Ostatnio aktualizowane: 29.11.21

 

Najważniejsze zalety:

Wiele osób uważa, że to najlepsza obroża przeciw kleszczom dla psów większych ras (ważących ponad 8 kg). Można ją dopasować do obwodu szyi zwierzęcia, aby substancje odstraszające pasożyty były stopniowo rozprowadzane na jego sierści. Istotne jest, że akcesorium nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, więc można bez przeszkód bawić się i spać ze swoim pupilem.

 

Najważniejsze wady:

Test produktu Obroża Foresto dla Psa Powyżej 8 kg, który został przeprowadzony wśród kupujących pokazał, że akcesorium jest mało elastyczne. Z tego powodu niektórzy właściciele psów mieli problem z jego szybkim założeniem.

 

Werdykt: 9.4/10

Obroża jest bezzapachowa, a do tego wodoodporna. Jest ona dostępna w szarym kolorze, w efekcie czego ładnie się prezentuje na szyi pupila. Akcesorium nie powinno przeszkadzać zwierzęciu w czasie zabawy czy snu. Nasączono je dwiema substancjami aktywnymi, które odstraszają pasożyty. Są to: flumetryna i imidaklopryd.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Odstrasza kleszcze i pchły

Obroża jest nasączona substancjami, które odstraszają nie tylko kleszcze, ale także pchły. Z tego względu pies jest dobrze chroniony przed pasożytami, które mogą przenosić groźne choroby, takie jak np. babeszjoza. Opublikowane o produkcie Obroża Foresto dla Psa Powyżej 8 kg opinie są potwierdzeniem, że akcesorium może być stosowane pomocniczo w leczeniu alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). Działa ono skutecznie przez 7, a nawet 8 miesięcy, w zależności od długości oraz gęstości sierści czworonoga. Pełną ochronę przed kleszczami i pchłami pies ma zapewnioną po upływie 2 dni od założenia obroży.

Wodoodporność

Czasami jest tak, że przypadkowy kontakt obroży z wilgocią, np. podczas spaceru w deszczu czy kąpieli w kałuży, zmniejsza skuteczność jej działania. Jednak produkt Foresto został odpowiednio zabezpieczony, więc efektywnie odstrasza pasożyty przez cały czas. Aktywne substancje są stale rozprowadzane na sierści psa w takich ilościach, aby zapewnić mu odpowiedni poziom ochrony.

 

Możliwość dopasowania do obwodu szyi zwierzęcia

Całkowita długość obroży wynosi 70 cm. Możemy ją dopasować do obwodu szyi zwierzęcia, aby nie odczuwało ono dyskomfortu, a jednocześnie miało zapewnioną stałą ochronę przed kleszczami i pchłami. Po założeniu należy sprawdzić, czy pomiędzy obrożą a szyją psa zmieszczą się dwa palce. Jeśli tak, możemy już przeciągnąć wolną końcówkę obroży przez szlufkę, a następnie odciąć zbędny kawałek materiału. Jeżeli tego nie zrobimy, obroża może przeszkadzać psu, zahaczać o gałęzie na spacerze, a nawet podwijać się, co utrudni rozprowadzanie substancji aktywnych.

 

Nie krępuje ruchów psa

Jeśli dobrze wyregulujemy obrożę, pies z pewnością szybko przyzwyczai się, że ma ją na szyi i przestanie zwracać na nią uwagę. Noszące akcesorium zwierzę może swobodnie biegać, skakać i bawić się zabawkami, gdyż nie będzie odczuwało skrępowania ruchów. Warto też podkreślić, że obroża nie podrażnia skóry czworonogów i nie wywołuje reakcji alergicznych. W dodatku jest ona odporna na przypadkowe rozerwanie. Jak wynika z recenzji konsumentów, cena produktu Obroża Foresto dla Psa Powyżej 8 kg nie jest zbyt wysoka.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ