Ostatnio aktualizowane: 06.12.22

 

Najważniejsze zalety:

To bardzo dobry furminator dla kota długowłosego ważącego więcej niż 4,5 kg. Wystarczy używać akcesorium 1 – 2 razy w tygodniu, aby zwierzę nie gubiło sierści na podłodze i meblach. Możemy też w ten sposób ochronić go przed powstawaniem kul włosowych, które prowadzą do zaparć, a nawet niedrożności jelit.

 

Najważniejsze wady:

Zanim użyjemy przyrządu należy upewnić się, że na ciele czworonoga nie ma żadnych kołtunów z sierści. Jeśli je znajdziemy, najpierw trzeba się ich pozbyć z pomocą zwykłej szczotki lub wyciąć nożyczkami.

 

Werdykt: 9.2/10

Furminator redukuje linienie nawet do 90%, co oznacza, że znacząco zmniejsza się ilość alergenów w mieszkaniu, poza tym nie trzeba tak często odkurzać. Usuwa on martwe włosy i podszerstek skuteczniej niż zwykła szczotka. Używanie przyrządu nie sprawia żadnych trudności. Jak wykazały opinie o Furminatorze Deshedding Tool, akcesorium pozytywnie wpływa na wygląd oraz kondycję sierści zwierząt.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wzmacnia sierść

Po furminator nie trzeba sięgać codziennie. Wystarczy, że wyczeszemy pupila raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu (poświęcając na to ok. 20 minut), aby jego sierść stała się wyraźnie mocniejsza i zdrowsza. Jest to możliwe, gdyż przyrząd wzmacnia mieszki włosowe i dodatkowo stymuluje naturalną produkcję łoju. W czasie czesania możemy go równomiernie rozprowadzić na całym ciele czworonoga, w efekcie czego sierść zaczyna ładnie się błyszczeć.

Nie wymaga ostrzenia

Nawet po kilku miesiącach regularnego używania furminator jest tak samo skuteczny, jak tuż po zakupie. Potwierdził to test Furminatora Deshedding Tool. Wykonane ze stali nierdzewnej ostrze wykazuje podwyższoną odporność na korozję i tępienie. Z tego względu nie musimy pamiętać o systematycznym ostrzeniu akcesorium, co mogłoby okazać się kłopotliwe. Wystarczy, że po skończonym zabiegu pielęgnacyjnym usuniemy nagromadzoną na ząbkach sierść (służy do tego specjalny przycisk FURejector) i schowamy furminator do szuflady lub w inne bezpieczne miejsce.

 

Nie wyślizguje się z dłoni

Nie należy się martwić, że akcesorium przypadkowo wyślizgnie się nam z dłoni i wypadnie na podłogę lub skaleczy czesane zwierzę. Jego rączka ma odpowiednią długość, a w dodatku została wyprofilowana w taki sposób, aby zapewniać pewny chwyt. Na powierzchni rękojeści można zauważyć niewielkie wypustki, poza tym w całości pokryto ją antypoślizgową gumą. Za sprawą takiego rozwiązania przyrząd jest komfortowy w użytkowaniu. Wielu konsumentów przyznaje, że do zakupu zachęca też stosunkowo niska cena Furminatora Deshedding Tool. Akcesorium nie jest drogie, dlatego nie jest to wydatek nadwyrężający domowy budżet.

 

Nie podrażnia skóry

Czesanie zwierzęcia przy pomocy przyrządu jest dla niego przyjemne i nie wywołuje dyskomfortu. Zabieg należy zacząć od nasady szyi i stopniowo przesuwać ostrze w kierunku ogona. Istotne jest to, że ząbki nie podrażniają delikatnej skóry kota i nie ma ryzyka skaleczenia go (co mogłoby zniechęcić pupila do dalszego czesania). Furminator został zaprojektowany przez doświadczonego groomera i można go bezpiecznie używać w domu. Pozwala on na znaczne zmniejszenie ilości sierści gubionej przez czworonoga. To profesjonalny, a jednocześnie łatwy w użyciu przyrząd, który warto mieć.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ