Mitologiczne zwierzęta przynoszące szczęście

Ostatnio aktualizowane: 25.02.24

 

Nie od dziś wiadomo, że wybierając się do kasyna, to nie tylko umiejętności i spryt pozwolą zgarnąć fortunę, potrzebny jest także łut szczęścia. Od wielu też tysięcy lat ludzie szczęścia poszukiwali. Dla jednych szczęściem była miłość, dla innych posiadanie dużej rodziny, jeszcze innym szczęście jawiło się jako bogactwo. Jeśli więc wybierasz się właśnie zagrać w kasyno GGBet i potrzebny ci jest ten łut szczęścia, być może właśnie jedno ze zwierząt, które w mitologii przynosiły szczęście, przyniesie szczęście i tobie.

 

Krokodyl

Krokodyl to zwierzę mocy, to również strażnik wiedzy starożytnej i symbol cierpliwości. Krokodyl niesie ze sobą zapowiedź nowych szans. Zdolność jasnowidzenia krokodylowi przypisano dzięki blisko położonym oczom, które jako jedyne są widoczne przy wypatrywaniu ofiary. W Egipcie krokodyla kojarzono z życiodajną rzeką jaką był Nil, wierzono że Bóg o imieniu Sobek, o wyglądzie krokodyla jest opiekunem wszelkich wód i jezior i nadano mu symbol siły królewskiej. Starożytni wierzyli że energia i moc tego zwierzęcia jest pomocna w trudnych sprawach emocjonalnych, a przyjaźń z krokodylem potrafi zaprowadzić nas tam gdzie byśmy chcieli się znaleźć.

 

Smok

Wierzeniach chińskich natomiast jednym z najważniejszych i najbardziej znanych zwierząt przynoszących szczęście jest smok, którego  utożsamia się ze szczęściem i dobrocią. Gdy chcesz, aby wstąpiła w ciebie nowa, pozytywna energia, koniecznie zaopatrz się w talizman z wizerunkiem smoka. Koniecznie też trzymaj go w pobliżu gdy zapragniesz zagrać w Starburst automat twoim ulubionym kasynie.

 

Zaskroniec

To wierzenie pochodzi z mitologii ludów krajów nadbałtyckich. W tych wierzeniach zaskroniec to nie tylko symbol szczęścia, ale również był tam uważany za zwierzę święte. Zabicie zaskrońca przynosiło oprawcy nieszczęście. Wiara w szczęście jakie przynosi zaskroniec było tak duże, że zaskrońce przynoszono do domów i przygotowywano im miejsce pod małżeńskim łożem lub w pobliżu domowego paleniska. Natomiast jeśli zaskroniec opuścił dom zwiastowało to rychłe spalenie się domu. Często też, aby zdobyć przychylność zaskrońca koło domu stawiano miskę z mlekiem.

Kot

W wierzeniach japońskich  kot nie tylko pomnaża pieniądze, ale także odstrasza złe moce i demony. Do dziś widoczne postacie Maneki Neko, japońskiego talizmanu kotka z uniesioną lewą łapką umieszczane są w wielu przestrzeniach publicznych, a także w domach. Maneki Neko może występować w różnych kolorach i jest bardzo lubianym wśród siedmiu bóstw pomyślności. Etymolodzy doszukują się powstania legendy w Chinach w IX wieku, która następnie została przeniesiona do Japonii i stała się kultywowaną tradycją. Największa z figurek Maneki Neko znajduje się w mieście Taconamy i ma 6 m wysokości oraz waży 10 ton.

 

Jednorożec

Chodź zwierzę nie istnieje zawładnęło wyobraźnią począwszy od starożytnej Grecji, Babilonii i Persji po nasze współczesny czasy. Nadano mu symbolikę mistyczną, postrzegano jako zwierzę dumne i inteligentne, przynoszące zdrowie i czystość oraz moc. Na każdym kontynencie nieco inaczej postrzegano moc jednorożca, jednak wszędzie zajmował on szczególne miejsce w sercach ludzi. Jego najpotężniejszym atutem jest róg – symbol niezwykłej magicznej mocy. Dawne wierzenia przekazywały, że wystarczy złapać jednorożca za róg, wypowiedzieć życzenie i cokolwiek by się zapragnęło – spełni się. Ale każdy z ludzi miał do dyspozycji tylko jedno życzenie. Jednorożec jednak pojawia się w życiu człowieka tylko wtedy, gdy ten posiada w sobie magię. Mogą go zobaczyć jedynie ludzie umiejący dostrzec ukryte piękno.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ