Ostatnio aktualizowane: 05.12.20

 

Karma dla kotów – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli szukasz karmy dla swojego kota, ale nie wiesz, jaki produkt wybrać powinieneś przeczytać nasz ranking. Umieściliśmy w nim wiele godnych uwagi propozycji, które cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów i zdobywają bardzo dobre oceny. Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się karma Royal Canin Sterilised 37 przeznaczona dla kotów po sterylizacji. Produkt jest bogaty w wartości odżywcze, które pozwalają naszemu pupilowi prawidłowo się rozwijać i dostarczają wszystkie niezbędne dla zdrowia składniki. Pokarm wspiera układ moczowy i przeciwdziała powstawaniu kamieni nerkowych. Zaletą pożywienia jest to, że można je kupić w opakowaniach o różnej wielkości. Tym samym możemy sprawdzić, czy posmakuje on naszemu kotu. Kolejną, ciekawą propozycję stanowi Royal Canin Vet Urinary, czyli karma dla kotów, które mają problemy z układem moczowym. W składzie produktu znaleźć można szereg łatwo przyswajalnych minerałów i witamin, które poprawiają kondycję zwierzęcia i wspierają jego odporność. Jeśli te pokarmy nie są tym, czego szukasz zapoznaj się z dokładnymi opisami pozostałych wariantów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką karmę dla kota kupić?

 

Odżywianie stanowi jeden z głównych procesów życiowych żywego organizmu. Zarówno ludzie, jak i zwierzęta posiadają wewnętrzny zegar biologiczny, którego czasem możemy świadomie manipulować. Owa manipulacja uzależniona jest od prowadzonego stylu życia, w tym również stosowania zbilansowanej diety. W niniejszym artykule pomożemy Wam – właścicielom i opiekunom kotów, nauczyć się prawidłowego odżywiania waszego czworonoga, tak, aby z czasem wyrósł na pięknego, zdrowego i pełnego wigoru kotka.  

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest zrównoważone żywienie. Nieprawidłowe odżywianie może doprowadzić do wielu komplikacji, takich jak opóźnienie wzrostu, niedowaga, defekty postawy, choroby wewnętrzne, a nawet śmierć. Dlatego też ważne jest świadome podejście opiekuna do jakości jedzenia podawanego czworonogom. Ponieważ koty są zwierzętami mięsożernymi, ich racja żywieniowa powinna składać się głównie z produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie oznacza to jednak, że musimy karmić je samym mięsem. Aby nasz kotek rozwijał się prawidłowo, jego organizm powinien każdego dnia uzupełniać nie tylko białka, tłuszcze węglowodany, ale również witaminy, minerały i mikroelementy. Decyzję o tym, jaką karmę dla kota wybrać, należy podjąć na samym początku, ponieważ późniejsze zmiany mogą być trudne do wdrożenia. Kotki wykazują heroiczny upór w odmowie spożywania nowych dań. Wybór należy do Was – naturalny pokarm, czy specjalne karmy dla zwierząt.

Jesteśmy tym co jemy

Odpowiedni dobór karmy w znacznym stopniu gwarantuje prawidłowy rozwój naszego czworonoga. Idealnym wariantem dla każdego organizmu jest spożywanie naturalnych pokarmów, nie wzbogacanych chemią i konserwantami.

Oczywiście, niemożliwym jest precyzyjne określenie, co będzie najlepsze dla naszego kotka. Jednak większość ekspertów uważa, że najbardziej prawidłowym wariantem będzie zróżnicowane żywienie. To oznacza, że do kociej diety należy włączyć kilka, ściśle określonych rodzajów dań.

Jeśli jednak będziesz przestrzegać zaleceń weterynarza i przy zakupie uwzględnisz poniższe porady, z całą pewnością Twój kotek będzie miał nie tylko smaczne, ale też zdrowe posiłki, które pozytywnie wpłyną na jego rozwój.

Wyróżniamy trzy typy pokarmów dla kotów – konserwy, karmę mokrą oraz karmę suchą.

 

Konserwy

Konserwy są jednym z ulubionych pokarmów kotów. Wysoka wilgotność produktu sprawia, iż pupil zaspokaja nie tylko swój głód, ale również pragnienie. To fakt ważny dla właścicieli, których kotki mało i rzadko piją, lub borykają się z problemem nieprawidłowego funkcjonowania pęcherza moczowego. Praktyczną zaletą konserw jest ich hermetyczne zamknięcie, dzięki któremu pokarm posiada długi termin przydatności. Oczywiście, po otwarciu puszki, jedzenie powinno być spożyte i przechowywane zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania.

 

Karma mokra

Konsystencja wilgotnej karmy jest balansem pomiędzy karmą suchą i konserwą. Składnikami mokrej karmy zwykle są kawałki mięsa zanurzone w aromatycznym sosie. Z reguły, jedna saszetka stanowi jedną, dzienną porcję żywieniową. Łatwo więc odgadnąć, że przyzwyczajenie kotka do mokrej karmy może być problematyczne i kosztowne – po krótkim czasie karma pozostawiona w misce wysycha i traci swoje walory smakowe i odżywcze.

 

Karma sucha

Sucha karma charakteryzuje się niską wilgotnością, dlatego obok niej stałe miejsce powinna zajmować miseczka z wodą. Ogromną zaletą produktu jest twarda konsystencja, ważna dla pielęgnacji zębów kotka – spożywanie chrupiących kawałków oczyszcza uzębienie zwierzęcia z naleciałości i kamienia. Dodatkowo jest ona dużym udogodnieniem dla osób, które rzadko bywają w domu.

Pozostawiona w misce porcja nie potrzebuje szczególnych warunków przechowywania, zatem jest bezpieczna do spożycia przez cały dzień. Należy jednak pamiętać, aby szczelnie zamykać pojemnik, w którym trzymamy nasze zapasy. Dostęp powietrza sprzyja zaburzeniom konsystencji chrupek, przez co stają się one mniej wartościowe i atrakcyjne dla wymagającego kociaka.

 

Klasy karm dla kotów

Każdy początkujący opiekun zadaje sobie pytanie, jaką konkretnie karmę wybrać. Co powinno mieć dla nas znaczenie: kolorowe opakowanie, reklamy w telewizji, a może opinia sąsiadów i znajomych? Sugerujemy, aby decyzję oprzeć na swojej wiedzy i instynkcie naszego podopiecznego.  W wyborze pomogą nam klasy karm dla kotów.

 

Klasa Ekonomiczna

Głównym zadaniem karmy klasy ekonomicznej jest hamowanie uczucia głodu zwierzęcia. Producenci specjalizujący się w produkcji tego rodzaju karm bardzo często inwestują duże kwoty pieniężne w reklamę, dzięki czemu ich produkty są popularne i mylnie oceniane jako wartościowe. Niestety, już sama etykieta pokazuje, że zawartość mięsa jest znikoma, lub wykorzystywane są jedynie składniki odzwierzęce (kopyta, poroża, skóra).

Dodatkowo, z powodu wielu konserwantów, barwników i regulatorów smaku, zwierzęta często wykazują reakcje alergiczne, które bywają trudne w leczeniu. Karma charakteryzuje się niskim współczynnikiem przyswajania, co znajduje swe konsekwencje w nieprzyjemnym kocim zapachu.

 

Klasa Premium

W odróżnieniu od klasy ekonomicznej, klasa Premium, obok dodatków i wypełniaczy, wykazuje obecność prawdziwego mięsa. Nie mniej jednak jego jakość jest wątpliwa, gdyż dużej ilości składa się z wody. Zawartość sztucznych komponentów podnosi wskaźniki analizy pokarmu, niestety wciąż bywa on trudno przyswajalny i ciężkostrawny. Karma może okazać się problematyczna dla kociaków wrażliwych na drób. Białkowym ‘wypełniaczem” są sproszkowane pazury, lub dzioby kur, które powodują takie same reakcje alergiczne, jak czyste mięso.

Klasa Super Premium

Pokarmy z klasy Super Premium stanowią idealnie zbalansowaną dietę dla naszych czworonogów. Zrównoważony skład, duża zawartość mięsa oraz wysokiej jakości białka pochodzenia zwierzęcego są dla naszych kotków zdrową i pożywną racją żywieniową. Badania udowadniają, że składniki wykorzystywane do produkcji karmy są naturalne i pozbawione niepotrzebnej chemii, takiej jak barwniki lub ciężkie konserwanty.

Dodatkowo produkty tej klasy są polecane zwierzętom w różnych stanach fizjologicznych: młodych i dorosłych, ciężarnych, wykastrowanych itp. Cena karmy jest wysoka, jednak dzienna dawka jest mniejsza niż porcja klasy Premium. Poza tym, zbilansowana dieta chroni pupila przed szeregiem chorób, których leczenie bywa wyjątkowo kosztowne i bolesne.

 

Holistic

Karma Holistic została nazwana nowym wymiarem naturalnego pożywienia. Słowo holistic jest pochodną słowa holos, co oznacza całość, harmonię, uzdrowienie. Karmę możemy potraktować jako filozoficzny balans między ciałem i przyrodą.

Źródłem składników jest mięso zwierząt hodowanych w naturalnych warunkach, bez użycia hormonów i antybiotyków. Rośliny stosowane w produkcji są wolne od pestycydów i chemicznych nawozów.

Jest to profesjonalna karma stosowana głównie przez właścicieli hodowli drogich, szlachetnych kotów, oraz rasowych zwierząt biorących udział w pokazach.  

Wadą tego produktu jest jego zapach i smak , trudny do zaakceptowania przez pupili. Jednak, tak jak ludzie, również kotki potrafią przywyknąć do trudnych warunków i odnajdywać w nich swoją przyjemność.

 

Karmy w dobrych cenach

Wybierając dietę odpowiednią dla naszego pupila musimy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek. Jeśli chodzi o ceny produktów, wiele zależy od klasy, a także samego producenta. Najwięcej zapłacimy za karmy ekologiczne, bez konserwantów i barwników. Ceny pokarmów dla czworonogów zaczynają się od kilku złotych i sięgają nawet 50 zł za 1 kg.

 

 

5 najlepszych karm dla kotów. Opinie w 2020 roku

 

Karma dla kotów powinna być bogata w składniki odżywcze, które zapewnią naszemu pupilowi zdrowie i piękny wygląd sierści oraz umożliwią zachowanie odpowiedniej wagi ciała. Na rynku jest wiele różnych produktów tego typu, ale nie wszystkie są dobre dla naszego zwierzaka. Dlatego też przygotowaliśmy ranking karm dla kotów zawierający najlepsze mieszanki mięsno-warzywne dostępne na polskim rynku.

 

1. Karma sucha dla kota Royal Canin Sterilised 37

 

Karma dla kotów sterylizowanych Royal Canin Sterilised 37 to nasza pierwsza propozycja. Produkt przeznaczony jest dla zwierzaków ze skłonnością do nadwagi, co jest częstym problemem po kastracji. Kot najada się już niewielką ilością karmy, zapewniającą mu odpowiednią ilość kalorii.

Poza tym w składzie znajdziemy L-karnitynę, która wspiera układ moczowy i zapewnia utrzymanie prawidłowej masy mięśniowej. Kontrola podaży energii sprawi, że nasz sterylizowany kot będzie zdrowy i silny, a jego waga utrzyma się na prawidłowym poziomie.

W składzie znajdziemy m.in.: mięso drobiowe, kukurydzę, włókno roślinne, a także tłuszcze i białka zwierzęce. Ta najlepsza karma dla kotów zyskała uznanie wielu posiadaczy futrzaków. Przede wszystkim docenili jej skład, który ma dobry wpływ na zdrowie kota i jego wagę.

Poza tym konsumenci zauważają, że jest to wydajna propozycja, a fakt, że jest dostępna w dużym, 10 kg opakowaniu sprawia, że raz zakupiona karma wystarczy naszemu pupilowi na długi czas.

Karma Royal Canin Sterilised 37 przeznaczona jest dla sterylizowanych kotów od 12. miesiąca życia. Produkt zamknięty jest w 10 kg opakowaniu.

 

Zalety

Wartości odżywcze: Pokarm jest bogaty w wartości odżywcze. Znajdziemy w nim m.in. białko, tłuszcze zwierzęce, olej rybny i minerały. Wysoka zawartość białka (ok. 37%) sprawia, że mięśnie prawidłowo się rozwijają.

Układ moczowy: Znajdujące się w karmie składniki wspierają układ moczowy. W efekcie nie musisz się martwić, że Twój pupil będzie miał problemy zdrowotne.

Mniejsze opakowania: Na rynku dostępne są także mniejsze opakowania produktu. Jeśli nigdy wcześniej nie kupowałeś tej karmy możesz zdecydować się na zakup małej porcji, by sprawdzić, czy Twój kot polubi pokarm.

Kształt: Wiele osób podkreśla, że pokarm ma odpowiedni kształt. Nie jest za duży, więc nawet małe zwierzęta nie mają problemu z jego połykaniem.

Smaczny: Produkt uznawany jest za smaczny – wiele pozytywnych ocen wskazuje, że właściciele kotów chętnie go kupują, a ich pupile z przyjemnością go spożywają.

 

Wady

Intensywny zapach: W nielicznych recenzjach konsumentów pojawia się informacja, że karma ma bardzo intensywny, lekko drażniący zapach. Jeśli nie chcemy, aby było go czuć w naszym domu musimy zaopatrzyć się w szczelne opakowanie, najlepiej puszkę.

 

 

 

 

2. Royal Canin Veterinary Diet Urinary S/O LP34

 

Royal Canin Veterinary Diet Urinary to dietetyczna karma dla dorosłych kotów. Zalecana jest dla zwierząt z kamieniami struwitowymi lub też mającymi nawroty kamicy, czyli dla wszystkich kotów, które mają problem z pęcherzem.

Trzeba jednak zauważyć, że nie jest zalecana dla kocic karmiących, w ciąży, jak również wszystkich rosnących kotów, również tych z chorym sercem. Nie powinna być także podawana futrzakom z poważnymi problemami z pęcherzem, leczonymi farmakologicznie.

Urinary Feline skutecznie rozpuszcza kamienie struwitowe, poprawiając zdrowie naszego kota i zapewniając mu ulgę – rozpuszcza zalegające w nerkach kamienie. Opinie o karmach dla kotów tego producenta są niezwykle pozytywne. Stawia on na najwyższej jakości składniki, które pozytywnie wpływają nie tylko na układ moczowy kota, ale również jego samopoczucie ogólne.

Konsumenci potwierdzają świetne działanie produktu. Poza tym jak zauważają, jest bardzo smakowity, co potwierdzają reakcje ich pupili, gdy karma ląduje w miseczkach.

Royal Canin Vet Urinary to karma przeznaczona dla kotów od 6. miesiąca życia, które borykają się z problemami układu moczowego. Produkt dostępny jest w opakowaniach o różnej pojemności.

 

Zalety

Obniżona zawartość magnezu: Pokarm ma ograniczoną zawartość magnezu, który przyczynia się do powstawania kamieni struwitowych w układzie moczowym. Co za tym idzie, Twój kot ma zapewnioną odpowiednią ochronę.

Wybór: Konsument ma do wyboru opakowania o różnej wadze. Jest to szczególnie ważne, kiedy zaczynamy karmić naszego kota tą karmą – możemy wybrać małą porcję i sprawdzić, czy mu posmakuje.

Skład: W składzie produktów znajduje się wiele cennych składników, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania organizmu i dostarczają energii.

Białko: Zawarte w karmie białko jest łatwo przyswajalne. Nie musisz się obawiać, że w diecie Twojego pupila pojawią się niedobory.

 

Wady

Brak miarki: Część osób zaznacza w swoich opiniach, że w dużych opakowaniach produktu brakuje miarki. Konsumenci uważają, że powinna być ona dołączana do zestawu, ponieważ dzięki niej możemy kontrolować ilość pokarmu, jaką przyjmuje nasz pupil.

 

 

 

 

3. Orijen Cat & Kitten Biologicznie 5,4kg

 

Jeśli szukasz produktu o sprawdzonej jakości zachęcamy do zapoznania się z dokładnym opisem Orijen Cat and Kitten. Choć karma jest stosunkowo droga w porównaniu z innymi, dostępnymi na rynku pokarmami właściciele kotów chętnie decydują się na jej zakup. Tym, co ich zachęca jest przede wszystkim bogaty skład produktu.

Pokarm jest dostępny w 5,4 kg opakowaniu. Ta karma o smaku kurczaka będzie odpowiednia zarówno dla małych kociąt, jak i dorosłych kotów. W składzie pokarmu znajdziemy m.in. mięso i ryby stanowiące źródło łatwo przyswajalnych białek. Pożywienie zawiera również wiele owoców i warzyw, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i rozwój. Orijen Cat and Kitten to produkt pozbawiony zbóż, glutenu i GMO, a więc odpowiedni także dla wrażliwych kotów.

W Internecie można znaleźć wiele recenzji prezentowanej karmy. Po ich przeczytaniu nie trudno dojść do wniosku, że jest to dobrej jakości pokarm, który posmakuje nawet najbardziej wybrednym kotom.  

Karma Orijen Cat and Kitten sprzedawana jest w 5,4 kg opakowaniu. Pokarm będzie odpowiedni dla wszystkich kotów, niezależnie od rasy i wieku.

 

Zalety

Skład: W składzie produktu znajdziemy pochodzące z ekologicznych upraw składniki. To daje nam pewność, że karma jest zdrowa dla naszego pupila i zapewnia wszystkie, niezbędne do prawidłowego rozwoju elementy.

Wpływ na zdrowie: Z uwagi na bogaty w wartości odżywcze skład pokarm ma dobry wpływ na zdrowie zwierzaków. Konsumenci zauważyli także, że po pewnym czasie regularnego przyjmowania pożywienia sierść kota staje się bardziej lśniąca i wygląda na zdrowszą.

Smak: W opiniach Internautów pojawia się wiele pozytywnych słów na temat smaku karmy. Użytkownicy zaznaczają, że koty chętnie ją jedzą.

 

Wady

Opakowanie: Pewna grupa osób uważa, że opakowanie nie jest solidnie wykonane. Lepiej od razu po zakupie wsypać karmę do pojemnika do przechowywania, aby uniknąć jej zwietrzenia.

 

 

 

 

4. Karma dla Kotów Applaws Adult Chicken 7,5kg

 

Polecaną karmą dla kotów jest Applaws Adult Chicken, jest ona sprzedawana w stosunkowo dużym, 7,5 kg opakowaniu. Pokarm jest ceniony przede wszystkim za bardzo dobry skład. Nie zawiera on zbóż, które mogą powodować problemy z trawieniem. Bazę stanowią ziemniaki, które są zdecydowanie lepiej przyswajalne przez koty. Produkt jest polecany dla dorosłych kotów różnych ras.

Prezentowana karma jest hipoalergiczna. W składzie nie ma produktów, które mogą wywoływać alergię, czyli: soi, kukurydzy, pszenicy i innych zbóż. Pokarm zawiera naturalne kwasy Omega 3 i 6, a także prebiotyki, które wspomagają pracę układu trawiennego. 

Większość recenzji dotyczących tego produktu jest pozytywna. Właścicieli kotów do zakupu tej karmy zachęca w szczególności jej dobry skład. Pokarm jest pozbawiony składników, które mogłyby znacząco obciążać układ trawienny naszego pupila.

Karma dla kota Applaws Adult Chicken jest dostępna w 7,5 kg opakowaniu. Pokarm zawiera prebiotyki, które wzmacniają układ pokarmowy.

 

Zalety

Brak zbóż: W składzie karmy nie ma zbóż, a źródłem węglowodanów są ziemniaki. Zwierzę zdecydowanie lepiej je przyswaja i nie ma problemu z ich trawieniem. 

Zawiera składniki o dobrym działaniu: Na uwagę zasługuje dobry skład pokarmu. W karmie znajdują się m.in. naturalne kwasy Omega 3 i 6, które dobrze wpływają na kondycję sierści. Ponadto w produkcie zawarto wyciąg z żurawiny, który poprawia pracę dróg moczowych.

Bez sztucznych dodatków: Dla właścicieli zwierząt plusem jest to, że karma nie zawiera konserwantów ani sztucznych barwników. 

 

Wady

Nie wszystkim kotom smakuje: W niektórych opiniach można przeczytać, że pożywienie nie smakuje wszystkim kotom. Czasami trudno jest przekonać pupila do jedzenia tej karmy.

Intensywny zapach: Pokarm ma intensywny zapach, który może rozchodzić się po mieszkaniu.

 

 

 

 

5. Taste Of The Wild Canyon River 7kg

 

Produktem, który cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów jest Taste of the Wild Canyon River. Jest to sucha karma przeznaczona dla dorosłych kotów wszystkich ras. Pożywienie sprzedawane jest w 7 kg opakowaniu. Istnieje także możliwość zakupienia wersji 2 kg (zazwyczaj jest ona wybierana przez osoby, które nigdy wcześniej nie karmiły swojego pupila tą karmą).

W składzie pożywienia możemy znaleźć wiele cennych składników. Wśród nich warto wyróżnić pstrąga i wędzonego łososia. Każdy właściciel kota wie, jak te zwierzęta uwielbiają ryby. Możesz mieć pewność, że produkt posmakuje Twojemu zwierzakowi. Pokarm zawiera także słodkie ziemniaki, warzywa i proteiny. Nie brakuje także olejów, które dobrze wpływają na wygląd sierści.

Pozytywne opinie na temat Taste of the Wild Canyon River sprawiają, że produkt szybko się sprzedaje. Wiele osób wypowiada się pozytywnie na temat tej karmy. Wśród jej zalet wymienia się przede wszystkim przyjemny zapach, dobry skład i atrakcyjną cenę.

Taste of the Wild Canyon River to dobra karma dla kota do 150 zł. Została ona stworzona z myślą o dorosłych pupilach. Wielkość opakowania to 7 kg.

 

Zalety

Jakość: Znajdujące się w pokarmie składniki mają bardzo dobrą jakość, co sprawia, że nasz zwierzak otrzymuje wszystkie, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki.

Smak: Z uwagi na to, że w składzie produktu jest pstrąg i wędzony łosoś pożywienie bardzo smakuje kotom. Ma intensywny zapach, który je przyciąga.

 

Wady

Wielkość chrupek: Część osób zwraca uwagę na to, że wielkość chrupek mogłaby być nieco większa. Wtedy dużym kotom wygodniej by się jadło.

Brak zamknięcia strunowego: Opakowanie nie ma zamknięcia strunowego, co może spowodować zwietrzenie karmy. Lepiej zaraz po zakupie przesypać pokarm do szczelnego opakowania.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Karm dla kotów Orijen Cat and Kitten 6,8kg

 

Na czwartym miejscu znajduje się Orijen Cat and Kitten. W składzie tego produktu znajdziemy mięso z kurczaka i indyka, jaja, ryby, a także inne świeże składniki, pełne wartości odżywczych. Dzięki tej karmie Twój pupil zawsze będzie zdrowy, szczęśliwy i silny.

42% karmy to białka, 20% to oleje, poza tym znajdziemy tutaj wapń, fosfor, kwasy Omega-3 i 6 oraz magnez. Karma produkowana jest w Kanadzie, w rodzinnej fabryce. Wysoka zawartość białka zapewni Twojemu kotu odpowiednią dawkę kalorii.

Co istotne, w składzie nie ma zbóż, a więc jest odpowiednia dla zwierzaków mających problem z trawieniem glutenu. Pokarm ten zapewni naszemu pupilowi optymalne zdrowie i witalność. Zawiera przynajmniej 75% mięsa i ryb, w tym m.in.: łososia królewskiego, źródło kwasów Omega-3 oraz jaja z kanadyjskich farm.

Różnorodne owoce i warzywa są źródłem cennych witamin i minerałów. Produkt zawiera też algi oraz rośliny takie, jak: prawoślaz, kozieradka i oset, a także miętę i nasiona kopru włoskiego. Ta karma została wysoko oceniona przez użytkowników. Potwierdzają oni, że jest to bardzo doby jakościowo produkt, który smakuje wszystkim kotkom.

Orijen Cat and Kitten to pokarm przeznaczony dla wszystkich kotów. Produkt sprzedawany jest w 6,8 kg opakowaniu. Jest to sucha karma o smaku kurczaka.

 

Zalety

Skład: Należy podkreślić, że skład pokarmu jest bardzo dobry. Znaleźć można w nim wiele bogatych w wartości odżywcze składników, które stanowią gwarancję, że nasz kot będzie zdrowy i silny.

Małe kulki: Karma ma postać małych kulek, więc żaden pupil nie powinien mieć problemu z jej połykaniem.

Sierść: Wiele osób zauważyło, że wygląd sierści kota znacznie się poprawia – staje się ona błyszcząca.

 

Wady

Opakowanie: Niektórzy twierdzą, że opakowanie nie jest zrobione z najlepszych materiałów. Warto więc wyposażyć się w pojemnik na karmę i po zakupie pokarmu przesypać go tam.

Nie każdemu smakuje: Mała grupa konsumentów zauważyła, że nie wszystkim kotom smakuje ta karma. Warto więc przed zakupem dużego opakowania poprosić o próbkę.

 

 

Acana Wild Prairie

 

Acana Wild Prairie to karma z serii biologicznie odpowiednich karm dla psów i kotów. W 70% składa się z mięsa, a w 30% z owoców i warzyw. Wszystkie zastosowane do produkcji składniki są świeże, dostarczane przez kanadyjskich gospodarzy.

Producent kupuje je od lokalnych wytwórców, zwracając szczególną uwagę na jakość. Karma pozbawiona jest konserwantów, za to zawiera masę cennych dla zdrowia zwierzaka składników, w tym białka, węglowodany, kwasy omega-3 i wiele innych.

Przeznaczona jest dla małych kociąt, zapewniając im odpowiednią kaloryczność. Jest to suchy pokarm dla kotów oraz kociąt wszystkich ras oraz w każdym wieku. Karma jest łatwo przyswajalna i przetwarzana przez organizm. Jest to mieszanka bez zbóż, idealna dla kotów z problemem niestrawności.

Poza tym niski poziom węglowodanów dba o stabilny poziom cukru we krwi. Konsumenci, którzy wybrali ten pokarm dla swojego kota zgodnie potwierdzają, że to wysokiej jakości produkt, pozytywnie wpływający na zdrowie ich pupili. Dodatkowo jest bardzo smakowity.

 

 

Felix Fantastic IET

 

Karma dla kotów Felix Fantastic IET to pyszny posiłek dla każdego zwierzaka. Delikatne, mięsne lub rybne kawałki w soczystej galaretce są pyszne, i co istotne dla właścicieli wszystkich kotów – zaspokajają 100% dziennych potrzeb Twojego pupila.

Produkt został wykonany z wysokiej jakości składników. Karma ta jest źródłem kwasów tłuszczowych Omega 6, składników mineralnych oraz witamin – wszystko, co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju małego i dużego futrzaka.

Dzięki tej karmie Twój kot zachowa odpowiednią wagę i będzie zdrowy, a jego sierść błyszcząca. Ta dobra i tania karma dla kotów jest lubiana przez wszystkie małe i duże kociaki. Potwierdzają to również pozytywne recenzje konsumentów. Kotki chętnie ją zjadają.

Chociaż jest to pokarm mokry, nie trzeba go trzymać w lodówce, ani też specjalnie podgrzewać, musi być podawany zwierzakowi w temperaturze pokojowej.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 komentarzy
oldest
newest Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek Domanski
Leszek Domanski
10 months ago

Sorry, ten ranking to ściema sponsorowana nawet nie będę dyskutowal