Ostatnio aktualizowane: 11.07.20

 

Najważniejsze zalety:

Smycz ma chromowany karabińczyk, który odznacza się trwałością, a na jego powierzchni nie pojawia się korozja. Dodatkową zaletą produktu jest jego niewielka waga. Nie można nie wspomnieć o wysokiej jakości wykonania. Uchwyt nie ulega zarysowaniom, a taśma jest wytrzymała i nie ma obaw o jej przerwanie, nawet jeśli pies mocno nas pociągnie.

 

Najważniejsze wady:

Właściciele psów wskazują, że uchwyt smyczy automatycznej jest nieco duży i dlatego też nie do końca poręczny. Powinien być on pokryty specjalnym tworzywem zapobiegającym ślizganiu się dłoni.

 

Werdykt: 9.8/10

Flexi New Classic to zdaniem sporej grupy kupujących najlepsza smycz dla psa w tym przedziale cenowym. Produkt jest dostępny w 3 wersjach kolorystycznych, do wyboru jest akcesorium czarne, czerwone i niebieskie. Mechanizm odpowiedzialny za wysuwanie i wsuwanie smyczy działa płynnie i bezgłośnie.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Przeznaczenie

Opisywana przez nas smycz ma długość równą 5 m, więc wygodnie wyprowadza się na niej psa. Nawet jeśli nasz pupil będzie chciał powąchać znajdujący się nieco dalej krzak, nie będziemy musieli schodzić z chodnika. Prezentowany model jest polecany dla czworonogów, których waga nie przekracza 15 kg. Jest wytrzymały, co potwierdził test Flexi New Classic. Oznacza to, że korzystanie ze smyczy jest bezpieczne, nawet jeśli mamy pupila, który nie jest zbyt posłuszny (ciągnie i szarpie) i trzeba jeszcze go nauczyć, jak poprawnie chodzić na smyczy. 

Możliwość doczepienia akcesoriów

Dla każdego właściciela psa istotną zaletą będzie to, że do uchwytu smyczy można przyłączyć przydatne akcesoria, do których zalicza się m.in. pojemnik Multibox. Można w nim przechowywać worki na odchody. To wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba chować ich do kieszeni i za każdym razem przed wyjściem na spacer pamiętać, aby je zabrać. Pojemnik może też służyć do przechowywania przysmaków. Co więcej, smycz automatyczna Flexi New Classic współpracuje także z akcesorium, takim jak latarka Led Lighting System. Oświetla ona drogę, dzięki czemu możemy czuć się bezpieczniej spacerując z pupilem po zmroku w miejscu, gdzie nie ma latarni. 

 

Różne wersje kolorystyczne

Do zakupu produktu konsumentów przekonuje nie tylko przystępna cena Flexi New Classic, ale też to, że do wyboru są smycze w 3 kolorach. Można wybrać czarny model, do którego bez trudu dopasujemy szelki czy obrożę, lub zdecydować się na niebieską lub czerwoną smycz. Niezależnie od koloru obudowy, taśma jest czarna. Uchwyt nie jest podatny na zarysowania, więc akcesorium dobrze wygląda nawet po długim czasie od zakupu. Również karabińczyk jest zrobiony z wysokiej jakości materiału, więc nie pojawiają się na nim ślady korozji.

 

Waga

Opinie o Flexi New Classic, jakie możemy przeczytać na różnych stronach internetowych wskazują, że dla kupujących atutem jest niska waga smyczy (ok. 200 g). Ze względu na to, że akcesorium jest lekkie, wygodnie się z niego korzysta. Dodatkowo mechanizm działa płynnie, więc smycz łatwo się rozwija i zwija, a przycisk blokowania działa od razu. 

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments