego szybkiemu stępieniu.

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Dariusz

February 17, 2023 at 11:28 am

Maszynka adler to badziew mam ja i nie tnie włosów shitzu

Odpowiadać
Zespół ZwD

June 26, 2023 at 7:36 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół ZwierzeWDomu.com

Odpowiadać