Ranking 9 najlepszych fontann dla kota w 2024

Ostatnio aktualizowane: 27.05.24

 

Fontanna dla kota – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Szukasz skutecznego sposobu na zachęcenie kota do częstszego picia wody? Zastanów się nad zakupem niewielkiej fontanny. W wyborze właściwego sprzętu pomogą Ci informacje zawarte w rankingu przedstawiającym godne uwagi sprzęty. Na jego szczycie plasuje się model Rain Drop 1,8L, który elegancko wygląda i cicho pracuje. Ma on potrójny system filtracji zapewniający czystą i świeżą wodę przez cały czas. Fontanna ma niewielkie wymiary, ponadto łatwo się ją czyści. Pozytywne recenzje pojawiają się też na temat sprzętu Honeyguaridan Fontanna dla zwierząt 2.5L, który jest wyposażony w czujnik ruchu. To energooszczędny model z filtrem węglowym, który neutralizuje nie tylko zanieczyszczenia, ale i nieprzyjemne zapachy.

9 najlepszych fontann dla kota. Opinie w 2024 roku

 

Zastanawiasz się, jak zachęcić swojego pupila do częstszego picia wody? Czasami miseczka okazuje się niewystarczająca. Sprawdź poniższy ranking fontann dla kota, w którym prezentujemy kilka ciekawych sprzętów zapewniających czworonogom stały dostęp do świeżej wody.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Fontanna ma kompaktowe wymiary, a ponieważ kabel zasilający jest długi, nie musi stać tuż przy gniazdku. Potrójny system filtracji skutecznie oczyszcza wodę z zanieczyszczeń, dlatego na długo pozostaje świeża. Sprzęt nie jest hałaśliwy.

Wady

Część osób uważa, że miska ma stosunkowo małą pojemność (niecałe 2 l). Tak uważają głównie właściciele kilku kotów, gdyż muszą stale kontrolować poziom wody.

Podsumowanie

Sprzęt jest solidny i elegancki, materiałem wykonania misy jest czarna, połyskująca ceramika. System filtracji to dwie warstwy poliestru oraz granulowany węgiel aktywny. Fontanna wykazuje podwyższoną odporność na awarie.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt oczyszcza wodę i neutralizuje nieprzyjemny zapach, dlatego koty chętniej ją piją. Może się on uruchamiać tylko po wykryciu ruchu zwierząt, wyposażono go w specjalny detektor o zasięgu 1,5 m.

Wady

Kupujący narzekają przede wszystkim na to, że trudno jest kontrolować poziom wody w misce. Wszystko przez to, że obudowa nie jest przezroczysta.

Podsumowanie

Fontanna ma pojemność równą 2,5 l i nadaje się nie tylko dla kotów, ale również psów mniejszych ras. Sprzęt jest uznawany za niewielki, estetyczny, a ponadto energooszczędny. Co więcej, nie generuje on dużego hałasu i nie powinien zakłócać spokoju domowników.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie wyposażono w filtry, które nie tylko oczyszczają wodę, ale i zmiękczają ją, poprawiając jej smak. Siłę wypływającego strumienia możemy samodzielnie regulować. Plastikowa obudowa wygląda elegancko i nie jest podatna na uszkodzenia.

Wady

Jak zauważyli posiadacze fontanny, po ustawieniu największej siły strumienia woda często pryska na boki, przez co konieczne jest wycieranie podłogi.

Podsumowanie

Pojemność sprzętu wynosi 3 l. Jest on łatwy w utrzymaniu w czystości, wystarczy raz w tygodniu przemyć go łagodnym detergentem. Fontanna może być włączona przez całą dobę, gdyż cicho pracuje i jest energooszczędna. Do regulacji siły strumienia służy ozdobny kwiatek umieszczony w górnej części obudowy.

 

Ceramiczna fontanna dla kota

 

1. Fontanna Ceramiczna Rain Drop 1,8L

 

Ceramiczna fontanna dla kota Rain Drop 1,8L bardzo elegancko się prezentuje. Jest ona zasilana sieciowo, ma 1,82 m przewód, więc szybko znajdziemy odpowiednie miejsce do jej ustawienia. Miska ma czarny kolor, a gładka powierzchnia sprawia, że można ją łatwo wyczyścić.

Model jest wyposażony w potrójny system filtracji, na który składają się dwie warstwy poliestru, a także granulowany węgiel. To sprawia, że woda pozostaje czysta i świeża. Ponieważ filtr przechwytuje zanieczyszczenia, nie ma ryzyka, że sprzęt szybko ulegnie awarii. Pojemność fontanny wynosi 1,8 l, a jej wymiary to: wysokość – 11 cm, szerokość – 23 cm oraz długość – 28 cm.

Przeprowadzony wśród kupujących test fontann dla kota pokazał, że prezentowany model cieszy się popularnością głównie ze względu na stylowy design i niezawodne działanie. Wymiana filtra nie stanowi żadnego problemu, zajmuje to tylko kilka minut. Ponadto sprzęt ma kompaktowe wymiary i nie przeszkadza domownikom, niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu się znajduje.

 

 

 

 

Fontanna dla kota z czujnikiem ruchu

 

2. Honeyguaridan Fontanna dla zwierząt 2.5L +2 FILTRY

 

Honeyguaridan Fontanna dla zwierząt 2.5L skutecznie zachęca koty do częstszego picia wody ze względu na to, że jest świeża. Sprzęt dodatkowo ją oczyszcza i neutralizuje nieprzyjemny zapach, za co odpowiada filtr węglowy (który trzeba systematycznie wymieniać). Pojemność fontanny wynosi 2,5 l.

Urządzenie nie generuje dużego hałasu, dlatego może być włączone przez całą dobę. Co ciekawe, jest to nowoczesna fontanna dla kota z czujnikiem ruchu, która wykrywa poruszające się zwierzęta w zasięgu 1,5 m. Nie zajmuje ona dużo miejsca na podłodze, więc domownicy nie powinni narzekać, że im przeszkadza.

Główne zalety sprzętu według konsumentów to: Cicha praca, stylowy design i energooszczędność. Większość właścicieli kotów zauważyła, że po zakupie fontanny ich pupile częściej piją wodę, a to ma pozytywny wpływ na ich kondycję zdrowotną.

 

 

 

 

Poidełko fontanna dla kota

 

3. Fontanna z Poidłem Catit Senses 2.0 Flower Fountain

 

Catit Senses 2.0 Flower Fountain to nie tylko zwykłe poidełko, ale i fontanna dla kota, która stale napowietrza wodę oraz oczyszcza ją z sierści czy resztek jedzenia. Sprzęt dobrze sprawdza się także w przypadku psów mniejszych ras. Jego pojemność wynosi 3 l. Filtry, w jakie wyposażono urządzenie zmiękczają twardą wodę z kranu, a tym samym poprawiają jej smak.

Fontanna pozwala na regulację przepływu strumienia, służy do tego ozdobny kwiatek znajdujący się w jej górnej części. Materiałem wykonania obudowy jest biało-zielone tworzywo sztuczne, niepodatne na uszkodzenia mechaniczne. Utrzymanie sprzętu w czystości nie jest kłopotliwe, wystarczy raz w tygodniu przemywać go łagodnym detergentem, systematycznie płukać filtr i co miesiąc odkamieniać pompę.

Kupującym bardzo przypadła do gustu fontanna marki Catit, ponieważ jest łatwa w obsłudze, a do tego solidna i odporna na awarie. Co więcej, urządzenie nie jest hałaśliwe, a delikatny szum wody dodatkowo zachęca zwierzęta do regularnego picia.

 

 

 

 

Fontanna dla kota na baterie

 

4. Catit Small Fresh Clear Water Fontanna dla kotów 2l

 

Osoby, których celem poszukiwań jest fontanna dla kota na baterie, powinny zwrócić uwagę na sprzęt Catit Small Fresh Clear Water 2l. Zapewnia on świeżą i przefiltrowaną wodę przez cały czas, w efekcie czego zwierzęta chętniej ją piją. Pojemność modelu wynosi 2 l, a jego wymiary są równe: 15,5 cm x 17,5 cm x 21 cm.

Sprzęt jest odpowiedni nie tylko dla kotów, ale i np. psów mniejszych ras. Ma on filtr z węglem aktywnym, który neutralizuje pływające w wodzie zanieczyszczenia oraz nieprzyjemne zapachy. Dbanie o fontannę nie jest trudne, wystarczy ją raz w tygodniu przemyć i wypłukać, a co 3 tygodnie wymieniać filtr.

Posiadacze produktu przekonują, że to bardzo dobra fontanna dla kota, ponieważ nie tylko oczyszcza wodę, ale również ją chłodzi, co ułatwia zwierzętom przetrwanie upalnych dni. Sprzęt doceniono też za niewielkie wymiary i ciche działanie.

 

 

 

 

Fontanna dla kota Catit

 

5. Fontanna Wodna Catit Fresh & Clean dla Kota od Hagen CH0231

 

Fontanna wodna dla kota Catit Fresh & Clean Hagen CH0231 ma pojemność równą 2 l i zapewnia stały dostęp do świeżej oraz przefiltrowanej wody. Miska jest wykonana ze stali nierdzewnej, utrzymanie je w czystości nie stanowi problemu. Ponieważ jest ona płytka, picie wody jest dla kotów w pełni komfortowe (nie czują ucisku na wąsy).

Sprzęt ma białą obudowę i estetycznie się prezentuje, dlatego nie wpłynie negatywnie na wystrój pomieszczenia, w którym się znajdzie. Opisywana fontanna dla kota marki Catit skutecznie zachęca zwierzęta do częstszego picia wody, nie tylko w letnie, upalne dni.

Urządzenie jest uznawane za przydatne, eleganckie oraz bezpieczne w użytkowaniu. Osoby, które zdecydowały się na jego zakup, twierdzą też, że pompa niskiego napięcia nie jest hałaśliwa.

 

 

 

 

Miska fontanna dla kota

 

6. Poidełko Fontanna dla Kota Lucky Kitty

 

Poidełko Fontanna dla Kota Lucky Kitty to niewielki sprzęt wykonany z ceramiki sanitarnej w białym kolorze. Poleca się go również psom mniejszych ras, a nawet fretkom. Co ciekawe, zwierzęta mogą zaspokoić pragnienie zgodnie z własnymi upodobaniami, gdyż picie wody jest możliwe z 3 różnych miejsc (bezpośrednio z wypływającego strumienia, pofalowanej pochylni lub zagłębienia w dolnej części).

Ta miska-fontanna dla kota ma wymiary: 30 cm x 23 cm x 14 cm. Długość kabla zasilającego wynosi ok. 175 cm, dlatego sprzęt nie musi być ustawiony tuż przy gniazdku. W zestawie znajduje się podkładka z gumowej pianki, za sprawą której urządzenie stoi stabilnie na podłodze i nie przesuwa się podczas użytkowania.

Fontanna jest polecana przez weterynarzy, ich zdaniem to najlepszy sposób na zachęcenie kotów do częstego picia wody. Kupujący uważają, że sprzęt bardzo ładnie wygląda i można łatwo utrzymać go w czystości, gdyż miskę przystosowano do mycia w zmywarce.

 

 

 

 

Fontanna do picia dla kota

 

7. Fontanna dla Kota Zolux 574345 2L

 

Zolux 574345 2L to sprzęt wyposażony w 2 filtry, które skutecznie oczyszczają wodę oraz eliminują nieprzyjemny zapach. Tym samym koty chętniej ją piją. Pojemność miski wynosi 2 l, można ją myć w zmywarce. Wymiary urządzenia to: 20 cm x 20 cm x 15,5 cm.

Fontanna do picia dla kota jest wykonana z solidnego plastiku, niepodatnego na pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na zastosowanie energooszczędnej pompy nie przyczynia się ona do dużego wzrostu rachunków za prąd. Sprzęt ma biało-niebieską, okrągłą obudowę.

Na podstawie recenzji konsumentów można wywnioskować, że to dobra i tania fontanna dla kota czy małego psa. Nie jest ona hałaśliwa, dlatego zwierzęta chętnie z niej korzystają, regularnie nawadniając swój organizm. Wiele osób uważa, że sprzęt jest bardzo dobrą alternatywą dla zwykłych misek na wodę.

 

 

 

 

Fontanna dla kota Trixie

 

8. Automatyczne Poidło Trixie Bubble Stream 3 L

 

Wydawane przez kupujących opinie o fontannach dla kota są dowodem na to, że na szczególną uwagę zasługują produkty marki Trixie. Wybraliśmy więc model Bubble Stream 3 L z filtrem z węglem aktywnym, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy i pływające w wodzie zanieczyszczenia. To praktyczny sprzęt wyposażony w cichą, regulowaną pompę.

Fontanna dla kota Trixie wzbogaca wodę w tlen i dodatkowo ją chłodzi, a jej poziom można łatwo kontrolować, gdyż pojemnik jest przezroczysty (jego całkowita pojemność wynosi 3 l). Górna część obudowy jest przystosowana do mycia w zmywarce, a resztę można szybko wyczyścić za pomocą gąbki.

Urządzenie jest uznawane za niewielkie (jego wymiary to: 16 cm x 24 cm), dlatego nie powinno utrudniać swobodnego poruszania się po pomieszczeniu. Jego posiadacze zauważyli, że zaprojektowano je w taki sposób, aby picie wody było dla kotów komfortowe.

 

 

 

 

9. Poidełko Drinkwell Pet Fountain

 

Model Drinkwell Pet Fountain ma pojemność równą ok. 1,5 l. Zapewnia on strumień wody jak z kranu, którego wypływ można bezstopniowo regulować. Fontanna ma wymiary: 28 cm x 23 cm x 18 cm. Znajdująca się w niej woda jest wzbogacona w tlen i na dłużej zachowuje świeżość.

W poidełku znajduje się system filtracyjny złożony z 6 elementów, który należy wymieniać średnio co 2 – 4 tygodnie. Istotne jest, że miskę można myć w zmywarce, dlatego jej czyszczenie nie powinno być kłopotliwe. Praca urządzenia nie jest głośna, dlatego koty się go nie boją i chętnie piją wodę.

Często słyszy się, że opisywane poidło-fontanna dla kota to niezbędny sprzęt w domu zamieszkiwanym przez małe czworonogi. Urządzenie gwarantuje zwierzętom stały dostęp do świeżej i chłodnej wody, a domownicy nie skarżą się na hałaśliwe działanie pompy.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką fontannę dla kota kupić?

 

Właścicieli kotów powinien zainteresować także poniższy poradnik, gdyż znalazło się w nim wiele cennych informacji o tym, jak znaleźć odpowiednią fontannę dla swojego pupila. Należy podkreślić, że taki sprzęt nie jest tylko zbędnym wydatkiem. Prawidłowe nawodnienie zwierzęcego organizmu zapobiega problemom z układem moczowym, które mogą doprowadzić do choroby nerek. Jaką fontannę dla kota wybrać? Oto kilka podpowiedzi.

Zasilanie

Fontanny dla kotów to urządzenia, które w większości są zasilane sieciowo, a więc wymagają podłączenia do prądu. Co prawda w ofercie niektórych marek pojawiają się modele zasilane bateriami, ale są one rzadko spotykane, a tym samym mało popularne. Nie należy się obawiać, że nagle rachunki za zużycie energii elektrycznej znacząco wzrosną, gdyż fontanny dla kotów są uznawane za energooszczędne. Jednak bardzo istotne jest to, jaką długość ma przewód zasilający. Najczęściej jest to 170 – 200 cm. Jeśli kabel będzie krótki, urządzenie będzie musiało stać tuż przy gniazdku, co nie zawsze jest w pełni komfortowym rozwiązaniem. Co ważne, fontanny mają stosowne zabezpieczenia, więc nie ma ryzyka, że podczas korzystania z nich nagle dojdzie do porażenia zwierzęcia prądem.

 

Pojemność i wymiary

Trudno jednoznacznie określić, jaka jest najlepsza fontanna dla kota, biorąc pod uwagę jej pojemność. Najistotniejsze jest to, aby zwierzę miało stały dostęp do świeżej wody i mogło zaspokoić pragnienie w każdym momencie. Jeżeli w domu mieszka tylko jeden kot, możemy bez przeszkód zdecydować się na mały model, o pojemności do 2 – 2,5 l. Właściciele kilku czworonogów muszą poszukać znacznie większej fontanny, minimum 3 l. Wówczas nie trzeba będzie jej często napełniać, co mogłoby szybko stać się uciążliwe.

Pojemność fontanny ma wpływ na jej całkowite wymiary. Sprzęt należy dobrać w taki sposób, aby korzystanie z niego było dla kotów wygodne, ale jednocześnie nie może zajmować za dużo miejsca w pomieszczeniu. Fontanna nie powinna przeszkadzać domownikom, pod względem wymiarów ma być dopasowana do metrażu pokoju, w którym się znajdzie.

 

Materiał wykonania

Materiał wykorzystany do produkcji fontanny wpływa na jej wygląd, a także solidność. Bardzo popularne są m.in. modele ceramiczne. Mają one gładką powierzchnię, więc łatwo się je myje, ponadto prezentują się bardzo elegancko. Jednak jest to stosunkowo duży wydatek, dlatego chętnie kupowane są również fontanny wykonane z tworzywa sztucznego. Są one dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Jeśli do produkcji zostanie wykorzystany dobry gatunkowo plastik, sprzęt na pewno nie zniszczy się po kilku tygodniach użytkowania. Niekiedy poidełko, czyli ta część budowy fontanny, w której znajduje się woda, jest wykonana ze stali szlachetnej. Dzięki temu urządzenie wygląda bardziej stylowo i dodatkowo jest łatwe w utrzymaniu w czystości.

 

Filtracja wody

Woda do picia dla zwierząt powinna być świeża i czysta, dlatego często słyszy się, że najlepsza fontanna dla kota jest wyposażona w system filtracji. Najczęściej funkcję tę pełni aktywny węgiel, czasami jego działanie uzupełnia też np. kilka warstw poliestru. Zbudowany w ten sposób sprzęt neutralizuje znajdujące się w wodzie zanieczyszczenia (sierść, resztki jedzenia, niewielkie owady itp.), jak również nieprzyjemne zapachy, które często zniechęcają zwierzęta do picia. Filtry w fontannie trzeba regularnie wymieniać, aby spełniały swoje zadanie. Zwykle trzeba to robić co 2 – 4 tygodnie lub wtedy, gdy zauważymy, że są bardzo brudne. Przeważnie nie jest to kłopotliwa czynność, nie powinniśmy się też obawiać o przypadkowe zniszczenie urządzenia.

 

Łatwe mycie

Fontanna wymaga nie tylko systematycznej wymiany filtra, ale i częstego mycia, zwykle raz w tygodniu. Przeważnie wystarczy w tym celu użyć gąbeczki namoczonej w wodzie z łagodnym detergentem, przykładowo płynem do naczyń. Modele niektórych marek są przystosowane do mycia w zmywarce, co jest dużym ułatwieniem. Utrzymanie fontanny dla kota w czystości jest bardzo ważną kwestią, dlatego nie może to być męczące.

 

Głośność pracy

Ze względu na to, że fontanna dla naszego pupila będzie działać przez całą dobę, nie może być hałaśliwa. Warto więc sprawdzić, czy dany sprzęt pracuje dostatecznie cicho. Inaczej ciągły szum wody szybko stanie się nieprzyjemny, może przeszkadzać podczas relaksu, wypełniania domowych obowiązków, a także snu.

Dodatkowe udogodnienia

Żeby używanie fontanny było wygodniejsze, część producentów wyposaża swoje sprzęty w dodatkowe funkcje. Przykładem jest czujnik ruchu, który uruchamia pompę wodną w momencie, kiedy wykryje znajdujące się w pobliżu zwierzęta. Bardzo przydatna jest też możliwość regulacji siły wypływającego strumienia, wtedy sposób działania fontanny można dopasować do preferencji kota.

 

Fontanny dla kota w dobrych cenach

Przeciętnie na zakup fontanny dla kota trzeba wydać od 100 do ok. 400 zł. Czynniki mające największy wpływ na cenę sprzętu to: Producent, materiał wykonania i pojemność. Miejmy też na uwadze, że w filtry czy dodatkowe udogodnienia wyposażone są głównie droższe modele, te tańsze mają prostą budowę.

 

 

FAQ

 

P1: Fontanna dla kota – po co?

Czy sprzęt, taki jak fontanna dla kota rzeczywiście jest potrzebny? Okazuje się, że nie jest to tylko zbędny wydatek. Bardzo często czworonogi nie chcą regularnie pić wody z misek, nawet jeśli mają ich kilka do dyspozycji w całym domu. Koty nierzadko wolą zaspokoić swoje pragnienie strumieniem wypływającym z baterii kuchennej czy łazienkowej. Za sprawą fontanny możemy zachęcić swojego pupila do częstszego picia, aby jego organizm był nawodniony. Trzeba pamiętać, że koty, które są odwodnione, mają problemy z nerkami. Wytwarzany przez nie mocz staje się gęstszy, co prowadzi m.in. do powstawania kamieni, a nawet zaczopowania cewki moczowej.

 

P2: Fontanna dla kota – jak założyć filtry?

Niektóre fontanny dla kotów są wyposażone w specjalne filtry odpowiadające za usuwanie osadów, sierści i resztek pokarmu, które przypadkowo znajdą się w wodzie. Trzeba je regularnie wymieniać, bo tylko wtedy mamy pewność, że fontanna i jej zawartość są czyste. Jak to zrobić? Zwykle tego typu informacje znajdziemy w dołączonej do produktu instrukcji. Najczęściej wymaga to otworzenia obudowy pompy, wyjęcia starego filtra i umieszczenia nowego w wyznaczonym miejscu. Po zamknięciu obudowy fontanna ponownie nadaje się do użytku. Filtry trzeba wymieniać średnio co 2 – 4 tygodnie, zależnie od zaleceń producenta.

P3: Ile kosztuje fontanna dla kota?

Zakup fontanny dla kota nie wiąże się z bardzo dużym wydatkiem. Za sprzęt znanej marki zapłacimy średnio 100 – 400 zł, w zależności od wymiarów, materiału wykonania i zastosowanych rozwiązań (jak np. filtr oczyszczający wodę). Modele mniej znanych producentów mogą okazać się nawet nieco tańsze, choć nie wszystkie są dobrej jakości. Jeżeli nasz kot nie chce pić wody z miski, warto kupić fontannę. To mniejszy wydatek niż późniejsze wieloetapowe leczenie schorzeń układu moczowego. Jeśli taki niewielki sprzęt skutecznie zachęci pupila do częstszego picia wody, z pewnością nie będziemy żałować, że go kupiliśmy.

 

P4: Gdzie kupić fontannę dla kota?

Fontannę dla kota znajdziemy przede wszystkim w sklepach zoologicznych, gdzie znajdują się wyłącznie produkty dla zwierząt. Zwykle nie jest ona dostępna w super- i hipermarketach, choć oczywiście zdarzają się wyjątki. Jeżeli chcemy mieć duży wybór fontann i mieć pewność, że kupujemy tę najlepszą dla swojego czworonoga, warto sprawdzić asortyment sklepów internetowych. To pozwala na znalezienie produktu w atrakcyjnej cenie, poza tym nie tracimy cennego czasu na dojazd do sklepu, stanie w korkach czy szukanie miejsca parkingowego. Co więcej, możemy zapoznać się z opiniami innych konsumentów, którzy kupili daną fontannę i przekonać się, czy rzeczywiście spełni oczekiwania (właścicieli, jak i ich kotów).

 

P5: Jak działa fontanna dla kota?

Fontanna dla kota to niewielkie urządzenie, które podłącza się do gniazdka (są też modele zasilane bateriami). Jest ona zbudowana w taki sposób, aby nie doszło do niebezpiecznej sytuacji, np. porażenia zwierzęcia prądem. Tego typu sprzęt jest wyposażony w mały silnik, który napędza pompę i w ten sposób wymusza obieg wody. Fontanna bardzo dobrze sprawdza się jako dodatkowe lub główne poidełko w domu, zarówno gdy mieszka w nim jeden, jak i kilka kotów. Znajdująca się w niej woda przez cały czas jest ruchu, dlatego dłużej pozostaje świeża, jest też dobrze napowietrzona.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ