Ostatnio aktualizowane: 06.12.22

 

Najważniejsze zalety:

Furminator dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się z niej, co mogłoby negatywnie wpłynąć na komfort używania. Z jego pomocą starannie wyczeszemy psy średnich ras mających długą, ponad 5 cm sierść. Przyrząd nie jest ciężki i do tego nie wymaga ostrzenia. Pozwala on na zredukowanie linienia u czworonogów do 90%.

 

Najważniejsze wady:

Wielu właścicieli psów zauważyło, że przyrząd nie sprawdza się na mokrej sierści. Jeśli planujemy wyczesać pupila po kąpieli, najpierw trzeba poczekać, aż wyschnie (ewentualnie sięgnąć po suszarkę do włosów). Inaczej możemy mieć problem z dokładnym usunięciem martwych włosów i podszerstka.

 

Werdykt: 9.4/10

Już po pierwszym użyciu akcesorium można zauważyć, że pies gubi znacznie mniej sierści. Przyrząd jest przeznaczony do czesania czworonogów ważących od 9 do 23 kg. Szerokość ostrza wynosi 6,7 cm, jego materiałem wykonania jest stal nierdzewna. Furminator zapewnia lepsze rezultaty niż zwykła szczotka. Nie można nie wspomnieć o tym, że cena FURminatora M jest atrakcyjna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Odporne na korozję ostrze

Biorąc pod uwagę to, z czego zostało wykonane ostrze nie należy się obawiać, że szybko pojawi się na nim korozja. Również ostrzenie przyrządu nie jest konieczne, co dodatkowo zachęca do zakupu. Ząbki nie są zbyt ostro zakończone, w efekcie czego ryzyko zrobienia krzywdy zwierzęciu podczas czesania jest zmniejszone do minimum. Z tego względu pupil nie powinien być niespokojny podczas zabiegu i się wyrywać. Możemy mieć pewność, że szybko wyczeszemy podszerstek.

 

Przycisk FURejection

Przy ostrzu znajduje się podłużny przycisk w szarym kolorze, to FURejection. Po wciśnięciu go możemy bez zbędnego wysiłku pozbyć się zalegającej między ząbkami sierści i wyrzucić ją do kosza. Czynność ta zwykle nie zajmuje więcej niż kilkanaście sekund, dlatego nie jest kłopotliwa. Opinie o FURminatorach M wykazały, że przycisk jest praktyczny. Kupujący przekonują, że łatwość czyszczenia akcesorium sprawia, że chętniej po nie sięgają. Tym samym możliwe jest lepsze zadbanie o wygląd sierści pupila. Regularne czesanie go raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu po 10 – 20 minut umożliwia nie tylko usunięcie nadmiaru podszerstka i martwych włosów, ale również równomierne rozprowadzenie łoju na ciele czworonoga. Dzięki temu jego sierść bardziej się błyszczy.

 

Odpowiednio wyprofilowana rączka

Furminator można pewnie chwycić, ponieważ ma odpowiednio wyprofilowaną rączkę. Pokryto ją gumowym materiałem o antypoślizgowych właściwościach, w efekcie czego nie ma ryzyka, że przyrząd niespodziewanie wyślizgnie się na podłogę. Zapobiegają temu również specjalne, niewielkie wypustki znajdujące się po bokach i w górnej części rękojeści. Po tym, jak został przeprowadzony test FURminatora M okazało się, że akcesorium cieszy się dużą popularnością właśnie ze względu na komfort oraz bezpieczeństwo użycia.

 

Polecany przez weterynarzy

Osoby wciąż wahające się, czy warto kupić furminator powinny wziąć pod uwagę to, że jest on polecany przez weterynarzy. Przyrząd został zaprojektowany przez profesjonalnego groomera, dlatego jeśli używamy go we właściwy sposób, na pewno nie zrobimy swojemu pupilowi krzywdy. Akcesorium znajduje zastosowanie nie tylko w domach, ale również specjalnych salonach groomerskich, co świadczy o jego użyteczności.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ