Ostatnio aktualizowane: 06.12.22

 

Najważniejsze zalety:

Systematyczne czesanie pupila przy użyciu akcesorium pozwala na zredukowanie linienia nawet do 90%. To oznacza, że zwierzę nie będzie zostawiać już tak dużo sierści na meblach i podłodze, w efekcie czego częste odkurzanie przestanie być konieczne. Poza tym furminator jest lekki i poręczny, wszyscy domownicy szybko nauczą się, jak należy się nim posługiwać.

 

Najważniejsze wady:

Po tym, jak przeanalizowaliśmy opinie o FURminatorach S okazało się, że niektórzy kupujący narzekają na zacinający się od czasu do czasu przycisk FURejector. Przez to usunięcie zebranego podszerstka z ostrza jest nieco bardziej kłopotliwe.

 

Werdykt: 9.3/10

Przyrząd bez wątpienia przyda się każdemu właścicielowi krótkowłosego kota. Służy on do czesania zwierząt, których waga nie przekracza 4,5 kg. Furminator jest polecany przez weterynarzy, co świadczy o bezpieczeństwie jego użytkowania. Nawet jeśli mruczek ma krótką sierść, regularne wyczesywanie go jest niezbędne, aby zapobiec powstawaniu kul włosowych. Co więcej, cena FURminatora S jest korzystna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dobrze wyprofilowany uchwyt

Aby skutecznie wyczesać podszerstek i martwe włosy trzeba delikatnie naciągnąć skórę pupila jedną ręką, a drugą precyzyjnie przesuwać ostrze wzdłuż jego tułowia. Ponieważ uchwyt przyrządu jest dobrze wyprofilowany, nie powinniśmy mieć problemu z utrzymaniem go w dłoni. Furminatorem można swobodnie manewrować, kilkunastominutowe czesanie kota z pewnością nie wywoła nieprzyjemnego bólu nadgarstka.

Zapobiega powstawaniu kul włosowych

Podczas codziennej higieny koty połykają znaczną część swojej sierści, dotyczy to także krótkowłosych czworonogów. Przyczynia się to do różnego rodzaju zaburzeń pracy układu pokarmowego, m.in. biegunki czy zatwardzenia. Należy mieć na uwadze, że gromadząca się w przełyku i żołądku kota sierść z czasem zaczyna zmieniać się w kule włosowe. Choć przeważnie zwierzęta samodzielnie radzą sobie z ich usuwaniem (np. poprzez wymioty), to czasami mogą one doprowadzić nawet do niedrożności jelit. Warto więc podawać mruczkowi profilaktycznie specjalne preparaty odkłaczające i regularnie go czesać. W tym celu bardzo dobrze sprawdza się furminator, bo już po jego pierwszym użyciu można zauważyć, że zwierzę gubi znacznie mniej sierści.

 

Odporne na korozję ostrze

Przyrząd został wyposażony w ostrze o szerokości 4,5 cm, które jest bardzo dobrze przystosowane do wyczesywania zwierząt z krótką sierścią, do 5 cm. Jego materiałem wykonania jest stal nierdzewna. Poprzez test FURminatora S udowodniono, że ostrze nie jest podatne na korozję, ponadto nie trzeba się obawiać o stępienie go po kilku zabiegach pielęgnacyjnych pupila. Nie ma ono ostrych ząbków, więc ryzyko przypadkowego skaleczenia zwierzęcia zostało zmniejszone do minimum. Ostrze dociera aż do podszerstka i skutecznie usuwa większość martwych włosów, a kot nie odczuwa przy tym dyskomfortu. Jak zauważyli konsumenci, cotygodniowe czesanie przy użyciu furminatora jest dla mruczka przyjemne.

 

Odpowiedni rozmiar

Furminator nie jest duży, dlatego pozwala na szybkie, ale jednocześnie dokładne wyczesanie mniejszego kota. Dobrze leży on w dłoni, a w razie potrzeby można go spakować do walizki i wziąć ze sobą na wyjazd, jeśli wybieramy się na wczasy razem z pupilem. Ponieważ używanie przyrządu nie jest trudne, każdy z domowników, niezależnie od wieku, może po niego sięgnąć i poczuć się, jak profesjonalny groomer.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ