Opinie o Brit Care Junior Large Breed

Ostatnio aktualizowane: 25.02.24

 

Najważniejsze zalety:

Brit Care Junior Large Breed jest karmą hipoalergiczną i większość zwierząt dobrze ją toleruje. Dotyczy to zwłaszcza piesków uczulonych na białko drobiowe, bo karma jest oparta o białko jagnięce i ryż. Ponadto karma szczeniętom smakuje, więc nie ma problemów z karmieniem. 

 

Najważniejsze wady:

Klienci uważają, że dla psów ras dużych powinna być odmiana karmy z nieco większymi chrupkami, bo, mimo że wskazania wiekowe sugerują użycie Brit Care Junior Large Breed, to chrupki dla zwierzęcia są zbyt małe. Część klientów też uważa, że pakowanie po 12 kg w jednym worku jest błędem, karma powinna zawierać standardowo 15 kg, tak jak ma to miejsce przy innych karmach. 

Werdykt: 9.6/10

Brit Care Junior Large Breed ma bardzo dobre opinie hodowców. Klienci chwalą ją za dobry skład i wpływ na zdrowie psa. Według nich wygląd i zapach karmy sprawiają, że czworonogi chętnie się nią pożywiają, a jakość odchodów mówi o tym, że karma służy zwierzęciu. Hodowcy natomiast chwalą to, że cena Brit Care Junior Large Breed jest przystępna i przechowuje się ją bezproblemowo.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Przeznaczenie

Brit Care Junior Large Breed to produkt adresowany do szczeniąt I młodych psów ras osiągających w dorosłym życiu powyżej 25 kg. Właśnie dlatego karma zawiera odpowiedni dla tych psów stosunek fosforu i wapnia w składzie, który wspomaga proces rozwoju kości i stawów zapobiegając rozmaitym późniejszym problemom. Karma też ma charakter hypoalergiczny, a ponieważ jest oparta o białko jagnięce, dobrze zdaje egzamin u zwierzaków uczulonych na białko drobiowe. Skład karmy jest wyłącznie naturalny, nie ma tu żadnych substancji modyfikowanych, które mogą negatywnie oddziaływać na układ trawienny i rozwój szczeniaka.

Skład i wpływ na organizm

Karma dla psów Brit, jak wspomniano zawiera jagnięcinę, bogate źródło białek, naturalne węglowodany potrzebne każdemu organizmowi dostarczane są w postaci ryżu. Jako że produkt jest hipoalergiczny, zawarto w nim kilka substancji wspomagających jelita i florę bakteryjną w nich. Fruktooligosacharydy wspomagają trawienie wapnia i mają korzystny wpływ na florę bakteryjną, ekstrakt z juki pochłania zapachy w jelitach i redukuje nieprzyjemny zapach kału. Minerały i witaminy stanowią podstawę zbilansowanej diety, utrzymują zdrową skórę i lśniącą sierść. A wpływ na funkcjonowanie układu odpornościowego mają oligosacharydy manozowe, zdolność uczenia się wspomaga olej z łososia zawierający kwasy omega 3 i 6, a glukozamina i chondroityna wspomagają wzrost i chronią stawy.

 

Analiza składu

Procentowo składnikiem występującym w największej ilości jest maczka jagnięca w ilości 42%, 36% całości stanowi ryż, a następnie w kolejności największej ilości występowania jest tu tłuszcz kurczaka, suszone jabłko i olej z łososia w ilości 3%. W zawartości znajdujemy również takie składniki jak zioła i owoce, insulinę czy ostropest plamisty mający zbawienny wpływ na wątrobę. Test Brit Care Junior Large Breed pokazuje także, że w składzie produkt ma liczne witaminy, z których najważniejsze to witamina A, D3, E, C, witaminy z grupy B, a także potrzebne w organizmie kwas foliowy, żelazo, mangan czy selen.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ