Ostatnio aktualizowane: 09.08.22

 

Najważniejsze zalety:

Foresto to skuteczna obroża na kleszcze dla psa, która zabezpiecza przed chorobami. Jest wodoodporna, więc nie trzeba się obawiać, że po spacerze w deszczu straci swoje właściwości i nie będzie dobrze chroniła naszego pupila. Akcesorium zapewnia aż do 8 miesięcy ochrony. Produkt jest szczelnie zapakowany, co daje pewność, że w trakcie przechowywania w sklepowym magazynie zachowa wszystkie początkowe cechy.

 

Najważniejsze wady:

Gdyby materiał wykonania obroży przeciw kleszczom był nieco bardziej elastyczny, dopasowanie akcesorium do konkretnego pupila okazałoby się łatwiejsze. Niektórym właścicielom czworonogów ta czynność zajmuje dużo czasu.

 

Werdykt: 9.8/10

Akcesorium jest przeznaczone dla psów małych ras ważących do 8 kg. Produkt działa do 8 miesięcy od momentu założenia. Obroża podlega regulacji, jej długość wynosi około 38 cm. Zamieszczone w Internecie opinie o Foresto 8 kg potwierdzają skuteczność działania produktu. Obroża spełnia swoje zadanie nawet w przypadku psów często odwiedzających zalesione, gęsto zarośnięte tereny.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Skład

W składzie produktu znajdują się składniki o potwierdzonym działaniu. Gwarancją tego jest przeprowadzony przez miłośników pupili test Foresto 8 kg. Wykazał on, że psy zabezpieczone tą obrożą nie są narażone na działanie kleszczy. Produkt zabezpiecza także przed działaniem różnych gatunków pcheł. Obroża ma polimerową matrycę, składniki uwalniane są z niej powoli, w kontrolowany sposób, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Produkt opiera się dwóch składnikach: imidaklopridzie i flumetrynie. Obroża zawiera także epoksydowany olej sojowy, dwutlenek tytanu, kwas stearynowy i chlorek winylu. Ostatni ze składników jest wykorzystywany w produkcji tworzyw sztucznych. Warto dodać, że akcesorium jest bezzapachowe. 

Przeznaczenie

Obroża Foresto przeznaczona dla psa poniżej 8 kg występuje także w innych wersjach rozmiarowych. Tak naprawdę niezależnie od tego, jak duży jest Twój pupil, możesz zdecydować się na zakup tego produktu. Obroża jest też odpowiednia dla kociąt od 10. tygodnia życia i szczeniąt powyżej 7 tygodniu. 

 

Działanie

Choć cena Foresto 8 kg wynosi powyżej 100 zł, nie uznaje się ją za wygórowaną, przede wszystkim ze względu na czas działania akcesorium, a także jego skuteczność. Jak podaje producent, obroża ma właściwości repelencyjne w stosunku do kleszczy. Co to oznacza? Zapobiega ukąszeniu przez pasożyty, a tym samym zmniejsza ryzyko związane z zakażeniem chorobami odkleszczowymi: erlichiozą, boreliozą i babeszjozą. Foresto działa też skutecznie przeciwko nimfom i larwom. Produkt zaczyna działać na kleszcze w ciągu 2 dni od założenia na szyję, skuteczność, co do pcheł wykazuje od razu. 

 

Zasady użytkowania

Założenie obroży Foresto i korzystanie z niej jest proste. Produkt należy wyjąć ze szczelnego opakowania, założyć na szyje swojego pupila i za pomocą klamry wyregulować długość. Obroża powinna mieć taką długość, aby można było wsunąć do niej luźno dwa palce. Po dopasowaniu produktu do zwierzęcia należy odciąć wystający koniec. Producent zaleca, aby pies nosił obrożę przez cały okres jej działania, czyli do 8 miesięcy. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ