Ostatnio aktualizowane: 29.11.21

 

Najważniejsze zalety:

Zakładanie akcesorium i dopasowanie go do obwodu szyi czworonoga nie jest kłopotliwe, gdyż zostało wykonane z elastycznego materiału. Potwierdzają to pozytywne opinie o Bayer Kiltix. Obrożę nasączono dwiema substancjami aktywnymi, które stopniowo się uwalniają i są rozprowadzane na ciele psa. Pupil jest chroniony przed pasożytami przenoszącymi groźne choroby do 6 miesięcy od momentu nałożenia obroży.

 

Najważniejsze wady:

Ponieważ ta obroża na kleszcze nie została odpowiednio zabezpieczona przed działaniem wilgoci, przed kąpielą należy ją zdjąć z szyi pupila. Jeżeli o tym zapomnimy, skuteczność ochrony psa przed pasożytami się zmniejszy, więc po spacerze możemy znaleźć u niego kleszcze.

 

Werdykt: 9.6/10

Co prawda akcesorium nie jest pozbawione wad, ale mimo to jest ono polecane właścicielom średniej wielkości psów. Nasączono je dwiema efektywnie działającymi substancjami, czyli propoksurem i flumetryną. Już w ciągu pierwszej doby po założeniu obroży zwierzę jest odpowiednio chronione przed pasożytami, można z nim bez obaw wyjść na spacer.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Nie tylko na kleszcze

Za sprawą obroży możemy ochronić psa przed inwazją kleszczy w okresie ich zwiększonej aktywności, czyli od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Tym samym ryzyko, że zwierzę zachoruje np. na babeszjozę, jest znacznie mniejsze. Co ciekawe, akcesorium chroni pupila także przed pchłami, co dodatkowo potwierdził test Bayer Kiltix. Podczas noszenia obroży substancje aktywne uwalniają się przez cały czas. Maksymalny okres ochrony przed pasożytami to 6 miesięcy, ale trzeba mieć na uwadze, że w tej kwestii duże znaczenie ma długość, a także gęstość sierści psa.

Łatwe zakładanie

Założenie obroży czworonogowi nie stanowi żadnego problemu. Po wyjęciu z opakowania należy ją delikatnie rozwinąć, a następnie zapiąć na szyi psa. Akcesorium musi być dopasowane do obwodu szyi zwierzęcia, aby substancje aktywne mogły być równomiernie rozprowadzane na jego ciele. Jednocześnie nie może ono zbyt mocno przylegać do skóry, bo może ją podrażnić i ograniczyć psu swobodę ruchów. Możemy łatwo sprawdzić, czy obroża jest dobrze wyregulowana. Jeśli między nią a szyją czworonoga możemy włożyć dwa palce, nie musimy jej poprawiać. Warto zaznaczyć, że akcesorium nie przyczynia się do reakcji alergicznych i nie wywołuje skutków ubocznych, jeśli pies nie jest uczulony na żadną z substancji aktywnych. Trzeba dodatkowo podkreślić, że propoksur i flumetryna nie są wchłaniane przez skórę, dlatego nie trzeba się obawiać o zdrowie swojego czworonoga.

 

Produkt polecany przez weterynarzy

Bardzo często właściciele psów sprawdzają przed zakupem, czy wybrany przez nich produkt jest rekomendowany przez specjalistów. Jak się okazuje, obroża przeciw kleszczom marki Bayer jest często polecana przez weterynarzy, w efekcie czego cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. Mają oni pewność, że akcesorium zapewni ich czworonogom odpowiednią ochronę przed kleszczami i pchłami. Ważne jest również to, że cena Bayer Kiltix nie jest wygórowana, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę skuteczność produktu. Poza tym substancje aktywne zaczynają działać stosunkowo szybko i nie ma potrzeby pamiętania o regularnej wymianie obroży na nową. Dla wielu osób jej zakup to znacznie lepsze rozwiązanie niż stosowanie kropelek, które trzeba systematycznie aplikować co kilka tygodni.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ