Ostatnio aktualizowane: 04.06.23

 

Maszynka do strzyżenia yorków – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli potrzebujesz maszynki do strzyżenia swojego yorka, konieczne zapoznaj się z opisami sprzętów umieszczonych w poniższym rankingu. Na podstawie analizy opinii kupujących udało nam się wyłonić najlepsze urządzenie w 2023 roku, to model Moser Max 45. Jego moc wynosi 45 W i chociaż jest zasilany sieciowo, nie będzie ograniczał swobody ruchów (ma długi przewód). Maszynka jest mała i lekka, można nią wygodnie manewrować. Do wyboru są dwie prędkości pracy, więc sposób działania sprzętu bez trudu dopasujesz do swoich potrzeb. W zestawie znajdziesz szczoteczkę ułatwiającą czyszczenie ostrza, a także oliwkę do jego konserwacji. Chcesz kupić urządzenie zasilane akumulatorowo? W takim razie powinien zainteresować Cię model Aesculap GT420 Isis. Znajduje on zastosowanie w gabinetach weterynaryjnych i salonach groomerskich. Maszynka nie wyślizguje się z dłoni, nie jest hałaśliwa, a po naładowaniu akumulatora działa przez ok. 60 minut. To powinno wystarczyć, aby przyciąć sierść czworonoga.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Moser Max 45 ma dużą moc (45 W), co sprawia, że strzyżenie zwierząt przy jego użyciu jest szybkie i wygodne. Zestaw ma szczoteczkę do czyszczenia maszynki oraz oliwkę, która służy do konserwacji. Dzięki częstemu wykonywaniu pielęgnacji sprzętu przedłużony zostaje czas jego prawidłowego użytkowania.

Wady

Niektórzy konsumenci twierdzą, że przy większym nacisku nakładki na ostrzach spadają, co utrudnia pracę.

Podsumowanie

Maszynka nie wytwarza mocnych wibracji, dzięki czemu wygodnie trzyma się ją w ręce. Jej wymiary to: 20 cm x 5 cm x 5 cm. Konserwacja sprzętu jest prosta i można wykonać ją samodzielnie przy użyciu zawartych w zestawie przedmiotów.

Drugi wybór

Zalety

Maszynka zasilana jest akumulatorem, co pozwala na swobodne manewrowanie i przenoszenie sprzętu bez obaw o dostępność gniazdka elektrycznego i długość kabla zasilającego. Naładowanie urządzenia zajmuje około 1 godzinę. Aesculap Gt420 Isis pracuje cicho, dzięki nisko wibracyjnemu silnikowi, który ma system tłumienia hałasu.

Wady

Strzyżenie większych zwierzaków może być i męczące, ponieważ mały rozmiar maszynki nie jest dostosowany do precyzyjnego strzyżenia takich czworonogów.

Podsumowanie

Wymiary modelu to: 14 cm x 3 cm x 3,6 cm. Sprzęt jest lekki (waga wynosi 105 g), a jego budowa pozwala na wygodne użytkowanie. Dzięki szerokości ostrza (2,5 cm) maszynką można strzyc bardzo małe zwierzęta, a także precyzyjnie przyciąć sierść na łapkach czy też w okolicach uszu.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie jest wydajne, ponieważ może pracować w trybie ciągłym przez 90 minut. Pomimo małej mocy (7 W), maszynka tnie szybko i dokładnie. Działa cicho, więc nie ma ryzyka, że zwierzęta przestraszą się głośnych dźwięków wydawanych podczas pracy. Przy jej pomocy można golić pyszczki i łapki, a także okolice uszu czworonogów.

Wady

Maszynka jest przeznaczona do wprowadzania delikatnych zmian kosmetycznych, co sprawia, że nie jest dostosowana do kompleksowego strzyżenia.

Podsumowanie

Artero Cobra waży 123 g, a jej wymiary to: 14,5 cm x 3,5 cm x 3 cm. Kształt maszynki i jej wyprofilowanie sprawia, że pracuje się nią wygodnie bez obaw o zmęczenie nadgarstka. Specjalne nakładki pozwalają na bardzo krótkie obcinanie sierści (0,4 mm).

 

 

3 najlepszych maszynek do strzyżenia yorków. Opinie w 2023 roku

 

1. Moser Max45 Ostrze Zapasowe 3 Mm

 

Moser Max 45 to maszynka do strzyżenia yorków w dobrej cenie, która jest odpowiednia również do strzyżenia koni. Duża moc urządzenia – 45 W powoduje, że strzyżenie zwierzęcia jest szybkie i efektywne.

W zestawie znajduje się szczoteczka do czyszczenia maszynki, oliwa służąca do konserwacji oraz ostrze 3 mm. Można je wymienić, przyciskając guzik. Jedną z zalet urządzenia jest to, że maszynka nie wytwarza zbyt intensywnych wibracji. Strzyżenie nią przebiega sprawnie i szybko, ponieważ sprzęt dobrze i pewnie leży w dłoni. Wymiary urządzenia to 20 cm x 5 cm x 5 cm.

Maszynka zdaniem konsumentów dobrze sprawdza się zarówno w salonach strzyżenia psów, jak i używana przez prywatnych użytkowników. Konserwacja sprzętu jest bardzo prosta a wykonywana odpowiednio często znacznie przedłuża czas jego użytkowania. Po strzyżeniu maszynką nie ma konieczności wykańczania cięcia trymerem.

Urządzenie Moser Max 45 ma moc równą 45 W. To dobra maszynka do strzyżenia yorków do 150 zł, ma ona wymiary: 20 cm x 5 cm x 5 cm.

 

Zalety

Kompaktowe wymiary: Maszynka jest niewielka, dlatego możemy pewnie utrzymać ją w dłoni i swobodnie manewrować.

Nie wytwarza mocnych wibracji: Sprzęt nie wytwarza mocnych wibracji w czasie pracy, co zapewnia większy komfort użytkowania.

Łatwe czyszczenie: Wyczyszczenie urządzenia nie stanowi problemu. W zestawie znajdziemy służącą do tego szczoteczkę oraz specjalną oliwkę do konserwacji ostrza.

Dwie prędkości pracy: Działanie maszynki można dopasować do swoich potrzeb, ponieważ do wyboru są dwie prędkości pracy.

Praktyczność: Sprzęt jest odpowiedni do strzyżenia psów, a także kotów i koni. Pod tym względem jest to uniwersalny model.

 

Wady

Spadające nakładki na ostrza: Jak zauważyli konsumenci, przy mocniejszym dociśnięciu maszynki do ciała czworonoga spadają nakładki na ostrza i trzeba je poprawiać. Czasami bywa to uciążliwe.

 

 

 

 

2. Aesculap Gt420 Isis Bezprzewodowa Maszynka Dla Weterynarzy

 

Maszynka Aesculap GT420 Isis to sprzęt do precyzyjnego cięcia, który jest odpowiedni zarówno do precyzyjnego strzyżenia łapek, jak i okolic uszu czy do ścinania sierści do operacji.

Urządzenie pracuje z prędkością 5700 suwów na minutę. Szerokość ostrza to ok. 2,5 cm, dzięki czemu maszynką można strzyc nawet bardzo małe zwierzęta. Model jest zasilany akumulatorowo, dzięki czemu przy pracy nie trzeba obawiać się o dostępność gniazdka elektrycznego. Po podłączeniu do stacji ładującej maszynka jest gotowa do pracy po około 1 godzinie. Zestaw zawiera nasadkę grzebieniową, oliwę do konserwacji sprzętu, szczoteczkę do czyszczenia oraz wspomnianą wcześniej stację ładującą.

Zarówno profesjonaliści, jak i prywatni użytkownicy jako jedną z zalet urządzenia, wymieniają jego niewielką wagę (105 g) oraz budowę, dzięki której maszynka dobrze i pewnie leży w dłoni (wymiary sprzętu to 14 cm x 3 cm x 3,6 cm).

Maszynka Aesculap GT420 Isis waży 105 g, a jej wymiary są równe: 13,4 cm x 3 cm x 3,3 cm. Sprzęt działa z prędkością 5700 suwów na minutę.

 

 

 

 

 

3. Artero Cobra maszynka wykończeniowa profesjonalna

 

Artero Cobra to maszynka przeznaczona do wykańczania strzyżenia zwierząt. Może ona pracować w sposób ciągły przez 90 minut, dlatego jest wydajnym sprzętem. Zadowoleni ze sposobu działania urządzenia są zarówno właściciele psów, jak i profesjonaliści.

Kształt maszynki sprawia, że można nią pracować długo bez ryzyka zmęczenia nadgarstka. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu urządzenie dobrze leży w dłoni. Można nią golić pyszczek i łapki, a także zakamarki wokół uszu zarówno u yorków, jak i mniejszych zwierzaków. Nie wystraszy ich również dźwięk maszynki, gdyż pracuje ona bardzo cicho. Waga urządzenia to 123 g, a wymiary to 14,5 cm x 3,5 cm x 3 cm.

Kupujący twierdzą, że maszynka tnie dokładnie i dość szybko pomimo swojej stosunkowo małej mocy (wynosi ona 7 W). Zestaw zawiera trzy nakładki, które umożliwiają obcinanie sierści nawet na długość 0,4 mm.

Sprzęt Artero Cobra ma moc 7 W, a jego wymiary to: 14,5 cm x 3,5 cm x 3 cm. Urządzenie waży 123 g.

 

Zalety

Nie jest hałaśliwa: Maszynka bardzo dobrze nadaje się do strzyżenia psów wrażliwych na hałas. Nie wytwarza ona głośnych i nieprzyjemnych dla czworonogów dźwięków, więc strzyżenie przebiega sprawniej.

Plastikowe nakładki: W zestawie znajdziemy kilka plastikowych nakładek ułatwiających przycięcie sierści na odpowiednią długość: 3, 6, 9 i 12 mm. Ich zakładanie i zdejmowanie nie jest trudne, co pokazał test maszynek do strzyżenia yorków.

Komfort użytkowania: Urządzenie zapewnia komfort użytkowania, ponieważ jest małe i lekkie, w dodatku nie wyślizguje się z dłoni. Sprzęt pozwala na szybkie przycięcie sierści na pyszczku, łapkach i szyi.

 

Wady

Długi czas ładowania: Model jest zasilany akumulatorowo. Całkowity czas jego ładowania to ok. 16 godzin. Żeby móc podłączyć maszynkę do ładowarki, najpierw musimy ją całkowicie rozładować.

 

 

 

 

Jaką maszynkę do strzyżenia yorków wybrać?

 

Niektóre psie rasy wymagają szczególnej pielęgnacji sierści, aby zwierzak nie tylko prezentował się dobrze, ale również był zdrowy i mógł swobodnie się poruszać. Do tego typu zwierząt należą bez wątpienia yorki. Częste wizyty u psiego fryzjera bywają dość obciążające dla domowego budżetu, dlatego też warto przemyśleć zakup maszynki do strzyżenia zwierzaka. W poniższym poradniku podpowiadamy, jak przygotować się do zakupów.

Obecnie możemy wybierać spośród wielu rodzajów przyrządów do strzyżenia psów — są wśród nich między innymi różnego rodzaju nożyczki, a także trymery i maszynki. Ostatnie z wymienionych urządzeń ma zwykle opcję wymiennych ostrzy. Opcja standardowa może nie być odpowiednia dla każdej psiej rasy. Ostrze ok. 9-9,5 mm będzie się sprawdzało w przypadku psów mających bardzo gęstą sierść, która ma tendencję do zbijania się w kołtuny. Jeśli nasz psiak ma dość długą sierść, zdecydujmy się na ostrze ok. 6 mm. Do bardzo gęstej, dość sztywnej sierści, odpowiednie będzie ostrze ok. 3 mm. Jeśli zależy nam na precyzyjnym wykończeniu cięcia, zdecydujmy się również na zakup trymera — to sprzęt często spotykany w salonach strzyżenia psów i uważany przez wielu specjalistów za najlepsze maszynki do strzyżenia yorków.

Przy zakupie sprzętu bierzmy pod uwagę moc urządzenia — im większa, tym lepiej. Jeśli jest ona stosunkowo niska, maszynka może dość szybko się nagrzewać i uniemożliwiać dokończenie pracy. W zależności od zamierzonej częstotliwości strzyżenia zwierzęcia wybierzmy model zasilany akumulatorowo lub za pomocą sieciowego kabla. Pierwsza opcja zapewnia wygodne manewrowanie maszynką, z kolei zasilanie kablem gwarantuje nieprzerwaną pracę. Ważna jest również głośność pracy urządzenia — najlepsza maszynka do strzyżenia yorków w 2023 roku pracuje na tyle cicho, że generowany przez nią hałas nie przestraszy zwierzęcia. Ważne jest również dodatkowe wyposażenie maszynki — powinna ono zawierać szczoteczkę do czyszczenia, wcześniej wspomniane wymienne ostrza oraz oliwę do konserwacji.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ