Koty i kasyna: jak koty stały się symbolem szczęścia w kasynach i jak odnoszą się do kasyn w prawdziwym życiu

Ostatnio aktualizowane: 05.12.23

 

W przeszłości kot był postrzegany jako symbol pecha i zwiastun zagłady. Dziś jednak zwierzęta te są postrzegane jako symbole szczęścia, płodności i bogactwa. I nic dziwnego, że różne amulety przedstawiające te zwierzęta są używane przez wielu hazardzistów.  Nie tylko bonus na urodziny kasyno zwiększa szanse na duże wygrane, ale również talizmany w postaci kotów. Dlatego dziś porozmawiamy o tym, jak koty stały się symbolem szczęścia w kasynach i jak są kojarzone z kasynami w prawdziwym życiu.

 

Jak koty stały się symbolem szczęścia w kasynach?

Według starożytnych wierzeń czarne koty są zwiastunami nieszczęścia i pecha. To przekonanie powstało w umysłach ludzi ze względu na to, że wszelkie przeciwności losu w czasach starożytnych starano się powiązać z jakimkolwiek wydarzeniem, działaniem itp. W efekcie koty pojawiały się w złym miejscu o złym czasie. To znaczy, były tam w czasie, gdy ludzie mieli jakieś nieszczęście, więc zaczęto je traktować jako symbole pecha.

Jednak nie dotyczyło to wszystkich kultur, na przykład w Egipcie kot jest uważany za prawdziwy talizman: symbol szczęścia, pomyślności i bogactwa. Te zwierzęta są czczone jako prawdziwe symbole szczęścia.

Na szczęście ludzie dzisiaj nie mają takich uprzedzeń, jakie mieli w przeszłości. Dla wielu osób kot jest dziś talizmanem, który nie tylko wnosi szczęście do domu, ale jest też prawdziwym czworonożnym przyjacielem. Są kochane, cenione i otaczane opieką. Szczególnie dotyczy to graczy kasyn internetowych, dla których jest to święte zwierzę, które przynosi bezgraniczne szczęście. Wystarczy, że przyniesiesz ze sobą dowolny amulet, na przykład wisiorek przedstawiający kota, a szczęście samo przyjdzie. To święte zwierzę uchroni Cię również przed utratą dużych pieniędzy, pozostawiając szanse na wygranie prawdziwych jackpotów w kasyna z minimalnym depozytem 3 zł!

 

Czarne koty jako symbol szczęścia i zdrowia

Wyspy Brytyjskie zawsze były kontrowersyjnym miejscem dla kotów, zwłaszcza czarnych. W dawnych czasach wielu Brytyjczyków uważało je za złe wróżby, a nawet za pomocników czarownic. Istniało nawet kilka wierzeń, które przedstawiały czarne koty w niezbyt wesołym świetle. W szkockim folklorze znana była wróżka zwana Cat Sith, która przybierała postać tego zwierzęcia i nawiedzała szkockie Highlands.

Przedchrześcijańskie wierzenia celtyckie dotyczące prawdziwych czarnych kotów miały bardziej pozytywny charakter. Według wierzeń zwierzę, które weszło do domu, miało przynieść dobrobyt. W oczach Walijczyków stworzenia te kojarzyły się ze szczęściem i dobrym zdrowiem.

W wąskich kręgach brytyjskich żeglarzy istniało przekonanie, że czarne koty na statkach były zwiastunem dobrej pogody podczas rejsu.

Związek między kotami a miłością

Czarne koty w wielu krajach świata są symbolem szczęścia i miłości. Dziewczęta i kobiety od czasów starożytnych wierzyły, że jeśli to zwierzę wejdzie do domu, wkrótce można spodziewać się pana młodego. Jeśli nowożeńcy dostali w prezencie czarnego kota, był on talizmanem odpędzającym złe duchy, przynoszącym małżeństwu długie, szczęśliwe życie. W świecie anglojęzycznym nadal wierzy się, że spotkanie tego zwierzęcia w dniu ślubu przyniesie nowożeńcom szczęście i prawdziwą radość.

Japońskie kobiety również wierzą, że czarny kot może sprowadzić zalotników do ich domu. W mitologii norweskiej Freja, jako bogini miłości, płodności i piękna, miała podobno jeździć w rydwanie zaprzężonym w te święte zwierzęta. Niektóre wersje mitu twierdzą, że były to czarne koty.

Koty jako symbol dobrobytu

Dla wielu kultur czarne koty są symbolem bogactwa, szczęścia i dobrobytu. Freya była znana nie tylko jako bogini miłości i płodności, ale także błogosławiła rolnikom. Norwescy rolnicy zostawiali na swoich polach miski z mlekiem dla towarzyszy Freyi, a ona nagradzała ich obfitymi zbiorami.

W Japonii, Chinach i innych kulturach azjatyckich każdy kot jest talizmanem, który przynosi szczęście i dobrobyt. Zgodnie z niektórymi wierzeniami: jeśli trzymasz i opiekujesz się czarnym kotem, wynagrodzi cię on, odpędzając złe duchy i przynosząc bogactwo do twojego domu. Maneki Neko jest często spotykany w Japonii. Ta maskotka jest zwykle przedstawiana w białych lub czarnych kolorach. Uważa się, że przyciąga ona szczęście, bogactwo i dobrobyt do swoich właścicieli.

Francuzi kojarzą czarne koty ze szczęściem w biznesie i otrzymywaniem dobrych dochodów. Jeśli posiadasz własny zakład, powinieneś mieć w nim tego zwierzaka, będzie on symbolem szczęścia i gwarancją dobrobytu i sukcesu dla Twojego biznesu.

Według starożytnego francuskiego przesądu wypuszczenie czarnego kota na skrzyżowaniu pięciu dróg może doprowadzić Cię do prawdziwego skarbu. Francuzi wierzą również, że zwierzęta te nagrodzą właścicieli, którzy dobrze je traktują. Czarne koty bywają nazywane po francusku matagot. Uważa się, że jeśli ktoś zadba o kotka, dając mu obiad i kładąc go do wygodnego łóżka, to rozpieszczone zwierzę przyniesie bogactwo i szczęście swojemu właścicielowi.

 

Wniosek

Koty są dziś symbolami szczęścia, miłości i opieki. Przynoszą szczęście swojemu właścicielowi, a także bezgraniczne szczęście, co wykorzystują gracze kasyn. Nosząc amulety z wizerunkiem tych zwierząt, zwiększają swoje szanse na sukces i otrzymanie największych i najprzyjemniejszych nagród.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ