Ostatnio aktualizowane: 06.12.22

 

Najważniejsze zalety:

Za sprawa furminatora można znacząco ograniczyć ilość sierści, jaka zostaje na podłodze, dywanach, kanapach i innych meblach. Jest on odpowiednim przyrządem do czesania psów większych ras, ważących 23 – 41 kg. Wykonane ze stali nierdzewnej ostrze jest odporne na korozję, a usuwanie zebranego podszerstka nie stanowi żadnego problemu.

 

Najważniejsze wady:

Część kupujących uważa, że ząbki przyrządu powinny być bardziej ostre. Czasami podczas czesania zdarza się, że akcesorium za mocno ciągnie sierść, co wywołuje u czworonoga dyskomfort i zniechęca do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych.

 

Werdykt: 9.8/10

Większość osób przekonuje, że mimo nielicznych wad to dobry furminator dla psa z dłuższą sierścią. Jest on poręczny i pozwala na dokładne wyczesanie podszerstka. Za sprawą akcesorium utrzymanie porządku w domu staje się znacznie łatwiejsze, bo nie trzeba tak często odkurzać, aby pozbyć się zalegającej na podłodze sierści.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

10,2 cm ostrze

Szerokość ostrza, w jakie został wyposażony przyrząd wynosi 10,2 cm. Analizując opinie o FURminatorze L można dojść do wniosku, że nie jest on za wąski ani zbyt szeroki. Dzięki akcesorium możemy swobodnie wyczesać czworonoga mającego długą, ponad 5-centymetrową sierść. Nie trzeba się przy tym martwić, że będzie się ona plątać. Materiałem wykonania ostrza jest stal nierdzewna, czyli solidny materiał, na którym z pewnością nie pojawi się korozja. Ostrze dociera pod sierść okrywową i umożliwia staranne wyczesanie podszerstka oraz martwych włosów.

Redukcja linienia do 90%

Specjalnie przeprowadzony test FURminatora L udowodnił, że systematyczne używanie akcesorium (1 – 2 razy w tygodniu) pozwala na zredukowanie problemu linienia u zwierząt nawet do 90%. Wystarczy poświęcić 10, maksymalnie 20 minut na czesanie czworonoga, aby nie gubił już tak dużo sierści (linienie bez wątpienia utrudnia utrzymanie porządku w domu). Furminator skutecznie zapobiega powstawaniu na ciele psa kołtunów, których rozplątanie nie zawsze jest możliwe. Warto podkreślić, że jest on polecany przez weterynarzy oraz specjalistów w dziedzinie pielęgnacji zwierząt. Nierzadko przyrząd okazuje się bardziej skuteczny niż zwykłe szczotki i grzebienie.

 

Komfort użycia

Używanie furminatora nie jest trudne ani mało komfortowe. Ma on odpowiednio długą i dobrze wyprofilowaną rączkę, którą można pewnie chwycić. To znacząco ułatwia swobodne manewrowanie akcesorium i zachowanie precyzji podczas czesania zwierzaka (to ważne, gdyż nie należy przeczesywać tego samego miejsca na ciele kilka razy). Przyrząd nie wyślizguje się z dłoni, więc podczas zabiegu pielęgnacyjnego swojego pupila nie odczuwamy irytacji, co mogłoby go zaniepokoić. Po skończonym czesaniu na pewno nie stracimy dużo czasu na wyczyszczenie ostrza. Zalegającą na nim sierść można z łatwością usunąć, wystarczy wcisnąć przycisk FURejector. Nie tylko komfort użytkowania zachęca do zakupu przyrządu. Na uwagę zasługuje też stosunkowo niska cena FURminatora L.

 

Pozytywny wpływ na wygląd i kondycję sierści psa

Regularne używanie furminatora pozytywnie wpływa na wygląd oraz kondycję sierści czworonoga. Jest to możliwe, gdyż przyrząd wzmacnia mieszki włosowe, a ponadto pozwala na równomierne rozprowadzanie łoju na całym ciele psa. To sprawia, że sierść staje się mocniejsza i bardziej lśniąca.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ