Ostatnio aktualizowane: 29.10.20

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowany filtr do akwarium cicho pracuje, co stanowi jedną z jego najważniejszych zalet zachęcających do zakupu. Nie bez znaczenia jest też wysoka efektywność pracy, która jest gwarancją, że w akwarium będą panowały odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju ryb. Lampa LED UV pozwala skutecznie pozbyć się bakterii i ograniczyć powstawanie glonów.

 

Najważniejsze wady:

Montaż filtra do akwarium może nam zająć sporo czasu, szczególnie jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Potrzeba cierpliwości, aby poprawnie przeprowadzić tę czynność. Należy przy tym pamiętać, aby robić wszystko delikatnie, bo w innym wypadku może dojść do uszkodzenia obudowy.

 

Werdykt: 9.6/10

Wystawiane przez użytkowników opinie o Aquael Unifilter 500 UV są pozytywne i wskazują, że sprzęt ma sporo zalet. Z tego też powodu warto zdecydować się na jego zakup. Urządzenie jest tanie, sprawnie pracuje, a do jego wykonania wykorzystano dobrej jakości materiały. Model jest wysoce odporny na awarie, więc z reguły nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów związanych z jego naprawą.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Działanie

Filtr Aquael Unifilter 500 UV jest odpowiedni do akwariów o pojemności od 100 do 200 l, a jego wydajność wynosi 500 l/h. Moc urządzenia jest równa 6,5 W. Sprzęt jest przeznaczony nie tylko do oczyszczania, ale też napowietrzania wody. Poza tym ma diody LED UV, które skutecznie zwalczają glony, pierwotniaki i bakterie. W efekcie woda jest bardziej przejrzysta, a ryby mają zapewnione lepsze warunki do życia. Co istotne, wspomniane diody można włączyć lub wyłączyć w zależności od potrzeb. Test Aquael Unifilter 500 UV potwierdza, że dobrze spełniają one swoje zadanie. 

Łatwa obsługa

Akwaryści doceniają ten sprzęt za łatwość obsługi. Jest to szczególnie istotne dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hodowlą ryb i nie mają żadnego doświadczenia. Można łatwo ustawić wydajność filtra za pomocą sprawnie działającego pokrętła. Użytkownik ma możliwość regulacji kierunku wylotu wody w zależności od potrzeb.

 

Wykonanie

Jakość wykonania sprzętu jest określana jako bardzo dobra, a jednocześnie cena Aquael Unifilter 500 UV jest przystępna. Filtr ma ceramiczną oś wirnika, która jest wytrzymała, a co więcej, zapewnia cichą i bezawaryjną pracę. Model ma specjalną komorę na media filtracyjne. Zapobiega ona wlewaniu się wody z filtra do akwarium w trakcie jej zmiany czy mycia gąbek. Konsumentom podoba się również to, że urządzenie ma dwa niezależnie wkłady gąbkowe. Można je wyciągać pojedynczo i czyścić na zmianę. Obudowa filtr jest zrobiona ze szczelnych, solidnych materiałów, a utrzymanie jej w czystości nie wymaga dużo pracy.

 

Montaż

Urządzenie można zamontować na dwa sposoby – krótszym lub dłuższym bokiem, w zależności od tego, jaki kształt ma akwarium i jaki efekt chcemy uzyskać. Dodatkowo użytkownik ma możliwość podłączenia deszczowni. Jest to opcja dodatkowa, wspomniane akcesorium w razie potrzeby należy dokupić do zestawu. 

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments