7 najpopularniejszych firm produkujących smycze dla psa

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

Z pewnością właściciele czworonogów zastanawiają się, jaką smycz dla swojego pupila wybrać. Jest wielu producentów, którzy zajmują się produkcją tego typu akcesoriów dla zwierząt. Jednak, na którego producenta się zdecydować? Poniżej opisaliśmy kilka najbardziej popularnych marek.

 

Tre Ponti

Tre Ponti to włoska firma, która zajmuje się produkcją wszelkich akcesoriów dla zwierzaków domowych. W swojej ofercie ma różne modele szelek oraz smyczy dla psa. Tre Ponti swoją siedzibę ma w Trevisto, które zlokalizowane jest niedaleko Wenecji. Swoją popularność i sukces przedsiębiorstwo zawdzięcza przede wszystkim wysokiej jakości materiałom, których używa do produkcji swoich produktów. Właścicielem firmy jest Pierantonio Cecconato i to on zaprojektował, wyprodukował  oraz opatentował szelki dla psów pod nazwą Easy Fit. Jego czterdziestoletnie doświadczenie w przemyśle włókienniczym umożliwiło zaprojektowanie takich modeli, które są atrakcyjne, ergonomiczne i komfortowe dla naszego czworonoga. Warto zaznaczyć, że szyje się blisko 5000 sztuk szelek w ciągu dnia. Co więcej, wszystkie produkty są projektowane i ręcznie wykonywane we Włoszech. Szelki są kontrolowane pod względem  jakości, a kontroli podlega cały proces produkcyjny.

 

Allfordogs

Allfordogs specjalizuje się w sprzedaży akcesoriów dla psów. Pomysł na działalność zrodził się z długiej obserwacji psów, ich zachowań i potrzeb. Wszystkie produkty tej firmy są wykonane wyłącznie z atestowanych materiałów. Dodatkowo przedsiębiorstwo dba o to, aby każde akcesorium było trwałe i sprawdzało się w każdych warunkach klimatycznych. Marka w trosce o bezpieczeństwo czworonogów stworzyła serię produktów, którą wyposażono w ledowe oświetlenie. Jest ono szczególnie przydatne podczas wieczornych spacerów lub w okresie zimowych, kiedy dość szybko robi się ciemno. Poza tym przedsiębiorstwo dużą wagę kładzie na aktywne spędzanie czasu wspólnie z pupilem. Dlatego część asortymentu jest właśnie do tego przystosowana.

Milan

Milan jest firmą z długoletnim doświadczeniem, a na rynku działa od ponad 20 lat. Oprócz smyczy przedsiębiorstwo zajmuje się również produkcją kagańców, szelek, obroży jak również wielu innych akcesoriów. Asortyment jest przeznaczony dla psów, kotów i innych zwierząt domowych. Milan może pochwalić się produktami wysokiej jakości i wytrzymałości, gdyż są wykonane wyłącznie z wysokiej jakości surowców. 

 

Chaba 

Chaba jest polską firma, którą w 2001 roku założyli dwaj bracia. Ich cały asortyment wyprodukowany jest wyłącznie z certyfikowanych i sprawdzonych surowców. Dlatego tak wielu klientów wybrało właśnie produkty tej firmy. W jej asortymencie znalazły się między innymi: smycze, obroże, ubranka szelki, legowiska, akcesoria treningowe oraz inne. Produkty powstały z miłości do zwierząt, ich obserwacji i chęci dostarczenia właścicielom zwierzaków akcesoriów wysokiej jakości wyprodukowanych w porozumieniu z weterynarzami.  Chaba zaopatruje praktycznie wszystkie polskie hurtownie, które działają w tej branży. Co więcej przedsiębiorstwo nieustannie się doskonali i szkoli, aby się rozwijać i udoskonalać produkty. Warto zaznaczyć, że firma niejednokrotnie produkując dany model smyczy, czy też inne produkty, wdraża pionierskie innowacje. Każde z akcesorium wyróżnia się doskonałą jakością, funkcjonalnością oraz wyjątkowym designem. Trzeba zaznaczyć, że przedsiębiorstwo powstało z miłości do czworonogów, dlatego od lat wspiera schroniska, przekazując im swoje produkty.

 

Hunter 

W roku 1980 miłośnik psów Rolf Trautwein, chcąc zrealizować swoje marzenie założył firmę Hunter. Jest to rodzinne przedsiębiorstwo z tradycjami, które zajmuje się produkcją wysokiej jakości akcesoriów dla kotów i psów. Jego asortyment obecnie obejmuje blisko 5 500 przeróżnych produktów, od smyczy, obroży, szelek przez psią modę, ubrania, legowiska, po produkty do pielęgnacji czworonoga. Większość akcesoriów jest produkowana w Niemczech. Co więcej przy projektowaniu nowych produktów firma na pierwszym miejscu stawia na komfort zarówno zwierząt, jak i ludzi.  Poza tym duże znaczenie ma też bezpieczeństwo każdego nowego produktu.

Tusa

Tusa to bezpośredni dystrybutor i eksporter artykułów dla zwierząt. Oferuje asortyment, który charakteryzuje wysoka jakość i dbałość o detale. W związku z tym każdy model jest trwały i praktyczny. W ofercie Tusa są również ręcznie szyte obroże, które są dokładnie wykonane. Oprócz obroży mamy szeroki wybór szelek i smyczy w wielu rozmiarach i kolorach

 

ZOOleszcz

ZOOleszcz istnieje na rynku od ponad 100 lat, więc może się pochwalić ogromnym doświadczeniem. Od samego początku działalności zajmuje się tworzeniem akcesoriów dla zwierząt. Początkowymi produktami były uzdy, uprzęże czy pusz orki dla koni. Wraz z biegiem lat i postępem technologicznym w latach 60 do produkcji wprowadzono akcesoria dla zwierząt domowych. Przedsiębiorstwo jako jedno z pierwszych w tej branży rozpoczęło produkcję i dystrybucję smyczy oraz obroży zarówno dla psów, jak i innych zwierząt domowych. Cały asortyment jest wykonywany z jak największą starannością i dbałością o najmniejsze detale. Dlatego też wszystkie produkty cieszą się dużym powodzeniem na rynku polskim, ale i zagranicznym.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Ania

June 13, 2022 at 12:51 pm

Serdecznie polecamy obroże z firmy MATTEO, bardzo dobra jakość, kolorowe wzory.

Odpowiadać
Zespół ZwD

June 17, 2022 at 2:23 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół ZwD

Odpowiadać