4 zwierzęta które mogą przynieść ci szczęście podczas gry

Ostatnio aktualizowane: 05.12.23

Podobno kto nie ma szczęścia w hazardzie, ten ma szczęście w miłości – albo na odwrót. Chyba nie ma osoby, która choć trochę nie wierzyłaby w symbole i w magiczne talizmany. Jeżeli uwielbiasz zwierzaki, warto przekonać się, jak w różnych kulturach zwierzęta wiążą się z bogactwem, przynosząc szczęście.

Złota rybka i karp koi

Popularność złotej rybki jako zwierzęcia mającego przynieść szczęście wzięła się z dawnej baśni. Rybak, któremu udało się złowić tę rzadką dawniej rybę, a dziś powszechnie hodowaną w akwariach, miał otrzymać trzy życzenia w zamian za wypuszczenie jej do wody. Nie dziwne więc, że jednym z życzeń było oczywiście bogactwo. Złota rybka bowiem kojarzy się ze złotem, które należy do najcenniejszych metali i który stosuje się do wytwarzania biżuterii.

W kulturze azjatyckiej, taką rolę pełnią złote karpie koi, hodowane chętnie w stawach znajdujących  się w ogrodach w stylu japońskim. Możemy znaleźć też gry kasyno, w których symbolem jest koi. To między innymi slot Koi Princess, autorstwa NetEnt. Występują w nim też inne japońskie symbole szczęścia. A czy wiedzieliście, że karp koi to przerośnięta złota rybka? Tak, ponieważ oba gatunki są sobie bardzo bliskie.

 

Królik

Królicza łapka jest jednym z najbardziej znanych talizmanów, przynoszących szczęście. Obecność tego, podobno magicznego, przedmiotu została opisana już w średniowieczu. Przy sobie nosili go zarówno hazardziści, jak i żołnierze, czy inne osoby, które po prostu pragną aby się im poszczęściło. Wierzenie o przynoszącej szczęście króliczej łapce wiąże się z łagodną naturą królika, który ma być stworzeniem magicznym. Nic dziwnego, że dziś tak wiele osób trzyma te miłe, puszyste stworzenia jako domowe zwierzaki!

Krowa

Poczciwa krowa jest symbolem szczęścia w indyjskiej kulturze. To właśnie z niej wywodzi się określenie „święta krowa”. Symbolizuje ona potęgę natury, bogactwo i szczęście. Z kolei starożytni Grecy uważali byki za symbol płodności. Tak było na przykład w przypadku Kolchidy, której symbolem był właśnie byk. Również starożytni Egipcjanie umieścili w swoim panteonie krowę, która miała być jednym z najstarszych bogów. Zatem nie dziwi, że maskotki z krasulą mogą być tak popularne.

 

Słoń

Ten potężny trąbal jest uznawany za symbol szczęścia w Indiach, w Chinach i w Tajlandii. Słonie to bardzo inteligentne zwierzęta, które cieszą się wszędzie ogromną sympatią. Symbol słonia pojawia się także w afrykańskich baśniach i w indyjskiej filozofii Aśanti. O ile Grecy wierzyli, że świat oparty jest na żółwiach, tak hindusi wierzyli dawniej, że podtrzymują go słonie. Również w tradycji muzułmańskiej słoń jest znany doskonale i był symbolem istniejącego wcześniej imperium Seleucydów. Na poziomie rozwoju osobistego, słoń symbolizuje siłę do pokonywania przeszkód, dlatego jest popularnym motywem także w biżuterii. Słonie mają silną wolę i są potężne, dlatego przypisuje się im trwałość w dążeniu do celu. Wiele osób zbiera porcelanowe słoniki, ustawiając je na oknie czy regale. Nareszcie wiemy dlaczego!

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ