Ostatnio aktualizowane: 12.07.20

 

Najważniejsze zalety:

Akwarium jest wyposażone w solidnie zrobioną pokrywę z opatentowanym systemem otwierania SMART OPEN. Nie ma ona zawiasów i podpórek, które zwykle po pewnym czasie nieco się niszczą. Dzięki takiemu rozwiązaniu wykonywanie wszelkich prac pielęgnacyjnych wewnątrz zbiornika jest wygodne. Akwarium jest wyposażone w oświetlenie zbliżone do światła naturalnego.

 

Najważniejsze wady:

W pojedynczych opiniach można przeczytać, że łączenia nie są idealnie wykonane, co w późniejszym czasie może wpływać na szczelność zbiornika. Niemniej jednak tylko nieliczne osoby uważają, że zakup tego produktu to nie było dobrą decyzją.

 

Werdykt: 9.6/10

Akwarium zrobiono ze szkła Float, które ma idealnie gładką powierzchnię. Pojemność zbiornika jest równa 54 l. Produkt jest polecany dla początkujących, ale też bardziej zaawansowanych akwarystów. Zbiornik ładnie się prezentuje, jeśli umieścimy w nim ciekawe ozdoby i ładny żwirek, możemy być pewni, że będzie stanowił ciekawe dopełnienie wnętrza. Na podstawie nie pojawiają się zarysowania, na co wskazują opinie Aquael Classic Box 60.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Prostokątny kształt

Akwarium ma prostokątny kształt, a jego dokładne wymiary to: 60 cm x 30 cm x 30 cm. Pojemność zbiornika wynosi 54 l. Do jego wykonania wykorzystano wytrzymałe szkło o grubości równej 4 mm. Poszczególne elementy zostały spojone za pomocą specjalnego czarnego silikonu akwarystycznego. W rezultacie ewentualne zabrudzenia, które czasami pojawiają się przy krawędziach, są zdecydowanie mniej widoczne. W takim akwarium można hodować nawet kilka rybek. Z uwagi na jego prosty kształt łatwo ustawić w nim dodatkowe akcesoria. 

 

 

Światło

Akwarium jest sprzedawane w zestawie z energooszczędnymi modułami oświetleniowymi LEDDY TUBE RETRO FIT SUNNY, które generują stosunkowo mocne światło o parametrach zbliżonych do światła słonecznego. Oświetlenie dobrze oddaje kolory rybek i znajdujące się w zbiorniku roślinności. Lampki mają moc równą 10 W, a ich żywotność wynosi do 50 000 h. Producent szacuje, że nie wymagają one wymiany przed ok. 8 do 10 lat. Osoby, które dłużej korzystają z akwarium i wykonały test Aquael Classic Box 60, również to potwierdzają.

 

Pokrywa

W zestawie znajduje się specjalna pokrywa o wymiarach 60 cm x 30 cm. Ma ona opatentowany system otwierania SMART OPEN, który nie wykorzystuje zawiasów i podpórek, czyli elementów, które stosunkowo często się psują. Możemy być pewni, że pokrywa będzie działała bez zarzutów. Dzięki temu, że łatwo się ją otwiera, karmienie rybek i wykonywanie niezbędnych czynności pielęgnacyjnych jest łatwe i wygodne. W tylnej części pokrywy znajdują się specjalne żłobienia, co umożliwia wycinanie otworów niezbędnych do instalacji różnego rodzaju filtrów. Z uwagi na funkcjonalność, sporo osób decyduje się na zakup Aquael Classic Box 60. Cena zbiornika nie jest wygórowana, co jest uznawane za jedną z jego zalet.

 

Design

Kupującym podoba się to, że akwarium ma prosty design. Pokrywa jest zrobiona z ciemnego materiału, a zbiornik ma klasyczny, prostokątny kształt. W rezultacie akwarium pasuje do różnie urządzonych wnętrz. Możemy zadbać o jego bardziej atrakcyjny wygląd, decydując się na zakup efektownie wyglądających roślin i specjalnych dekoracji dostępnych w sklepach zoologicznych. Ciekawym dodatkiem będzie też z pewnością tło, które można łatwo przykleić po zewnętrznej stronie zbiornika.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments