Mokra karma dla kota – dlaczego jest wartościowa?

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

Koty to wybredne stworzenia. Ich właściciele powinni dopilnować, by posiłki były nie tylko smaczne, ale również zdrowe. Zła dieta może powodować np. choroby układu krążenia. Jednym z najważniejszych pokarmów jest mokra karma dla kota. Dlaczego warto włączyć mokrą karmę do kociej diety? Jakie korzyści zapewnia jej spożywanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

• Dieta dla kota – o czym warto pamiętać?

• Czym się charakteryzuje pełnowartościowa karma mokra dla kota?

• Mokre karmy dla kotów dorosłych i młodych.

Karma mokra dla kota jest świetnym sposobem na przemycenie wody do diety naszego pupila.

 

Dieta dla kota – o czym warto pamiętać?

Kocia dieta powinna obejmować zarówno pokarmy mokre, jak i suche. Mokry pokarm dostarcza sporych ilości wody, a tym samym pomaga m.in. zachować zdrowie dróg moczowych. Dodatkowo zawiera mniej kalorii niż granulki i jest bardzo lubiany przez zwierzaki ze względu na strukturę zbliżoną do ich naturalnych zdobyczy. Natomiast sucha karma pomaga kotom oczyszczać zęby. Jest to bardzo ważne dla zachowania higieny jamy ustnej.

Zastanawiasz się, jak karmić swojego podopiecznego, by go nie przekarmić? Po pierwsze, upewnij się, że Twój kot nie otrzymuje pokarmu dostarczającego mu nadmiernej ilość kalorii; wówczas doszłoby do przekarmienia, które prowadzi do nadwagi i otyłości. Otyłość wiąże się z wieloma konsekwencjami, np. z chorobami układu ruchu, cukrzycą typu II i chorobami nerek. Po drugie, upewnij się, że podajesz swojemu zwierzakowi kompletny i zbilansowany pokarm, który dostarczy mu właściwą ilość energii zgodnie z potrzebami jego organizmu.

 

Czym się charakteryzuje pełnowartościowa karma mokra dla kota?

Mokra karma jest jednym z podstawowych sposobów żywienia naszych małych pupili. Dla kota nie ma nic zdrowszego i bardziej odpowiedniego od mokrej karmy. Warto dodać, że najlepsza mokra karma dla kota zawiera niezbędną taurynę i jest bez zbóż. Wpływa ona korzystnie na nerki i układ moczowy.

Karmę mokrą warto podawać również dlatego, że zapewnia ona prawidłową masę ciała. Zawiera 4 razy mniej kalorii niż jej suchy odpowiednik. Karma mokra jest bardziej objętościowa, dlatego znacznie trudniej jest przekarmić nią kota. Spożywanie mokrej karmy pozwoli zwierzakowi na dłużej zachować piękną sylwetkę i dobre zdrowie.

Mokre karmy dla kotów dorosłych i młodych

Koty to stworzenia wybredne, jednak da się zaspokoić ich potrzeby żywieniowe. Jakościowa dieta naszego przyjaciela może obejmować nawet cztery warianty smakowe (karma z łososiem, z kaczką i indykiem, z kurczakiem oraz z mięsem wołowym i jagnięciną) i zawierać niezbędne składniki odżywcze. Jednym z nich jest mięso, które jest bardzo potrzebne w ich diecie. Jest ono źródłem cennego białka. Ponadto dostarcza kociemu organizmowi niezbędnej tauryny.

Karma z łososiem pozytywnie wpłynie na skórę i wzmocni odporność. Łosoś jest źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, które są odpowiedzialne za sprawnie działający układ nerwowy i immunologiczny. Karma z zawartością kaczki i indyka oferuje zawartość kwasów tłuszczowych omega połączonych z lekkostrawnym białkiem indyka. Mięso z kaczki to  źródło wielonienasyconych tłuszczów, a te skutecznie obniżają poziom cholesterolu typu LDL. Przyczyniają się one do poprawy funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego. Karma z kurczakiem jest lekkostrawna i doskonale przyswajalna przez koty. Jest ona szczególnie polecana w przy karmieniu młodych kociąt oraz zwierząt podczas rekonwalescencji. Natomiast karma z mięsem wołowym i jagnięciną została wzbogacona pożywnym burakiem. Warzywo to jest pełne witamin z grupy B i przeciwutleniaczy.

Najlepsza karma dla kota to doskonały smak i warzywne dodatki witaminowe, które sprawią, że Twój podopieczny będzie cieszył się dobrym zdrowiem i będzie odpowiednio odżywiony. W hodowli, karmienie kota jest kluczowe, dlatego warto zwracać uwagę na to, co wrzucamy do jego miski!

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ