Ostatnio aktualizowane: 23.04.21

 

GPS dla psa – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Jeśli w Twojej głowie pojawiło się pytanie, jaki lokalizator dla psa wybrać i chcesz poznać na nie odpowiedź, przygotowany przez nas artykuł jest dla Ciebie. W rankingu ujęliśmy dokładne opisy najlepszych modeli, na jego szczycie znalazł się GPS dla psa Tractive kompatybilny z urządzeniami mobilnymi z systemem Android i iOS. Sprzęt odznacza wysoka jakość wykonania, obudowa nie jest podatna na zarysowania, a także działanie wilgoci. Lokalizator ma funkcję wirtualnego ogrodzenia, więc można określić, po jakim obszarze nasz pupil może się swobodnie poruszać, a kiedy gadżet ma nas informować o zmianie jego położenia. Drugie miejsce zajął GPS dla psa Bentech A600. To lokalizator sprzedawany w komplecie z obrożą.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

9 najlepszych GPS-ów dla psa. Opinie w 2021 roku 

 

Jeśli chcesz kupić dobrej jakości produkt, koniecznie przeczytaj ranking GPS-ów dla psa i poznaj modele polecane przez właścicieli czworonogów. Jesteśmy przekonani, że wśród opisywanych produktów znajdziesz taki, który będzie w pełni odpowiadał Twoim potrzebom.

 

Lokalizator GPS dla psa

 

1. Lokalizator GPS Tractive GPS dla Psów

 

Lokalizator GPS dla psa Tractive to niewielkiego rozmiaru gadżet, który nie będzie przeszkadzał naszemu pupilowi w codziennej aktywności, a bez wątpienia zwiększy jego bezpieczeństwo i nasz spokój. Sprzęt można łatwo zawiesić przy obroży. Do jego wykonania wykorzystano wytrzymałe tworzywa, które zabezpieczają przed działaniem wilgoci i innymi czynnikami zewnętrznymi. 

Prezentowany lokalizator GPS dla psa ma funkcję podglądu na żywo przy wykorzystaniu bezpłatnej aplikacji przeznaczonej do pobrania na telefon. Dodatkowo sprzęt można tak ustawić, aby wysyłał on sygnały dźwiękowe i świetlne, co przydaje się, kiedy zapada zmrok. Właściciel może też podglądać na telefonie, gdzie znajduje się pupil w danym momencie. Częstotliwość aktualizacji położenia jest uzależniona od tego, czy pies cały czas pozostaje w ruchu, czy też nie.

Użytkownicy wystawiający opinie o GPS-ach dla psa Tractive wskazują, że ten model spełnia ich oczekiwania. Przede wszystkim atutem sprzętu, poza sprawnym działaniem, jest wysoka jakość wykonania. Lokalizator jest odporny na uderzenia i działanie wilgoci.

 

 

 

 

Nadajnik GPS dla psa

 

2. Bentech A600 Lokalizator GPS dla Psa

 

Sporo osób podziela zdanie, że warto zainwestować w nadajnik GPS dla psa Bentech A600, dlatego też nie mogliśmy pominąć  tego modelu w naszym zestawieniu. Produkt jest sprzedawany w komplecie z regulowaną obrożą, ładowarką i dokładnie opracowaną instrukcją obsługi.

Całkowite wymiary sprzętu to: 70 mm x 37 mm x 20 mm, a jego waga wynosi zaledwie 65 g. Lokalizator dla psa jest zasilany akumulatorem litowo-jonowym o pojemności równej 1000 mAh. W trybie czuwania sprzęt wytrzymuje do 300 h. GPS działa sprawnie w temperaturze od -20 st. C. do +55 st. C. Jego dokładność wynosi 5 m. 

Osoby, które miały okazję przetestować ten lokalizator dla psa, w większości wypowiadają się na jego temat pozytywnie. Dobre opinie o sprzęcie wynikają przede wszystkim z przyjaznej, mało skomplikowanej obsługi i niewielkiej wagi. 

 

 

 

 

Obroża dla psa z GPS

 

3. Lokalizator GPS, Obroża dla Psa TK200

 

Lokalizator GPS, Obroża dla Psa TK200 to bardzo praktyczny sprzęt. Możemy wykorzystać go nie tylko do śledzenia lokalizacji swojego czworonoga, ale i dziecka, osoby starszej czy samochodu. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, w trybie czuwania działa do 7 dni, a w ciągłym trybie GPRS 3 – 5 godzin.

Przedstawiona obroża dla psa z GPS jest dobrze zabezpieczona przed działaniem wilgoci, klasa szczelności obudowy to IP66. Zakres temperatury pracy to -20 st. C – +55 st. C. Sprzęt daje możliwość określenia pozycji zwierzęcia na mapie z dokładnością do 5 m. Waży on 38 g, a jego wymiary to: 6 cm x 3,4 cm x 1,9 cm.

Konsumenci chwalą lokalizator za to, że po skonfigurowaniu z dowolnym serwerem daje możliwość śledzenia psa przez całą dobę. Kiedy akumulator jest bliski rozładowania, jesteśmy o tym informowani poprzez wiadomość SMS. Urządzenie pozwala też na wyznaczenie bezpiecznej strefy, poza którą zwierzę nie powinno wychodzić. Jeśli tak się stanie, szybko zostaniemy o tym poinformowani.

 

 

 

 

GPS dla psa myśliwskiego

 

4. Garmin Alpha 100 z Obrożą TT15

 

Poszukujesz zaawansowanego urządzenia? Interesuje Cię GPS dla psa myśliwskiego? Jeśli tak, mamy dla Ciebie interesującą propozycję, a dokładniej model Garmin Alpha 100 TT15. To lokalizator pozwalający na śledzenie do 20 psów jednocześnie. Można go wykorzystać także do określania położenia myśliwych podczas polowania. Zasięg działania urządzenia wynosi do 14,5 km. 

Lokalizator ma wymiary: 6,4 cm x 16,5 cm x 3,8 cm, a jego masa wynosi 250 g (przy korzystaniu ze standardowej anteny i baterii). Sprzęt mimo zaawansowanych funkcji jest łatwy w użytkowaniu. Ma duży, czytelny wyświetlacz o przekątnej równej 7,6 cm, który można obsługiwać także w rękawiczkach. Użytkownik może włączyć diody i przywoływać myśliwych za pomocą sygnału ratunkowego. 

Przeprowadzony przez myśliwych test GPS-ów dla psa potwierdził, że Garmin Alpha 100 TT15 to bardzo dobry model. Choć sprzęt nie należy do najtańszych, cieszy się stosunkowo dużą popularnością. Dzięki niemu można łatwiej kontrolować to, co dzieje się z czworonogiem.

 

 

 

 

Lokalizator GPS dla psa Garmin

 

5. GPS Obroża Garmin TT15

 

Lokalizator GPS dla psa Garmin TT15 jest sprzedawany w zestawie z potrzebnymi akcesoriami, a mianowicie: baterią litowo-jonową, zaczepem do ładowania, zasilaczem sieciowym i zielonym paskiem obroży o szerokości równej 2,5 cm. Dodatkowo kupujący otrzymuje przewód do zasilania z gniazda zapalniczki samochodowej i niezbędną dokumentację. 

Urządzenie jest wykorzystywane nie tylko do śledzenia psów, ale także ich szkolenia. W lokalizatorze znajdują się odbiorniki GPS/GLONASS, które charakteryzuje wysoka czułość. Model jest wykonany z dobrej jakości materiałów, o czym świadczy to, że jest wodoszczelny do 10 m. Zasięg jego działania wynosi do 14,5 km.

Garmin TT15 to zdaniem wielu osób dobry GPS dla psa, który przydaje się w codziennej pracy. Ma on funkcję sygnału dźwiękowego i wibracji. Z uwagi na solidność wykonania i odpowiednie parametry, urządzenie dobrze spisuje się także w przypadku wymagających warunków i długiej wędrówki.

 

 

 

 

GPS tracker dla psa

 

6. notiOne Lokalizator dla Psa

 

Model notiOne to dobry GPS tracker dla psa, który ma szerokie możliwości zastosowania. Sprzęt przypomina wyglądem zwykły brelok, więc można łatwo przyczepić go nie tylko do psiej obroży, ale też plecaka swojej pociechy, torebki, roweru czy kluczy. Dzięki temu urządzeniu można łatwiej znaleźć zagubiony przedmiot. 

Sprzęt notiOne to dobry i tani GPS dla psa o kompaktowych wymiarach, zrobiony z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Działa on sprawnie nawet w przypadku wymagających warunków (odporność na wodę, kurz i piasek). Lokalizator jest łatwy w instalacji i kompatybilny z urządzeniami mobilnymi z systemem Android i iOS.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy inwestować w ten sprzęt, możliwe, że do zakupu zachęcą Cię pozytywne opinie na jego temat. Spora grupa konsumentów potwierdza wysoką jakość wykonania, dokładność działania i wygodę użytkowania GPS.

 

 

 

 

Mini lokalizator GPS dla psa

 

7. Itrainer TK108 Lokalizator GPS dla Psa

 

Polecamy Twojej uwadze mini lokalizator GPS dla psa Itrainer TK108, który wykonano z dobrej jakości materiałów, a wszystko po to, aby zapewnić kupującym możliwie jak najdłuższy czas użytkowania. Na obudowie modelu nie pojawiają się zarysowania ani inne uszkodzenia mechaniczne. Sprzęt nie jest też podatny na działanie wilgoci.

Zaletą lokalizatora GPS jest m.in. to, że znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku chęci kontrolowania psów, ale też kotów czy innych większych zwierząt domowych. To, gdzie znajduje się pupil, można łatwo sprawdzić przez Internet. Do tego potrzebna jest instalacja odpowiedniej aplikacji na telefon.

Na pytanie, czy warto kupić ten lokalizator GPS dla psa, prawie każdy właściciel czworonoga odpowiada, że tak. Sprzęt jest solidnie wykonany, więc nie ma obaw o to, że szybko ulegnie awarii i konieczne będzie jego serwisowanie.

 

 

 

 

8. MOOV GPS dla Psa

 

Urządzenie MOOV GPS dla Psa ma wbudowaną kartę SIM. Zasila je bateria, która zapewnia do 8 dni działania. Sprzęt daje możliwość określenia lokalizacji zwierzęcia z dokładnością do 3 m, a więc jest precyzyjny. Ponadto jest on wodoodporny.

Do śledzenia pozycji psa na mapie służy specjalna aplikacja na smartfony i tablety. Co ciekawe, z tego samego konta możemy monitorować kilka nadajników. Lokalizator ma funkcję wyznaczenia bezpiecznej strefy, a kiedy zwierzę przekroczy jej granicę, szybko wysyła powiadomienie poprzez aplikację, wiadomość e-mail oraz SMS.

Kompaktowe wymiary to jedna z najczęściej wymienianych zalet sprzętu. Osoby, które zdecydowały się na zakup lokalizatora chwalą go też za solidną konstrukcję i łatwe mocowanie do obroży. Za pomocą urządzenia można szybko znaleźć swojego pupila, a także sprawdzić, jaką trasą się poruszał i jak duży dystans pokonał. To praktyczny model, nadający się nie tylko dla właścicieli psów, ale również kotów.

 

 

 

 

9. Go Media Lokalizator GPS GSM dla Psa TK208

 

Obroża dla psa z GPS Go Media TK208 to model, którego nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Lokalizator może być wykorzystywany nie tylko w celu kontroli nad zwierzęciem, ale też dzieckiem czy osobą starszą. Sprzęt waży tylko 38 g, a jego wymiary to 60 mm x 44 mm x 23 mm. Można go łatwo odłączyć od obroży i przymocować np. do plecaka.

Opisywany lokalizator działa dzięki karcie SIM i wykorzystuje częstotliwość GSM 850, 900, 1800 i 1900 Mhz. Dokładność pomiarów wynosi 5 m. Sprzęt jest zasilany akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 500 mAh. GPS jest przystosowany do pracy w różnych warunkach, zakres temperaturowy obejmuje wartości od -20 st. C. do +55 st. C.

Konsumentów do zakupu przekonuje to, że w zestawie znajdują się wszystkie potrzebne akcesoria. Poza lokalizatorem otrzymujemy kabel USB do ładowania, pasek mocujący w kolorze niebieskim (obroża), adapter do ładowania baterii i śrubokręt.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki GPS dla psa kupić?

 

Wiesz już, że jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad swoim pupilem, powinieneś zainwestować w GPS dla psa. Aby dokonać dobrej decyzji zakupowej, warto nie tylko sugerować się opiniami konsumentów, ale też mieć świadomość, jakie kwestie są najważniejsze w przypadku tego typu urządzeń. Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł na ten temat, czyli poradnik odpowiadający na pytanie, jaki GPS dla psa wybrać? Przeczytaj go, a dowiesz się wszystkiego, co niezbędne do podjęcia dobrej decyzji zakupowej. 

Jakość wykonania

Chcąc dowiedzieć się, jaki jest najlepszy GPS dla psa, trzeba skupić się na wielu kwestiach, a jedną z najważniejszych jest jakość wykonania produktu. Nie ulega wątpliwości, że sprzęt tego typu musi być wytrzymały, bo przecież pies porusza się po różnych miejscach, czasami biega po zaroślach, innym razem węszy w krzakach. W związku z tym lokalizator musi być zrobiony z materiałów, które nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym, czyli zarysowaniom czy zniekształceniom. Równie istotne jest to, aby obudowa dobrze chroniła znajdujące się pod nią elementy, które umożliwiają płynnie działanie urządzenia (szczelność).

Warto wybierać takie modele, które są odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, czyli mogą sprawnie pracować bez względu na to, czy na zewnątrz jest upalnie, czy wręcz przeciwnie, mroźnie i pada śnieg. Dobry lokalizator GPS dla psa musi też być odporny na wilgoć. Przed zakupem warto zweryfikować, w jakich temperaturach może działać sprzęt. Dobrej jakości model funkcjonuje w szerokim przedziale temperaturowym wynoszącym od ok. -20 st. C do nawet + 50 st. C.

 

Kompaktowe wymiary i niska waga

Każdy właściciel czworonoga zgodzi się z tym, że nadajnik GPS powinien być na tyle mały, aby nie przeszkadzał pupilowi w codziennym funkcjonowaniu. W sklepach dostępne są zazwyczaj modele montowane do paska. W takim przypadku warto upewnić się, że znajdująca się w zestawie obroża jest wykonana z przyjemnych dla skóry materiałów i wykazuje odporność na przetarcia, a ponadto istnieje możliwość jej swobodnej regulacji. Ustawianie długości obroży z GPS pozwala na jej dopasowanie do rosnącego psa albo używanie przez kilka różnych czworonogów. Niekiedy GPS ma postać breloka, który przymocowuje się do używanej na co dzień obroży. Takie rozwiązanie również jest wygodne, tym bardziej że gadżet jest zwykle wyjątkowo lekki, waży tylko kilkadziesiąt gramów.

 

Zasilanie

GPS dla psa może być zasilany za pomocą akumulatora lub baterii. W pierwszym przypadku trzeba upewnić się, że sprzęt można łatwo ładować i czy w komplecie znajdują się wszystkie niezbędne do tego elementy (zazwyczaj jest to kabel USB). W przypadku modeli na baterie również trzeba sprawdzać, czy stanowią one element zestawu. Warto też, biorąc pod uwagę opinie użytkowników, zweryfikować wydajność zasilania tzn. postarać się mniej więcej określić, co ile czasu trzeba będzie ładować akumulator lub wymieniać baterie. 

 

Współpraca z aplikacjami

Dla części osób istotne jest to, aby lokalizator dla psa współpracował z telefonem. Na rynku dostępne są takie modele, którymi, po zainstalowaniu odpowiedniej, bezpłatnej aplikacji, można sterować z poziomu swojego smartfona. Jeśli wybieramy taki model, musimy zweryfikować, do jakich systemów operacyjnych został przystosowany. Zdaniem większości osób najlepszy GPS dla psa jest kompatybilny z telefonami z systemem iOS i Android, a jego konfiguracja nie zajmuje dużo czasu.

Możliwości zastosowania

Przed podjęciem decyzji zakupowej trzeba też dokładnie zastanowić się nad tym, na jakich funkcjonalnościach nam zależy. Na rynku dostępnych jest wiele sprzętów, które można wykorzystać do śledzenia swojego pupila. Konsument ma dostęp m.in. do zaawansowanych modeli wykorzystywanych do polowania. Takie modele są zazwyczaj wyposażone w solidne anteny, które odznaczają się bardzo dobrym zasięgiem i są w stanie określić położenie psa, nawet jeśli ten znajduje się w sporej odległości od nas. Lokalizatory GPS używane podczas polowania dają też możliwość kontrolowania nawet do kilkudziesięciu psów jednocześnie, a także pozwalają na określanie położenia innych myśliwych. Konsumenci cenią też małe GPS-y w formie breloczka, które można przyczepić nie tylko do psiej obroży, ale też plecaka swojej pociechy, kluczy do domu czy torebki. Dzięki temu urządzeniu można zwiększyć bezpieczeństwo dziecka lub w razie potrzeby szybko odnaleźć cenny dla nas przedmiot.

 

GPS-y dla psa w dobrych cenach

Najtańszy GPS dla psa można kupić za ok. 100 zł. Taki gadżet jest zwykle mały i poręczny, przypina się go do obroży swojego pupila. Jeśli chcemy kupić sprzęt dostępny w zestawie z regulowaną obrożą i np. pilotem z wyświetlaczem, musimy być przygotowani na większy wydatek, wynoszący od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa GPS dla psa?

GPS dla psa to gadżet, który pozwala znacząco poprawić bezpieczeństwo pupila i mieć nad nim większą ochronę. Nie dziwi więc to, że coraz więcej osób jest zainteresowanych zakupem takiego urządzenia. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób ono działa. Jak nietrudno się domyślić, lokalizator dla zwierzęcia wykorzystuje technologię GPS, czyli Global Positioning System. Pozwala ona na dokładne określenie pozycji nadajnika, co jest możliwe za sprawą krążących wokół Ziemi satelitów. Dzięki temu, że nadajnik znajduje się na obroży, możemy dokładnie dowiedzieć się, gdzie aktualnie przebywa nasz pies, co okazuje się nieocenione w przypadku, gdy się zgubi. Skuteczność działania sprzętu zależy nie tylko od jakości jego wykonania, ale też parametrów. W związku z tym warto wybierać takie modele, które mają możliwie największy zasięg, a dodatkowo wykazują odporność na działanie czynników zewnętrznych np. deszczu czy wysokiej i niskiej temperatury.

P2: Ile kosztuje GPS dla psa?

Wydawać by się mogło, że zakup lokalizatora dla psa jest sporym wydatkiem, jednak nie zawsze tak jest. Oczywiście, jak w przypadku każdego produktu, wiele zależy od jakości jego wykonania czy popularności marki. Jeśli zdecydujemy się kupić GPS dla psa polecany przez wielu konsumentów i pochodzący od znanej firmy, możliwe, że zapłacimy więcej niż za mało znany produkt o podobnych parametrach. W sklepach można znaleźć GPS dla psa już za 100 zł. Takie urządzenie jest małe, a do jego produkcji zwykle wykorzystuje się tworzywo sztuczne. Tanie lokalizatory w formie breloczków można używać nie tylko do śledzenia psa, ale też ochrony cennych przedmiotów. Dla przykładu, gadżet można przymocować do plecaka, kluczy czy torebki. Na rynku można znaleźć zaawansowane techniczne urządzenia, które nie tylko mają imponujący zasięg, ale też sprawnie działają, pozwalają jednocześnie śledzić kilka psów i są odporne na zmienne warunki pogodowe. Cena takich modeli sięga nawet kilku tysięcy złotych, ale wielu właścicieli psów uważa, że to dobra inwestycja. 

 

P3: Gdzie kupić GPS dla psa?

Obecnie na popularności zyskują sklepy internetowe, w których można nabywać produkty o każdej porze dnia i nocy. Zakupy online to wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba wychodzić z domu, aby porównać ze sobą kilka urządzeń. Wystarczy dokładnie przeczytać opisy i w razie potrzeby sięgnąć po opinie innych użytkowników. Internet to miejsce, w którym można znaleźć różne urządzenia wykorzystujące GPS, przeznaczone do określania pozycji naszego pupila. Wybór tego typu produktów jest naprawdę duży. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę GPS dla psa, a po chwili na ekranie pojawia się wiele stron oferujących sprzedaż takich sprzętów. Oczywiście na zakup lokalizatora można się też zdecydować stacjonarnie. Tego typu sprzęt powinniśmy znaleźć w większych sklepach z akcesoriami dla zwierząt. Podczas wizyty w takim miejscu można też skorzystać z pomocy eksperta, który doradzi, jaki model jest najlepszy dla naszego psa.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Elektroniczna Obroża Dźwiękowa Deluxe Beeper

 

Nie każdy decyduje się na chip dla psa z GPS, ale jednocześnie wiele osób chce mieć możliwie największą kontrolę nad swoim pupilem. W takim wypadku warto zainwestować w dobrej jakości obrożę z funkcją lokalizacji. Do takich produktów zalicza się Deluxe Beeper. To model polecany w szczególności myśliwym. 

Nadajnik jest sprzedawany w zestawie z paskiem (obrożą), który można regulować w zakresie od 18 cm do 56 cm. W rezultacie nie ma problemu z dopasowaniem akcesorium do potrzeb swojego pupila. Istotną zaletą jest też to, że dołączony do zestawu pasek można zastąpić obrożą naszego czworonoga. Zasięg urządzenia wynosi do 400 m. W zestawie znajduje się bateria CR123A.

Czy warto zdecydować się na zakup obroży z funkcją GPS Deluxe Beeper? Osoby, które miały okazję ją przetestować, przyznają, że to dobra decyzja. Sprzęt działa sprawnie i łatwo się z niego korzysta. Jakość jego wykonania jest zadowalająca.

 

Sterowany Lokalizator Dźwiękowy SportDog RB1000

 

Jeśli nie chcesz stosować GPS dla psa pod skórą, wybierz lokalizator Dźwiękowy SportDog RB1000. To profesjonalny model ze sprawnie działającym systemem pozwalającym kontrolowanie do dwóch obroży jednocześnie. Sprzęt jest chętnie wykorzystywany w trudnych warunkach pogodowych, co dowodzi wysokiej jakości jego wykonania i niezawodności. 

Urządzenie generuje cztery rodzaje sygnału dźwiękowego. Dwa z nich o niższych tonach są wykorzystywane na bliższe zasięgi, a pozostałe (tony wyższe) stosuje się przy większych odległościach. Znajdująca się w zestawie obroża z lokalizatorem i pilot do sterowania są zasilane przez wbudowany akumulator. Jego pełne ładowanie zajmuje ok. 2 h. Obroża waży jedynie 21 g, więc jej noszenie nie jest dla psa uciążliwe.

Lokalizator dźwiękowy SportDog RB1000 jest dobrze oceniany przez właścicieli psów i polecany przez nich innym konsumentom. Za atut modelu uznaje się to, że pilot i lokalizator mają w pełni wodoodporne konstrukcje, więc nie ma ryzyka ich uszkodzenia na skutek złej pogody. Dodatkowo znajdujący się na pilocie wyświetlacz jest odpowiednio duży i ma podświetlenie.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments