Ranking 3 najlepszych kojców dla psów do mieszkania w 2024

Ostatnio aktualizowane: 27.05.24

 

Kojce dla psów do mieszkania – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jesteś właścicielem czworonoga i chcesz kupić mu kojec do mieszkania? Takie rozwiązanie jest bardzo dobre, ponieważ możemy w ten sposób nauczyć psa spokoju i bardziej kontrolować jego zachowanie. Wśród polecanych przez konsumentów produktów wysokie miejsce zajmuje model Kojec Drewniany Wielowariantowy 6 Panelowy. Ten kojec dla psa do mieszkania lub do zewnętrznego zastosowania jest wyjątkowo lekki, więc jego przenoszenie jest proste. Produkt ma wejście zabezpieczone przed otwarciem przez czworonoga. Do wykonania kojca wykorzystano drewno sosnowe. Jest to materiał naturalny, co w przypadku akcesoriów dla zwierząt ma duże znaczenie. W naszym zestawieniu znalazł się także kojec MidWest LIFE STAGES 1642DD. Model łatwo się składa, więc można zabierać go w podróż. U podstawy klatki umieszczono plastikową podłogę, którą można łatwo pielęgnować. Klatka ma dwa wejścia.

3 najlepszych kojców dla psów do mieszkania. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To kojec wykonany z drewna sosnowego, dobrze oszlifowanego i z zabezpieczonymi krawędziami. Można go ustawić zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domu. 6 paneli pozwala na wielowariantowe ułożenie kształtu wnętrza, które oferuje ponad 5 m2 powierzchni dla psa.

Wady

Nie jest to kojec odpowiedni dla szczeniaków małych ras. Szczebelki są ustawione na tyle szeroko, że psiaki te łatwo między nimi przechodzą. Również niektórzy z użytkowników uważają, że dołączono zbyt wiele elementów montażowych, które rodzą chaos.

Podsumowanie

Kojec zapewnia wnętrze odpowiedniej wielkości nawet dla sporych czworonogów. Wyposażono go w zamykaną bramkę, zatem wpuszczanie i wypuszczanie czworonoga jest komfortowe. Bramka została podwójnie zabezpieczona przed samodzielnym otwarciem przez psa.

Drugi wybór

Zalety

Model estetycznie się prezentuje, pomalowano go czarnym lakierem odpornym na odpryskiwanie. Klatka ma zaokrąglone narożniki i zabezpieczone w odpowiedni sposób zamki w drzwiczkach. Podłoga została wykonana z mocnego plastiku, nie jest podatna na pęknięcia.

Wady

Co prawda model w razie potrzeby można złożyć i schować do szafy, ale według wielu osób nie jest to zbyt łatwa czynność. Zwykle konieczna jest przy tym pomoc innego domownika.

Podsumowanie

Kojec ma dwie pary drzwiczek. Jest to świetna propozycja zwłaszcza dla właścicieli niesfornych psów wykazujących nadpobudliwość lub lęk separacyjny. Przebywające w klatce zwierzę może się uspokoić i zrelaksować, to pomocny element w prowadzeniu terapii behawioralnej.

Rozważ też

Zalety

To kojec dla niewielkich zwierząt, bowiem jego wysokość to 46 cm, a średnica wynosi 67 cm. Kojec zaopatrzono w podłogę, zatem z powodzeniem może pełnić rolę bezpiecznego legowiska. Siatkowe okna zapewniają cyrkulację powietrza i podgląd otoczenia.

Wady

Klientom używającym kojca nie podoba się słaba jakość nadrukowanych łapek na górnych partiach kojca, Czarne łapy mają smugi i plamy defasonujące nadruki.

Podsumowanie

To mobilny kojec łatwy w składaniu i rozkładaniu. Materiał, z którego go wykonano nie przyjmuje łatwo brudu, a czyszczenie jego nie sprawia trudności. Otwierany od góry sprawia, że właściciel ma pełną kontrolę nad zachowaniem pupila.

 

1. Kojec Drewniany Wielowariantowy 6 Panelowy

 

Użytkownicy wyróżnili kojec drewniany wielowariantowy 6 panelowy ze względu na jego możliwość różnych konfiguracji ustawień, oraz fakt, że montaż kojca jest niezwykle łatwy, a sam kojec stabilny. Wykonano go z drewna, a więc materiału naturalnego nie zbierającego kurzu i nie elektryzującego się. Kojec składa się z 6 paneli, które właściciel psa ustawi w dowolnej, pasującej mu formie.

Ten dobry kojec dla psa do mieszkania lub na zewnątrz zapewnia zwierzakowi wewnątrz 5,4 m powierzchni i zaopatrzono go w bramkę zabezpieczoną przed otwarciem przez zwierzę. Gdy kojec nie jest używany, można go złożyć, zajmuje wtedy niewiele miejsca. Wymiary jednego panelu to 68 cm na 90 cm, po rozłożeniu kojca w kształt prostokąta mamy wymiary 172 x 69,5 cm, wysokość barierek to 90 cm. Producent umożliwił też przymocowanie kojąca do ściany lub innych trwale stojących elementów wyposażenia domu czy podwórka.

Test jaki przeszedł kojec drewniany wielowariantowy 6 panelowy udowodnił, że jest to potrzebne w przypadku wykorzystania kojca dla większych zwierząt.  W kupowanym zestawie klient otrzymuje zestaw montażowy pozwalający na sprawne rozłożenie i umocowanie kojca.  

Kojec drewniany wielowariantowy 6 panelowy ma wysokie notowania u hodowców, nadaje się dla psów większych ras i jest dla nich bezpieczny.

 

Zalety

Bramka wejściowa: W kojcu zastosowano bramkę, do wpuszczania czworonoga do wnętrza, jest ona zabezpieczona przed samodzielnym otwarciem przez psa. 

Zabezpieczenia: Kojec sprzedawany jest wraz ze wszystkimi elementami montażowymi, nawet takimi, które umożliwiają przymocowanie go do trwałych elementów wyposażenia czy ścian, co może być niezbędne przy użytkowaniu kojca przez większe zwierzęta.  

Materiał wykonania: Wykonanie kojca z naturalnego materiału jakim jest drewno sosnowe sprawia, że jest on odpowiedni dla psów obdarzonych alergiami, drewno nie zbiera kurzu i nie elektryzuje się. 


Modułowa budowa: Kojec składa się z 6 paneli modułowych o wymiarach 68 cm na 90 cm, złożone w prostokąt panele dają wewnętrzny wymiar 172 x 69,5 cm, o wysokości ścianek 90 cm. Kształt kojca można dowolnie modyfikować. 

Duża powierzchnia wewnętrzna: Kojec tworzy wewnątrz powierzchnię do wykorzystania dla zwierzaka wynoszącą 5,4 m2. Zapewnia to nawet sporemu zwierzęciu wystarczającą przestrzeń. 

 

Wady

Nie dla szczeniaków małych ras: Szczenięta małych ras nie mogą korzystać z kojca, bowiem jego szczebelki są na tyle szeroko montowane, że malutkie pieski przechodzą między nimi.

 

 

 

 

2. MidWest Life Stages Klatka dla psa 109x73x77cm 1642DD

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez kojca dla psa do mieszkania MidWest LIFE STAGES 1642DD. Wymiary produktu są następujące: 107 cm x 71 cm x 79 cm. Warto zaznaczyć, że model jest dostępnych także w innych wymiarach, więc niezależnie od tego, jakiej rasy jest Twój pies, możesz zdecydować się na zakup tej klatki. Kojec waży 19 kg i ma dwie plastikowe rączki.

Do wykonania modelu wykorzystano druty o przekroju od 2,05 mm do 5,9 mm. Produkt jest pomalowany czarną farbą nakładaną metodą elektroforezy. Lakier nie odpryskuje, więc kojec na długo zachowuje estetyczny wygląd. Model wyposażono w 2 pary drzwi, więc mamy łatwiejszy dostęp do psa, a poza tym możemy ustawić kojec w dowolnym miejscu.

Kupującym podoba się to, że w zestawie znajduje się demontowalna przegroda, która pozwala na dzielenie klatki i dostosowywanie jej wielkości do psa. W efekcie możemy zdecydować się na zakup modelu, nawet jeśli nasz pupil to szczenię i jeszcze sporo urośnie.

Kojec dla psa do mieszkania MidWest LIFE STAGES 1642DD ma wymiary: 107 cm x 71 cm x 79 cm. Model wykonano z solidnego drutu.

 

Zalety

Dwie pary drzwi: Klatka ma dwie pary drzwi, więc mamy łatwiejszy dostęp do naszego psa i możemy ustawić model w dowolnym miejscu.

Plastikowa podłoga: U podstawki kojca znajduje się plastikowa podłoga. Stanowi ona dobrą izolację przed chłodem. Można na niej umieścić miękki materac czy ulubione legowisko. Plastikowa tacka jest łatwa w czyszczeniu.

Bezpieczeństwo użytkowania: Kojec MidWest LIFE STAGES 1642DD jest bezpieczny w użytkowaniu. Ma on zaokrąglone rogi, co daje pewność, że nasz pupil się nie skaleczy, jeśli będzie ocierał łapami o ścianki.

Różne wymiary: Produkt jest dostępny w różnych wymiarach, więc niezależnie od wielkości naszego psa, możemy bez problemu znaleźć pasujący model.

 

Wady

Skrzypiące drzwiczki: Model ma skrzypiące drzwiczki, które mogą nieco odstraszać naszego pupila, szczególnie na początkowym etapie zostawania w kojcu.

 

 

 

 

3. Składany Kojec Legowisko Klatka dla Psa Kota 74X74X43Cm

 

Składany kojec legowisko klatka dla psa kota, może służyć różnym zwierzętom, które lubią przytulne wnętrze. Zbudowany na planie ośmiokąta, wyposażony jest w podłogę, zatem do wnętrza właściciel może powkładać zarówno materacyk, kocyk czy zabawki pupila sprawiając, że zwierzę będzie traktować kojec jako wygodne i przytulne legowisko.

Wyposażenie kojca w podłogę nie przekreśla jego możliwości użycia poza mieszkaniem, na przykład w ogródku. Stelaż kojca wykonano ze sprężystego drutu, taka konstrukcja zapewnia szybkie złożenie i rozłożenie legowiska. Wszystkie ścianki zostały wyposażone w siatkowe okienka zapewniające cyrkulację powietrza a także pozwajające na obserwacje otoczenia. Jedna ze ścianek ma wejście zamykane na rzepy i zamek błyskawiczny.

Również pokrywa kojca jest otwierana za pomocą zamku błyskawicznego, umożliwia to dostęp do zwierzęcia od góry. Wymiary kojca po złożeniu wynoszące 48 cm x 33,5 cm x 5 cm oraz waga 645 g sprawiają, że jest on łatwy do zabrania na wyjazd i nie pozbawiania pupila ulubionego legowiska podczas wakacji. Ponadto średnica kojca w stanie do użytku przez zwierzę wynosi 67 cm, wysokość 46 cm, szerokość ścianek to 29,5 cm, a otwór wejściowy ma wymiary 26,6 – wysokość i 20 cm – szerokość. 

Składany kojec legowisko klatka dla psa kota 74X74X43 cm to produkt przeznaczony dla mniejszych zwierząt i jest wykonany z trwałego brązowego materiału.

Zalety

Podłoga: Kojec wyposażono w podłogę, dzięki której do wnętrza można włożyć nie tylko materacyk czy kocyk, ale i ulubione zabawki zwierzęcia.  

Wykorzystanie: Materiał wykonania jest odporny na czynniki atmosferyczne, a podłoga szczelna, zatem kojec można wykorzystać nie tylko w mieszkaniu, ale też w ogródku.

Wejście: Wejście do kojca dla zwierzęcia zapewnia zamykana na zamek błyskawiczny klapka materiałowa, dodatkowo, dla wygody właściciela za pomocą zamka błyskawicznego można otworzyć strop, aby zajrzeć do pupila.

Mobilność: Kojec jest łatwy w składaniu i rozkładaniu, wystarczy „nawlec” go na dołączone stelaże wykonane ze sprężystego drutu.  Ponadto waga kojca wynosi zaledwie 645 g, a wymiary po złożeniu to 48 cm x 33,5 cm x 5 cm. Takie wymiary nie będą przeszkodą, aby zabrać kojec w podróż.

 

Wady

Nadruki: Klienci przekazują, że jakość nadruków na białej, górnej części kojca nie jest najlepsza. Farba się rozmazuje i tworzy smugi.

 

 

 

 

Jaki kojec dla psa do mieszkania wybrać?

 

Posiadanie psa w domu często wiąże się ze stratami w domowym sprzęcie oraz uszkodzeniami mebli. Do poznawania świata pies używa głównie zębów, zwłaszcza kiedy jest jeszcze bardzo mały – stąd te zniszczenia. Chcąc ich uniknąć dobrze, abyśmy zaopatrzyli się w kojec dla naszego pupila. Wówczas zadbamy również o jego bezpieczeństwo. Podpowiemy, jakie cechy powinien mieć dany model, aby był odpowiedni dla psa.

Rodzaje kojców są przeróżne – często jest to zestaw czterech płotków ustawionych w taki sposób, aby uniemożliwić czworonogowi wyjście poza wyznaczony obszar. Często są to również ogrodzenia z materiału lub zwykłe, dość duże klatki, które chronią czworonoga przed zrobieniem sobie krzywdy podczas naszej nieobecności. Niezależnie, jaki model wybierzemy pamiętajmy przede wszystkim o tym, żeby nie był on zbyt niski dla psa. Pies nie powinien z niego wyskoczyć, ani przecisnąć się np. przez kratki. Im mniejszy zwierzak, tym niższe powinny być boki kojca oraz mniejsze odległości między prętami.

Według wielu osób najlepsze kojce dla psów do mieszkania są również na tyle stabilne, że czworonóg w żaden sposób nie może ich przewrócić. Materiał, z którego dany produkt jest wykonany powinien być trudny do przegryzienia przez psa. Dobrze również, aby model miał podłogę. Wówczas psiak nie podważy noskiem całości konstrukcji i nie wyjdzie w celu samodzielnego poznawania mieszkania.

Najlepszy kojec dla psa do mieszkania w 2024 roku jest produktem łatwy w montażu, nawet dla kogoś, kto będzie to robił pierwszy raz. Poza tym sposób otwierania kojca powinien być bardzo łatwy dla nas, a dla naszego pupila musi stanowić duże wyzwanie. Ważne jest również to, z jakich materiałów kojec jest wykonany – pręty powinny być (tak jak zostało to wcześniej wspomniane) na tyle mocne, aby zwierzak ich nie przegryzł, ale nie mogą być wykonane z tworzyw, które mogłyby zaszkodzić naszemu pupilowi.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ