Ostatnio aktualizowane: 12.07.20

 

Najważniejsze zalety:

Akwarium ma atrakcyjny design, więc zwracają na niego uwagę odwiedzający nas goście, co potwierdzają opinie Tetra Silhouette. Zbiornik wykonano z dobrej jakości szkła, które jest odpowiednio grube i nie powoduje zniekształcenia obrazu. W zestawie znajduje się zintegrowany filtr, aby zachować odpowiednie warunki w akwarium, należy regularnie go wymieniać. Nie jest to trudne ani czasochłonne zadanie.

 

Najważniejsze wady:

Osoby, które miały okazję przeprowadzić test Tetra Silhouette, zaznaczają, że zastosowane oświetlenie jest stosunkowo słabe. W efekcie, kiedy w pomieszczeniu jest ciemno, znajdujące się w akwarium rybki nie są idealnie widoczne.

 

Werdykt: 9.4/10

Zbiornik będzie odpowiedni do hodowli małych ryb np. ozdobnych. Można w nim umieścić efektownie wyglądające dekoracje i rośliny. Akwarium ma zintegrowany filtr, więc nie trzeba tracić pieniędzy na zakup dodatkowego sprzętu. Filtr działa sprawnie i pozwala utrzymać odpowiednie właściwości wody przez stosunkowo długi czas. W efekcie częstotliwość jej wymiany jest nieco mniejsza.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Szkło Float

Do produkcji prezentowanego zbiornika dla rybek wykorzystano szkło Float, Jest to idealnie płaski materiał, więc na jego powierzchni nie ma nawet najdrobniejszych zniekształceń. Szkło tego typu ma lekko zieloną barwę, a jej intensywność zależy głównie od grubości. W przypadku tego akwarium grubość wynosi tylko 4 mm, więc kolor wody nie będzie bardzo przekłamany, zielonkawą barwę dojrzymy prawdopodobnie tylko przy krawędziach, czyli tam, gdzie występują łączenia. Szkło nie jest podatne na zarysowania, więc jeśli będziemy odpowiednio dbać o zbiornik i delikatnie go czyścić, przez długi czas zachowa atrakcyjny wygląd. Dokładne wymiary produktu to: 31,5 cm x 27,5 cm x 31 cm, Pojemność akwarium jest równa 12 l. 

Filtr

Wraz z akwarium otrzymujemy zintegrowany filtr, który jest ukryty. Sprzęt też umożliwia utrzymanie odpowiednich warunków dla ryb. Dzięki niemu woda na dłużej zachowuje swoje właściwości, trzeba ją rzadziej wymieniać. Filtr działa efektywnie i nie generuje dużego hałasu w trakcie pracy. Choć według niektórych osób cena Tetra Silhouette jest stosunkowo wysoka, trzeba przyznać, że akwarium ma potrzebne wyposażenie, więc nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów w związku z jego zakładaniem.

 

Oświetlenie

W komplecie znajduje się także oświetlenie LED, dzięki któremu rybki są ładnie wyeksponowane i zwracają większą uwagę zarówno domowników, jak i odwiedzających ich gości. Światło na 6 żarówek LED w kolorze białym, które dają efekt podobny do naturalnego, dziennego światła. Kolejne 6 żarówek jest w kolorze niebieskim. To relaksujący odcień odpowiedni na wieczór i noc. Nie ma obaw o to, że akwarium będzie świeciło zbyt mocno, kiedy na dworze i w pomieszczeniu będzie stosunkowo ciemno. 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments