Ostatnio aktualizowane: 12.07.20

 

Najważniejsze zalety:

Akwarium jest zrobione z wysokiej jakości szkła o gładkiej strukturze. Zbiornik łatwo utrzymać w czystości, o czym można przekonać się, czytając opinie Tetra Aquaart. W skład kompletu wchodzi zestaw filtrujący z wymiennymi wkładami. Na krawędziach akwarium znajdują się praktyczne uchwyty, dzięki którym montaż filtra jest wyjątkowo łatwy.

 

Najważniejsze wady:

Napełnione akwarium waży ok. 65 kg, więc jego przenoszenie jest niemal niemożliwe. Konsumenci wskazują też, że trudno jest pewne chwycić zbiornik. Z uwagi na to, że produkt kosztuje prawie 500 zł, na jego zakup decydują się zazwyczaj tylko doświadczeni akwaryści, którzy mają jasno określone oczekiwania.

 

Werdykt: 9.4/10

Produkt spełnia oczekiwania wymagających osób. Akwarium ma certyfikat CE i znak jakości TÜV/GS, co stanowi potwierdzenie, że został on zrobiony z wytrzymałych materiałów, z zachowaniem najwyższej staranności. W skład kompletu wchodzi pokrywa. Jest ona otwierana, dzięki czemu karmienie rybek jest proste. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dodatkowe wyposażenie

Producent zadbał o to, aby w zestawie znajdowało się niezbędne wyposażenie, które zagwarantuje rybom odpowiednie warunki do życia. W skład kompletu wchodzi nowoczesny system filtrujący Filter Crystal, który pozwala utrzymać wodę przez dłuższy czas w należytej czystości. W rezultacie nie trzeba zbyt często jej wymieniać, co jak wiadomo, zajmowałoby dużo czasu. W zestawie znajdują się też wymienne wkłady. Co istotne, ich wymiana przebiega bez problemów – nie trzeba wcześniej osuszać filtra ani moczyć rąk. Na krawędziach akwarium znajdują się specjalne uchwyty, które ułatwiają zamontowanie sprzętu. Zbiornik ma także zintegrowany system ogrzewania i lampy LED. Gwarantują one do 50 000 h świecenia. Użytkownik może korzystać ze zintegrowanego przełącznika światła: tryb nocny i dzienny. Poza wspomnianymi elementami w skład kompletu wchodzą też próbki karmy i zestaw środków przeznaczonych do pielęgnacji wody.

Wysoka jakość wykonania

Akwarium zostało wykonane z wytrzymałego, odpornego na zarysowania szkła. Ma ono płaską powierzchnię i starannie oszlifowane kanty. Warto wspomnieć o tym, że produkt uzyskał certyfikat CE i znak jakości  TÜV/GS, co stanowi potwierdzenie jego trwałości. Test Tetra Aquaart wykazał, że na powierzchni zbiornika nie pojawiają się nieestetycznie wyglądające zarysowania. Trzeba jednak pamiętać, aby do czyszczenia akwarium używać delikatnych środków. Pojemność zbiornika jest równa 60 l, a jego dokładne wymiary to: długość – 61,5 cm, szerokość – 34 cm i wysokość – 43 cm. Masa pustego akwarium wynosi 11,5 kg.

 

Pokrywa i podstawa

Prezentowany zbiornik wyposażono w solidnie zrobioną pokrywę. Jest ona duża i ma otwory, więc karmienie rybek nie stanowi żadnego problemu. Użytkownik ma także swobodny dostęp do wszystkich urządzeń odpowiadających za zapewnienie dobrych warunków wody. Akwarium ma także wytrzymałą podstawę, która zabezpiecza przed przesuwaniem się Tetra Aquaart. Cena produktu może wydawać się nieco wysoka, jednak należy wziąć pod uwagę jakość jego wykonania i zastosowane rozwiązania. Kupując ten produkt, nie trzeba martwić się o inwestycje w dodatkowe sprzęty, które są niezbędne, jeśli chcemy zapewnić rybkom najlepsze warunki do życia.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments