Opinie o Furminator FURflex

Ostatnio aktualizowane: 05.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Ten furminator dla kota ma odpowiednio wyprofilowane ostrze Comfort Edge zrobione ze stali nierdzewnej. Materiał wykonania jest solidny i odporny na działanie korozji. Ostrze dopasowano do kształtu ciała zwierzęcia, tak aby w bezpieczny sposób można było korzystać z akcesorium. Martwe włosy są usuwane skutecznie i jednocześnie bez ryzyka podrażnienia skóry. Specjalny przycisk ułatwia i przyspiesza usuwanie sierści z narzędzia.

 

Najważniejsze wady:

Przymocowanie górnej części do rączki nie jest tak proste, jak można by tego oczekiwać. Należy wiedzieć, że elementy te znajdują się w jednym opakowaniu, ale nie są ze sobą połączone. Przed przystąpieniem do pracy trzeba je więc przymocować.

 

Werdykt: 9.7/10

Furminator jest przeznaczony do wyczesywania kotów dużych ras, których masa ciała wynosi od 4,5 kg. Produkt jest dostosowany do każdej długości sierści, dlatego uznaje się go za uniwersalny. Cena FURflex w zależności od sklepu waha się w przedziale od 80 do 100 zł.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wykonanie

Ostrze jest zrobione z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która nie ulega zniekształceniom i łatwo utrzymać ją w dobrym stanie. Ostrze wyprofilowano tak, aby sięgało głęboko w sierść i tym samym można było skutecznie wyczesywać martwe włosy i podszerstek. Ponadto ostrze Comfort Edge jest dopasowane do kształtu ciała zwierzęcia, a to przekłada się nie tylko na lepsze efekty pielęgnacji, ale też komfort kota w trakcie czesania. Rączka jest odłączana i dobrze dopasowana do dłoni. Pokryto ją specjalnym materiałem, który gwarantuje pewny chwyt.

Bezpieczeństwo stosowania i skuteczność działania

Przeprowadzony przez właścicieli kotów test FURflex potwierdził, że stosowanie tego akcesorium jest w pełni bezpieczne. Oczywiście zwierzęta nieprzyzwyczajone do czesania mogą na początku nie wykazywać entuzjazmu, ale jest to spowodowane nie bólem, ale strachem przed niewiadomą. Ostrze jest dobrze dopasowane do ciała zwierzęta i pozwala w bezpieczny sposób pozbyć się martwej sierści. Można to łatwo sprawdzić, bo przy regularnym stosowaniu akcesorium nie widać podrażnień na skórze czy zaczerwienienia. Ten furminator pozwala zredukować linienie nawet o 90%, co potwierdzają pozytywne opinie o FURflex. Dodatkową korzyścią wynikającą ze stosowania tego akcesorium jest stymulacja produkcji sebum. To z kolei przekłada się na zdrową i lśniącą sierść.

 

Rozbudowany system

Prezentowany furminator jest jednym z narzędzi pochodzącej z kompletnej linii produktów przeznaczonych do pielęgnacji zwierząt. Rączka pasuje do różnych główek, co oznacza, że można do niej podłączyć np. rolkę do sprzątania z pojemnikiem, przydatną m.in. w samochodzie, szczotkę dwustronną czy narzędzie przystosowane do usuwania kołtunów. Zakup tego akcesorium będzie z pewnością dobrym wyjściem, jeśli w domu znajduje się kilka zwierząt i trzeba korzystać z różnych akcesoriów do ich pielęgnacji.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ