Jak prawidłowo żywić psa?

Ostatnio aktualizowane: 27.05.24

 

Właściwe odżywianie psa ma bardzo duże znaczenie dla jego zdrowia oraz prawidłowego rozwoju. Pies na różnym etapie swojego życia potrzebuje innej ilości składników odżywczych oraz składników mineralnych. Dlatego właściwy dobór karmy ma duże znaczenie. Najlepiej by karma przypominała naturalny pokarm jego przodków. Taką jest dobrze dobrana dla psa karma bezzbożowa. Co warto jeszcze wiedzieć o tego rodzaju żywieniu psa?

 

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

jak prawidłowo żywić psa?

karma dla psa bezzbożowa – co warto o niej wiedzieć?

dlaczego lepiej wybierać karmę bezzbożową dla naszego pupila?

sucha karma dla psa – gdzie kupić?

Dobierając karmę dla swego psa powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na jej składniki. Karma bezzbożowa to idealny przykład najlepszego posiłku dla naszego czworonoga. Karmy te nie zawierają produktów odpaszowych i zbożowych, jedynie naturalne składniki takie jak mięso, przyprawy i naturalne składniki odżywcze. Nie są również aromatyzowane, nie mają sztucznych barwników oraz aromatów, które byłyby szkodliwe dla psa. Przeciwnie, dostarczają do jego organizmu odpowiednią ilość składników odżywczych oraz witamin i minerałów. Co jeszcze warto wiedzieć na temat naturalnego żywienia psa w ramach podawania mu karmy bezzbożowej?

 

Karma bezzbożowa dla psa, czyli pożywienie w najlepszym wydaniu

Producenci karmy bezzbożowej komponując ten rodzaj pożywienia dla naszego pupila wzorowali się przede wszystkim na pożywieniu wilka, czyli przodka naszego czworonoga. Pożywienie wilka zawiera bowiem tylko naturalne produkty bez niepotrzebnych antybiotyków oraz wzmacniaczy w codziennej diecie zwierzęcia. Podobnie są skomponowane bezzbożowe karmy dla psa, które opierają się o naturalne mięso hodowane w najwyższej staranności. Zwierzęta hodowane na potrzeby tworzenia karmy dla psa nie są karmione antybiotykami, a sama karma nie zawiera produktów odpaszowych, jedynie produkty naturalne.

 

Karmy bezzbożowe to gwarancja zdrowia dla twojego psa

Wiele popularnych karm dla psów zawiera pszenicę lub kukurydzę. Tymczasem te składniki nie sprzyjają dobremu trawieniu i kondycji układu trawiennego. Powinniśmy się ich wystrzegać i kupować psom karmę bez zbóż, opartą głównie na mięsie, ponieważ tego najbardziej potrzebują psy. Białko i składniki mineralne zawarte w mięsie pozwalają lepiej trawić, a tym samym utrzymywać odpowiednią florę bakteryjną w jego układzie trawiennym. Odpowiednia flora sprzyja także lepszej odporności psa. Dzięki temu nasz pupil jest zdrowszy, żyje dłużej i ma się lepiej. Karma bez zbóż dla psa to dobry wybór dla naszego czworonoga.

Bezzbożowa karma dla psa – gdzie kupić?

Sucha karma bezzbożowa dla psa powinna być najwyższej jakości. Możemy ją kupić stacjonarnie w sklepie zoologicznym, ale jeżeli chcemy mieć większy wybór, warto sprawdzić ofertę sklepów internetowych. Producenci oferujący karmy bezzbożowe często posiadają własne sklepy internetowe. Pozwala to na uzyskanie dobrej jakości karmy w bardzo korzystnej cenie. Karmy te, posiadające pełnowartościowe składniki pozytywnie wpływają na zdrowie zarówno dorosłych psów jak i tych młodszych. 

Wybierając karmę trzeba brać pod uwagę wszelkie nietolerancje pokarmowe. Karma sucha powinna być odpowiednio dobrana, aby gwarantować  dobre samopoczucie psów dorosłych i młodych psów.

Warto zatem inwestować w dobrą, bezbożową karmę dla psa i kupować ją bezpośrednio od producenta karm bezzbożowych. Dzięki temu wiemy, że są to składniki doskonale dobrane, a produkcja nie jest wykonywana na masową skalę, co daje nam gwarancję produktu najwyższej jakości.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ