Ostatnio aktualizowane: 24.03.23

 

Posiadacze psów i kotów, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest dokładne odkurzanie mieszkania. W ich przypadku to bowiem nie tylko kurz, ale i gromadząca się w kątach sierść zwierząt jest utrapieniem. W codziennym sprzątaniu kluczową rolę odgrywa właściwy sprzęt. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu odkurzacza do domu ze zwierzętami? Podpowiadamy!  

Odkurzacz do domu ze zwierzętami – pierwsza selekcja 

Odkurzacz to jeden z podstawowych sprzętów AGD w naszych domach. Aby kurz nie zalegał w kątach, zaleca się odkurzanie co najmniej 1-2 razy w tygodniu. Niestety, zasada ta nie obowiązuje właścicieli zwierząt, a już zwłaszcza długowłosych. Posiadacze pupili doskonale zdają sobie sprawę, że w ich domach częstotliwość odkurzania powinna być znacznie większa. W ich przypadku liczy się również nie tylko to, jak często sprzątają mieszkanie, ale także i czym to robią. Sierść psa lub kota to trudny przeciwnik.

Może poradzić sobie z nim jedynie wysokiej jakości odkurzacz domowy. Niestety, wybór odkurzaczy na rynku jest ogromny i dość łatwo pogubić się we wszystkich właściwościach. Aby ułatwić sobie zakup odkurzacza, warto wykonać pierwszą selekcję, która pozwoli odrzucić modele, które nie sprawdzą się w domu z psem lub kotem. Ze względu na niewielką moc, kiepskim wyborem będzie zwłaszcza robot samodzielnie sprzątający oraz odkurzacz wodny. Pierwszy może nie poradzić sobie z dużą ilością sierści. Drugi z kolei może ją rozproszyć po całym domu. Pozostają nam więc wciąż trzy typy odkurzaczy: odkurzacz pionowy, odkurzacz workowy oraz bezworkowy. Który najlepiej wybrać?  

 

Odkurzacz do domu ze zwierzętami – na co zwrócić uwagę?  

Osoby, które posiadają czworonogi, przy wyborze odkurzacza powinny sugerować się przede wszystkim wielkością pojemnika lub sugerowanego worka na zanieczyszczenia. Im większy, tym więcej sierści zmieści się do środka. Zasada ta szczególnie sprawdza się w przypadku osób, które posiadają zwierzęta z długimi lub bardzo długimi włosami. Mały pojemnik lub worek zapełnią się ekspresowo, co skutkować będzie koniecznością częstej wymiany lub opróżniania. Z tego powodu najlepszym wyborem będzie odkurzacz workowy Pure D9 marki Electrolux. To odkurzacz o najwyższej wydajności w historii, który posiada aż 5 litrowy worek.

Niezwykle istotną kwestią jest także system filtracji, który wychwytuje do 99,9% mikropyłów i wydmuchuje czyste powietrze, a także funkcja inteligentnego odkurzania. Wymieniony wyżej model marki Electrolux posiada funkcję Auto ModeTechnology. Polega ona na automatycznym rozpoznaniu rodzaju odkurzanej powierzchni, a następnie dopasowaniu mocy ssania do powierzchni. Jest to niezwykle przydatne zwłaszcza w domach, w których są dywany lub wykładziny. Warto zwrócić uwagę także na dodatki, zwłaszcza na szczotki. Pomogą one w utrzymywaniu czystości także na materacach, tapczanach czy fotelach. Jest to szczególnie istotne w przypadku pupili, które lubią codzienne wylegiwanie się na sofie. Z dobrą szczotką żadna sierść nie jest straszna!  

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ