Ostatnio aktualizowane: 06.12.22

 

Najważniejsze zalety:

Pochodzące od większości użytkowników opinie o Aquael Pat Mini wskazują, że sprzęt spełnia dobrze swoje zadanie, ma odpowiednią wydajność dla średniej wielkości akwarium, a także łatwo do niego dokupić gąbki wymagające okresowej wymiany oraz inne drobne części zamienne. 

 

Najważniejsze wady:

Zdarza się, że filtr podczas pracy wpada w drgania, wymaga wtedy działań użytkownika i dokonania ustawień, aby przywrócić prawidłowe działanie filtra. Niektórzy z użytkowników uważają, że praca filtra nie jest najcichsza, choć zapewne to bardzo indywidulane odczucia. 

 

Werdykt: 9.6/10

Choć użytkownicy wskazują kilka wad opisywanego filtra, to jednak większość osób uważa filtr za skuteczny i wart zakupu, zwłaszcza że cena Aquael Pat Mini jest zachęcająca. Użytkownicy cenią też jego wydajność i łatwość czyszczenia. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Przeznaczenie

Według opisu producenta Aquael Pat Mini to filtr nadający się zarówno do małych zbiorników, o pojemności 10 litrów, a także znacznie większych akwariów. Górna granica pojemności akwarium, z którego oczyszczaniem poradzi sobie ten sprzęt została określona na 120 litów. Ze względu na tak dużą rozpiętość, filtr został wyposażony w regulację mocy, zatem każdy z hodowców dostosuje prędkość filtrowania do swojego zbiornika.  Maksymalna wydajność filtra pozwala na przepływ 400 litrów wody na godzinę, minimalna sprawia, że przepływa 50 litrów. Sprzęt ma także regulację kierunku wylotu wody, a jego praca zapewnia odpowiednie natlenienie wody w zbiorniku. Wymiary filtra wynoszą 38x53x140 mm i jak potwierdza test Aquael Pat Mini może on pracować zarówno w słodkiej jak i słonej wodzie. 

Charakterystyka

Sen z powiek użytkownikom spędza nie tylko pytanie jaki filtr do akwarium kupić, ale także jak go prawidłowo zamontować. Montaż Aquael Pat Mini jest bardzo prosty, bo wyposażono go w mocne przyssawki. Oprócz nich filtr wyposażono w funkcjonalny wieszak, który umożliwia zaczepienie go na krawędzi szyby akwariowej. Ponadto filtr wyposażono w gąbkę o drobnych porach, która skutecznie realizuje filtrację mechaniczną i wychwytuje nawet drobne zanieczyszczenia. Gąbka ta jest również miejscem osiedlania się bakterii nitryfikacyjnych, które usuwają amoniak i azotany z wody akwariowej. Dlatego czyszczenie gąbki należy przeprowadzać w taki sposób, aby wypłukać brud, ale nie zniszczyć żyjących w niej bakterii. Filtr wyposażono również w końcówkę kierunkową, która pozwala na skierowanie strumienia na ściankę zbiornika, co ogranicza intensywne ruchy wody w zbiorniku. Ponadto rurka napowietrzająca podłączana do dyszy wylotowej dba o prawidłowe natlenienie wody. 

 

Wyposażenie

Klient kupując filtr Aquael Pat-Mini w zestawie otrzymuje głowicę filtra z turbinką, gąbkę służącą jako filtr mechaniczny i biologiczny, wieszak do montażu filtra wewnątrz akwarium, a także rozbijacz do strumienia wody. Produkt wyposażono w instrukcję obsługi w języku polskim szczegółowo instruującą użytkownika jak filtr zamontować. Co ważne do filtra łatwo jest dokupić części zamienne, w przypadku, gdy któraś z nich ulegnie uszkodzeniu lub zużyciu. Dotyczy to zwłaszcza wkładów gąbkowych nasyconych węglem aktywnym, które okresowo trzeba wymieniać. Ponadto filtr może współpracować z deszczownicą i sterylizatorem. Pobór energii filtra wynosi 4 W. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ