Dlaczego przysmaki dla psów są wartościowym elementem ich diety?

Ostatnio aktualizowane: 25.02.24

 

Przekąski w diecie pupila odgrywają bardzo ważną rolę. To świetny sposób na uzupełnienie niedoborów żywieniowych szczególnie w przypadku wyjątkowo kapryśnych zwierzaków. Należy jednak zaznaczyć, że absolutnie nie mogą stanowić bazy zbilansowanego systemu żywieniowego psa. Wartości odżywcze powinien on czerpać przede wszystkim z jedzenia. Przysmaki dla psów mają jedynie stanowić dodatek do diety.

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnego rodzaju smakołyków dla zwierząt domowych. Wybierając te dla swojego podopiecznego, należy pamiętać nie tylko o jego preferencjach smakowych, ale przede wszystkim o tym w jaki sposób, wpłyną na kondycję psa. Czytanie etykiet zarówno w przypadku produktów dla ludzi, jak i tutaj odgrywa kluczową rolę. Przysmaki dla psów należy kupować rozważnie i starać się dopasować je do stosowanej diety zwierzaka. Jakie smakołyki będą bezpiecznym i smacznym wyborem dla pupila?

 

Kiedy wprowadzić do diety przysmaki dla psów?

Im lepszy rarytas, tym większy na niego apetyt. Zasada ta sprawdza się zarówno w przypadku ludzi, jak i zwierzaków. Dlatego też, wprowadzając je do diety pupila, warto zastanowić się nad celem. W sklepach zoologicznych dostępne są smakołyki, których zadaniem jest nie tylko dostarczyć psiakom dodatkowych kalorii, ale i uzupełnić niedobory w diecie. Jedną z bardziej popularnych kategorii przysmaków dla psa są smakołyki treningowe. To rodzaj przekąsek będących swojego rodzaju nagrodą za dobre zachowanie lub poprawnie wykonaną komendę. Stosuje się często jako rozwiązanie motywujące zwierzaka. Sklepy online oferują także przysmaki – gryzaki. Właściciele psów, bardzo często decydują się na nie, chcąc oduczyć psa gryzienia np. mebli. Dodatkowo gryzaki w formie kości, stanowią źródło wapnia. Na uwagę zasługują z pewnością gryzaki stomatologiczne. Regularne gryzienie tego przysmaku, wpływa korzystnie na poprawę higieny jamy ustnej psa.

 

Smakołyki funkcjonalne

Funkcjonalne przysmaki dla psów łączą przyjemne z pożytecznym. Te ze sklepu Apetete dzięki zawartości dedykowanych wartości odżywczych, są cennym uzupełnieniem diety zwierzaka. Ich składy opracowane zostały w konsultacji ze specjalistami, tak by korzystnie wpływały na organizm pupila. To m.in. przysmaki dla psów z alergią o wrażliwym przewodzie pokarmowym. W produkcie znalazły się dlatego hydrolizaty białka oraz ryż, które minimalizują ryzyko alergii. W sklepie zoologicznym online można także dostrzec aromatyczne przekąski bogate w składniki aktywne wzmacniające i odżywiające sierść psiaka.

 

Umiar to podstawa

Podobnie jak w przypadku ludzi, smakołyki serwowane w nadmiarze, mogą niekorzystnie wpłynąć na zdrowie zwierzaka. Kaloryka odgrywa kluczową rolę w zbilansowanym żywieniu. Przysmaki dla psów, choć wywołują u nich radość, nie powinny być podawane w dużych ilościach. Podstawą diety psa jest bowiem pełnowartościowy posiłek, a nie przekąska.

 

O czym pamiętać, wybierając przysmaki dla psów

Rodzaj i wielkość podawanych porcji przysmaków, należy zawsze wybierać indywidualnie, odnosząc się do stosowanej diety, wieku i masy ciała psa. Kluczową rolę podczas wyboru określonego rodzaju przekąski, odgrywa również jej skład. Nie należy kierować się designem produktu, a tym co znajduje się wewnątrz opakowania. Skład powinien być ‘czysty’, czyli wolny od konserwantów, barwników i sztucznych aromatów. Warto również zwrócić uwagę na ilość węglowodanów, którymi wypełnia się receptury przysmaków. Duża dawka zboża w produkcie, z pewnością nie będzie służyła w dłuższej perspektywie zdrowiu psa, który jest mięsożercą. Dlatego też podstawowym składnikiem przysmaku, powinno być jakościowe mięso.

Przysmaki dla psów są nie tylko formą motywacji czy też nagrody za świetnie wykonany trening. Najlepsze sklepy zoologiczne, oferują również smakołyki sprzyjające rozwojowi zwierzaków. Wzbogacenie nimi diety, korzystnie wpływa na relacje z pupilem, ale przede wszystkim na jego zdrowie. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ