Ostatnio aktualizowane: 12.07.20

 

Najważniejsze zalety:

Akwarium w kształcie szklanej kuli jest zrobione z wysokiej jakości materiałów wykazujących odporność na uszkodzenie mechaniczne. Przyjemne ukojenie zapewnia efekt szumiącego wodospadu. Słuchając delikatnych dźwięków i patrząc na pływające w zbiorniku rybki, można się zrelaksować. W skład zestawu wchodzi nie tylko akwarium, ale też oświetlenie i efektywnie działający sprzęt.

 

Najważniejsze wady:

Użytkownikom nie podoba się to, że akwarium nie zostało wyposażone w wyłącznik pompy. Jeśli chcemy, aby przestała ona działać, trzeba wyłączyć cały zbiornik z zasilania. Ze względu na to, że jest on stosunkowo mały, a dodatkowo ma kształt kuli, jego dokładne czyszczenie może być czasochłonne.

 

Werdykt: 9.8/10

Choć produkt nie jest pozbawiony drobnych wad, czytając opinie Tetra Cascade Globe, można dojść do wniosku, że dla wielu osób to najlepsze akwarium na rynku. Model jest doceniany za estetyczne wykonanie, a także dodatkowe, niezbędne sprzęty znajdujące się w zestawie (filtr i oświetlenie). Akwarium w kształcie kuli jest ułożone na stabilnej podstawie.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wyposażenie dodatkowe

Cena Tetra Cascade Globe nie jest wysoka, bo w zestawie poza akwarium znajduje się także dodatkowe wyposażenie w postaci filtra i oświetlenia LED. Są to niezbędne elementy w każdym akwarium. Filtr umożliwia zachowanie odpowiednich warunków do życia dla ryb, dba o jakość wody, więc rzadziej trzeba ją wymieniać. Jak podaje producent, wkład filtrujący znajdujący się w urządzeniu wystarcza na ok. 4 tygodnie. Po tym czasie należy go wyjąć i wymienić. Czynność ta nie stanowi wyzwania i nie zajmuje dużo czasu. Oświetlenie składa się z 8 diod LED, które są umieszczone u góry zbiornika. Skutecznie oświetlają one akwarium i eksponują jego walory. LED-owe oświetlenie ma wyłącznik-włącznik, którym można się łatwo posługiwać. W zestawie znajduje się też pojedynczy niskonapięciowy kabel do zasilania. Jest on zrobiony z wytrzymałych materiałów. Dodawana do kompletu ulotka z instrukcją zawiera wszystkie istotne informacje na temat akwarium i zasad działania dołączonych do niego sprzętów.

 

Wykonanie

Zbiornik zrobiono z wysokiej jakości szkła, które jest odporne na zarysowania, więc na długo zachowuje swój ładny wygląd. Akwarium jest ustawione na plastikowej podstawie, odpowiednio wyważonej i zapewniającej bezpieczeństwo użytkowania. Dla wielu osób duże znaczenie ma to, że produkt nie zajmuje zbyt dużo miejsca (pojemność równa 6,8 l) i w razie potrzeby można ustawić go w innym pomieszczeniu. Na uwagę zasługuje też efekt szumiącego wodospadu, dzięki któremu łatwiej jest nam się zrelaksować. Nawet krótka chwila spędzona przy akwarium może uspokoić myśli. 

 

Pielęgnacja

Wkład do filtra należy wymieniać co 4 tygodnie. Pielęgnacja akwarium nie jest skomplikowana. Trzeba regularnie wymieniać wodę i czyścić znajdujące się w środku dekoracje i rośliny. Aby uzyskać swobodny dostęp do zbiornika, należy zdjąć pokrywę. Informacji na ten temat powinniśmy szukać w dołączonej do zestawu instrukcji.

 

Przeznaczenie

Akwarium jest polecane w szczególności dla początkujących akwarystów, jednak spełni także oczekiwania bardziej zaawansowanych miłośników ryb. Prezentowany zbiornik to dobra propozycja dla bojownika. Z uwagi na to, że akwarium ma niewielką pojemność, powinna żyć w nim tylko jedna ryba. Produkt jest objęty 2-letnią gwarancją. Test Tetra Cascade Globe potwierdził wysoką jakość wykonania zbiornika.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments