Ostatnio aktualizowane: 03.12.21

 

Obroże elektryczne dla małego psa – ranking

 

 

Petrainer Pet852

 

Petrainer Pet852 to obroża elektryczna dla małego psa w dobrej cenie – odpowiednia dla pupili, które ważą od 9 kg do 50 kg. Produkt może okazać się nieskuteczny dla większego psa z powodu małej mocy. Nie polecamy używania obroży dla czworonoga o masie mniejszej niż 9 kg, ponieważ może mu to zaszkodzić.

Prezentowany model ma 7 poziomów przywoływania psa do porządku. Pierwsze z nich to jedynie dźwięki, które ostrzegają czworonoga. Pozostałe 5 to także dźwięki, lecz wraz ze stale wzrastającym impulsem elektrycznym. Aby nie zranić zwierzaka, impuls przestaje działać po około 30 sekundach. Jeżeli pies nie reaguje, to obroża zaczyna wysyłać psu znowu bardzo lekkie impulsy.

Parametry obroży ustawiamy za pomocą specjalnego pokrętła. Produkt jest wodoodporny, więc możemy zakładać go zwierzakowi przed spacerem i nie musimy obawiać się nagłego deszczu. Właściciele psów bardzo chwalą prezentowaną obrożę za skuteczność działania.

 

 

 

 

EasyPet NoBark 40

 

EasyPet NoBark 40 skierowana jest do właścicieli bardzo hałaśliwych, małych psów. Prezentowana obroża pomoże nam w wyszkoleniu pupila tak, aby nie szczekał w nieodpowiednich momentach. Jest to bardzo dobry pomysł dla osób mieszkających w bloku.

Pasek prezentowanej obroży ma długość 65 cm. Możemy go łatwo regulować za pomocą klamry. Tym sposobem odpowiednio dopasujemy długość obroży, tak aby nie zsuwała się z karku psa. Ważne jest także, aby obroża nie była zaciśnięta zbyt ciasno. Model po wykryciu szczekania uruchamia po kolei 7 poziomów korekcyjnych, aż do momentu, w którym pies przestaje szczekać. Na początku są to jedynie dźwięki i wibracje ostrzegawcze. Potem są to słabe impulsy elektryczne.

Dużym atutem modelu jest możliwość regulacji intensywności impulsów elektrycznych na każdym poziomie. Obroża została bardzo solidnie wykonana. Możemy zakładać ją pupilowi przed wyjściem na spacer. Właściciele psów donoszą, że jest to bardzo solidny produkt. Uważają oni, że obroża dobrze spełnia swoje zadanie.

 

 

 

 

Aetertek At-219A

 

Jeżeli szukasz obroży, która pozwoli Ci dobrze wytrenować Twoje psy, to powinien zainteresować Cię Aetertek At-219. Jest to profesjonalny produkt do tresowania czworonogów. Do zestawu dołączony został pilot, którym możemy sterować dwie obroże. Oznacza to, że możemy trenować dwa psy jednocześnie.

Prezentowana obroża ma 18 poziomów przywoływania psa do porządku. Jedne z pierwszych to jedynie dźwięki ostrzegające. Potem do dźwięku dołączają wibracje. Jeżeli przez ten czas pies nie przestał szczekać, to obroża zaczyna wysyłać impulsy elektryczne. Jest to produkt wodoodporny, więc możemy używać go nawet podczas deszczu lub spaceru blisko jeziora.

Długość obroży jest regulowana w zakresie od 15 cm do 65 cm. Model jest odpowiedni dla psa ważącego od 5 kg do nawet 90 kg. Możemy więc go stosować przy prawie wszystkich rasach czworonogów. Osoby, które już zakupiły ten gadżet uważają, że jest to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie obroży elektrycznych, jakie mieli okazje testować.

 

 

 

Jaką obrożę elektryczną dla małego psa wybrać?

 

Obroża elektryczna to bardzo dobre rozwiązanie, gdy szkolimy psa. Dzięki różnym funkcjom produktu tego typu nasz czworonóg bardzo szybko uczy się rozpoznawania komend. Jest to także dobry sposób, aby oduczyć psa szczekania w niewłaściwych momentach. Jest to szczególnie przydatne w przypadku, kiedy mieszkasz w bloku. Jeżeli jesteś właścicielem psa i właśnie zastanawiasz się nad kupnem takiej obroży, to zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem.

Wybór odpowiedniej obroży elektrycznej nie jest łatwy. Jeżeli chodzi o małe psy, to musimy być bardzo uważni. Zbyt mocna obroża może zaszkodzić naszemu pupilowi. Dlatego przed zakupem najlepiej skonsultować się z weterynarzem, aby mieć pewność, że podczas użytkowania obroży pies będzie całkowicie bezpieczny.

Wiele osób uważa, że najlepsza obroża elektryczna dla małego psa w 2021 roku jest wodoodporna. Podczas spaceru może się przytrafić, że zaskoczy nas deszcz. Nie musimy się wtedy martwić, że mechanizm działania obroży ulegnie awarii.

Najlepsze obroże elektryczne dla małego psa na początku powinny wysyłać ostrzeżenie wibracyjne lub dźwiękowe. Daje to czworonogowi szanse na zaprzestanie szczekania lub na dostosowanie się do komendy. Dopiero kiedy pies zignoruje ostrzegawcze sygnały to obroża wysyła słaby impuls elektryczny. Dobrze jest, abyśmy sami mogli ustawić poziom impulsu elektrycznego oraz wibracji. Dzięki temu możemy kontrolować, co się dzieje z psem.

Nie możemy pominąć także bardzo ważnej kwestii, jaką jest zasięg obroży. Do niektórych modeli dołączany jest pilot, który pozwala kontrolować psa z pewnej odległości. Niektóre obroże mają zasięg 50 m, a inne 300 m. Wszystko zależy od miejsca tresury psa i od naszych preferencji.

Właścicielom kilku psów polecamy model, który pozwala je wszystkie kontrolować jednym panelem sterowania. Do jednego pilota dostajemy, lub możemy dokupić, dwie lub trzy obroże, które możemy z nim sparować. Z pewnością ułatwi nam to tresurę.

Koniecznie sprawdź również, czy obroża jest wygodna dla czworonoga. Nie powinna ona go uwierać, a także nie powinna być luźna, by pies nie zgubił jej podczas biegania gdzieś po lesie.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Shi

July 26, 2021 at 4:04 pm

Żaden pies nie powinien mieć obroży elektrycznej. To tylko droga na skróty nieumiejętnego właściciela, który nie potrafi prawidłowo ogarnąć swojego psa i tylko zwierzak na tym cierpi…

Odpowiadać
Zespół ZwD

August 4, 2021 at 8:33 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół ZwD

Odpowiadać