Ostatnio aktualizowane: 04.06.23

 

Najważniejsze zalety:

Ten lokalizator GPS dla psa to zaawansowany model, który umożliwia śledzenie do 20 psów znajdujących się w promieniu do 14 km. Sprzęt jest wykorzystywany także podczas polowania w celu określania położenia partnerów. Jego użytkowanie jest łatwe, na co wpływ ma m.in. jasny, odpowiednio duży ekran o przekątnej 7,6 cm. Jest on dotykowy i można go obsługiwać nawet mając założone rękawiczki.

 

Najważniejsze wady:

To model polecany dla osób szukających zaawansowanego sprzętu, który nie zawiedzie w żadnej sytuacji. Jeśli szukasz taniego lokalizatora i chcesz dopiero sprawdzić, czy tego typu urządzenie spełni Twoje oczekiwania i jest Ci potrzebne, prawdopodobnie nie będziesz zainteresowany modelem Garmin Alpha 100 (cena produktu wynosi ponad 3000 zł).

 

Werdykt: 9.4/10

W Internecie publikowane są opinie o Garmin Alpha 100, a większość z nich zawiera sporo pochlebnych słów na temat jakości wykonania, funkcjonalności i łatwości użytkowania lokalizatora. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Solidność wykonania

Wykonany test Garmin Alpha 100 dał dowód, że sprzęt jest wykonany z dobrych gatunkowo materiałów. Lokalizator jest w pełni przygotowany do używania na zewnątrz, także w trudnych warunkach. Używane do produkcji tworzywa spełniają surowe normy dotyczące obroży noszonych przez psy myśliwskie. Dodatkowo obroża, którą zakładamy psu jest wodoodporna do głębokości 10 m. Ma ona stalową antenę VHF z oplotem, która jest bezpieczna w używaniu i skuteczna w działaniu. Lokalizator ma stosunkowo duży, a dzięki temu czytelny wyświetlacz. Jego przekątna jest równa 7,6 cm. Aby obsłużyć sprzęt nie trzeba ściągać rękawiczek, po ekranie można przesuwać, także, kiedy są one założone na dłonie. Łatwo odczytać to, co znajduje się na wyświetlaczu bez względu na warunki oświetleniowe panujące w danym miejscu. 

Dokładne śledzenie

Zależy Ci na tym, aby mieć dostęp do sprzętu pozwalającego dokładnie śledzić Twojego psa? Jeśli tak, ten model jest dla Ciebie. Gwarantuje on nie tylko możliwość określania położenia zwierzęcia, ale też kierunku, w jakim się porusza i prędkości. Jeden lokalizator jest w stanie śledzić do 20 psów, więc nadaje się na polowania. Można go używać także do określania położenia myśliwych (zakres działania do ponad 14 km). Sprzęt aktualizuje się co 2,5 sekundy, co daje pewność, że przesyłane przez niego informacje są wiarygodne, a nam łatwiej jest zachować pełną kontrolę nad psami. Antena z systemem GPS/GLONASS znajdująca się na górze urządzenia szybko wyszukuje satelity i pozwala na śledzenie nawet w trudnych warunkach terenowych.

 

Wyposażenie

W zestawie wraz z lokalizatorem znajduje się wiele ciekawych akcesoriów. Kupujący otrzymuje podręczne urządzenie nawigacyjne Alpha 100, nadajnik z baterią litowo-jonową przeznaczoną do wielokrotnego ładowania, a także zielony pasek obroży 2,5 cm. Komplet zawiera też zaczep na pasek ułatwiający przenoszenie sprzętu, standardową antenę 12,7 cm i model o zwiększonym zasięgu do 33 cm. Przydatny w trakcie użytkowania okazuje się zaczep do ładowania, zasilacz sieciowy i kabel USB. Zaletą jest to, że nie trzeba inwestować w torbę podróżną, ponieważ jest ona dołączona do kompletu. Konsumenci doceniają też roczny, darmowy dostęp do usługi Obrazy satelitarne BirdsEye.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

1 KOMENTARZ

Tomasz

January 3, 2022 at 5:36 am

Z tego co się dowiedziałem, tego urządzenia nie można używać w Polsce

Odpowiadać