Ostatnio aktualizowane: 11.07.20

 

Najważniejsze zalety:

Użytkownikom podoba się to, że sprzęt cicho działa, więc nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Na uwagę zasługuje też skuteczny system filtracji. Jak wskazuje producent, filtr oczyszcza wodę nie tylko w sposób mechaniczny, ale też biologiczny i chemiczny. To stanowi gwarancję, że ryby mają zapewnione odpowiednie warunki do życia. Sprzęt dodatkowo napowietrza wodę. 

 

Najważniejsze wady:

Jednym z minusów urządzenia jest to, że nie ma możliwości regulacji wydajności jego działania. W związku z tym czasami trudno jest dopasować produkt idealnie do potrzeb konkretnej osoby.

 

Werdykt: 9.8/10

W Internecie można znaleźć recenzje sugerujące, że Aquael Ultramax 1000 to najlepszy filtr do akwarium. Nietrudno nie zgodzić się z tym twierdzeniem. Jego wydajność wynosi 1000 l/h, skutecznie oczyszcza on wodę, a jednocześnie ją napowietrza. Filtr jest przeznaczony do montażu zewnętrznego, który nie jest skomplikowany.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne

Urządzenie ma turbinę o mocy równej 10 W. Dokładne wymiary sprzętu to: 27 cm x 29 cm x 34 cm, a wysokość słupa wypompowywanej wody jest równa 160 cm. Maksymalny przepływ wody wynosi 1000 l/h. Model ma 3 zasobniki na substraty filtracyjne, a każdy z nich ma pojemność równą 1,9 l. Dodatkowo na urządzeniu znajduje się specjalne miejsce przeznaczone na sterylizator UV-C. Prezentowany filtr jest dostosowany do akwariów o pojemności od 100 do 300 l. Mimo że parametry techniczne urządzenia są bardzo dobre, cena Aquael Ultramax 1000 nie jest wygórowana.

Wygodne użytkowanie

Do zakupu filtra do akwarium zachęca konsumentów to, że jest on łatwy w obsłudze. Wygodnie się z niego korzysta, nawet jeśli wcześniej nie użytkowało się takich sprzętów. Nie ma żadnych problemów z obsługą Aquael Ultramax 1000. Opinie, jakie można przeczytać w Internecie tylko to potwierdzają. Urządzenie cicho pracuje, więc możemy zdecydować się na jego zakup, nawet jeśli akwarium jest umieszczone w sypialni lub w innym miejscu, w którym często odpoczywamy. Dodatkowo model ma system automatycznego zalewania, który również podnosi komfort użytkowania.

 

System filtracji

Jedną z najważniejszych zalet zachęcających do inwestycji w ten sprzęt jest skuteczny system filtracji. Proces przebiega nie tylko w sposób mechaniczny, ale też biologiczny i chemiczny, a to daje jeszcze lepsze efekty. Potwierdził to przeprowadzony przez akwarystów test Aquael Ultramax 1000. Dodatkowo urządzenie nie tylko filtruje wodę, ale też ją napowietrza. Model ma specjalny prefiltr, który sprawia, że nie trzeba zbyt często czyścić wkłady biologiczne. Pozwala to zredukować czas potrzebny na pielęgnację akwarium. Użytkownik ma możliwość zamontowania sterylizatora, który poprzez emitowanie promieniowania UV usuwa bakterie i glony.  

 

Łatwy montaż

Aby poprawnie zamontować sprzęt nie trzeba specjalnych umiejętności. Czynność ta nie jest wymagająca ani skomplikowana, więc każdy powinien sobie z nią poradzić. Prezentowany model jest przeznaczony do montażu zewnętrznego. Istotne informacje znajdują się w instrukcji.

 

Zawartość zestawu

Co wchodzi w skład zestawu? Kupujący otrzymuje głowicę filtra, a także kubełek na wkłady filtracyjne i specjalne pojemniki. Komplet obejmuje też zestaw wkładów filtracyjnych. W opakowaniu znajduje się wąż wpustowy i spustowy do wody i wszystkie akcesoria, które są niezbędne do poprawnej instalacji końcówek filtra.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments