Ranking 5 najlepszych pastuchów dla psa w 2024

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Pastuch dla psa – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

W poniższym przewodniku znajdziesz pastuchy dla psa. Zamieściliśmy w nim kilka najbardziej popularnych produktów, które szczególnie przypadły konsumentom do gustu. Jednym z nich jest elektryczny pastuch dla psów. Urządzenie jest wodoodporne, więc nie ma ryzyka uszkodzenia go w czasie deszczu. Przy pomocy sprzętu możemy zwiększać czy też zmniejszać odległość stref od przewodu. Elektryczny pastuch dla psa duży zestaw również cieszy się powodzeniem wśród właścicieli czworonogów. Urządzenie jest wyposażone w system informujący o uszkodzeniu. Ponadto pastuch obsługuje dowolną ilość zwierząt na jednym ogrodzeniu. Dodatkowo urządzenie możemy rozłożyć w dowolnie wybrany przez siebie sposób.

5 najlepszych pastuchów dla psa. Opinie w 2024 roku

 

Pastuch dla psa jest pomocny w wychowaniu psa. Dzięki temu urządzeniu nasz pupil będzie mógł swobodnie się poruszać po wyznaczonym terenie. Poniżej znajduje się ranking pastuchów dla psów. Opisaliśmy w nim kilka najbardziej popularnych systemów, być może zainteresuje Cię któryś z nich.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Obroża w zestawie jest wodoodporna, więc nie ma ryzyka, że urządzenie zepsuje się w czasie deszczu. Produkt jest odpowiedni dla większości psów. Dłuższy brak ruchu u psa wprawia obrożę w uśpienie, co wydłuża żywotność baterii.

Wady

Aby sprzęt działał bez żadnych zakłóceń, między nim a nadajnikiem, czyli obrożą na szyi psa, nie może być żadnych przeszkód, sygnał szybko zanika.

Podsumowanie

Elektroniczny system ogrodzeniowy wyposażony jest w nadajnik, sprzęt antenowy i obrożę. Zestaw możemy zakupić dla czworonogów, których waga wynosi od 5 kg do około 50 kg. Zamontowany system w urządzeniu w szybki sposób nauczy zwierzaka, gdzie może swobodnie się poruszać.

Drugi wybór

Zalety

Na jednym urządzeniu mamy możliwość obsługi kilku zwierząt. Pastuch wysyła przerywane bodźce elektryczne, których częstotliwość zależy od odległości psa od ogrodzenia. Za pomocą systemu mamy możliwość ułożenia dowolnego ogrodzenia.

Wady

Część konsumentów za niedogodność wskazało luzowanie się obroży, co sprawia, że psiak ją gubi. Ponadto jej luzowanie się na szyi psa ma negatywny wpływ na działanie.

Podsumowanie

Niewidzialne ogrodzenie dla zwierząt może zastąpić tradycyjny płot lub siatkę. Maksymalna powierzchnia, na jakiej będzie działać centralka to 15630 m². Potrzeba tylko płytko wkopać drut, który będzie działał jak antena z połączoną centralką.

Rozważ też

Zalety

Obroża ma szczelną obudowę, która zabezpiecza przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz. Sprzęt ma możliwość regulacji zasięgu odbierania impulsów na centrali zasilającej. Model ma też system nie tylko dźwiękowy, ale i wizualny.

Wady

Osoby, które pierwszy raz mają do czynienia z tego typu sprzętem uważają, że na samym początku użytkowania obsługa jest skomplikowana.

Podsumowanie

Pastuch jest przeznaczony dla dużych i średnich ras psów. Sprzęt jest wyposażony w 5 możliwości regulacji częstotliwości bodźca. Maksymalny obwód ogrodzenia, na którym będzie działał sprzęt to 1000 m².

 

1. Elektryczny Pastuch System dla Psów Ogrodzenie 023 

 

Pastuch elektryczny dla psa składa się z nadajnika, przewodu antenowego i obroży. Pozwala wyznaczyć bezpieczną strefę dla naszego pupila. Przewód antenowy zasilany jest z nadajnika. Napięcie w przewodzie nie przekracza 12 V.

Po uruchomieniu system pozwala wydzielić dwie strefy, pierwszą ostrzegawczą i drugą korekcyjną. Pies, przekraczając pierwszą strefę, uruchamia sygnał dźwiękowy i obroża zaczyna piszczeć. Po przejściu drugiego obszaru dodatkowo włącza się impuls elektryczny, który ustaje, gdy pies opuści zakazaną strefę. Aby szybciej nauczyć naszego pupila, po jakiej strefie ma się poruszać, możemy teren oznaczyć flagami, które są w zestawie.

Internauci w swoich opiniach chwalą wodoodporną obrożę. Sprzęt ma uniwersalny rozmiar i jest przeznaczony dla psów o wadze od 5 do około 50 kg. Brak ruchu ze strony psa wprawia urządzenie w uśpienie, co wydłuża żywotność baterii.

 

 

 

 

2. Elektryczny Pastuch dla Psa Ogrodzenie Duzy, Zestaw 

 

Jeżeli nie chcesz, żeby twój pupil przesiadywał w kojcu, powinieneś zapoznać się z opisem pastucha elektrycznego dla psa. Aby system poprawnie działał wystarczy płytko wkopany, albo położony bezpośrednio na podłożu przewód stanowiący granicę zagrody. 

Samo działanie systemu jest bardzo proste. Centrala za pomocą fal elektromagnetycznych emitowanych przez przewód łączy się z obrożą noszoną przez psa. W zależności jak blisko ogrodzenia znajduje się zwierzę, urządzenie wydaje najpierw sygnał dźwiękowy, jeśli to nie poskutkuje, wysyłany jest impuls elektryczny. Strefa aktywacji obroży wynosi od 0,1 do 1,4 metra od ogrodzenia. Na sprzęcie mamy możliwość obsługi dowolnej ilości zwierząt. Maksymalna powierzchnia terenu to 15630 m². 

Jest to dobry i tani pastuch dla psa. Konsumenci docenili uniwersalną obrożę regulowaną od 20 cm do 60 cm. Urządzenie może działać w temperaturze od -12°C do +56°C. Żywotność baterii w zależności od częstości używania wytrzymuje nawet do 3 miesięcy.

 

 

 

 

3. Pastuch Bezprzewodowe Ogrodzenie dla Psa HT-026 

 

Bezprzewodowy pastuch dla psa HT-026 to bardzo dobre rozwiązanie na stworzenie niewidzialnego ogrodzenia. Model ten pozwala stworzyć strefę o powierzchni 62000 m². Elektroniczny pastuch to tanie rozwiązanie, którego montaż zajmuje niewiele czasu.

System działa na zasadzie nieszkodliwych fal elektromagnetycznych, przesyłanych do noszonej na szyi psa obroży. Urządzenie ma 5 poziomów. W pierwszym poziomie wysyłany jest sam dźwięk, natomiast od 2 do 5 jest to już impuls elektryczny. Zasięg strefy, od której urządzenie zaczyna działać wynosi od 0,5 do 2 m. Obroża jest również wodoszczelna, więc działa w każdych warunkach atmosferycznych. 

Test pastucha dla psa wykazał, że jest to skuteczne urządzenie. Ponadto produkt ma wielu zwolenników. Według ich opinii pastuch w żaden sposób nie wpływa na wygląd ogrodu. System jest także dobrze oceniany również dlatego, że pies już po kilku tygodniach reaguje na system dźwiękowy i nie opuszcza wyznaczonej strefy.

 

 

 

 

4. Elektroniczny Pastuch-kojec dla Psa, Kota itp.

 

Jeśli Twój pupil biega po ogrodzie, niszcząc wszystko, co spotka na drodze to czas, żeby zastanowić się nad kupnem elektronicznego pastucha dla psa. Inteligentny system pozwala wyznaczyć miejsca, które nasze zwierzę z czasem nauczy się omijać.

Elektroniczny pastuch dla psa jest zupełnie niewidoczny i nieszkodliwy. Urządzenie przesyła komunikaty najpierw dźwiękowe, a następnie impuls elektrostatyczny do obroży, która znajduje się na szyi zwierzęcia. Zakres strefy ostrzegawczej wynosi od 0,4 m do 5 m. W zestawie mamy kabel antenowy o długości 300 m. Pozwala to na robienie tuneli, po których pies będzie się poruszać. Sprzęt sygnalizuje nam także zerwane połączenie.

Opinie o pastuchach dla psów są pozytywne. Elektroniczny pastuch dla psa to sprzęt w dobrej cenie, który łatwo i szybko się instaluje. Dzięki zabezpieczeniom pies może biegać po wyznaczonym terenie w każdych warunkach.

 

 

 

 

5. Bentech Pastuch Elektryczny Dla Psa T880

 

Bentech pastuch elektryczny dla psa T880 pozwoli nam utrzymać pupila na swojej posesji.  Ogrodzenie może być stosowane dla nieograniczonej liczby zwierząt, więc to dobre rozwiązanie dla osób mających zarówno psy, jak i inne zwierzęta.

Obroża działa na zasadzie dźwięku ostrzegawczego i impulsu elektrostatycznego. Obroża wyposażona jest w wykrywanie szybkości ruchu. Im szybciej pies się zbliża do przewodu, tym mocniejszy impuls otrzymuje. Urządzenie jest przeznaczone do małej i średniej wielkości psów. Obroża ma regulację paska od 22 cm do 70 cm. W zestawie znajdują się także flagi do oznaczenia terytorium, które ułatwią naszym pupilom zapamiętanie obszaru, po którym mogą się poruszać. Producent zwraca uwagę, że dla poprawnego działania systemu przewód nie powinien dotykać metalu.

Według konsumentów jest to dobry pastuch dla psa, w swoich komentarzach wskazują rzeczy, które najbardziej im się podobają. Najczęściej wymieniany jest wodoszczelny odbiornik zasilany baterią o żywotności około 60 dni. Do zestawu dołączone są również elektrody do krótkiej i długiej sierści psa.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki pastuch dla psa kupić?

 

Posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale też odpowiedzialność i obowiązek, zwłaszcza gdy nasza posesja nie jest ogrodzona. Zatem jak wówczas upilnować psa, by mógł się swobodnie poruszać? Wystarczy zainwestować w elektryczną obrożę dla naszego zwierzaka. Jeśli nie wiesz, jaki pastuch dla psa wybrać, przeczytaj poniższy poradnik. Znajdziesz w nim wiele przydatnych informacji.

Co to jest pastuch dla psa?

Wiele osób błędnie myśli, że pastuch dla psa to druciane ogrodzenie zasilane prądem. Nikt obecnie nie decyduje się na takie rozwiązanie na terenach swoich posesji. Jest to niebezpieczne, gdyż stanowi nie tylko zagrożenie dla zwierząt, ale i dzieci czy nawet osób dorosłych. Pastuch dla naszego pupila to niewidoczne ogrodzenie. Kupuje się je, aby zagwarantować bezpieczeństwo psu, a jednocześnie nauczyć go, jaki jest wyznaczony teren do swobodnego poruszania się bez smyczy. Zasilanie pastucha prądem jest konieczne na początku podczas tresury czworonoga.

 

Działanie pastucha dla zwierzaka

Pomimo skuteczności pastucha, urządzenie nie jest popularne.  Jego działanie jest stosunkowo bardzo proste. Urządzenie złożone jest ze specjalnej elektrycznej obroży, systemu zasilającego i drutu ogrodzeniowego. Zanim będziemy montować całość w ogrodzie, warto wcześniej ustalić granice do poruszania się dla naszego pupila. Ponadto dla sprawnego działania drut ogrodzeniowy warto wkopać na głębokość 10 cm w ziemię. Jedną i drugą końcówkę trzeba podłączyć do centrali zasilającej. Podłączony drut będzie emitować magnetyczne fale, za każdym razem, gdy nasz pupil będzie chciał przekroczyć wyznaczoną linię.

 

Odpowiednie dobranie pastucha

Jaki jest najlepszy pastuch dla psa? Rodzaj sprzętu przede wszystkim powinien być dobrany do wzrostu czworonoga. Zarówno moc, jak i częstotliwość wysyłanych impulsów nie powinna być ani duża, ani za mała, dlatego też waga zwierzaka ma duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego modelu. Pod uwagę powinniśmy również wziąć wielkość wyznaczonego obszaru. Na opakowaniu produktu producent zwykle podaje informację, że do prawidłowego działania urządzenia, drut nie powinien być krótszy niż 50 cm. Dodatkowo dobrej jakości sprzęt ma specjalne zabezpieczenia przed wyładowaniami atmosferycznymi.

 

Znaczenie obroży

Oprócz samego pastucha przy dokonywaniu wyboru zwróćmy też uwagę, jaki rodzaj obroży znajduje się w zestawie. Najlepszy pastuch dla psa to taki, który ma wodoodporną obrożę. Dodatkowo powinna mieć odpowiednie zapięcie, a także być przystosowana do konkretnej wielkości psa.

 

Bezpieczeństwo dla psa

Pastuch jest jak najbardziej bezpieczny dla czworonoga. Sygnał dźwiękowy wyda ostrzeżenie, gdy pies zbliży się do wyznaczonej granicy. Jeśli jednak pies się nie zatrzyma, wówczas dźwięk zamieni się w wibrację oraz będą wysyłane impulsy elektryczne. Należy przy tym podkreślić, że owe impulsy nie wyrządzają psu krzywdy. W ofercie sprzedaży można też znaleźć obroże elektryczne sterowane pilotem, które są komfortowym rozwiązaniem.

Dobranie pastucha do wagi

Większość systemów ze względu  na częstotliwość wyzwalanego impulsu elektrycznego przez obrożę oraz moc jest przeznaczona dla dużych i średnich psów. Takich, których waga mieści się w przedziale 10-50 kg. Dla małych psów, które ważą do 12 kg, są zestawy z mniejszymi impulsami. Minimalna zalecana waga czworonoga, przy której możemy zastosować urządzenie to mniej więcej 3 kg.

 

Długość ogrodzenia

Maksymalna długość ogrodzenia jest uzależniona od centrali zasilającej. Minimalna długość powinna być krótsza niż 50 m. Praktycznie każdy zestaw możemy zastosować, gdy długość ogrodzenia nie przekracza 300 m. Najmocniejsze centrale według informacji producentów na opakowaniu mogą zasilić ogrodzenie posesji do 1000 m. Doświadczeni użytkownicy twierdzą, że najmocniejszy sprzęt sprawdza się nawet przy ogrodzeniach do 1300 m. 

 

Dodatkowe funkcje

Większość pastuchów zawiera wodoodporne obroże. Sprawia to, że nasz pupil może nosić na szyi element nawet w deszczowe dni. Jeśli natomiast pies lub pływać, warto zainwestować w zestaw z obrożą, tak zwaną zatapialną. 

W ofercie sprzedaży dostępne są również systemy wyposażone w dwufunkcyjną obrożę. Służy ona do wyznaczania strefy wybiegu czworonoga, a także korekty jego nieprawidłowych zachowań. Takie dwie funkcje w jednym urządzeniu gwarantują dużą wygodę w użytkowaniu.

Istotną funkcją jest uziemienie centralki zasilającej. Jest to ochrona przeciw wyładowaniom atmosferycznym. Niektóre z modeli mają taki bezpiecznik przeciw przepięciom w sieci.

 

Pastuch dla psa w dobrej cenie

Na rynku znajdziemy pastuchy, które kosztują nawet 100 zł, ale pamiętajmy, że taki sprzęt może okazać się wadliwy, mieć krótki zasięg i niski poziom wodoodporności. Poza tym żadne urządzenie z niskiej półki cenowej nie jest wyposażone w wiele nowoczesnych funkcji. Za urządzenie dobrej jakości trzeba zapłacić 200 zł, a nawet 500 – 600 zł.

 

 

FAQ 

 

P1: Ile kosztuje elektryczny pastuch dla psa?

Cena pastuchów dla psów mieści się w przedziale mniej więcej od 150 zł do nawet około 1000 zł. Trzeba zaznaczyć, że w urządzenia z najniższej półki raczej nie warto inwestować, ponieważ szybko się psują. Zaleca się inwestować w produkty, które kosztują między 300 zł a 600 zł. W takim przedziale cenowym możemy kupić naprawdę dobre i skuteczne urządzenie. Przed dokonaniem zakupu zwróćmy uwagę, czy model wykonany jest z dobrej jakość materiałów, by potem nie trzeba było składać reklamacji. Warto też zauważyć, że nie każdy produkt nadaje się dla każdego czworonożnego pupila.

 

P2: Jak działa elektryczny pastuch dla psa?

Elektryczny pastuch dla psa jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich czworonogów, które mają tendencje do niszczenia trawnika bądź uciekania z posesji. Działanie elektrycznego urządzenia jest niezwykle proste. Przy pomocy przewodów trzeba wyznaczyć obszar, po którym nasz pupil będzie mógł się swobodnie poruszać. Jeżeli pies będzie zamierzał przekroczyć wyznaczoną linię, nadajnik wyśle impuls elektryczny bądź dźwiękowy do obroży na szyi czworonoga. A to wymusi na czworonogu zmianę zachowania. 

Warto zaznaczyć, że sygnał ostrzegawczy dla czworonoga można ustawić w bardzo szerokim zakresie, możemy też zdecydować o jego intensywności.

P3: Jak zrobić pastuch dla psa?

W prosty sposób można zrobić i zamontować nowe ogrodzenie używając drewnianych lub plastikowych palików, a także taśmy bądź przewodu typu plecionka. Odległość między jednym a drugim słupkiem powinna wynosić od 2 m do 5 m. Jest to uzależnione od ukształtowania nawierzchni i kształtu całego ogrodu czy posesji. Instalujemy minimum trzy przewody. Dolny musi przebiegać nisko przy ziemi, natomiast odległość między przewodami powinna wynieść od 100 mm do 150 mm. Pastuch może się składać od 3 do 10 przewodów. Przed montażem przeanalizujmy, jakich rozmiarów jest pies, jaki jest jego charakter i czy ma skłonności do skakania.

 

P4: Jak działa pastuch dla psa?

Zasada działania pastucha dla psa nie jest banalnie skomplikowana. Każde urządzenie składa się ze specjalnej elektrycznej obroży, systemu zasilającego i ogrodzeniowego drutu. Zanim przystąpimy do montażu, należy wyznaczyć psu obszar do poruszania się. Do poprawnego działania pastucha należy wkopać drut ogrodzeniowy na głębokość mniej więcej 10 centymetrów. Jeśli zrobimy to za głęboko, sygnał impulsu może być słaby i urządzenie nie spełni swojej roli. Końce drutu trzeba zamocować do centrali zasilającej. Drut emitując fale magnetyczne, uruchomi obrożę u psa, dając sygnał o przekroczeniu wyznaczonego pola.

 

P5: Jak zainstalować pastuch dla psa?

Montaż takiego sprzętu, nie przekracza godziny, a także nie wymaga od nas posiadania dodatkowych narzędzi i dużego wysiłku fizycznego. Kabel, który ma ograniczyć strefę swobody dla naszego pupila, należy ułożyć bezpośrednio na ziemi lub wkopać go czy też przykryć. Dla sprawniejszego montażu trasę ułożenia przewodu można wcześniej rozrysować. Należy pamiętać, aby kabel wychodząc z odbiornika tworzył pętlę. Po uruchomieniu systemu należy na nadajniku określić szerokość wyznaczonej strefy ostrzegawczej, która będzie działać wzdłuż całego przewodu, umieszczonego wcześniej w ogrodzie. Obroża na szyi psa będzie wysyłać impulsy w sytuacji, gdy zwierzę przekroczy wyznaczony obszar.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ