Ostatnio aktualizowane: 26.05.22

 

Najważniejsze zalety:

Czytając opinie o Tractive GPS, można wywnioskować, że sprzęt jest bardzo użyteczny. Daje on możliwość monitorowania położenia oraz ruchu psa w czasie rzeczywistym poprzez specjalną aplikację lub za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Lokalizator jest mały i lekki, po przypięciu do obroży nie powinien przeszkadzać zwierzęciu. Co ważne, ma on wodoodporną obudowę.

 

Najważniejsze wady:

Nie zawsze korzystanie z aplikacji na smartfonie jest w pełni komfortowe. Jak zauważyli kupujący, zacina się ona od czasu do czasu, a w takiej sytuacji nierzadko konieczne jest zresetowanie telefonu.

 

Werdykt: 9.8/10

Osoby chcące kupić lokalizator GPS dla psa przeważnie decydują się na model Tractive GPS. Cena produktu jest atrakcyjna, za niewielką kwotę otrzymujemy praktyczny sprzęt pozwalający na szybkie zlokalizowanie swojego pupila. Nadajnik ma wymiary: 5,1 cm x 4,1 cm x 1,5 cm i waży 35 g. Jest on odpowiedni dla psów małych, średnich, jak i dużych ras.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wytrzymałość

Lokalizator jest bardzo wytrzymałym sprzętem, nie ulegnie szybko awarii. Jak zostało wspomniane, obudowa jest wodoodporna, dlatego urządzenie nie zepsuje się w wyniku kontaktu z wilgocią, np. gdy nasz pupil postanowi wykąpać się w przydrożnym rowie. Specjaliści przeprowadzili test Tractive GPS, który wykazał, że model wykazuje też odporność na wstrząsy. Ponadto nie jest on podatny na uszkodzenia mechaniczne.

Przydatne funkcje

Urządzenie jest wyposażone w kilka ciekawych funkcji, które bez wątpienia przypadną do gustu właścicielom psów. Przykładem jest wirtualny płot. Możemy wyznaczyć na mapie bezpieczny obszar, którego zwierzę nie powinno przekraczać. Jeżeli tak się stanie, szybko otrzymamy stosowne powiadomienie i będziemy mogli zareagować. W nocy lokalizator świeci, a to ułatwia znalezienie czworonoga w ciemności. Daje on również możliwość zdalnej aktywacji sygnałów dźwiękowych. Ponieważ sprzęt ma zintegrowaną kartę SIM, dane są przesyłane bezpośrednio na nasz telefon.

 

Live Tracking

Za sprawą funkcji Live Tracking możemy sprawdzić, gdzie aktualnie przebywa nasz pies. Jeżeli zwierzę jest w ruchu, na mapie pokazuje się kierunek, w którym się porusza i widzimy, czy zbliżamy się do niego. Częstotliwość aktualizacji pozycji uzależniona jest od tego, z jaką prędkością pies biegnie (im szybciej się porusza, tym częstsze są aktualizacje). Dzięki temu nie ma ryzyka, że nagle zgubimy pupila i trudno nam będzie go odnaleźć. Istotne jest, że aplikacja dająca dostęp do funkcji Live Tracking jest kompatybilna nie tylko ze smartfonami z systemem Android, ale także iOS.

 

Łatwe przypinanie

Przypinanie lokalizatora do obroży psa nie jest trudne, zajmuje to tylko kilka sekund. W komplecie znajdziemy dwie klamry w różnych rozmiarach, więc możemy sprawdzić, która jest odpowiednia. Sprzęt nie przeszkadza zwierzęciu podczas zabawy czy snu, nie obciąża też nadmiernie jego szyi. Dotyczy to zarówno psów mniejszych, jak i większych ras. Nie musimy odpinać lokalizatora, kiedy wrócimy z czworonogiem ze spaceru do domu. To daje nam gwarancję, że zawsze będziemy wiedzieć, gdzie się znajduje.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ