Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

 

Najważniejsze zalety:

Maszynka do strzyżenia psów ma regulowaną prędkość pracy, dzięki czemu można dostosować ją do aktualnych potrzeb. Urządzenie jest zasilane sieciowo, w zestawie znajduje się przewód o długości równej 4 m. W związku z tym nie trzeba stawać blisko źródła zasilania, aby móc przystrzyc sierść swojemu psu. Kabel zasilający jest zrobiony z wysokiej jakości materiałów.

 

Najważniejsze wady:

Jest to maszynka przeznaczona głównie dla profesjonalistów, czyli właścicieli salonów groomerskich. Cena Oster Golden A5 jest wysoka, dlatego rzadziej na zakup urządzenia decydują się konsumenci potrzebujący sprzętu tylko dla swojego pupila.

 

Werdykt: 9.4/10

Prezentowany sprzęt jest polecany dla lekarzy weterynarii, groomerów i hodowców. Moc urządzenia wynosi 45 W. Jego dokładne wymiary to: 18,6 cm x 4,9 cm x 4,9 cm. Opinie o Oster Golden A5 są pozytywne, użytkownicy doceniają to, że maszynką do strzyżenia psów można łatwo się posługiwać.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Komfortowa i bezpieczna praca

Korzystanie z urządzenia jest w pełni komfortowe, co ma duży wpływ na efekty naszej pracy. Maszynka do strzyżenia sierści nie generuje zbyt dużych wibracji, dlatego utrzymanie jej pewnie w dłoniach nie okazuje się wyzwaniem. W wielu komentarzach na temat produktu można też przeczytać, że ani silnik ani obudowa nie nagrzewają się podczas pracy. To z kolei zmniejsza ryzyko wystąpienia różnego rodzaju awarii. Ponadto użytkownik nie musi co chwilę robić przerw, aby przeprowadzić zabieg bezpiecznie i wygodnie. Maszynka do strzyżenia ma dobrze opracowany system chłodzący, a także łatwe do czyszczenia filtry powietrza. Bezpieczeństwo pracy gwarantuje specjalny zatrzask, który blokuje ostrza. Nie ma obaw, że odłączą się one od podstawy, co mogłoby okazać się niebezpieczne zarówno dla nas, jak i naszego pupila.

Wymiana ostrzy

Przeprowadzając test Oster Golden A5 użytkownicy zwrócili uwagę na to, jak przebiega wymiana ostrzy. Z ich recenzji wynika, że jest to prosta czynność, która nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Wymiana wspomnianych elementów odbywa się za pomocą jednego przycisku (system Clip). Maszynka współpracuje z ostrzami typu Snap-On, które są dostępne w różnych wariantach. To zwiększa możliwości zastosowania urządzenia. Jak podaje producent, urządzenie jest kompatybilne z ostrzami firm Andis, Oster, Moser czy Kim Laube.

 

Elementy zestawu

W komplecie otrzymujemy sporo potrzebnych akcesoriów. Należy do nich m.in. tubka oleju przeznaczonego do konserwacji noży i tubka smaru do pielęgnacji trybów. Ponadto w opakowaniu znajduje się zestaw wymiennych szczotek węglowych do silnika, a także szczotka do czyszczenia sprzętu.

 

Obudowa

Do wykonania obudowy maszynki do strzyżenia psów wykorzystano dobre gatunkowo tworzywo, które zapewnia dobrą ochronę mechanizmowi wewnętrznemu, a także dba o estetyczny wygląd produktu. Obudowa nie nagrzewa się w trakcie pracy, co również świadczy o wysokiej jakości jej wykonania. Należy też podkreślić, że na powierzchni materiału nie pojawiają się zarysowania ani ślady innych uszkodzeń mechanicznych. Wystarczy, że odpowiednio dba się o produkt, co obejmuje m.in. jego bezpieczne przechowywanie i regularną pielęgnację.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments